W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jak Anglicy radzą sobie z fotoradarami?  
Podobne tematy
Drastyczne kary dla kierowców15
Piraci drogowi ratują budżety samorządów 66
Uwaga Kierowcy: nowy taryfikator mandatów30
Mafia radarowa atakuje4
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5699
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:41, 27 Mar '09   Temat postu: Jak Anglicy radzą sobie z fotoradarami? Odpowiedz z cytatem

http://www.speedcam.co.uk/gatso2.htm

lub

http://www.wykop.pl/link/161493/jak-anglicy-radza-sobie-z-fotoradarami-zobacz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:57, 27 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce coś takiego jest nie do pomyślenia.
Darzymy władzę i policję zbyt dużym szacunkiem...
Szkoda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:28, 27 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest prostszy i łatwiejszy sposób do zrealizowania:





Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:34, 27 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi fotoradarami, to sprawa wyglada tak, ze one sa roznie ustawione - to raz, a druga sprawa, to czlowiek nie pamieta, ile mial na liczniku jadac dana ulica i wszystko mozna mu wmowic. Radary robia sobie zdjecia wyrywkowo i najczesciej dopiero po miesiacu wzywaja kierowce do zaplaty za predkosc. Radary musza zarobic pule pieniedzy bez wzgledu na to, kto ile jechal. Ludzie w Anglii o tym wiedza i dlatego tak czesto je niszcza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:17, 27 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
W Polsce coś takiego jest nie do pomyślenia.
Darzymy władzę i policję zbyt dużym szacunkiem...
Szkoda.


Fakt, jak na razie podobne zorganizowane akcje są u nas mało prawdopodobne. I nie ma tu nic do rzeczy sprawa sympatii czy antypatii do policji. Niemniej u nas zaczyna się organizacja ludzi, środowisk lub przynajmniej wymiana niezależnych informacji. A to jest też ważne a może ważniejsze niż niszczenie fotoradarów Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:01, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe co bedzie jak Polacy zaczna placic mandaty za przekroczenie dozwolonej predkosci juz o 1 km/ h.
A to ma byc wkrotce.

Spodobalo mi sie jedno zdjecie spalonego aparatu z przyklejona mala flaga brytyjska z napisem Free Country (wolny kraj).

Nie zebym popieral wandalizm ale jakie to sa straty - taki aparat kosztuje ponoc 200 000 zl.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqualinespirit napisał:
Jest prostszy i łatwiejszy sposób do zrealizowania:

No niby tak.
Ale czy farba i drabina jest w stanie w jakikolwiek sposób zapewnić ci te uczucia, których doświadczasz patrząc na taki widok ? Smile


Jakoś podoba mi się postawa Anglików.
My jak cielęta, z radością przyjmujemy informacje, że będziemy płacić mandaty po minimalnym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.
Oni, w jakiś sposób reprezentują swoje zdanie.

Działanie władzy ma odzwierciedlenie w reakcji narodu.
Patrząc na Polaków, można odnieść wrażenie, że nie mają własnego zdania,
i każde nawet absurdalne prawo przyjmą z pokorą.
(choć nie mam w tym miejscu na myśli ostatnio wspominanego prawa o przepisach drogowych)

W ogóle Anglicy, mają jakiś wrodzony niesmak do fotoradarów, pamiętam film JohnyEnglish, ze znanym 'jasiem fasolą', jak po tym jak radar zrobił mu zdjęcie przez przypadek rozwalił go z bazuki, czy jakiejś wyrzutni rakietowej. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:17, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep napisał:
200 000 zł


Chyba przesadziłeś z tymi zerami http://www.autocentrum.pl/go/41__Ile_kosztuje_fotoradar%3F__565571707.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:18, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podpis pod zdjęciem mówi że 22tys kosztuje sam masz. może to będzie atrapa za 22tys. Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:21, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie nie ma żadnych oficjalnych informacji o tym ile kosztuje fotoradar tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:25, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no. a ile kosztuje radiowóz?
nie ma jednej ceny.
zależy kto kupuje, co kupuje i od kogo. Smile

na pewno nie są to tanie rzeczy. ale zazwyczaj się zwracają bo same na siebie zarabiają Laughing

w każdym razie ta informacja która podałeś nie trzyma się kupy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:30, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm w temacie o Polsce napisaliście wady Polaków, wśród nich na czołowe miejsce wysuwało się BURACTWO. Polacy nie mają do siebie zaufania, Brytyjczycy to flegmatyczny naród w którym jazda po pijaku i szpanowanie nowym autem, nie jest częste. Polacy sobie nie ufają - swoim kierowcą szczególnie. W wioseczce w której mieszkam, przez którą nieszczęśliwym trafem przebiega droga krajowa z winy pijanych kierowców przekraczających prędkość zginęło już ponad 20 osób, zdarzały się sytuacje, że kierowcy uciekali z miejsca zdarzenia. Popatrzcie na młodych Polaków, którzy zasiadają za kierownicą - na ich zachowanie. Tutaj potrzeba zmiany mentalność, bez tego będzie to co zawsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:41, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ośmielam się zasugerować że większą winę za przekraczanie prędkości w twojej wiosce ponosi zarząd dróg publicznych i szeroko rozumiana władza niż kierowcy.
wystarczy (niewielkim kosztem) wybudować bumpery, albo inne niedogodności, które momentalnie wymuszą ograniczenie prędkości.

dlaczego nie stosuje się skutecznego zapobiegania w miejsce nieskutecznego karania?
z dwóch powodów:
1) bo wybudowanie bumpera kosztuje (choć pewnie mniej niż fotoradar)
2) jak jest bumper i wszyscy zwalniają to nie można kosić forsy z mandatów.
i dlatego giną ludzie - bo to się bardziej opłaca władzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje, ale czy bumpera można położyć na drodze która łączy w sumie Lwów z Krakowem ? Ja się nie znam więc pytam Smile, nigdy nie widziałem bumpera na tak wielkiej drodze. Mimo wszystko pijani kierowcy, oraz Ci którzy się popisują stanowią jakiś problem. Oczywiście za kasę która wydano na autostrady, można by było budować autostrady lub BEZPIECZNE przejścia dla pieszych - podziemne !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1992
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można to nazwać wandalizmem, ale uważam, że to co wyspiarze robią z tym upierdliwym naciągactwem jest absolutnie na miejscu. Mnie szlag trafia jak jak nagle stado hamuje, bo widzi fotoradar i można komuś wjechać w tyłek. Warto zwrócić uwagę, że w Polsce te maszynki do produkowania kasy zazwyczaj stoją we wsi złożonej z 3 domów i żadnej asfaltowej drogi podrzędnej, oznaczonej. Przypomina mi się wręcz akcja: "Halo Szczupak? Tu Brzoza! Odbiór"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:
Z tymi fotoradarami, to sprawa wyglada tak, ze one sa roznie ustawione - to raz, a druga sprawa, to czlowiek nie pamieta, ile mial na liczniku jadac dana ulica i wszystko mozna mu wmowic. Radary robia sobie zdjecia wyrywkowo i najczesciej dopiero po miesiacu wzywaja kierowce do zaplaty za predkosc. Radary musza zarobic pule pieniedzy bez wzgledu na to, kto ile jechal. Ludzie w Anglii o tym wiedza i dlatego tak czesto je niszcza.


Bzdura.
Fotoradar bardzo łatwo podważyć w sądzie. Jeśli jedziesz 30mph w terenie z ograniczeniem 40mph i fotoradar zrobi ci zdjęcie to je odrzucasz i idziesz do sądu. Po sprawdzeniu fotoradaru, jak jest błędny wszystkie zdjęcia idą w kubeł.
Na to sobie council pozwolić nie możeSmile Właścicielem fotoradarów są gminy nie policja jak wielu myli.
Raz pamiętam był przypadek (w BBC mówili), że gość dostał zdjęcie a w nocy pojechał przemalować znak drogowy z wyższym limitem:)
Generalnie fotoradary są umieszczane w widocznych miejscach, w miejscach szczególnie niebezpiecznych (szkoły, osiedla, małe miejscowości) i działają naprawdę prewencyjnie.
Palenie fotoradarów to gówniarzeria, jak wszędzie.
Ja (odpukać w niemalowane) jeżdżę po UK ponad 10 lat i jeszcze zdjęcia nie dostałem do domu choć wiem, że dwa razy mi błysłoSmile Raz na czerwonym świetle kiedy zanim zapaliło się czerwone ja już stałem, ale przednie koła były za linią (robione są dwa zdjęcia, jeśli pojazd jest w tym samym miejscu znaczy, że się nie poruszał) A drugi raz na A312 przy ograniczeniu do 50mh/h błysło m i przy jakiś 45mph. Też nie przyszło nic. Jedno przyszło, zdjęcie z bus line:) stałem w korku i skręcałem w lewo 30 metrów dalej, taki kawałek przejechałem bus line - zero autobusu! 30 funtów poszłoSad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:50, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprawie fotoradarów należy powiedzieć kilka spraw. Faktem jest że takie cudo kosztuje dużo pieniędzy ale oblewając maszt materiałem zapalnym, farbą czy kwasem z reguły nie można zniszczyć urządzenia elektronicznego które jest w środku. Do tego potrzebne by było coś w rodzaju zapalarki jakimi posługiwali się partyzanci z AK lub po prostu łom lub młot Shocked Niemniej jeśli by władze nakryły na takim procederze pomimo że tylko uszkodzony byłby wziernik to i tak zapewne trzeba by było zapłacić za komplet Laughing

Ale przy okazji inna sprawa do której doszedłem. Chodzi o czujniki ruchu na skrzyżowaniach które pomagają przy płynnej organizacji świateł. Zdziwiło mnie że są one w obudowach na kamery choć to jest zbędne. Zasięgnąłem więc informacji u źródeł, czyli pracownika drogownictwa. Powiedział on że faktem jest że obecne obudowy są niepotrzebne ale instaluje się je na przyszłość gdyby zaszła konieczność instalowania w nich innych, nowocześniejszych urządzeń. Exclamation Kamer Question Question Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
camera




Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 50
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:59, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu w Lublinie został zniszczony fotoradar przenośny... na oczach policji. Po prostu jakiś lekko rozweselony napojami wyskokowymi pan idąc chodnikiem po prostu go kopnął, a ten się przewrócił. Naprawa nie była opłacalna, niestety już zakupili nowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:59, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Masz racje, ale czy bumpera można położyć na drodze która łączy w sumie Lwów z Krakowem ?

Oczywiście że można. A nawet trzeba jeśli droga przechodzi przez środek wioski. Inaczej mało kto zwolni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:31, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Rep napisał:
200 000 zł


Chyba przesadziłeś z tymi zerami http://www.autocentrum.pl/go/41__Ile_kosztuje_fotoradar%3F__565571707.html


Nie przesadził, kiedyśw telewizji mówili o fotoradarach i podobno kosztują średnio 190 000 złotych, a ostatnio w Krakowie jeden chwilowo przeniesiono bo podobno są drogie i taniej jest na jakiś czas zmieniać ich miejsce, krótko mówiąc fotoradary zmieniają na jakiś czas miejsce swojego zamieszkania, ten który tak zmienił miejsce kosztował 220 000 złotych. Na stronie oficjalnej Krakowa znalazłem jakieś pisma z których wynika, że miasto zakupiło kilka po 150 000. Szukałem w Internecie cen fotoradarów i widzę, że najtaniej to od 110 000 złotych, ale jak wiadomo trzeba kupić w zaprzyjaźnionej firmie kogoś z rodziny więc nic dziwnego w Polsce.

A tak na marginesie to ciekawy artykuł znalazłem http://www.rp.pl/artykul/21,255011_Kradl.....dwilz.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:39, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:

Jakoś podoba mi się postawa Anglików.
My jak cielęta, z radością przyjmujemy informacje, że będziemy płacić mandaty po minimalnym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.
Oni, w jakiś sposób reprezentują swoje zdanie.

W ogóle Anglicy, mają jakiś wrodzony niesmak do fotoradarów, pamiętam film JohnyEnglish, ze znanym 'jasiem fasolą', jak po tym jak radar zrobił mu zdjęcie przez przypadek rozwalił go z bazuki, czy jakiejś wyrzutni rakietowej. Smile


Cudze chwalisz swego nie znając Wink

Jeżdżę sporo po Polsce i na codzień widzę masę spalonych fotoradarów, zamalowanych sprayami itp.
Słyszę też przez CB radio co kierowcy myśla o nich.

W zeszłym roku chłopaki na śląsku zrobili akcję i zamalowali kilkanaście sztuk.

Tak więc my też prezentujemy swe zdanie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak Anglicy radzą sobie z fotoradarami?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile