W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Drastyczne kary dla kierowców  
Podobne tematy
Piraci drogowi ratują budżety samorządów 66
Uwaga Kierowcy: nowy taryfikator mandatów30
Mafia radarowa atakuje4
Jak Anglicy radzą sobie z fotoradarami?20
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2429
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 19 Mar '09   Temat postu: Drastyczne kary dla kierowców Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Drastyczne kary dla kierowców za dociskanie gazu


fot: PAP/Stefan Kraszewski

Senat prawdopodobnie zaostrzy przepisy dotyczące przestrzegania prędkości- pisze dziennik Polska.

Głosowanie już dzisiaj, a według ustaleń gazety, restrykcyjne prawo zostanie przyjęte. Zgodnie z propozycją, mandat w wysokości 50 złotych zapłaci ten kierowca, który przekroczy prędkość nawet o jeden kilometr na godzinę. Senatorowie obniżyli jednocześnie pułap niektórych mandatów. Na przykład za jazdę szybszą od dozwolonej o 30 kilometrów szofer zapłaci już nie 400, jak chciał Sejm, a 300 złotych.

Nowych przepisów bać się mogą parlamentarzyści, sędziowie i dyplomaci. Senatorowie nie chcą pozwolić, by piraci drogowi z immunitetem wykręcali się od odpowiedzialności za łamanie przepisów drogowych. Jeżeli tylko zostaną złapani na zbyt szybkiej jeździe lub innym wykroczeniu, dostaną mandat.

Ustawa ma wejść w życie w połowie roku, gdy zakończy się budowa centrum automatycznego zarządzania fotoradarami. Kary za prędkość będzie naliczał komputer na podstawie zdjęć, z których sam odczyta dane rejestracyjne pojazdu. Wezwanie do zapłaty automatycznie wyśle właścicielom samochodów. Centrum będzie działało przy Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego.


http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadom......html?p=md
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:07, 20 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny podatek. Kombinują jak tylko mogą, żeby wyciągnąć z ludzi pieniądze. I tak im to nic nie da - cały system upada, a te drobniaki to kropla w morzu ich potrzeb. Niepotrzebny terror na drodze to tylko wprowadzi, nic więcej.

Jak będę miał więcej czasu to wrzucę papiery, które niedawno mi przysłali - miałem sprawę w sądzie za przekroczenie prędkości o 33 km na godzinę. Po prostu zbrodnia przeciwko ludzkości - teraz takim sprawami zajmują się sądy.
Koszt postępowania: 80 pln. Plus 200 pln mandatu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BlackiceWR




Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 42
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 20 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że będzie bunt kierowców, takimi sposobami nie zapełnią kasy na budowę dróg ani nie spowodują większego bezpieczeństwa na drogach.
Każdy widzi jak jest. Przepisy i sposób wyłaniania firm w przetargach, do tego liczne odwołania, przestoje, zaskarżenia etc... Sam jestem kierowcą z długim stażem, chciałbym jeżdzić po bezpiecznych drogach bez kolein i dziur, nie zwalniać co chwilę do 60 przejeżdzając przez jakąś wiochę zabitą dechami tylko dojechać do celu szybko i bezpiecznie.
Czuję się jakby dał mi ktoś w pysk, mam płacić podatki, akcyzy a dziwki rządowe postawią mi jeszcze 2000 tysiące fotoradarów aby sprawdzić czy pan kowalski aby nie przekroczył prędkości o 1km. Nóż otwiera się w kieszeni. Nie mogę więcej pisać bo się wkurwiłem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 21 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pomysłu jak kierowcy mieliby się zbuntować.

Wkurza mnie to, że te darmozjady zamiast pomysleć i budować drogi zwykłe 2 pasmowe (ewentualnie ekspresowe) pieprzą o autostradach, które są o wiele droższe i nie usprawniają ruchu tak jak przejście z jednego pasa na dwa.

Do tego ceny fotoradarów po 200 tys zł za sztuke to totalne przegięcie.

Jako kierowca ze sporym stażem polecam CB radio dzięki któremu zawsze wiem gdzie czai się jakaś menda (żywa lub elektroniczna) Wink
Do tego można sie dowiedzieć gdzie sa korki, opieprzyć innego CB radiowca gdy przegina itp.

PS dzisiaj większość fotoradarów to atrapy bez wkładów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:49, 21 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suspenser

Juz kiedys myslalem o CB.
Mozesz to troche przyblizyc ?
Co warto kupic, czy da sie to samemu zamontowac ?

Inna opcja to antyradar. Ale to jest niedozwolone w Polsce.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 21 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe jak jadę to nawigacja gps mi głosowo mówi za 1 kilometr fotoradar i odlicza co 100 metrów. Podobno tylko w Polsce i chyba Rumunii jest to dozwolone, jak wjedziecie do Niemiec i macie taką funkcję w gps to nie musicie używać, a i tak jak policjant się połapie to może dać wysoki mandat, a za używanie urządzeń wykrywających fotoradary (czyli nawet taka nawigacja) gdzieś w Europie można iść siedzieć (nie pamiętam gdzie, ale w wiadomościach kiedyś było) Smile btw. za taką nawigację zapłaciłem 400 złotych i są wbudowane legalne mapy z oznaczeniami fotoradarów itp. Nie jest to takie drogie i warto kupić, w Internecie są dodatkowe pliki do ściągnięcia czyli aktualizacje bankomatów, aptek, szpitali itp. (nawet użytkownicy z Polski tworzą te punkty i udostępniają w sieci) Odnośnie fotoradarów to w Krakowie gdzie mieszkam, gps wszystkie pokazuje. Fotoradary z głowy ale jeszcze misie z suszarkami :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 21 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@prostynick, na twoim miejscu bym się tak nie cieszył.
pewnie zanim wybudują ten super system fotoradarów przyjmą jeszcze sporo legislacji, kto wie czy nie zdelegalizują przy okazji tego typu rozwiązań. a gdy już to zrobią to uwierz mi: polskie pały będą za to ścigać najsrożej w całej europie Very Happy

nigdy się nie spotkałem z sytuacją żeby jakiś policjant grzebał kierowcy w nawigacji. choć raz słyszałem w polskiej tv że policja sprawdza czy kierowcy mają w nawigacji legalny soft Laughing pierdzieleni - niedługo zaczną sprawdzać czy nie mamy w telefonach pirackich dzwonków, albo gierek java.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:59, 22 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep napisał:
suspenser

Juz kiedys myslalem o CB.
Mozesz to troche przyblizyc ?
Co warto kupic, czy da sie to samemu zamontowac ?

Inna opcja to antyradar. Ale to jest niedozwolone w Polsce.


Co do sprzętu to mam INTEK M-790 PLUS z anteną Midland ML-145.
Radyjko sprawdza sie b.dobrze, jest małe i proste w obsłudze, a do tego tanie.

Antena dość długa (1,5 m) - dzisiaj kupiłbym krótszą np. Sirio 1m bo niewiele to zmienia (kolega ma taką i różnica jest znikoma).

Realny zasięg w trasie to 10-15 km.

Można samemu zamontować (zajęło mi to 3 minuty), ale lepiej odebrać osobiście i na miejscu zestroić radio z anteną.

Co do nawigacji to nawet Automapa pokazuje pierdoły tzn. radary stacjonarne tam, gdzie ich nie ma i pokazuje co chwilę radar gdy np. w trasie 400 km naprawdę działające były 3 oraz 2 suszarki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:17, 22 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prostynick napisał:
hehe jak jadę to nawigacja gps mi głosowo mówi za 1 kilometr fotoradar i odlicza co 100 metrów. Podobno tylko w Polsce i chyba Rumunii jest to dozwolone,


W UK, całkowicie legalne jest posiadanie wszelkiego sprzętu wykrywającego radary...
GPS też ma dokładne miejsca zaznaczone gdzie są stale i gdzie umieszcza się ruchome (na vanie) w lokalnych gazetach oraz radio podają, czy fotoradar ruchomy będzie dziś tu czy tu...
Po twojej wypowiedzi wnioskuję, że jak większość ludzi w Polsce nie masz pojęcia po co są fotoradary... A wierz mi, nie po to by łapać ale by zapobiegać. Ja wiem, że w Polsce 90% fotoradarów będzie ukryta w krzakach:) tylko pomyśl co to da? Jeśli idiota przejedzie 150km/h przed szkołą - nawet jak mu fotoradar fotkę walnie to co to zmienia... mógł rozwalić dzieciaka? Mógł... Ale jak by była informacja 1km a potem co 100m że jest fotoradar to 99% debili zwolni przed szkołą do dozwolonej prędkości... To jest zadanie fotoradaru.
W UK, każdy fotoradar jest poprzedzony informacją przy drodze o jego istnieniu;) Sam foto radar w większości to żółta olbrzymia skrzynia (żółty kolor jest najbardziej kontrastowy) która robi zdjęcia "od tyłu" przy czym cała zasada polega na mierzeniu czasu przejazdu przez wymalowane paski kontrolne. Nie zakłócisz takiego radaru... Chyba, że pomalujesz tablice rejestracyjne jakimiś środkami odblaskowymi.
Efekt taki, że w miejscach newralgicznych ilość wypadków spadła o 90%!
Ostatni krzyk mody w fotoradarach (Anglicy to chyba mistrzowie świata w tej dziedzinie) to masakra dla kierowców... Tak zwane fotoradary mierzące średnia prędkość.
Ustawione na drodze co ok 1 mile na długości 10 czy 20 mil. Nie ma błysku, pasków na ulicy... Pierwszy fotoradar robi ci fotkę a każdy następny sprawdza czy odcinek jaki przejechałeś nie przejechałeś za szybko... jeśli tak w ciągu 7 dni masz fotkę w domu:)
I jedziesz tak 20 mil z prędkością poniżej 50m/h (na drodze z takim ograniczeniem) i nikt rozsądny nie jedzie szybciej... normalnie panie cudo techniki:)))
A co gorsze, to ma być standard na wyspach, chcą do 2020 roku pokryć tym ok 50% dróg w kraju!
Tyle o ograniczeniu prędkości, radarach i mapach z zaznaczonymi radarami w UK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:51, 22 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Po twojej wypowiedzi wnioskuję, że jak większość ludzi w Polsce nie masz pojęcia po co są fotoradary...


Wiem i nawet w niektórych miejscach sam popieram, ale są miejsca, gdzie droga jest prosta, widoczność dobra i spokojnie przy dobrej pogodzie można jechać. W dalszym ciągu uważam, że są miejsca gdzie fotoradary powinny być, ale zazwyczaj w takich ruchliwych, niebezpiecznych miejscach nie ma i policja jest rzadko, a na śmiesznych odcinkach gdzie nie są potrzebne żadne fotoradary to one są. Jeśli chodzi o mnie to staram się przestrzegać prawa i nie uważam siebie za pirata drogowego bo zazwyczaj lubię dojeżdżać do celu cały zdrowy. Po prostu uważam, że część fotoradarów rozmieszczają głąby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:47, 22 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Po twojej wypowiedzi wnioskuję, że jak większość ludzi w Polsce nie masz pojęcia po co są fotoradary... A wierz mi, nie po to by łapać ale by zapobiegać. Ja wiem, że w Polsce 90% fotoradarów będzie ukryta w krzakach:) tylko pomyśl co to da? Jeśli idiota przejedzie 150km/h przed szkołą - nawet jak mu fotoradar fotkę walnie to co to zmienia... mógł rozwalić dzieciaka? Mógł... Ale jak by była informacja 1km a potem co 100m że jest fotoradar to 99% debili zwolni przed szkołą do dozwolonej prędkości... To jest zadanie fotoradaru.

Fotoradary przed szkołami to chyba trochę nieefektywne? U Holandii np. budują bumpery, albo zwężają drogę tak że i tak szybciej nie pojedziesz.
Fotoradary są tu głównie w miejscach gdzie jest duży ruch samochodowy. I oczywiście na skrzyżowaniach - m.in. żeby ludzie na czerwonym nie jeździli. Jak są na skrzyżowaniu to włączają się już od przekroczenia o 5km/h.
Teraz to już nawet wiem które nie działają, są tylko atrapami - poczta pantoflowa Smile Nawigacja ci tego nie powie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:25, 22 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oni testowali radary:


http://www.wykop.pl/link/48480/kaczynski-zlapany-na-fotoradar

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:07, 14 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ten wypadek wstrząsnął światem. 16-latek zabił 4 osoby, ale nie poszedł do więzienia. Sąd uznał, że jest zbyt bogaty

Bogaty nastolatek Ethan Couch z USA śmiertelnie potrącił czwórkę ludzi w wieku od 21 o 41 lat. W momencie wypadku był pod wpływem alkoholu.

Sąd dla nieletnich skazał go na 10 lat więzienia. Wyrok nie zostanie jednak wykonany z przyczyn, które większość uzna za absurdalne. Sędzia uwolnił go, gdyż brak bogactwa i przywilejów w więzieniu byłby groźne dla jego psychiki...

Uznano, że 16-latek cierpi na chorobę zwaną z angielska "affluenza", która zaburza racjonalne myślenie wskutek nadmiernego dobrobytu.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/usa-16-let.....74279.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 14 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja znam rozwiązanie profilaktyczne na takie choroby. Razz Zabrać bogatym i nie będzie problemu. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:03, 14 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszym rozwiązaniem na takiego gnoja to by był teraz publiczny lincz, żeby się kilku normalnych ludzi zebrało na takie gówniarza, i może od razu nie zabijać, ale dorwać gnoja i pobić do nieprzytomności a jego drogie auto spalić. To by było najsłuszniejsze rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:05, 14 Sty '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego chcesz gówniarza linczować . Przecież jest niepełnoletni , i za wszystko odpowiadają rodzice . To oni powinni zostać ukarani , gdyż tak go wychowali. Majątek skonfiskowany , a gówniarz do katolickiego sierocińca .

Musimy zrozumieć , że sama śmierć to dla takich zdegenerowanych jednostek to za mało . Trzeba się trochę poświęcić by sprawiedliwości stało się zadość . Cierpliwie wyczekać , uprowadzić małolata , znaleźć chorego na HIVa murzyna który zerżnie w dupę gówniarza , a dla pewności wstrzyknąć mu trochę tej zakażonej murzyńskiej krwi i go puścić . On nie może umrzeć , musi cierpieć całe życie . Jeśli natomiast ta opcja stanowi problem , to zawsze może leżeć z połamanym kręgosłupem jak warzywo wpierdalać przez słomkę i co najwyżej mrugać powiekami .
Pamiętajmy że i w pierwszym jak drugim przypadku , jeśli nas złapią , a złapią , to przynajmniej nie odpowiemy za morderstwo Wink


Zresztą to jest straszne , kto wie czy system nie wyhoduje sadystycznego seryjnego mordercy .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Drastyczne kary dla kierowców
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile