W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jaki jest problem z socjalizmem   
Podobne tematy
Socjalizm błędem intelektualnym 248
Emerytura dopiero w wieku 67 lat86
Socjalizm - zdroworozsądkowo2
Albert Einstein - Dlaczego socjalizm?70
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 31462
Strona:  «   1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 41, 42, 43   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 29 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Cytat:
Złodziejskie decyzje rządu, usilnie "dążące" do sprawiedliwości społecznej są niesprawiedliwe.


Wymień mi choć jedną ustawę dążącą do sprawiedliwości społecznej? Jakby tak rząd robił to w Polsce byłoby dobrze. Niestety służy grupom interesu, a nie ludziom. Zostawia ludziom tlyko iluzje i ochłapy Wink.


Nie bez powodu słowo "dążące" uchwyciłem w cudzysłów. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:51, 29 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha sorki. Znowu to czytanie ze zrozumieniem Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 29 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wymień mi choć jedną ustawę dążącą do sprawiedliwości społecznej?


Od odzyskania niepodległości kilka przykładów:

-ustawa znosząca tytuły szlacheckie przegłosowana głosami PPSu

-ustawa zapewniająca 8 godzinny dzień pracy - głosy PPSu

-ustawa zapewniająca powszechną edukację

jest już trzy a nie jedna Smile Jak więc widzisz jest to niejako dążenie do sprawiedliwości społecznej...a nie to co mamy teraz.
---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 29 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście chodziło mi o dzisiejszy rząd Very Happy . Kiedyś było inaczej Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jean Armand de Ri




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 29 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja ideologiczna o socjalizmie nie może zaprowadzić do niczego, bo jedni będą mówić że sprawiedliwość społeczna jest wtedy, kiedy każdy dostaje tyle samo bo każdy jest człowiekiem. Inni będą natomiast mówić że sprawiedliwość społeczna jest wtedy kiedy w społeczeństwie każdy dostaje to na co zasłużył Wink .

Co do samego socjalizmu... Osobiście chciałbym żyć w kraju gdzie panuje wolność gospodarcza, wolny rynek a państwo trzyma się na uboczu. Co niestety stoi w sprzeczności z założeniami socjalizmu (przynajmniej tego praktycznego). Jednak socjalizm by mi nie przeszkadzał, gdyby były na świecie kraje które są socjalistyczne, a obok kraje kapitalistyczne, i jeśli żaden a krajów nie zabraniałby swoim obywatelom wyjeżdżać do kraju sąsiedniego. Ba! To byłoby dla mnie jeszcze lepiej niż gdyby cały świat stał się wolnorynkowy Very Happy . JA, twierdzi że państwo czysto kapitalistyczne nie może istnieć w praktyce gdyż rozpadnie się z niewydolności. Ja uważam to samo jeśli chodzi o państwa socjalistyczne. Gdyby jedne państwa istniały koło drugich to w końcu okazałoby się kto ma rację (może nikt?), i każdy wybrałby państwo w którym woli mieszkać. Państwa kapitalistyczne pozbyłyby się socjalistów wyjeżdżających do państw socjalistycznych i na odwrót.

Dlatego nie podoba mi się tworzenie Unii Europejskiej w duchu najgorszych odłamów socjalizmu, która chce sprawić by wszystko w całej Europie było jednakowe i uszczelnia swoje granice.

Konkluzja: jakąkolwiek wyznajesz doktrynę ekonomiczno-społeczną, popieraj decentralizację światowych ośrodków władzy, gdyż to lepiej dla twojej doktryny Very Happy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jean Armand de Ri




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 29 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Wld napisał:
Kod:
Zrozum czlowieku, ze nie ma nic darmowego. Oczy bola jak widze to slowo. W socjalu placisz za to dwa jak nie trzy razy drozej niz normalnie.


Mógłbyś rozszerzyć swoją teorię i ją wytłumaczyć ?


Ja napiszę:
Po pierwsze są niektóre rzeczy za darmo. Jak idziesz do sklepu i dostajesz próbkę to jest wtedy za darmo. Jak np. ktoś przyjdzie ci do domu, naprawi komputer i nie weźmie pieniędzy, wtedy to też jest za darmo. Natomiast w państwie nie ma rzeczy darmowych. Przecież państwowy lekarz nie leczy za darmo tylko dostaje wypłatę. Państwowy nauczyciel nie uczy za darmo tylko dostaje za to kasę. Po prostu ten kto korzysta nie płaci, co nie oznacza że nie płaci nikt.

Po prostu wszystko co państwowe nie jest darmowe tylko jest kolektywnie opłacanie. A to wielka różnica. Nie ma darmowej edukacji, jest tylko kolektywnie opłacana edukacja. Nie ma darmowej służby zdrowia. Jest tylko kolektywnie opłacana służba zdrowia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 29 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:

Nawet gdyby za moją kasę zostało uleczonych 99 leniwych i 1 biedny nie leniwy to dla tego jednego warto było wierzyć w darmową służbę zdrowia. Rozumiesz czy dalej nie ?

Rozumiem, ze jestes glupi.
Masz do tego prawo.

Ale jak chcesz ich leczyc za MOJE pieniadze, to musisz je pod przymusem zabrac.
Jestes wtedy zlodziejem.



Cytat:
załóżmy, że żyjemy w 100% dżungli kapitalistycznej, mniej zaradni umierają na ulicy (i nie przeczcie, że by tak nie było, bo akurat to przyznaje każdy ekonomista iż taki kapitalizm nadaje się tylko dla imperiów a nie dla krajów słabszych- u nas skończyło by się to głodem).

Oczywiscie bezczelnie klamiesz,
manipulujac i twierdzac, ze jedynym sposobem pomagania rodzinie, znajomym, nieznajomym to zlodziejstwo i rozdawanie im kasy za posrednictwem panstwa.
Po odliczeniu sowitej prowizji przez rozdawaczy i ewentualnie, czasem, przekazaniu resztek potrzebujacym.

Cytat:
jesteście zbyt oślepieni pieniędzmi i tym że ktoś je wam odbiera (nikły procent)

Szwedzka socjalistka Astrid Lindrgen zostala w pewnym momencie oblozona
niklym podatkiem w wysokosci >100% zarobkow.

Nawet to nie dalo jej do myslenia i pozostala socjalistka.

Widac nikla w jej przypadku byla tez ilosc neuronow.
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 30 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oczywiscie bezczelnie klamiesz,
manipulujac i twierdzac, ze jedynym sposobem pomagania rodzinie, znajomym, nieznajomym to zlodziejstwo i rozdawanie im kasy za posrednictwem panstwa.
Po odliczeniu sowitej prowizji przez rozdawaczy i ewentualnie, czasem, przekazaniu resztek potrzebujacym.


Wręcz przeciwnie, pamiętam zajęcia z ekonomi i modele gospodarcze i to co mówiła nam nasza profesor ekonomista : "W chwili ustalenia systemu liberalnego w Polsce mamy ludzi na ulicy, JESTEŚMY PAŃSTWEM ZA SŁABYM NA PEŁNY WOLNY RYNEK TO JEST DOBRE DLA KRAJÓW TYPU USA!"
Za to ty jesteś znawcą i wiesz więcej od profesów ekonomi Laughing. "Ty wiesz lepiej".
Aha najlepsze jest jak "kapitaliści" protestują przeciwko oddaniu publicznej drogi w teksasie dla firmy hiszpańskiej. Widać nawet w umiłowanym przez kapitalizm Teksasie jest więcej socjalu niż się spodziewacie, rząd właśnie tam chce zabrać ziemie (wykupić) Teksańczykom i sprzedać PRYWATNEJ (co jest wyraźnie w Engejmie podkreślone) Hiszpańskiej firmie, która będzie pobierać opłaty za jej eksploatację w nieskończoność, w czystym kapitalizmie to nie powinien być przecież problem, przecież firma powinna mieć prawo kupować co jej się podoba prawda? W ten oto sposób fani kapitalizmu często nieświadomie przejmują ideologię socjalną. Jak więc widzicie rząd lobbuje finansjerę kapitalistyczną i nie wmawiajcie mi że to socjalizm się tworzy.

btw. Gdzie napisałem że rozdawanie kasy to jedyny sposób? Jak biedniejsi ludzie wykształcą i dorobią to szybko się to zwróci, będą szanowali kraj w którym żyją pracowali dla jego dobra, wszystkim żyło by się lepiej. Historia uczy nas że najwierniejsi krajowi, idei, religii, rodzinie i każdej innej rzeczy zawsze byli ludzie z dołów społecznych którzy się wybili, oni znają życie i je szanują(chłopi robotnicy, wcześniej drobna szlachta). Najbardziej zdradliwa byłą zawsze magnateria oraz burżuazja (za dużo mają do stracenia).

Cytat:

Rozumiem, ze jestes glupi.
Masz do tego prawo.


Nie nie głupi, głupcem jest ten kto uważa że będzie w stanie wykupić lekarstwa na ciężką chorobę i pokryć koszty leczenia w kraju typu Polska Smile.


Cytat:
Szwedzka socjalistka Astrid Lindrgen zostala w pewnym momencie oblozona
niklym podatkiem w wysokosci >100% zarobkow.

Nawet to nie dalo jej do myslenia i pozostala socjalistka.

Widac nikla w jej przypadku byla tez ilosc neuronow.


Czy chodziła głodna ? Jakby była głodna przez socjalizm to zapewne by go odrzuciła. Jestem także pewien że żyła na wyższym poziomie, niż ludzie ze slumsów w Południowej Ameryce, a co za tym idzie doceniała zdobycze cywilizacji.


Aha z parciana retoryką pokroju UPR to sobie możecie szczęścia szukać wśród ludu Laughing. Zapewne nigdy nie przekroczycie progu poparcia 5% Smile. Polecam wyjść do ludzi i porozmawiać z nimi. Prawda jest taka że myślenia socjalnego nie wybijecie w ludziach to za mocno tkwi w każdym człowieku, taka już jest jego natura może się uganiać całe życie za kasą, a w pewnym momencie zauważy że tracił życie na pierdoły i stanie w opozycji do kapitalizmu po stronie ideologicznych sankiulotów. Widzisz ja kiedyś jak byłem młodszy też myślałem podobnie do was, to była pierwsza fascynacja nowym ustrojem. Zmieniło mi się jak zobaczyłem jego drugie dno, to czym stają się ludzie dla pieniędzy, co potrafią dla nich zrobić i jak się sk****, jak widziałem rodziny które z trudem wiążą koniec z końce i są wykorzystani przez szefów na nieodpłatnych nadgodzinach. Powiedziałem sobie "pierd*** was"(wyzyskiwaczy i dorobkiewiczów), i "bawcie się dalej ciekawe jak skończycie". Stawiam, że nie minie 30 lat i system sam zje własny ogon i zakończy się rewolucją Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jean Armand de Ri




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:17, 30 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Za to ty jesteś znawcą i wiesz więcej od profesów ekonomi Laughing.


Pewien profesor ekonomii miał niedawno pomysł żeby po wzięciu kredytu nie płaciło się odsetek tylko żeby trzeba było oddawać mniej pieniędzy niż się wzięło. Od tego czasu podchodzę do profesorów ekonomii z dystansem Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 30 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
po wzięciu kredytu nie płaciło się odsetek


Bankierskie lichwiarskie odsetki to niejako filar NWO Razz (patrz Money as debt)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:49, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
. JA, twierdzi że państwo czysto kapitalistyczne nie może istnieć w praktyce gdyż rozpadnie się z niewydolności. Ja uważam to samo jeśli chodzi o państwa socjalistyczne.


Nie uważam tak. Uważam, że państwa skrajnie wolnorynkowe, tak samo jak państwa skrajnie centralnie planowane nie są się w stanie utrzymać, bo w jednym przypadku będą powodować niedobory makro, a w drugim mikro.
Natomiast socjalizm powoduje rozłożenie kapitału pomiędzy ludzi (grupa sie dzieli po równo), a nie jego gromadzenie przez jednostki jak w kapitalizmie. Tzn. w socjalizmie są mniejsze dysproporcje, a co za tym idzie, mniejsza bieda. Przy okazji daje to równiejsze możliwości startu. Kapitalizm natomiast faworyzuje osoby posiadające kapitał. To one tworzą prawo i rzeczywistość i to one decydują o bezrobociu i zarobkach pozostałych ludzi.

Cytat:
Konkluzja: jakąkolwiek wyznajesz doktrynę ekonomiczno-społeczną, popieraj decentralizację światowych ośrodków władzy, gdyż to lepiej dla twojej doktryny .


Jest jedna ważna sprawa. Światowe ośrodki "władzy" są potrzebne. Tak samo jak sama "władza" jest potrzebna. Ja władzę pojmuję jako formę zarządzania i organizowania, a nie narzucania. Popieram centralizację poprzez decentralizację Very Happy . Tj. Regionalne problemy rozwiązywane przez region, państwowe przez państwo, a światowe przez świat. Natomiast świat nie może narzucić państwu czegoś, a państwo regionowi. Jeśli kilka regionów chce pomocy wyższej formy organizacji to prosi o to państwo, natomiast państwo nie może narzucić czegoś jednemu regionowi, tylko dla tego, że innemu to wyjdzie na dobre. Dobrym państwem była Grecja Starożytna, bo państwa jednoczyły się gdy miały wspólny problem, a tak to tworzyły własne prawo i własny świat.

Cytat:
Pewien profesor ekonomii miał niedawno pomysł żeby po wzięciu kredytu nie płaciło się odsetek tylko żeby trzeba było oddawać mniej pieniędzy niż się wzięło. Od tego czasu podchodzę do profesorów ekonomii z dystansem .


A ten profesor jaki cel chciał osiągnąć tym? Bo takie działanie nie jest głupie, jeśli chce sie oddłużyć społeczeństwo Smile .

P.S. Moonwalk - toczysz boje z osobami wykształconymi w kierunkach gospodarczych - ekonomistą i historykiem gospodarczym. Nie nazywaj nas głupimi, bo masz nieświadome pojęcie o temacie. Poczytaj może moją rozmowę z Erde, to może przemyślisz parę rzeczy i pozbędziesz się stereotypów telewizyjnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:17, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:


Wręcz przeciwnie, pamiętam zajęcia z ekonomi i modele gospodarcze i to co mówiła nam nasza profesor ekonomista : "W chwili ustalenia systemu liberalnego w Polsce mamy ludzi na ulicy, JESTEŚMY PAŃSTWEM ZA SŁABYM NA PEŁNY WOLNY RYNEK TO JEST DOBRE DLA KRAJÓW TYPU USA!"
Za to ty jesteś znawcą i wiesz więcej od profesów ekonomi Laughing. "Ty wiesz lepiej".

Bezszelnie klamiesz i manipulujesz wyciagajac nazywajac jedna glupia babe
ktora tytul dostala nie wiadomo za co, jesli w ogole dostala per "profesorami"
miala ona TYTUL czy tylko smieszny mgr na STANOWISKU profesora?

A moze to ta idiotka zlodziejka z kancelarii prezia Jakubiak, ktora wslawila sie zlota mysla
godna ideowej socjalistki
Pytanie: Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji.
Jakubiak: To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczeni, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować. ...

Brick wall Brick wall Brick wall

Ale wracajac do twojego manipulacyjnego, klamliwego pytanka

TAK.
BEZ NAJMNIEJSZEJ KOZERY ODPOWIADAM: TAK!

"wiem" wiecej niz niektorzy profesorkowie ekonomi, "wiem" czyli potrafie
wykorzystac w praktyce wiedze a nie ladnie argumentowac klamliwe teoretczne
teorie,.

Ba, osiagam znacznie lepsze wyniki od niektorych NOBLISTOW z ekonomii!

Nie bede sie rozpisaywal, sam sobie poszukaj co to bylo

Fundusz LTCM (Long Term Capital Management) - utworzony przez czterech noblistów z dziedziny ekonomii.
Czy juz pisalem, ze fundusz zbankrutowal?
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing









Cytat:
Nie nie głupi, głupcem jest ten kto uważa że będzie w stanie wykupić lekarstwa na ciężką chorobę i pokryć koszty leczenia w kraju typu Polska Smile.

Socjalista Hitler uwazal, ze gupcem jest wykupywanie czegokolwiek, przez biednych Niemcow, wiec nadzwyczaj wskazane jest ukrasc okolicznym krajom ew miejscowym zydom. Zlodziej zawsze znajdzie zalosne wytlumaczenie swoich czynow.







Cytat:
Prawda jest taka że myślenia socjalnego nie wybijecie w ludziach to za mocno tkwi w każdym człowieku,

Zmien srodowisko
Jezeli w twoim otoczeniu, rodzinie powszechna jest mentalnosc zlodzieja i pasozyta,
to jeszcze nie jest powod, zeby oceniac tak wszytskich.
Ze masz takie zapedy do klamliwego uogolniania zauwazyc mozna juz w rozmnozeniu jednej glupiej baby na "profesorow ekonomii"

W jednym z najbiedniejszych rejoow Rosji-na Syberii, gdzie ludziom jest duzo ciezej,
gdzie brakuje na duzo czasem i podstawowych rzeczy, jest jednoczesnie najmniejsza
w Rosji przestepczosc i najwieksza sciagalnosc podatkow.
Ludzie biedni, prosci ale uczciwi.

Ludzie pomocni i uczynni,
bez wiedziacych-lepiej-komu-zabrac-komu-rzucic-ochlap panstwowych zlodziei.

Tam zlodziei traktuje sie tak jak zasluguja.
Wywozi do lasu i zostawia.
Tam wolk i nedwed prokorator


Cytat:
Stawiam, że nie minie 30 lat i system sam zje własny ogon i zakończy się rewolucją

Jak mowisz o dzisiejszym hybrydowym systemie w pl, ktoremu duzo, duzo blizej
do reglamentacyjnego socjalizmu niz do wolnego rynku, to nie moge sie tej rewolucji doczekac i chetnie sie przylacze do wieszania zlodziei na latarniach








Cytat:
Moonwalk - toczysz boje z osobami wykształconymi w kierunkach gospodarczych - ekonomistą i historykiem gospodarczym

Ja nie tocze bojow, ja tylko nazywam zlodzieja zlodziejem.
Ekonomia nie jest nauka scisla wiec jedynym wyznacznikiem "wiedzy" jest empiria.
Socjalizm kosztem setek milionow ofiar Crying or Very sad w XX udowodnil, ze nie dziala na dziesiatkach przykladow w kazdym zakatku globu.
Popieranie jego, mozliwe ze ladnie brzmiacych teoretycznych zalozen, majac swiadomosc
jak ofiar jakie niesie wprowadzanie w praktyce to swykle skurwysynstwo.
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:28, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

"wiem" wiecej niz niektorzy profesorkowie ekonomi, "wiem" czyli potrafie
wykorzystac w praktyce wiedze a nie ladnie argumentowac klamliwe teoretczne
teorie,.

Ba, osiagam znacznie lepsze wyniki od niektorych NOBLISTOW z ekonomii!


Laughing już napuszyłeś się ? Co to w ogóle za bufonada bez pokrycia "wyniki lepsze od noblistów" to sam zdobądz nobla a nie siedzisz i gadasz. Przysłużysz się ludzkości i sobie.

Cytat:
Socjalizm kosztem setek milionow ofiar Crying or Very sad w XX udowodnil, ze nie dziala na dziesiatkach przykladow w kazdym zakatku globu.


To nie socjalizm ! To totalitaryzm, socjalizm miałeś w XIX wieku, oraz gdzie nie gdzie w Ameryce południowej próbuje się go tworzyć właściwie (patrz Wenezuela).

Kapitalizm zaś jest winny niemal całemu kolonializmowi i imperializmowi, niemiecki imperializm wynikły z kapitalizmu jest pierwotnym źródłem mrzonek o wyższości ras, to się zaczęło w XIX wieku i było propagowane w imię rozrostu kapitalistycznych imperiów, tak rewolucje niosły za sobą ofiary (ale mówię tu o francuskich głównie) ale gdzieś było podłoże gilotyny prawda? Z niczego nie wzięła się nienawiść dołów społecznych Paryża do klas posiadających, sami kapitaliści z feudałami rozjątrzają ludzi(królowa Francji miała odpowiedzieć na skargi Paryżan że nie mają chleba "jedzcie bułki", dziwisz się że wybuchła rewolucja? ) a później dziwią się jakie są tego efekty. Pomyśl szerzej, historycznie a zrozumiesz że gdyby na świecie nie było głodu i tak wielkich dysproporcji to nie było by także gilotyny.

Cytat:
Zmien srodowisko
Jezeli w twoim otoczeniu, rodzinie powszechna jest mentalnosc zlodzieja i pasozyta,
to jeszcze nie jest powod, zeby oceniac tak wszytskich.
Ze masz takie zapedy do klamliwego uogolniania zauwazyc mozna juz w rozmnozeniu jednej glupiej baby na "profesorow ekonomii"


Ostatnio słyszałem od kobiety która była w Niemczech za pracą, zmieniła środowisko.... jej pracodawca zachowywał się jak zarządca kolonialny, potrafił znaleźć jedną zepsuta truskawkę i za to wykopać wszystkie koszyki i jej nie zapłacić, potrafił opieprzać młode dziewczyny za to że zebrał o jeden koszyk za mało, odbijać im za to kasę itp. to jest najczystszy kapitalizm bez żadnych praw pracowniczych. Ty cały czas starasz mi się wmówić, że ja popieram jakieś odbieranie ludziom kasy. Hmm człowieku ja popieram prawa pracownicze, brak wyzysku. Środowiska znam różne, widzisz ja się obracam niejako wśród ludzi. A od rodziny się odczep bo nie za bardzo to o tobie dobrze świadczy Smile. Popatrz na to co piszesz, właśnie ciebie tak wychował system że widzisz w drugim człowieku pasożyta, szukaj sobie dalej wrogów w słabszych...gratulacje. Tak się składa, że radzę sobie w życiu bardzo dobrze a znajomych mam od dawna niemal z każdej grupy społecznej, uwierz da się tak i nie zmieniaj dyskusji na personalną o rodzinie itp. w chwili braku argumentów.

Przecież "Ja" ci napisał że większość ekonomistów ma takie zdanie, jak napisałem moja ekonomista nie jest odosobnionym przykładem, ale dla pocieszenia powiem Ci że ogólnie to ona była zafascynowana kapitalizmem co nie znaczy iż nie potrafiła zauważyć pewnych prawidłowości których ty nie widzisz Smile.

Cytat:
Socjalista Hitler uwazal, ze gupcem jest wykupywanie czegokolwiek, przez biednych Niemcow, wiec nadzwyczaj wskazane jest ukrasc okolicznym krajom ew miejscowym zydom. Zlodziej zawsze znajdzie zalosne wytlumaczenie swoich czynow.



Ta socjalista który wymordował i uwięził partie lewicowe...Laughing, socjalista który przeją i rozwiną imperialna ideologie o wyższości rasy ! Socjalista który był wspierany przez kapitalistyczne baki Laughing, socjalista który odgradzał się od ludzi kordonem wojsk, socjalista który popierał wyzysk innych ludzi w imię dobrobytu drugich (wyzysk rasowy)....czy ty na pewno znasz definicję socjalizmu ? O czym ty w ogolę mówisz. Naczytałeś się jakiś niszowych pisemek o socjalizmie i powtarzasz. Tylko znowu nie mów że generalizuje ale sięgnij do podręczników historii, to że hitler dodał sobie w nazwę parti socjalizm to nie znaczy że nim był. Jeszcze raz:

Socjalizm to PPS Zrozumiałeś ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:51, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem z socjalizmem jest taki, ze socjalisci sa przekonani ze wiedza lepiej co jest potrzebne mi i innym jednostkom
i na podstawie tego przekonania kradna nam kase w formie podatkow
by potem dostarczyc rzekomo potrzebne nam dobra

teodoryk piszesz ze gdzies socjalizm probuje sie wprowadzic
piszesz takze o tym zlym kapitalizmie a czy mozesz wymienic
przynajmniej 1 panstwo w ktorym jest kapitalizm?
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:28, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

problem z socjalizmem jest taki, ze socjalisci sa przekonani ze wiedza lepiej co jest potrzebne mi i innym jednostkom
i na podstawie tego przekonania kradna nam kase w formie podatkow
by potem dostarczyc rzekomo potrzebne nam dobra

teodoryk piszesz ze gdzies socjalizm probuje sie wprowadzic
piszesz takze o tym zlym kapitalizmie a czy mozesz wymienic
przynajmniej 1 panstwo w ktorym jest kapitalizm?


I znowu te podatki, normalnie masakra może wam "ja" znowu wytłumaczy ten fenomen bo to już z 20 razy było wałkowane.... Osobiście jeszcze raz powtarzam NIE POPIERAM ŻADNEGO PODATKU KTÓRY IDZIE NA SPŁATĘ ZADŁUŻENIA W BANKU ŚWIATOWYM LUB INNYM. Poparł bym np. akcyzę gdyby kasa z niej szła na bezdomnych, ale nie idzie, największa biurokracja jest właśnie wynikiem kapitalizmu, w PRL była mniejsza niż dzisiaj !. Gdzie gubicie prawa pracownicze?, prawo do urlopów, prawo do godnych zarobków, prawo do korzystania ze wspólnych dróg, lasów, basenów, jezior ? Gdzie prawo do miejsca zamieszkania? Gdzie wam się to zapodziało ? Mówmy o socjalizmie całościowo a nie dostrzegacie tylko podatki,....bez obrazy ale gadacie jak ludzie z UPR.

2 Nie my nie wiemy co wam jest lepiej potrzebne, i wcale nie chcemy się wpraszać i wam to mówić, każdy jest wolnym człowiekiem lecz my wiemy też, że każdy człowiek ma prawo do godnego życia czyli do jedzenia, dni wolnych od pracy, urlopów, oraz braku wyzysku. Dlaczego tak trudno wam jest pojąć, że kapitalizm jest przyczyną biedy krajów trzeciego świata?

Oczywiście podaje więcej państw kapitalistycznych Smile.

Wszystkie imperia z czołówką bankierów na czele (zostało to nawet powiedziane w endgejmie, tam była mowa o Wielkiej Brytanii) USA, dziki kapitalizm w Afryce, marionetkowy kapitalizm w Iraku. Chiny (tak tak panują tam stosunki kapitalistyczne, bo kraj w którym nie ma prawa do strajków, do zrzeszania się pracowników itp nie jest żadnym socjalizmem i jest on na rękę krajom zachodu które w Chinach dokonują wyzysku, pracę Chińczyków za miskę ryżu nazywa się w krajach kapitalistycznego zachodu zgrabnie "tanią siłą roboczą" na pewno nie raz słyszeliście takie określenie) i po raz kolejny w Endgejmie Teksańczyk Alex o tym mówił, że ten kraj jest na rękę kapitalistom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:38, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pytalem o kraje w ktorych ktos mowi ze panuje kapitalizm
tylko o kraje w ktorych panuje kapitalizm


jesli uwazasz ze w naszym kraju i tych nastepnych ktore wymieniles
panuje kapitalizm to nie mamy o czym dyskutowac
przyjales zmielona papke info w ktora teraz wierzysz i w konsekwencji
wypisujesz bzdury
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:13, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moonwalkiem będę dyskutował jak przeczyta kilka stron wstecz i troche się zastanowi, nad tym co jest socjalizmem.

Cytat:
problem z socjalizmem jest taki, ze socjalisci sa przekonani ze wiedza lepiej co jest potrzebne mi i innym jednostkom
i na podstawie tego przekonania kradna nam kase w formie podatkow


Ehhh... jak już mówiłem Teodoryk. To jest już taka powtarzana "mantra". Usłyszy się słowo socjalizm i odpowiada się - podatki Very Happy . Slidexman prosze weź otwórz taką wyszukiwarkę GOOGLE i wpisz "podatki w krajach bloku wschodniego". Jak znajdziesz kraj, w którym były podatki to gratuluje... O ile dobrze pamiętam to w Polsce podatek dochodowy wszedł w 1992 roku, a VAT w 1993 Wink .

Cytat:
nie pytalem o kraje w ktorych ktos mowi ze panuje kapitalizm
tylko o kraje w ktorych panuje kapitalizm


A czym jest kapitalizm? Odróżnij słowo kapitalizm od liberalizmu. Bo to są dwie różne rzeczy. Kapitalizm to system, w którym są pracodawcy i pracownicy, w których firma należy do jednej osoby (kapitalisty posiadającego kapitał na jej otwarcie), a reszta pracuje na utrzymanie jego i przedsiębiorstwa. Wszystkie państwa z zachodnim modelem, gdzie banki są twórcą kapitału włączając w to UE są kapitalistyczne, ale nie wszystkie liberalne. Rozumiesz różnicę?
Nie bez powodu partia do której zapisało się UPR nazywa się Libertas, a nie Kapitas. Bo kapitalistyczne to są wszytskie partie jakie są w tej chwili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, rozumiem

jestem zatem za systemem typu kapitalizm liberalny gdzie kapital moze sobie przeplywac gdziekolwiek chce a wlasciecielem firmy moze byc nie tylko jedna osoba ale takze 2 i wiecej
pieniadz moze tworzyc kazdy a nie tylko firmy zwane bankami
bez przymusowych ubezpieczen na emeryture czy lecznictwo
kilka ministerstw z szefem ale czy go sie nazwie prezydent czy premier to bez roznicy
likwidacja takich bzurnych ministerstw jak nauki, zdrowi, srodowiska, pracy, rolnictwa i ewnie jest jeszcze troche tego

ludzie sami potrafia o siebie zadbac
panstwo opiekuncze musi tworzyc biednych by sie nimi opiekowac
panstwo o jakim marze to takie gdzie nie przeszkadza sie ludziom tworzacym bogadztwa pod pretekstem likwidacji ubostwa
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slidexman polecam Ci przeczytać ten artykuł:
viewtopic.php?t=505
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:39, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Wszystkie imperia z czołówką bankierów na czele (zostało to nawet powiedziane w endgejmie, tam była mowa o Wielkiej Brytanii) USA, dziki kapitalizm w Afryce


To, że kontynent jest egzotyczny nie oznacza, że panuje tam dziki kapitalizm, chyba że pod słowem dziki rozumiesz jako - nienormalny etc. Smile to sie zgadzam.
Zakup ton moździeży, pocisków i karabinów nie jest postawą godną liberalnego gospodarczo władcy Smile

w każdej mojej wypowiedzi na temat kapitalizmu, będę miał w domyśle ten wolnorynkowy i żaden inny.

odnośnie Afryki polecam: http://alejka.pl/nasza-afryka-com.html

Cytat:
marionetkowy kapitalizm w Iraku. Chiny (tak tak panują tam stosunki kapitalistyczne, bo kraj w którym nie ma prawa do strajków, do zrzeszania się pracowników itp nie jest żadnym socjalizmem i jest on na rękę krajom zachodu które w Chinach dokonują wyzysku, pracę Chińczyków za miskę ryżu nazywa się w krajach kapitalistycznego zachodu zgrabnie "tanią siłą roboczą" na pewno nie raz słyszeliście takie określenie) i po raz kolejny w Endgejmie Teksańczyk Alex o tym mówił, że ten kraj jest na rękę kapitalistom.


Sprawa Chin przedstawia się tak: Biznesmen (który oczywiście chce się wzbogacić), jeśli potrafi to zleci produkcję w Chinach bo tam się opłaca i mu i konsumentom (kupujesz chińskie zabawki? nosiłeś chińskie majtasy? Smile ) To, że w Chinach nie szanuje się pracownika to nie wina kapitalisty wolnorynkowego, a rządu chińskiego, który ogranicza prawa jednostki i innych rządów, które takie działania tolerują. Pomyśl sobie co by było, gdyby tych zleceń w Chinach nikt nie robił? Chińczyki chyba kit by wpieprzali, pracują bo muszą. Ze względu na inwestycje nie jestem pewien czy standart życia tam wzrośnie, ale z pewnością nie zmaleje. Miliardy chińczyków nie mają żadnego pola do działania, zabierane są im podstawowe prawa obywatelskie, o czym tu rozmawiać?

JA napisał:
Slidexman polecam Ci przeczytać ten artykuł:
viewtopic.php?t=505


Chyba za kryzys argentyński nie obarczysz "wolnego rynku"? Smile

-sztywny kurs
-słuchanie się MFW? (które powinno się zlikwidować moim zdaniem)
- zadłużanie się w funduszach (co siłą rzeczy odbiło się na obywatelach)
-Menem (peronista)

Coś nie ten tego ten "wolnory rynek" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sprawa Chin przedstawia się tak: Biznesmen (który oczywiście chce się wzbogacić)


No właśnie szczyt bezwzględności, nie dość że nie daje zatrudnienia robotnikom u sobie to jeszcze wyzyskuje pracowników innego narodu. Dwa minusy w jednym działaniu ! Kapitaliści dogadali się z Chińskim rządem, w Endgejmie przecież wyraźnie się o tym mówi Smile, że taka sytuacja w Chinach jest na rękę wielkim korporacją zachodnim. Ba marzeniem budowniczych NWO jest stworzenie czegoś podobnego na całym świecie chyba tam było nawet powiedziane "rządy międzynarodowej elity pieniądza" czy jakoś tak w każdym bądź razie chodzi o totalitaryzm wprowadzony przez ludzi o kapitalistycznym rodowodzie. I "JA" właśnie o tym pisał, już dawno że tak musi się zakończyć w którymś momencie każdy kapitalizm (skupienie całości majątku światowego w rękach elity) to się właśnie dzieje, kolejne podatki od CO2 to właśnie pożywka dla tych wielkich a katastrofa dla małych krajów, szczególnie 3 świata. Widzicie Chiny nie przeszkadzają kapitalistą zachodnim, a mała Wenezuela w której próbuje się wyrównać sytuację jest nienawidzona przez tychże (przed Chavezem była dojona z ropy), podobnie Kuba na którą nakłada się embarga... jeżeli tylko Castor otworzył by rynek dla wielkich korporacji a Chaves pozwolił na dalsze dojenie własnego kraju z ropy to imperia kapitalistyczne były by szczęśliwe. Powtarzam więc jeszcze raz ten system jest dobry...tak ale dla najsilniejszych.

Rozmawiałem kiedyś o tym z przyjacielem zagorzałym liberałem, żelazny elektorat PO: zapytałem go "Dlaczego PO nie chce nigdy powiedzieć nic o odpłatnej ochronie zdrowia, skoro są niby tacy liberalni". Jego odpowiedź "Odbiło Ci ? wtedy próg procentowego poparcia dla partii spadł by poniżej 1%, przecież mamy demokracje".... I na tym zakończyła się dyskusja, gość doskonale rozumiał, że z takimi poglądami to można sobie szukać wiatru w polu, a nie poparcia wśród społeczeństwa.
Na temat autostrady w teksasie i protestów Teksańczyków przeciw niej już pisałem...nie można zrobić wszystkiego prywatnego, ludzie w środku rozumieją że są rzeczy które powinny być wspólne dla dobra wszystkich, i tak lasy, drogi, rzeki, dobra mineralne. W przeciwnym razie w 100% teoretycznym kapitalizmie przecież mogła by zajść sytuacja że ktoś wykupuje sobie drogi w centrum Warszawy i zaczyna sobie na nich budować dajmy na to huśtawki dla pobliskich przedszkoli, zamykając jednocześnie ruch pojazdów. Dopiero by się Warszawiakom zatęskniło za interwencjonizmem Laughing Albo ktoś kupuje sobie jezioro w parku krajobrazowym i wyrzuca sobie doń śmiecie ze swojej prywatnej firmy, albo lepiej kupuje sobie park krajobrazowy i wycina w nim drzewa dla zabawy. Albo inaczej kapitalista kupuje sobie Wawel, albo inny znany zabytek, zamyka go dla turystów, a cegły z niego wywozi na budowę swojej nowej firmy ... pamiętajcie o tym że państwo nie może się w to wtrącać poniewaz to 100% wolny rynek.


aha i jeszcze coś:

Cytat:

Socjalizm w marksizmie to typ państwa i społeczeństwa, w który przekształca się kapitalizm i który poprzedza komunizm: jego cechą konstytutywną jest zasada "od każdego według jego zdolności, każdemu według jego pracy".


Czy więc aby wy dobrze wiecie co mówicie mówiąc "wszystkim po równo" ? Przecież to normalne że dalej socjalizmie lekarz by zarabiał więcej od sprzątaczki. Tutaj chodzi o wyrównywanie szans oraz poprawę życia ludzkości, a nie ciągłe powiększanie dysproporcji... co widzimy obecnie ehh Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jean Armand de Ri




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:50, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bankierskie lichwiarskie odsetki to niejako filar NWO Razz (patrz Money as debt)


Zacytowałeś jeden fragment wypowiedzi: "nie płaciło się odsetek" a pominąłeś drugi ważniejszy mówiący o odsetkach ujemnych. Nie rób tak więcej bo wychodzi na to że jestem zwolennikiem NWO i całego zła na świecie.

JA napisał:
Jest jedna ważna sprawa. Światowe ośrodki "władzy" są potrzebne. Tak samo jak sama "władza" jest potrzebna. Ja władzę pojmuję jako formę zarządzania i organizowania, a nie narzucania. Popieram centralizację poprzez decentralizację Very Happy . Tj. Regionalne problemy rozwiązywane przez region, państwowe przez państwo, a światowe przez świat.


A jakie problemy są światowe? Na pewno nie systemy ekonomiczne. Wiem że popierasz projekt Wenus który zakłada jeden światowy system komputerowy rządzący wszystkim ale nawet wtedy w różnych krajach należałoby przyjąć kilka różnych rozwiązań by zostały zweryfikowane przez rzeczywistość. Nawet genialna superinteligencja nie zdobędzie nigdy wszystkich danych jakie jej są potrzebne, a co za tym idzie będzie mogła określić skuteczność systemu jedynie z pewnym marginesem błędu, ergo będzie musiała sprawdzić w praktyce każde rozwiązanie by zdobyć dane niemożliwe do uzyskania w sztucznej symulacji.

JA napisał:
A ten profesor jaki cel chciał osiągnąć tym? Bo takie działanie nie jest głupie, jeśli chce sie oddłużyć społeczeństwo Smile .


Nie mów mi że popierasz ten pomysł Shocked . Oczywiście oddłużyć społeczeństwo się da taką metodą, tak jak da się zaprowadzić pokój na świecie przez zabicie wszystkich ludzi. Pomyśl tylko jakie są efekty uboczne. W pierwszym przypadku oddłużeniu społeczeństwa towarzyszyłby upadek banków oraz rozdanie depozytów - oszczędności ludzi, majątku towarzystw emerytalnych, majątków firm, spółek. W drugim przypadku pokojem by się nie miał kto cieszyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A jakie problemy są światowe? Na pewno nie systemy ekonomiczne.


Ja bym powiedział, że jednak ten system (patrz Money As Debt).


Ja dostrzegam jeden przy którym wszystkie inne blakną :
1.
GŁÓD


Osobiście projektu Wenus nie popieram, a z lichwiarskimi odsetkami to się nie zrozumieliśmy, bo dla mnie to ciekawy pogląd ekonomiczny. Sprzyjał by oddłużeniu, to naprawdę bardzo ciekawy pogląd coś odwrotnego do tego co jest teraz, teraz banki wytwarzają sztuczne pieniądze a wtedy by było na odwrót Smile. A może pan ekonomista znał dobrze Money As Debt i ogólnie nie lubił banki Smile W każdym bądź razie chyba sam jesteś zdania że taki system bankowy jak jest dzisiaj nie jest sprawiedliwy ? To o czym napisałeś wyżej to tylko potwierdzenie tego jak ludzkość głęboko tkwi w tym systemie iluzji i wytwarzania pieniędzy z powietrza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:59, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
No właśnie szczyt bezwzględności, nie dość że nie daje zatrudnienia robotnikom u sobie to jeszcze wyzyskuje pracowników innego narodu.


To powiedz co taki szary biznesmen ma zrobić? Ma kapitał i chce zainwestować? U niego źle, zainwestuje za granicą Twoim zdaniem również źle.

Cytat:
Dwa minusy w jednym działaniu!


Ale tanie zabawki to kupujesz Smile tym działaniem wspierasz złych kapitalistów, w ogóle kupując jakakolwiek rzecz wspierasz kapitalistów - proponuję nie wychodzić z domu i siedzieć na golasa w czterech ścianach. Kapitał na dobre zakorzenił się w społeczeństwie i być może WOLNY RYNEK (którego nie ma, a w tym temacie go bronię) nie jest idealnym systemem, ale najsprawiedliwszym. ŻADEN interwencjonizm nie podzieli uczciwie dóbr.

Cytat:
w każdym bądź razie chodzi o totalitaryzm wprowadzony przez ludzi o kapitalistycznym rodowodzie. I "JA" właśnie o tym pisał, już dawno że tak musi się zakończyć w którymś momencie każdy kapitalizm (skupienie całości majątku światowego w rękach elity) to się właśnie dzieje, kolejne podatki od CO2 to właśnie pożywka dla tych wielkich a katastrofa dla małych krajów, szczególnie 3 świata.


Co za brednie, Ci ludzie wbrew pozorom nie mają nic wspólnego z kapitalizmem. Masz Chiny komunistyczne w co się przeobraziły, takim rozumowaniem równie dobrze mógłbym powiedzieć, że każdy kraj o rodowodzie socjalistycznym prowadzi do wyzysku (ależ tak jest w rzeczywistości hehe Smile)

Cytat:
Widzicie Chiny nie przeszkadzają kapitalistą zachodnim, a mała Wenezuela w której próbuje się wyrównać sytuację jest nienawidzona przez tychże (przed Chavezem była dojona z ropy), podobnie Kuba na którą nakłada się embarga... jeżeli tylko Castor otworzył by rynek dla wielkich korporacji a Chaves pozwolił na dalsze dojenie własnego kraju z ropy to imperia kapitalistyczne były by szczęśliwe. Powtarzam więc jeszcze raz ten system jest dobry...tak ale dla najsilniejszych.


"Dzięki" braku wolnego rynku powstają majątki tych bogaczy z NWO, co mnie obchodzi co się dzieje w Wenezueli? Mieszkam tu i teraz, chcę inwestować gdzie chcę i zatrudniać kogo chcę, niekoniecznie Polaka, chcę podróżować przez otwarte granice.

Cytat:
Rozmawiałem kiedyś o tym z przyjacielem zagorzałym liberałem, żelazny elektorat PO: zapytałem go "Dlaczego PO nie chce nigdy powiedzieć nic o odpłatnej ochronie zdrowia, skoro są niby tacy liberalni". Jego odpowiedź "Odbiło Ci ? wtedy próg procentowego poparcia dla partii spadł by poniżej 1%, przecież mamy demokracje".... I na tym zakończyła się dyskusja, gość doskonale rozumiał, że z takimi poglądami to można sobie szukać wiatru w polu, a nie poparcia wśród społeczeństwa.


Bo PO to ku*wy, które okłamują obywateli i żyją z tłustych subwencji i jeśli popierasz słowa kolegi to dziwię się co tutaj robisz, na tym forum.

Cytat:
Na temat autostrady w teksasie i protestów Teksańczyków przeciw niej już pisałem...nie można zrobić wszystkiego prywatnego, ludzie w środku rozumieją że są rzeczy które powinny być wspólne dla dobra wszystkich, i tak lasy, drogi, rzeki, dobra mineralne. W przeciwnym razie w 100% teoretycznym kapitalizmie przecież mogła by zajść sytuacja że ktoś wykupuje sobie drogi w centrum Warszawy i zaczyna sobie na nich budować dajmy na to huśtawki dla pobliskich przedszkoli, zamykając jednocześnie ruch pojazdów. Dopiero by się Warszawiakom zatęskniło za interwencjonizmem Laughing


Zawsze można zrobić ściepe, no nie? Grupa mieszkańców spisuje umowę i są współwłaścicielami pewnego terenu i ustalają, że każdy moze użytkować. najlepsze rozwiązanie. Ale nie teraz państwo mówi ludziom że coś musi być publiczne, czyli wszystkich, ale w rzeczywistości niczyje.
Masz swoją sprawiedliwość społeczną:
http://www.efakt.pl/Straz-miejska-jak-ZOMO-FILM,artykuly,46191,1.html
ten sprzedawca truskawek to przedstawiciel wolnego rynku, ci zomowcy to panowie, którzy pilnują Twojej sprawiedliwości bo w końcu jest to miejsce publiczne czyli wszystkich, no nie?
oglądnij

Cytat:
W posiadaniu Albo ktoś kupuje sobie jezioro w parku krajobrazowym i wyrzuca sobie doń śmiecie ze swojej prywatnej firmy, albo lepiej kupuje sobie park krajobrazowy i wycina w nim drzewa dla zabawy. Albo inaczej kapitalista kupuje sobie Wawel, albo inny znany zabytek, zamyka go dla turystów, a cegły z niego wywozi na budowę swojej nowej firmy ... pamiętajcie o tym że państwo nie może się w to wtrącać poniewaz to 100% wolny rynek.


Osoba chora psychiczna, niszczyła by coś co może przynieść dochód. Kto bedzie zwiedzał były PN, który teraz przeobraził się w wysypisko śmieci? Kto o zdrowych zmysłach niszczyłby Wawel?

Powtarzam, że nie mam nic przeciwko by ludzie organizowali się dobrowolnie w komuny, gdzie panowałyby ich reguły. Przy pomocy interwencjonizmu tego nie uzyskasz (zabierajac ludziom pieniądze i dzieląc). Jedynie na wolnym rynku, spróbuj to sobie wyobrazić.
Też chciałbym by kasa z paliwa szła na drogi i biedne dzieci (mimo, że jestem przeciwnikiem podatków i dzieleniu nieswoich pieniędzy). Ale jaki stan dróg mamy sam widzisz, ilu biednych dzieci mamy sam widzisz. Pieniądze trafiają do kliki polityków.
I co to moja wina niby, zwolennika wolnorynkowego kapitalizmu? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jean Armand de Ri




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 01 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Sprzyjał by oddłużeniu, to naprawdę bardzo ciekawy pogląd coś odwrotnego do tego co jest teraz, teraz banki wytwarzają sztuczne pieniądze a wtedy by było na odwrót Smile. A może pan ekonomista znał dobrze Money As Debt i ogólnie nie lubił banki Smile W każdym bądź razie chyba sam jesteś zdania że taki system bankowy jak jest dzisiaj nie jest sprawiedliwy ? To o czym napisałeś wyżej to tylko potwierdzenie tego jak ludzkość głęboko tkwi w tym systemie iluzji i wytwarzania pieniędzy z powietrza.


Gdyby zabić wszystkich ludzi też zniknęłoby zadłużenie, ale to chyba nie powód żeby taki pomysł popierać, prawda? Jeśli się szuka lekarstwa na chorobę to trzeba wybierać specyfiki które nie powodują jeszcze większych szkód niż choroba. Jak już mówiłem skutkiem ubocznym wprowadzenia systemu ujemnych odsetek byłoby wyczerpanie bankowych depozytów a co za tym idzie, rozdanie pieniędzy z emerytur.

A to że potępiam jeden sposób rozwiązania problemu (tragiczny w skutkach) to nie znaczy że nie chcę rozwiązać problemu. I proszę mi nic tu takiego nie imputować, co robisz już drugi raz. I nie rób tego dla swojego dobra bo w końcu skończysz z nastawieniem "każdy kto się nie zgadza ze mną słowo w słowo jest zwolennikiem NWO i zła". Są inne sposoby, np. ten:
viewtopic.php?t=7588

Co prawda system trzeba przetestować ale nie chcielibyśmy popierać czegoś co nie zostało nigdy wprowadzone w żadnym kraju, prawda? Jeśli ci zależy na bardziej wydajnym systemie dystrybucji dóbr to wesprzyj projekt:
http://www.credo.fora.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 41, 42, 43   » 
Strona 20 z 43

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jaki jest problem z socjalizmem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile