W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Avatar  
Podobne tematy
Dobre kino SF300
Film John Carter14
Film S/f Goście-czyżby do czegoś przygotowywał?7bez ocen
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 9463
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Avatar dorówna wcześniejszym osiągnięciom Camerona?
tak
43%
 43%  [ 7 ]
nie
31%
 31%  [ 5 ]
nie mam pojęcia kto, co i jak
25%
 25%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 16

Autor Wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 27 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
a propo tego całego 3d, rozumiem że trzeba oglądać w sprzecjalnych okularach, problem tylko w tym że mam astygmatyzm i widze głównie jednym okiem, w związku z czym wszelkie "obrazki 3d" pozostawały dla mnie magią, rozumiem więc że avatara w 3d też sobie nie obejrzę? Sad


o ile wiem 3d wyswietlane jest w kinach na zasadzie puszczania 2 obrazow - osobno dla lewego i prawego oka - stad tez najlepszy efekt 3d jest po srodku widowni. astygmatyzm polega na nieostrosci w pewnych polach, katach widzenia - biorac to pod uwage sadze ze ni powinienes miec wiekszego problemu z efektem 3d w kinie o ile w ogole
_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 28 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie mam problem z widzeniem obrazów 3d (takich kolorowych ciapek publikowanych w rożnych książkach czy w necie) - po prostu nie widzę głębi, a moja wada wzroku przejawia się tym że prawym okiem widzę 90 %, lewym 10 % obrazu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:33, 28 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Twoim miejscu pogadałbym z nimi, jeśli nie będzie się dało oglądać to po prostu wyjdź i zwrot kasy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:03, 28 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Voltar jak posłuchasz Sikorskiego, to Cię NWO wpisze na listę do uśpienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fop




Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:28, 28 Gru '09   Temat postu: ??? Odpowiedz z cytatem

A ja sugeruje iść na 2d.

Co to za manipulacja z tym 3d, no chyba, że na jakieś super nie wiem sali.

Pisałem już wcześniej, jeżeli masz więcej niż 15 lat i dobry gust to film jest tylko dobry lub aż dobry, 3d w niczym mu nie pomoże.

A z tym przesłaniem, to błagam....film ma trzymać w napięciu i dawać emocje a nie być dobrze wykonany technicznie i przynudzać by tylko dać idiotyczne przesłanie, typu ratujmy ziemie czy tylko PR wasz ratuje bo inaczej dawno by was wybili. PLEASE.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 28 Gru '09   Temat postu: Re: ??? Odpowiedz z cytatem

fop napisał:
A z tym przesłaniem, to błagam....film ma trzymać w napięciu i dawać emocje

to chyba mówisz o horrorach? Smile
taka jest specyfika kina s.f. gwiezdne wojny czy 5ty element też nie miały jakoś specjalnie wyrafinowanego scenariusza a jednak przeszły do historii. bo były kolorowe, miłe dla oka i nie przynudzały niczym władca pierścieni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 28 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja oglądałem na kompie (nie chodzę do kina), w 2d i efekty specjalne nie powalały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 28 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o wersję dostępną aktualnie "na kompie" to dziwię się że w ogóle dostrzegłeś tam jakiekolwiek efekty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 28 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak film to nie wiem, po nowym roku do kina pójdę, ale gra jest tragiczna. Lipa totalna, szkoda łącza na ściąganie.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 28 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie zem ogladnal i na moje to on nic nowego nie wnosi do "kultury", nie cwiczy wyobrazni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 28 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sie wie - nie to co matrix Smile

ale zagłosowałem na tak bo w ciągu ostatnich paru lat nie widziałem lepszego filmu sf.
a raz na pare lat wypadało by pojsc do kina Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 28 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"kontakt" mi sie podobal Laughing ja bajki lubie zeby nie bylo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 28 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie widziałem, żeby ktoś wkleił tą recenzje to zapodam - coś ostatnio mało alexa jonesa na forum. to chyba dobrze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tanczacy delfin




Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 29
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:52, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi - dzięki za tego linka - dzięki temu filmikowi doskonale widać, jak nawalone pod kopułą ma ten koleś. Jak się chce coś za wszelką cenę zobaczyć, to się to zobaczy...

P.S. A świat Pandory pewnie pójdę zobaczyć do kina raz jeszcze Smile Czysta uczta dla zmysłów...
_________________
cokolwiek wysyłasz - wraca zwielokrotnione
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:19, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

film jest rewelacyjny! wlasnie po to chodze do kina - zeby zobaczyc efektowne widowisko. koniecznie trzeba go obejrzec w 3d. wiadomo ze fabula w tego typu przedsiewzieciach musi byc naiwna (w najlepszym wypadku) dlatego nie ma sie co nastawiac na jakies kino moralnego niepokoju. moim zdaniem trzeba jednak wyraznie rozgraniczyc filmy naiwne od glupich. te pierwsze bowiem cofaja nas do czasow dziecinstwa a te drugie ordynarnie obrazaja (jak np. "2012", ktory mimo to i tak warto bylo zobaczyc w kinie). z reszta zycie tez czasami pisze takie bajkowe scenariusze. dla mnie "avatar" to taki wyrzut sumienia bialasow odnosnie indian i wariacja na temat bitwy nad little bighorn gdzie zostal zmasakrowany oddzial custera. niby tez nie do pomyslenia w tamtych czasach a jednak sie wydarzylo - "dzikusy" pokonaly bialych. ogolnie "avatar" to zwyczajny western w przebraniu sf. teraz czekam na druga czesc w ktorej ludzkosc wysle wiecej zolnierzykow na pandore i zrobi totalny rozpizdziel i juz nie bedzie tak bajkowo - no bo nie oszukujmy sie, to naturalna konsekwencja rzeczy w tym przypadku Laughing na koniec dodam tylko ze porownanie utopii z pandory z tym jak nasze zycie wyglada na codzien, powoduje ze czuje jeszcze wieksze obrzydzenie do samego siebie i wszystkiego wokol Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
trzeba jednak wyraznie rozgraniczyc filmy naiwne od glupich. te pierwsze bowiem cofaja nas do czasow dziecinstwa a te drugie ordynarnie obrazaja (jak np. "2012", ktory mimo to i tak warto bylo zobaczyc w kinie). z reszta zycie tez czasami pisze takie bajkowe scenariusze. dla mnie "avatar" to taki wyrzut sumienia bialasow odnosnie indian i wariacja na temat bitwy nad little bighorn gdzie zostal zmasakrowany oddzial custera. niby tez nie do pomyslenia w tamtych czasach a jednak sie wydarzylo - "dzikusy" pokonaly bialych. ogolnie "avatar" to zwyczajny western w przebraniu sf.


i o to wlasnie chodzi
w jednym z wywiadow/esejow Lem kiedys mowil/pisal (nie pamietam) ze dobre s-f to takie w ktorym po usunieciu wszystkich gadzetow: statkow kosmicznych, laserow, teleporterow - ciagle pozostaje fascynujaca historia.

2012 bylo niemal do granic holywoodzkie i glupie - ale zgadzam sie ze sceny katastroficzne robily wrazenie.

PS. link do Alexa Jonesa juz zniknal
_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:50, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arwena - no lem lubil stosowac brzytwe ockhama hehhe

jeszcze cos takiego mi sie nasunelo ogladajac "avatara" ze jedna scena byla zywcem wzieta z tego klipu (od 4:41 do 5:06):

klip pochodzi z filmu "baraka" do ktorego dcd uzyczyli swojej muzyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:57, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gratuluje osobom oglądającym takie filmy na kompie... całkowicie inna forma doznań, pamiętam jak takie Mroczne Widmo czy Matrix wgniatały po prostu w kinowy fotel - wersje komputerowe sa śmiechu warte... no chyba że wychodzi bluray-rip z dźwiękiem ac3 lub dts...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tanczacy delfin




Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 29
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 29 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie jestem po seansie Avatara w niby nowszym 3D digital... Nie rozpisujac sie specjalnie zdecydowanie lepiej jest w IMAX, 3d digital jest ciemniejsze, mniej nasycone, nie mowiac o wielkosci ekranu. No i dzwiek w Imaxie tez duzo lepiej. Generalnie IMAX only... Acha-ogladalem w Cinema City Poznan Plaza...
_________________
cokolwiek wysyłasz - wraca zwielokrotnione
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:42, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem Al Koholowy trafił w sedno.
Zawsze zastanawia mnie po co ludzie łażą do kina na filmy, które spokojnie można obejrzeć w chacie? Raz, że wizyta w kinie nie jest za tania (w Poznaniu bilet min. 24 zł), dwa, że ambitnie to da się oglądać w zaciszu domowym, a nie z chrupiącym sąsiadem obok - dla mnie to pomylenie pojęć. Do kina, na duży obraz i dobre dolby idę tylko po to by chłonąć oczami i uszami - bez refleksji. Płacę za możliwość obcowania z obrazem, jakiego nie uzyskam w domu - 50", czy rzutnik to i tak za mało Twisted Evil

AVATAR w IMAXie był niezwykłym doświadczeniem. Co prawda spodziewałem się "prawdziwego 3D", do jakiego przywykłem w tej technologii, ale i tak było to coś znacznie więcej niż to co miałem okazję oglądać ostatnio. Obraz absolutnie niesamowity i polecam wszystkim prostakom (takim jak ja Twisted Evil ), którzy do kina idą oglądać filmy, a nie szukają sensu życia, czy prawdy o stworzeniu (tym polecam bibliotekę!).

I jeszcze a'propos "Districtu 9" - film równie dobry i ciekawie podany. Spokojnie wciągnęliśmy go w domu i jeszcze był czas i sposobność na to by o nim pogadać Cool
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:04, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnosze nieprzeparte wrazenie ze nawet M jak Miłosc w technologii 3D byloby oszałamiające
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:33, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdyby sie tam bzykali to na pewno Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:49, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... To teraz czas na "S jak sex" w 3D(upy).

Ja wybiorę się z ciekawości jak to technologia poszła do przodu i jak jest w stanie oddać wyobraźnię. Mam nadzieję tylko, że mnie tam nie zaprogramują w trakcie seansu i nie zacznę klaskać po;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tanczacy delfin




Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 29
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:49, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar - Avatar ma magię. Można mu zarzucić kiczowatość, fabularną schematyczność, ale magii nikt mu nie odbierze Smile I właśnie po magię warto iść do Imaxa Smile Wcześniej oglądałem filmy w 3D IMAX, ale tylko jeden mi się podobał, więc myślę, że jednak 3D to nie wszystko Wink
_________________
cokolwiek wysyłasz - wraca zwielokrotnione
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 30 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu jeszcze taka ciekawostka po angielsku:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Avatar
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile