W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Przyszłość bitcoin  
Podobne tematy
Co zrobić z tymi co kiszą kapustę?103
Bitcoin - pieniądze wolnych ludzi4188
upadek Bitcoin64
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 13046
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaka będzie Waszym zdaniem przyszłość bitcoin?
Umrze śmiercią naturalną, ludzie przestaną ich używać
16%
 16%  [ 4 ]
Opanuje świat i stanie się podstawową walutą
20%
 20%  [ 5 ]
Umrze z powodu ataku hakerów, którzy znajdą sposób wykradania pieniędzy
4%
 4%  [ 1 ]
Umrze z powodu zakazania przez władze państwowe
12%
 12%  [ 3 ]
Będzie istnieć tylko do niektórych zastosowań, ale nie będzie zbyt popularna
33%
 33%  [ 8 ]
Inna, opiszę poniżej
12%
 12%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 24

Autor Wiadomość
AQuatro
Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:29, 08 Cze '12   Temat postu: Przyszłość bitcoin Odpowiedz z cytatem

Jaka będzie waszym zdaniem przyszłość bitcoin na świecie.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 00:42, 08 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie walutą coraz bardziej popularną wśród internautów i wolnościowców. Najszybciej spopularyzuje się w tzw "półświatku", który jest dla wielu osób całym światem Smile. BTC będzie w przyszłości uznany, jako pierwsza ważna kryptowaluta, która wywróci dotychczasowy system monetarny.
Bitcoin będzie w 2012 roku najdroższą walutą świata. I najbardziej modną. Spekulanci zarobią fortuny, a smithowie zaoszczędzą pieniądze na przelewach i podatkach nakładanych przez socjalistyczne nierządy.

W każdym razie tego bitcoinowi życzę. I niech wróci do wartości 30$ za 1szt jeszcze w te wakacje Smile
A jest na dobrej drodze, bo właśnie przebija się przez 5,59$
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:14, 08 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jaka jest przyszłość, ale mogę się podzielić wiadomością dnia: pod koniec maja otwarto nowy kantor wymiany bitcoinów - tym razem w Kolumbii.

A dlaczego jest to wiadomość godna odnotowania? Bo oznacza, że zapewne koks stanieje, gdyż będzie mniej pośredników. Teraz jeszcze tylko kantor w Afganistanie... Laughing


Bitcoin Exchange Opens in Colombia

On May 28th, a new Bitcoin exchange opened its doors, BitMarket Colombia.

BitMarket Colombia is owned and operated by Markus Döbele, a native of Germany. Having access to bank accounts in both countries and already using the European exchanges, Markus thought that Colombians should also have access to a similar Bitcoin market. As a result of the creation of his exchange, Bitcoins can now be exchanged for the Colombian Peso.

The site is hoping to receive coverage in local magazines and newspapers in order to grow its user base, however, in a country with 10% annual inflation, the potential market seems obvious. Markus believes Bitcoin could play an important role for Colombians as a means of preserving their wealth.

Anytime a new market gains access to Bitcoin, it's a pretty big deal. Hopefully we'll begin seeing Bitcoin penetrate other markets in the near future.


http://www.thebitcointrader.com/2012/06/bitcoin-exchange-opens-in-colombia.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JerzyS
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:21, 16 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8 lutego, 19:19
Prokuratura Generalna Rosji wypowiedziała wojnę kryptowalucie

Bitcoiny w Rosji stały się nielegalne.
Prokuratura Generalna oświadczyła, że ma zamiar walczyć z rozpowszechnianiem kryptowaluty na terenie kraju.
Stróże prawa obawiają się, że bitcoiny mogą być wykorzystywane w celach przestępczych, w tym do prania brudnych pieniędzy.

Bitcoiny w Rosji stały się nielegalne. Prokuratura Generalna oświadczyła, że ma zamiar walczyć z rozpowszechnianiem kryptowaluty na terenie kraju. Stróże prawa obawiają się, że bitcoiny mogą być wykorzystywane w celach przestępczych, w tym do prania brudnych pieniędzy. Podobne obawy miał wcześniej Bank Centralny Rosji, który razem z Prokuraturą Generalną opracuje metody walki z kryptowalutą.

Prokuratura Generalna nazwała bitcoiny i inne wirtualne waluty namiastką pieniądza, który nie może być wykorzystywany przez osoby fizyczne i prawne na terytorium Rosji. W resorcie podkreślono, że kryptowaluta nie ma realnej wartości, a ten, kto ją kupuje w rzeczywistości traci pieniądze. Kupujący bitcoiny nie mają żadnych szans na ochronę swoich interesów. Dodatkowo wirtualne pieniądze mogą wykorzystywać oszuści do ukrywania albo prania brudnych pieniędzy. Obawy Prokuratury Generalnej są całkowicie realne, zaznacza dyrektor zarządzający grupą spółek ALOR Siergiej Chestanow:

Teoretycznie anonimowy charakter waluty, brak rejestru transakcji, brak uregulowania prawnego tworzą dość sprzyjające środowisko dla zastosowania jej do działań niezgodnych z prawem. Na razie nic nie wiadomo o podobnych precedensach na terytorium Rosji, ale na terenie innych krajów już były przypadki, kiedy właśnie wirtualna waluta była wykorzystywana do nielegalnych operacji. Co więcej, organy ścigania innych krajów już konfiskowały kryptowalutę.

Wcześniej o nielegalnym charakterze bitcoinów i niebezpieczeństwie ich wykorzystywania poinformował Bank Centralny Rosji. Uznał on operacje w kryptowalucie za wątpliwe. Teraz Prokuratura Generalna i Bank Centralny razem będą opracowywać działania mające na celu walkę z obiegiem wirtualnej waluty. Zadanie jest trudne, ponieważ zakazanie bitcoinów nie rozwiąże problemu. Niezbędne jest kontrolowanie przestrzegania tego zakazu, podkreśla Siergiej Chesanow:

Architektura kryptowaluty zakłada maksymalne utrudnienie kontroli nad operacjami w tej walucie. Minie rok albo dwa zanim obywatele, biznes i organy porządkowe zgromadzą jakieś doświadczenie w tej kwestii. Człowiek, który wynalazł bitcoiny, zastosował wszelkie techniki maksymalnie utrudniające wykrycie tej waluty i co najważniejsze, ujawnienie przeprowadzanych w nich transakcji.

Zresztą wypowiedzenie wojny bitcoinom przez rosyjskiego regulatora i organy ścigania nie wywołało paniki na rynku wirtualnej waluty. Co więcej taka decyzja nie wpłynie na rosyjskich posiadaczy kryptowaluty, ponieważ obecnie jest ich bardzo niewielu, zaznacza kierownik centrum analitycznego firmy Zecurion Władimir Uljanow:

Jeśli chodzi o biznes to zakazanie bitcoinów będzie dla niego niezauważalne, ponieważ realny obrót walutą w segmencie korporacyjnym był mizerny. Jeśli nie mówimy o biznesie tylko o użytkownikach, o osobach prywatnych, to architektura bitcoina nie przeszkadza w posiadaniu waluty w tych albo innych krajach, dlatego użytkownicy pozostawią ją sobie i nie będą się jej natychmiast wyzbywać. Inna kwestia dotyczy tego, czy bitcoin będzie interesujący dla osób prywatnych i inwestorów w warunkach „niesprzyjającego reżimu”.

Rosja nie jest pierwszym krajem, który zdelegalizował wirtualną walutę. Wcześnie bankowe organy nadzorcze Chin, Korei, Tajlandii i Finlandii także zakazały wykorzystywania bitcoinów. A wiele krajów europejskich ograniczyło operacje z nich. Teraz kwestię prawomocności wykorzystywania kryptowaluty omawia się w USA, gdzie bitcoin już nie jeden raz był bohaterem kronik kryminalnych.
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:50, 16 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
Teraz kwestię prawomocności wykorzystywania kryptowaluty omawia się w USA, gdzie bitcoin już nie jeden raz był bohaterem kronik kryminalnych.


Stary news, no ale jesli już wkleiłeś to powiem tylko, że wielu zaczadzonych zwolenników Rosji tu na forum powinno się wstydzić, bo na pewno prokoratura tam nie podejmuje decyzji bez aprobaty wierchuszki reprezentowanej przez Putina. To pokazuje jasno, że nie ma podziału na wschód czy zachód, kapitalizm, czy socjalizm - jest tylko podział na biednych i tych którzy ich wykorzystują (czyli bogatych) .

Jebana, malowana, ostatnia ostoja prawości i demokracji, a ile te wszystkie pr-owe zabiegi są warte wychodzi jak zwykle przy okazji właśnie takich spraw. Wszyscy sa siebie warci, w tej grze pozorów. Ostatecznie liczy się tylko to kto drukuje pieniądze i kogo może za to kupić. A reszta kręci się sama.

Jerzy, dobrze byłoby podawac źródło http://polish.ruvr.ru/2014_02_08/Prokura.....towalucie/
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ElComendante
Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 14:15, 16 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@tokebit1

Naprawdę naiwnością jest sądzić, że Rosja jest ostoją prawości Laughing
W przypadku demokracji to już naprawdę trzeba się z kimś pomylić na głowy Wink
Rosja robi dobrze sobie i KROPKA. To autokratyczny kraj, który ma imperialistyczne zakusy, ale w odróżnieniu od naszego bambsutanu przynajmniej od jakiegoś czasu nie daje się ruchać w dupę.
Decyzja jest zrozumiała i taka sama będzie w USA, gdy tylko Sachsy i inni stworzą własną wirtualną walutę.
Oni chronią swoją walutę i władztwo. Oni, czyli kto? Struktury państwa, banki centralne danego kraju i inne decyzje byłyby jak dla mnie absurdem z owych strony, bo by sobie gałąź, na której siedzą podcinali.
Natomiast ta decyzja BTC nie ruszy, bo BTC to waluta Internetu a nie Rosji.
W Rosji jest najwięcej ludzi korzystających z różnych, dziwnych programów do tzw. Wielkiego Zysku, różnego rodzaju piramidy to standard, mnóstwo firm prowadzących portale z inwestycjami, np: opcje binarne, forexy, itd. Rosjanie korzystają z tego nadzwyczaj chętnie. Władza ze zrozumiałych względów się broni. W Polsce już powstaje waluta wirtualna - tworzona przez banki. Wiadomo przecież, że trzeba przejąć ten rynek i go kontrolować, ale tego rynku przejąć się po prostu nie da z czego Ci ludzie nie zdają sobie sprawy.
Rosja natomiast ma przewagę nad naszym bambustanem, bo nie daje się ruchać w ich interesach. ICH INTERESY są najważniejsze a nie robienie loda innym. To jest przewaga Rosji nad większością krajów świata.

Jeśli chodzi o BTC to nie jestem przekonany czy to jest ostateczne rozwiązanie ludzi Internetu. Homo Internetus ma swoje potrzeby, które być może mogą być jeszcze lepiej realizowane.
Władza - każda - postrzega natomiast BTC jako sposób ucieczki od PŁACENIA PODATKÓW. {TO JEST PODSTAWOWY PROBLEM} Ona chce kontrolować każdy grosz, bo każdy grosz to kawałek podatkowego tortu. W każdym kraju - widać to doskonale na przykładzie naszego bambustanu - rośnie w gigantycznym tempie fiskalizm. Są wyjątki? Tak raje podatkowe, które zostaną w perspektywie dwóch dekad całkowicie ujebane.
Popatrzmy sobie. Rosja - fiskalizm. Chiny - fiskalizm. Argentyna - fiskalizm. USA - MEGA fiskalizm. Japonia- fiskalizm. Niemcy - fiskalizm. Wolnościowiic, niby Orban - fiskalizm. Nie wspomnę już po raz kolejny o naszym bambustanie. Nie zauważyć czegoś takiego to naprawdę trzeba mieć problemy ze wzrokiem.
Powtarzam. Chodzi o podatki i tyle, a pierdolenie w każdym bambustanie o jakiś ukrytych transakcjach jest jedynie i wyłącznie robieniem przykrywki, bo wiadomo jak ludzie reagują na pierdolenie o podatkach - WIĘKSZYCH.
Podatki to jest clue. Biurokratyzm rośnie w tempie zastraszającym w krajach nazywających się socjalistycznymi, kapitalistycznymi, liberalnymi, itd. Wszędzie na świecie CZAPA administracyjna rośnie w niesamowitym tempie.
A co jak się pojawia problem z CZAPĄ vel. Hiszpania, Portugalia? Nie zmniejsza się CZAPY ale zmniejsza kasę dla CZAPY - czasowo. Bez CZAPY większość krajów już nie jest w stanie po prostu funkcjonować a na CZAPĘ potrzebna jest kasa, już dziś gigantyczna kasa. Jak, więc ktoś może uciekać od płacenia PODATKÓW lub w ogóle mieć szansę takiej ucieczki.
Władza wie, że obywatel to złodziej a złodziejstwo to niepłacenie podatków na CZAPĘ - towarzycho urzędników, koleżków polityków. Koło się zamyka.

BTC i inne kryptowaluty to właśnie takie zagrożenie. Wirtualna kasa stworzona w bankach, gdzie kontrolowany jest każdy grosz to ZERO ryzyka i takie coś będzie wspierane w Rosji, Chinach, USA, czy każdym innym bambustanie. To jest oczywista, oczywistość.
Banki już dziś zdają sobie sprawę, że one są potrzebne Władzy tylko dlatego, że kontrolują przepływ każdego grosza. Są potrzebne i o tym wiedzą, i chcą na tym zarobić - czytaj wprowadzenie jedynie elektronicznych transakcji i takowych kont bankowych, które będą dawały kasę za przechowanie kasy. Czysty biznes - bo przecież każdy musi mieć konto, inaczej nie ma kasy a jak nie ma kasy NIE ISTNIEJE.

Jednak Władza, banki nie rozumieją, że dla Homo Internetus uciekanie od podatków - w większości przypadków - to nie jest clue sprawy. Z tego powodu nie są w stanie przeciwdziałać zjawisku kryptowalut, bo nie odpowiadają na potrzeby, na które to odpowiadają kryptowaluty.

Natomiast, jeśli chodzi o przyszłość BTC - problem polega wg. mnie na tym, że BTC rozwinął się jak na razie w kantory, giełdy. To nie jest dobre dla BTC rozwiązanie. Dlaczego? Dlatego, że BTC w ten sposób uzależnia się od innych walut i jest jedynie środkiem z nimi powiązanym a nie jest kreatorem wartości. Społeczność związana z BTC musi zrozumieć, że jedynie nie powiązane z innymi walutami kreowanie wartości daje szansę na ich rozwój. Mi brakuje sklepów, gdzie coś jest sprzedawane JEDYNIE w BTC. W ten sposób wiadomo na przykład, że bułka kosztuje powiedzmy 0.1 BTC a samochód 100 BTC. To uproszczenie, ale pokazuje pewną zasadę kreowania się wartości samego BTC bez bezpośredniego odnoszenia się do walut narodowych.
Jeśli wiesz, że za BTC możesz kupić 1000 bułek a jutro powiedzmy 950 bułek to wiesz znacznie więcej, niż gdy wiesz jedynie, że za BTC możesz kupić ileś tam "dularów".
Jeśli BTC nie przebrnie tej drogi, nie stanie się kreatorem wartości to niestety przegra z kolejną niezależną walutą wirtualną, która zostanie stworzona w celu kreowania wartości. Myślę, że BTC ma szansę, ale do sukcesu jest daleko.
To, że wirtualna waluta, a bardziej wirtualne waluty, w Internecie będzie niezależna od narodowych jest OCZYWISTĄ OCZYWISTOŚCIĄ. Ci, którzy z tym walczą takimi jak dziś środkami kopią się z koniem.
Osobiście czekam na to, że na początku powstanie duża liczba miejsce w sieci, gdzie płaci się wyłącznie BTC. Jest to łatwiejsze o tyle, że takie usługi można wycenić w BTC a nawet bez odnoszenia się do kursów innych walut, przy dużej marży zarobek i tak jest duży nawet bez ciągłego zmieniania cen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 19:43, 16 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem dlaczego ludzie nie potrafią pojąć tej prostej odwiecznej zasady, że im bardziej coś jest nielegalne, tym jest cenniejsze.

taki np. gram kokainy - kosztuje kilka razy więcej niż gram złota - pomimo że produkcja tego pierwszego jest nieporównywalnie tańsza.
i tu, uwaga, najważniejsze: posiadania bitcoina nie da się udowodnić!! nie ma chuja żeby udowodnić komuś posiadanie czegoś "czego nie ma" (że pozwolę sobie zacytować klasyka).

więc jako posiadacz pewnej ilości bitcoinów (których nie mam) wszelkie próby ich "delegalizacji" (cokolwiek miało by to znaczyć) traktuję z ogromnym entuzjazmem i optymizmem. dla mnie oznacza to już nie tylko że projekt wypalił, co widać po histerycznej wręcz reakcji obecnego staus quo, ale także że jego wartość wypierdoli niedługo do góry, niczym dym po koksie z komina Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1964
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 16 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się podpiszę cytując klasyka pod SzekloBimim Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 16 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najważniejsze to zrozumieć dlaczego bitcoin ich tak boli.
kiedy to już pojmiecie (i nie mówię tu @szczekan do ciebie - ty nie masz szans bo za głupi jesteś), a zarazem będziecie wiedzieć, że nie da rady tego jebanego bitcoina "wyłączyć" (jak i nie da rady wyłączyć bittorrenta), wtedy z mety zrozumiecie, że w świetle tego typu newsów, co zaraz zapodam poniżej, przyszłość bitcoina jest świetlista niczym aureola wokół mózgu samej matki boskiej.
legalny, czy nielegalny - nastał i już pozostanie, nic tego nie zmieni.
co więcej, ci co mu wypowiedzą wojnę poniosą koniec końców sromotną porażkę, bo jedna rzecz na tym świecie jest dziś pewna: że nie żaden rząd, bank, armia, czy inna instytucja rządzi światem. pieniądz rządzi światem. a niedługo będzie to jedyny rozsądny pieniądz jaki pozostanie - oczywiście metale szlachetne dalej zachowają wartość, ale te we współczesnej ekonomii są w chuj nieprzydatne, bo nie da się ich przesłać przez internet. logistyka ich obsługi zwyczajnie nie przystaje do naszej ery, więc będą bardziej surowcami niż walutą.
wspomnicie moje słowa - być może będę już wtedy w więzieniu, albo zaciukany, mam to w dupie (carpe diem), ale tak czy owak mówię wam: nikt tego pociągu już nie zatrzyma. choćby i cała pierdolona czerwona armia potomków stalina w połączeniu w chińczykami i całym arsenałem us army. więc chuj wam w dupę frajerzy Smile


"Money Launderer Until Proven Innocent" - Italy Imposes 20% Tax Withholding On All Inbound Money Transfers

While the propaganda surrounding Europe's "recovery" has reached deafening levels, what is going on behind the scenes is quite the opposite, and in the latest example that Europe is increasingly formalizing a regime of implicit capital controls, we learn that Italy has just ordered banks to withhold a 20% tax on all inbound wire transfers: a decree which on to of everything will apply retroactively to February 1. As Il Sole reports, "the deductions will be automatic (unless prior request for exclusion), and then it will be up to the taxpayer to prove that the money is not in the nature of compensation "income." In other words, as of this moment, but really starting two weeks ago, all Italians are money launderers unless proven innocent.


dalej: http://www.zerohedge.com/news/2014-02-16.....-inbound-m
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gambolo
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:31, 17 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie masz racji Bimi - znaczy masz racje ale nie o końca.
Uwalić bitcoina można bardzo prosta - przez kontrolowany net - to już pomału się dzieje. Coś takiego władza będzie musiała wprowadzić - po to by czapkować zbyt wyrywnych a jednocześnie stymulować społeczeństwa w kierunkach jedynych pożądanych ruchów społecznych (mdycyna, polityka, konsumpcja, kontrolowane wycieki informacji, kontrolowane rewolucje, wojny informacyjne, szpiegostwo itp..)
W imię walki z .... (doisz sobie sam) wprowadzenie restrykcji czy dostępu do jedynych słusznych treści jest coraz łatwiejsze - przykład Chiny (gdzie wolnościowe w Ameryce google współpracuje z reżimem by strzyc kolejne miliony owieczek). Filtrowanie słusznych adresów na terenie kraju cz providera jest prostackie.
Oczywiscie obejść blokady zawsze można ale mało komu będzie się chciało.

Małe kroczki ku temu widać dziś: wiadomości tylko z onetu, filtrowane wyniki szukania z google, 90% gimbusów info o życiu czerpie z facebooka itp.. sami sobie szykujemy pętelkę Smile.
_________________
BTC: 12TUcYoA2im8sgd4d2pKLZE3r9NFTRjG6b
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1964
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:44, 17 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gambolo, taki urok kretyni i debile zawsze będą mieli przesrane. Za to szans dla ogarniętych jest od jasnej ciasnej. Korzystanie z dobrodziejstw internetu to też nie lada skill wbrew pozorom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:31, 17 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gambolo napisał:
Uwalić bitcoina można bardzo prosta - przez kontrolowany net - to już pomału się dzieje.

Nie ma szans - nic takiego się nie dzieje. Gówno tam kontrolują - kto chce to obchodzi każdą ich "blokadę".
Zobacz ile lat walczą z wymianą plików i jakie mają sukcesy na tym polu - dosłownie ujemne.
Tymczasem ludzie nie próżnują i wyłącznie udoskonalają sposoby anonimowej komunikacji, przy pomocy rozwiązań typu Tor, który już od dawna potrafi "przemycić" anonimowe dane w komunikacji wyglądającej jak normalny ruch webowy.

Wyłączyć globalnej sieci całkowicie - też już nie mogą, bo banki i generalnie gospodarka są od niej totalnie uzależnione.
A do tego dochodzą jeszcze projekty tego typu: viewtopic.php?t=22069

Więc nie - moim zdaniem kontrola bitcoina poprzez kontrolowany net to totalna utopia, absolutnie nierealizowana w praktyce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
davidoski
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:38, 17 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Update z Mt.Gox a propos wypłat:https://www.mtgox.com/img/pdf/20140217-Announcement.pdf
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:41, 17 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym trzeba jeszcze dodać, że świat to dżungla w której poszczególne kraje walczą ze sobą na strefy wpływów.

Nie ma takiej możliwości, żeby wszystkie rządy wszystkich krajów uzgodniły, że zrobią wszystko aby ubić bitcoina.
W niektórych krajach, typu np. Afryka ludzie są tak biedni że coś takiego jak "pranie pieniędzy", czy nawet podatki zasadniczo nie istnieje. Tzn. nawet jak istnieje to i tak wszyscy mają to w dupie.

Te kraje które będą walczyć z pieniądzem, bez względu na ich obecną finansową czy militarną potęgę zwyczajnie popełnią samobójstwo - bo te pieniądze które mają już dawno się skończyły i pozostał po nich tylko jeden wielki dług, zaś armia bez pieniędzy po roku zamienia się w złomowisko.

Więc jeszcze raz powtórzę: pieniądz rządzi światem.
A nie na odwrót... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gambolo
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:12, 17 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rządzi ten kto emituje pieniądz Smile..
_________________
BTC: 12TUcYoA2im8sgd4d2pKLZE3r9NFTRjG6b
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 17 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Bimi. Akurat wyłączenie BTC jest bardzo proste. Wystarczy że byle bank centralny zacznie skup tej waluty a potem skasuje portfel. Ponieważ zasada generacji zakłada skończoną ilość BTC to niewiele tego na rynku zostanie co skutecznie utrudni operacje w tej walucie.
Pewnie są i inne sposoby na przykład takie jak załatwili wirówki arabom. Wystarczy że wydadzą troszkę kasy na dedykowanego wirusa który w odpowiednim czasie pokasuje znaczącą ilość portfeli. Efekt podobny technicznie plus dochodzą perturbacje psychologiczne.
Z jakiegoś powodu nie robią tego więc pewnie na razie dla nich (właścicieli banków) gra nie warta świeczki a może nawet mają jakieś swoje plany związane z tą walutą, w końcu sami dążą do wyeliminowania gotówki. Cholera ich wie co oni tam knują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 17 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gambolo napisał:
Rządzi ten kto emituje pieniądz Smile..

Nie inaczej.

A ten pieniądz emituje rozproszona po całym świecie armia pierdolonych techno-anarchistów, którzy zainwestowali już takie środki techniczne w budowę owej (wydobywającej bitcoiny, ale zarazem gwarantującym bezpieczeństwo protokołu) infrastruktury, że istnieje poważne ryzyko, iż wkrótce emitując drugą połowę wszystkich bitcoinów jakie zostaną stweorzone rozpuszczą przy okazji Antarktydę. Co akurat ów pieniądz ma też kompletnie w dupie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 17 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
@Bimi. Akurat wyłączenie BTC jest bardzo proste. Wystarczy że byle bank centralny zacznie skup tej waluty a potem skasuje portfel.

Eeee, sorry ale ty naprawdę jesteś taki głupi czy tylko takiego udajesz?
Przecież równie dobrze możesz powiedzieć, że byle bank centralny zacznie skup złota - a potem je skasuje (np. wystrzeliwując w kosmos)...

Otóż pozwól, że udzielę ci lekcji ekonomii, z poziomu przedszkola:
Pieniądze absolutnie żadnego (a zwłaszcza istniejącego dziś) banku centralnego nie mają takiej mocy, aby skupić choćby połowę czegokolwiek, nie udowadniając najpierw, że w porównaniu do tego czego połowę próbują skupić są (te pieniądze) zwyczajnie gówno warte.

Bo nikt ci nie sprzeda połowy złota na świecie za coś co ty sobie księgujesz w komputerze, bo myślisz że jesteś bankiem centralnym ą-ę i już do końca wszechświata wszyscy będą wierzyć w to gówno, które im wciskają, niczym w jakąś religię.

Pieniądz to nie religia - w każdym razie nie na dłuższą metę.
I Bitcoin to też nie religia - to szczyt inżynierii. Waluta zaprojektowana tak, że przejęcie monopolu nad jej emisją jest niemożliwe.
Prototyp na którym zbuduje się przyszłość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
czekan
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1402
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 17 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
... bo jedna rzecz na tym świecie jest dziś pewna: że nie żaden rząd, bank, armia, czy inna instytucja rządzi światem. pieniądz rządzi światem. a niedługo będzie to jedyny rozsądny pieniądz jaki pozostanie -...
nie ćpaj tyle ptasi móżdżku , bo zaczynasz bredzić w majakach . Światem rządzą banksterzy ,kreujący pieniądz obciążony lichwą , a nie odwrotnie . Bitcoin ,nie jest ,nie był i nie będzie pieniądzem w potocznym i praktycznym znaczeniu . To ,że udało się sprzedać i nadal sprzedaje się pewną ilość elektronicznego produktu bitcoin , znaczy tylko tyle ,że i gówno w papierku ładnie opakowane można sprzedać ,kwestia skali marketingu i promocji .
Bimi napisał:
..A ten pieniądz emituje rozproszona po całym świecie armia pierdolonych techno-anarchistów, którzy zainwestowali już takie środki techniczne w budowę owej (wydobywającej bitcoiny, ale zarazem gwarantującym bezpieczeństwo protokołu) infrastruktury, ...
ty techno anonisto ,co też ci te love parade porobiły krzywdy ,to aż litość bierze , ty się dowiedz czy twoje zwieracze obejmuje ubezpieczenie zdrowotne , bo w głowie to raczej nic ci już nie naprawią . Smile A teraz gumisiu pomyśl , taki bot na MtGox zrzucił raptem kilkadziesiąt tysięcy bitcoinów w kilka dni , tzw .kurs zleciał na 250 , na btc-e jeden zrzut i już zaryło na 102 $ , to ja ci napiszę ten wasz kolekcjonerski rynek dymaczy wsobnych jest jak widać , bardzo ,ale to bardzo płytki tak jak twoje horyzonty myślowe . Potencjał to on ma ,ale do wydawania nowych pseudo walut pod kolejnymi nazwami . Tylko zabraknie biorców owych cudów niewidów . Smile
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:10, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekan napisał:
nie ćpaj tyle ptasi móżdżku , bo zaczynasz bredzić w majakach . Światem rządzą banksterzy ,kreujący pieniądz obciążony lichwą , a nie odwrotnie .

jasne szczekan - ty akurat wiesz wszystko o wszystkim najlepiej.
a zwłaszcza się znasz na tym kto tobą rządzi, pionku bezmózgi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:49, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ogóle moim zdaniem mamy tu do czynienia z wiekopomnym wynalazkiem a zarazem niezwykle ekscytującym zjawiskiem przyrodniczo-spolecznym.
że amerykanie grali w golfa na księżycu kilkadziesiąt lat temu - czy miało to miejsce, czy nie - to przy bitcoinie pikuś.
bitcoin to jest tak:
człowiek w pewnym momencie zrozumiał jak rozwiązać problem niewolnictwa wynikającego z władzy nad kreacją pieniądza.
i zaprojektował rozwiązanie.
potem zbudował prototyp - bardziej żeby sprawdzić... i ten prototyp dziś jest wart ileś tam miliardów chuj wie czego.
ale działa.
i jutro będzie to jedyna waluta jak pozostanie - bo co niby innego? wszystko inne to surowce - które w erze globalnej sieci nie mogą być walutą.
więc co innego jak nie bitcoin?
ja w każdym razie nie widzę możliwości innego rozwoju zdarzeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndyPSV
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:27, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upadnie/

wyjma wtyczke od internetu, atak EMP

Banka peknie zapenwe niedlugo...
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adam Polo
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:24, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goście pojmujący świat w stylu szczekana (przeszło 90% populacji) popełniają głównie jeden błąd. Podstawowy. Wynika z ograniczonej percepcji, sprowadzając wszelkie wartościowe wynalazki (w tym m.in. bitcoina) do kursu. Wzrośnie, czy spadnie? Zarobię, czy stracę?

W przypadku btc uznali, że zawsze będzie spadać, bo nie weszli w projekt, gdy btc było tanie i kurewsko rosło, a teraz krzyczą, że jest kurewsko drogo i musi spaść bo już nie stać ich na zakup 1 pełnej sztuki!

Ale dla ludzi o mózgach nieco większych niż kurze ważna jest użyteczność wynalazku. Obojętne, czy to będzie wirtualna waluta, czy łunochod dla amerykańskich oszustów kosmicznych. Kurs traktują głównie, jako pochodną wartości wynalazku.

Jeśli kupiłem łunochod bo wierzę, że będzie tylko jeden, to być może jest to dobra inwestycja. Jednak, jeśli będą go wykorzystywali wszyscy w niedalekich podróżach kosmicznych….a to zupełnie inna bajka.
Co ma dla Ciebie wartość? Sam sobie odpowiedz. Pytanie "dlaczego" zapewne nieco skomplikuje sprawę...

Odwieczny problem z kurzymi mózgami polega na tym, że gdy pokazuje się im słonce, całą swoją kurzą uwagę skupiają na sygnecie na palcu. Gdy im wytłumaczyć, że chodzi o gwiazdę, to zaraz podniosą wrzask:
Będzie spadać! I będą mieli rację ... każdego popołudnia.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AndyPSV napisał:
Upadnie/

wyjma wtyczke od internetu, atak EMP

Banka peknie zapenwe niedlugo...

Andy bez urazy, ale.
Tu mam przyklad czlowieka, madrego.
Ktory w temacie btc nie wie nic.
Po prostu wrzucil pierwszy pomysl, jaki przyszedl mu do glowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante
Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:37, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BTC nie upadnie, co najwyżej może być czymś innym zastąpiony, czyli lepiej skonstruowaną walutą.
Wiele osób tu piszących nie rozumie, że wymiana wartości w Internecie ma zupełnie inne wymagania, na które to nie odpowiada ani gotówka, ani pieniądz elektroniczny znany do tej pory a przynajmniej w takim stopniu jak wiele walut wirtualnych.
Rozwój bitka zależy, jednak od tego, co napisałem powyżej, czyli nie od upadku czy powstania nowych kantorów i giełd, ale od powstania miejsc, gdzie BTC będzie głównym środkiem płatności, co pozwoli uniezależnić go od wartości innych walut.
Serwisy aukcyjne, gdzie można płacić BTC, sklepy, portale z grami, itd., jeśli powstaną to dadzą nowe szanse rozwojowe dla BTC.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przyszłość bitcoin
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile