W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wikipedia  
Podobne tematy
Stabilizacja Iraku1
Skubiszewski w Wikipedi 1
Wiki90
Wikipedia i inne media 7
7 lat propagandy kłamstw14
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 22261
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:51, 31 Sie '07   Temat postu: Wikipedia Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest tu ktoś kto ciągle uważa, że Wikipedia jest rzetelnym źródłem informacji bo jest tworzona przez "wszystkich" proponują mu zapoznać się z artykułem p.t. "Zamach na World Trade Center i Pentagon".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_na_World_Trade_Center_i_Pentagon
Artykuł, rzekomo niezależny, jest nawet poniżej poziomu prasy kolorowej typu Przekrój.

A tutaj tzw. "dyskusja", z której naważniejsze części nigdy nie tarfiły do oficjalnego artykułu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Zamach_na_World_Trade_Center_i_Pentagon

Oto jedno z uzasadnień:
Cytat:
Do wikipedii dodajemy tylko linki wysokiej jakości które wnoszą coś nowego, ten link raczej się do tej kategorii nie kwalifikuje. Ogólnie rzecz biorąc to jeżeli się uprzesz i będziesz twierdził że wersja wydarzeń ustalona przez kongres USA (składający sie także z demokratów, nieprzychylnych administracji Busha) to tylko teoria to wiedz ze teorii nie obala sie za pomocą faktów lecz za pomocy teorii które w sposób lepszy np bardziej logiczny opisują dane zjawisko/zjawiska. A więc jeżeli masz jakąś teorię uzasadnioną na poziomie jaki jest oczekiwany od artykułów w wikipedii to czekamy na teorie opisujące wydarzenia z 11 września 2001 roku. "Fakty zaprzczające wersji oficjalnej" czyli stwierdzenia że na niewyraźnym cyfrowym(!) zdjęciu/filmie niewiadomego(!) pochodzenia "czegoś" "czyimś" (anonimowy ekspert?) zdaniem zabrakło lub "coś" się nie zgadza to raczej moim zdaniem niepoważna zabawa. Mieciu K 22:18, 23 cze 2006 (CEST)


A oto inne:
Cytat:
Badź tak miły i przedstaw się jakie masz kwalifikacje aby nas pouczać w kwestii funkcjonowania sieci telefonii komórkowej? Jeżeli chcesz być traktowany poważnie, to traktuj nas poważnie i nie powołuj się Loose Change film pseudodokumentalny o wątpliwej wartości naukowej, którego autorem udowodniono dziesiątki jeżeli nie setki przypadków manipulacji faktami. [2] Mieciu K 13:27, 30 wrz 2006 (CEST)


I jeszcze jedno:
Cytat:
http://en.wikipedia.org/wiki/Loose_Change_%28video%29 tu jest cały rozdział z krytyką Loose Change, to że Autorzy tego dzieła posługiwali się między innymi Wikipedią by uzasadnić swoje wątpliwe teorie na temat skradzionego złota, o nich bardzo źle świadczy. Co do prawdopodobieństwa w życiu codziennym to nie przypominam sobie aby podczas gry w karty któś z moich znajomych trzymał na kolanach kalkulator a nastepnie na podstawie samego rachunku prawdopodobieństwa zarzucał mi albo komuś innemu oszustwo "bo taka kombinacja kart jest mało prawdopodobna". Mieciu K 19:03, 9 paź 2006 (CEST)


Krótko mówiąc: Mieciu K górą. Smile
Chyba mu zaraz coś tam jeszcze dopiszę, żeby dopisał kolejny powalający argumentu za tym, że wszystkie 3 wieże WTC wysadzili islamiści plastikowymi nożami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:37, 31 Sie '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy zajebisty cytat Mietka K:
Cytat:
Wikipedia nie jest od pisania "prawdy" wikipedia jest od podawania weryfikowalnych informacji


Ale jest czysty, bo napisał słowo "prawdy" w cudzysłowie Smile

W każdym razie wychodzi na to, że wikipedia to nie jest takie hop siup - aby coś tam dodać trzeba to najpierw móc zweryfikować.

Jeszcze trochę pogadam z Mietkiem i da mi emaila do komisji weryfikacyjnej Wink będę miał dojście do źródła... faktów Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dziczku




Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 26
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 12 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkę z innej beczki, ale w sumie to samo. Krótka wymiana zdań z moderatorem forum onetu (odwróciłem kolejność, żeby było po kolei):


> forum@onet.pl napisał:
>>Witaj dziczku,
>>
>>Komentarz nadesłany przez Ciebie do forum:
>>http://film.onet.pl/zwiastuny/11043,1432724,267,specjalne.html
>>został usunięty ponieważ zawiera linki do prywatnych stron www.
>>
>>Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług.
>>Onet.pl
>>
>>ABC Forum - http://forum.onet.pl/abc.html
>>
>>Treść komentarza:
>>Dobrze. Poszukaj na YouTube zapisu lotu z "czarnej skrzynki" - FDR -
> flight data recorder, lotu 77 (N644AA). Goście z Pilots for 911truth
> dostali ten zapis od NTSB. Wytłumacz dlaczego nie zgadza się z wersją
> senackiej komisji do spraw 11 września, dlaczego samolot jest obok
> latarni, dlaczego jest ponad nimi, wreszcie - czemu jest nad budynkiem
> Pentagonu?
>>

-- Dnia 2007-09-11 04:43 Marcin Gxxxxxx <dziczku@poczta.onet.pl>
napisał(a):
> Witajcie,
>
> Bez jaj. W którym momencie podaję link do prywatnej strony? Żart? Czy co?
>
> Marcin Gxxxxxx


Szanowny Panie,
podanie szczegółowych instrukcji, co gdzie wpisać, jest równoznaczne z
podaniem linku. Stąd nasza decyzja o usunięciu komentarza za naruszenie
zasad forum.
Redakcja forum.


Jeszcze im odpisałem, że są żałośni i nic tylko pusty śmiech oraz podałem LINK do wikipedii czym LINK (przeskakuje na hiperłącze) jest.

A żeby było śmieszniej, napisałem również na forum onetu posta do człowieka, który pytał gdzie szukać danych lotu 77. Odpisałem mu, że nie mogę podać linka, ponieważ jeden taki post już mi tam usunięto, chociaż żadnego nie podałem. Poradziłem mu po prostu poszukać. Post został usunięty, ponieważ podjąłem dyskusję z redakcją forum onetu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziczku




Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 26
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:36, 13 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uchował się w usuniętych:

Witaj dziczku,

Komentarz nadesłany przez Ciebie do forum:
http://film.onet.pl/zwiastuny/11043,1432724,267,specjalne.html
został usunięty ponieważ zawiera uwagi skierowane do redakcji Onetu. Jesteśmy za nie bardzo wdzięczni. W takiej sytuacji prosimy o kontakt z Redakcją - redakcja@onet.pl.

Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług.
Onet.pl

ABC Forum - http://forum.onet.pl/abc.html

Treść komentarza:
Poszukaj. Już mi usunęli post, za podanie linka, chociaż żadnego nie podałem. Poza tym ataku na Pentagon nie widziało na żywo kilkadziesiąt milionów ludzi, co najwyżej kilkadziesiąt osób - i ich relacje nie są spójne. Od rakiety, poprzez mały samolot, do dużego samolotu. A dlaczego mieliby atakować swój własny Pentagon - nie wiem - są teorie, z którymi można się zgadzać lub nie - również poszukaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freemind




Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 14
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 13 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w dniu rocznicy 9/11 napisałem dwa komentarze na onecie w wątkach dotyczących WTC. Oba były napisane czytelnie i poważnie, faktycznie przedstawiały może trochę odmienne informacje od tych w artykule - wkońcu nie zostały ukazane hehe Cool

EDIT:

Jeszcze jedna "ciekawostka" z wikipedii pod hasłem WTC:
Cytat:
...w numerze 189. komiksu X-Men opublikowanym w styczniu 1985 przez wydawnictwo Marvel, przybyła z przyszłości Rachel Summers wspomina, że w XXI wieku wieże World Trade Center leżą w gruzach.


Czyżby Marvel też w tym mieszał palce... a kiedyś tyle się tego czytało Crying or Very sad Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 13 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki sam przypadek jak pilot Lone Gunmen czy okładka płyty zespołu Coup mającej trafić do sklepów kilka dni po 11 września i na szybko mielonej...



przypomina mi się tu opowiadanie titan napisane przed zatonięciem Titanica...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:39, 25 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat rzeka. Wiki jest ok gdy hasło dotyczy przedmiotu niekontrowersyjnego. W przeciwnym wypadku mamy albo tzw. "wojny edycyjne" albo totalnie jednostronną relację ocierajaca sie o propagande. Na przykład praktycznie wszystkie hasła dotyczace konfliktu bliskowschodniego są zdominowane przez sympatyków Izraela. Kilka razy z nimi wojowalem, np. 3 razy usuwalem apel o bombardowanie Iranu (tak, tak - w tej "encyklopedii" takie kwiatki mialy miejsce i to ze strony zarozumialców pouczajacych na temat NPOV). A ze 11/9 ma scisły związek z Bliskim Wschodem, to w haslach z nim związanych można się spodziewać podobnego sortu ludzi.

Bimi napisał:

W każdym razie wychodzi na to, że wikipedia to nie jest takie hop siup - aby coś tam dodać trzeba to najpierw móc zweryfikować.


Taa...tak ci gadaja jak tylko okażesz się słaby i faktycznie nie podasz mocnych argumentów albo zdradzisz własne opinie, tudziez emocje. Ale sami...Proszę. Fragmencik z hasła dotyczącego Normana Finkelsteina:

Cytat:

Twierdzi się, że Finkelstein mimo, że jest Żydem - to wpisuje się idealnie w klasyczną retorykę antysemicką, że uprawia teorie spiskowe, a nawet, ze ma problemy z własną osobowością.


"Twierdzi się". usunałem owe "twierdzi się" bo to typowy wstęp do zaprezentowania włąsnej, nieencyklopedycznej opinii. Wróciło. I jeszcze sugestię o niepoczytalności dodali...Generalnie każdy gadajacy zle o syjonistach (nawet Żyd) dostaje w wikipedii solidne baty. I nikt się nie przyjmuje ani kuplturą, ani NPOV, ani fakatmi. Robert Fisk (dziennikarz) źle opisuje konflikt z bliskowschodni? Na wiki zaraz pojawia się info, że jakaś tam "blogosfera" przekręca jego nazwisko na słowo kojarzace sie z czynnoscia seksualna. Moim zdaniem zwykłe chamstwo o którym nie trzeba wspominac w encyklopedii, ale dla panujacych nad wikipedią to arcyważny fakt. no ciekaw jestem jakby ci sami ludkowie zareagowali na zdanie "twierdzi sie, że G.Bush jest zbrodniarzem wojennym". Zaraz by się odezwali wujkowie od definicji NPOV. Taka ich mać.


dziczku (korespondencja od moderatora onetu) napisał:

Szanowny Panie,
podanie szczegółowych instrukcji, co gdzie wpisać, jest równoznaczne z
podaniem linku. Stąd nasza decyzja o usunięciu komentarza za naruszenie
zasad forum.
Redakcja forum.


Dla wyszukiwarek internetowych informacja pozwlajaca dotrzec do jakiejs stronki, a ordynarny link, to dwie zupelnie rozne sprawy. Trzeba być kompletnym idiotą by widzieć tu równoważność.

Na innym forum jakiś czas temu widziałem podobne skarżenie na modkow z onetu. Tam poszło o to, że forumowicz użył starego nazwiska Adama Michnika. Żadnych wyzwisk, żadnego chamstwa. Po prostu fakt: rodzina operowala nazwiskiem Szechter. Moderator uznał "wypominanie" tego faktu za rzecz niedopuszczlną.


We wszytkich wypadkach mamy do czynienia ze zwykła cenzurą lub propagandą.


Wielki kapital kontroluje media, ale nie moze przegapic internetu - oazy wolnego słowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tournament




Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 26 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wikipedia ma swoje zle i dobre strony a najwazniejsze jest to ze trzeba wykryc co jest propaganda a co nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 26 Wrz '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam taki patent, że czesto wchodze w dzial dyskusja. Sporo mozna sie z niego dowiedziec, czasem wiecej niz z samego hasła Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
neira




Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 190
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:35, 29 Lut '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzies znalezione, nie wiem czy to prawda czy nie i czy widzieliscie to wczesniej, ale cos jest nie halo.

http://smiecizsieci.blox.pl/2007/08/FBI-i-Watykan-mieszaja-w-Wikipedii.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PopS




Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 620
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 17 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzałem na stronę Wikipedii o filmie "The Great Global Warming Swindle" :

http://pl.wikipedia.org/wiki/The_Great_Global_Warming_Swindle

I muszę przyznać, że rozwaliły mnie zmiany dokonane przez tą samą osobę. Cały dział "Argumenty za i przeciw" jest do kosza. Przede wszystkim piękna nazwa "Argumenty za i przeciw"... kiedy to jest tylko manipulacja przeciw filmowi. Autor powołuję się na polityczną IPCC... W ogóle jak bym czytał brednie debunkerów. Jeszcze podaje link do innego artykułu który sam prze edytował. Farsa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:13, 18 Mar '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym wrócił do Miecia, bo to rozbrajajacy przykład półgłówka udającego inteligenta:

Cytat:
wiedz ze teorii nie obala sie za pomocą faktów lecz za pomocy teorii które w sposób lepszy np bardziej logiczny opisują dane zjawiskozjawiska. A więc jeżeli masz jakąś teorię uzasadnioną na poziomie jaki jest oczekiwany od artykułów w wikipedii to czekamy na teorie opisujące wydarzenia z 11 września 2001 roku. "Fakty zaprzczające wersji oficjalnej" czyli stwierdzenia że na niewyraźnym cyfrowym(!) zdjęciu/filmie niewiadomego(!) pochodzenia "czegoś" "czyimś" (anonimowy ekspert?) zdaniem zabrakło lub "coś" się nie zgadza to raczej moim zdaniem niepoważna zabawa.


No niestety Mieciu. Kontrprzykład to znany argument, działający w sposob równie morderczy co kant dupy. Jak wiadomo słaba teoria uderzona o kant dupy...Innymi słowy: można wskazać słabości teorii i nie trzeba zaraz prezentować własnej spójnej teorii tłumaczącej zjawisko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 22 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co jakiś czas zaglądam sobie do dyskusji o zamachach i mimo wszystko muszę powiedzieć że idzie ku dobremu...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Za....._Wikipedii
mieciu co prawda ciagle na posterunku, ale o ile hasła pilnuje to duskusji raczej się nie waży (byłoby to sprzeczne z "zasadami wikipedii").

może po akcji "racjonalista", skoro już odnieśliśmy sukces (komentarze zablokowali), zrobimy akcję "wikipedia"?

a nuż zamkną wikipiedię.. albo choć zrobią ją read-only Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 24 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W necie jest wiele stron z mnóstwem rzetelnych materiałów dotyczących rekonstrukcji prawdziwej wersji 9/11 - naprawdę, w porównaniu do Wikipedii zakres poruszanego przez nich materiału jest przytłaczający. A teksty są naprawdę niegłupie i profesjonalne - na pewno nie gorsze od tych z Wikipedii.
np. strona http://911research.wtc7.net/

oto co piszą tam o wikipedii:
http://911research.wtc7.net/re911/contribute.html#wikipedia
Cytat:
Wikipedia.org is the site of an ongoing battle between defenders of the official story and 9/11 researchers. Most Wikipedia editors working on the pages of 9/11 researchers openly express contempt for anyone questioning the official story, and work to discredit 9/11 researchers by shackling them with the pejorative label of 'conspiracy theorists', asserting that they lack qualifications to examine the issue, and scrubbing primary pages of any mention of their work.

Wikipedia is one of the most visible and influential websites on a range of subjects including the 9/11/01 attack. Since anyone can edit Wikipedia pages, the struggle to allow challenges to the official story to be heard and to be accurately represented is a function of the numbers of people willing to engage. If you are interested in contributing to the effort to counter the use of Wikipedia as a political tool for the cover-up of the 9/11/01 crimes, see our Guide to Wikipedia on 9/11.

Guide to Wikipedia on 9/11
Cytat:
Given Wikipedia's influence, it would be surprising if it were not a focus of efforts to shape public perception about the of the attack. The emergence of tools for identifying editors, such as WikiScanner has already exposed violations of Wikipedia's policy by showing editors of pages about military operations comming from locations with CIA ip numbers.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:24, 25 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciez weryfikowalną informacją jest to co pokazli w ostatniej wersji Final Cut czyli zeznania swiadkow ktorzy mowili i doswiadczyli na wlasnej skorze wybuchów bomb w WTC! Tego nie mozna zignorowac! Mowie o wybuchac w dolnych czesciach budynków! Tego juz by nie oblalił ale on tego nie obejrzy bo on w to nie wierzy ale to fakty a nie fikcja : P ci ludzie tam byli tego doswiadczyli i o tym opowiedzieli i jest to ujete w filmie i ja nie wiem czego jeszcze mozna chciec i jak mozna powiedziec ze to nie prawdziwe zrodlo bo zapewne tak by powiedzial : P pewnie ludzie podstawieni : P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:06, 25 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK - poświęciłem się Smile Oto pierwsza wersja (bardzo proszę o jej uzupełnianie):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Teorie_spiskowe_o_zamachach_z_11_wrze%C5%9Bnia_2001

Spieszcie się zanim skasują Laughing
Najlepiej załóżcie sobie konto - pisanie z anonima łatwiej im cofnąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:39, 26 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba nie da rady napisać nawet rzetelnej wersji hasła o teoriach spiskowych Smile



no nic - przynajmniej w historii widać moją wersję Smile

p.s.
od teraz wątek będzie przyklejony w dziale "terroryzm władzy", żeby każdy widział na czym polega rola mediów w terroryzmie władzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 26 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla formalności wkleję tu moją wersję z nieencyklopedynczymi wpisami za którą zostałem zbanowany na polskiej wikipedii w ciągu niecałych 24godzin, w piękne sobotnie popołudnie: Smile

Teorie spiskowe o zamachach z 11 września 2001 napisał:
Słowo wstępu

Pomimo iż tzw. mainstream'owe media, z Wikipedią włącznie, wydają się nie mieć wątpliwości dotyczących tego czym tak naprawdę były zamachy z 11 września 2001 roku nieustannie przybywa osób uważających, że prawda była zgoła odmienna.

Dla przykładu w sondażu przeprowadzonym ponad 2 lata temu przez Scripps Howard z Uniwersytetu w Ohio [1] ponad jedna trzecia respondentów stwierdziła, iż pracownicy rządu USA pomogli przeprowadzić te ataki lub rozmyślnie nie uczynili nic by im zapobiec. Z kolei w telefonicznym sondażu przeprowadzonym przez Zogby International wśród Amerykanów [2] połowa osób odpowiedziała iż George Bush wykorzystał zamachy z 11 września jako pretekst do napaści na Irak.

Choć tytuł tego artykułu brzmi "Teorie spiskowe..." to w istocie dla coraz większej liczy osób teorią spiskową jest przedstawiana przez media oficjalna wersja tamtych wydarzeń.

Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie alternatywnego spojrzenia na zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 roku, co miejmy nadzieję pomoże w przyszłości rozliczyć sprawców tamtej zbrodni.

Najistotniejsze zagadnienia

* Zniszczenie WTC - w historii nowożytnej żadna stalowa konstrukcja jeszcze nigdy nie zawaliła się na skutek pożaru. Tymczasem 11 września 2001 zrównano z ziemią nie tylko obie wieże WTC, ale także stojący nieopodal 40-piętrowy budynek WTC7, w który nie uderzył żaden samolot. Wiele osób twierdzi iż oglądając filmy z walącymi się budynkami nie sposób nie zauważyć, iż jest to klasyczne wyburzenie budynku z użyciem precyzyjnie rozmieszczonych ładunków wybuchowych. Choć oglądając filmy wszystkie 3 budynki wydają się być wyburzane, najwięcej wątpliwości dotyczy WTC7.

* Atak na Pentagon - w istocie nie ma żadnego przekonywającego dowodu na to że w Pentagon uderzył samolot wielkości Boeinga 757. W internecie dostępnych jest wiele zdjęć ukazujących zniszczenia Pentagonu z tamtego dnia, jednak ich analiza pozostawia więcej wątpliwości niż ich rozwiewa. Sam Pentagon nie wydaje się być zainteresowany ujawnieniem filmu na którym byłoby widać Boeinga rozbijającego się o ścianę - pojedyncze klatki nieoficjalnie upublicznione kilka lat temu można traktować raczej jak żart, niż jako dowód na cokolwiek.

* NORAD - USA dysponuje bodajże najbardziej zaawansowanym systemem szybkiego reagowania w przypadku porwania samolotów. 11 września system ten po prostu zawiódł w 4 przypadkach na 4. Analiza związanych z tym przyczyn i okoliczności dostarcza szeregu argumentów potwierdzających "spiskową" teorię jakoby nie był to przypadek.

* tu prośba o uzupełnienie

Linki do materiałów

Materiałów wykazujących luki w wersji wydarzeń przedstawianej przez rząd USA i rządowe komisje badające tamte ataki jest w internecie prawdopodobnie więcej niż potwierdzających takową wersję.

Oto pierwsze z brzegu (resztę z powodzeniem znaleźć można na Google).

Strony internetowe po angielsku:

* 911 Research
* 911 Investigations
* Patriots Question 9/11

Multimedia (filmy):

* 911 In Plane Site (napisy PL)
* Painful Deceptions (napisy PL)
* Loose Change (lektor PL)
* Loose Change: Final Cut (napisy PL)

Przypisy

1. ↑ http://www.scrippsnews.com/911poll
2. ↑ http://www.911truth.org/page.php?page=zogby_2006


Strasznie nieencyklopedyczna, nie? Laughing

Radzę obserwować ten artykuł aby zobaczyć jak bardzo "encyklopedyczny" będzie już niedługo Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 27 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga... Najnowsze doniesienia z linii frontu.
Pojawił się niejaki Roo72 który dokonał kolejnej modyfikacji mojego artykułu. Zmiany podpisał: to jest encyklopedia
Oto obecna wersja:
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?titl.....d=12303967

Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Samouczek




Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 294
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 28 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EI exclusive: a pro-Israel group's plan to rewrite history on Wikipedia
Report, The Electronic Intifada, 21 April 2008

http://electronicintifada.net/v2/article9474.shtml

A pro-Israel pressure group is orchestrating a secret, long-term campaign to infiltrate the popular online encyclopedia Wikipedia to rewrite Palestinian history, pass off crude propaganda as fact, and take over Wikipedia administrative structures to ensure these changes go either undetected or unchallenged.

Time To Fight Back Against Online Disinfo Agents and Trolls
Online saboteurs threaten to edit 9/11 truth movement out of existence
Saturday, July 28, 2007

http://prisonplanet.com/articles/july2007/280707fightback.htm
You've heard of the Digg Bury Brigade and you've read countless comments from ill-informed Neo-Cons who engage in ad hominem attacks and smear jobs, but there's a new menace that threatens to hamstring the 9/11 truth movement and it needs to be confronted now - Wikipedia trolls who have initiated an organized campaign to deep-six our information from the Internet.

See Who's Editing Wikipedia - Diebold, the CIA, a Campaign
By John Borland Email 08.14.07

http://www.wired.com/politics/onlinerigh.....ntPage=all
On November 17th, 2005, an anonymous Wikipedia user deleted 15 paragraphs from an article on e-voting machine-vendor Diebold, excising an entire section critical of the company's machines. While anonymous, such changes typically leave behind digital fingerprints offering hints about the contributor, such as the location of the computer used to make the edits.


American Airlines - "9/11 Didn't Happen"
by Six Degrees of Aaron
Sat Aug 25, 2007

http://www.dailykos.com/storyonly/2007/8/25/92620/6237
WikiScanner discovered that American Airlines changed their Wikipedia entry to state that Flights 11 and 77 never flew on 9/11.


Wikipedia and the Intelligence Services
Published on Saturday, July 28, 2007.

By Ludwig De Braeckeleer

While researching my next article about the Lockerbie bombing, I witnessed an incident that made me wonder whether intelligence agents had infiltrated Wikipedia.

Anyone who knows the universal success of Wikipedia will immediately grasp the importance of the issue. The fact that most Internet search engines, such as Google, give Wikipedia articles top ranking only raises the stakes to a higher level.

The Incident

In the aftermath of the Lockerbie bombing in 1988, the finger of suspicion quickly pointed to a Syria-based Palestinian organization -- the Popular Front for the Liberation of Palestine, General Command (PFLP-GC) -- hired by Iran. The terrorist group was created by a former Syrian army captain, Ahmed Jibril, who broke away from the Popular Front for the Liberation of Palestine (PFLP) in 1968.

I had learned from a recently released U.S. National Archives file that Shin Bet, the Israeli Security Agency, had infiltrated the PFLP and helped the Entebbe hijackers (Israeli commandos rescued the hostages in Uganda in 1976), so I wanted to learn more about the link between the PFLP and the PFLP-GC. I also wanted to learn more about allegations made by David Colvin, the first secretary of the British Embassy in Paris, concerning the rather bizarre collaboration between the PFLP and the Shin Bet.

As I could not locate the article in which I had learned about the allegations, I consulted the article on the Entebbe Operation on Wikipedia, where I knew the story had been noted. To my surprise, I found that all references to the alleged collaboration between the PFLP and the Shin Bet had been suppressed. Moreover, it is no longer possible to edit the page.

A Long, Undistinguished History

Conducting false flag operations and planting disinformation in the mainstream media have long belonged to the craft of the spies. In the months preceding the 1953 overthrow of Iranian Prime Minister Mohammed Mossadegh, U.S. and U.K. intelligence agencies used both techniques abundantly.

A copy of the CIA's secret history of the coup surfaced in 2000. Written in 1954 by the Princeton professor who oversaw the operation, the story reveals that agents from the CIA and SIS (the American and British intelligence services) "directed a campaign of bombings by Iranians posing as members of the Communist Party, and planted articles and editorial cartoons in newspapers."

The section of the report concerning the media speaks volumes: "The CIA was apparently able to use contacts at the Associated Press to put on the newswire a statement from Tehran about royal decrees that the CIA itself had written. But mostly, the agency relied on less direct means to exploit the media.

"The Iran desk of the State Department was able to place a CIA study in Newsweek, using the normal channel of desk officer to journalist. The article was one of several planted press reports that, when reprinted in Tehran, fed the war of nerves against Iran's prime minister, Mohammed Mossadegh," the document said.

Half a century later, the technique of disinformation is as important as ever to intelligence agencies. In the aftermath of the attacks of Sept. 11, 2001, the Pentagon set up the Defense Department's Office of Strategic Influence with a mission "to provide news items and false information directly to foreign journalists and others to bolster U.S. policy and the war on terrorism."

The new office attracted so much criticism that the Bush administration eventually shut it down in February 2002. Even defense officials publicly denounced the dangers of such a program, which could have left the department without a shred of credibility.

"We shouldn't be in that business. Leave the propaganda leaks to the CIA, the spooks [secret agents]," a defense official said.

Is Wikipedia Harboring a Secret Agent?

According to clues accumulated by ordinary citizens around the world, it could be that the CIA and other intelligence agencies are riding the information wave and planting disinformation on Wikipedia. If so, tens of thousands of innocent and unwitting citizens around the world are translating and propagating their lies, providing these agencies with a universal news network.

The Salinger Investigation of the Pan Am 103 Bombing

Pierre Salinger was White House press secretary to Presidents John Kennedy and Lyndon Johnson. Salinger also served as U.S. Senator from California and a campaign manager for Robert Kennedy.

But Salinger is also famous for his investigative journalism. Hired by ABC News as its Paris bureau chief in 1978, he became the network's chief European correspondent in 1983.

During his distinguished career, Salinger broke important stories, such as the secret negotiations by the U.S. government with Iran to free American hostages in 1979-80 and the last meeting between U.S. Ambassador April Glaspie and Saddam Hussein in 1990, during which she led the Iraqi president to believe that the U.S. would not react to an invasion of Kuwait.

Salinger, who was based in London, spent a considerable amount of time and energy investigating the bombing of Pan Am 103 over Lockerbie. He and his collaborator, John Cooley, hired a young graduate, Linda Mack, to help in the investigation.

"I know that these two Libyans had nothing to do with it. I know who did it and I know exactly why it was done," Salinger said during his testimony at the Zeist trial, where one of the Libyans was convicted of murdering the 270 victims.

"That's all? You're not letting me tell the truth. Wait a minute; I know exactly who did it. I know how it was done," Salinger replied to the trial judge, Lord Sutherland, who simply asked him to leave the witness box.

"If you wish to make a point you may do so elsewhere, but I'm afraid you may not do so in this court," Lord Sutherland interrupted.

Searching for the True Identity of 'Slim Virgin'

Slim Virgin had been voted the most abusive administrator of Wikipedia. She upset so many editors that some of them decided to team up to research her real life identity.

Attempts to track her through Internet technology failed. This is suspicious in itself as the location of normal Internet users can easily be tracked. According to a team member, Slim Virgin "knows her way around the Internet and covered her tracks with care."

Daniel Brandt of the Wikipedia Review and founder of Wikipedia-Watch.org patiently assembled tiny clues about Slim Virgin and posted them on these Web sites. Eventually, two readers identified her. Slim Virgin was no other than Linda Mack, the young graduate Salinger hired.

John K. Cooley, the collaborator of Salinger in the Lockerbie investigation, posted the following letter to Brandt on Wikipedia Review, which has been set up to discuss specific editors and editing patterns and general efforts by editors to influence or direct content in ways that might not be in keeping with Wikipedia policy:

She claimed to have lost a friend/lover on pan103 and so was anxious to clear up the mystery. ABC News paid for her travel and expenses as well as a salary'

Once the two Libyan suspects were indicted, she seemed to try to point the investigation in the direction of Qaddafi [Libyan President Col. Muammar al-Qaddafi], although there was plenty of evidence, both before and after the trials of Megrahi and Fhimah in the Netherlands, that others were involved, probably with Iran the commissioning power. [In 2001, Abdelbaset Ali Mohmed Al Megrahi was convicted of murder and sentenced to life in prison; Lamin Khalifah Fhimah was acquitted.]

Salinger came to believe that [first name redacted but known to be Linda] was working for [name of intelligence agency redacted but known to be Britain's MI5] and had been from the beginning; assigned genuinely to investigate Pan Am 103, but also to infiltrate and monitor us.

Soon after Cooley wrote to Brandt, Linda Mack contacted him and asked him not to help Brandt in his efforts to expose her. All doubts about Slim Virgin's true identity had vanished. Today, Linda Mack is rumored to reside in Alberta, Canada, under the name of Sarah McEwan.

Ludwig Braeckeleer has a Ph.D. in nuclear sciences. He teaches physics and international humanitarian law. He blogs on The GaiaPost.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 28 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam byłem świadkiem jak jakiś "wikipedysta" w polskiej wikipedii pokasował opis rzezi w Deir Yasin arguemntując, że to są brednie wyssane z palca, zapewne napisane przez sympatyka Hamasu. Za to w historii męczeństwa narodu izraelskiego na wikipedii są umieszczone takie detale jak zaatakowanie jakiegoś Żyda przez Palestynczyka nożem na targu. To sie ociera juz o smieszność. Wiem, ze sie Wybrańcy rzucili na wikipedię, tylko nie wiem w jakim stopniu jest to działanie skoordynowane, tzn. czy mają tam ludzi na etatach, czy po prostu w narodzie taka siła drzemie i robią to z poczucia plemiennego obowiązku. Na wikipedii ten sam motyw co na Racjonaliście. Wybielanie syjonizmu i walka ze spiskowymi teoriami dotyczacymi 9-11.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 28 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety - kolesie potrafią wszystko "uargumentować" niezgodnością z regulaminem Wikipedii. Najbardziej popularnym argumentem jest brak wiarygodnych źródeł.
Pod to są w stanie podciągnąć wszystko, pewnie włącznie z tym, że Ziemia nie musi być okrągła, jeśli wypływający z tego wniosek kłóci się z nurtem redakcji.

Na przykład:

Ja piszę: jeszcze nigdy żadna metalowa konstrukcja nie zawaliła się od pożaru, a gość mi pisze, potrzebne źródła.

Mówię: NORAD zawiódł w 4 przypadkach na 4, a ten mi mówi, żebym podał wiarygodne źródła...

Piszę: Choć tytuł tego artykułu brzmi "Teorie spiskowe..." to w istocie dla coraz większej liczy osób teorią spiskową jest przedstawiana przez media oficjalna wersja tamtych wydarzeń. Ten mi to kasuje mówiąc teza bez źródła i z wyrażeniami zwodniczymi. Smile

Dodaję linki do filmów o 9.11 na Google Video (wszystko w haśle "teorie spiskowe..."), następnego dnia wszystkie skasowane a gość mnie uświadamia, że nie wolno dawać linków do YouTube bo YT słynie z tego, że często nie przestrzega praw autorskich...

Japierdole - czy on myśli, że ja jestem debilem? Smile
Mógłby przynajmniej skasować/poprawić i mi tego nie wyjaśniać - mniej by się ośmieszył.

Dla odmiany fragment tekstu z oficjalnej wersji hasła "Zamach na World Trade Center i Pentagon":
Cytat:
Po zamachu wskazywano wielu podejrzanych (m.in. amerykańskie milicje niechętne władzom federalnym i antyglobalistów). Ostatecznie winą obarczono organizację al-Kaida dowodzoną przez Osamę bin Ladena.
Laughing
I tu oczywiście zero źródeł, bo po co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:28, 30 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cholera, znowu mnie zbanowali. Smile

każde konto na wikipedii ma taką stronę "o mnie". wczoraj sobie tam napisałem, ze po moich nieudanych próbach dopisania do wikipedi rzeczy które uznaję za istotne uważam, że wikipedia to medium jak każde - kontrolowane przez agenturę, ludzi kłamliwych, nikczemnych i perfidnych... no i dałem linka do mojego forum, gdyby ktoś miał ochotę napisać rzeczy których na wikipedi nie można Twisted Evil
w sumie tylko tyle - 3-4 zdania.
niestety już mi to usunęli Smile
Cytat:
Twoja strona [edytuj]

Witaj. Chciałabym Cię poinformować, że tzw. "strona użytkownika" w Wikipedii nie jest Twoim prywatnym miejscem sieciowym - przeczytaj, proszę, Wikipedia:Strona użytkownika. Jeśli sam z niej nie usuniesz ataków osobistych i treści promocyjnych, zrobi to ktoś inny, a Ty dostaniesz nieco czasu na przemyślenie zasad Wikipedii, w szczególności punktu WP:CWNJ#MÓWNICA. Gytha (dyskusja) 09:26, 30 kwi 2008 (CEST)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:31, 30 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
cholera, znowu mnie zbanowali. Smile

każde konto na wikipedii ma taką stronę "o mnie". wczoraj sobie tam napisałem, ze po moich nieudanych próbach dopisania do wikipedi rzeczy które uznaję za istotne uważam, że wikipedia to medium jak każde - kontrolowane przez agenturę, ludzi kłamliwych, nikczemnych i perfidnych... no i dałem linka do mojego forum, gdyby ktoś miał ochotę napisać rzeczy których na wikipedi nie można Twisted Evil
w sumie tylko tyle - 3-4 zdania.
niestety już mi to usunęli Smile
Cytat:
Twoja strona [edytuj]

Witaj. Chciałabym Cię poinformować, że tzw. "strona użytkownika" w Wikipedii nie jest Twoim prywatnym miejscem sieciowym - przeczytaj, proszę, Wikipedia:Strona użytkownika. Jeśli sam z niej nie usuniesz ataków osobistych i treści promocyjnych, zrobi to ktoś inny, a Ty dostaniesz nieco czasu na przemyślenie zasad Wikipedii, w szczególności punktu WP:CWNJ#MÓWNICA. Gytha (dyskusja) 09:26, 30 kwi 2008 (CEST)


Pewnego dnia obudzą się chłopaki w środku tego czegoś co tak sumiennie budują (CUBE) i za cholerę nie będą mogli zrozumieć kto i po co coś tak potwornego stworzył.
To tak na pocieszenie Smile
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:37, 30 Kwi '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki - od razu mi lepiej Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wikipedia
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile