W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
prawda o Codex Alimentarius  
Podobne tematy
czy medycyna naturalna będzie nielegalna? 69
Codex Alimentarius - wyjaśnienie zagrożenia 85
Codex Alimentarius atakuje 1bez ocen
Pokaz wszystkie podobne tematy (21)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 6669
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:37, 10 Cze '09   Temat postu: prawda o Codex Alimentarius Odpowiedz z cytatem

Cześć, zainteresowałem się sprawą i postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej o codex alimentarius, zadzwoniłem więc do Głównego Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych pod numer telefonu:(0 22) 6232900. Przedstawicielka tej instytucji powiedziała mi, że przeciwnicy kodeksu, tacy jak http://www.stopcodex.pl są kierowani (sponsorowani) przez jedną z firm która po wprowadzeniu nowych standardów nie będzie mogła działać na rynku spożywczym i ta firma rozsiewa fałszywe plotki by zastraszyć konsumentów i zablokować negatywne dla niej przepisy.
Jako dowód że taka rozmowa miała miejsce przesyłam link do fragmentu tej rozmowy w formie audio: http://w8.wrzuta.pl/audio/5YMtfTS75qs/rozmowa_o_codex_alimentarius , w czasie odtwarzania proszę podkręcić regulacje głośności to będzie wszystko słychać bardzo wyraźnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:27, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@pawlak

Nie mam słów, żeby wyrazić obrzydzenie jakie poczułem po przeczytaniu Twojej rewelacji i odsłuchaniu wypowiedzi urzędniczki. Ja sobie robię grubą nieprzyzwoitość z Twojego postu i sposobu (nie)myślenia.

Tak się składa, że "tego przedsiębiorcę" na tym forum parę osób zna jako uczestnika i dyskutanta na prawda2.info. Na tyle, na ile zdążyłem Go poznać nie sądzę, żeby "świat się dla niego kończył" od grudnia - to ujawnienie urzędniczki świadczy jedynie o tym, że ona sama niewiele wie i niewiele zastanawia się nad Codex A. Albo mówi co jej kazano. A to, że Urząd wie, kto stoi za stopcodex.pl świadczy o tym, że stopcodex.pl został przez urząd inwigilowany. Ciekawe po co? Smile

Poza tym, w kontekście "końca świata" dla Roberta, to sądzę, że paradoksalnie - jeżeli chodzi o interesy - to od grudnia może się dla niego "zacząć świat", kiedy zacznie rozprowadzać towar, który jest niedostępny w wolnej sprzedaży. Wszak najbogatsi są Ci, którzy handlują tym, co nielegalne.

A nawet jeśli, to co jest takiego niecnego w tym, ze ktoś dba o własne interesy, tym bardziej, że są one zbieżne z interesem konsumentów i rynku a stoją w opozycji do planów wielkich korporacji i koncernów żywieniowych? Co według Ciebie jest w takiej postawie do potępienia?

And last but not least, rozumiem, że chcesz nam powiedzieć, że właśnie się przekonałeś, iż pani w Urzędzie jest szczytem kompetencji i bezstronności, Codex Alimentarius to sam miód wprowadzany dla Twojego zdrowia, dobra i dobra Twoich dzieci, a Robert robi burzę w szklance wody.

Gratuluję dedukcji...

Lech
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pepe




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:16, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lech wydaje mi się, że wyciągasz zbyt daleko idące wnioski w stosunku do pawlaka! Ja odbieram ten post zupełnie inaczej, a jedynie temat wątku uważam za wybrany niefortunnie. Wykonany telefon ujawnia ignorancję urzędniczki urzędu, który ma za zadanie strzec naszego zdrowia poprzez kontrolę jakości produktów rolno - spożywczych. Szkoda, że kolega nie zapytał czy firma, którą miała ta pani na myśli nie będzie mogła działać na rynku spożywczym, gdyż jest producentem/dystrybutorem naturalnych witamin lub suplementów diety, a może jest producentem żywności ekologicznej? Z mojej strony brawo Applause dla kolegi za inicjatywę! Zrobił przynajmniej coś więcej niż tylko pisanie postów na forum. Pokazał nam nowe kierunki działania w celu poinformowania nieświadomego społeczeństwa.
Spróbujmy nagłośnić sprawę dzwoniąc na przykład do masmediów, które prowadzą bezpośrednie rozmowy ze słuchaczami, telewidzami. Piszmy np. SMS-y do "Szkła Kontaktowego", które ma bardzo dużą oglądalność.
Dobrze by było gdyby ktoś prowadzący np. sklep z ziołami lub ze zdrową żywnością zainteresował tematem Janusza Weissa, który zająłby się Codexem Alimentarius w audycji .. "Dzwonię do pani, pana .. " w Radiu Zet ... póki jeszcze nie ma przerwy wakacyjnej ... Jestem głęboko przekonany, ze Janusz Weiss też nie ma bladego pojęcia o nowelizacji Kodeksu Żywieniowego i co nasz czeka za pół roku.

Cytat:
Obnażanie bezmyślności urzędników oraz wykpiwanie absurdów nieżyciowych przepisów interesuje Janusza Weissa przede wszystkim, czasami chodzi jednak tylko o chwilę uśmiechu i dobrej zabawy ...
Numer automatycznej sekretarki to: 022 628 33 33

http://www.radiozet.pl/Programy/Program.aspx?AudycjaOpisId=5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:30, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lech i pepe dziękuje za posty...

wysłałem to na stopcodex.pl ale ludzie ze tej witryny od trzech tygodni mi nie odpisali.... na inne moje zapytania odpowiadali bardzo chętnie....

Ja nie jestem niczyim zwolennikiem ani przeciwnikiem ja po prostu chcę poznać PRAWDĘ....



A tu macie inicjatywę: http://nasza-klasa.pl/profile/24536050
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:50, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pepe:
Cytat:
Lech wydaje mi się, że wyciągasz zbyt daleko idące wnioski w stosunku do pawlaka!


Intuicja podpowiada mi, że Pawlak chciał "się wykazać" inicjatywą i przy okazji złudnie "coś odkrył" ("prawdę" o CA). I że właśnie tytuł postu/tematu jest tego dowodem. A jeżeli jest tak jak Ty mówisz, to znaczy, że Pawlak nie za bardzo potrafi werbalizować swoich własnych myśli i wychodzi mu przekaz zupełnie odwrotny do zamierzonego. Smile

Cytat:
Z mojej strony brawo Applause dla kolegi za inicjatywę!


Wstrzymałbym się z brawami do czasu, kiedy wrzuci treść całej rozmowy. Poza tym co to za inicjatywa: parę pytań do urzędniczki, która i tak wiadomo co odpowie Smile A Pawlak w dodatku wziął to za dobrą monetę. Zaiste łatwo go przekonać. I to na tyle mocno, że on teraz chce przekonać innych, że awantura z Codexem Alimentarius to co najwyżej lamenty sfrustrowanych handlarzy suplementami diety.

Codex Alimentarius to realne zagrożenie PRZEDE WSZYSTKIM dla "zwykłych ludzi". Nawet jeśli wąska grupa handlujących produktami, które mają być nielegalne po 12.2009 się angażuje w akcje przeciwko wprowadzeniu CA, to i tak stoją "po dobrej stronie barykady" i robią dobra robotę, nawet jeżeli ich intencje są nie wyłącznie natury ideologicznej.

Ja zrozumiałem z tego postu, że Pawlak, "ujawniając" profesję Roberta, chełpi się odkryciem, że za akcją stopcodex jest jakieś "drugie dno" i niejawne (a odkryte przez Urząd) powiązania. I najwyraźniej uznał, że trzeba się podzielić tą wiedzą, bo pewnie według niego niedopuszczalne jest by ktoś, kto ma interes w suplementach diety prowadził kampanię w słusznej sprawie.

Kogo byś zatrudnił do obrony swojego kraju? Dobrze wyszkolonych, płatnych najemników (armię), czy recytujących Mickiewicza, napasionych ideologią, łzawych patriotów. Albo polityków z gębami pełnymi frazesów?

Toteż, dopóki Pawlak nie sprostuje intencji, które aż nadto są w jego poście dla mnie widoczne - podtrzymuję swój niesmak związany z jego postem. Smile

Lech

EDIT:

Pawlak:
Cytat:
Lech i pepe dziękuje za posty...

wysłałem to na stopcodex.pl ale ludzie ze tej witryny od trzech tygodni mi nie odpisali...



...a dziwisz im się? Ja bym pytanie o intencje odebrał jako prowokację do pyskówki. Pewnie uznali, że skoro zadajesz takie pytanie, to nie przekona Cię żadna argumentacja.

Cytat:
. na inne moje zapytania odpowiadali bardzo chętnie....


... no widzisz. Smile

Cytat:
Ja nie jestem niczyim zwolennikiem ani przeciwnikiem ja po prostu chcę poznać PRAWDĘ....


No to ją poznałeś: facet, który jest jednym z organizatorów stopcodex jest zaangażowany w działalność gospodarczą związaną z suplementami diety. Naprawdę mnie dziwi, że nie rozumiesz, że nie dość, że nie ma w tym niczego niecnego, to jeszcze może nawet lepiej, niż gdyby miał to robić kto inny.

Codex Alimentarius jest waszym wspólnym wrogiem - to jest Prawda.

Lech
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:00, 11 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawlak Ty debilu dziecko TVN baranie niedomyty !!!!!!!!!!!

nie wiesz że urzędniczka też jest w spisku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zlinczować pawlaka!!!!! on nie wie że tysiące polskich urzędników i dziennikarzy są w spisku z iluminatami, którzy porywają po nocach urzędasów z PE na czarne msze gdzie hipnozą wdrażają im pomysły takie jak piekielny straszliwy C O D E X!!!!!!!



ironia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzewczykDratewka




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 224
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 13 Cze '09   Temat postu: Re: prawda o Codex Alimentarius Odpowiedz z cytatem

pawlak napisał:
Cześć, zainteresowałem się sprawą i postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej o codex alimentarius, zadzwoniłem więc do Głównego Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych (...)


... idąc Twoim tokiem "odkrywania prawdy" to gdybyś chciał się "czegoś więcej" dowiedzieć o np. "wypędzeniach" i "wypędzonych" wal jak w ogień do Eryki Steinbach, na hasło "dobry Niemiec to wysiedleniec" wyśpiewa wszystko jak na spowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
boooor




Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 47
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:52, 14 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawlaku i Sikorski czy wiecie że za każdego waszego głupiego posta Bóg zabija małego kotka!!!!!!!!!Błagam litości dla zwierząt i wymówki że brakuje w waszych organizmach(szczególnie mózgowiu) witamin i minerałów mnie nie przekonuje.Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 30 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlaczcie polskieradio pr 3 (http://www.polskieradio.pl/sluchaj/play.aspx?p=r3) akurat jest audycja o kodeksie zywieniowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 30 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz sie skonczyla...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzewczykDratewka




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 224
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 30 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pswierq napisał:
Wlaczcie polskieradio pr 3 (http://www.polskieradio.pl/sluchaj/play.aspx?p=r3) akurat jest audycja o kodeksie zywieniowym.


Będzie do pobrania z www.FNBG.org za parę dni, póki co jest ta starsza audycja z TOK.FM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i git. Byla to audycja w innym tonie, nie wnerwiajcie sie na pana Mariusza, probowal znalezc minusy bo nie mial zaproszonych poplecznikow kodeksu i chcial wprowadzic dyskusje. Ciesze sie, ze ktos to nagral (czy tez zapewil sobie mozliwosc publikacji Wink), bo mi nie udalo sie sciagnac programu do nagrywania. Swoja droga, nie bylo reklam tej audycji, jednak fajnie, ze nawet oficjalne media (kochana Trojka) podejmuja temat...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanley




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:14, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


kliknij

Podajcie Dalej, ponieważ sprawa GMO jest ściśle powiązana z Codexem.

Pozdrawiam Obudzonych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misio z lasu




Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 08 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lech napisał:
@pawlak
stopcodex.pl został przez urząd inwigilowany. Ciekawe po co? Smile
Lech


Inwigilowany?????????

przecież te matoły z www.naturalnenielegalne.pl powiesiły linki do sponsora (to z lewej na zielonym)

http://www.dr-rath.com/pl/index.html
http://www.drrathvitamins.com
http://www.dr-rath.at
http://www.purehealthfoodslv.com/products/drrath.htm
http://www.healthquestusa.com/shopdispla.....lar+Health
http://www.dooyoo.de/nahrungsergaenzung-aufbaupraeparate/dr-rath-immunocell
http://www.purehealthfoodslv.com/products/drrath.htm

To światowej skali producent suplementów.
A ten cały stopcodex to akcja reklamowa jego pigułek na taką skalę, że reklama Benettona to pikuś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R4S




Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 10 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@misio z lasu wyszedł chyba dopiero z lasu. Niech powróci do lasu. Ekspert się znalazł...Może misio to "chłopiec farmacji"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misio z lasu




Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:01, 11 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio z lasu ma oczy w głowie i widzi że

1. naturalnenielegalne i stopcodex reklamują pana Ratha
2. pan Rath jest szczęśliwym właścicielem koncernu farmaceutycznego produkującego pigułki - witaminki
3. naturalnenielegalne i stopcodex krzyczą, że zabiera się wolność witaminożercom
(umiesz czytać? to przeczytaj z czym walczy petycja - tam są wymienione ustawy i WSZYSTKIE są o suplementach)

wniosek?

to wielka ściema, a wy drodzy ekolodzy dajecie się wkręcać

cel?

reklama pana Ratha i jak się uda zrobienie mu dobrze żeby mógł sobie produkować pigułki jakie sobie chce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:34, 11 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lol. Misio doktor Rath to jedna z osób, która walczy o to by żywność była ekologiczna, aby właśnie suplementacja nie była potrzebna. Napisał wiele artykułów dotyczących witamin i ich pozytywnego działania na wiele schorzeń Wink .
No i oczywiście ma film na czym polega całe oszustwo karteli farmaceutycznych.
Petycja na stopcodex.pl dotyczy medycyny naturalnej, a nie suplementacji diet Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
detro




Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 163
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:36, 12 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Referendum w sprawie medycyny naturalnej

Czym jest kampania „Referendum w sprawie medycyny naturalnej”?

Celem kampanii jest zagwarantowanie wszystkim obywatelom Unii Europejskiej wolnego dostępu do osiągnięć medycyny naturalnej opartej na podstawach naukowych poprzez przeprowadzenie referendum w sprawie medycyny naturalnej we wszystkich 27 krajach członkowskich. Aby do tego doszło, konieczne jest zdobycie miliona podpisów pod petycją z żądaniem natychmiastowego przeprowadzenia przez Unię takiego głosowania.

Dlaczego taka inicjatywa jest potrzebna?

Pod hasłami „ochrony zdrowia publicznego” coraz częściej wprowadzane są w Europie surowe przepisy zabraniające rozpowszechniania informacji na temat dostępnych leków naturalnych i ich zastosowań. Dzieje się tak pomimo faktu, że każdego roku miliony ludzi umierają na skutek zawałów serca, wylewów, raka, a tysiące badań klinicznych wykazało, że istnieją naturalne środki (w tym m.in. terapie witaminowe), które mogą zapobiegać tego rodzaju schorzeniom.


(..)

Cytat:
Wzywamy wszystkich odpowiedzialnych polityków Unii Europejskiej do przeprowadzenia „Referendum w sprawie medycyny naturalnej”, które każdemu obywatelowi Europy zapewni łatwy i nieskrępowany dostęp do terapii witaminowych i pozostałych środków naturalnych.



misio z lasu wrzuca wszystko do jednego worka i przeistacza lekko fakty..
nie chce wysuwać się za daleko z wnioskami ale ja tu widzę małą manipulację która jest wszechobecna w dzisiejszych czasach - na tym forum również
Trzeba myśleć samodzielnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 21 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie Codex Alimentarius, poniżej znajduje się odpowiedź jaką uzyskałem. Biuro rzecznika w tej wiadomości kieruje do mnie pytanie, czy ktoś z forumowiczów wie co powinienem opowiedzieć?


http://nasza-klasa.pl/profile/24536050
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze że przeciwnicy codexu nie mają żadnych argumentów na poparcie swoich oskarżeń ; schowali się w norkach jak szare myszki.

Jak dowiadujemy się z materiałów zamieszczonych na stronie www.stopcodex.pl po wprowadzeniu kodeksu dopuszczalne normy wielu szkodliwych substancji zostaną znacząco zwiększone co ma spowodować wzrostem zachorowań i w konsekwencji śmiercią wielu ludzi. Napisałem więc zapytanie do ludzi ze strony www.stopcodex.pl by wskazali mi które to szkodliwe substancje znacząco zwiększą swoją obecność w żywności, niestety ludzie Ci rzekomo znawcy tematu nie mogli mi powiedzieć które to substancje, dlaczego ? bo nie posiadają spisu obecnie obowiązujących międzynarodowych zharmonizowanych standardów w zakresie bezpieczeństwa żywności (ISO), o tym że takie standardy wogule istnieją i że ich spis można kupić w internecie za 40 euro - Ci ludzie zwyczajnie Nie wiedzą...

teraz jestem już prawie pewien że akcja przeciwko kodeksowi to działania mające na celu zapewnić zyski prywatnemu przedsiębiorcy i uchronić go przed nie korzystnymi dla jego firmy przepisami, strona www.stopcodex.pl jest przez owego przedsiębiorcę sponsorowana, a zwykli ludzie są zwyczajnie wprowadzani w błąd, byle by tylko podpisali petycje przeciw kodeksowi...

Pozdrawiam trzeźwo myślących!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
R4S




Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 27 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawlak ciekawie piszesz...
Daj linki do tych dokumentów ze stopcodexu. Jestem ciekaw, co oni tam powypisywali, szczególnie o śmierci wielu osób.
Zapewne też wszyscy by się chętnie zapoznali z mailem, który napisałeś do stopcodexu.pl.

Ciekawa jest sprawa ISO, o którym piszesz w powiązaniu z CODEXU Alimentarius.

Widzę, że jesteś znawcą. Daj jakies przykłady Twojego śledztrwa, jak już kupiłeś te standardy. Może byś coś podlinkował, bo tak cos słabo argumentujesz.

Jak myślisz, jaka to firma prowadzi akcję przeciw Codexowi? Kto korzysta??GlaxoSmithKline Wink a może MONSANTO zmieniło swoją strategię i ukochało boskie stworzenie jakim jest MATKA NATURA?

Jakoś mało konkretny jesteś...
Dawaj linki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:04, 01 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie www.stopcodex.pl był ten materiał: http://www.youtube.com/watch?v=4lpxM1gwmCg
jest w nim mowa właśnie o tym że po wprowadzeniu kodeksu dopuszczalne normy wielu szkodliwych substancji zostaną znacząco zwiększone co ma w konsekwencji spowodować śmiercią wielu ludzi. Ludzie z tej strony nie umieli wskazać jakie to substancje, bo nie wiedzą jak je porównać. Wystarczy wźąść wspomniany spis aktualnie obowiązujących między narodowych zharmonizowanych standardów w zakresie bezpieczeństwa żywności (ISO) i porównać je z oficjalnymi danymi ze strony www.codexalimentarius.net , Ludzie z www.stopcodex.pl sami nie wiedza które to substancje to po co wrzucają do internetu materiały co do której prawdziwości nie mogą się przekonać, a tacy podobno z nich znawcy...

standardy ISO to zwykły zbiór obowiązujących norm dotyczący bardzo wielu dziedzin a nie tylko żywności, nie można ich udostępniać bo to piractwo, zobacz sam nie znajdziesz ich w internacie, nawet fragmentów, znajdziesz za to dużo stron gzie możesz je kupić...
R4S - może jako przeciwnik kodeksu powiesz mi co mam opowiedzieć Rzecznikowi Praw Obywatelskich na jego pytanie?

Pozdrawiam trzeźwo myślących!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 01 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.bsigroup.pl/pl/Auditowanie-i-.....ISO-22000/
Cytat:
ISO 22000 to prawdziwie międzynarodowa norma, której stosowanie jest korzystne dla wszystkich organizacji z łańcucha dostaw żywności. Do organizacji takich należą między innymi producenci sprzętu, materiałów pakunkowych, środków czyszczących, dodatków spożywczych i składników przeznaczonych do konsumpcji.

Norma ISO 22000 jest również przydatna firmom planującym zintegrowanie systemu zarządzania jakością, np. zgodnego z normą ISO 9001, z systemem zarządzania bezpieczeństwem żywności.


http://www.bsigroup.com/Shop/Publication-Detail/?pid=000000000030208037
Cytat:
Users of ISO 9001:2000 will have up to two years to upgrade their systems to ISO 9001:2008.

All accredited certifications issued will be to ISO 9001:2008 by the end of 2009. By the end of 2010, existing certification issued to ISO 9001:2000 will no longer be valid. Customers will need the revised version of ISO 9001 in order to keep their certificates up to date.

BS EN ISO 9001 now includes a corrigendum which makes some changes to:

* Table A.1 in Annex A
* Tabe A.2 in Annex A
* Table B.1 in Annex B

Contents of BS EN ISO 9001:

Scope
1.1 General
1.2 Application
2 Normative references
3 Terms and definitions
4 Quality management system
4.1 General requirements
4.2 Documentation requirements
5 Management responsibility
5.1 Management commitment
5.2 Customer focus
5.3 Quality policy
5.4 Planning
5.5 Responsibility, authority and communication
5.6 Management review
6 Resource management
6.1 Provision of resources
6.2 Human resources
6.3 Infrastructure
6.4 Work environment
7 Product realization
7.1 Planning of product realization
7.2 Customer-related processes
7.3 Design and development
7.4 Purchasing
7.5 Production and service provision
7.6 Control of monitoring and measuring equipment
8 Measurement, analysis and improvement
8.1 General
8.2 Monitoring and measurement
8.3 Control of nonconforming product
8.4 Analysis of data
8.5 Improvement
Annex A (informative) Correspondence between ISO 9001:2008 and ISO 14001:2004
Annex B (informative) Changes between ISO 9001:2000 and ISO 9001:2008
Bibliography


Informacja od Dyrektora Operacyjnego BSI MS Polska (.pdf)
Można sporo poczytać nie stając się właścicielem owej normy. Słowo kluczowe dla szykajki: ISO 9001:2008
Przykładowy wynik: http://www.nietylkoiso.pl/iso-90012008-co-nowego/
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 08 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DarkTech i jakie wnioski z tego wyciągłeś? Jestem ciekaw wyniku wniosków z przeczytanych dokumentów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
etznab




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 372
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:30, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.naturalnenielegalne.pl/kodeks.html
_________________
www.youtube.com/user/WszystkoJestWporzadQ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


prawda o Codex Alimentarius
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile