W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Money As Debt (napisy PL)  
Podobne tematy
Kredyt w banku42
Nie spłacajmy długów wobec banków 146
The Money Fix - kolejny dobry dokument o pieniądzu1
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 43122
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 14 Gru '07   Temat postu: Money As Debt (polskie napisy) Odpowiedz z cytatem

Skąd się biorą pieniądze?



Torrent (XVID, 349MB, 00:47:07): http://www.torrentz.com/04e3c0f94a0f29ce77e1351971415fcd6cbd6e52
Kod:
magnet:?xt=urn:btih:0847bc16c4b4945c4a5bf38928237345bbb8f10f&dn=Money+As+Debt+%282008%29+-+Xvid+-+JackTorrents&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.publicbt.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.ccc.de%3A80

Emule:
Kod:
ed2k://|file|MoneyAsDebt.avi|366366720|CE6B1AC16030AB78C7FC41028AF8C567|/
Polskie napisy do tej wersji : http://napisy.info/napisy_info_107502.zip

Tłumaczenie do wydrukowania: prawda/napisy/MoneyAsDebt_Transcript_PL.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:38, 14 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygodny link do filmu:
www.money.patrz.pl

tu znajdziecie cytaty z filmu:
www.moneyquotes.patrz.pl

tu recenzje ekspertów:
www.moneyreviews.patrz.pl

a tu do pobrania torrentem wersja lepszej jakości:
www.mininova.org/tor/579653

Na ten temat rozumiejącym angielski polecam:

www.creature.patrz.pl
G.Edward Griffin - autor książki "Creature From The Jekyll Island" opowiada jak powstał Federal Reserwe System (FED) i w jaki sposób FED tworzy dolary "z powietrza".
Transkrypt: http://www.bigeye.com/griffin.htm

www.fed.patrz.pl
Godzinny wywiad z G.Edward Griffinem

www.wheat.patrz.pl
Wykład "Wheat Receipts" w którym Dr. Stuart Crane opowiada czym jest dzisiejszy pieniądz na przykładzie kwitu za zboże zdeponowane w elewatorze.

fiatempire.patrz.pl
Film dokumentalny na temat FED. W filmie występuje kandydat na prezydenta USA w wyborach 2008 - RON PAUL.

www.AF2F.patrz.pl
Film Aarona Russo "America: Freedom to Fascism" o amerykańskiej policji skarbowej (IRS) i legalności ściągania podatku dochodowego (income tax). Ron Paul również w tym filmie ma dużo ciekawego do powiedzenia.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 14 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W imieniu wszytskich beneficjentów tłumaczenia wielkie dzięki za poniesiony wysiłek. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 14 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję. Świetna sprawa. Pokażę to mojemu nauczycielowi przedsiębiorczości Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:59, 14 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link

www.moneyquotes.patrz.pl prowadzi do cytatów z filmu (i tych któe w filmie się nie znalazły)

bezpośrednio do recenzji ekspertów na temat filmu "Money as Debt" prowadzi link:

www.moneyreviews.patrz.pl
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 14 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małe uwagi do tłumaczenia: 1) kakao się chyba nie odmienia 2) "series" tłumaczy się w kontekście matematyki na "szeregi" 3) w języku polskim istnieje słowo kongresmen (przez "k").

Nie chcę aby wyszło to jako czepiactwo, raczej konstruktywna uwaga Smile. Może tak dawajcie sobie nawzajem do przeczytania tłumaczenia, albo jakiejś zaufanej osobie. Głupio tak patrzec jak w sumie niezłą robote szpeca takie drobne rysy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 15 Gru '07   Temat postu: matrix Odpowiedz z cytatem

Genialny film. Mojego nauczyciela przedsiębiorczości zatkało!!!!!!!!! Ten cały cholerny system, w którym żyjemy jest jak przeklęty matrix i dopóki się go nie zmieni, dążymy ku zagładzie. Patrząc na to zaczynam mieć wątpliwości do tego czy chcę mieć dzieci, bo nie chcę, aby wyparowały w wojnie atomowej, czy zginęły od rakotwórczych szczepionek. Czy może ktoś przywrócić mi wiarę w siebie? Mój Boże jaka wielka przepaść dzieli mnie i moich rówieśników!!! A jaka wielka przepaść dzieli mnie od mnie który wie tyle ile powinien!! Teraz widzę kłamstwa wszędzie, dokładnie jak jest na samym początku Zeitgeist. I ten przeklęty duch epoki nie da mi nigdy spokoju.
Cała ta moja wiedza gnębi moje serce. Widząc zwykłych ludzi zabieganych na ulicy za zakupami za pożyczone nie istniejące pieniądze jest tak denerwująca że przyprawia mnie o myśli samobójcze. Ja dłużej tego nie wytrzymam. Dlaczego ludzie są tacy głupi. Przeklinam ducha epoki, przeklinam pieprzony matrix w którym żyją prości głupi ludzie nie widzący co się tak naprawdę dzieje, czerpiący emocje z idiotycznej fikcji jaką jest telewizja, przeklinam to całe zabijające rozumy narzędzie jakim jest telewizja, przeklinam głupotę i obojętność wobec naszej sprawy, przeklinam to fałszywe życie, nie mam tu celu, jetem otoczony kłamstwem i głupotą z każdej strony, szczerze mówiąc wolałbym już tu nie żyć lub nic nie wiedzieć jak ci którzy mnie otaczają, jak oni, skamieniali, ci którzy żyją w matrix.

http://www.youtube.com/watch?v=zCpT5val_z8

Jak mówią słowa piosenki nic po nich nie zostanie, ale co pozostanie po mnie, po mnie który zna prawdę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:34, 15 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski: a propo matrixa to wczoraj był Very Happy

fajny film swoją drogą - oglondałem juz Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:37, 15 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skorski!

Welcome to the desert of the real. Cool

Jak dla mnie Matrix to film niemal dokumentalny Razz
Rzeczywistość jest uderzająco podobna - jest tak samo trudno wyrwać ludzi z wirtualnej rzeczywistość wgrywanej przez oczy do mózgu przez mass media, są też agenci systemu...
Jest ciekawie, ale jak na razie w miarę bezpiecznie. Taka idylla nie potrwa jednak długo i niebawem system widząc że mass media przegrywają wojnę o umysły z Internetem sięgną po argument siły. Cóż. Jeżeli w porę nie będzie Nas wystarczająco dużo dla wielu to wcielenie zakończy się przedwczesnym Game Over Smile To jest dość dobra motywacja by dziś robić co w naszej mocy by siać słowa prawdy gdzie tylko się da, bez wytchnienia, nie zwracając uwagi na tych którzy już się poddali mówiąć "Co z tego że wiedz? Zrobisz coś sam? Nie pokonasz ich."


...
I won't be coming home tonight
My generation will put it right
We're not just making promises
That we know we'll never keep

...
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 15 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście użyłem "matrix" jedynie jako porównana metaforycznego, właśnie dlatego. Dzięki, ale moim rówieśnikom to nic nie powiesz, "bo przecież w wiadomościach mówili inaczej". Mam tego dosyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 15 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski. Ile masz lat? Jesli niewiele to ucz się, ucz się, ucz się. Pracuj. Postaraj się zrobić karierę w biznesie albo nauce. żeby to gówno powtstrzymać nie wystarczy narzekać po forach. Trzeba zdobyć odrobinę potegi. Zobacz ile bys mogl zrobic jako taki Kulczyk. Kupić np. sieć kin albo kablówkę i puszczać odpowiednie filmy. Dokładnie tak działają te bydlaki i potrzeba się niezle postarac, aby ich pokonać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 15 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ja jestem dziwnym człowiekiem. Ostatnio mocno się zastanawiam nad tym czy kiedykolwiek uda się nam coś zdziałać, ja próbuję, ale jestem wyśmiewany lub ignorowany. Nie irytuje mnie mój przeklęty los tylko żal mi tych wszystkich młodych, błądzących owieczek, dla których świat zamyka się za drzwiami sklepów i dyskotek. Ja nie przywiązuję się do rzeczy materialnych, czuję się wolny, niczego się nie boję (w sensie mnie samego), bo jak jest powiedziane w zakończeniu "Zeitgeist" (pięknym zresztą) przez Billa Hicksa życie to tylko przejażdżka. Nigdy się nie bój. Ja kocham mądrość, gardzę głupotą, kocham las, nie cierpię miasta, może gdybym miał motywację......, ale nie mam, to co się dzieje to nadchodząca nieuchronna klęska prawdy, klęska Boga. To wypełniająca się apokalipsa, pamiętajcie cokolwiek się stanie, nie bójcie się, bądźcie dobrymi ludźmi, sławcie prawdę, potępiajcie głupotę, zwracajcie uwagę na to o czym nie mówią media, nie ignorujcie wariatów, bo Jezus był jednym z nich. Aha mam 18 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:29, 19 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski, przez wiele lat myślałem podobnie jak Ty (a i teraz zdarza mi się jeszcze tak myśleć). Aż w końcu zdałem sobie sprawę, że jednak większość ludzi to bydło. Niestety chciałbym aby było inaczej, ale tak jest. Większość ludzi w swym zachowaniu i reagowaniu niczym nie różni się od krów, czy owiec. Ci co są u władzy, od wieków doskonale zdają sobie z tego sprawę i potrafią to dobrze wykorzystać. Problemem Twoim jest to, że chciałbyś aby ci ludzie oprzytomnieli, zaczęli myśleć i działać na rzecz prawdy. Ale to tak jakbyś chciał, aby owce nagle zamieniły się w pasterzy. Myślę, że nasz problem sprowadza się do tego, kim my sami jesteśmy i czy świadomie uczestniczymy w stadzie, czy wychodzimy poza nie. Dobrze zauważył frasobliwy, że im wyżej w obecnej hierarchii zajdziesz tym więcej możesz zdziałać. Ale nie trzeba być od razu "Kulczykiem z siecią kin". Smile Jak widać nawet taki skromny film jak ten komentowany w tym wątku wystarczył aby uświadomić pewnej grupie ludzi jak działa system bankowy i skąd się biorą pieniądze. Myślę, że celem dostępnym każdemu z nas jest tworzenie takich właśnie filmów lub tak jak to robicie na tym forum - tłumaczeniem istniejących. Druga sprawa, to uczynienie tych informacji możliwie najłatwiej dostępnymi dla każdego. Wtedy ludzie dla których takie informacje są istotne zobaczą je, zrozumieją, wyciągną wnioski i być może dołączą do nas. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 19 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak to jest fakt. Właściwie na tym polega system zwany demokracją, że bydlęca większość myśli że rządzi. Musimy założyć z góry że większość się myli i nie grzeszy inteligencją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 19 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego jedni są tempi i wolą iść za stadem a inni się buntują lub jescze inni są ponad tym ?

Tutaj mam ciekawą teorię:

WIEK DUSZY

Zaratustra dzieli ewolucję świadomości na trzy symbole: wielbłąd, lew i dziecko.

Wielbłąd to zwierzę juczne gotowe oddać się w niewolę, nigdy się nie buntuje. Nie potrafi nawet powiedzieć nie. Jest istotą wierzącą na słowo, wyznawcą, zwolennikiem, wiernym niewolnikiem. To najniższy poziom ludzkiej świadomości.

Lew jest rewolucją. Początkiem rewolucji jest święte nie.

W świadomości wielbłąda zawsze jest potrzeba kogoś, kto będzie prowadził i kto będzie mówił "powinieneś...". Potrzeba mu dziesięciorga przykazań. Potrzebne mu są wszystkie religie, wszyscy księża i wszystkie święte pisma, bo sam sobie nie potrafi zaufać. Nie ma odwagi i nie ma duszy i nie ma tęsknoty do wolności. Jest posłuszny.

Lew jest tęsknotą do wolności, pragnieniem zniszczenia wszystkich więzień. Lew nie potrzebuje żadnego lidera - sam sobie wystarcza. Nikomu nie pozwoli nakazywać "będziesz...", jest to urazą dla jego dumy. Może on tylko powiedzieć: "ja to zrobię". Lew jest odpowiedzialnością i ogromnym wysiłkiem wyzwolenia się z wszelkich łańcuchów.

Ale i lew nie jest najwyższym szczytem ludzkiego wzrastania. Najwyższy szczyt jest wtedy, gdy lew także przechodzi metamorfozę i staje się dzieckiem. Dziecko jest niewinnością. Nie jest posłuszeństwem, nie jest nieposłuszeństwem. Nie jest wiarą, nie jest niewiarą - jest czystą ufnością, jest świętym tak mówionym egzystencji i życiu i temu wszystkiemu, co się w nim zawiera.

Dziecko jest samym szczytem czystości, szczerości, autentyzmu, chłonności i otwartości na egzystencję. Te symbole są bardzo piękne. Zgłębimy implikacje tych symboli w miarę jak Zaratustra będzie je opisywał - jeden po drugim.



Cytat:
WIELBŁĄD
Wielbłąd jest chyba najbrzydszym zwierzęciem całej egzystencji. Nie można pogłębić jego brzydoty. Co jeszcze można zrobić? Taka z niego karykatura. Wygląda tak, jakby wyszedł prosto z piekła.

Wybór wielbłąda jako najniższej świadomości jest idealnie trafny. Najniższa świadomość w człowieku jest kaleka - chce być zniewolona. Boi się wolności, bo boi się odpowiedzialności. Gotowa jest dać się objuczyć takim ciężarem, jak to tylko możliwe. Cieszy się, gdy jest obarczana ciężarem. I taka jest najniższa świadomość - obładowana wiedzą, która jest zapożyczona. Żaden godny człowiek nie pozwoli sobie na obciążanie się zapożyczoną wiedzą. Ta obładowuje cię moralnością, którą umarli przekazują żywym, która jest dominacją martwych nad żywymi. Żaden godny człowiek nie pozwoli, żeby rządzili nim umarli.

Najniższa świadomość człowieka tkwi w ignorancji i nieświadomości, nieuważności, w głębokim śnie - gdyż stale podawana jest jej trucizna wierzenia na słowo, wiary, nigdy nie dopuszcza się wątpienia, nawet mówienia nie. A człowiek, który nie potrafi powiedzieć nie, traci swoją godność. I człowiek, który nie potrafi powiedzieć nie... jego tak nic nie znaczy. Czy widzisz te implikacje? Tak ma znaczenie tylko wtedy, gdy wcześniej potrafiłeś powiedzieć nie. Jeśli nie umiesz powiedzieć nie, twoje tak jest bezsilne, nic nie znaczy.



Cytat:
LEW
Dlatego wielbłąd musi zmienić się w pięknego lwa, gotowego umrzeć, ale nie gotowego dać się zniewolić. Nie możesz z lwa uczynić zwierzęcia jucznego. Lew ma taką godność, jaką żadne inne zwierzę nie może się poszczycić. Nie ma skarbów, nie ma królestw - jego godność tkwi tylko w sposobie bycia - bez lęku, bez obawy przed nieznanym, gotów powiedzieć nie nawet ryzykując śmierć.

Ta gotowość powiedzenia nie, ta buntowniczość, zmywają z niego wszelki brud pozostawiony przez wielbłąda - wszelkie ślady i odciski kopyt, jakie zostawił wielbłąd. I dopiero po lwie, po wielkim nie, możliwe jest święte tak dziecka.

Dziecko mówi tak nie dlatego, że się boi. Mówi tak dlatego, że kocha, dlatego, że ufa. Mówi tak, bo jest niewinne, nie może sobie wyobrazić, że może być oszukane. Jego tak to ogromna ufność. Nie wynika z lęku, wynika z głębokiej niewinności. Tylko to tak może je zaprowadzić na najwyższy szczyt świadomości, do tego, co nazywam boskością... Teraz poszukuje ono swojej najwyższej boskości. Żaden bóg nie będzie mu wrogiem. Nie będzie się kłaniać żadnemu bogu - samo sobie będzie panem. Taki jest duch lwa - absolutna wolność z pewnością oznacza wolność od boga, wolność od tak zwanych przykazań, wolność od świętych pism, wolność od jakiejkolwiek moralności narzuconej przez innych ludzi.

Oczywiście pojawi się też coś w rodzaju cnoty, ale będzie to coś, co pochodzi z twego własnego, cichego, małego głosu. Twoja wolność przyniesie odpowiedzialność, ale ta odpowiedzialność nie będzie narzucona przez kogoś innego... Teraz nie ma kwestii kogokolwiek, kto mógłby nim rządzić. Nawet Bóg nie jest już tym, kogo by słuchał.

Człowiek o duchu buntowniczym - a bez buntowniczego ducha metamorfoza nie może nastąpić - musi rzec: "nie, to moja wola - zrobię wszystko, co moja świadomość uzna za słuszne, i nie zrobię nic, co moja świadomość uważa za niewłaściwe. Poza mym własnym istnieniem nie ma dla mnie innego przewodnika. Prócz własnych oczu, nie będę wierzył żadnym innym oczom - nie jestem ślepy i nie jestem idiotą.

Widzę. Myślę. Medytuję i sam odnajduję dla siebie co jest słuszne, a co jest niewłaściwe. Moja moralność będzie jedynie cieniem mojej świadomości".



Cytat:
DZIECKO
Dziecko jest najwyższym szczytem ewolucji pod względem świadomości. Ale dziecko to tylko symbol - nie znaczy to, że dzieci są najwyższym stanem istnienia. Dziecko podano tu symbolicznie, gdyż dziecko nie jest wyuczone. Jest niewinne, a jeśli jest niewinne, jest pełne zadziwienia, jego dusza tęskni do tego, co tajemnicze. Dziecko to początek, przygotowanie - i życie zawsze powinno być początkiem i zawsze uciechą i zabawą, zawsze śmiechem, nigdy powagą.

Święte tak jest potrzebne, ale to święte tak może przyjść dopiero po świętym nie. Wielbłąd zawsze mówi tak, ale jest to tak niewolnika. On nie potrafi powiedzieć nie. Jego tak nie ma żadnej wartości.

Lew mówi nie! Ale nie potrafi powiedzieć tak. Sprzeciwia się to jego własnej naturze. Przypomina mu wielbłąda. Jakoś wyzwolił się od wielbłąda i powiedzenie tak znów mu przypomina - zrozumiałe - tak wielbłąda i niewolę. Nie, to zwierzę w wielbłądzie nie potrafi powiedzieć nie. W lwie - może powiedzieć nie, ale nie jest w stanie powiedzieć tak.

Dziecko nic nie wie o wielbłądzie, nic nie wie o lwie. To dlatego Zaratustra powiada: "Dziecko jest niewinnością i zapomnieniem..." Jego oczy są czyste i ma ono wszelki potencjał, by powiedzieć nie. Skoro tego nie mówi, to dlatego, że ufa - nie dlatego, że się boi. Nie z lęku, ale z ufności. A gdy tak pochodzi z ufności, jest to największa metamorfoza, największa przemiana, na jaką można mieć nadzieję.


***
Te trzy symbole są piękne i warto je pamiętać. Pamiętaj, że jesteś tu, gdzie wielbłąd, i że musisz stać się lwem, i pamiętaj, że nie wolno ci zatrzymać się na lwie. Musisz pójść jeszcze dalej, ku nowemu początkowi, ku niewinności i świętemu tak - ku dziecku. Prawdziwy mędrzec na powrót staje się dzieckiem.

Krąg się zamyka - od dziecka, znów po dziecko. Ale różnica jest ogromna. Dziecko jako takie jest w ignorancji. Będzie musiało stać się wielbłądem, lwem, i wrócić potem do dziecka - ale to dziecko nie jest tym samym dawnym dzieckiem, gdyż nie jest w ignorancji. Musi przejść przez wszystkie doznania życia - niewolę, wolność, bezsilne tak, dzikie nie - a jednak wszystko to zapomni. Nie jest to ignorancja, ale niewinność. Tamto pierwsze dziecko było początkiem podróży. Drugie dzieciństwo jest dopełnieniem podróży. Pierwsze narodziny są narodzinami ciała, drugie są narodzinami świadomości. Pierwsze narodziny czynią cię człowiekiem, drugie narodziny czynią cię bogiem. [Osho "Mapy świadomości"]


Materiały ze strony:http://astro.eco.pl/dusza.html
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:21, 19 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaję się ze skruchą jestem lwem, muszę dążyć do doskonałości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morgan666




Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 19 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktos wie gdzie mozna kupic zloto w czystej postaci (ew proby 95x) i ile kosztu je taka 1 sztabka... bo widze ze nie ma sensu inwestowania w cos innego... a napewno nie w lokaty bankowe...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 19 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.e-numizmatyka.pl
W czasie kryzysu wartość zachowuje złoto lokacyjne lokacyjne w postaci: sztabek lokacyjnych, monet bulionowych i samorodków złota:
http://www.e-numizmatyka.pl/store/default.php?cPath=1001


Można też pytać o monety bulionowe w NBP:
Tabela cen sprzedaży monet uncjowych ("Orła bielika")
http://www.nbp.pl/bielik.aspx
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 28 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam propozycję: zapomnijmy na chwilkę o tym, że jest nas za mało, aby cokolwiek z tym zrobić. Pomyślmy, co byłoby gdyby już było nas bardzo dużo. Co wtedy? Wybrano by nowy rząd. Nazwijmy go umownie "rządem prawdy". No i co? Tak po prostu prezydent wyjdzie na mównicę i powie:
"Banku Światowy!!! Mamy cię w dupie!!! Pierdolimy te oszukańcze długi!! Odcinamy się!!"
I co? Co z oszukańczymi umowami międzynarodowymi?? Tak po prostu zerwiemy je? Jaka będzie reakcja? Wojna?


Wniosek: cały świat musi się obudzić. Ale to tylko strefa marzeń, w którą weszliśmy na małą chwilkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:26, 28 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

System jest bardzo potężny, ale systematycznie rosnący dług i przymus ciągłego wzrostu doprowadzi kiedyś do ogólnoświatowego kryzysu kiedy nie będzie możliwe dalsze utrzymanie wzrostu. Wtedy nastąpi chaos i wtedy będzie najlepsza pora do działania.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:42, 28 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy macie wśród swoich znajomych dyrektorów szkół albo nauczycieli. Ci moim zdaniem są na razie najwięcej w stanie zrobić ale najczęściej to wyjątkowo tępy beton. Może jednak warto poszukać kogoś z jajami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ender




Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 35
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 30 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

morgan666 napisał:
ktos wie gdzie mozna kupic zloto w czystej postaci (ew proby 95x) i ile kosztu je taka 1 sztabka... bo widze ze nie ma sensu inwestowania w cos innego... a napewno nie w lokaty bankowe...


widzę że na forum jest kilku inwestorów Smile

racja giełda w 2008 nie da chleba , a złoto owszem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ender




Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 35
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:55, 30 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał:
System jest bardzo potężny, ale systematycznie rosnący dług i przymus ciągłego wzrostu doprowadzi kiedyś do ogólnoświatowego kryzysu kiedy nie będzie możliwe dalsze utrzymanie wzrostu. Wtedy nastąpi chaos i wtedy będzie najlepsza pora do działania.


dług publiczny usa wynosi ponad 9 bln usd - czyli ponad 60% pkb ten domek z kart runie > mysle ze rzad usa sam do tego doprowadza poprzez swoją militarną politykę podporządkowania świata > a sygnał pójdzie ... z chin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
albercik




Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 30 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co masz na mysli piszac o sygnale z chin?
_________________
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Garret




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 126
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 30 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Mam propozycję: zapomnijmy na chwilkę o tym, że jest nas za mało, aby cokolwiek z tym zrobić. Pomyślmy, co byłoby gdyby już było nas bardzo dużo. Co wtedy? Wybrano by nowy rząd. Nazwijmy go umownie "rządem prawdy". No i co? Tak po prostu prezydent wyjdzie na mównicę i powie:
"Banku Światowy!!! Mamy cię w dupie!!! Pierdolimy te oszukańcze długi!! Odcinamy się!!"
I co? Co z oszukańczymi umowami międzynarodowymi?? Tak po prostu zerwiemy je? Jaka będzie reakcja? Wojna?


Wniosek: cały świat musi się obudzić. Ale to tylko strefa marzeń, w którą weszliśmy na małą chwilkę.



Na początek przydałoby się pokazać innym państwom kto miał rację, kto się mylił. Wszystko to o czym się mówi że to wina USA potwierdzić mocnymi dowodami aby mieszkańcy innych krajów poznali prawdę i mogli nas wesprzeć, również odrzucić bank światowy itd itp...

Im nas więcej tym lepiej Wink Ja jestem tu niedługo, ale mam dobre chęci i nie jestem jeszcze stracony(chyba), za 2 miesiące stuknie mi 18stka Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Money As Debt (napisy PL)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile