W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zeitgeist 3 Moving Forward  
Podobne tematy
InterReflections - nowy film by Peter Joseph bez ocen
Koniec Kapitalizmu - Peter Joseph (20.06.2015)61
Zeitgeist Addendum (napisy PL)295
Pokaz wszystkie podobne tematy (7)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 76749
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:27, 04 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnośnie tematu czy pieniądze są dobrym motywatorem do pracy, czy są jakimkolwiek motywatorem, rozumiejącym angielski polecam ten, bynajmniej nie wyprodukowany przez socjalistów, filmik:



może się to wydać szokujące, ale badania (przeprowadzone na potrzeby korporacji) pokazują, że jeśli chodzi o pracę wymagającą kreatywności to pokusa pieniądza działa odwrotnie niż powinna.

co najbardziej motywuje ludzi do kreatywnej pracy? swoboda podejmowanie decyzji, chęć bycia coraz lepszym w tym co się robi oraz dostrzeganie sensu tego co się robi...

oczywiście, jak napisałem, dotyczy to tylko zawodów wymagających kreatywności - jeśli ktoś jest psem to pokusa kolejnej kiełbasy niewątpliwie spowoduje że będzie szczekał głośniej. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:33, 04 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisal:

Cytat:
co najbardziej motywuje ludzi do kreatywnej pracy?


Nie ogladalem filmiku, bo mi sie nie chcialo. Poza tym uwazam ze dyskusja w tym wypadku kieruje na zla droge, gdyz wiadomo ze pieniadze nie beda wplywaly na kreacje.
Duzo bardziej logcznym pytaniem bylo by:

Co najbardziej zniecheca ludzi do kreatywnej pracy?

Jestem pewien, ze jednym z czynnikow bylyby korzysci finansowe, pasozytow i ludzi zkorumpowanych, ktorzy nie dolorzyli sie do pracy, a mimo to zagarneli chwale i caly profit z tego wynikajacy.
Tutaj bardzo dobrym przykladem bylby zyciorys najwiekszego wynalazcy jakim byl N. Tesla. Przecietni ludzie nawet o nim nie slyszeli, a na dodatek zmarl on jako biedak, choc inni dorobili sie ogromnych fortun na jego wynalazkach bez ktorych zycie dzisiaj bylo by raczej duzo bardziej primitywne.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 04 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:
Nie ogladalem filmiku, bo mi sie nie chcialo.

Ależ oczywiście - to dokładnie pasuje mi do twojego profilu psychologicznego.
Jesteś jednym z tych co klepią gębą na okrągło to samo bez składu i ładu bo zastanowić się nad czymś nowym... im się nie chciało.
Spoko.
Ja tam uważam, że pieniądze powinny zostać, ale ci na których one nie działają powinni je dostawać ot tak, aby mogli przy ich pomocy zaganiać do roboty tych którzy bez pieniędzy egzystować nie potrafią. W końcu rowy same się nie wykopią, a wychodzi na to że forsa to niezastąpiony motywator dla bezrozumnego bydła pociągowego. Tylko frajer rezygnował by z forsy mając świadomość tego jak bardzo ułatwia ona kontrolę trzody chlewnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
realista




Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 203
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 04 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bimi jacie krece ale ty jestes mądra kreatura-a tak na serio to 100% racja - dlatego właśnie się mówi że pieniądze to władza ...
_________________
Brak ideologii jest najlepszą ideologią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 05 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi
Nie zawadzilo by gdybys czytal uwazniej ze zrozumieniem.

Co gorsze, to podejrzewam ze przeczytales tylko:
Cytat:
Nie ogladalem filmiku, bo mi sie nie chcialo.

jako geniusz psychologi uznales ze wiesz co ja mysle i co napisalem, i najprawdopodobnie nie czytales do konca. A jesli go czytales, to bez najmniejszego zrozumienia, co jest rownowazne.

Tym razem aby ci zrobic przyjemnosc obejrzlem ten filmik i stracilem 10 min czasu. Pisze stracilem bo to o czym oni tam mowia nie jest dla mnie zadna nowoscia, mialem okazje o tym czytac. Innymi slowy nie ogladalem wczesniej gdyz uznalem ze w moim wypadku jest to zbedne i wcale sie nie pomylilem.

Gdybys przeczytal:
Cytat:
Co najbardziej zniecheca ludzi do kreatywnej pracy?

i zastanowil sie troche nad tym pytaniem to zrozumial bys ze nie tylko sa czynniki ulatwiajace postep ale rowniez mamy czynniki hamujace, ktore byc moze sa duzo wazniejsze. Takie rozna opuznienia postepu sprawiaja ze wiedza jaka dysponujemy dzisiaj mogla byc prawdopodobnie osiagnieta juz ponad 1000-1500 lat temu gdyby nie zasrana bibia z jej kretynizmami i jej pasozytami gnebiacymi ludzkosc.

W polityce Trzeciej Rzeszy dobrze rozumiano ten temat i dlatego stworzono warunki do postepu. Z owocow tej polityki jeszcze dzisiaj korzystamy choc z reguly nie mamy o tym pojecia i przypisujemy ich pochodzenie zlodziejom intelektualnym.
Pierwsze tranzystory i telewizja powstala juz w latach trzydziestych, postep w podboju kosmosu bylby dzisiaj tylko mazeniem gdyby nie postep z tamtych casow.

pierwszy "niewidzialny" samolot


rekonstrukcja dzisiejsza
http://channel.nationalgeographic.com/ep.....s/06807_00

Gdy pasozydy i korupcja rzadzi to trzeba miec ukradzione plany, wydac miliard dolarow (na dzisiejsze pieniadze) i poswiecic ponad 40 lat aby dojsc do tego co wczesniej i duzo, duzo, duzo, duzo taniej zrobili zwolennicy Hitlera.

_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 05 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:
Bimi
Nie zawadzilo by gdybys czytal uwazniej ze zrozumieniem.
Co gorsze, to podejrzewam ze przeczytales tylko:
Cytat:
Nie ogladalem filmiku, bo mi sie nie chcialo.

Przeczytałem to co chciałeś podkreślić w swojej wypowiedzi - lubię się skupiać na sednie problemu, coby nie tracić czasu Smile

A co chciałeś podkreślić w ostatniej wypowiedzi?
To że dalej nie wiesz o co ci właściwie chodzi, więc pierdolisz farmazony o jakiś hitlerowskich samolotach - że niby im lepsza broń tym bardziej wartościowy człowiek..
Dalej nie rozumiesz że Trzecia Rzesza doprowadziła się do upadku w rekordowym czasie? Przy okazji rozpierdalając pół świata.
Jeśli chodzi ci o to że nasza cywilizacja powinna pójść w jej ślady to doszliśmy do sedna problemu. Najwyraźniej mamy inne poglądy na to jak powinien działać nasz świat, bo cel który każde z nas chciałoby osiągnąć jest zgoła odmienny; ty pragniesz powtórki z trzeciej rzeszy, a ja by już nigdy się ona nie powtórzyła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:19, 05 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisal:

Cytat:
Dalej nie rozumiesz że Trzecia Rzesza doprowadziła się do upadku w rekordowym czasie?


Za malo znasz ten temat, pomijajac fakt ze nie Trzecia Rzesza doprowadziła się do upadku, ale sily zewnetrzne ja zniszczyly. Efekt byl ten sam ale to nie jest to samo!

Wracajac do postepu, za czym ja osobiscie jestem, mozna go porownac do samochodu.
Wazny jest silnik, ale jak zablokujesz kola to i tak taki samochod bedzie stal w miejscu. Z drugiej strony wiadomo ze jakikolwiek postep jest zawsze nie na reke tym co sa u wladzy. Ostatecznie postep zawsze powodowal rewolucje ludzi uciskanych. Druk Gutenberga "uderzyl" wladze papierza, fax oslabil komunizm, internet umozliwil rewoluje w Egipcie ktorej jestesmy swiadkami.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 05 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:
Bimi napisal:

Cytat:
Dalej nie rozumiesz że Trzecia Rzesza doprowadziła się do upadku w rekordowym czasie?


Za malo znasz ten temat, pomijajac fakt ze nie Trzecia Rzesza doprowadziła się do upadku, ale sily zewnetrzne ja zniszczyly. Efekt byl ten sam ale to nie jest to samo!

Taaaaa. Identycznie jak gość który wyskakuje przez okno - też nie zabija się sam, lecz zabijają go "siły wewnętrzne"; w tym przypadku grawitacja Smile

Stary, pierdolisz jak nawiedzony - nie będę polemizował z takim obłędem.
Pogadaj sobie z tymi co kumają twoją fazę - być może w tym celu będziesz się musiał jednak najpierw nauczyć niemieckiego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:04, 05 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisal:

Cytat:
Taaaaa. Identycznie jak gość który wyskakuje przez okno - też nie zabija się sam, lecz zabijają go "siły wewnętrzne"; w tym przypadku grawitacja


Oczywiscie ze tak. Wielu ludzi lubi popelniac samobojstwa, czasamy strzelajac sobie w tyl glowy, czasami zwiazujac sobie rece a pozniej skaczac do wody z kamieniem przy szyi, lub "wyskakujac" przez okno, a czasami zatruwaja sie przy jedzeniu, tak jak Napoleon arszenikiem....

W tej gazecie widac jak dwa miesiace po dojsciu do wladzy w 1933 roku Trzecia Rzesza postanowila popelnic "samobojstwo wyskakujac przez okno".




P.S. Nie bede mogl sie szybko wypowiedziec, odnosnie twojego komentarza, bo limit postow mi na to nie pozwala. (Zakladam ze szybko to skomentujesz, choc moge sie mylic)
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:17, 05 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co tu komentować?
znalazłeś jakiś propagandowy artykuł w faszystowskiej prasie i na jego podstawie twierdzisz, że to wcale nie niemcy napadły na polskę i resztę europy, ale to "judea" napadła na niemcy! Laughing

co to kurwa jest judea? brzmi trochę jak "komunizm", w twoim rozumieniu tego słowa.
no ale skoro wypowiedzieli faszystom wojnę to zakładam że mieli co najmniej jeden czołg, he? Smile
dla mnie judea to jakaś mityczna kraina, bynajmniej nie będąca w stanie wypowiedzieć żadnej wojny w XXwieku.
no ale historyjka zajebista na podbudowanie ego zdebilałych niemieckich skinów - nie licz tylko na to że dam im duży limit na swoim forum.

jesteś niepoważny, coby nie powiedzieć niepoczytalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:45, 07 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a co tu komentować?


Tez tak mysle, nie warto komentowac, nie warto dyskutowac.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:51, 08 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:
nie warto dyskutowac.

Dlaczego ? ja uważam że warto dyskutować a nade wszystko warto rozmawiać, Widzę że doszło tu do jakiegoś spory o pryncypia.Uwielbiam spory o pryncypia ,zwłaszcza jeśli mam okoliczność ze znawcą a takim się @lukup przedstawiłeś.Cieszy mnie że masz takie otwarte i niestandardowe spojrzenie na III Rzesze,bo jest kilka spraw które ,jak sądzę,
pomożesz mi zrozumieć.W tym temacie byłby to spam, dlatego stworzę ci @lukup inną okazję do :dyskusji,debaty,sporu ,czy jak tam sobie to nazwiesz.Nie ukrywam że w sercu mym szamoce się jaskółczy niepokój o to czy nie skrewisz.Niestety doświadczenie ( w dyskusjach ) nauczyło mnie że zwykle tacy ludzie jak ty,pewni swego, łamią sie już przy pierwszym,wstępnym, etapie .Nie są w stanie przełamać własnych barier emocjonalnych i dlatego zazwyczaj ja,niczym posłaniec przynoszący złe wieści ,bywam pierwszym i jedynym obiektem ataku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:25, 08 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisal:

Cytat:
lukup napisał:
Cytat:
nie warto dyskutowac.


Dlaczego ? ja uważam że warto dyskutować a nade wszystko warto rozmawiać, Widzę że doszło tu do jakiegoś spory o pryncypia.Uwielbiam spory o pryncypia ,zwłaszcza jeśli mam okoliczność ze znawcą a takim się @lukup przedstawiłeś.Cieszy mnie że masz takie otwarte i niestandardowe spojrzenie na III Rzesze,bo jest kilka spraw które ,jak sądzę,
pomożesz mi zrozumieć.


Historie pisza zwyciezcy, niestety nie zawsze ona przedstawia rzeczywistosc przeszlosci.
Wielokrotnie trzeba czekac bardzo dlugo zanim cos staje sie bardziej jasne i wiarogodne a na dodatek bardzo czesto obraz jaki odkrywamy nie jest kompletny.
Aby moc dyskutowac trzeba aby druga osoba byla "otwarta".
Gdy na konkretny argument w dodatku dobrze udokumentowany z linkami do weryfikacji zamiast odpowiedzi twuj limit postow jest zmniejszony o polowe to dyskusja nie ma najmniejszego sesu, gdyz jest to "argument sily nie do odrzucenia".

Jak zalozysz nowy temat to moze podyskutujemy, choc limit z pewnoscia bedzie mi przeszkadzal.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jurek




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:06, 18 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, grupa Zeitgeist założyła stowarzyszenie. I tak powinni zrobić szukający prawdy. Albo przyłączyć się do nich. Tylko w ten sposób gadanina z forum może zaistnieć w realnym świecie.

http://www.tzmpolska.org/index.php?optio.....Itemid=274
_________________
Pisanie na forum często uświadamia, lecz do niczego konkretnego nie prowadzi.
Czas już się organizować.
Podlaskie, wyświetlanie filmów, spotkania, dyskusje- priv, gg 19041758
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:39, 03 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

film sponsorowany przez illuminatow - chca otworzyc ludziom oczy na problem

to co zostalo kiedys powiedziane w wywiadzie, dzieje sie dzis
oni maja plan.

---

system jaki znamy dzis potrwa jeszcze pare dekad (chociaz wydaje sie, ze sie zalamie k. 2020), jednak pewne zmiany nadejda czy tego chcemy i popieramy aktualny system czy nie - niekoniecznie w formie zaprezentowanej w filmie
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zeitgeist 3 Moving Forward
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile