W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bitcoin - pieniądze wolnych ludzi  
Podobne tematy
Co zrobić z tymi co kiszą kapustę?103
Przyszłość bitcoin97
upadek Bitcoin64
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
98 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 269040
Strona: 1, 2, 3 ... 167, 168, 169   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
melasek




Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 61
Post zebrał 129.090 mBTC

PostWysłany: 15:46, 09 Maj '11   Temat postu: Bitcoin - pieniądze wolnych ludzi Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałem Was zainteresować nową walutą Bitcoin. Jest to waluta p2p która nie ma centralnego ośrodka który można byłoby zniszczyć lub zaatakować. Tworzą ją komputery użytkowników połączone w sieci p2p. Bitcoin jest pieniądzem, który nie umie kontrolować żaden rząd czy też bank. Na straży tego pieniądza stoi matematyka (kryptografia + funkcja skrótu SHA2) Ilość bitcoinów w obiegu jest ograniczona do 21 mln, a każdą z monet można podzielić do 8-miu miejsc po przecinku co daje 21 x 10^14 monet. Oprogramowanie jest typu opensource tzn każdy kto się zna na programowaniu przed instalacją może sprawdzić czy ktoś nie 'grzebał' w kodzie. Przelewy pieniędzy są darmowe i prawie natychmiastowe, oraz anonimowe ! W systemie bitcoin możesz mieć nieskończenie wiele anonimowych kont - (dla każdej płatności może podać inne konto). Bitcoin interesuję się od września 2010 roku i to co widzę ostatnio następuje gwałtowny wzrost zainteresowania walutą, także wartość jej rośnie (dobra inwestycja) Gro instytucji zaczyna akceptować bitcoin, jak również pojawiają się serwisy aukcyjne w sieci TOR gdzie przy użyciu bitcoin można kupić chociażby narkotyki. Trochę obejrzałem tych waszych filmów o NWO i jeśli chcemy walczyć z tym skutecznie to pierwsze co trzeba im odebrać to władzę nad pieniędzmi. Właśnie bitcoin daje nam taką szansę. Po więcej musicie pogooglować.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny temat, gdzieś coś już można było poczytać. Ciekawi mnie jak to wygląda w praktyce. W sensie używasz tego osobiście? Możesz jakiś tutorial machnąć, podzielić się wrażeniami etc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:05, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co widziałem w ciągu ostatnich paru miechów inwestycja w bitcoiny dała lepszy zwrot niż na metalach.

koncepcja jest bardzo fajna; pozostaje tylko kwestia jak przekonać ludzi by zaczęli używać takiej waluty w miejsce tradycyjnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
melasek




Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest masę publikacji na temat bitcoin. Wystarczy że wpiszesz w google hasłoSmile Baa nawet jest polskie forum bitcoin (www.forum.bitcoin.pl) Programu używam od zeszłego roku. Działa bardzo sprawnie. Byłbym zapomniał o bardzo ważnej cesze BTC - nie potrzeba żadnego banku do zabezpieczenia swoich pieniędzy - po prostu szyfrujesz sobie portfel robisz kilkanaście kopi w różne miejsca i nikt Ci ich nie ukradnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:39, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainstalowałem ten programik ale wciąż jakoś nie kumam o co tu biega. Po instalacji zaczął generating 5 connections 8000 blocks i mieli. Co dalej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melasek




Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ściąga wszystkie bloki z sieci, musisz poczekać i nie włączać generowania monet dopóki nie skończy. W tej chwili sieć ma 122973 bloków. Bloki to zapis wszystkich transakcji od powstania systemu;) Aktualną liczbę bloków możesz znaleźć na stronie www.bitcoinwatch.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:02, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jupi już coś wiem Smile Bardzo chętnie się pobawię w to. U mnie na razie 70k bloków. Czyli co czekam aż skończy i później? Uruchamiam generowanie monet?
Ciekawe czy uda mi się chociaż ołówek za to kupić? Jak tak to gramy dalej Very Happy

Pisz waść więcej jak dla jełopa Smile

PS. Podobno trzeba jakieś porty przekierować żeby było więcej połączeń? Póki co mam 8.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melasek




Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:09, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jeśli jesteś za NAT (maskarada) to będziesz miał 8 połączeń. Przekieruj na firewallu port TCP 8333 (z tego co dziś widziałem w najnowszej wersji jest już mapowanie portów UPnP) Jeżeli nastawiasz się na generowanie tylko przy użyciu procesora to zapomnij, są zbyt mało wydajne:( Jedynie co to nowoczesne karty graficzne dają radę. Jeśli nie masz dobrego sprzętu a chcesz 'coś tam' generować możesz podłączyć się do tzw. pooling coś na wzór zbiorowego minowania. Jeśli myślisz ze Bitcoin zdobędziesz łatwo i bez kosztów to się mylisz. Niektórzy używają takiego argumentu że to pieniądz bez pokrycia, a jednak ma pokrycie chociażby w energii elektrycznej zużywanej przez komputery.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:17, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przekierowałem porty. No właśnie ciekawi mnie jak to jest z tą walutą. To że nie dostanę jej za friko to oczywiste, bo by była gówno warta Smile
Jeśli nawet mój komp nie wykopie to chętnie kupię parę takich monet za zwykłą, ordynarną cyfrowo bankowa gotówkę, ot żeby przetestować funkcjonalność tego systemu czym i jak to się je.

Jupi 9 połączeń pierwszy sukces hehe

Na razie to mam wrażenie, że to działa nieco jak emule.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę śmierdząca sprawa.
Z tego co się zdążyłem zorientować, to wykorzystują komputery użytkowników do wykonywania nie znanych im operacji (pewno nabijania statystyk w płatnych serwisach lub "klikania" w reklamy Smile) i za te operacje użytkownicy mogą dostać lub nie muszą pieniądze Smile. Ja już na starcie lubię mieć określone za co pracuję - a tutaj nie wiem za ile, kiedy i czy w ogóle dostanę. Smile Ale zawsze mogę kupić za zwykłe pieniądze. Ciekawe kto ustala kurs tych wirtualnych monet.

Rozwiązanie teoretycznie fajne, chociaż jak się to lepiej rozbuja, to na pewno rządy państw zakażą stosowania i po sprawie. Ew, zablokują serwery obsługujące ten system - i nasze wirtualne pieniądze poszły w las. Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melasek




Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 09 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to właśnie chodzi że tu nie ma 'serwerów' w które można byłoby uderzyć, czy torrenta zablokowali? Tak jak pisałem kod programu jest otwarty i możesz sam prześledzić czy nie ma oszustwa Wink Takich pytań jak zadajesz było już setki tysiące na oficjalnym forum www.bitcoin.org Możesz tam zajrzeć - co się będę produkował Wink
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają jednak każdy chce się przekonać o tym osobiście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro - może warto obwąchać temat przed wyrokiem, że śmierdzi? Na moje kaprawe oko, pomysł wygląda co najmniej dobrze. I nie tylko z powodów ekonomicznych. Poza finansowo łączy społeczność wolnościowców i daje im platformę do uwolnienia się od bankowo/oligarchicznego zniewolenia.
Oczywiście można też biegać ze złotem. Ale Chińczycy przy okazji zakupów sporo nabyli od chameryki wolframu, który sprytnie wtopiony w sztabkach nie specjalnie różni się ciężarem gatunkowym od Au Smile
Bitcoin - jak każdy temat finansowy powinni sprawdzać wszyscy potencjalni zainteresowani (głównie jednak informatycy). Zdaje mi się, że ich liczba daje rękojmię rzetelności waluty dużo większą niż opasłe "bankomaty" z FED dla USD.
O czym się niebawem przekonamy.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:32, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
Przekierowałem porty. No właśnie ciekawi mnie jak to jest z tą walutą. To że nie dostanę jej za friko to oczywiste, bo by była gówno warta Smile

Generować teoretycznie można, ale trzeba mieć dobra kartę graficzną (procesory, nawet najszybsze są za wolne) i nawet wtedy trwa to wieki, a przy tym konkurencja na darmowe monety jest dziś już taka, że nierzadko więcej wydasz na prąd niż zarobisz.

Najłatwiej kupić od innych. Zobacz Step 2 tutaj: http://www.weusecoins.com/getting-started.php
Oczywiście można też sprzedać, na tych samych zasadach, tylko w druga stronę.
Parę miesięcy temu 1 BTC chodził po około pół dolara, a dziś jest po prawie 4 - wygląda, że waluta się przyjmuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:46, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:02, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam dobrze angielskiego. Wnioskuję, z tego co widzę.
Facet nie wie co to obecny pieniądz.
obecnie jest on.
- generowany przez banki, bez ograniczenia
- coraz więcej operacji jest elektronicznych.
- można w każdej chwili sprawdzić, co robisz z pieniędzmi.
System Bitcoins przypomina mi barter oparty na systemie SCEC, Włochy.
Co by nie było zapoznam się z tym dokładniej.
Pieniądz to tylko umowa. Z bankiem to umowa z diabłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:53, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe udało mi się odpalić to generowanie przez GPU i o dziwo gówniana nvidia wyciąga 3 razy więcej hashy niż naprawdę solidny procesor. Bimi ma rację cała ta zabawa w generowanie jest chyba dla maniaków i raczej trzeba zakupić za zwykły szmalec. Zwłaszcza, że wzrosty są niekulawe Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
Hehe udało mi się odpalić to generowanie przez GPU i o dziwo gówniana nvidia wyciąga 3 razy więcej hashy niż naprawdę solidny procesor. Bimi ma rację cała ta zabawa w generowanie jest chyba dla maniaków i raczej trzeba zakupić za zwykły szmalec. Zwłaszcza, że wzrosty są niekulawe Smile


Właśnie odkryłeś o co w tym systemie chodzi - kupujesz wirtualne COŚ za prawdziwą kasę.
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:07, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karkołomny, zechcesz nam proszę wyjaśnić na czym polega "prawdziwość" twojej kasy i w czym jest ona "prawdziwsza" od tego wirtualnego COŚ?
Bo kto tworzy twoją "prawdziwą kasę" oraz w jaki sposób to robi - to już wiemy, już dawno odkryliśmy o co w tym systemie chodzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
melasek




Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 61
Post zebrał 20.240 mBTC

PostWysłany: 10:16, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie i Panie jak myślicie że ja nie miałem wątpliwości co do BTC to się głęboko mylicie Smile Przestudiowałem wszystko i poprostu nie ma bata, żeby ten system tak łatwo rozwalić. Im więcej komputerów w sieci tym jest ona bardziej bezpieczniejsza. Spróbuję wytłumaczyć w kilku zdaniach jak działa BTC.

Program zainstalowany na moim komputerze łączy się z innymi tego typu programami połaczonymi w sieci typu p2p. Jeżeli chcę przelać komuś pieniądze ta osoba daje mi swój nr konta (to publiczny klucz kryptorgraficzny) który łączy się z unikatowym moim prywatnym kluczem szyfrującym (moje BTC) Tą informacje mój program rozgłasza wszystkim innym programom do których jest podłaczony "mówi Gienek zapłacił Staszkowi 2 BTC !!" Programy klienckie rejestrują informacje o transakcji oraz przesyłają ją dalej w sieć. Po chwili o transkakcji wie cała sieć. I teraz najważniejsze. Węzły (programiki klientów) które mają włączone generowanie monet próbują z tych otrzymanych informacji o transakcjach obliczyć pewną krótką liczbę przy pomocy funkcji skrótu. Jeśli uda się to węzłowi to rozgłasza to sieci że mu się udało - tworzy blok który rozgłasza to wszystkim podłaczonym węzłą. Weżły te sprawdzają ten blok (tu sprawdzenie jest trywialnie proste). W nagrodę otrzymuje od sieci 50 montet ! Sieć tzn. węzły regulują ilość powstających bloków tak aby powstawało ich około 6 w ciagu godziny (średnio co 10 min powstaje blok - ograniczona inflacja) Co 2 tygodnie węzły wspólnie ustalają tzw poziom trudności czyli to takie zabezpiecznie na wypadek gdy zainteresowaine BTC wzrośnie aby nie powtawało więcej monet niż to jest założone. Przez pierwsze 4 lata nagroda za blok jest 50 monet kolejne 4 lata nagroda będzie już 25 monet kolene 4 lata 12,5 monte kolejne 6,25 monet - taki ciąg malejący do zera. Założeniem systemu jest to że nigdy nie powstanie więcej niż 21 mln monet. Wszystkie 21 mln monet ma się pojawić w okresie 40 lat (albo 45 lat nie pamiętam). Po tym okresie bloki będą dalej powstawać ale nagrody za utworzeine bloku będzie pochodziła z opłat za transakcje (opłata jest dobrowolna możesz ją dodać lub nie) poprostu węzły transakcje z opłatami będa przetwarzać szybciej niż te bez opłat (to logiczne jak chcesz szybciej przelać kasę to zapłać, ale płacisz na rzecz sieci - nie bankowi !)


Bitcoin opiera się na funkcji skrótu do potwierdzenia autentyczności bloków. Funkcja skrótu to taki algorytm (matematyczna funkcja) która z dowolnego ciągu danych wylicza pewną stałą liczbę. Ta liczba jest niepowtarzalna i unikatowa dla danego ciągu danych. W przypadku bitcoin funkcja skrótu jest stosowana do danych zawierających transakje zapisane w blok. Funkcja skórtu powszechnie stosowana jest w internecie do weryfikacji danych. Wytłumaczę to na przykładzie funckji md5. "Wpuszczając" do maszynki liczbowej MD5 dowolny ciąg danych dostajemy np liczbę 32 znakową która jest niepowtarzalna dla tych danych. Do czego jest używana? Np sciągam obraz linuxa 5 GB płyte. Osoba publikująca ten plik wcześniej wyliczyła liczbę skrótu przy pomocy funkcji MD5 dla tego pliku. Po ściągnięciu go na dysk sam wyliczam tą liczbę. Gdy się zgadza z tym co publikujący wyliczył tzn ze plik jest identyczny i nie nastąpiły żadne przekłamania przy ściaganiu. Oczywiście funkcja MD5 to pikuś w porównaniu z SHA2 której używa bitcoin. Jeżeli ktoś chciłaby oszukać systm to musiałby stworzyć (jakimś cudem !) bolok który ma ten sam skórt SHA2. Moduł SHA2 może być w przyszłości wymieniony na nowocześniejszy na wypadek gdyby moc komputerów wzrosła. Ktoś powie przecież co za porblem zmienić w kodzie żeby nie było 21 mln monet tylko np 200 miliarów ? Jasne że można tylko ta osoba musiałaby przekonać wszystkich programistów do użwania zimenionej wersji programu Smile Wiadomo ktoś kto się zna na programowaniu i umie czytać kod poprostu ostrzeże innych - 'nie używajcie tego bo tu coś było robione!' Im więcej osób w sieci tym sieć jest mocniejsza. Dorzucę jescze że bitcoin może używać sieci TOR. Jęśli władze zechcą blokować sieć można podłaczyć się przez TORa !! Pamiętajcie że bitcoin opiera się na matematyce, a komputery jako maszyny liczące są tylko narzędziem w tym całym procesie. Nikt nie wygra z matematyką i to jest najpiękniejsze w tym wszystkim !!!

PS
Przepraszam być może to co napisałem nie jest za bardzo spójne ale w necie znajdziecie dużo bardziej dokładnych publikacji na temat BTC Wink Szukać instalować używać ! Przyszłość jest nasza Very HappyVery HappyVery Happy[/b]
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają jednak każdy chce się przekonać o tym osobiście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:26, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Karkołomny, zechcesz nam proszę wyjaśnić na czym polega "prawdziwość" twojej kasy i w czym jest ona "prawdziwsza" od tego wirtualnego COŚ?
Bo kto tworzy twoją "prawdziwą kasę" oraz w jaki sposób to robi - to już wiemy, już dawno odkryliśmy o co w tym systemie chodzi Smile


Mógłbym, oczywiście ale skończy się tym co zawsze - okaże się, że Bimi ma zawsze rację i ewentualnie zmniejszeniem mojego limitu postów.
Poza tym - darmowych rad nikt nie słucha, wiec ich nie udzielam (tym bardziej za bitcoiny Laughing ).
Za to chętnie poczytam za jakiś czas wypowiedzi tych "zarobionych". Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:38, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie ze ten projekt moze byc przelomowy jesli chodzi o walke z "systemem". W perspektywie wydaje mi sie ze mamy nastepujace zmiany:
- eliminacja monopolu kreacji pieniadza
- eliminacja operatorow platnosci (Visa, Mastercard) - wyobrazam sobie np aplikacyjke na komorke, ktora place BTC w sklepie za zakupowane produkty. Ten punkt jest b. ważny bo obecnie te instytucje pobierają pieniądza za NIC!
- eliminacja niszczenia pieniadza przez elity, czyli doprowadzania do sztucznego ubożenia niższych warstw społecznych bez ich wiedzy i udziału

Projekt jest na prawde gruby i pewnie bedzie nie dlugo mocno atakowany przez massmedia.

W tym tyg. instaluje to ustrojstwo i zobaczymy co w trawie piszczy. W samej sieci potworzyly sie juz "grupy trzymajace kase": http://bitcoinreport.blogspot.com/2011/0.....ch_20.html

No i ciekawa wizja z polskiego forum BTC:
Cytat:
Wyobraźcie sobie, że dzisiaj ktoś otwiera sklep z mariuhuana i innymi drug-ami w sieci. Sklep tworzy i zarządza przez sieć TOR (full anonimowość). Klienci wchodzą na stronę kupują i płacą za towar w Bitcoinami. Prowadzący wysyła paczki za każdym razem korzystając z różnych losowo wybranych urzędów pocztowych, lub jeżeli działa na małym obszarze to wcześniej jedzie gdzieś w ustronne miejsce zakopuje paczkę później zczytuje współrzędne z GPSa wraca i podaje kupującemu przez sklep żeby sobie pojechał wykopać towar.... Plan ładny i raczej mało do wykrycia przez milicjantówSmile Teraz sytuacja robi się gorąca, bo władzuchna nie daje sobie rady z tym procederem zaczyna mówić o tym telewizja, że ludzie używają Bitcoin do wolnego handlu. Tylko dzięki TV Bitcoin może zyskać na popularności.... Gdy ludzie dowiedzą się że dzięki Bitcoin mogą nie płacić podatków wtedy socjalizm zacznie upadać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manipulacja to byla na srebrze bardzo ladna


ciekawa ta opcja jednak pobecnie wole trzymac sie zywego srebra


systemu bitcoin nie rozumiem

moze ktos mi wystlumaczyc jak to dziala z zalozeniem ze wszytkie monety sa juz wygenerowane
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slidexman napisał:
moze ktos mi wystlumaczyc jak to dziala z zalozeniem ze wszytkie monety sa juz wygenerowane

gdy wszystkie monety są już wygenerowane, wtedy można je już co najwyżej przesyłać z portfela do portfela. przy czym przez "portfel" rozumie się klienta bitcoin odpalonego na czyimś kompie ze specyficznym sekretnym kluczem, który identyfikuje wszystkie monety doń należące.
monet z czasem będzie ubywać, gdyż zawsze istnieje szansa, że ktoś swoje zgubi (np. razem z twardym dyskiem). dlatego w momencie gdy nowe monety nie są już generowane deflacja jest nieunikniona. równolegle z tym wartość monet podlega oczywiście tej samej regule co wartość każdej innej waluty: jest warta tylko tyle, ile wiary pokładają w niej ludzie... a to w sumie zupełnie tak jak z bogiem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
melasek




Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehe wartość poszybowała do 5,2 $ dolara na mtgox.com Czy to Wy tak nabiliście ? Wrzucam ciekawy link, mapę użytkowników Bitcoin. Od razu zaznaczam że klienci podłączeni zza NAT (ci którzy nie mają publicznego IP) są nie widoczni na tej mapie. tak że rzeczywista liczba userów może być kilka (naście/dziesiąt) razy większa.
http://maps.google.com/maps?q=https://smsz.net/btcStats/bitcoin.kml
Proszę zwróćcie uwagę na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych Wink
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają jednak każdy chce się przekonać o tym osobiście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 10 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio pojawiło się parę newsów w mediach - pewnie to dlatego.
np. http://www.springwise.com/financial_services/bitcoin/

poza tym nie oszukujmy się, ludzie kminiący ideę bitcon należą raczej do tej bardziej inteligentnej części ludzkości, więc nie ma się co dziwić, że w epoce zbliżającego się wielkimi krokami krachu pieniądza fiducjarnego chcą być pierwszymi którzy wkomponują się w nowy system finansowy. wszak wiadomo, w takich przypadkach zawsze obowiązywała reguła "kto pierwszy ten lepszy", więc ważne jest by odpowiednio wcześnie zamienić swoje bezwartościowe papiery zwane pieniędzmi na co tylko popadnie; cześć na złoto, część na srebro... a część na bitcoiny - w ten sposób wszystkie potencjalne przyszłe waluty mamy obstawione Smile

nie mówiąc już o takich detalach, znanych od zarania dziejów, jak pranie brudnych pieniędzy, do których bitcoiny też się nadają całkiem nieźle. to niechybnie też doprowadzić może do ich sukcesu ekonomicznego. wszak wszyscy wiemy, że brudnych pieniędzy jest na tym świecie co nie miara, a bitcoinów jedynie 21 milionów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3 ... 167, 168, 169   » 
Strona 1 z 169

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bitcoin - pieniądze wolnych ludzi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile