W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kościół katolicki - spółka z oo  
Podobne tematy
Historia Kościoła Katolickiego 22
kkk-kasa,kosciol,ksieza38
Rola KRK w tworzeniu NWO40
Pokaz wszystkie podobne tematy (7)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 34946
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2993
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:16, 06 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thecombo napisał:
(w tym momencie pozdrawiam de99ial'a środkowym palcem)


Cóż za fantastyczna manifestacja wcielenia w życie zasady "miłuj bliźniego swego jak siebie samego" i dowód na zaprawdę głęboką wiarę i wewnętrzną integralność oraz bardzo rozwinięty i silny kręgosłup moralny, oparty o system wartości autora tychże słów, którego imieniem co i rusz sobie gębę wycierasz. Z drugiej strony być może tak właśnie miłujesz siebie i dlatego bliźnim życzysz aby "się pierdolili". W każdym razie wniosek jest jeden - myśli jedno, słowa drugie, czyny trzecie a na koniec dnia czujesz się jak bohater narodowy.

Tkwij w swych iluzjach, z pewnością Ci służą.

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 374
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 06 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@de99ial ja naprawdę chciałem z tobą normalnie rozmawiać, z resztą pamiętasz, że tak przez chwile było.
Ale Ty nie potrafisz uszanować czyjejś wiary i za główny cel obecności tu na forum postanowiłeś co chwile się przypierdalać i pierdolić na ten jeden temat. Wygłaszać wszem i wobec jaki Ty jesteś oświecony, a Twoja świadomość jest wielkości kuli ziemskiej.
Sam tak pięknie powiedziałeś, że idziemy w tym samym kierunku, różnymi drogami - to czemu w końcu nie odpuścisz tylko co temat będziesz wygłaszał swoje dyrdymały zawistny człowieku?
Jesteś tanim prowokatorem - tak zacząłem Cię odbierać.
Niby taki zdystansowany, a wciąż atakujesz to nie dziw się, że też odpowiadam atakiem.
Widzisz, jestem już jednym z nielicznych reprezentantów tej wiary na tym forum i atakując ją centralnie atakujesz mnie.
Odosobniony też nie jesteś w swoich atakach, ale większości z tamtego dna nawet nie chce mi się komentować - z Tobą postanowiłem normalnie rozmawiać i po dojściu do jakichś wspólnych wniosków, Ty nagle pierdolisz jakby tej rozmowy nie było.
Chuj mnie obchodzi co wpłynęło na Twoją decyzję nt tej religii, czy to zeidgeist czy inne filmy tego typu albo zwykła pseudo logika i pseudo nauka, która głównie ma za zadanie właśnie Tą religię rozpierdolić, pseudo faktami. Przydałoby się tylko uszanowanie innowierców lub ewentualna polemika na wysokim poziomie, a nie marny atak i prowokacja.
Jestem trochę masochistą siedząc tu nadal - jak to Bimi dobrze ujął, ale myślę, że to jest fajne, że ludzie mają różne punkty widzenia i je manifestują. Jakby siedzieli tu sami sataniści i pierdolili jaki to szatan jest fajny to było by to cholernie nudne...
Mam nadzieje, że po części rozumiesz i nie próbuj mnie oceniać przez pryzmat tego co do Ciebie piszę bo na Twoją tanią jak to już nazwałem prowokację odpowiadam tanimi atakami - chwyt dyplomatyczny. Nie zamierzam udawać, że deszcz pada jak ktoś na mnie pluje. Ty żyj dalej swoimi iluzjami, moje przynajmniej dają sens życia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2993
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 07 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thecombo napisał:
@de99ial ja naprawdę chciałem z tobą normalnie rozmawiać, (...)


Normalnie czyli z nastawieniem "spoko wysłucham co gości powie a potem udowodnię mu, że się myli, że nie ma racji". Mógłbym iść w tym kierunku dalej, ale to nie jest dobry kierunek, prowadzi raczej do pogłębienia konfliktu niż zrozumienia.

Więc inaczej...

Ja szanuję przekaz Chrystusa, bo on jest ważny. Ale cała reszta, nabudowana wokół niego i na nim - struktury, kapłani, kościoły, rytuały, przykazania, nakazy, zakazy, i cała reszta cyrku - zostały stworzone tylko w jednym celu, kontroli. Jeśli masz system wartości, który mówi Ci "masz robić to, to, to i to, a jednocześnie nie wolno Ci tego, tego, tego i tego" to włącza Ci się lampka. Dlaczego? W imię czego masz się godzić na te wytyczne? I zdradzę Ci tajemnicę - ludzie najczęściej nie wiedzą dlaczego, po prostu są zmuszani. Religia mówi "bo pójdziesz do piekła, bo trzeba być dobrym człowiekiem", ale jak zapytasz "co to znaczy być dobrym człowiekiem?" to dostaniesz zestaw nakazów i zakazów, ale nie wyjaśnienia, które pozwoliłoby zrozumieć. Jak o nie poprosić, stajesz się ofiarą wrzasków "nie wolno tak myśleć! do piekła pójdziesz grzeszniku!" i tak dalej.

Wiara w dzisiejszym świecie, jak i wiele innych terminów, jest strasznie rozmyta. Jest wiara czyli postawa ufności i "wiara", która zaślepia, ogranicza, przycina. Bo czym jest system "Wartości" jak nie wytycznymi w jakie masz wcisnąć swoją świadomość? To pudło, więzienie, w które się wciska ludzi i urabia tak, aby myśleli, że wybrali.

Teraz fragment, który na pewno Ci się nie spodoba, ale chuj... ktoś musi to zacząć mówić.

Popatrz na siebie. Wierzysz w Chrystusa, wiesz, że najważniejsze przykazanie brzmi "miłuj bliźniego swego jak siebie samego", tylko co z tego? Wystarczy, że ktoś powie coś na temat kościoła, co nie pasuje do Twojego postrzegania i jak reagujesz? Agresją, wrogością, wyzwiskami i resztą tego typu syfu. Zapytaj siebie, czy na prawdę kierujesz się wiarą, czy może jesteś nią zaślepiony?

Religia, to słowo oznacza "hamulec, blokada świadomości (< Latin religiōn- (stem of religiō ) conscientiousness, piety, equivalent to relig ( āre ) to tie, fasten ( re- re- + ligāre to bind, tie; cf. ligament) + -iōn- -ion; cf. rely) i nie bez powodu. To narzucony system "Wartości", które ktoś zdefiniował mając w dupie innych i wymyślił sobie, że "tak będzie dla wszystkich najlepiej". Tylko powiedz mi jakbyś miał wybrać sąsiada to wolałbyś takiego, który nie kradnie, dlatego, że zmusza go do tego zestaw karabinów na dachu Twojego domu czy takiego, który rozumie dlaczego nie powinno się kraść?

Wszelkie systemy moralne, systemy wartości mają sens TYLKO jeśli wynikają z rozwoju świadomości. Jeśli ktoś ma niską świadomość nie zrozumie niczego i wtedy jest zmuszany do przestrzegania zasad. Tyle, że człowiek zmuszany tak naprawdę jest człowiekiem sfrustrowanym. I on w pewnym momencie zaczyna przenosić frustrację na otoczenie i innych ludzi, zatruwa nią innych.

System działa tak, że najpierw ogranicza świadomość wszędzie gdzie tylko może i z użyciem wszelkich metod, a potem "usprawiedliwia" swoje zmuszanie. Tyle, że ludzie, społeczność o wysokim poziomie świadomości nie potrzebuje narzuconych systemów, bo taka społeczność składa się z ludzi rozumiejących. Oni wiedzą dlaczego i jak to działa i wiedzą czym jest "dobro" i "zło" bez budowania jakichś wielowątkowych i skomplikowanych definicji "prawnych". Prawo jest narzędziem przymusu i ograniczenia, tak samo jak religie, jak ustroje polityczne, jak poglądy, jak popęd seksualny, jak płeć sama w sobie. To wszystko to śmieci karmiące ego, które podszywa się pod Ciebie, udaje Ciebie i ogranicza Twój rozwój jako świadomości, którą jesteś.

Dlatego jestem przeciwko religiom. Bo nie przynoszą nic dobrego, przynoszą tylko podziały, ból, nienawiść, zawiść i całą gamę innych czynników utrzymujących ludzi na poziomie niskiej świadomości. Tak, tak zaraz mi powiesz Matka Teresa, Ojciec Pio czy Caritas. Te osoby niosły dobro POMIMO religii, a nie dzięki niej. Jakby na świecie nie było religii myślisz, że takich osób by nie było? Myślisz, że to zasługa wyłącznie religii, że pojawiają się "dobrzy" ludzie? "Dobry" człowiek to człowiek z rozwiniętą świadomością, rozumiejący to co się dzieje i obserwujący. To człowiek, który widzi siebie w innych, nie widzi w nich wrogów, przeciwników, mięcha, na którym żerują pasożyty, ale siebie. Prawdziwie siebie. I rozumie o co chodziło Chrystusowi, Buddzie i innych wielkim przewodnikom, naprawdę rozumie.

A co mi się przytrafiło? A taka drobnostka: viewpost.php?p=270652 W sumie niewiele, ale w życiu zmienia wszytko.

Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bóg z nami




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 266
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:06, 16 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ordel:
Logiki nie można obalić, można jedynie spowodować by ludzie o niej zapomnieli . Potrzeba tylko trochę czasu i daru przekonywania.


Tak - w fizyce (nauka przyrodnicza) jest coś takiego, jak n.p. próżnia doskonała czyli zakładają jej istnienie w obliczeniach ale wiedzą, że to niespotykane.
I tak z logiką - jest owa, którą jesteś w stanie operować i nazwać ją można logiką naturalną a jest i logika doskonała o której nie mamy pojęcia bo przecież prawa logiki są również odkrywane - chyba przez filozofów i matematyków.

Ktoś z resztą wspomniał ciekawy temat - mikro fizyka ma zupełnie inne prawa niż makrofizyka... Nie narzekaj - zastanawiaj się bo chcieć o móc.


Konkludując komentarz do twojej wypowiedzi - "Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć"



_______________________________
Jedno mnie bawi do łez - jak odpowiadam cytatami z Biblii to piszą, że operuję utartymi sloganami
Jak piszę swoje - że wymyślam niewymyślone.....

O tym też jest w Ewangelii , więc nihil novi sub sole.
_________________
2 palce i 2 palce to 1-szy,2-gi... 4 palce
a^2+b^2=c^2=> trójkąt jest prostokątny

A heliocentryzm? To jeszcze wiedza, czy już wiara?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:53, 18 Wrz '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kościół i kobiety w Polsce – Wstęp do studium zniewolenia ludzkości przez doktrynę katolicką.
Cytat:
Ktoś kto zapozna się z naukami Biblii i Jezusa z Nazaretu przedstawianymi w Nowym Testamencie, albo w niezliczonych apokryfach, jak na przykład teksty ewangelii oficjalnych i nieoficjalnych, zyskuje wrażenie, że są to nauki stające w obronie SŁABSZYCH. Teoretycznie zatem chrześcijaństwo jako religia realizująca życiowe kredo i „program” Chrystusa Pana, powinno być zaangażowane od samego początku w obronę owych „słabszych” i propagowanie idei równości ludzi (na przykład kobiet wobec mężczyzn) oraz sprawiedliwości społecznej. Czy zatem tak jest w rzeczywistości?

Pytanie to zadajemy sobie dzisiaj na fali pojawiających się setek pytań o PRAWDĘ na różne tematy istotne dla nas, jako ludzi żyjących w strukturze zbiorowej, w ogólnoświatowej sieci społecznej. Nie muszę wyjaśniać, że zajmujemy się doktryną katolicką, watykańską z tego powodu, iż w Polsce jej działanie w takiej czy innej formie rozciąga się na całą społeczność, ponieważ Państwo Polskie (tzw III RP) jest świeckie tylko z nazwy, a praktycznie jest Szariatem Watykańskim. Poza tym wszystkie odmiany judeo-chrześcijaństwa pod względem doktrynalnym stanowią jedność zróżnicowaną co do niuansów, ale nie co do zasady, wystarczy więc rozpatrzyć zachowanie jednej odmiany, np. katolickiej, aby mieć obraz co do działania wszystkich pozostałych.
Moglibyśmy teraz przeprowadzić rys historyczny i pokazać różne postawy Kościoła Katolickiego wobec mniejszości, wobec słabszych, wobec gorzej położonych w hierarchii społecznej, wobec całych narodów i etnosów kulturowych, które stanęły w obliczu niewolącego je siłą przeciwnika, Kościoła jako instytucji korporacyjnej kierowanej przez jej Prezesa z Watykanu. Nie zrobimy tego ponieważ każdy z nas może łatwo sięgnąć po kościelne wytyczne, jakie wciąż współcześnie obowiązują, a także po współczesne przykłady obowiązujących od tysiąclecia owych „praw kościelnych”, realizowanych praktycznie, w życiu codziennym, w obecnym czasie, na naszych oczach. Te przykłady postawy Korporacji Watykańskiej wobec „słabszych”, przykłady działań rozlicznych jej rozsianych po świecie instytutów-filii (episkopatów) handlujących produktami duchowymi, rozciągają się na wszystkie płaszczyzny stosunków społecznych i we wszystkie dziedziny współżycia między ludźmi. Kościół Watykański rości sobie bowiem prawo do wytyczania zasad postępowania społecznego we wszystkich możliwych gałęziach ludzkiej aktywności. Tak więc przykłady postawy DOKTRYNY KOŚCIELNEJ opartej o PISMO ŚWIĘTE moglibyśmy zaczerpnąć z dowolnej dziedziny życia społecznego.

Polecam całość:
http://bialczynski.wordpress.com/2014/09/14/kosciol-i-kobiety-cala-prawda/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:29, 15 Mar '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Prokuratura w Szwajcarii zajęła konta franciszkanów, drugiego co do wielkości katolickiego zakonu świata. Zakon stracił dziesiątki milionów euro, dokonując ryzykownych transakcji m.in. ze szwajcarskimi firmami zamieszanymi w handel narkotykami i bronią.

Bracia zakonni w teorii mieli prowadzić ubogie życie na wzór św. Franciszka - w praktyce okazało się, że dysponowali ogromnym majątkiem, a teraz są w poważnych tarapatach finansowych. „Wewnętrzne dochodzenie wykazało, że prawdopodobnie prowadzono podejrzane operacje, które podważyły stabilność finansową” – list takiej treści wysłał do franciszkańskich wspólnot na całym świecie Michael Anthony Perry, minister generalny zakonu.

Podejrzane inwestycje i śledztwa. Szwajcarzy blokują konta

Oficjalnie nie wiadomo, co kryje się pod hasłem „podejrzanych operacji finansowych” prowadzonych przez katolicki zakon. Włoskie media wskazują jednak na jeden z hoteli znajdujących się przy placu św. Piotra, z widokiem na bazylikę. Franciszkanie kupili go za miliony euro i ponieśli horrendalne koszty remontu.

Inny trop wiedzie do Szwajcarii. Poprzez tamtejsze banki franciszkanie mieli inwestować w spółki, które, jak się okazało, handlowały bronią i narkotykami. Przeciwko tym przedsiębiorstwom toczą się śledztwa, w związku z czym konta szwajcarskie franciszkanów zostały zajęte. Zakon - według włoskich mediów - stracił dostęp do dziesiątków milionów euro.

Watykan milczy

Tych ryzykownych inwestycji dokonano w czasach, gdy generałem franciszkanów był urzędujący do 2013 roku hiszpański arcybiskup José Rodriguez Carballo, obecnie sekretarz watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Watykan oficjalnie nie wypowiedział się na temat tej sytuacji i nie skomentował listu ojca Perry’ego.

Problem zakonu i Kościoła

W komentarzach podkreśla się, że ten skandal finansowy w szeregach zakonników, deklarujących skromne życie zagroził tożsamości całego zakonu. Jest to również problem wizerunkowy dla Watykanu – kolejna afera finansowa w Kościele po przestępstwach w Banku Watykańskim – oraz dla samego papieża, który wybrał imię Franciszka i wokół postaci tego świętego zbudował program swojego pontyfikatu."
http://kkpp.blox.pl/html/1310721,262146,169,170.html?3,1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:42, 05 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Centralny Komitet Niemieckich Katolików chce schizmy. Niemiecki Kościół ma rządzić się sam! 2015-09-04

Centralny Komitet Niemieckich Katolików (ZDK) domaga się od Stolicy Apostolskiej specjalnych prerogatyw dla niemieckiego episkopatu. Chodzi o rozwodników, antykoncepcję i homoseksualistów.

Przewodniczący organizacji Alois Glück chce, by w Niemczech można było udzielać Komunii rozwodnikom w nowych związkach, nawet, jeżeli Kościół powszechny odrzuca takie rozwiązanie. Na tym jednak nie koniec. Jak informuje znany publicysta Mathias von Gersdorff, Glück domaga się „wolnej przestrzeni duszpasterskiej” dla Kościoła w Niemczech, której powinien udzielić mu październikowy synod. Ma to oznaczać oprócz „otwarcia” na rozwodników także zniesienie dotychczasowej moralności seksualnej, co wyraziłoby się w zaakceptowaniu sztucznej antykoncepcji i błogosławieniu w Kościele związków jednopłciowych oraz innych związków pozamałżeńskich.

Alois Glück już nie pierwszy raz występuje przeciwko nauce Kościoła świętego. Kierowana przez niego organizacja wcześniej w tym roku w swoim oficjalnym piśmie domagała się błogosławienia przez Kościół par homoseksualnych. Choć niemiecki episkopat w piśmie podpisanym przez samego kard. Reinharda Marxa odciął się od tego żądania, to Glück nie wypadł z łask. Wkrótce po upublicznieniu jego skandalicznych postulatów episkopat wspólnie z ZDK zorganizował dużą konferencję poświęconą małżeństwu i rodzinie, która miała przygotować duszpasterski grunt pod październikowy synod.

Komentując najnowsze żądania Glücka von Gersdorff pisze, że ZDK sprzeciwia się wielu niemieckim katolikom, którzy „chcą bliskiej więzi z Rzymem, bo tylko w ten sposób można uniknąć pełnego przejęcia działalności Kościoła przez progresywnych teologów”.

Jednym z największych problemów Niemiec jest rój żywionych przez państwo teologów, którzy nie czują się związani Urzędem Nauczycielskim. Teologowie ci nie interesują się rozpowszechnianiem wiary katolickiej. Nie, chcą zwrócenia na siebie uwagi (lewicowych) mediów, aplauzu swoich progresywnych kolegów i uznania ze strony liberalnej opinii publicznej. By to osiągnąć, są gotowi zdradzić prawdziwą naukę katolicką” – pisze dalej von Gersdorff.

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de
Pach
http://www.pch24.pl/centralny-komitet-ni.....935,i.html



Cytat:
Kard. Kasper: Synod musi rozmawiać o związkach homoseksualnych 2015-05-27
tom (KAI) / Rzym / KAI

Październikowy Synod Biskupów na temat rodziny musi zająć się sprawą podejścia do związków homoseksualnych - uważa kard. Walter Kasper. "Podczas Synodu na temat rodziny w październiku 2014 był to temat marginalny, ale teraz stał się centralnym" - powiedział kard. Kasper w rozmowie z włoskim dziennikiem "Corriere della Sera".



Cytat:
12 lipca 2015 Ks. Isakowicz-Zaleski mówił w TVPInfo o lobby homoseksualnym w Kościele. Dziennikarz natomiast o pedofilii.

„Minęła dwudziesta” w TVPInfo: na pewną będą żałować zaprosin ks. Isakowicza-Zaleskiego. Słowa o potężnym lobby homoseksualnym w Kościele (zdaniem wielu to ono obaliło papieża Benedykta XVI) są zdecydowanie sprzeczne z reklamowaną przez media głównego ścieku „tolerancją” dla mafii

LGBT

Kiedy Isakowicz-Zaleski mówił i lobby homoseksualnym w Kościele, to prowadzący o pedofilii, unikając jak ognia wymienienie pierwszej przyczyny pedofilii w Kościele, to znaczy homoseksualizmu. Za to by przecież wyleciał z pracy, bo obowiązuje tam zasada wolności słowa, ustalonego przez dyrekcję.

To tu:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ks-isakow.....yje/nnlzk0

ciekawostka…
http://www.prawy.pl/rodzina/4141-pedofilia-oficjalnie-uznana

A zaraz potem:
http://wpolityce.pl/polityka/169967-to-b.....seksualnej

w piątej edycji klasyfikacji zaburzeń psychicznych sporządzonej przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, znacząco została złagodzona definicja „pedofilii”. APA (American Psychiatric Association) sklasyfikowało bowiem pedofilię jako jedną z orientacji seksualnej.
Po serii publikacji, zdecydowanie krytykujących taką postawę wobec pedofilii, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wydało oświadczenie, w którym informuje, że określenie „pedofilii” jako „orientacja seksualna” było błędem i zapewnia, że
rozumie zaburzenie pedofilskie jako „parafilię”, czyli zaburzenie preferencji seksualnych, a nie jako „orientację seksualną”.
http://wpolityce.pl/polityka/169967-to-b.....seksualnej


Post scriptum: zawsze głosiłem tezę, że pedofilia, propagowana przez europejską lewicę po 68’, zostanie uznana za orientację seksualną zaraz po zmuszeniu Kościoła dla ustępstw dla pederastów.

Oczywiście obłuda lewactwa polega na tym, że o ile rzekomo tępi się pedofilię, to pederastię, bez której niemal nie ma pedofilii w Kościele – popiera się zdecydowanie.

Czy można gasić ogień benzyną? Widać można.
http://kurzastopa.blog.onet.pl/tag/lobby-homoseksualne/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:37, 05 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Centralny Komitet Niemieckich Katolików chce schizmy. Niemiecki Kościół ma rządzić się sam!




Oj tam, oj tam. Jeszcze trochę i zamieszania w Kościele staną się historią, bo wierni definitywnie odejdą, a duchowni będą musieli zmienić zawód. Co ciekawe, za Odrą wcale nie widać też istotnego wzrostu społeczności muzułmańskiej, w przeciwieństwie do osób benkonfesyjnych.

Cytat:
Ks. Isakowicz-Zaleski mówił w TVPInfo o lobby homoseksualnym w Kościele.


Cóż, nie od dziś wiadomo, że wielu obsesyjnych antyhomoseksualistów to kryptogeje.



To dopiero ciekawe :

"Kościelna spółka obiecała jednemu z deweloperów atrakcyjne działki w centrum Poznania. Zawarto nawet wstępną umowę sprzedaży. Jest tylko jeden problem - ziemia nie należy do Kościoła, lecz do miasta."

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037.....iasta.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 05 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaczafi napisał:
Cytat:
Centralny Komitet Niemieckich Katolików chce schizmy. Niemiecki Kościół ma rządzić się sam!


Oj tam, oj tam. Jeszcze trochę i zamieszania w Kościele staną się historią, bo wierni definitywnie odejdą, a duchowni będą musieli zmienić zawód. Co ciekawe, za Odrą wcale nie widać też istotnego wzrostu społeczności muzułmańskiej, w przeciwieństwie do osób benkonfesyjnych.


Póki co nauczający religii w szkołach są wynagradzani ze środków publicznych.


Cytat:
Kolejna batalia o wycofanie finansowania religii w szkołach 2015-03-26
[...]
Jeśli chodzi o kraje Unii Europejskiej, to nauczanie religii w szkołach publicznych obecne jest poza czterema wyjątkami: Francją, Holandią, Luksemburgiem i Słowenią.

W 9 krajach UE udział w szkolnych lekcjach religii organizowanych przez szkoły publiczne jest obowiązkowy. Są to: Austria, Cypr, Dania, Finlandia, Grecja, Malta, Niemcy (w zależności od landu), Szwecja, i Wielka Brytania.

Z kolei w 15 państwach UE udział w szkolnych lekcjach religii jest dobrowolny, w zależności od woli rodziców, bądź uczniów w wyższych klasach. Są to: Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Łotwa, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Węgry i Włochy.

W Luksemburgu z kolei, w styczniu br. zapowiedziano zastąpienie obowiązującego tradycyjnego nauczania religii w szkołach, nowym przedmiotem o charakterze świeckim, a noszącym tytuł: "Wychowanie do wartości".

We wszystkich krajach, gdzie nauczanie religii obecne jest w państwowym systemie oświaty (zarówno w formie obowiązkowej, jak i dobrowolnej) jest ono finansowane ze środków publicznych.
[...]
http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x87.....-szkolach/

Jeśli chodzi o muzułmanów, to przed 2015 r. tak to kształtowało się w Niemczech i EU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:20, 05 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy oddzielić Kościół od państwa i sprawa rozwiąże się sama :


"Luksemburg: 90 procent parafii do likwidacji

Luksemburg przygotowuje się do rozdziału Kościoła od państwa. Nastąpi to najprawdopodobniej za pół roku, po rozpisanym między innymi w tej sprawie referendum.

Do tej pory państwo to łoży na wynagrodzenia pracowników kościelnych. W 274 parafiach pracuje 236 osób, w tym 103 księży. Na ich wynagrodzenia Luksemburg przeznacza ponad 24 mln euro rocznie. I tak ma pozostać przez najbliższe 8 lat. Potem pensje będzie opłacał sam Kościół. Wyjątkiem są arcybiskup i wikariusz generalny, którzy wciąż będą opłacani z budżetu księstwa.

Aby sprostać nowej sytuacji, Kościół katolicki szykuje się do drastycznej redukcji liczby parafii. Z 274 pozostanie zaledwie 30. Nie jest jasne, co stanie się z „osieroconymi” kościołami i kaplicami. W całym Luksemburgu jest ich około 500."


http://pl.radiovaticana.va/storico/2014/.....pol-840065
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:31, 05 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaczafi napisał:
Wystarczy oddzielić Kościół od państwa i sprawa rozwiąże się sama :


"Luksemburg: 90 procent parafii do likwidacji

Luksemburg przygotowuje się do rozdziału Kościoła od państwa. Nastąpi to najprawdopodobniej za pół roku, po rozpisanym między innymi w tej sprawie referendum.

Do tej pory państwo to łoży na wynagrodzenia pracowników kościelnych. W 274 parafiach pracuje 236 osób, w tym 103 księży. Na ich wynagrodzenia Luksemburg przeznacza ponad 24 mln euro rocznie. I tak ma pozostać przez najbliższe 8 lat. Potem pensje będzie opłacał sam Kościół. Wyjątkiem są arcybiskup i wikariusz generalny, którzy wciąż będą opłacani z budżetu księstwa.

Aby sprostać nowej sytuacji, Kościół katolicki szykuje się do drastycznej redukcji liczby parafii. Z 274 pozostanie zaledwie 30. Nie jest jasne, co stanie się z „osieroconymi” kościołami i kaplicami. W całym Luksemburgu jest ich około 500."


http://pl.radiovaticana.va/storico/2014/.....pol-840065


Niestety referendum w tej sprawie nie było.
Natomiast podpisano umowę z poszczególnymi kościołami w Luksemburgu, która nie jest aż tak niekorzystna.

Stopniowo przez 20 lat będą spadać środki przeznaczane dla Kościołów z 24,6 mln € do 8,3 mln €
(Kościół katolicki z 23,72 mln € do 6,75 mln €).
Kościół co prawda sam będzie płacił kapłanom/osobom zatrudnianym, ale z funduszu finansowanego z budżetu państwa.
Przejście na emeryturę w wieku 65 lat.
Budowle sakralne będące własnoscią gminy Kosciół będzie mógł nabyć za kwotę 1€ każdą (co oznacza przejęcie przez Kosciół kosztów ich utrzymania i konserwacji, obecnie będących w gestii gmin).

Więcej:
http://www.chronicle.lu/categoriesliving.....-employees
http://www.chronicle.lu/categoriesliving.....t-approval
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:49, 12 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Dzisiaj rocznica. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:47, 18 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ksiądz wyprzedał parafię 18.09.2015

Przez 10 lat wzorowo pełnił kapłańską posługę, pomagał wiernym i zawsze służył im radą. Parafia w Baszkowie (Wielkopolska) była dla niego wszystkim. Aż do dnia, gdy biskup zdecydował, że ma z niej odejść. Ksiądz proboszcz Tadeusz Ł. zostawił po sobie niemal spaloną ziemię!
Zdobiony stół dębowy, szafa i komoda, bogato zdobione lichtarze i kilimy – wszystko to wyparowało z plebanii kościoła w Baszkowie. Parafianie, którzy bardzo zżyli się z księdzem Tadeuszem, nie mogą wyjść ze zdumienia. Mówią, że przepadły też obrazy i dywany, bo nowy proboszcz zastał tylko gołe podłogi i ściany.

Już nie tylko Baszków, ale cały region huczy o skandalicznym zachowaniu byłego proboszcza, który plebanię miał wyprzedać na aukcjach internetowych. Wystawił na sprzedaż nawet starą, ale sprawną chłodnię z kostnicy! To przelało kielich goryczy. Mieszkańcy Baszkowa – którzy dotąd tylko szeptali, że były proboszcz sprzedał po cichu członkowi rady kościelnej kilka hektarów kościelnej ziemi – teraz pognali ze skargą do burmistrza swej gminy.
– Gmina Zduny remontowała kostnicę i wstawiła nową chłodnię. Ustalono, że stara miała pozostać w razie konieczności – wyjaśnia burmistrz Zdun Tomasz Chudy. W tej sytuacji ksiądz Tadeusz Ł. przeprosił grzecznie, twierdząc, że zapomniał o ustaleniach. Aukcję wycofał, chłodnia nie została sprzedana. Ale reszta rzeczy z plebanii przepadła.
Nowy proboszcz Baszkowa zastał więc na miejscu obraz nędzy i rozpaczy. Tą szokującą sprawą sprzedaży kościelnego mienia zajął się biskup kaliski. Ale nikt z diecezji nie chce jej komentować. Tłumaczą, że wedle zwyczaju ksiądz, opuszczając plebanię, ma prawo zostawić ją pustą dla swojego następcy.


http://www.fakt.pl/poznan/proboszcz-z-wi.....73943.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
advena




Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 122
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:44, 18 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Bóg - po podpisaniu apostazji, pieniądze do kk trafiają nadal - przynajmniej tak twierdził ksiądz w mojej parafii jak podawałem powód mojego wypisania się z kk.
Na marginesie Boże Narodzenie jest ustawowym dniem wolnym od pracy i moja wiara niewiara nie ma tutaj nic do rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:25, 19 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tłumaczą, że wedle zwyczaju ksiądz, opuszczając plebanię, ma prawo zostawić ją pustą dla swojego następcy.


W sumie nic zbytnio dziwnego jak na rzymskie standardy. Ot, kolejny przejaw pionowej, nieograniczonej władzy.

Cytat:
po podpisaniu apostazji, pieniądze do kk trafiają nadal


Nie trafiałyby tylko w przypadku wprowadzenia podatku kościelnego. To tłumaczy, dlaczego żadna z większych partii nie zdecyduje się na taki krok.



http://wyborcza.pl/magazyn/1,148049,1885.....iezem.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agient007




Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 20 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaczafi wkleił zdjęcie z tekstem:
Cytat:
SCHIZMA W POLSKIM KOŚCIELE
Księża: Uchodźcy nie są naszymi braćmi, Franciszek nie jest naszym papieżem


Proszę dopisać komentarz, bo nic nie rozumiem.
Kim jest Franciszek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:46, 20 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agient007 napisał:
Kaczafi wkleił zdjęcie z tekstem:
Cytat:
SCHIZMA W POLSKIM KOŚCIELE
Księża: Uchodźcy nie są naszymi braćmi, Franciszek nie jest naszym papieżem


Proszę dopisać komentarz, bo nic nie rozumiem.

A co tu komentować? jaskrawość sytuacji pokazuje istotę problemu.Problemu powiedzmy sobie nie nowego.
Kiedy po 1945r papież Pius XII nie uznający nowych granic Polski (na Odrze i Nysie) przy nominacjach kościelnej herarchii nie uwzględniał zaistniałych zmian, PRL zerwał konkordat.Wówczas część polskiego kleru,nazwana (dokładnie nie wiem przez kogo) "księża patrioci", zaczęła kręcić nosem na papieża.
Przyjazne polskiej racji stanu ośrodki zachodniej propagandy określiła "księzy patriotów" jako zaprzedanych komunie zdrajców i renegatów sprawy chrystusowej.
Od XVI w papiestwo zostało stopniowo wciągane w świat interesów anglosaskich.Jak na ironie stało się to i możliwe i skuteczne dzięki zakonowi Jezuitów (kościelne służby specjalne) powołanego jak wiadomo do walki z herezją.
Z punktu widzenia anglosasów "przejęcie" KRK było bardzo ważne.Po pierwsze dlatego że jest to instutucja o charakterze (prawie że) globalnym ,z natury swej zherarchizowana i mająca niemały wpływ na ludzi tj wyznawców.Była to też instytucja (dla wyznawców) "sakralna" ograniczona dogmami co stanowiło pewną przeszkodę ale przeszkoda została z powodzeniem zlikwidowana na Soborze Watykańskim II.Mówiąc obrazowo soborowe ustalenia zlikwidowały KRK.
Bronił się jeszcze z wież Alpuhary Almanzor z garstką rycerzy a ściślej arcybiskup Marcel Lefebver ale ostatecznie został wyklęty przez tzw świetego Jana Pawła II.
Cytat:
Kim jest Franciszek?

Z całą pewnością jest marionetką a czy czymś jeszcze tego nie wiem.W każdym razie jego nadejście zostało zaanonsowane spektakularnie a nawet hucznie
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:49, 20 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Widać, że prywaciarskie standardy przenikają już nawet do sfery religijnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzanek




Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 368
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:50, 20 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodatkowo, księża patrioci i PAX są dowodnym przykładem tego, jak bardzo „prześladowano” KRK „za komuny”.

Doklejam parę wpisów nieco w temacie:

viewtopic.php?p=285242#285242
viewtopic.php?p=250339#250339
viewtopic.php?p=284230#284230
viewtopic.php?p=298547#298547
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agient007




Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 20 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
agient007 napisał:
Kaczafi wkleił zdjęcie z tekstem:
Cytat:
SCHIZMA W POLSKIM KOŚCIELE
Księża: Uchodźcy nie są naszymi braćmi, Franciszek nie jest naszym papieżem


Proszę dopisać komentarz, bo nic nie rozumiem.

A co tu komentować? jaskrawość sytuacji pokazuje istotę problemu.Problemu powiedzmy sobie nie nowego.
Kiedy po 1945r papież Pius XII nie uznający nowych granic Polski (na Odrze i Nysie) przy nominacjach kościelnej herarchii nie uwzględniał zaistniałych zmian, PRL zerwał konkordat.Wówczas część polskiego kleru,nazwana (dokładnie nie wiem przez kogo) "księża patrioci", zaczęła kręcić nosem na papieża.
Przyjazne polskiej racji stanu ośrodki zachodniej propagandy określiła "księzy patriotów" jako zaprzedanych komunie zdrajców i renegatów sprawy chrystusowej.
Od XVI w papiestwo zostało stopniowo wciągane w świat interesów anglosaskich.Jak na ironie stało się to i możliwe i skuteczne dzięki zakonowi Jezuitów (kościelne służby specjalne) powołanego jak wiadomo do walki z herezją.
Z punktu widzenia anglosasów "przejęcie" KRK było bardzo ważne.Po pierwsze dlatego że jest to instutucja o charakterze (prawie że) globalnym ,z natury swej zherarchizowana i mająca niemały wpływ na ludzi tj wyznawców.Była to też instytucja (dla wyznawców) "sakralna" ograniczona dogmami co stanowiło pewną przeszkodę ale przeszkoda została z powodzeniem zlikwidowana na Soborze Watykańskim II.Mówiąc obrazowo soborowe ustalenia zlikwidowały KRK.
Bronił się jeszcze z wież Alpuhary Almanzor z garstką rycerzy a ściślej arcybiskup Marcel Lefebver ale ostatecznie został wyklęty przez tzw świetego Jana Pawła II.
Cytat:
Kim jest Franciszek?

Z całą pewnością jest marionetką a czy czymś jeszcze tego nie wiem.W każdym razie jego nadejście zostało zaanonsowane spektakularnie a nawet hucznie
Dziękuję za komentarz. Zwięźle i na temat.Smile

grzanek napisał:
Dodatkowo, księża patrioci i PAX są dowodnym przykładem tego, jak bardzo „prześladowano” KRK „za komuny”.

Doklejam parę wpisów nieco w temacie:

viewtopic.php?p=285242#285242
viewtopic.php?p=250339#250339
viewtopic.php?p=284230#284230
viewtopic.php?p=298547#298547
Kawał dobrej roboty.Smile

Skoro więc Jorge Mario Bergoglio pseuso Franciszek nie jest papieżem (ani katolikiem) to o jakiej schizmie w 2015 roku pisze Wyborcza? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:51, 23 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schizma już się dokonała, myślę że teraz to niezadowoleni hierarchowie mogą bardziej przechodzić na druga stronę, niż tworzyć własne kościoły w kościele. Polecam poczytać o tzw. Sedewakantystach i Bractwie Kapłańskim Świętego Piusa X.

Tak swoją drogą, czytałem gdzieś kiedyś, że podobno Franciszek jest Masonem wysokiego stopnia. Początkowo nie wierzyłem w te rewelacje, ale z biegiem czasu, widząc co on porabia, coraz bardziej mnie to przekonuje i jednocześnie bardzo cieszy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 02 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



http://swiat.newsweek.pl/oswiadczenie-ks.....557,1.html

Franciszek został właśnie pobity pod względem katolickiej innowacyjności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczafi




Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 855
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:00, 08 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że stanowiska czołowego polskiego biskupa ma też swoich zwolenników w innych państwach. We Włoszech przynajmniej spotyka się z natychmiastową reakcją.


"Dzieci, "szukając uwagi", często prowokują księży do czynów pedofilskich - oświadczył wczoraj 75-letni ojciec Gino Flaim na antenie stacji La 7.



Po programie duchowny został odsunięty od pełnienia posługi kapłańskiej - pisze "Independent". Diecezja w Trento natychmiast odcięła się od jego słów.

"Księża ulegają pokusie. Rozumiem to"

- Niestety, są dzieci, które nie dostają dość uwagi w domu i szukają jej gdzie indziej. Wielu księży może ulec w takiej sytuacji pokusie. Rozumiem to - mówił kapłan w wywiadzie dla La 7.

Dopytywany przez dziennikarza, czy to znaczy, że uważa dzieci za współwinne pedofilii, odpowiedział: - W wielu przypadkach owszem.

Dalsza część wywiadu ujawniła, że choć Flaim wykazuje tyle zrozumienia dla czynów pedofilskich, dla homoseksualizmu "nie znajduje usprawiedliwienia". - To choroba - podkreślał.

Flaim jak Michalik?

Słowa włoskiego księdza do złudzenia przypominają głośne wypowiedzi abp. Józefa Michalika.

- Wielu molestowań udałoby się uniknąć, gdyby relacje między rodzicami były zdrowe. Często niewłaściwa postawa wyzwala się, kiedy dziecko szuka miłości. Dziecko lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze drugiego człowieka wciąga - mówił Michalik.

Wypowiedzi obu duchownych trudno pogodzić ze stanowiskiem papieża Franciszka, który od początku pontyfikatu walczy z pedofilią w Kościele. Papież powołał m.in. specjalną komisję, która ma przeciwdziałać nadużyciom i wspierać ofiary molestowań."


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1.....winne.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:55, 08 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ks. Kijowski, były rzecznik ŚDM, odchodzi ze zgromadzenia Salezjanów. Będzie miał dziecko
Ksiądz Tomasz Kijowski, były rzecznik prasowy Światowych Dni Młodzieży 2016 będzie miał dziecko. Z tego powodu opuścił Zgromadzenie Salezjanów. Teraz czekają go procedury wydalenia z zakonu i stanu kapłańskiego.


Cytat:
Tomasz Kijowski, formalnie wciąż ksiądz, ale już były rzecznik prasowy ŚDM 2016, opuścił mury zakonu Salezjanów. Powodem odejścia ze wspólnoty jest poczęcie dziecka. Informację tę potwierdził Wirtualnej Polsce ks. Andrzej Gołębiewski, rzecznik prasowy Salezjanów w Krakowie.

- Ksiądz poinformował nas o tym fakcie w czerwcu - mówi rzecznik. - Tomasz Kijowski wziął odpowiedzialność za poczęte dziecko i zamieszkał z młodą kobietą. Dlatego musi opuścić zakon. Ma również zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji kapłańskich oraz noszenia stroju duchowego - dodaje.

Wiadomo również, że był rzecznik prasowy Światowych Dni Młodzieży 2016 poznał matkę swojego dziecka podczas spotkań duszpasterstwa akademickiego. - Faktycznie mogę potwierdzić to, że kobieta ma 22 lata. Pochodzi z kręgu salezjańskiego, a z księdzem poznali się na spotkaniach dla młodzieży. Jednak ze względu na dobro postronnych osób, nie chcę zdradzać personaliów ani intymnych szczegółów - powiedział Wirtualnej Polsce ks. Gołębiewski.

Z byłym rzecznikiem Światowych Dni Młodzieży 2016 nie udało nam się skontaktować.

Według kościelnych procedur, Tomasz Kijowski przestanie być księdzem dopiero, gdy Watykan podejmie decyzję o wydaleniu go ze stanu duchownego.


źródło:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,titl.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 08 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Krzyzak, akurat w tym wypadku to jak najbardziej normalne, znalazł kobietę, będą mieli dziecko, zrzuca habit ( czy tam sutannę) zmienił zdanie w kwestii powołania, życzę mu żeby był szczęśliwy Very Happy
Co innego parafianie Laughing
Parafianie nigdy nie są zachwyceni taką postawą, pasterzowi nie godzi się obcować z owcami.

A ten stary dziadyga 2 posty wyżej:
Cytat:
"Dzieci, "szukając uwagi", często prowokują księży do czynów pedofilskich - oświadczył wczoraj 75-letni ojciec Gino Flaim na antenie stacji La 7.

to nieskażony inteligencją umysł, podobnie jak Michalik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14   » 
Strona 4 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kościół katolicki - spółka z oo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile