W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dziwna zajawka na BBC  
Podobne tematy
David Icke - Consciousness & DNA [PL]19
David Icke PL19
[RS] Alex Jones - Bankowe Przejęcie Ameryki (PL)28
Pokaz wszystkie podobne tematy (30)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 10844
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:07, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o smoki, to w kulturze celtyckiej był to bardzo ważny symbol. Król Artur miał czerwonego smoka na sztandarze. Ojciec króla Artura nazywał się Ulther Pendragon. Pendragon znaczyło głowa smoka. Tak też nazywano przywódców celtyckich Bretanii. Smok u Celtów był symbolem władzy, bogactwa i protekcji. Zaczęto demonizować go w średniowieczu, zapewne pod wpływem Kościoła. Smoki występują również w kulturze chińskiej. W Polsce też był smok. Na Wawelu. Smile Ta historia o reptylianach, to taka współczesna bajka o smokach. Bo ludzie lubią zabobony. Gdyby tak nie było, nie byłoby religii. I nauka nic nie pomaga. Bo taka już jest ludzka natura. A ja uważam że pod reptylianami kryje się coś innego, w co ludziom byłoby trudniej uwierzyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:13, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
Sorrki nie mogłem się powstrzymać z tym trzecim okiem ;Dhttp://www.youtube.com/watch?v=fX5lkXPF33M


O właśnie, niechcący zamieściłeś piękny przykład manipulowania ludźmi poprzez wyśmiewanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:36, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak naprawdę babka mówiąc o aktywacji 3 oka i wpuszczeniu przez nie światła wskazuje na przepływ energii od szyszynki w dół do macicy, ale skojarzenia są jakie są ... Laughing ... szczególnie jeżeli się nie zna definicji "trzeciego" oka Wink!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ta historia o reptylianach, to taka współczesna bajka o smokach.


A może to nie bajka? Reptylianie dzielą się na dwie rasy. Zwykła i Drakoni. Własnie one mają skrzydła. Sam nie wiem czy retylianie istnieją czy nie... nie jest to istotne. W każdym bądź razie icke nie uważa, że elity to są przebierańcy jak większość z tego forum uważa, ale wcielone dusze reptylian w ludzkie ciała Wink.
Po za tym taka ciekawostka - każdy człowiek ma w sobie gada. Nasz mózg w końcu składa sie z kilku części - mózgu gadzi, na nim ssaczy, a następny ludzki Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:07, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałeś o mózgu płazim Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 11 Sty '09   Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
zapomniałeś o mózgu płazim Wink


A ty Voltar masz w logo samego króla Repitlian w logo. wg Credo Mutwy...
lepszy nie jesteś... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest poznać drugą stronę medalu.
www.graal.co.uk
Laurence Gardner, historyk,genealog, mason i rzekomy reptylian. Autor min. "Bloodline of the Holy Graal" Książkę można chyba też kupić w języku polskim.
Jest też video na You tube: Laurence Gardner - Lost secrets of the Sacred Ark.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Dobrze jest poznać drugą stronę medalu.
www.graal.co.uk
Laurence Gardner, historyk,genealog, mason i rzekomy reptylian. Autor min. "Bloodline of the Holy Graal" Książkę można chyba też kupić w języku polskim.
Jest też video na You tube: Laurence Gardner - Lost secrets of the Sacred Ark.


Znam, czytałem, facet jest bardzo niebezpieczny. Miesza Prawdę z Fikcją. za wszelka cenę chce połączyć ród Smoka z rodem Jezusa. Wmawia że biały proszek złota jest OK.
Kłamie, jest satanistą (nawet nie do końca człowiekiem) i siedzi bardzo blisko wszystkich rodów arystokratycznych.
Jego książki nie są warte papieru na jakim są wydrukowane. Dziwne jest to że NEXUS ma na jego promocje książek mocne parcie. Nie podoba mi się to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:58, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o reptilian to nasuwa mi się takie pytanie :
Jaki jest procent populacji reptilian w stosunku do populacji czysto ludzkiej?
(Oczywiście dokonuję w tym momencie założenia ,że istnienie reptilian to fakt.)

Posiadasz może takie informacje Redmuluc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy opanujcie się trochę z tymi smokami. Bo to zaczyna być niezdrowe. Przecież jesteście ludźmi dorosłymi, nie dziećmi. Czy ktoś z Was widział jakiegoś reptyliana na własne oczy? Przecież to jest nawet nielogiczne żeby gad zamieniał się w człowieka i odwrotnie. Albo jest gadem, albo człowiekiem. Poza tym redmuluc skąd wiesz że Gardner jest niebezpieczny? I że miesza prawdę z fikcją? Jak się bada rzeczy sprzed tysięcy lat, nigdy nie ma 100-procentowej rzetelności. Sam Gardner pisze, że dużo dokumentów odnośnie genealogii rodu Dawida, spalili Rzymianie. A taki David Icke jest według Ciebie rzetelny? I jego książki są warte papieru? Chrześciaństwo jest jedną wielką enigmą. I nie jest takie jak nas uczono. Templariusze o tym wiedzieli, dlatego ich wytępiono. Wielcy malarze, Jak Leonardo da Vinci, Nicolas Poussin byli masonami. Malowali obrazy z symbolami ezoterycznymi. Też coś wiedzieli. Szekspir też był masonem. Jego utwory jak najbardziej tajemnicze i ezoteryczne. On też coś wiedział, skoro powiedział w Hamlecie "Są rzeczy na niebie i ziemi o których nie śniło się naszym filozofom". I jeszcze jedna rzecz ciekawa. Osoba papieża Celestyna V. Celestyn V był papieżem w czasach templariuszy. Został wybrany na papieża nie wiedząc o tym. Miał bliskie kontakty z templariuszami. Po krótkim czasie chciał zrezygnować z papiestwa. Prawdopodobnie znalazł coś ważnego, może jakieś dokumenty. Nie pozwolono mu zrezygnować, więc uciekł. Złapano go i został zamordowany. Obwiniono o to templariuszy. Ale ważne jest to, dlaczego chciał zrezygnować z papiestwa. Co takiego odkrył? I to, że Kościół musi posiadać jakąś tajemnicę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:39, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Sam Gardner pisze, że dużo dokumentów odnośnie genealogii rodu Dawida, spalili Rzymianie. A taki David Icke jest według Ciebie rzetelny? I jego książki są warte papieru? Chrześciaństwo jest jedną wielką enigmą. I nie jest takie jak nas uczono. Templariusze o tym wiedzieli, dlatego ich wytępiono. Co takiego odkrył? I to, że Kościół musi posiadać jakąś tajemnicę.

No cóż, z przyjemnością o tym podyskutuję ale to zakładka do innego nowego tematu, nie pod tym postem. Na początek chciałbym tylko ci powiedzieć...wcale nie złośliwie że musisz troszkę więcej dowiedzieć się na temat pochodzenia chrześcijaństwa i w ogóle. Kim byli Templariusze.... wcale nie byli miłymi tajemniczymi strażnikami "tajemnic" to po pierwsze. Chrześcijaństwo nie jest JUŻ wielką Enigmą. Gardner jest bardzo bardzo mroczną postacią, która według zeznań nie tylko Arizony Wilder ale np Stewart Swerdlowa - który był uczestnikiem Projektu Montauk w latacj 1970-83 (mind-control, ESP wywoływane w dość radykalny sposób..) był świadkiem różnych dziwnych rytuałów, wysoko postawionych Iluminatów, którzy zbierali się w tajnej bazie na Long Island. Kilka razy demoniczne rytuały (picie krwi noworodka, rytualne ofiary) wykonywał charakterystyczny mężczyzna, w którym po latach Swerdlow rozpoznał Gardnera. Generalnie Gardner to Wielki "Wybielacz".
Kłamie na temat działania białego proszku Złota pierwiastków ORME. Myślę że w tym temacie jestem niemal "ekspertem" przez małe "e" jeszcze. Co Do Wiarygodności Davida Icka, no cóż to nie proszek do prania aby go reklamować, każdy sam kroczy własną droga i decyduje komu ufać a komu nie. Czyli po prostu Nie mogę Cie przekonać. Obejrzyj jego wykłady i sama oceń. Napisałaś "Przecież jesteście ludźmi dorosłymi, nie dziećmi." Co Ci mogę powiedzieć, to mój wybór. Każdy z Nas inaczej dekoduje rzeczywistość.

Tańcząca z Wilkami napisał:
Jeśli chodzi o reptilian to nasuwa mi się takie pytanie :
Jaki jest procent populacji reptilian w stosunku do populacji czysto ludzkiej?

Aż chce się powiedzieć, "Nie wywołuj wilka z lasu" Very Happy . Takie informacje są w jego książkach, mówił też o tym Credo Mutwa, Phil Schneider i bardzo wiele Dan Winter"
Icke wspomina o tym też ostrożnie w "Cutting Edge" . Liczby oscylują wokół pewnej granicy. Wszystko sprowadza się do stwierdzenia: Mamy Cholernie Wielki Problem. Czyli eufemistycznie powiem - to duża liczba. Lub innymi słowy, jak by powiedział jeden z bohaterów mojego ulubionego serialu Supernatural - "Stary, teraz to mamy naprawdę przerąbane..." Szczegóły wyślę na priv, jak je pozbieram. Nie chcę być uważany za świra większego niż już tutaj jestem Very Happy Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:57, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
Jeśli chodzi o reptilian to nasuwa mi się takie pytanie :
Jaki jest procent populacji reptilian w stosunku do populacji czysto ludzkiej?


Z tego co pamietam Tanczaca, to David Icke wspominal w ktoryms z jego filmow, ze zostal skontaktowany przez okuliste, ktory stwierdzil ze w calej swojej karierze bodajze kilkunasto-/kilkudziestoletniej spotkal sie z ludzmi posiadajacymi typowo gadzi typ oczu i bylo ich okolo 4%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:12, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gerwazjana, napisałaś /nie złośliwie/ że muszę się dokształcić na temat powstania chrześciaństwa i to że chrześciaństwo nie jest już enigmą. Question Shocked No to oświeć mnie. sunny Jestem ciekawa Twoich rewelacji. Na temat Templariuszy również. Myślę ze inne osoby też będą chciały się czegoś dowiedzieć od takiej mądrej osoby. Bo trzeba być naprawdę mądrą żeby wiedzieć wszystko o religii powstałej 2000 lat temu. To forum jest po to, żeby mówić prawdę, więc śmiało. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:49, 12 Sty '09   Temat postu: RE Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Gerwazjana, napisałaś /nie złośliwie/ że muszę się dokształcić na temat powstania chrześciaństwa i to że chrześciaństwo nie jest już enigmą. Question Shocked No to oświeć mnie. sunny Jestem ciekawa Twoich rewelacji. Na temat Templariuszy również. Myślę ze inne osoby też będą chciały się czegoś dowiedzieć od takiej mądrej osoby. Bo trzeba być naprawdę mądrą żeby wiedzieć wszystko o religii powstałej 2000 lat temu. To forum jest po to, żeby mówić prawdę, więc śmiało. Smile


To napisałem Ja, nie chciałem Cię obrazić oczywiście, Temat jest bardzo obszerny.
Myślę że najprościej. Będzie obejrzeć kilka filmów. To zresztą nie są już żadne rewelacje wielu forumowiczów już to poruszało. Co złego jest w uzupełnieniu swojej wiedzy?
Może "pokłócimy" się w innym dziale? Poza tym jak ktoś mi mówi że mało wiem to się nie obrażam, nie znam się na finansach, polityce, medycynie, współczesnej historii i wielu innych działach. Są jednak działy w których mam co nieco do powiedzenia.
Tak na początek chrześcijaństwo nie powstało 2000 tys lat temu to mit. Bo do 600 roku wiara Św Piotra Była nazywana "wiarą głupców" Do I soboru nikt nie uważał nawet Chrystusa za Boga ani kogoś w tym tylu. Reszta to promocja poprzez zamianę+wymordowanie masy ludzi. Temat do innego działu. Generalnie już nie dyskutuję na temat religii, ten dział został u mnie zamknięty na zawsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:36, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy ktoś z Was widział jakiegoś reptyliana na własne oczy? Przecież to jest nawet nielogiczne żeby gad zamieniał się w człowieka i odwrotnie


Mogę śmiało powiedzieć, że wśród tego forum jest taka osoba co widziała reptylka na własne oczy. Jest to zdrowa osoba Smile i nie jestem nią ja. Po za tym nie czytasz uważnie postów Lara:

Cytat:
W każdym bądź razie icke nie uważa, że elity to są przebierańcy jak większość z tego forum uważa, ale wcielone dusze reptylian w ludzkie ciała .


Przepraszam za offtop.
Uważam, że temat tego filmiku jest już zamknięty i nie ma sensu się kłócić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:19, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście pomyliłam adres. Przepraszam gerwazjana. Embarassed A co do Ciebie Redmuluc, to tak jak napisałam wyżej. Jeśli wiesz o czymś więcej od innych, to napisz coś mądrego w dziale Religie, chętnie poczytam. I nie odsyłaj mnie do filmów, bo każdy głupi to potrafi. Filmy są raczej dla tych leniwych /umysłowo/ którzy nie lubią czytać. A jeśli nie wiesz na tyle żeby coś napisać, to się sam musisz podszkolić. Najgorsze jest to, jak ślepy prowadzi ślepego.

JA, może nie dowidzę, ale nie zauważyłam żeby ktoś z wypowiadających się tutaj napisał że widział reptyliana. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:39, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Lara obejrzyj proszę kilka filmów wrzuconych tu przez @redmuluc, a zobaczysz, że dla leniwych to one nie są. Może tak na początek Dan Winter - Przeznaczenie DNA Smile

Co do reszty twojej wypowiedzi, to przemilczę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:15, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie, znowu kosciol... Confused Prosze mi tu nie smiecic bo to nie jest watek o kosciele, wypisujcie swoje teorie odnosnie chrzescijanstwa gdzie indziej, bo nie o tym jest temat.. gdybym miala mozliwosci moderatorskie to najchetniej 5 ostatnich postow wynioslabym do innego tematu Sad
@JA- to nie wazne, ze ty uwazasz temat za skonczony, a nawet jesli jest, to jak chcesz dyskutowac o czym innym to prosilabym nie tutaj..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:23, 14 Sty '09   Temat postu: Re: Dziwna zajawka na BBC Odpowiedz z cytatem

gerwazjana napisał:

"City Season" niedlugo w BBC Two


Masz może linka do tego odcinka, gdzie można to ściągnąć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 14 Sty '09   Temat postu: Re: Dziwna zajawka na BBC Odpowiedz z cytatem

redmuluc napisał:
gerwazjana napisał:

"City Season" niedlugo w BBC Two


Masz może linka do tego odcinka, gdzie można to ściągnąć?


Jasne Smile juz w pierwszym komentarzu dalam linka gdzie to bedzie mozna to obejrzec lub ew. sciagnac: http://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/b00....._a_Trader/ a w drugim opisalam co w nim bedzie. City Season to nie nazwa programu na co wskazywalaby pierwsza zajawka, a ogolnie serii roznych programow propagujacych Londyn- wychodzi wiec na to ze nalezy bedzie oczekiwac wiecej takich "niespodzianek"...

a zmieniajac temat (choc w zadnym wypadku nie offtopujac Smile ) jak napisalam wczesniej, do tematu reptilian mam stosunek ambiwalentny i patrze na niego pod wieloma roznymi katami, takze ostatnio spojrzalam krytycznym okiem na to pojecie http://pl.wikipedia.org/wiki/Gryf [nalezy kliknac na (mitologia), bo nie chcialo mi przyjac tego linka Confused ] Czy nie jest tak przypadkiem, ze David Icke i inni poszukiwacze naciagaja troche pojecie reptylian? np. wszechobecnosc gadow w kulturze, sztuce (np. we flagach lub herbach) mozna wlasnie bardzo latwo zmylic z tymi 'postaciami' (aby zobaczyc herby, nalezy zjechac na dol..)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:59, 14 Sty '09   Temat postu: Re: Dziwna zajawka na BBC Odpowiedz z cytatem

gerwazjana napisał:
takze ostatnio spojrzalam krytycznym okiem na to pojecie http://pl.wikipedia.org/wiki/Gryf [nalezy kliknac na (mitologia), bo nie chcialo mi przyjac tego linka Confused ] Czy nie jest tak przypadkiem, ze David Icke i inni poszukiwacze naciagaja troche pojecie reptylian? np. wszechobecnosc gadow w kulturze, sztuce (np. we flagach lub herbach) mozna wlasnie bardzo latwo zmylic z tymi 'postaciami' (aby zobaczyc herby, nalezy zjechac na dol..)


To jest bardzo możliwe, ale zwróć uwagę że postrzeganie starożytnych, czy to gryf czy to smok, czy to Reptilianin, mogło byś bardzo zbliżone...Jestem ze Szczecina i sobie tu dochodzenie zrobie. Dzięki za zwrócenie uwagi !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:07, 15 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy Aya Smile Hmm.. w sumie tez sie nad tym zastanawialam.. w koncu rzekomo uwidacznianie postaci reptylian na malowidlach i tym podobnych w ich naturalnej formie bylo -i jest- zakazane (o ile nie pokrecilam, jesli ktos uwazniej sledzi temat to prosze o korekte, ewentualnie dodanie czegos, ale cos mi sie takiego obilo o uszy..)

Ogladalam dzisiaj mecz Chelsea i caly czas zadaje sobie pytanie jak ja moglam nie zwrocic na to wczesniej uwagi?


chyba juz rozumiem, dlaczego wiekszosc ludzi ma klapki na oczach..

poza tym w tym zbiorze herbow w tym artykule na wiki mozna dopatrzec sie roznych ciekawostek..




byl ktos kiedys w Gryficach? wyglada calkiem interesujaco Cool

Obelisk na placu Zwycięstwa w Gryficach



Gryf z herbem na gryfickim moście

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:04, 15 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gerwazjana napisał:
Czy nie jest tak przypadkiem, ze David Icke i inni poszukiwacze naciagaja troche pojecie reptylian? np. wszechobecnosc gadow w kulturze, sztuce (np. we flagach lub herbach) mozna wlasnie bardzo latwo zmylic z tymi 'postaciami'

Symbolika gryfa ma ścisłe połączenie ze starożytną symboliką Annunaki. Przypominam okładkę Secret Space 2. Połączenie ptaka i węża jest symbolem ewolucji gadów w ptaki.

Marduk był opiekunem miasta Babilon.Syn Enkiego - boga podziemnego oceanu wody słodkiej. Bardzo szybko urósł w siłę i stał się naczelnym bogiem Mezopotammi, a pozostałych bogów zaczęto uważać za jego sługi. Patronował mądrości, magii i sądownictwu.

Kult Marduka był uprawiany głównie w świątyni Esagila w Babilonie, w którym obchodzono ku czci bóstwa uroczystości Nowego Roku, w czasie których czytano Enuma Eliš. Zwierzęciem mu poświęconym był mityczny gryf, gwiazdą planeta Jowisz, jego atrybutem była włócznia. Poświęcono Mardukowi miesiąc Arahsamnu oraz liczbę 10.

Pierwowzór gryfa

Wąż-smok, Muszussu, Muszchuszszu (sumer.: Musz-husz, "ogniście czerwony smok") - w mitologii sumeryjskiej, akadyjski wąż-smok jest emblematem boga Marduka, został stworzony przez Tiamat jako hybryda z głową węża, rogami, wężowym tułowiem pokrytym łuskami, łapami lwa z przodu i orlimi szponami z tyłu oraz ogon skorpiona uzbrojony w kolec, jego wizerunki znajdują się m.in. na babilońskiej Bramie Isztar.

Marduk w Watykanie


Marduk zabija Tiamat


Gryf to mityczny stwór przedstawiany jako lew ze skrzydłami i głowa orła oraz długimi spiczastymi uszami. Pierwsze wizerunki gryfa pochodzi ze starożytnej Mezopotamii oraz Indii. Podobno gryf był wyobrażeniem babilońsko-assyryjskiej bogini Tiamat i w sztuce tych kultur gryfy przedstawiane były jako lwy ze skrzydłami i ludzkimi głowami. Starożytni twierdzili, Że gryfy ciągnęły rydwany bogów, Że ich pióra potrafiły wyleczyć ze ślepoty, a z ich olbrzymich pazurów można było zrobić puchary, których powierzchnia ciemniała w zetknięciu z trucizną. Gryfy jednak Żyły zaszyte w głębi lasów i niewielu ludzi miało okazję je widzieć. Niektórzy twierdzili, Że gryfy były pokryte całe czarnymi piórami, z wyjątkiem piersi, które były czerwone. Według innych gryfy miały białe skrzydła i błękitne pióra na szyi. Jeszcze inni twierdzili, Że gryfy miały złociste upierzenie mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. Człowiek który prawdopodobnie jako pierwszy pozostawił po sobie opis gryfa był Grekiem piszącym prawie trzy tysiące lat temu. Nazywał się Arysteasz, a pochodził z Prokonezu (greckiej kolonii wyspiarskiej na Propontysie - małym morzu obecnie zwanym Marmara). Był on wędrowcem i gdy opanowywał go niepokoił, znikał niespodziewanie z domu. W tych właśnie okolicznościach opuścił pewnego razu Prokonez aż na sześć lat. Po powrocie Arysteasz opowiadał niesamowite historie o tym jak dotarł do środkowej Azji poprzez krainę Scytów. Jak przemierzał wietrzne stepy i wkroczył w góry Kaukazu, gdzie mieszkało plemię długowłosych ludzi, którzy zjadali ciała swych zmarłych rodziców i przechowywali ich czaszki i których zwano Isedończykami. Od nich właśnie Grek dowiedział się o istnieniu wiecznie chłodnej krainy leżącej na wschód. Kraina ta przypominała mu tę o której słyszał w legendach jeszcze w swej ojczyźnie. Legendy głosiły, iż do krainy wchodziło się przez pieczarę, siedlisko Boreasza, boga wiatrów północnych. A zwała się ona Hiperborea, czyli Plecami Północnego Wiatru. Na granicy tej krainy mieszkało plemię Arymaspian, dzikich jednookich ludzi, którzy cierpieli wielką biedę i uprawiając ziemię oraz grzebiąc w rzekach szukali złota. Arymaspianie podejmowali próby zdobycia skarbu który spoczywał wysoko w górach. Nikomu się to jednak nie udało, gdyż skarb wyścielał gniazda gryfów, które gromadziły złoto i pilnie je strzegły. Po powrocie Arysteasz opowiedział tę historię w swych rodzinnych stronach, jednak po krótkim czasie znowu zniknął i nigdy już nie powrócił. Niektórzy twierdzili, Że sam postanowił zdobyć skarb gryfów. Inni z kolei twierdzili, Że gryfy były strażnikami złota północy, czyli bursztynu. W mitologii greckiej z kolei gryf strzeże podziemnych skarbów Apollina, a w starożytnym Rzymie jest opiekunem skarbca Neptuna. Gryf był również symbolem przebiegłości i podstępu, a także zręczności i siły. Już w okresie wypraw krzyżowych umieszczano go na proporcach. W końcu XI wieku lub też na początku wieku XII gryf wizerunek gryfa pojawił się na Pomorzu. Książęta ze słowiańskiego rodu Gryfitów, którzy władali Pomorzem zachodnim od około wieku X-XII do XVII, uczynili gryfa godłem swojej krainy. Od XIII wieku gryf pojawił się na monetach i chorągwiach rycerzy pomorskich. Stał się także herbem rodu Świebodziców (Gryficów) z Małopolski i Śląska, m.in. Branickich. Również carska dynastia Romanowów używała wizerunku gryfa jako herbu. Gryf występuje nie tylko w herbach wielu pomorskich miast, ale również w nazwach takich jak na przykład: Gryfino, Gryfice, Greifswald. Jego wizerunek pojawia się w godłach m.in.: Wolina, Wołogoszczy, Stargardu, Szczecina, Szczecinka, Trzebiatowa, Darłowa, Bani, Białogardu, Dobrej, Golczewa, Goleniowa, Koszalina, Nowego Warpna, Nowogardu, Płotów, Pyrzyc, Świnoujścia i wielu innych. Dużo by się rozpisywać o pochodzeniu i wszystkich legendach związanych z gryfem, o motywach z gryfem wykorzystywanych w sztuce...

Herb Brytyjskiej rodziny królewskiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:35, 15 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie ale... jak dzieci w piaskownicy:)
Lara To już zauważyła wcześniej ale chyba się boi o tym dalej wspominać.
Przytaczacie herby i symbolikę. Zrozumcie, zwierzęta zawsze towarzyszyły człowiekowi. Człowiek nadawał im niestworzone cechy a także utożsamiał się niektórymi.
Przytoczony herb Chelsea London - to lew, lew jest w herbie angielskim. Lew jest królem zwierząt i występuje na chyba 70% herbach całego świata. Różnego rodzaju jaszczury to też odniesienie do ich zdolności cichego podchodzenia, ataku z ukrycia. Byk - to oznaka siły, nieustępliwości i potęgi. W ilu herbach macie ptactwo i co ciekawe zwłaszcza to drapieżne.
A same smoki... szczątki dinozaurów ludzie nie zaczęli znajdować od 100 lat! I w czasach przed chrystusowych bywały takie znaleziska - jak ludzie 200 czy 500 lat temu mieli je interpretować? Ot, smoki ziejące ogniem. Potem dorabiano legendy w stylu taki a taki święty pokonał smoka...
O smokach piesze i mitologia starożytnej Grecji, Biblia i całe inne mądre księgi.
Naprawdę nie róbcie sobie sensacji bo jakiś klub chciał mieć logo które będzie budziło psychologiczny strach wśród przeciwnika. Znajdzie mi jakiś herb czy logo drużyny z kurczakiem czy zającem? A tak naprawdę prawdziwym ziejącym ogniem smokiem jest... pieniądz!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:03, 15 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie należy zapominać że herbem Polski jest orzeł /najpotężniejszy z ptaków/. I na dodatek w koronie. Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dziwna zajawka na BBC
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile