W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prawda2.Info -> 22 lata propagandy kłamstw Unikalnych odsłon: 50766
22 lata propagandy kłamstw

Kolejna rocznica 11 września

Masz jeszcze wątpliwości kto zorganizował te zamachy, komu i do czego posłużyły? Jeśli tak to lepiej się pospiesz bo zaczynasz być jednym z niewielu, którzy jeszcze nie zdali sobie sprawy z tego w jakim świecie żyją.

Jeśli natomiast myślisz, że to ciebie nie dotyczy i masz ważniejsze sprawy na głowie niż problemy tego świata to lepiej czym prędzej zmień zdanie. Przyszłość twoja i twojej rodziny, ich bezpieczeństwo oraz pokój na świecie są w ogromnej mierze zagrożone - teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej po ostatniej wojnie. Pomyśl o tym już dziś, jutro może być za późno na działanie.

27 lutego 1933 roku Adolf Hitler wraz ze swoją świtą podpalił budynek Reichstagu po czym obarczył winą komunistów. Stało się to pretekstem do odebrania Niemcom wielu swobód obywatelskich, umocnienia władzy nazistów oraz dalszych zbrojeń. W konsekwencji, po niecałych 7 latach, doprowadziło to do wybuchu II Wojny Światowej, zniszczenia wielu krajów i śmierci milionów ludzi.

Myślisz, że Niemcy w latach 30-tych byli inni niż Amerykanie dziś? Nic bardziej mylnego - byli dokładnie tacy sami, dumni ze swojego kraju i ufający swojemu rządowi. Ówcześnie Niemcy też myśleli że są wolni.


Przypadek z Wikipedii

Przez kilka miesięcy walczyłem na polskiej Wikipedii o kształt haseł związanych z opisem zamachów w 11 września.

Na początku próbowałem redagować hasło Zamach na World Trade Center i Pentagon. Chciałem rozbudować je o wątpliwości dotyczące oficjalnej wersji, zasugerować alternatywne hipotezy dotyczące sprawców zamachu, oczywiście odpowiednio je uzasadniając i podając niezbędne źródła. Natychmiast jednak spotkałem się z oporem materii, w tym administratorów. Szczególnie utkwił mi w pamięci dyżurny cenzor-administrator Mieciu K. Cofnięto moje najważniejsze edycje i zasugerowano bym swoje wątpliwości opisał w haśle Teorie spiskowe o zamachach z 11 września 2001. Hasło to w tamtym momencie jeszcze nie istniało - zaproponowano mi jego stworzene. Na początku uważałem, że to nie tylko strata czasu, ale i upokorzenie dla prawdy by umieszczać ją pod hasłem "teorie spiskowe...". Z czasem jednak stwierdziłem, że spróbuję, prawda i tak się wybroni.

Przy pomocy kilku innych osób, walcząc wytrwale z dyżurnymi cenzorami o każdy wyraz (po drodze banowali mnie tymczasowo "ku zastanowieniu", m.in. Maikking) udało nam się opracować w miarę sensowną i obiektywną wersję tego hasła, z rzetelnymi źródłami, linkami do artykułów w polskiej prasie (Przekrój, Onet, NIE) oraz tytułami filmów związanych z tematem. Nie pozwolono umieścić linków do filmów na Google Video pod pretekstem ochrony praw autorskich. Wersja o której piszę wyglądała tak. Oczywiście chciałem ją dalej rozbudować jednak na kilka dni przed siódmą rocznicą zbrodni mój osobisty cenzor w sprawach teorii spiskowych dotyczących 11 września Roo72 postanowił mi w tym przeszkodzić. W tym celu m.in. usunął listę artykułów z polskiej prasy oraz poddał w wątpliwość fakt, że BBC ogłosiło zawalenie się budynku WTC7 na ponad 20 minut przed tym wydarzeniem. Przy okazji wykonał jeszcze kilka innych bezsensownych "korekt", które aż prosiły się o cofnięcie. Próbowałem oczywiście cofnąć jego nieobiektywne zmiany w efekcie czego zgłosił się do mnie niejaki Wulfstan (jeden z administratorów Wikipedii) pisząc między innymi tak:
Piszesz na Twej stronie, że chcesz do Wikipedii wnieść swoją wiedzę. Przestrzegam Cię przed tym w sposób bardzo mocny. Jest to wbrew zasadom. Tu nikt nie wnosi swojej wiedzy, lecz zamieszcza rzeczy weryfikowalne i stanowiące encyklopedyczny zbiór wiedzy ogólnej. Masz prawo sądzić, że WTC to spisek, że nikt nie lądował na księżycu i że - nie wiem - kręgi w zbożu kreślą kosmici, ale to jeszcze nie jest wiedzą, a Twoją wiarą. Wpisywanie bez podania bezsprzecznych źródeł takich rzeczy jako fakty może być potraktowane jako wandalizm i skutkować blokadą.
Kiedy odpisałem, że to ogólniki i że niech napisze konkretnie o co mu chodzi, odpowiedział:
Powołując się w przypisach na strony z prymitywnymi teoriami, filmikami dla naiwnych dzieciaków, można debatować nad klinicznym przypadkiem teorii spiskowej. Jeśli będziesz natomiast próbował robić z tego faktografię - to prędzej czy później poskutkuje to działaniami administracyjnymi. Tak samo, jak próby udowodnienia, że ziemia jest płaska, bądź że w Auschwitz nikogo nie zamordowano. Te tezy istnieją, mogą być opisane, ale jako teorie z pogranicza wiary i psychologii/psychiatrii, a nie jako faktografia. Przynajmniej przy dzisiejszym stanie źródeł. I tego będziemy się w Wikipedii trzymać. EOT
Dla niewtajemniczonych: EOT oznacza koniec dyskusji.

Później ABX - inny administrator do którego zwróciłem się o pomoc w tej sprawie, rzekomo mi pomagając całkowicie zablokował hasło do edycji uzasadniając to "wojna edycyjną". Jednak nie tylko nie przywrócił wersji sprzed tej wojny edycyjnej, ale dodatkowo cofnął edycję, którą zdążyłem jeszcze zrobić przed zamknięciem tematu, a która miała na celu sprostowanie kłamliwego zdania kolegi Roo72 brzmiącego tak:
Według niektórych teorii spiskowych brytyjska telewizja BBC poinformowała o zawaleniu się budynku WTC7 na ponad 20min przed tym zdarzeniem, co zostało zaprzeczone przez samą BBC. (i tutaj Roo72 podał link do tego źródła)
Oczywiście walczyłem. Próbowałem wyjasnić ABX, że to nieprawda, że BBC wcale temu nie zaprzecza i że z łatwością znajdzie w internecie film, na którym widać reporterkę BBC opowiadającą o zawaleniu się budynku stojącego akurat tuż za nią. Admin odpowiedział mi tak:
Gdzie jest oficjalne potwierdzenie BBC (bo może je przeoczyłem) że to oficjalny materiał wideo i oficjalne zrzuty ekranu a nie zmanipulowane? Jest jakieś oświadczenie BBC że "tak, przyznajemy, że tak było"?
Innymi słowy, pomimo iż dałem mu link do filmu na którym reporterka BBC występuje na tle stojącego WTC7, kompletnie go zignorował i zażądał ode mnie oświadczenia BBC potwierdzającego, że faktycznie miało to miejsce. Na szczęście istnieje takie oświadczenie i to właśnie pod linkiem, który Roo72 umieścił na poparcie swojej kłamliwej tezy jakoby BBC temu zaprzeczyło... Prawda, że to zabawne? :-)

Po chwili więc ABX oburzył się jeszcze bardziej gdy, cytując to oświadczenie BBC, zarzuciłem mu równoczesnie, że nie zadał sobie nawet minimum trudu by obiektywnie podejśc do sprawy; to ja musiałem udowadniać, że nie jestem wielbłądem gdy w tym czasie mój oponent Roo72 kłamał sobie jak z nut, podając kompletnie nietrafione źródła na poparcie ewidentnie fałszywych tez, których pan admin ani myślał kwestionować.

Później otrzymałem odpowiedź od dwóch kolejnych adminów do których zwróciłem się o interwencję. Pierwszy (Staszek99) odpowiedział lakonicznie, że cieszy się, iż do niego napisałem, ale skoro sprawa jest już załatwiona przez ABX to nie pozostaje mu nic innego jak pozostawić status quo w obecnej postaci, tym bardziej, że ma na ten temat podobne zdanie. Kolejny admin (Masur) jedynie poparł swego przedmówcę. Inny admin (Szwedzki) w ogóle nie odpisał choć kilka tygodni wcześniej zarzekał się, że zawsze chętnie mi pomoże, po tym jak mnie skarcił za niezbyt miłe potraktowanie gościa, który próbował usunąć z Wikipedii artykuł o Grupie Bilderberg.

W ten sposób mój artykuł (podkreślam, że nie o 11 września, ale zaledwie o "teoriach spiskowych" na ten temat) został zablokowany do edycji we właśnie ocenzurowanej wersji. Po dalszej dyskusji (z którą polecam się zapoznać gdyż jest ciekawa, a do tego udokumentowana na Wikipedii) nie wiedzieć skąd pojawił sie admin o imieniu Stv, który rozstrzygnął sprawę tak:

Zanim mnie zbanowano zdążyłem jeszcze spełnić prośbę prośbę admina ABX: Wiec umieściłem w swoim brudnopisie proponowaną przeze mnie wersję artykułu. Niestety już następnego dnia inny admin, Leinad skasował mi zawartość tego brudnopisu, tym razem pod pretekstem, że Wikipedia nie jest usługodawcą hostingowym. Nie wiem dlaczego zawartość akurat mojego brudnopisu wzbudziła aż tak głębokie emocje u Daniela z Gdyni, którego nawet nie znałem, ale cóż - widać miał chłopak niezwykle ważny powód ku takiej interwencji. Kto wie, może nawet kiedyś pójdzie za to do nieba... ;-)


Skąd tyle kłamstw?

Dlaczego (wydawałoby się) zwykli Polacy bronią kłamstw rządu USA? Dlaczego pisanie na Wikipedii o wątpliwościach dotyczących oficjalnego wyjaśnienia wydarzeń z 11 września 2001 roku spotyka się ze zorganizowanym, a zarazem skrytym, oporem administracji? Dlaczego organizacja określająca się mianem "organizacji pożytku oublicznego", zbierająca z tego tytułu pieniądze podatników w istocie realizuje zupełnie odmienne, propagandowe cele, mające z pożytkiem publicznym bardzo niewiele wspólnego? Dlaczego administratorzy polskiej Wikipedii zachowują się jak cenzorzy na posługach CIA ustalając potajemnie treść haseł, manipulując faktami i cenzurując treści poprzez eliminację niewygodnych wikipedystów? Zapewne nigdy się tego nie dowiem. Wiem natomiast, że akcja wyciszania prawdy na temat wydarzeń z 11 września 2001 jest szeroko zakrojona i angażuje masy ludzi na całym świecie - Wikipedia to jedynie wierzchołek tej góry lodowej.

Szczęśliwie ruch prawdy o 11 września rośnie w siłę nieporównywalnie szybciej. Czy to jednak wystarczy by powstrzymać tych kryminalistów? Czy wiedzieć to już móc? Nie sądzę.

Każda osoba znająca prawdę, wiedząca kto stał za tamtą zbrodnią, musi domagać się rozliczenia winnych. Nie tylko w internecie, ale wszędzie: w domu, w szkole, w pracy i na ulicy. A gdy tylko będzie jej dane: w radiu, telewizji oraz parlamencie...

Kiedy przyłączy się do nas pierwszy odważny dziennikarz? Kiedy pierwszy prokurator, sędzia lub parlamentarzysta? Wszak chodzi również o ich świat, ich dzieci i ich przyszłość. Kiedy ci wszyscy ludzie zmądrzeją? Czekam na to z niecierpliwością mając nadzieję że gdy to nastąpi nie będzie jeszcze za późno.

Tymczasem wy, którzy znacie prawdę musicie zacząć domagać się sprawiedliwości przy każdej możliwej okazji. Kiedy policja złapie was na wykroczeniu drogowym rzadko kiedy uchodzi wam to płazem, czyż nie? A przecież zarówno nas jak i ich obowiązuje to samo prawo. Musimy w końcu zacząć domagać się jego egzekwowania, bo nikt inny tego za nas nie zrobi.

Miejsce seryjnych morderców jest w więzieniach, a nie w instytucjach rządowych.


Bimi, wrzesień 2008Lista bohaterów powyższego artykułu

 • Mieciu K vel MK wars - Grzegorz Plichta - Warszawa, brak danych o wykształceniu, kaszanka1@poczta.onet.pl, chuck-u@tlen.pl

 • Maikking - Maciej Król - Poznań, ur. 6 marca, Uniwersytet Adama Mickiewicza, maciejkkrol@gmail.com  Zaraz po opublikowaniu na Prawda2 jego personaliów, zmienił zdjęcie w swoim profilu Facebook na mniej syjonistyczne.
 • Roo72 - Michal Rosa - Adelajda (Australia), urodzony w 1972 roku, pracuje w Hewlett-Packard.
  Zobacz też jego profil na Google+ i flickr.

  Konto Roo72 zostało zbanowane kilka miesięcy po wydarzeniach opisanych w tym artykule. Sam Michal Rosa przeniósł się na swoje drugie konto, skąd dalej z zapałem cenzuruje informacje związane z wydarzeniami 11 września.


 • Wulfstan - Piotr Mateusz A. Cywiński (ur. 16 kwietnia 1972 w Warszawie) - historyk mediewista, uczestnik dialogu polsko-żydowskiego, chrześcijańsko-żydowskiego oraz rozmów między kulturami pogranicza, ekumenista. Dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, prezes Fundacji Auschwitz-Birkenau; w latach 2000-2010 prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. 15 kwietnia 2008 prezydent Lech Kaczyński odznaczył Piotra Cywińskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a 20 stycznia 2010 Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Został również przez niego odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi w 2006.

 • ABX - Włodzimierz Skiba - Tarnów. Skudiował Historię na WSP w Krakowie, właściciel agencji reklamowej Abiks.

  Z Wikipedii najwyraźniej sam się usunął, robiąc sobie prezent na święto pracy roku 2009


 • Staszek99 - Stanisław Pietkiewicz - Międzyrzecz, ukończył inżynierię chemiczną na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (klasa z 1982 roku), staszek99@poczta.onet.pl

 • Masur - o sobie pisze: Jestem rodowitym wrocławianinem, ale od dłuższego czasu mieszkam w Dreźnie, a pomieszkiwałem w San Francisco i uwielbiam wszystkie te miasta (Wrocław najbardziej). Z wykształcenia jestem doktorem biologii komórki i genetyki w MPI-CBG w Dreźnie oraz absolwentem biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
 • Szwedzki - Piotr Czerniawski - ur. 20 czerwca 1976 we Wrocławiu, uważa się za poetę. Zobacz jego profil na literackie.pl

  Odebrali mu prawa administratora w listopadzie 2010, bo za bardzo się panoszył

 • Stv - Michał Nadolski - Poznań, Świdnica, Uniwersystet Adama Mickiewicza, fotoreporter, GG 8495811, nadolski-michal@o2.pl

  Zrezygnował z bycia adminem Wiki w lutym 2012, ale mówię wam, że ten typ to bydle jakich mało. Zresztą spójrzcie tylko na ten ryj... • Leinad - Daniel Malecki - Gdynia, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, GG 4142580, anny.leinad@gmail.com

 • Elfhelm - Tomasz Ganicz (ur. 27 sierpnia 1966) - ukończył studia chemiczne na Politechnice Łódzkiej w 1991. Od 15 grudnia 2007 prezes Stowarzyszenia Wikimedia Polska, z którym jest związany od początku jego istnienia.  Elfhelm nie był bezpośrednio uwikładny w sprawę moich edycji artykułów o 11 września (w każdym razie nic mi o tym nie wiadomo), ale to skorumpowana świnia, która jako szef owej zakłamanej instytucji, p.t. Stowarzyszenie Wikimedia Polska - propagandowej tuby CIA na Polskę, też ma z prawdą srogo na pieńku. Zwłaszcza po tym jak mnie zbanował na ochłonięcie gdy ośmieliłem się zaprotestować przeciw zmianie kategorii filmu Zeitgeist z 'dokumentalny' na 'paradokumentalny'. Bezczelnie kazał mi podać źródło, że Zeitgeist to film dokumentalny... Podałem! Ale najwyraźniej imdb.com to nie jest dla tej łysej szui wiarygodne źródło informacji o filmach. A typ ma się za naukowca - obłęd, po prostu obłęd... :-)Zobacz także

Powrót na stronę główną


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile