W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Przyszłość bitcoin  
Podobne tematy
Bitcoin - pieniądze wolnych ludzi4203
Co zrobić z tymi co kiszą kapustę?103
upadek Bitcoin64
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 13080
Strona:  «   1, 2, 3, 4 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaka będzie Waszym zdaniem przyszłość bitcoin?
Umrze śmiercią naturalną, ludzie przestaną ich używać
16%
 16%  [ 4 ]
Opanuje świat i stanie się podstawową walutą
20%
 20%  [ 5 ]
Umrze z powodu ataku hakerów, którzy znajdą sposób wykradania pieniędzy
4%
 4%  [ 1 ]
Umrze z powodu zakazania przez władze państwowe
12%
 12%  [ 3 ]
Będzie istnieć tylko do niektórych zastosowań, ale nie będzie zbyt popularna
33%
 33%  [ 8 ]
Inna, opiszę poniżej
12%
 12%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 24

Autor Wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 06 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
Adam Polo napisał:
Zatem za Ciebie wrzucam Tanczącej.

A co do tematu przyszłości (tej najbliższej) btc, moim nieskromnym zdaniem szykuje się mocny wzrost waluty po spadku gox z 1 miejsca listy bitcoincharts. Zapewne wydarzy się to w ciągu weekendu.
Ależ oczywiście, że mogę się mylić Smile. Inna rzecz, że w odróżnieniu od czekana zdarza mi się to niezwykle rzadko Smile


Jako, ze podpadłem tanczæcej jakiß czas temu to moze ja oddam ci ten napiwek, ktøry powedrował na jej konto Smile

A swoja droga to, prognoze pisales przed czy po wielkim newsie?


Dzięki tokebit1. Trzeba się wzajemnie wspierać w dobrych ideach Smile
Nie bardzo wiem o jakim wielkim newsie piszesz. Moje prognozy pochodzą ze złożenia do kupy kilku faktów z domieszką psychologii tłumu (plus nuta dekadencji dla czekana).
PS. Jak zapewne zwróciłeś uwagę z ostrożności nie napisałem o który weekend chodzi Smile
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 07 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem Adam, że jesteś tu na forum, oboko Bimiego i kilku innych, jednym z najstarszych orędowników BTC, i choć na początku byłem sceptyczny wobec idei krpto pieniądza, to po przestudiowaniu tego zagadnienia nie mogłem nie przyznać racji jego zwolennikom. Ludzie bardzo często zniechęcają się do jakiegoś przedsięwzięcia tylko dlatego, ze nie zgadzają się, z częścią pogladów prezentowanych przez tych, którzy namawiają ich do czegoś nowego.

Myślę, że bardzo wielu przekonałoby się do tego rodzaju płatności gdybyśmy włozyli nieco więcej wysiłku w piętnowanie tej całej antyBTC propagandy, której jesteśmy swiadkami także i w tym wątku. Wynikającej z głupoty czy może z chęci ostudzenia takich zamiarów.
Trudno nie założyć, że jakaś część czytelników nieobeznanych jak działa BTC może jednak dojść do wniosku, że : jesli w wallecie BTC mamy przycisk "mining" w który można sobie kliknąć , to, rozważając ten idiotyczny koncept dalej, mozna także pomysleć że kiedy Windows zacznie legalnie wyłączać wallety to sieć BTC może paść ofiarą 51% ataku. Sieć która zabezpiecza jego działanie. A przecież nic bardziej fałszywego.

Sieć BTC zabezpieczana, mocą haszujących urządzeń, jest całkowicie niezależna od widzimisię microsoftu czy kogolwiek innego. Naiwnością lub złą wolą byłoby sądzić, że mogą oni zagrozić BTC w taki sposób by atak 51% był możliwy - bo jedno to zabezpieczenie sieci realizowane najaczęsciej na Linuxach a drugie to obsługa klientów (walletów) które każdy sobie może zainstalowac na dowolnym systemie, nawet na małym linuxie wewnątrz Windowsa Smile - to chyba będzie pierwsza odpowiedź community na takie zapedy.

Gdyby ktokolwiek odważył się wypowiedzieć wojnę BTc tak jak jakieś 2 tyg temu Apple to na reakcję społeczności długo nie trzeba było czekać:

Cytat:

Apple is notoriously anti-bitcoin, having wiped several wallets from its app store, but Lamar Wilson, founder of LoveWill, a new software development firm affiliated with CoG which wrote the app, is confident that the co-operative will escape its wrath.

Wilson is a bitcoin believer. He even takes payment in the coin via his software development firm, 212ths. Now, he thinks he’s found a way to install his bitcoin wallet without having to use the app store or jailbreak users’ phones.

reszta tu
A z artykułu tego wynika, że ktoś juz znalazł sposób na obejście tych Applowskich utrudnień.
Zaś jeśli chodzi o korelację kursBTC-moc sieci to prosze sobie zerknąć na ten wykres http://bitinfocharts.com/comparison/hashrate-btc.html - wyciagnąc wnioski. Smile ( Wzrosła ona ponad 1000x !!! w ciągu ostatniego roku )

Może niepotrzebnie rozpisałem się o tak oczywistych sprawach, ale wymagało to wyjaśnienia.

A wracajac do kursu BTC to oczywiście, bywa zmienny, ale kiedy czytam twoje posty sprzed ponad dwóch lat to zastanawiam się jakim cudem pozwoliłem sobie na branie pod uwagę niedojrzałych opinii serwowanych przez forumowych,niedoinformowanych, przeciwników BTC - Choona, Czekana, Chemicolo, Dipsao i reszty.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 07 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholera. Liczylem na jakies slowo poparcia, aprobate od fachowcow a tu cisza kurna Very Happy
Czekan ma jednak sile przebicia hehehe..

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:50, 07 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Satoshi Nakamoto, Creator of Bitcoin, Has “Done Classified Work for Major Corporations and the U.S. Military”


reszta - http://www.cryptogon.com/?p=43238
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 07 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

outlaw87 napisał:
Cytat:
Satoshi Nakamoto, Creator of Bitcoin, Has “Done Classified Work for Major Corporations and the U.S. Military”


reszta - http://www.cryptogon.com/?p=43238


chyba należy się wstrzymać z tymi rewelacjami biednego newsweeka majacego nadzieję na wznowienie wersji drukowanej, tym bardziej, ze bohater artykułu zaprzecza jakimkolwiek związkom z Bitcoinem.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomi4m20




Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 07 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
outlaw87 napisał:
Cytat:
Satoshi Nakamoto, Creator of Bitcoin, Has “Done Classified Work for Major Corporations and the U.S. Military”


reszta - http://www.cryptogon.com/?p=43238


chyba należy się wstrzymać z tymi rewelacjami biednego newsweeka majacego nadzieję na wznowienie wersji drukowanej, tym bardziej, ze bohater artykułu zaprzecza jakimkolwiek związkom z Bitcoinem.


niestety jak widac po kursie wielu lyknelo taka historyjke, zastanawiam sie co by bylo z btc bez ciaglego bombardowania takimi bad newsami jak rzekomy zakaz to w rosji to w chinach, to mt gox, teraz conspiracy... czy to sie skonczy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:58, 07 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomi4m20 napisał:
takimi bad newsami jak rzekomy zakaz to w rosji to w chinach, to mt gox, teraz conspiracy... czy to sie skonczy?


Wiesz, ta nijusweekowa historyjka z pewnością miała jakiś cel, ale żeby na jej podstawie kroić koncepcje, że bitkoin został stworzony przez military group czy inną ciemiężącą ludzkość instytucję to chyba każdy wie jak to potraktować, no może oprócz chemicolo i kilku innych Smile
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 07 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena idzie w górę, powód:
Przestępcy zainteresowani Torem
http://kopalniawiedzy.pl/Tor-anonimowosc-przestepczosc,19873

(...)Siergiej Łożkin, jeden z badaczy pracujących dla Kaspersky Lab, informuje, że z Tora korzysta już co najmniej 900 nielegalnych usług. To sporo, zważywszy na fakt, że w skład Tora wchodzi zaledwie ponad 6500 serwerów.

Zdaniem Łożkina wielka popularność Tora w świecie przestępczym rozpoczęła się wraz z rosnącą popularnością serwisu Silk Road. Z sieci korzysta coraz więcej usług, które oferują narkotyki, broń, szkodliwe oprogramowanie czy ukradzione dane dotyczące kart płatniczych.

Jednym z najnowszych przykładów użycia Tora przez przestępców jest stworzenie za jego pomocą androidowego botnetu. Zauważono również, że tradycyjne botnety coraz częściej eksperymentują z Torem.

Obecnie liczbę klientów korzystających z Tora w dowolnym momencie szacuje się na 2,5-3 milionów. Odsetek osób prowadzących nielegalną działalność jest prawdopodobnie stosunkowo nieduży, podobnie jak w pozostałej części internetu.

W ciągu ostatnich miesięcy popularność Tora rośnie. Jeszcze we wrześniu 2013 roku sieć miała zaledwie milion użytkowników dziennie. W ciągu tygodnia ich liczba wzrosła do 5 milionów.


I oczywiście, z drugiej strony będą chcieli zakazać TORa.
Choć nie dadzą rady, kilka osób dla przykładu ukarają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:12, 07 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:

W ciągu ostatnich miesięcy popularność Tora rośnie. Jeszcze we wrześniu 2013 roku sieć miała zaledwie milion użytkowników dziennie. W ciągu tygodnia ich liczba wzrosła do 5 milionów.[/i][/size]


dobry komentarz spod tego artykułu

Cytat:
Przestępcy są również zainteresowani samochodami, czy z tego wynika, że samochody są złe? Należało by się zastanowić kto stoi za tą przestępczością, czy czasem rządy "wolnych" i walczących o "wolność" nie maczają w tym swoich plauchów?

_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:20, 07 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek o Delegalizację Dolara
http://bitcoinet.pl/2014/03/07/wniosek-o-delegalizacje-dolara/
Amerykańscy oficjele spierają się w ostatnim czasie w sprawie ew. zakazu stosowania Bitcoina. Nieco ponad tydzień temu senator Joe Manchin napisał list otwarty do regulatorów stopnia federalnego, w którym namawiał ich do zdelegalizowania kryptowaluty. W odpowiedzi, reprezentant stanu Kolorado, Jared Polis zwrócił się do tych samych regulatorów z wnioskiem wycofania z legalnej cyrkulacji… Amerykańskiego Dolara.

Wymiana banknotów dolarowych, w tym tych o dużych nominałach jest w chwili obecnej nieregulowana, co umożliwia udział w nielegalnych działaniach

Tak pisał Polis w odezwie do regulatorów nawiązując żartobliwie do wcześniejszych argumentów Manchina, który stwierdził również, że wartość cyfrowej waluty w ramach amerykańskiej gospodarki jest rzeczą co najmniej podejrzaną, a w najgorszym wypadku szkodliwą. Manchin chce, by Bitcoin został zakazany zanim Amerykanie zdołają „stracić pieniądze na bezwartościowej walucie”.

Przeciwnicy Bitcoina przywołują często fakt niemożności śledzenia anonimowych transakcji, co pozwala na ułatwione pranie pieniędzy. Polis nie próbował zaprzeczać, ale zwrócił jednocześnie uwagę na występowanie tych samych cech u amerykańskiej waluty krajowej:

Nieodłączne cechy banknotów dolarowych, jak anonimowe transakcje zachęcają do sprzecznych z prawem zastosowań, jak np. zakup narkotyków, opłacanie zabójców, prostytutek – Dolar jest atrakcyjny dla osób chcących ukryć swoje działania przed wymiarem sprawiedliwości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 07 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Cena idzie w górę,


Napisałeś to na dołku, od tamtej pory cena idzie w górę.
Przez ten czas można było zarobić kilkanaście BTC.
Wystarczy uważnie czytać, a inwestowanie staje się prostsze.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 07 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry. Celna uwaga. Mój błąd.
Cena będzie szła w górę, taki jest obecny kierunek, przez rozrastający się darknet.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 08 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
Sieć BTC zabezpieczana, mocą haszujących urządzeń, jest całkowicie niezależna od widzimisię microsoftu czy kogolwiek innego.

No jasne, a Rosja jest zabezpieczona geniuszem taktycznym Putina. I jej sytuacja jest absolutnie niezależna od widzimisię całej reszty świata. W szczególności od sankcji ekonomicznych. I w ogóle nikt w Rosji nie penia, że USA zaczną eksport gazu łupkowego, podaż w Europie wzrośnie, ceny gazu tutaj polecą w dół, Amerykanie opanują część rynków zbytu i Rosja będzie w... ciemnej dupie.

Tak samo ta gimbaza i sprzedawcy coinsów Twojego pokroju to za darmo udostępniają "mocy haszujących urządzeń". Jak BTC będzie nieprzydatne i cena poleci na łeb na szyję, to oczywiście Ci wszyscy kopacze - podjarani gorączką złota - będą kopać dalej. ZA DARMO! Laughing W dodatku cały świat się przesiądzie na linuxa! Równie dobrze mógłbyś twierdzić, że komputery będą z klocków lego!


tokebit1 napisał:
przeciwników BTC - Choona, Czekana, Chemicolo, Dipsao i reszty.

Przestań bezczelnie kłamać. Jeszcze nie tak dawno najeżdzałeś na mnie i na Dipsao, że jesteśmy fanami LTC. Oczywiście wtedy Ci to było na rękę, bo psiekuty miały wygryźć z rynku LTC (z pomocą "mocy haszujących urządzeń"). A pobiły tak:





Pokazałem Ci też wcześniej - na przykładzie Twoich ulubionych psikutów - że masz silną korelację między ceną coinsa, a udostępnianą mu "mocą hashujących urządzeń". I tyle jest warte to Twoje NLP-pierdupierduletto. Więc skończ Waść i se w końcu wstydu oszczędź!

Poza tym wszyscy w tym wątku widzą, że ja jestem (pół żartem, pół serio) fanem MazaCoina. Czemu? Bo uważam, że tylko takie małe, zwarte społeczności (o dużym kapitale społecznym) mają szanse wdrożyć kryptowalutę jako środek wymiany, a nie jako zabawkę do spekulacji dla gimbazy (nie wnikając już w to, że mechanizm kreacji BTC powoduje, że jest to środek tezauryzacji, a nie wymiany, co wyraźnie podkreślają deweloperzy MazaCoina).


HOWGH! MAZA! SUCH A COIN!


.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:12, 10 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choone napisał:
Poza tym wszyscy w tym wątku widzą, że ja jestem (pół żartem, pół serio)

O tym Czoonku to wszyscy rozsądni dawno wiedzą, przy tym jeszcze tragikomiczny, bo muszę ci powiedzieć, że tylko połączenie tych trzech cech mogło się objawić twoim szczałem w MazaCoin. Żeby ośmieszyć AUR przywlokłeś Maza - coby udowodnić kuriozalność crypto walut. A tu nawet twoj przykład zapodał ci taki nóż w plecy.

Mieć szczęście jak Czoonek - niezłe przekleństwo...
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 10 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@tokebit
Znowu kłamiesz! No, ale naganiacze już tak mają...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 11 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czoonku, zdaje się, że twoja gienialna koncepcja ataku 51% w momencie legalnego wyłączania łoletów z przyciskiem mining (przez wszechmocnego windowsa) dotyczyła BTC a nie Psiej Kosteczki. Więc z czym mi tu wyjeżdżasz?

nieuważnie czytasz

tokebit1 napisał:
Zaś jeśli chodzi o korelację kursBTC-moc sieci to prosze sobie zerknąć na ten wykres http://bitinfocharts.com/comparison/hashrate-btc.html - wyciagnąc wnioski. Smile ( Wzrosła ona ponad 1000x !!! w ciągu ostatniego roku )

No to pokaż mi na przykładzie BTC jak cena wpływała na hashrate. Tylko z łaski swej umieść swą odpowiedź w pierdolni i nie zasrywaj tego wątku, tym bardziej, że ci już tu nikt za twe głupoty nie zapłaci ani grosza.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 21 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W odniesieniu, do mego posta wczesniej.
-

Najwiekszy problem z bitcoinem jest taki iz... nie istnieje.

Jedyne co by go wyratowalo to gdyby jakis kraj wprowadzil go jako walute panstwowa, do czego raczej nigdy nie dojdzie gdyz nie lezy to w jego interesie (na manipulacji inflacja, podazem, itp. sie zarabia).

// oczywiscie: tak, jest to okazja dla wszelkiego typu spekulantow i 'rynku uslug niemoralnych' i z pewnoscia taka pozostanie jego rola; moze zapoczatkuje cos nowego, jakis ruch panstw by stworzyc w przyszlosci cos na tego ksztalt (fajnie byloby usunac te podzialy i znalezc wspolnego wroga, by ludzkosc byla jako jeden mimo iz wprowadziloby takze... #4x przypisy).

Kod:
/ Teraz pewnie ktos mi powie, ze moje pieniadze tez nie istnieja bo.. to przeciez papier. Jednak w odroznieniu od BTC wodke mi za nia sprzedadza, wiec...

Pozdrawiam

P.S. Nie znalazlem poki co nikogo kto by zainwestowal w to dom.

Cokolwiek.


Nie jest to dobra inwestycja dla mnie.
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:21, 21 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wódkę można kupić: http://satoshi.pl/2014/03/12/zapraszamy-na-bitcoin-party-w-toruniu/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 21 Mar '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
Wódkę można kupić: http://satoshi.pl/2014/03/12/zapraszamy-na-bitcoin-party-w-toruniu/

Słabe.
Wódkę można nawet przestać pić.
Wystarczy wzynaczyć sobie jakiś cel. Np: nie wypiję ani odrobinki dopóki MójCoin nie będzie wart dolara Smile

Ponizej przykład, z vbloga Microguya,



Gostek, diluje GLD ale generalnie wzbudza sympatię.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:32, 31 Maj '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez ostatni weekend cena cyfrowej waluty bitcoin wzrosła o prawie 20 proc. z 460 dolarów do 530 w poniedziałek rano. Jest to najwyższa cena kryptowaluty od sierpnia 2014. Powszechnie uważa się, że za wzrosty odpowiedzialne jest osłabienie juana, jednak eksperci mają również inne teorie.

Przez ostatnie tygodnie i większość pierwszej połowy 2016 roku cena cyfrowej waluty była niezwykle stabilna. W czwartek cena bitcoina na polskiej giełdzie BitBay wynosiła 1600 zł, przez weekend wartość ta wzrosła do około 2100 zł.


http://finanse.wp.pl/kat,1033767,title,B.....;_ticrsn=5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:52, 08 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się to robi wybiera się mały kraj na zadupiu ( kiedyś tak wybrali do eksperymentu na ludziach - np - Kambodże ) w tym wypadku Salwador, nikt nie będzie wypędzał ludzi z miast na wieś, o co to to nie. Tylko będziesz mógł płacić wirtualną walutą legalnie.

Cytat:
Salwador pierwszym krajem na świecie, który uznał bitcoina za legalny środek płatniczy
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/salwa.....-platniczy

Robią przymiarki pod pieniądz cyfrowy. Testują to na BTC, po za tym po letnich spadkach sięgających 30-40% wartości, czas się odkuć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:14, 08 Wrz '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektóre kraje używają walut których nie emitują i to z korzyścią.
Np. Ekwador, Salwador i Zimbabwe używają USD, a Czarnogóra i Kosowo używają Euro.
To daje ich gospodarkom stabilną walutę, a politycy nie muszą się pierdolić w żadną "politykę monetarną" banku centralnego (która wiadomo że była by w chuj korupcjogenna).
Wada tego jest taka, że jak FED czy ECB włącza drukarki, to oni za to płacą, choć nie dostają z tego dodruku ni grosza.

Wybierając Bitcoina, zatrzymują korzyści - twardą walutę którą nie muszą "zarządzać", a równocześnie pozbywają się problemu tego, że wróg sobie ją będzie drukował na ich niekorzyść.

Moim zdaniem El Salwador zrobił zajebisty krok i niedługo inne kraje podążą tym śladem.
Już się słyszy o Kubie, która też wydaje się interesować tym tematem, zwłaszcza teraz po tym jak wycofali wymienialna peso i mają sajgon na tym drugim, za które dalej nic nie idzie kupić choć miało być równie dobre.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1041
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:46, 18 Lut '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przyszłość bitcoin
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile