W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Bitcoin - pieniądze wolnych ludzi  
Podobne tematy
Co zrobić z tymi co kiszą kapustę?103
Przyszłość bitcoin97
upadek Bitcoin64
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
98 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 271690
Strona:  «   1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 167, 168, 169   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CiN




Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 90
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:16, 10 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę już tego liznąłem ale mógłby mi ktoś całe zagadnienie bitcoin wytłumaczyć lub odesłać do wyczerpującego wyjaśnienia ?
_________________
Brak człowieczeństwa jest dzisiaj człowieczeństwem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FlameRunner




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:52, 14 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie podział się Adam Polo?
Kurs osiągnął poziom 12 USD / 40 zł za sztukę.
"Tym samym jest to najlepsza waluta świata."
Smile


@CiN:
Wydaje mi się, że wszystko zostało już wytłumaczone w tym temacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:11, 15 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem, jestem. Mam nadzieję, że będę miał przyjemność zaanonsować do weekendu przekroczenie 13 USD Smile.
Czego sobie i wszystkim "posiadaczom" życzę.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FlameRunner




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 16 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i znowu się zawieruszyłeś gdzieś. Razz
Kurs osiągnął poziom 13 USD za sztukę.
"Tym samym jest to najlepsza waluta świata."
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:34, 16 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FlameRunner - miło otrzymać tą wiadomość również z Twoich ust Smile.
Nie mogę się jednak oprzeć, aby Państwa poinformować, że BTC przekroczył właśnie 13$ za sztukę i JEST TO TYM SAMYM NAJLEPSZA WALUTA ŚWIATA" Smile

Jednocześnie żywię głębokie przekonanie, że w niedzielę wieczorem będziemy mogli (wraz z FlameRunner) ogłosić przebicie 15$. Czego Państwu i sobie życzę. I czekanowi też Smile
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:12, 16 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tak dalej pójdzie to zupełnie nie będzie się opłacało trzymać pieniędzy w walutach bankierskich bo to zwykła utrata środków w wyniku inflacji.... właściwie już się nie opłaca...

... tylko po wpłynięciu wypłaty od pracodawcy przekonwertować ją od razu na BTC i trzymać do czasu konieczności wydania.

Jedyne zagrożenie jakie występuje to delegalizacja BTC oraz zamknięcie z tego powodu giełd - spowoduje to brak możliwości zamiany BTC na oszukańczą walutę taką jak np. PLN czy USD (z wyjątkiem bezpośrednich transakcji pomiędzy użytkownikami, czego w sumie nigdy nie można będzie zabronić Smile).

A tak poza tym to palącą sprawą staje się rozwiązanie problemu "skalowalności" czyli zmiany protokołu BTC w taki sposób, aby możliwe było obsługiwanie wielkiej ilości transakcji bez konieczności ściągania na lokalny dysk komputera olbrzymiej ilości danych, jak to ma obecnie miejsce. Wprawdzie są programy typu MultiBit i Armor, które obsługują BTC bez ściągania całej bazy, ale do funkcjonowania systemu zawsze będą potrzebne komputery posiadające oryginalnego klienta z pełną bazą. Z biegiem czasu i nieustannym wzrostem ilości transakcji i co za tym idzie wielkości bazy danych, zacznie maleć ilość komputerów posiadających bazę - doprowadzi to do niebezpiecznej centralizacji systemu, narażając cały system na możliwość zaatakowania poprzez zamknięcie tych nielicznych komputerów (np. poprzez rajdy FBI jak w przypadku Megaupload). System musi być zdecentralizowany, aby uniemożliwić tego rodzaju działania ze strony władz. Prace koncepcyjne nad tym problemem są na razie w powijakach, ale problem jest dostrzegany i coraz częściej omawiany (np. tu i tu).
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:15, 16 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szok co się dzieje. Przed wakacjami 18 zł, wczoraj 40 zł, dziś 43 zł. Masakra.

Jej kurs jest tak mocny z prostego powodu. Robi się duże zapotrzebowanie a bitcoinów jest mało. Ruszyły portale reklamowe, ruszył serwis aukcyjny, ruszyła branża erotyczna. Waluty jest mało a potencjalnych użytkowników teoretycznie będzie cały czas przybywało.
Co do przetrzymywania gotówki, to żadna waluta nie jest dobra a już na pewno nie btc. Waluty są dobre do zarabiana i hazardu. Jeżeli chodzi o stabilność, to ja tam zawsze wolałbym trzymać w towarze, materiale lub czymkolwiek innym.

Zagrożeniem są afery związane z wyciekiem waluty, oszustwami itp. Zawsze skutkuje to brakiem zaufania i spadkiem kursu, ale ostatnio nawet spokojnie.

Odpowiedz przyniesie początek września. Wszystko zaczęło się od wakacji, zobaczymy jak się skończy.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 16 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierdolone tępe naganiacze Laughing

obrażam tylko tych ,którzy robią to celowo , a po tylu stronach tematu ..... Laughing

wszystko JASNE ....

jak ja idę sobie na ryby ,pospławikować , na PŁOTKĘ , LUB LESZCZA , to podstawa dobre i systematyczne NĘCENIE .... Laughing

ehhh... wy CIENCY CINKCIARZE INTERNETOWI .... Laughing

Cytat:
a potem będzie żal .... już za chwileczkę ,już za momencik ,wieczór z Pankracym zacznie się kręcić


Dzieci , przyjaciel czekan , mówi wam ,UMOCZYCIE KASĘ ,ABY JAKIŚ TĘPY CHÓJ ŻYŁ ZA WASZĄ NIEWOLNICZĄ PRACĘ ....
Cool wiem ,wiem ,wy myślicie ,że jesteście BYSTRZEJSI ......NAJBYSTRZEJSI ...... Laughing
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FlameRunner




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:20, 17 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurs osiągnął poziom 15 USD za sztukę.
"Tym samym jest to najlepsza waluta świata."
Smile

14 USD celowo przegapiłem.

Czekan, ugryź się w dupę. Dotkliwie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20421
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 17 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe. Wielkieś mi uczynił pustki w domu moim mój ty Bitcoin Savings & Traście tym zniknieniem swoim Razz

Ciekawe do ilu spadnie po tym jak Pirat ogłosił zamknięcie biznesu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FlameRunner




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 17 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, można jaśniej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 17 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z niewielką przyjemnością informuję Szanownych Posiadaczy Bitcoin, że kurs właśnie spadł poniżej 11$ za szt. Nie zmienia to faktu, że jest to najlepsza waluta świata.

PS> kto ma jaja, ten kupuje Very Happy
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FlameRunner




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 17 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może mi ktoś powiedzieć, co tak właściwie jebło? Rolling Eyes
Google mnie nie lubi. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 17 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecny spadek ceny jest spowodowany upadkiem BS&T pirata.
Wątek był poruszany na Polskim Forum Bitcoin:
"BS&T związane z jedną osobą, pirateat40 z bitcointalk. To właśnie on (między innymi) stoi za ścianami na MtGox i sterowaniem kursem waluty. Wystarczy poczytać trochę na bitcointalk;) Tutaj masz wątek do jego inwestycji: https://bitcointalk.org/index.php?topic=50822.0
Na wypłatę dywidend gość potrzebuje tygodniowo ok. 5 k BTC a otrzymuje tygodniowo ok 1 k BTC. Z prostego rachunku wynika, że najwyższy czas zwinąć interes bo przestaje być dochodowy."
http://forum.bitcoin.pl/inwestycja-na-glbse-com-t3329-40.html

Zresztą, to już przeszłość. Aktualna cena btc przekroczyła 13$, co jest dobitnym potwierdzeniem, że jest to najlepsza waluta świata Smile
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FlameRunner




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:59, 17 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Et, jakiś serwisik upadł? Też mi... Chyba jedyne co może porządnie i w miarę trwale zachwiać kursem to upadek Mt.Goxa.
Anyway odruch: "ożeszwmordę, spadło nagle do 11 USD, wsadzam całą swoją kasę i jutro mam kilkadziesiąt % więcej" był dobry. Niestety pomysł upadł z prostego powodu - jakąkolwiek kasę na MTG mógłbym mieć w sumie dopiero po weekendzie Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 17 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego mtgox to chyba nie najlepszy pomysł na inwestycję w pln. Za wolno i za drogo.
Będę rozmawiał w sprawie odhibernowania global btc. Tam przelewy są w pln. Tymczasem całkiem nieźle spisuje się bitcurex
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FlameRunner




Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 17 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezależnie od nazwy kantoru, "mój" bank nie zrobiłby żadnego przelewu przed pierwszą sesją w poniedziałek. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 18 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopaki uuu ,nie placzą uuu ,chłopaki uuu oj leszcze Laughing

Cytat:
500 - Internal server error - Bitcoin Charts

500 - Internal server error

info@bitcoincharts.com · donations: 1kqHKEYYC8CQPxyV53nCju4Lk2ufpQqA2 · © bitcoincharts.com


wiem ,wiem wy jesteście najbystrze bystrzachy pośród leszczów ,sami się prosicie o wytrzepanie Laughing

Nawet leszcz w jeziorze ma swoje zadanie .....

a co tam pewnie szabes obchodzą .... Cool
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 19 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekan, kup sobie bitcoina, a lepiej się poczujesz. I na leki zarobisz Smile. Ale, jak już uciułałeś te parę btc, to się nie denerwuj wczorajszymi spadkami. To tylko korekta. Zwyczajna rzecz. Niepotrzebnie sprzedałeś. Za parę dni znowu będzie 15 dolców za sztukę. Śmiecia dolarowego chyba nie trzymasz?
Cierpliwości.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:40, 19 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ciągu 3 dni cena jebła o 50%.



Czyli jeszcze trochę poczekać i można znowu kupować.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:14, 19 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
W ciągu 3 dni cena jebła o 50%.



Czyli jeszcze trochę poczekać i można znowu kupować.


I z czego się KURWA davidoski CIESZYSZ ???
Prowadzisz stronę o wykorzystywaniu LUDZI przez banksterów , A KURWA SAM NIE WIDZISZ DO CZEGO NAMAWIASZ CIENKI LACHOCIĄGU MENTALNY ???
mam się rozspiysywać ,bo ty NASTĘPNY DILERZE ILUZJI złapales kilka zeta na różnicy ???

KURWA HUJU , PEWNIE MASZ ŚWIADOMOŚĆ ,ŻE W TEJ CAŁEJ GIERCE BITCOIN ,ZARABIAJĄ TAKIE TĘPE BEZEMPATYCZNE GNOJE JAK TY I WCIĄGNIĘCI W ŁAŃCUSZEK ZŁA -ZŁA-ZŁA- BO KTOŚ TRACI ABY TAKI TĘPY BEZEMPATYCZNY SZCYL JAK TY NAGANIAŁ OFIARY .

TFU .MOJA FLEGMA ZALEPIA CI TERAZ OCZY . no nie czarna magia ,ale ,żebyś je wytarł i przejrzał ślepcu mentalny ,o uszkodzonej LOGICE I EMPATII .

http://bitcoincharts.com/markets/
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 19 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pierdolę, czekan kupił w górce! Smile))
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:28, 20 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest tak samo jak z ludzmi handlującymi walutą. Oni też dorabiają się na skokach waluty, co w efekcie skutkuje tym, że okradają innych w ten sposób, że muszą więcej płacić przy wymianie, bo jeżeli ktoś zarobił czyli wyjął z rynku np. PLN, to musi to skutkować podniesieniem ceny innej waluty dla pozostałych kupujących za PLN. Czyli handlując walutą np. dolarami, euro, okradamy innych. I niekoniecznie innych handlarzy, bo inni handlarze zazwyczaj są ostrożni. Tylko okradamy zwykłych ludzi, którzy normalnie tej waluty potrzebują.

Z bitcoin jest podobnie, tylko że tutaj waluta jest młoda i łatwiej jest wywoływać duże skoki kursu. Jeżeli waluta rozpowszechni się bardziej i wejdzie do powszechnego użytku, to trudno będzie nią na taką skalę manipulować.

Istnieją też obawy, że nie wejdzie. Np. jeżeli dziś muszę czekać kilkanaście minut na synchronizację klienta z siecią, skąd mogę mieć gwarancję, że za lat kilka nie trzeba będzie czekać całego dnia?? Po prostu w pewnym momencie, gdyby przybyło użytkowników i operacji, klient może nie nadążyć robić synchronizacji i zczytywać bloków?? I wtedy wszystko leży i waluta upadnie. Nie wiem czy to możliwe, ale wg mnie tak.

Ale jak widać z tą walutą trzeba ostrożnie i łatwo można wtopić jak na razie. Ale o ile nie dojdzie do jakiegoś załamania tego systemu, lub globalnego oszustwa, to moim zdaniem waluta wejdzie i przyjmie się na stałe.

Niestety, tak duży spadek jaki był ostatnio - świadczy o jednym. Jest zdecydowanie za dużo handlarzy w stosunku do zwykłych użytkowników waluty. Mam nadzieję, że to się jednak zmieni.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20421
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:48, 20 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie, jak wy nic nie wiecie. Smile

BS&T, który działał od zeszłego roku zbierając depozyty i wypłacając od nich 7% każdego tygodnia ogłosił w piątek zamknięcie interesu.
I trzeba wam wiedzieć moi drodzy, że w BS&T zdeponowanych jest ponad pół miliona BTC.

Skąd się brała forsa na odsetki?
Dysponując tego typu funduszami można spokojnie ustawiać cenę na rynku - stąd się właśnie brała. W każdym razie taka jest teoria - inni twierdzą, że BS&T wcale nie zarabiał pieniędzy a był jedynie jednym wielkim ponzi. To się okaże już na dniach, bo dzisiaj mają ruszyć wypłaty depozytów i cały proces ma się zamknąć od końca tygodnia.

W każdym razie zamknięcie tak ogromnego biznesu musiało wywołać burzę na rynku - wiele osób kupowało bitcoiny tylko po to aby je zdeponować w BS&T który podwajał kapitał co 10 tygodni.
Dodajcie to do standardową działalność BS&T, czyli ustawiania kursu przy pomocy pół miliona depozytów - i to już w pełni wyjaśnia spadek ceny o 50%.

Do piątku, kiedy to BS&T ma wypłacić ostatniego bitcoina spodziewać się można dużych wahań kursu (szansa na szybki zarobek jeśli ktoś lubi ryzyko)
Ponadto, jeśli BS&T faktycznie wypłaci zgodnie z obietnicą, to spodziewać się można jeszcze dalszych spadków kursu bo wiele osób postanowi od razu spylić zwrócone im z BS&T bitcoiny. A jak mówię, jest ich ponad pół miliona - taka ilość rzucona na rynek ma ogromny potencjał ściągnąć cenę bardzo w dół. W każdym razie na krótką metę, bo na dłuższą metę bitcoin się obroni - co innego jakby zamknęli nie BS&T, a Silk Road.. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2019
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 21 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wkrotce-.....18896.html

BitInstant, jeden z serwisów ułatwiających wymianę i przesyłanie wirtualnej waluty BitCoin, planuje wprowadzenie na rynek karty ze znakiem MasterCard umożliwiającej płatności w fizycznym świecie. To kolejny krok, dzięki któremu anonimowy sieciowy pieniądz może zbliżyć się do realnej gospodarki.

BitCoin to działający w internecie system monetarny o dość niezwykłych cechach. Jednostki waluty są porcjami informacji i generowane są przez jej użytkowników poprzez wykonywanie czasochłonnych obliczeń. Proces tworzenia monet („mining”) można porównać do wydobywania złota w systemie waluty opartej na kruszcu – wymaga on nakładów energii i czasu. Same jednostki pieniądza nie mają jednak określonej wartości i nie są powiązane z żadną z istniejących walut czy dóbr...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 167, 168, 169   » 
Strona 51 z 169

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Bitcoin - pieniądze wolnych ludzi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile