W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Co jeść?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 1556
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 19 Mar '09   Temat postu: Co jeść? Odpowiedz z cytatem

Codex Alimentarius już stoi u drzwi - wiadomo. Napromieniowywanie, hormony, antybiotyki, GMO, chemia - to wszystko ma szansę rozhulać się na dobre już za dziewięć miesięcy. Ale ja nie o tym, bo to tu wszyscy wiedzą i podejmują w związku z tym działania (w tym moja skromna osoba), by to gówno w życie nie weszło. W tym moja skromna osoba.

Jednak trzeba zaznaczyć, że większość postanowień CA "JUŻ TU JEST" jak mówi dr Rath. CA jest tylko prawnym usankcjonowaniem i zaostrzeniem (zmodyfikowaniem) istniejących od dawna praktyk.

Ilość chemii dostępnej w produktach spożywczych przybiera rozmiary hekatomby. Produkty modyfikowane genetycznie, lub przetworzone z organizmów modyfikowanych lub "pasionych" hormonami i chemią są na półkach sklepowych od lat. Normy zezwalające na konserwujące, smakowe i jakościowe manipulowanie materiałem spożywczym są cały czas podnoszone. Chleb (zboże GMO, mąka z kwasem askorbinowym, chemiczne ulepszacze) masło, margaryny (utwardzacze, aromaty, konserwanty), drób (hormony, antybiotyki) mięso (hormony, antybiotyki, pasza GMO), wędliny (hormony, antybiotyki, aromaty, konserwanty, preparaty zatrzymujące wodę w wędlinie dla uzyskania większej wagi - z kilograma szynki wychodzi 2 kilo wędliny), nabiał (jaja od toksycznych kur, mleko i sery z bezwartościowego, odtłuszczonego mleka) warzywa i owoce (natryskiwane konserwanty, preparaty powodujące odpowiedni kolor itp., nawozy sztuczne, modyfikacje genetyczne) - wszystko to już teraz podlega daleko idącym zabiegom chemicznym, czy genetycznym, które na rzecz trwałości i jak najdłuższej przydatności do sprzedaży, pozbawione są większości swoich unikatowych wartości spożywczych. O produktach wysoko-przetworzonych już nie wspomnę, bo tam jest cała tablica Mendelejewa chyba plus promieniowanie radioaktywne. I nie chodzi wyłącznie o pożywienie z supermarketów nastawionych na gigantyczny zbyt. Powyższe zarzuty dotyczą większości produktów, które kupujemy w "naszych warzywniakach", straganach, czy małych sklepach osiedlowych. To, co jemy już teraz, nie dość, że nas truje, to jeszcze pozbawione jest większości swoich wartości, poza dostarczaniem organizmowi "paliwa".

To co tu powyżej napisałem to też truizm.

Chodzi o to, że już teraz (nawet przed formalnym wprowadzeniem CA) nasze pożywienie jest i kiepskiej jakości i szkodliwe.

I teraz moje bardzo ważne pytanie: Co jeść?
Skąd brać pożywienie, o którym na 100% wiadomo, że nie miało żadnego kontaktu z chemią, sztuczną hodowlą, GMO?
Pytam o bardzo praktyczną i życiową kwestię: co może zrobić taki facet jak ja, który żyjąc w tzw. dużym mieście, nie może sobie hodować kur, wysiać własnego, niemodyfikowanego zboża, wydoić po swojemu karmioną krowę, wyrwać selera z własnego, wolnego od chemii ogródka?
A nawet jeśli znajdę alternatywne "źródło" dobrego jedzenia typu "baba ze wsi", to przecież nie wiem, czy ona karmi kury, z jakich ziaren jest kasza, i czy nie posypuje marchewki DDT?

Macie jakieś praktyczne i rozsądne rozwiązanie w tej kwestii?
Czy może jesteśmy już kompletnie złapani w pułapkę?

Lech
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:21, 19 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też się podepnę pod temat i zadaje to samo pytanie: co jeść teraz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWOPL




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 19 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jedzenie już jest kiepskie a po wprowadzeniu Codex będzie już wogóle jałowe, zadam dodatkowe pytanie o witaminy i suplementy, jakie zażywać, których unikać, czy ma to sens i czy rzeczywiście wpływają lepiej na nasze zdrowie ?
_________________
THE REVOLUTION IS NOW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:56, 19 Mar '09   Temat postu: Re: Co jeść? Odpowiedz z cytatem

Lech napisał:

I teraz moje bardzo ważne pytanie: Co jeść?
Skąd brać pożywienie, o którym na 100% wiadomo, że nie miało żadnego kontaktu z chemią, sztuczną hodowlą, GMO?

Macdonald's , KFC , Tele-Pizza , mniammm Sad Ja mam ok 185 cm , waże gdzieś w granicach 78 kg , od 2,3 lat od kiedy mieszkam sam po pracy zamawiam sobie często pizze , powiedzmy 2 razy w tygodniu i utrzymuje swój limit wagi , wcale nie tyje , a na siłke wcale nie chodze Sad więc polecam naprawde pizzy , najlepsze są z tele-pizzy , oczywiście polecam hamburgery, frytki, mcnuggets z macdonalda , naprawde zdrowa żywność , tani wydatek a smakuje wyśmienicie , .. czasami sobie robie schabowego z ziemniakami, ale tak to wole zdrową żywnośc z macdonalda, albo poprostu zamawiam pizze , płace powiedzmy 25 zł za dużą pizze z podówójnym sosem no i 1L. colą i jestem najedzony , bo schabowym i ziemniakami się nie najem po pracy Sad Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 19 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem wam że jak ostatnio przeczytałam że do chleba wrzucają jakieś zmielone włosy skupując w zakładach fryzjerskich to chyba zacznę sama wypiekać pieczywo. Kupię mąkę orkiszową w jakims sklepie ze zdrową żywnością, no myśle że na razie jeszcze jest w miaaarreee zdrowa i jak upieke ze cztery duże bochny to na tydzień wystarczy dla mnie i dla rodziny, a takie pieczywko własnej roboty tak szybko się nie zsycha bo juz kiedyś od koleżanki miałam to wiem że jest ok.
a dodatkowo jeszcze cos,... ostatnio dwa dni temu czytałam o tych wszystkich obrzydliwych produktach które są pod logo wszystkich hipermarketów bo był tam każdy artykuł omówiony z dość mozliwie ujawniającym opisem jak to oszukuja i pod sprytnymi hasłami ukrywają wszystkie niedoskonałosci tychze wyrobów.
wyobraźcie sobie ze juz nie można o tym przeczytac szkoda ze nie skopiowałam tego dla wszystkich tu byłby to ciekawy temat czy warto kupowac taniej!!!
podam strone
http://otworz-oczy.org/?page=1
temat "niska półka"został usuniety ale proszę poczytac sobie inne póki jeszcze są!!!!!!



XTC88 napisał:
więc polecam naprawde pizzy , najlepsze są z tele-pizzy


XTC88 ....też lubię pizze, ale jak sama zrobię bo przynajmniej wiem ze nie ma tam
dodatków specjalnych np "z nosa" pizzermana Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coyote




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 259
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 19 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele w tych tematach już było powiedziane...
viewtopic.php?t=2633
viewtopic.php?t=2490
viewtopic.php?t=1890
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
guinness




Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 19 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astrit napisał:
Kupię mąkę orkiszową w jakims sklepie ze zdrową żywnością, no myśle że na razie jeszcze jest w miaaarreee zdrowa i jak upieke ze cztery duże bochny to na tydzień wystarczy dla mnie i dla rodziny, a takie pieczywko własnej roboty tak szybko się nie zsycha bo juz kiedyś od koleżanki miałam to wiem że jest ok.


Nie jest to takie trudne. Jest to najlepszy chleb jaki czlowiek moze jesc. Przpis na niego i inne wlasciwosci orkiszu zawarla w ksiazce "Powrót do harmonii Wydanie drugie" Alfreda Walkowska. Polecam!

Nawet w TVP mozna znalezs cos interesujacego. Zachwycamy sie amerykanskimi produkcjami a tu prosze tak perelka.

http://www.tvp.pl/religia/serwisy/progra.....ne-zdrowie
_________________
Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wegiel na raty




Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 76
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 19 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie z miasta
pozostaje wam tylko robic to co robili wasze ojce w czasie wojny i komuny

w pociag tudziez samochod i jazda na wies
wystarczy popytac
połówke, ćwiartkę świni kupicie aktualnie po 5,5/kg żywca lub 7,5 za rąbankę
najlatwiej kupic cale prosie ok120kg wiec sie mozna umowic z kolega, sasiadem i na pol
jeszcze wam rozbiorą, choc to przy odrobinie praktyki proste jak obranie jablka

w blokach piwnice chyba kazdy ma
(nie wiem jak w nowym budownictwie)
wiec na zimie po 2 metry kartofli do srodka, marchew, buraczki w piasek
zakisić ogorki, kapuste to rzadna filozofia
przepisow w internecie cala kupa
dzemy sliwkowe, truskawkowe tez zrobic to bajka
kazdy piekarnik ma wiec wystarczy raz zalatwic zakwasek z piekarni
i juz mozna piec chleb samemu
oczywiscie mąka też od chlopa ewent. z targu
ostatnio kupilem 20 kg po 1,5 w sklepie 2,2
i....
mozna do sklepu zagladac nie czesciej niz raz na miesiac po zapalki itp
jest tylko jeden warunek
musi sie chciec to wszystko robic
wbrew wszystkim bo teraz jest wygodnictwo i kazdy z koszyczkiem leci do supermarketu
lecz kazdy kupuje przemyslowa zywnosc
i stad te raki, nowotwory
_________________
...zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem...
Flp 2:12
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cebull1




Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 19 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku dobrze jest nie ignorować i nie wyśmiewać zasad odżywiania dobrego dla naszego ciała (a także sposobów odżywiania naszego ducha) pod tytułem że, wszystko teraz szkodzi, i tak do piachu itp., bo w tych zasadach chodzi o to jak jeść, żeby dobrze się czuć teraz, a nie o oszczędzanie się na stare lata.
Po pierwsze: Utrzymanie równowagi kwasowo zasadowej. Większość problemów ze zdrowiem wynika z zakwaszenia organizmu, dlatego ludzie kupują te sranigasty i inne.
Równowaga kwasowo - zasadowa polega na tym, że zjadamy 80 % produktów zasadowych i 20% kwasowych. Do najbardziej kwasowych należą wszelkie mięsa, jaja, ryby, wszelkie słodycze, produkty mleczne, kawa i herbata czarna, napoje, alkohol . Najmniej kwasowe spośród zbóż są kasa gryczana, pszenica, ryż. Najbardziej zasadowe są surowe warzywa, mniej owoce. Przygotowujemy tak posiłek, żeby była w nich przewaga produktów zasadotwórczych.
Po drugie: nie łączenie białek z węglowodanami, co oznacza, że do mięsa jemy tylko warzywa lub owoce, bez ziemniaków lub kasz; do ziemniaków jemy też tylko warzywa i owoce, ale bez produktów białkowych takich jak mięso, fasola, soja. Ta zasada oznacza zakwestionowanie podstawowej diety zachodniej, która polega na łączeniu chleba z mięsem, lub ziemniaków lub makaronów z mięsem. Jest to ciężko przestrzegać, ale naprawdę się opłaca, po prostu o wiele lepiej sie czujemy
Nie pijemy podczas posiłku, ale co najmniej na pół godziny przed i na godzinę po posiłku, dokładnie przeżuwamy pokarm, jemy spokojnie i zawsze koniecznie na siedząco.

Po trzecie: nie jedzenie mięsa wieprzowego, które jest bardzo ciężkostrawne i niezdrowe.
Po czwarte: ograniczenie lub wykluczenie słodyczy(słodycze wzmagają wahania nastroju, przyczyniają się do depresji) oraz mocno słodkich owoców jak winogrona, rodzynki, dojrzałe banany, śliwki, daktyle.
Spożywanie dużej ilości kakao, ale bez cukru i obróbki termicznej. Nie spożywanie mleka krowiego i zminimalizowanie spożywanych produktów z niego przetworzonych.
Znaczne ograniczenie spożycia soli, glutaminianu sodu (, rosołki w kostce, zupy w proszku, przyprawy do zup takie jak vegeta, warzywko, kucharek, podpravka itp)
Zupełne wykluczenie z diety margaryn, kostek rosołowych i wszystkich produktów, które zawierają tłuszcz utwardzony(tzw. tłuszcze trans).
Spożywanie tłuszczów roślinnych takich jak oliwa z oliwek, masło orzechowe. Tłuszcze roślinne są neutralne, ani zasadowe, ani kwasowe.
Ograniczenie białego pieczywa, białego makaronu, najlepiej zaś jeść pieczywo robione na zakwasie, a nie na drożdzach, bo te nie są korzystne. Dobrze jest wszystko co na drożdżach robione, także sobie odpuścić.
Regularne jedzenie omega 3 w postaci tranu, kapsułek z tranem, oleju lnianego, oleju z orzechów włoskich

Jak najdalej od aspartamu, czyli wszelkich napojów typu: zero cukru, light, rozpuszczalnych witamin musujących, wszelkich udawaczy soków owocowych tzw. napojów. Aspartam zawierają także gumy do żucia.
Jak najdalej od fajek, wysokoprocentowego alkoholu(niskoprocentowego też, szczególnie w dużych ilościach-alkohol jest kwasowy).
Warzywa, warzywa i jeszcze raz warzywa, przede wszystkim surowe.
Picie wody wysoko zmineralizowanej
Zastąpienie octu spirytusowego jabłkowym.
Rozwój duchowy:
Dużo uśmiechu na co dzień i poczucie wdzięczności za to co się ma(można nawet prowadzić dzienniczek wdzięczności).

Nie udajemy osoby którą nie jesteśmy, nie szukamy aprobaty innych, nie próbujemy na siłę do niczego przekonywać, nie próbujemy nikomu zaimponować, wywrzeć wrażenia, nie identyfikujemy się z wydarzeniami w swoim życiu, lecz z tym że po prostu tu jesteśmy, jak wszyscy inni. Skupiamy się na swoich mocnych stronach, godzimy się, że posiadamy te słabsze. Najbardziej na świecie kochamy siebie, nie łudzimy się,że żeby być szczęśliwym trzeba znaleźć kogoś, kto nas pokocha. Raczej skupmy się na tym żeby dawać miłość innym, żeby kochać i lubić innych. Skupiajmy się na dawaniu, ale tez nie wstydźmy się brać.

Nie próbujemy niczego kontrolować, płyniemy, w pełni pokładając ufność w rzeczywistości.
Choć wydaje się to paradoksalne bierzemy pełną odpowiedzialność za swoje życie, nikogo nie obwiniając, ani rodziców, ani państwa(Nawet NWO), ponieważ jeśli kogos obwiniamy oddajmy mu własną moc sprawczą.
Częste przebywanie na łonie przyrody, kontakt z naturą
Spokojny umysł, wsłuchanie się w ciszę, robienie jednej rzeczy na raz, unikanie pośpiechu
Zaakceptowanie siebie, pogodzenie się, że pewnych rzeczy nie można zmienić, pogoda ducha.
Nie branie siebie i wszystkiego na poważnie.
Podejmowanie ryzyka na zasadzie zobaczymy co się stanie.
Wybaczanie sobie wszystkich błędów(umożliwia to wyrozumiałość dla innych)
Nie osądzanie siebie i innych, świadomość, że życie jest procesem, a każdy jest na innym etapie rozumienia.
Wchodzenie w kontakt z własną intuicją m.in. poprzez medytację.
Gotowość do zakwestionowania wszystkich swoich poglądów i przyznania sie do porażki
Nie przywiązywanie się do swoich potrzeb i uświadomienie sobie jak niewiele nam potrzeba.
14 Ćwiczenia fizyczne uprawiane regularnie i medytacja (skupienie na oddechu, wyciszenie)
Robienie tego co się lubi (pasje, realizowanie marzeń)
Choroby cywilizacyjne takie jak rak, zgaga, zawał, cukrzyca, miażdżyca, choroby wieńcowe, a w efekcie śmierć już w wieku 50-60-70 lat to właśnie efekt olewania tych wskazówek i mówienia, że wszystko szkodzi, więc można jeść także to co szkodzi.
Nie objadamy się, nie jemy obfitych kolacji, nie zajadamy się z powodu stresu i napięcia, nie używamy jedzenia jako odstresowacza,
Gdy zdarza nam się ochota na to żeby jeść, pomimo że wiemy ze już więcej nie powinniśmy, dobrze jest jak pamiętamy, że głód znacznie się osłabia po ok 15-30 minutach od zakończenia posiłku, gdyż spada nam wtedy poziom glukozy we krwi.
Mit że jak się jest młodym to można się źle odżywiać i się nie przejmować
Uważanie na dysonans poznawczy(skłonność do wymówek, usprawiedliwiania się i odrzucania oczywistych faktów).

Wzięcie pod uwagę faktu, że ewolucja zbudowała nas tak, że odżywiamy się niezdrowo także dlatego, żeby płci przeciwnej pokazać-patrz mam tak dobre geny, że mogę olewać zasady zdrowego żywienia i nie patrzeć na to co jem i piję. Dotyczy to szczególnie mężczyzn, wśród których nierzadko troszczenie się o to co się je, zostaje uznane jako "obciach" i wyraz słabości. Widać ten syndrom szczególnie u macho i osób pracujących w branży rozrywkowej(etos rockmana, artysty).
Przyjęcie tych zasad na luzie i wprowadzanie ich stopniowo, ale nie olewanie.
O zdrowym żywieniu również sporo na:
http://zdrowezywienie.w.interia.pl/zasady.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzuber




Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:43, 24 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forums.londynek.net/gb/viewtopic.php?p=30194#30194

tam można znaleźć artykuł Niska Półka
_________________
http://obrazki.elektroda.net/10_1228513806.jpg
http://156.17.231.204/otworz_blue2.gif
http://rzuber.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Co jeść?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile