W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Afera FOZZ  
Podobne tematy
ART B spółka cicha i oscylator 16
ArtB oszukana7
Zasada działania oscylatora finansowego3
Afera FOZZ Oszołom Michał Falzmann cz.1 z 7 13
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3461
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 17 Lis '05   Temat postu: Afera FOZZ Odpowiedz z cytatem

Temat FOZZ jest na czasie, bo niedługo sąd apelacyjny zadecyduje czy cały ten ciągnący się od tylu lat proces był cokolwiek wart, czy może jednak trzeba będzie go powtórzyć co oznacza po prostu przedawnienie.

Oczywiście wyrok sądu ma się tak do prawdziwych aktorów tej afery jak skazanie Rywina za usiłowanie oszustwa do tego że Agora może już teraz kupić Polsat. Najważniejsze to znaleźć kozła ofiarnego i rozdmuchać w mediach że winni zostail ukarani.

Jak już gdzieśp isałem, bezskutecznie poszukujemy filmu produkcji TVP p.t. "Dramat w trzech aktach", który opowiada o kulisach tzw. afery FOZZ.

Ostatnio dowiedziałem się jednak o istnieniu pewnej książki. Jej tytuł to "Po drugiej stronie lustracji". Jesli ktoś chciałby poczytać, oto jej recenzja:
http://www.maraton.home.pl/index.php?p=4&id=355


Książkę mozna kupic w różnych sklepach wysyłkowych.
Chyba sam sobie sprawię, choc nie wiem czy znajdę czas na przeczytanie jej później Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adams
Gość





PostWysłany: 13:50, 22 Lis '05   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dla równowagi proponuje przyczytać fragment ksiązki;" Via Bank i Fozz- o rabunku finansów Polski." Z tego co wiem to książka ma zakaz wznawiania i wydano ją tylko w 5000 egzemplarzach w 1992.

"...Powiadomienie o przestępstwie

2 czerwca 1991, w gabinecie Ministra Sprawiedliwości RP złożone zostało następujące doniesienie:

Prof. dr hab. Wiesław Chrzanowski

Minister Sprawiedliwości

Prokurator Generalny R P

Warszawa

Przesyłamy do dyspozycji Pana Prokuratora Generalnego zgromadzone przez nas dokumenty i materiały, w ilości 290 stron ręcznie ponumerowanych, z których wynika, że :

Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i poza jej granicami działają zorganizowane grupy przestępcze dokonujące systematycznej grabieży pieniądza, w szczególności dewiz wymienialnych, na szkodę Państwa Polskiego, a także innych podmiotów gospodarczych, krajowych i zagranicznych.

Na podstawie przedstawionych dokumentów można wnioskować, że grabież ta ma rozmiary osiągające kwoty wielu miliardów dolarów USA. Nie jest naszym zadaniem imienne wskazywanie osób odpowiedzialnych za ten proceder. Sadzimy, że jest to obowiązkiem Urzędu Prokuratorskiego. Z przedstawionych dokumentów wynika jednak niezbicie, że znaczny współudział w tym rozkradaniu Polski chociażby tylko poprzez brak właściwej kontroli i nadzoru - ma Ministerstwo Finansów R P. Jako obywatele tego kraju, którzy mają świadomość, że kradzież na ogromne skalę, dokonywana przez lata, może na dziesięciolecia rozstrzygnąć o losie Polski, czujemy się w obowiązku uczynić wszystko, aby było niemożliwym dalsze tuszowanie i przemilczanie tych spraw, aby fakt grabieży został ujawniony, a sprawcy i współwinni pociągnięci do odpowiedzialności. Oczekujemy poinformowania nas i opinii publicznej o krokach jakie w tej sprawie zostały, lub zostanę, podjęte przez Urząd Prokuratorski.

Mirosław Dakowski, WARSZAWA

Jerzy Przystawa WROCŁAW



Do wiadomości:

1. Prezydent RP, Lech Wałęsa

2. Prymas Polski, Kard. Józef Glemp

3. Premier, Jan K.Bielecki

4. Marszałek Sejmu, Prof.M.Kozakiewicz

5. Marszałek Senatu, Prof. A. Stelmachowski

6. Prezes NIK, Prof.W.Pańko

7. Przewodniczący Klubów Parlamentarnych....


...Michał Falzmann był dobrze przygotowany do podjęcia tematu "FOZZ". Prawie codziennie na biurku jego szefa. Anatola Lawiny, ładowały kolejne, obszerne Notatki służbowe, w których Michał referował wyniki swoich dochodzeń, wnioski i wskazywał kierunki dalszego śledztwa. Już w pierwszych dniach pracy odkrył chaos w dokumentacji finansowej państwa - to wszystko, co później Tygodnik Gdański ujawnił w artykułach Państwo bez księgowości (TG z 16 czerwca 1991) i Rekiny finansjery (TG z 23 czerwca 1991). Falzmann od początku nie wahał się wskazywać, kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy. W Notatce służbowej nr l z 5 kwietnia 1991 r. czytamy:

Odpowiedzialnymi za dokumentację dotycząca zadłużenia Polski byli lub są nadal rzeczywiści wiceministrowie Ministerstwa Finansów: Sawicki, Kawalec, Gadomski, Boniuk, Rejent, Link, Napiórkowski, Wróblewski, Balcerowicz, Podsiadło. Osoby wymienione powyżej i inne, odpowiedzialne za prowadzenie spraw związanych z wojskiem, a w szczególności z wywiadem i kontrwywiadem (m.in. z Departamentu Obrony Ministerstwa Finansów), osobiście mi nie znane, doprowadziły z rozmysłem i celowo do bałaganu w Ministerstwie Finansów tak, aby usunąć odpowiedzialność za brak dokumentacji w prowadzeniu operacji finansowych zadłużających Polskę (...)

....Zdobyte w trakcie dochodzenia dowody i materiały, bogate doświadczenie z poprzednich kontaktów z takimi firmami jak: Universal, Budimex czy Elpol, rozmowy z dziesiątkami wysokich urzędników finansowych państwa - pozwoliły Michałowi Falzmannowi już 11 kwietnia 1991 r. sformułować i przedstawić w obszernej Notatce służbowej nr 4, gruntowny obraz grabieży Polski. Notatkę tę zatytułował:

W sprawie źródeł utraty pieniędzy, w wysokości około 46 mld USD, przez społeczeństwo polskie w ramach tzw. zadłużenia zagranicznego

Notatka ta zaczynała się od stwierdzenia:

W latach 1939-1991 na terytorium polskim działają organizacje związane z finansowaniem wojska, służb specjalnych i gospodarki, która im służy. Wynikiem działania tych organizacji są następujące efekty:

1. wielokrotne zapłacenie zaciągniętych w imieniu Polski długów,

2. rozbicie statystyki Państwa i statystyki finansów Państwa,

3. korupcja i kradzież przy obsłudze wyżej wymienionej gospodarki....

...Z notatek Falzmanna:

(...) W dniu 1991.04.19 uzyskałem informację od dyrektora Biura Interwencji Senatu, pani Zofii Romaszewskiej, że należy wątpić czy kraje EWG poprą polskie wysiłki zmierzające do ujawnienia winnych kradzieży pieniędzy w ramach zadłużenia Polski.

W swoim poufnym sprawozdaniu z pracy w NIK pisze więcej:

(...) 19 kwietnia 199J dyrektor Biura Interwencji Senatu Zofia Romaszewska, w obecności pracowników: (...) oświadcza, że nie podejmie żadnych działań w tej sprawie. 17 kwietnia 1991 r. dyrektor Zespołu Analiz Kancelarii Prezydenta RP, Dorn, oświadcza w obecności świadka, że jeśli Polska nawet nielegalnie skupiła dług, to jest to w porządku. Stawiam wniosek do dyr. Lawiny o konieczności powiadomienia Prokuratury Generalnej i prezesa Rady Ministrów o braku nadzoru nad działalnością likwidatora FOZZ, a co za tym Idzie spowodowanie strat w znacznym rozmiarze w majątku Skarbu Państwa z winy ministra finansów. Dyr. Lawina wzywa mnie do prywatnego mieszkania pracownika NIK (...) i publicznie mi wymyśla. 21 kwietnia 1991 dowiaduję się, że zastępca dyrektora Lawiny - Bratkowski Andrzej pracuje jako doradca wicepremiera Balcerowicza ... 23 kwietnia 1991 uzyskuję informację, że Janina Chim prowadzi tę same działalność we własnej spółce "TRAST" w siedzibie Universalu. Gdy to mówię, Lawina oświadcza mi, że widzę białe myszki i żebym mu głowy nie zawracał...."

całość tu:
http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_140.html
Powrót do góry
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:06, 25 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adams napisał:
A ja dla równowagi proponuje przyczytać fragment ksiązki;" Via Bank i Fozz- o rabunku finansów Polski." Z tego co wiem to książka ma zakaz wznawiania i wydano ją tylko w 5000 egzemplarzach w 1992.

.."

całość tu:
http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_140.html


Zakaz zakazem, ale kupić można


http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23010342-23010001.html
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Afera FOZZ
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile