Państwo polskie wprowadziło odpowiedzialność zbiorowa i zdelegalizowało olej konopny
Zdrowotne i odżywcze właściwości tego oleju Polacy znali od wieków.
Szerokie zastosowanie od medycyny do kosmetyki
====================================================
Innowacyjne kosmetyki z konopi indyjskich
Kojące właściwości oleju z konopi znane są od kilku tysięcy lat. Jest on bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6, które regenerują skórę i wzmacniają jej odporność. Omega 3 i Omega 6 wykorzystywane są także przy leczeniu łagodnych schorzeń skóry. Zawiera również witaminy A, B1, B2, B6, C, D i E, korzystnie wpływające na skórę.
Olej konopny, będący głównym składnikiem kosmetyków Extravaganja, wnika bezpośrednio w warstwy tkanki podskórnej, uzupełniając braki lipidów. Przywraca skórze prawidłowy stopień wilgotności, dzięki czemu staje się ona elastyczna i gładka. Stanowi także naturalną ochronę skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym.
OLEJ KONOPNY -
Olej uzyskiwany z nasion konopi siewnych (Cannabis sativa L), tłoczony w niskich temperaturach i bez dodatków chemicznych, co pozwala na optymalne zachowanie wartości odżywczych. Ma zabarwienie zielono-brązowe i korzenno-orzechowy zapach i smak. Ze względu na wytrawny smak i wyjątkową kompozycję kwasów tłuszczowych olej konopny wyróżnia się spośród innych olejów roślinnych, konkurując z najlepszymi oliwami z oliwek. Odkryty na nowo po wielu latach zapomnienia, doskonale wzbogaca posiłki w niezbędne składniki odżywcze, korzystnie wpływające na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Charakteryzuje się wysoką ilością kwasów tłuszczowych omega 3 - proporcja wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 6 do omega 3 wynosi 3:1, co jest idealnie zgodne z najnowszymi zaleceniami dietetyków. Kwasy te są, szczególnie dziś, bardzo poszukiwanym składnikiem pokarmowym, gdyż zmniejszają poziom szkodliwego cholesterolu we krwi oraz mogą koordynować nasze reakcje immunologiczne. Stosowanie oleju konopnego do celów spożywczych jest w pełni bezpieczne i korzystne dla naszego organizmu, gdyż nasiona konopne są wolne od substancji psychoaktywnych (THC), które występują jedynie w kwiatostanie, liściach i łodygach.
- SKŁAD -
Olej konopny zawiera:
kwas linolowy (54%), kwas alfa-linolenowy (17%), kwas gamma-linolenowy (4%), kwas oleinowy (13%), kwasy tłuszczowe nasycone (10%). Zawiera witaminę E (10 mg) 100% dziennego zalecanego spożycia. Jest również bogaty w kwas stearydonowy z rodziny omega 3.
Wartość odżywcza w 100 ml produktu
Wartość energetyczna
837 kcal (3441 kJ)
Białko
0 g
Węglowodany
0 g
Tłuszcz ogółem
93 g
W tym:
Kwasy nasycone
9,3 g
Kwasy jednonienasycone
15 g
Kwasy wielonienasycone
68,7 g
W tym:
z rodziny omega - 3 16,7 g
z rodziny omega - 6 68,7 g
Cholesterol
0 g
Błonnik
0 g
Sód
0 g
Witamina E (100% dziennego zalecanego spożycia)
10 mg
- ZASTOSOWANIE -
Olej konopny polecany jest dla osób dbających o swoje zdrowie. Pozwala skutecznie zredukować nadmiar cholesterolu we krwi. Olej konopny może być stosowany wszędzie tam, gdzie zazwyczaj stosujemy oliwę z oliwek. Z uwagi na swoje właściwości prozdrowotne nie powinien być podgrzewany powyżej 150 0 C dłużej niż 15 min. Doskonały na zimno, jako dodatek do ziemniaków, kasz, klusek, a także do zielonej sałaty, surówek i gotowanych warzyw, sosów sałatkowych, śledzi i innych potraw według uznania. Wspaniale uszlachetnia wszystkie rodzaje dresingu do sałatek. Wyśmienicie smakuje z pieczonymi ziemniakami. W niektórych regionach Polski pojawia się na wigilijnym stole.
- PRZEPISY KULINARNE -
Rosół z grzybów z kaszą gryczaną i olejem konopnym
Grzyby suszone,
kasza gryczana,
1 marchew,
1 pietruszka,
liść laurowy,
ziele angielski,
sól,
pieprz,
olej konopny (olej słonecznikowy). "
"OLEJ KONOPNY
Zawartość: 250 ml
Olej konopny tłoczony na zimno jest cennym źródłem NNKT, które stanowią ok. 75% oleju. Charakteryzuje się korzenno-orzechowym smakiem i zapachem. W polskiej kuchni znany jest od dawna i stosowany jako dodatek do ziemniaków, kasz, gotowanych warzyw, surówek i innych potraw na zimno.
PRZECHOWYWANIE:
Po otwarciu przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.
SKŁAD:
Wartość energetyczna w 100 g produktu: 900 kcal/3700 kJ.
Wartość odżywcza w 100 g: białko - 0 g, węglowodany - 0 g, tłuszcze - 100 g
(w tym NNKT - min. 75 g). 15 g (ok. 1 łyżka) oleju z konopi zabezpiecza dzienne zapotrzebowanie organizmu na NNKT.
Olej konopny uzyskiwany jest z nasion konopii siewnych, tłoczony jest w niskich teperaturach i bez dodatków chemicznych, co pozwala na optymalne zachowanie wartości odżywczych. Ma zabarwienie zielono-brązowe i korzenno-orzechowy smak. Ze względu na wytrawny smak i wyjątkową kompozycję kwasów tłuszczowych olej konopny wyróżnia się spośród innych olejów roślinnych, konkurując z najlepszymi oliwami z oliwek. Odkryty na nowo po wielu latach zapomnienia, doskonale wzbogaca posiłki w niezbędne składniki odżywcze, korzystnie wpłuywając na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.
Charakteryzuje sie wyskoką ilością kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6, proporcja wielonienasyconych kwasów kłuszczowych Omega-6 do Omega-3 wynosi 3:1, co jest idealnie zgodne z najnowszymi zaleceniami dietetyków.
Kwasy te są szczególnie dziś, bardzo poszukiwanym składnikiem pokarmowych, gdyż zmiejszają poziom szkodliwego cholesterolu we krwi oraz moga koordynować nasze reakcje immunologiczne.
Stosowanie oleju konopnego do celów spożywczych jest w pełni bezpieczne i bardzo korzystne dla naszego organizmu, ponieważ nasiona konopne są wolne od substancji psychoaktywnych (THC), które występuję jedynie w kwiatostanie, liściach i łodygach.
Olej konopny polecany jest dla osób dbających o swoje zdrowie. Pozwala skutecznie zredukować nadmiar cholesterolu we krwi. Olej konopny może być stosowany wszędzie tam, gdziee zazwyczaj stosujemy oliwę z oliwek. Z uwagi na swoje właściwości prozdrowotne nie powinien być podgrzewany powyżej 150st C dłużej niż 15min. Doskonły na zimno, jako dodatek do ziemniaków, kasz, klusek, a także do zielonej sałaty, surówek i gotowanych warzyw, sosów sałatkowych, śledzi i innych potraw według uznania. Wspaniale uszlachetnia wszelkie rodzaje dresingu do sałatek. Wyśmienicie smakuje z pieczonymi ziemniakami. W niektórych regionach Polski pojawia się na wigilijnym stole.
A więc do roboty
Brońmy prawa do uprawy i wyrobu oleju konopnego
|