W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Palestyna/Izrael  
Podobne tematy
Izrael przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym2
Atak izraelskich okrętów wojennych na konwój151
Trzecia Intifada19
Pokaz wszystkie podobne tematy (10)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 33190
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawlak
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:26, 23 Lis '09   Temat postu: Palestyna/Izrael Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na Bliskim Wschodzie znów zrobiło się gorąco.

Jak donosi "New York Times", dziś rano izraelski samolot ostrzelał w Strefie Gazy dwa budynki. Nie wiadomo nic o ofiarach śmiertelnych, na pewno rannych zostało co najmniej siedem osób, w tym jedna bardzo poważnie.

Jaki był powód ataku? Izraelscy wojskowi podejrzewali, że w zniszczonych budynkach produkowano broń. Miała to być również odpowiedź na działania Palestyńczyków, którzy ze Strefy Gazy wystrzeliwali rakiety na terytorium Izraela.

Tylko że w sobotę zaprzestano rakietowych ataków. Przywódcy rządzącego w Gazie Hamasu ogłosili, że wszystkie frakcje palestyńskich bojowników dogadały się i postanowiły wstrzymać ogień. Liczymy, że Izrael również wstrzyma działania zaczepne - powiedział Fathi Hamad, lider Hamasu.

Odpowiedzią jednak był nalot. Nie pojawiły się jeszcze doniesienia o wznowieniu ostrzału przez Palestyńczyków, ale nawet jeśli jeszcze do tego nie doszło, jest to raczej kwestia czasu
.

Khader Habib, przywódca radykalnego ruchu
Islamski Dżihad, którego bojownicy najchętniej sięgają po rakiety, zapowiadał, że jeśli "wrodzy Syjoniści" zaatakują, jego organizacja znów zacznie ostrzeliwać Izrael.

Co prawda, gdyby nawet nie doszło do dzisiejszego nalotu, naiwnie byłoby zakładać, że Hamas nie wznowi już rakietowych ataków. Ale, być może
, przynajmniej przez jakiś czas w okolicy Strefy Gazy byłoby spokojniej. Niestety, izraelskim wojskowym najwyraźniej na tym nie zależy. Tak, wiemy, żadna to nowość
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pawlak
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:28, 25 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rabini sprawdzą, czy Palestyńczycy są koszerni!
Nie, nie zamierzają ich jeść. Chyba.

Ultraortodoksyjni Żydzi z osiedla Beitar Illit na Zachodnim Brzegu Jordanu rozpoczęli akcję przeciwko Arabom - donosi Polskie Radio. Chcą wyrzucić dwustu Palestyńczyków, pracujących tam w firmie
transportowej i w sklepie spożywczym.

Dlaczego? Żydzi twierdzą, że arabscy pracownicy
są zagrożeniem dla ich żon i córek. I naruszają "duchowość miasta".

Żydowscy ortodoksi już od kilku tygodni usilnie pracują nad pozbyciem się Palestyńczyków z osiedla. Napadają ich, biją w autobusach, na ulicach obrzucają kamieniami
. Teraz jednak rabini z Beitar Illit wymyślili nieco mniej barbarzyńską metodę.

Otóż będą oni sprawdzać
... koszerność Arabów. Nie w celach spożywczych, przynajmniej taką mamy nadzieję. Kontrolerzy mają się skupić na tym, czy pracujący na osiedlu Palestyńczycy nie łamią obowiązujących zasad. Ci, którzy dopuszczą się pogwałcenia wspomnianej już duchowości miasta, stracą pracę
.

Arabskie związki zawodowe zapowiedziały już, że będą bronić swoich członków i nie dadzą krzywdzić ich za pochodzenie. Ale w Beitar Illit to rabini, a nie palestyńscy związkowcy są w uprzywilejowanej pozycji.

Wyobrażacie sobie, co by było, gdyby coś podobnego odbywało się w jakimś innym kraju, w Ameryce czy w Europie? Jak głośny wrzask o szowinizmie, ksenofobii i prześladowaniach religijnych by się podniósł. Ale skoro rzecz dzieje się na Zachodnim Brzegu, skoro to Żydzi kogoś prześladują - a nie odwrotnie, to przecież nikt nie będzie z tego robił wielkiego skandalu. Nie wypada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Genezyp_Kapen
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złodziej trzeba nazwać złodziejem a nie defraudatorem. A skurwysyna, SKURWYSYNEM !

My musimy piętnować Izraelskie bandyctwo, za każdym razem wytykać ich napaść na Palestynę.

Obecnie stosuję bardzo prostą metodę, kiedy ktoś tylko wspomina o II wojnie światowej w kontekście żydów, to od razu schodzi rozmowa na Palestynę. Niech spierdalają stamtąd, a wtedy porozmawiamy o holokauście.
Zero dyskusji, zero tolerancji dla Izraelskiej agresji !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
November09
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:40, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FUNDAMENTALIZM ŻYDOWSKI I TRESURA NIE-ŻYDÓW
Cytat:
Noblista urodzony w Polsce, Baszewis Singer napisał, że gdyby na świecie nie było antysemityzmu, Żydzi by go stworzyli w celu zapobieżenia rozbiciu i wynarodowieniu się Żydostwa. Fundamentalizm żydowski kwitnie w Izraelu i wśród radykalnych Żydów w Ameryce, jak też w Europie. Opracowanie naukowe tego fenomenu przygotowali profesorowie Izrael Shahak i Norton Mezvinsky w książce pod tytułem "Jewish Fundamentalizm In Izrael" wydanej w 1999 roku przez Pluto Press w Londynie i w Sterling w Wirginii, USA.

Niedawno profesor Shahak umarł w Jerozolimie, w niewyjaśnionych okolicznościach. Znane są zbrodnie popełniane przez fundamentalistów żydowskich, z których jeden wsławił się politycznym morderstwem, strzelając kulą w plecy premiera Izraela Itzak'a Rabin'a. Jest on nadal bohaterem fundamentalistów żydowskich tak w Izraelu jak i w Nowym Jorku oraz w innych skupiskach Żydów. Natomiast syjonista, dr Baruch Goldstein otworzył ogień na modlących się Arabów i zabił 29 oraz zranił okolo 100 w Hebronie w meczecie Ibrahimi.

W wyżej wspomnianej książce, jest rozdział pod tytułem "Religijne tło zabójstwa Rabina". Profesor Izrael Shahak opisuje też w książce "Żydzi i Goje - XXX Wieków Historii" religijne tło zbrodni dokonywanych w tradycji Talmudu. Książka ta była wydana w 1997 roku przez Fijorr Publishing Warszawa-Chicago.

Zbiegiem okoliczności w tym samym roku, po interwencji Narodów Zjednoczonych, najwyższy sąd w Izraelu oficjalnie zakazał dalszego stosowania tortur przez władze izraelskie na Arabach palestyńskich. Był to oficjalny zakaz, który w praktyce nie był i nie jest przestrzegany. Izrael był jedynym państwem na świecie, w którym stosowanie tortur było legalne.

W książce "Żydzi i Goje" opisany jest terror rabinów - talmudystów stosowany w społecznościach żydowskich przez 1000 lat, do połowy XIX wieku. Metody tego terroru były następnie przekazane bolszewickiemu aparatowi terroru i obecnie są nadal stosowane w Izraelu, według opisów szlachetnych Żydów, takich jak uratowany w 1944 roku przez oficera AK Zenona Wosia z getta warszawskiego, późniejszy profesor chemii, Izrael Shahak.

Trzeba pamiętać, że Żydzi w Polsce żyli według zasad Talmudu, który był oficjalnym prawem autonomii żydowskiej na terenach polskich przez 500 lat, od czasu zatwierdzenia tekstu Statutu Kaliskiego w 1264 roku. Tekst tego statutu Żydzi opracowali sami i wcześniej, chwilowo, udało im się otrzymać na krótki czas zatwierdzenie statutu o tej samej treści we Wiedniu.

Talmud ukończony w Babilonie-Bagdadzie w 500 lat po Chrystusie jasno stwierdza, że wszelkie zasady etyczne i 10 przykazań stosuje się wyłącznie do Żydów i Żydzi mają prawo moralne postępować z nie-Żydami tak jak z bydłem.

W ramach osi USA-Izrael Żydzi, tłumacze z języka arabskiego na angielski, wprowadzili tortury do przesłuchań więźniów w Iraku, Afganistanie i na Kubie w Guantanamo Bay oraz w więzieniach takich jak w okolicy lotniska w Szymanach, za zgodą ówczesnego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego (według raportów amerykańskich organizacji broniących praw człowieka). Przeciwko Kwaśniewskiemu powinno być przeprowadzone śledztwo w tej sprawie, żeby oczyścić dobre imię Polski.

Ogrom zbrodni hitlerowskich oraz tragedia Żydów, głównie biedoty, pomogły Żydom stworzyć żydowski aparat szantażu wobec nie-Żydów, za pomocą pomawiania ludzi o antysemityzm. Jest to skuteczne, zwłaszcza w krajach zdominowanych przez Żydów, gdzie takie pomówienia mogą oznaczać koniec kariery, utratę pracy etc.

W USA i w krajach Unii Europejskiej Żydom udało się przeprowadzić tresurę nie-Żydów, podobną do tresury, jaką stosował profesor Pawłow w eksperymentach dokonywanych na psach. Podobnie wywołuje się odruch warunkowy, który objawia się w formie oskarżenia o antysemityzm człowieka nie lubianego przez jakiegoś Żyda albo kogoś, kto krytykuje nieetyczne postępowanie Żydów, działających w tradycji Talmudu.

Profesor Shahak opisuje typową sytuację:

"Byłem w Jerozolimie świadkiem pewnego zdarzenia, gdy w czasie szabatu ultra-ortodoksyjny Żyd nie pozwolił skorzystać ze swego telefonu, w celu wezwania pomocy do nie-Żyda, który akurat zasłabł w pobliżu jego domu.

Zamiast zwyczajnie opisać to wszystko w prasie, poprosiłem o spotkanie z przedstawicielami jerozolimskiego Sądu Rabinackiego, składającego się z rabinów mianowanych przez Państwo Izrael. Spytałem ich, czy takie postępowanie jest zgodne z zasadami religii żydowskiej. W odpowiedzi usłyszałem, że ów Żyd, odmawiając dostępu do telefonu, zachował się nie tylko pobożnie, ale i prawidłowo. Na poparcie swego werdyktu sędziowie odesłali mnie do zredagowanego współcześnie i uznawanego za miarodajne kompendium przepisów talmudycznych.

Zrelacjonowałem ten incydent na łamach ukazującego się w języku hebrajskim "Haaretz," wywołując swoją publikacją swoisty skandal prasowy. Skutki tego skandalu były dla mnie raczej przykre. Ani izraelskie ani diasporyczne władze rabiniczne nie zmieniły stanowiska Sądu Rabinackiego, podtrzymując, że Żydowi nie wolno naruszyć zakazów szabatu, nawet w celu ratowania życia goja. Dodano do tego "świętobliwy" wywód, z którego wynikało, że gdyby konsekwencją odmowy było narażenie Żydów na niebezpieczeństwo, wówczas profanacja szabatu (właśnie z uwagi na dobro Żydów) byłaby dozwolona."

Profesor Shahak dalej pisze: "Gdy opierając się na zdobytej w młodości wiedzy, zacząłem zgłębiać prawa Talmudu rządzące stosunkiem Żydów do gojów, stało się dla mnie jasne, że ani syjonizm ze swoją pozornie świecką retoryką, ani reguły polityczne obowiązujące od zarania państwa Izrael, ani tym bardziej postępowanie wspierających Izrael przedstawicieli diaspory nie mogą być zrozumiane bez głębokiej analizy tych praw oraz światopoglądu, który jest ich konsekwencją. Zarówno polityka uprawiana przez Izrael po >>wojnie sześciodniowej<<, w szczególności swoisty apartheid stosowany przez reżim izraelski na terytoriach okupowanych, jak i nastawienie większości Żydów do kwestii praw Palestyńczyków tylko mnie w takim przekonaniu utwierdziły."

Fundamentalizm żydowski idzie w parze z tresurą nie-Żydów za pomocą swoistego aparatu szantażu. Sprawa porozumienia z większością Żydami jest skomplikowana i często beznadziejna.

Iwo Cyprian Pogonowski
www.pogonowski.com
(24.11.2007)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:26, 28 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genezyp_Kapen napisał:
Niech spierdalają stamtąd[/b]


No dobra, ale gdzie? Z powrotem do Polski? Chciałbyś tego? Ja nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na granicy powstaje tajemnicza stalowa ściana
Cytat:
Egipt rozpoczął budowę ogromnej stalowej bariery wzdłuż granicy ze Strefą Gazy, by uniemożliwić budowę tuneli wykorzystywanych przez przemytników - poinformowało BBC na swoich stronach internetowych.
Stalowa ściana będzie miała 10 do 11 km długości; jej fundamenty będą wkopane w ziemię na głębokość 18 metrów.

Egipcjanom pomagają amerykańscy inżynierowie; według informacji BBC to oni opracowali projekt stalowej bariery.

Przedsięwzięcie było jak dotąd otoczone tajemnicą; ze strony rządu w Kairze nie ma w sprawie tej budowy ani potwierdzenia, ani jakichkolwiek komentarzy.

Ściana będzie prawdopodobnie gotowa za 18 miesięcy. Zbudowana zostanie z niezwykle odpornej stali, która w testach okazała się odporna na ładunki wybuchowe.

Bariera nie może zostać przecięta ani stopiona, innymi słowy jest nieprzenikalna - komentuje BBC.

Jak dotąd grunt w okolicach granicy dzielącej Egipt od Strefy Gazy przypominał ser szwajcarski - pisze BBC - pełen dziur i tuneli, przez które Palestyńczycy codziennie szmuglowali różne towary i - jak twierdzi Izrael - broń, komponenty ładunków wybuchowych oraz ludzi.

http://wiadomosci.onet.pl/2092943,12,na_.....,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ayosh786
Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 6
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jest celować w bezbronnych ... ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 13 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izrael sypnął pieniędzmi. "Was także spalimy"
Cytat:
Rząd Izraela podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowych 28 milionów dolarów na potrzeby socjalne żydowskich osiedli na okupowanych palestyńskich ziemiach Zachodniego Brzegu Jordanu - podały izraelskie źródła oficjalne.
Łącznie pomoc rządowa dla około 100 osiedli wyniesie w przyszłym roku 530 milionów dolarów.

Wniosek premiera Benjamina Netanjahu w tej sprawie poparło 21 jego ministrów. Pięciu, wśród nich minister obrony, lider Partii Pracy Ehud Barak, było przeciwko.

Według izraelskich komentatorów, Netanjahu asygnując dodatkowe środki finansowe na komunikację, szkolnictwo i ochronę zdrowia w osiedlach chciał uspokoić nastroje wśród ich mieszkańców. Protestują oni przeciwko decyzji o zamrożeniu na 10 miesięcy rozbudowy osiedli, podjętej przez Netanjahu pod naciskiem USA i Unii Europejskiej. Zamrożenie ma umożliwić wznowienie izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych.

Na posiedzeniu gabinetu szef rządu potępił jako "szczególnie poważne przestępstwo" czwartkowy napad grupy żydowskich osadników na meczet we wsi Jasuf, koło Nablusu na Zachodnim Brzegu. Osadnicy spalili egzemplarze Koranu, podpalili meble i wypisywali na murach muzułmańskiej świątyni nazistowskie hasła. Jedno, po hebrajsku, głosiło: "Was także spalimy".

- W świetle prawa Bożego była to zbrodnia - powiedział izraelski duchowny i działacz pokojowy Menachem Froman, cytowany przez niektóre media w Izraelu.

http://wiadomosci.onet.pl/2094855,12,izr.....,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3503
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 14 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izrael coraz czesciej musi sie bronic i bedzie to chlebem powszednim. Rezultatem tych zamieszek w Izraelu bedzie emigracja Zydow do...... Polski. W Polsce Zydom bylo zawsze najlepiej i tego sie trzymaja. Nie zdaja sobie jednak sprawy, ze wszystko jest wliczone w kalkulacje anglosaskie, a scislej Anglii.
Zydzi sie bardzo rozmnazaja [maja nawet po 20 dzieci] i trzeba ich znowu zredukowac. Nikt przeciez nie napadnie na Izrael, ale na Polske mozna napasc. To juz jest tradycja historyczna i nikogo nie zdziwi, ze na Polske napadla np. Ukraina, bo historycznie ma pretensje do Polski. Ukraina jest biedna, ale jest pupilkiem, ktory mozna uzbroic. Nie nalezy do NATO, co jest wielkim plusem w kalkulacjach wojennych. Na razie dostala EURO 2012.
Zydzi wyjezdzajcie jednak chyba na ten Madagaskar. Zacznijcie sie sluchac Polakow. My Wam zle nie zyczymy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kociu99
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:33, 15 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalezione na Onecie (!)
wiadomosci.onet.pl/2095817,12,reakcja_izraela_wobec_nakazu_aresztowania_wzgledem_bylej_minister,item.html

Reakcja Izraela wobec nakazu aresztowania względem byłej minister Cipi Liwni, byłej szefowej MSZ Izraela
Ambasador Izraela w Wielkiej Brytanii skrytykował decyzję sądu brytyjskiego o wydaniu nakazu aresztowania wobec Cipi Liwni, byłej szefowej MSZ Izraela.
"Sytuacja stała się nieznośna; nadszedł czas, żeby się to zmieniło. Jestem przekonany, że rząd brytyjski zrozumie, że czas działać i nie ograniczy się tylko do deklaracji" - oznajmił ambasador Ron Prosor.

Biuro Liwni powiadomiło, że szefowa partii Kadima odwołała wizytę w Londynie, planowaną na koniec tygodnia "ze względu na terminarz". Jednak według mediów izraelskich Liwni podjęła tę decyzję po tym, jak dowiedziała się o wydaniu przez sąd brytyjski nakazu jej aresztowania z powodu funkcji, którą pełniła w czasie operacji wojskowej Izraela w Strefie Gazy na przełomie roku.
Wyższym urzędnikom państwowym Izraela groziły już w przeszłości postępowania sądowe w Wielkiej Brytanii w następstwie skarg złożonych przez organizacje propalestyńskie.
W operacji o nazwie "Płynny Ołów, którą Izrael podjął, by powstrzymać palestyńskie ataki rakietowe na swoje terytorium, zginęło 1400 Palestyńczyków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
norwid
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:49, 16 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Genezyp_Kapen napisał:
Niech spierdalają stamtąd[/b]


No dobra, ale gdzie? Z powrotem do Polski? Chciałbyś tego? Ja nie.już stamtąd spier. będą budować osiedla wokół baz amerykańskich na północy polski. projekt nazywa się judeopolonia2. jednym z jego elementów jest ateizacja społeczeństwa polskiego aby dokonać jego atomizacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:40, 16 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę historii Izraela.
Cytat:
A kto powiedzial ze bycie antysemita to cos zlego? To jest tylko zydowski punkt widzenia, szkoda ze zaczynamy go przyjmowac jako nasz wlasny. Normalnym jak najbardziej jest odroznianie dobra od zla, wiec jezeli zostaje sie antysemita tylko dlatego ze nie podoba sie komus postepowanie zydow to moim zdaniem zadna obelga. Poczytajcie jaki to pokojowy i milosierny narod: Ludobójstwa, rzezie i masakry Palestyńczyków:

- Hotel King David, 22 lipiec, 1946 - Hotel King David został wysadzony w powietrze przez syjonistow zydowskich 22 lipca 1946 roku zabijając 91 osób.

- Masakra w Jehida - 13.12.1947 - ludzie z arabskiej wioski położonej w pobliżu Petah Tekva (pierwszej syjonistycznej kolonii) siedzieli w miejscowym lokalu, gdy zobaczyli, iż do wioski zbliżają się kolumny wyglądające na brytyjskie patrole. Nie byli zbyt podejrzliwi, gdyż Brytyjczycy zapewniali im bezpieczeństwo. Szczególnie, że poprzedniego dnia żydowscy terroryści wymordowali 12 Palestyńczyków. Cztery samochody zatrzymały się przed kawiarenką i wysiedli z nich mężczyźni ubrani w uniforny khaki i hełmy. Szybko okazało się, że nie przybyli ochraniać wieśniaków. Zaczęli strzelać w tłum wypełniający kawiarenkę. Kilku Żydów zaczęło podkładanie bomb pod domami, podczas gdy inni rzucali granatami. Przez chwilę wydawało się, że bandyci wymordują całą wioskę, jednak nadjechał prawdziwy patrol i przerwał masakrę. Zginęło 7 Arabów. Wcześniej, jednego tylko dnia, 6 Palestyńczyków zostało zabitych, 23 rannych, kiedy wybuchła bomba w tłumie zebranym blisko Bramy Damasceńskiej w Jerozolimie. W Jaffie bomba zabiła 6 Arabów, raniła 40.

- Masakra w Kiszas - 18.12.1947 - 2 samochody z terrorystami Hagany otwierającymi ogień i rzucającymi granatami przejechały przez wioskę, zabijając 10 osób.

- Masakra w Qazaza - 19.12.1947 - 5 dzieci zginęło w wysadzonym budynku muktara ("sołtysa").

- Masakra w Al-Szejk - 1.01.1948 - tej nocy około 200 uzbrojonych żydowskich morderców Podeszło pod małą wioskę 5km na południowy wschód od Hajfy. Bandyci wrzucali do domów granaty i wykańczali niedobitki ogniem karabinów. Zginęło ponad 40 osób.

- Masakra w Deir Jassin - 9-10.04.1948 - najlepszy przykład żydowskiego bestialstwa i neohitlerowskiego zdziczenia. Muktar wioski zgodził się dostarczyć syjonistom pewnych informacji. W operacji nazwanej "Jedność" Hagana współpracowała z Irgunem i Gangiem Sterna. O godz. 4:30 w nocy 9.04. syjoniści otoczyli wioskę, która była położona między żydowskimi osadami Givat Shaul i Montefiore. Przez dwa dni żydowscy kaci mordowali mężczyzn, kobiety i dzieci, bez względu na wiek. Gwałcili kobiety i rabowali domy. Mężczyznom odcinano genitalia. Relacja z eksterminacji pochodzi od doktora z Czerwonego Krzyża, który przybył na miejsce następnego dnia. Masakra została dokonana różnymi sposobami. Rozstrzeliwano, rzucano w ludzi granatami, zażynano nożami. Rozcinano brzuchy ciężarnych kobiet. Szczególną przyjemność sprawiało oprawcom zabijanie dzieci na rękach matek. Ok. 25 kobiet w ciąży zostało zakłutych bagnetami w brzuch. 52 dzieci okrutnie okaleczono i obcięto głowy na oczach rodziców. Agencja Żydowska i władze brytyjskie wiedziały o trwającej masakrze. Odpowiedzialnym za akcję był Menachem Begin, późniejszy laureat pokojowej nagrody Nobla. Pochodził z Polski. Hagana organizowała w 1946 zamach na hotel jerozolimski King David, w którym z rąk żydowskich kolonistów padło 500 osób.

- Masakra w Naser Al-Din - 13-14.04.1948 - oddział Irgunu wszedł do tej wsi (blisko Tyberiady) w nocy 13.04. przebrany za partyzantów. Mieszkańcy wyszli ich powitać i zaczęli ginąć pod żydowskim ogniem. Na kilkaset osób przeżyło 40. Wszystkie domy zrównano z ziemią.

- Masakra w Beit Daras - 21.05.1948 - po licznych nieudanych próbach zajęcia tej wsi bandyci zorganizowali większy oddział i otoczyli ją. Mężczyźni zdecydowali, że kobiety i dzieci powinny opuścić wieś. Jak tylko opuściły wieś, wpadły w zasadzkę i zostały wymordowane.

- Masakra w meczecie Dahmash - 11.07.1948 - po zajęciu przez żydowski 89 batalion komandosów Mosze Dajana Liddy, Żydzi powiedzieli Arabom, przez głośniki, że będą bezpieczni jak wejdą do meczetu. W odwecie za śmierć kilku żołnieży Żydzi wymordowali ponad 100 Palestyńczyków w meczecie, a ich ciała rozkładały się przez 10 dni w upale. Meczet jest pusty do dzisiaj. Masakra ta wywołała panikę między mieszkańcami Liddy i Ramle, którym rozkazano opuścić te miasta. Większość z 60 tys. mieszkańców tych miast przybyło do obozów uchodźców blisko Ramallah. Około 350 zginęło z odwodnienia i upałów. Wielu przeżyło dzięki piciu własnej uryny. Warunki w obozie pochłonęły dalsze ofiary.

- Masakra w Dawajme - 29.10.1948 - z zeznań żołnierza biorącego udział w okupacji wioski w okręgu Hajfy wiemy, że kaci wymordowali od 80 do 100 mężczyzn, kobiet i dzieci. Zabijali dzieci bijąc je pałkami po głowach. Jeden z oficerów rozkazał wprowadzić dwie kobiety do budynku, który miał zamiar wysadzić. Zeznający żołnierz mówił, jak jeden z morderców chwlił się zrabowaną biżuterią kobiety, którą zabił. Masakra została przeprowadona przez ludobójców z Liddy.

- Masakra w Falameh, 2 kwiecień, 1951 - Masakra w Szarafat - 7.02.1951 - regularne oddziały przekroczyły linię zawieszenia broni i wkroczyły do wioski położonej 5km od Jerozolimy. Wysadzono dom muktara i jego sąsiadów. 10 osób zginęło (2 mężczyzn, 3 kobiety, 5 dzieci), 8 było rannych.

- Masakra w Kibja - 14.10.1953 - 21:30, około 700 żydowskich żołnierzy zaatakowało przygraniczną wioskę w Jordanii, na północny zachód od Jerozolimy. Używając moździeży, karabinów i materiałów wybuchowych wysadzili 42 domy, szkołę i meczet. Każdy znaleziony mieszkaniec został zamordowany. 75 wieśniaków zginęło, ich ciała wrzucono do studni. Rozkaz akcji wydał rzeźnik Arabów - Ariel Szaron.

- Masakra Kafr Qasem - 29.10.1956 - izraelska straż graniczna zaczęła akcję nazwaną Trójkąt Wsi o 16:00. Powiedzieli muktarom tych wsi, że godzina policyjna tego dnia aczęła się od 17:00 zamiast jak zwykle od 18:00. Muktarzy protestowali, iż poza wioską jest 400 pracujących i nie ma czasu, by ich powiadomić o zmianach. Oficer zapewnił, że się nimi zajmą. Mordercy czekali na powracających u wejścia do wsi. Wymordowano 43 osoby. Przy północnym wejściu do wsi zabito jeszcze 3, a 2 w samej wsi. Porucznik Dajan, kierował masakrami, objeżdżając teren jeepem.

- Masakra w Al-Sammou - 13.11.1966 - armia przeprowadziła rajd na wioskę, niszcząc 125 domów, wiejską klinikę i szkołę. 18 osób zginęło, 54 zostało rannych.

- Masakra w obozach Sabra i Szatila - 15-18.09.1982 - wymordowanie przez marionetkową Falangę Libańską i żydowskich żołnierzy przebranych za Libańczyków ponad 3000 Palestyńczyków. Żydowska armia dostarczyła buldożerów i reflektorów oświetlających w nocy teren obozów. Liban znajdował się pod okupacją Izraela. Operacja zaplanowana i kierowana przez ministra obrony Szarona i Menachema Begina.

- Masakra w Ojon Qara - 20.05.1990 - żydowski żołnierz ustawił w szeregu ponad 20 ludzi i zastrzelił 7. 13 osób zginęło podczas protestów przeciw zbrodni na innych terenach.

- Masakra w meczecie Al-Aqsa w Jerozolimie - 8.10.1990 - policja otworzyła ogień do modlących się, zabijając 22 wiernych.

- Masakra w meczecie Ibrahima - 25.02.1994 - żydowski terrorysta z Kiriat Arba wymordował 61 osób w meczecie hebrońskim, ranił 200. Póżniejsze manifestacje krwawo zgniecione przez Żydów. 23 ofiary i setki rannych.

- Masakra w Jabalii - 28.03.1994 - żydowski bezpieczniak otwiera ogień zabijając 6 i raniąc 49 palestyńskich aktywistów. Ranni byli wyciągani z samochodów i zabijani strzałem w głowę.

- Masakra na punkcie kontrolnym Erec - 17.07.1994 - 11 Palestyńczyków zbitych, 200 rannych.

- "Żydowska egzekucja" - październik 2000 - jeden z tysięcy, lecz wyjątkowo tragiczny i charakterystyczny obrazek. Żydowscy snajperzy namierzają 12-letniego chłopca Muhhamada al.-Durraha. Bawią się swoją ofiarą przez 45 minut!! Chłopca swym ciałem chroni ojciec Dżamal, obaj chowają się przy jakiejś kamiennej bryle. Dżamal błaga po hebrajsku żydowskich bandytów, by wstrzymali ogień. Chłopiec umiera na rękach ojca po trafieniu 4 kulami, ten zostaje ciężko ranny. ...Snajper zdjął kierowcę ambulansu chcącego uratować ojca i syna.

Wielokrotne bombardowania miast i obozów uchodźców palestyńskich. Przykładem tego było zbombardowanie wioski Kana w Libanie, gdzie natychmiast zginęło 101 osób. Wiele zostało rannych. Ok. 30 dzieci zostało poddanych amputacji rak i nóg. Conajmniej 1250 zabitych podczas trwania Pierwszej Intifady (1988-1993), 90 tys. rannych. 1900 ofiar Drugiej Intifady trwającej od września 2000 (stan na styczeń 2003), ok. 20 tys. rannych. 9 kwiecień 1948: Połączone siły Irgun i Stern Gang dokonały brutalnej masakry 260 Arabów, mieszkańców wioski Deir Yassin. Wiekszość zmasakrowanych to kobiety i dzieci. Te żydowskie hordy nawet pastwiły się nad już nie żywymi zaspokajając w ten sposób swoje bestialskie tendencje.

W kwietniu 1954 roku w czasie Wielkiego Tygodnia i w wigilię Wielkanocy, chrześcijańskie cmentarze w Haifa zostaly napadniete, krzyże połamane i zdeptane przez te kreatury, groby zbezczeszczone. Tak wiec izraelskie militarne podboje skierowane były przeciwko bezbronnym ludziom, którzy już wcześniej zostali sparaliżowani przez takie napady jak w Deir Yassin (w wyniku którego 250 Arabów, mężczyzn, kobiet i dzieci zostało zmasakrowanych.)

Maj 1948: Count Folke Bernadotte ze Szwecji został mianowany przez USA do mediacji pomiędzy Arabami a Izraelitami. W pierwszym jego raporcie z 16 września 1948 zalecał aby UN "jak najszybciej zapewniła arabskim uchodźcom prawo do powrotu do ich domów na terenie zajętym przez Żydów." Izraelici odpowiedzieli na swój własny, cichy sposób. Następnego dnia Bernadotte został zamordowany w Jerozolimie. Odpowiedzialność za spektakularne zabójstwo, które spowodowało międzynarodowe oburzenie, zostało przyjęte przez nieznaną organizację "Fatherland Front". Pod tą nazwą faktycznie krył się Shamira Stern Gang. Yoshua Zeitler i Meshlam Markover ze Sterna powiedzieli w izraelskiej telewizji w 1989 rok, że oni odpowiednio kierowali i prowadzili tą operacje w której został zabity szwedzki dyplomata i jego francuski asystent. Zeitler, w wieku 71 lat, powiedział, że zdecydował się teraz mówić ponieważ obawia się, że UN i "goyim" (nie-Żydzi) znowu próbują zmusić Izrael do ustępstw.

Luty 1949: Izrael przeprowadził ofensywę w poprzek granicy z Egiptem, (linia Armistice) i wprowadzili swoje siły do Zatoki Aqaba, okupując palestyńską siedzibę policji w Umm Rashrash, której nazwę zmienili na Eilat.

1950: Izrael zajął Al-Uja, zdemilitaryzowaną strefę po stronie egipskiej, i Baqquara po stronie syryjskiej, wyrzucając ich arabskich mieszkańców, burząc ich domy i zrównując po nich ziemię buldożerami.

1950 - 1955: Izraelskie siły dopuściły się więcej niż 40 aktów zbrojnych agresji przeciwko arabskim pastwom. Prawie wszystkie spowodowały poważne straty życia, w tym: ataki i masakry w Quibya, Huleh w 1953, Nahalin, Kfar Qassem w 1954, Gaza i syryjska placówkę przy Jeziorze Tiberias, w 1955 roku.

14 - 15 październik, 1953: Oddziały pod komendą Ariel Sharon, zaatakowały nie uzbrojona wioskę arabską Qibya w zdemilitaryzowanej strefie. Wysadzili w powietrze 42 domy i zabili ponad 60 mieszkańców którzy przebywali w nich. Opis tego był tak makabryczny, że U.S. w połączeniu z U.N. potępiły tą akcję i po raz pierwszy i jedyny zawiesiły pomoc dla Izraela jako rodzaj kary.

Lipiec 1954: Izraelski wywiad umiescil "a ring of spies (moles)" szpiegosko-dyweryjna siatkę w Kairze. Jej celem był sabotaż wybranych egipskich, brytyjskich i amerykańskich ośrodków. 14 lipca została podłożona bomba zapalająca w budynku poczty w Aleksandrii. Także amerykańskie Agencje Informacyjne w Kairze i Aleksandrii zostały uszkodzone przez pożary spowodowane przez podłożenie fosforowych środków zapalających. To samo nastąpiło w teatrze brytyjskim. Członkowie tej siatki zostali złapani i przyznali, że zostali zorganizowani przez NODIN - izraelską wojskowa wywiadowczą organizację. Celem było prawdopodobnie sabotowanie egipskich stosunków z U.S. i Wielką Brytanią. Wiele komisji badających tą aferę w Izraelu nie było w stanie określić czy izraelski Minister Obrony Pinchos Lavon autoryzował tą operację.

WIĘCEJ O ŻYDOWSKIM TERRORYŹMIE 1956 : Oddziały izraelskich żołnierzy popełniły okrucieństwo w palestyńskiej wiosce Kafr Qasim. 47 niewinnych ludzi zostało zastrzelonych z zimną krwią. Dokładnie przemyślane masowe morderstwo nigdy nie zostało stosownie uwidocznione w zachodniej prasie. Sąd izraelski skazał ośmiu żołnierzy za morderstwo jednak zostali oni zwolnieni po 2 latach a po 3 latach jeden ze skazanych za zamordowanie 43 Arabów w ciągu jednej godziny został zaangażowany przez urząd miejski w Ramleh jako "urzędnik odpowiedzialny za sprawy związane z. Arabami w tym mieście." 1956 Izrael wspomagany przez Anglię i Francję zaatakował Egipt aby uzyskać kontrole nad Kanałem Suezkim. Wykorzystując sytuację powstałą w wyniku egipskiej decyzji nacjonalizacji Kanału Suezkiego, Izrael połączył swoje siły z Francją i Anglią i dokonal inwazji na Egipt. W wyniku tego zajął i okupował Półwysep Synaj, zajął Gaza Strip i Sharm Al, który strzegł Cieśninę Tiran i wejście do Zatoki Aqaba. Rok później opornie wycofał się pod połączoną presją ze strony U.N., U.S.A. i Sowieckiej Rosji. Z punktu widzenia militarnego nie istniała potrzeba takiego zniszczenia. Była to wyłącznie zawzietość przeciwko Arabom i chrześcijanom. Akcje te spowodowały zaistnienie następnych 300 000 arabskich uchodźców, tworząc ich ogólną liczbę, - chrześcijańskich i arabskich muzułmanów, większą niż populacja Montana, Nevada i Wyoming razem wzięte. Właśnie w czasie tej kampanii Izraelici zaatakowali amerykański U.S.S. Liberty powodując śmierć 34 osób jej załogi. Jeśli byłby to egipski lub rosyjski atak, Ameryka weszłaby w stan wojny, lecz żydowskie glosy w Ameryce wyciszyły krytycyzm tej akcji. Amerykanów także nie powiedziano o tym, że Izrael zawsze odmawiał podporządkowania się jakimkolwiek postanowieniom U.N. Postanowienia powzięte na podstawie głosowania co roku od 1948 o prawie powrotu palestyńskich uchodźców do swoich domów nigdy nie były respektowane przez Izrael. Izrael był nieustannie potępiany za ciągle łamanie karty Narodów Zjednoczonych został przyjęty do niej jako członek który wypełnił warunki przyjęcia!

1960 - 1962: Izraelskie siły atakowały syryjskie wioski na terenie Lade Tiberias i spowodowały śmierć setek cywilnych jej mieszkańców. 1966: Izraelskie oddziały dokonały najazd na Jordańską wioskę Sammu. Zabili 18 cywili, poranili około 100 innych i zdemolowali 130 domów, klinikę i meczet. 1967: Amerykański U.S.S. Liberty został zaatakowany na międzynarodowych wodach z pełna premedytacją kiedy śledził komunikację w czasie Wojny sześciodniowej. Izrael użył podarowany im przez U.S. ekwipunek do zagłuszenia sygnałów S.O.S. mając nadzieję na całkowite zatopienie okrętu wraz z załogą i archiwami zanim ktoś dowiedziałby się o tym ataku. 34 marynarzy zostało zamordowanych i było170 rannych w tym rażąco zuchwałym akcie wojny. Liberty był częścią Szóstej Floty, silnej grupy ludzi i okrętów opłacanych przez amerykańskich podatników w celu ochraniania Izraelitów. Co myślą Żydzi o naszych marynarzach, potomkach żołnierzy, którzy wyciągnęli ich z płomieni II Wojny Światowej? 5 czerwiec, 1967: Izraelici popełnili z pełna premedytacją największy i najbardziej zdradziecki akt agresji na Egipt, Syrię i Jordanię. Po zniszczeniu arabskich samolotów na lotniskach w błyskawicznym ataku izraelskie siły napadły i zajęły resztę Palestyny, to jest: West Bank, Gaza Strip, East Jerusalem, syryjskie Golan Heights i egipski Sinai Penisula. W pierwszych dniach agresji, całkowicie wbrew rzeczywistej sytuacji, Izraelici sfabrykowali oskarżenie przeciwko ich ofiarom i przedstawili je w dramatyczny sposób Komisji Bezpieczeństwa U.N. Zachodnie media rozpowszechniły sfabrykowane historie i cały świat ubolewał nad tymi niby ofiarami. W 1967 roku Izraelici dokonali bez skrupułów trzeci bezlitosny atak na Arabów. Tym razem zniszczyli wartość 3/4 miliona dolarów własności kościelnej. Wielkie oszustwa praktykowane przez Izrael wobec U.N. i całego świata zostało zupełnie zdyskredytowane i dlatego Izraelici zmienili taktykę i teraz argumentują, że nie byli zaatakowani przez Egipt ale byli w niebezpieczeństwie zaatakowania przez Egipt i dlatego musieli uciec się do tak zwanego uprzedzającego ataku. Alan Hart cytuje byłego dyrektora wojskowego wywiadu Izraela który powiedział mu "Jesli Nasser nie dałby pretekstu do ataku na Arabów, Izrael stworzyłby pretekst do wojny w ciągu 6 do 10 miesięcy", ponieważ jego militarni planiści doszli do wniosku że nadszedł właściwy czas do zniszczenia zgromadzonej przez Arabów broni, dostarczonej im głównie z Rosji. Yitzhak Rabin jako Premier planował ten atak powiedział gazecie La Monde w lutym 1968 roku w zupełnie prosty sposób: "My wiedzieliśmy że Nassar nie zamierzał zaatakować nas." 15 luty, 1968: Izrael napadł z czołgami i desantem helikopterowym wojska na bazę PLO w Karamah na wschodnim brzegu rzeki Jordan. 300 komandosów odparło 1500 izraelskich żołnierzy i zmusiło ich do odwrotu. Bitwa trwała cały dzień łącznie z wieczorem. Chociaż wioska została całkowicie zniszczona palestyńscy obrońcy odepchnęli Izraelitów powodując poważne straty najeźdźców. Według izraelskich źródeł stracili 28 żołnierzy i 90 rannych. 1969: Izraelici wyróżnili się popełniając okrutną zbrodnię jako odwet za straty w wyniku wojny wzdłuż Kanału Suezkiego. Izraelskie samoloty bojowe zaatakowały egipską szkołe Bahr al Baker, w południowym Egipcie, zabijając 75 dzieci i raniąc ponad 100. Sierpień 1969: Izraelici podpalili jedno z najbardziej świętych miejsc - meczet Al Aqsa Mosque w Jerozolomie, powodując szerokie zniszczenia. Ta zbrodnia pogrążyła ponad bilion Muzułmanów na całym świecie w stan głębokiego cierpienia. 12 marzec, 1070: Izraelskie siły napadły część południowego Lebanon pod nazwą Fatah-Land zabijając wiele pelestyńskich i lebanonskich cywili. 8 wrzesień, 1972: Zupełnie bez przyczyny ani powodu izraelskie Phantomy zbombardowały palestyńskie cele w Lebanon i Syrii w serii bombowych rajdów, zabijając setki cywili. Ta akcja została tłumaczona następnego dnia przez izraelskiego premiera w Knesecie, że "Izrael przyjął teraz nowa taktykę polegająca na atakowaniu terrorystycznych organizacji gdziekolwiek może je dosięgnąć."

21 luty, 1937: Jednostki izraelskich komandosów wylądowały na wybrzeżu lebanonskiego miasta Tripoli. Zaatakowaly dwa palestyńskie obozy uchodźców wysadzając w powietrze kilka domów i budynków, niektóre z nich razem z ich mieszkańcami, zabijając 35 cywili i raniąc podobną ilość. W tym samym dniu izraelskie samoloty bojowe zestrzeliły nad Pustynią Synaj cywilny samolot należący do Libii zabijając w ten sposób ponad 100 jego pasażerów. 10 kwiecień, 1973: Jednostki izraelskich komandosów z pomocą lebanonskich kolaborantów wtargnęły do rezydencyjnej części Beirutu i zamordowały trzech liderów PLO - Yosef Al Najjar, Kamal Adwan i Kamal Nasser. 1974: Izraelskie lotnicze jednostki komandosów zaatakowały lotnisko w Beirucie i zniszczyły 13 cywilnych samolotów. W tym roku: samoloty izraelskie przechwyciły cywilny syryjski samolot i zmusiły do lądowania w Lydda podejrzewając, że przewozi on palestyńskiego dowódcę komandosów. Obiektami ataków i rabunku było kilka chrześcijańskich kościołów w Jerozolimie łącznie z poważnym uszkodzeniem kościoła Holy Sepulchre, zrownaniem z ziemią czterech chrzescijańskich centrów i kradzieżą diamentowej Crown of the Virgin Mary. 1975 - 1980: Izraelski wywiad - MOSAD wsławił się terrorystycznymi wyczynami w których zamordowano licznych arabskich i palestyńskich dyplomatów, naukowców, i dziennikarzy, takich jak przedstawicieli PLO w Londynie, Rzymie, Paryżu i Brukseli, wybitnego palestyńskiego pisarza i dziennikarza Ghassan Kanafani i egipskiego naukowca w dziedzinie nuklearnej Dr.Al Mashad. 1981: Wprowadzając swoja taktykę tak zwanego uprzedzającego ataku, izraelskie lotnictwo zniszczyło cywilny reaktor atomowy w pobliżu Bagdadu. 6 czerwiec, 1982: Inwazja militarna na Lebanon. Mniej niż dwa tygodnie po swojej elekcji, nowy rząd Monachem Begina zrealizował swoje pierwsze militarne uderzenie w tej wojnie zmierzające do zlikwidowania PLO w Lebanonie. Czerwiec 1982: Izraelskie siły rozpoczeły swoja wściekła inwazje na Lebanon. W rezultacie tej inwazji wielka liczba obozów uchodźców i lebanonskich miast i wiosek została zniszczona. Izraelskie lotnictwo przeprowadziło osiem ataków na palestyńskie cele w południowym Lebanonie i Beirucie, zabijając prawie 1000 ludzi i raniąc wiele więcej. Wymyślona taktyka "uprzedzającego ataku" została zaniechana i nawet korespondent Jerusalem Post miał trudności z uzasadnieniem celu tych bombowych rajdów - "Po kilku dniach działań na północnej granicy nastąpiło pięć tygodni spokoju. Nie wiadomo co spowodowało izraelskie piątkowe bombowe rajdy." Oburzony izraelskim atakiem i okrutnym zniszczeniem Beirutu, żydowski dziennikarz Jacobo Timmerman nazwal Begina "niezrównoważonym", "terrorystą", i "hańbą dla ludzi". Oskarżył Sharona jako osobę, która pomaga w zrobieniu z Izraela "Prusji Środkowego Wschodu." 17 Lipiec, 1982 Dostarczone przez USA F-4 i F-5 przeleciały czterokrotnie na niskim pułapie nad Beirutem bombardując jego gęsto zaludnioną część - Fakahani. Pięć wysokich apartamentowych budynków zostało zniszczonych, 200 zabitych i 800 rannych. Czterdzieści procent ofiar to małe dzieci. Jedno z nich które przeżyło, to wyciągnięte przez lekarzy z łona zabitej matki. Izraelski przedstawiciel rządowego gabinetu Rafael Eitan ogłosił w izraelskim radiu, że cywilne ofiary były nie istotne i że arabskie ofiary ataku przeprowadzonego 17 czerwca jeszcze nie stanowią izraelskiego "ostatecznego rozwiązania". Wrzesień 1982: Najazdy i bombardowania były kontynuowane w następnych tygodniach po napadzie na Beirut w lipcu. Był to początek inwazji na Beirut, która zapoczątkowała 80-dniową wojnę dowodzona przez Ariel Sharon (wtedy izraelski Minister Wojony) i spowodowała zniszczenie znacznej części Beirutu, zabicie i zranienie tysięcy palestyńskich i lebanonskich cywili. To w czasie tej inwazji dokonano masakry uchodźców w Sabra i Shatila w której 2 500 palestyńskich kobiet, dzieci i starych ludzi zmasakrowano z zimna krwią. Nawet izraelski Sąd Najwyższy uznał wielu oficerów armii łącznie z Sharonem winnymi tej masakry.

Październik 1982: Izraelscy terroryści wysadzili w powietrze domy, samochody i biura trzech elekcyjnie wybranych majorów miast w West Bank, Nabulus Rammallah i Al Beireh. 1984: Izraelskie okręty i uzbrojone łodzie przechwyciły na pełnym morzu handlowy statek w pobliżu Lebanon i uprowadziły wielu Palestyńczyków. 1985: Izraelskie samoloty napadły i zniszczyły siedzibę PLO w Tunisie. 1986: Izraelscy tajni agenci zamordowali w Londynie znanego palestyńskiego karykaturzystę Naji Al Ali. Kwiecień, 1988: Jednostka izraelskich komandosów wtargnęła do domu Khalil Al Wazir w Tunisie. Al Wizar był najstarszym dowódcą militarnym PLO i był uważany za dowódcę Intifada. Został zamordowany w czasie snu. Luty i marzec 1989: Izraelskie F-16 w wielu rajdach tłukły pociskami i bombami palestyńskie cele w lebanońskich Shouf Mountains, Damour i Dolinie Beka, zabijając wielu cywili łącznie z 15 dziećmi szkolnymi w Damour. 14 Kwiecień, 1989: Izraelscy strażnicy graniczni wraz z osadnikami zaatakowali spokojną wioskę Nahalin w pobliżu Betlejem. Ośmiu Palestyńczyków zmasakrowano i ponad 50 zostało rannych. Napad ten miał miejsce późną nocą zapoczątkowującą Święty Miesiąc Ramadan. Rabunek majątku palestyńskich uchodźców i ofiar.

Tortury. Syjonistyczne państwo oficjalnie stosuje zbrodnicze metody śledcze wobec Palestyńczyków, mężczyzn, kobiet i dzieci. Policja polityczna Shin Beth, a także Główne Siły Bezpieczeństwa, żołnierze i policjanci, określają je jako "umiarkowaną presję fizyczną" i, jeżeli ofiara nie poddaje się, "rosnącą presją fizyczną". Przykładów tej presji, ujawnianych przez organizacje praw człowieka (żydowskie też!) i obrońców Arabów (palestyński Społeczny Komitet Przeciwko Torturom, Światowa Organizacja Przeciwko Torturom, Amnesty International, Felicja Langer - żydowska obrończyni arabskich ofiar), jest wiele. Na przykład: "shabeh"- przywiązanie człowieka do malutkiego krzesła i skucie kajdankami tak, że głowa (najczęściej w worku) przyciśnięta jest do kolan. Ofiara zamykana jest w pokoju z ogłuszającą muzyką; elektrowstrząsy; zatykanie ust i nosa plastrem na ok.2 minuty; wylewanie benzyny na głowę i groźba podpalenia; przypalanie jąder; bicie po nogach pałką z gwoździami; zanurzanie w lodowatej wodzie; wieszanie za dłonie lub stopy; bicie gumową pałką po genitaliach; głodzenie; skakanie po klatce piersiowej; gwałt na kobietach z rodziny na oczach torturowanego; przetrzymywanie w pomieszczeniach pozwalających tylko na pozycję stojącą; przypalanie odbytu; wyrywanie włosów; zmuszanie do połykania włosów; bicie pałką po głowie; przypalanie ciała papierosami; bicie ciężarnych kobiet po brzuchu; oddawanie moczu na ofiarę; długotrwałe naświetlanie oczu; zmuszanie do słuchania taśm z nagranymi jękami innych ofiar; wpychanie ostrych przedmiotów do odbytu; gwałcenie kobiet.

Rasistowskie ustawodawstwo, przejawiające się w nierówności wobec prawa (np.prawo powrotu - bezwarunkowe prawo wjazdu i osiedlania się w Izraelu mają tylko osoby unane za Żydów), nakazie noszenia dowodów osobistych z określeniem narodowości (dla wygody policji represjonującej Arabów), wpływ prawa rabinackiego na cywilne (Żyd nie może poślubić osoby nieżydowskiej, dzieci z mieszanych związków zawartych zagranicą uznawane za nieślubne, urodzone przez nie-Żydówkę dzieci nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego i nie można ich pochować). Zgodnie ze słowami Hanny Arendt ("Eichmann w Jerozolimie", Kraków 1998, str. 12-13): "Stąd osobliwa przechwałka: "Nie wprowadzamy zadnych podzialow etnicznych", ktora brzmiala mniej osobliwie w Izraelu, gdzie przepisy prawa rabinackiego regulują prywatny status obywateli żydowskich, skutkiem czego żaden Żyd nie może poślubić osoby nie będącej pochodzenia żydowskiego; małżeństwa zawarte za granicą są uznawane, ale dzieci ze związków mieszanych są z punktu widzenia prawa dziećmi nieślubnymi (dzieci pozamałżeńskie, których rodzice sa Żydami, sa prawowite), a jeśli komuś zdarzy sie mieć matkę nie-Żydowke, nie może zawrzeć związku małżeńskiego, osoby takiej nie można także pochować. [...] Wydaje się, że zarówno wierzący, jak i niewierzący obywatele Izraela zgodni są co do tego, ze pożądany jest zakaz zawierania małżeństw mieszanych. [...] Bez względu na przyczyny musiała zapierać dech naiwność, z jaką oskarżyciel potępiał osławione ustawy norymberskie z 1935 roku, zakazujące małżeństw mieszanych i stosunkow cielesnych osob pochodzenia żydowskiego z osobami pochodzenia niemieckiego". Kolonizacja i judaizacja zagarniętych ziem, zakaz powrotu rdzennych mieszkańców, wywłaszczanie obywateli nie będących Żydami. Metodyczne niszczenie domów i infrastruktury, pól uprawnych i gajów oliwnych. Blokada jakiejkolwiek pomocy humanitarnej, doprowadzanie do głodu i epidemii, stworzenie warunków życia grożących biologicznym wyniszczeniem (np. odcinanie wody i energii blokowanym przez dłuższy czas miastom, odcięcie dostępu do żywności) i psychicznym (permanentna okupacja). Używanie zbrodniczej, zakazanej przez prawo międzynarodowe (Konwencje Genewskie) broni chemicznej. Żydowski okupant stosuje gazy typu CS, CN, CR jako łzawiące, podczas gdy są one w dużym stężeniu niebezpieczne dla zdrowia, używane niezgodnie z instrukcją - powodują śmierć. Najgroźniejszym z nich jest gaz CS, który zawiera cyjan atakujący płuca, powodujący duszności i napady kaszlu, ból oskrzelowy, zapalenie oczu, sztywnienie mięśni, a nawet paraliż. Jest on silnie rakotwórczy. Wymienione gazy są szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży (poronienia) i starców. Stosowane w pomieszczeniach powodują śmierć. Substancje trujące są rozpylane na palestyńskie pola i gaje oliwne. Przykładem żydowskiego barbarzyństwa jest np. rozpylenie przez okupacyjne wojsko gazów trujących (neurotoksycznych) w szkołach Hebronu, Tulkaremu i Anabta w 1988. Spowodowało to zatrucie 1300 dzieci, w postaci opuchlizny i niedowładu mięśni.

Izrael: 68 Pogwałcone lub zignorowane rezolucje ONZ Kraje zaatakowane, z pogwalceniem ich terytoriow: Egipt, Jordania, Irak, Liban, Syria, Tunezja Kraje okupowane przez lata: Egipt, Liban, Syria Kraje obecnie okupowane: Syria Terytoria bezprawnie zaaneksowane: Wzgorza Golan , Jerozolima, terytoria palestynskie Ofensywne wojny: 1956, 1967, 1982 Posiada bron masowego razenia, Posiada bron nuklearna Najgorsze okrucienstwa przeciwko ludnosci cywilnej: 17,500 cywilow libanskich zabitych podczas inwazji Libanu w 1982.

Tekst jest cytatem wypowiedzi jednego z internautów pod pseudonimem "giray".Trudno tu o polemikę,autor przedstawił po prostu fakty.Od siebie dodam tylko,że tuż po 2 wojnie światowej, Stalin nie ufający polakom zprowadził do Warszawy kilka tysięcy zaufanych żydów, aby mogli zarządzać w jego imieniu powstającej Polsce Ludowej,co jak wiemy gorliwie spełnili.Plamiąc krwią Akowców i nie tylko cały kraj nad Wisłą.Dziś potomkowie tamtych oprawców sprawują najwyższe urzędy.

2009-06-06 21:34
VanVorden

http://klopotowski.salon24.pl/109213,65-miliardow-dolarow#comment_1468508
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
glee314
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:24, 16 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:
Izrael coraz czesciej musi sie bronic i bedzie to chlebem powszednim. Rezultatem tych zamieszek w Izraelu bedzie emigracja Zydow do...... Polski. W Polsce Zydom bylo zawsze najlepiej i tego sie trzymaja. Nie zdaja sobie jednak sprawy, ze wszystko jest wliczone w kalkulacje anglosaskie, a scislej Anglii.
Zydzi sie bardzo rozmnazaja [maja nawet po 20 dzieci] i trzeba ich znowu zredukowac. Nikt przeciez nie napadnie na Izrael, ale na Polske mozna napasc. To juz jest tradycja historyczna i nikogo nie zdziwi, ze na Polske napadla np. Ukraina, bo historycznie ma pretensje do Polski. Ukraina jest biedna, ale jest pupilkiem, ktory mozna uzbroic. Nie nalezy do NATO, co jest wielkim plusem w kalkulacjach wojennych. Na razie dostala EURO 2012.
Zydzi wyjezdzajcie jednak chyba na ten Madagaskar. Zacznijcie sie sluchac Polakow. My Wam zle nie zyczymy.


Nie wiem czy pisałaś to na serio czy to żart , ale muszę sie z tym zgodzić Very Happy Bardzo racjonalne podejście można do tego dodać jeszcze Białoruś i armia ochoczych wojaków może ruszać na Polskę , patronem medialnym będzie matuszka Rosija .

Żydzi zawsze mieli problemy , lecz przez ten holokaust ich problem nagle stał sie problemem całego świata .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nomorenazi
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:00, 20 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:30, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izrael buduje nowy "mur bezpieczeństwa"
Cytat:
Izraelski premier Benjamin Netanjahu ogłosił w niedzielę, że jego kraj zbuduje nowy "mur bezpieczeństwa": zostanie on wzniesiony wzdłuż 250-kilometrowej południowo-zachodniej granicy Izraela z Egiptem kosztem od miliarda do 1,5 miliarda dolarów.
"Podjąłem decyzję zamknięcia granicy przed infiltracją terrorystów. To jest strategiczna decyzja mająca zagwarantować żydowski i demokratyczny charakter Izraela" - oświadczył Netanjahu.


Projekt muru, który będzie przebiegał głównie przez tereny pustynne, przedstawiła armia izraelska, a rząd zatwierdził go na niedzielnym posiedzeniu.

Według ministerstwa spraw wewnętrznych, w Izraelu przebywa nielegalnie 300 tysięcy cudzoziemców. Izraelskie organizacje praw człowieka uważają tę ocenę za przesadzoną.

Rząd izraelski krytykował niejednokrotnie Egipt za brak kontroli na granicy, mimo iż egipska policja często strzela do afrykańskich imigrantów, którzy próbują przedostać się do Izraela. W 2009 roku zastrzeliła dwudziestu spośród nich.

Budowany od 2002 roku przez Izrael i ukończony w blisko 70 procentach mur zwany "barierą bezpieczeństwa" wzdłuż granicy okupowanych terytoriów palestyńskich na Zachodnim Brzegu Jordanu będzie miał po ukończeniu 721 kilometrów. Został on poprowadzony w ten sposób, że po jego ukończeniu około 10 proc. terytorium Zachodniego Brzegu zostanie "zaanektowane" przez Izrael.

W niewiążącym dla Izraela orzeczeniu wydanym w 2004 roku Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości uznał przedsięwzięcie za nielegalne i nakazał rozebranie muru.

http://wiadomosci.onet.pl/2108625,12,izr.....,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie ile jest na świecie Żydów syjonistów. W usa tylko około 42% żydów wyznaje judaizm, pozostali to ateiści którym sprawy bliskiego wschodu są obojętne a wielu z nich nie ma o tym zielonego pojęcia, czy ci z Izraela uważają ich jeszcze za Żydów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Storczyk
Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Izrael: Nowy mur
[2010-01-11 12:15:05]

Izraelski premier Beniamin Netaniahu ogłosił w niedzielę, że rozpoczęta zostanie budowa nowego, 250-kilometrowego muru na granicy z Egiptem.

Koszt konstrukcji ma wynieść od 1 miliarda do 1,5 miliarda dolarów.

Celem budowy muru ma być uniemożliwienie przekraczania granicy imigrantom, m.in. z Sudanu. Zarówno izraelskie, jak i egipskie służby graniczne niejednokrotnie otwierały ogień do osób próbujących sforsować granicę. Zdarzały się ofiary śmiertelne, między innymi wśród uchodźców z Darfuru.

Izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych utrzymuje, że w Izraelu znajduje się około 300 tys. "nielegalnych" imigrantów. Dane te kwestionowane są przez organizacje praw człowieka jako zawyżone.

Paweł Michał Bartolikhttp://lewica.pl/?id=20727
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:13, 11 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eli Barbur dziś relacjonuje tak:

Cytat:
2010-01-11 11:38
OPARY BENZYNY/Gaza

Zanosi się znowu na eskalację z Hamasem. W zeszłym tygodniu islamiści wystrzelili ponad 20 pocisków rakietowych i moździerzowych w kierunku płd. Izraela (większość spadła w Strefie Gazy, ale napięcie i tak wzrosło gwałtownie). Wczoraj izraelski dron zabił trzech terrorystów w Dir el-Balah (centrum Strefy), którzy szykowali się do odpalenia rakiet.

Izraelskie służby Szin-Bet twierdzą, że sprawcami ataków są Dżihad Islamski i pomniejsze grupy ekstremistów, które jednak nie mogłyby działać bez cichej zgody Hamasu. Ten, mając w pamięci Płynny Ołów sprzed roku, woli - przynajmniej na razie - uniknąć otwartej konfrontacji z Izraelem. Dopóki nie dostanie polecenia z Teheranu lub Damaszku.

Dziś min. obrony Izraela Barak upomniał hamasowców, żeby wystrzegali się dalszych prowokacji, bo utoną we łzach. Wygląda na to, że ostateczna rozprawa z Hamasem rządzącym Strefą od 2007 r. zbliża się nieuchronnie. Kraczą już o tym wszystkie bliskowschodnie gawrony; w powietrzu, jak mówią oficerowie izraelscy, unoszą się opary benzyny.

W najbliższych miesiącach Strefa zostanie całkowicie odcięta od świata - Egipt kończy budowę podziemnej żelaznej kurtyny, która uniemożliwi przemyt podkopami. Izrael też niedługo odgrodzi się zasiekami granicznymi od egipskiego Synaju, przez który Hamas, al-Kaida etc. docierały okrężnie ze Strefy Gazy na Zachodni Brzeg (via Synaj).

Hamas będzie musiał, albo podzielić się władzą z umiarkowaną ekipą Fatahu w Ramallah (Zach. Brzeg) wspieraną przez Izrael i USA, albo ...Płynny Ołów nr 2. W tej chwili druga opcja zdaje się przeważać.

http://prawdalezynawierzchu.salon24.pl/149148,opary-benzyny-gaza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 22 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
2010-01-22 16:00
Tabu "Izrael" przestało istnieć.

Krystalizuje się nowy, globalny ruch przeciwko gwałceniu praw międzynarodowych przez Izrael, opierający się na strategiach użytych już wobec aparthaidu w RPA.

Opór Palestyńczyków przeciwko zawłaszczeniu ich ziemi wkroczył w fazę krytyczną w 2001 roku gdy na konferencji na temat rasizmu, zorganizowanej przez ONZ w Durbanie, Izrael został określony jako kraj, w którym istnieje aparthaid. Apel Palestyny by bojkotować, wycofywać inwestycje i wprowadzić sankcje został ogłoszony w 9 lipca 2005 roku.

W Stanach Zjednoczonych i w Europie, związki zawodowe, kościoły i stowarzyszenia akademickie zaproponowały powrót do metod użytych już w przeszłości przeciwko RPA. W jednej z uchwał Kościół Prezbiteriański głosami 431/62 zapowiedział stopniowe wycofywanie inwestycji z koncernów współpracujących z Izraelem. Bezpośrednim impulsem było orzeczenie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości uznające za nielegalny mur odgradzający Strefę Gazy i osadnictwo na Terenach Okupowanych. W 1971 roku analogiczna deklaracja Trybunału, potępiająca okupację Namibii przez RPA dała początek międzynarodowemu bojkotowi tego państwa.

Tak jak w przypadku Południowej Afryki, kwestia prawna jest fundamentalna. Żadnemu państwu nie pozwala się łamać prawa tak jak Izraelowi. W 1990 rezolucja Rady Bezpieczeństwa żądająca od Saddama Husseina opuszczenia Kuwejtu była prawie identyczna, słowo po słowie, jak ta wymagajaca od Izraela wycofanie się z Transjordanii. Irak został przegoniony a Izrael jest nieustannie nagradzany.

11 listopada zeszłego roku Barack Obama zakomunikował nową „pomoc” dla Izraela w wysokości 2,8 mld $.

Ta hipokryzja jest już doskonale znana w USA. Kampania nazwana „Stolen Beauty” ogłosiła bojkot kosmetyków firmy Ahava, produkowanych na Terytoriach Okupowanych, zmuszając gwazdę serialu „Sex w wielkim mieście”, Kristin Davis, do wycofania się z promowania tej marki.

W Wielkiej Brytani sieci Sainsburyi Tesco zostały zmuszone do znakowania towarów pochodzących z Terenów Okupowanych, których sprzedaż narusza przepisy o Prawach Człowieka w porozumieniu między Unią Europejską a Izraelem.

W Australii konsorcjum kierowane przez francuską firmę Veolia straciło wielomiliardowe zlecenie na budowę instalacji odsalania wody morskiej z powodu wcześniejszego uczestnictwa w budowie linii kolejowej łączącej Jerozolimę z Terytoriami Okupowanymi.

Norweski rząd wycofał środki z funduszy emerytalnych zainwestowanych w izraelska spółkę hi-tech, Elbit Systems, z powodu jej uczestnictwa w budowie Muru w Palestynie. Jest to pierwszy oficjalny bojkot ze strony państwa zachodniego.

W 2005 roku brytyjskie stowarzyszenie wykładowców uniwersyteckich – AUT uchwaliło bojkot izraelskich instytucji akademickich. Zostało jednak zmuszone do wycofania się z tej inicjatywy po fali oskarżeń o „antysemityzm”.

Agresja na Gazę 27 grudnia 2008 zmieniła jednak wszystko. Rozpoczęła się amerykańska kampania bojkotu akademickiego i kulturalnego z Arcybiskupem Desmondem Tutu na czele.

W 2009 roku brytyjski Kongres Związków Zawodowych poparł inicjatywę bojkotu konsumenckiego.

Tabu „Izrael” przestało istnieć.

http://spiritolibero.salon24.pl/151717,tabu-izrael-przestalo-istniec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 12:37, 23 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Quotable Quotes From the Chosen Ones
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8585
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:07, 05 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest prawdziwe Żydostwo

Cytat:
W izraelskim parlamencie przeszedł właśnie pierwszy szkic ustawy, która nakłada na Palestyńczyków obowiązek zapłaty za zniszczenie ich domów.

Ustawa zostanie teraz skierowana do przegłosowania w Knessecie, gdzie ma duże szanse przejść ze względu na dotychczasową politykę rządu. Jeżeli prawo wejdzie w życie, każdy Palestyńczyk, którego dom został zniszczony, będzie zmuszony zapłacić ok. 1000 szekli w ramach pokrycia kosztów wyburzenia.

Od 1967 Izrael zniszczył 24 813 palestyńskich domów. 90% zostało wyburzonych z powodów "administracyjnych" (jak np. konieczność zrobienia miejsca na żydowskie osiedla), pozostałe 10% przestało istnieć w ramach "karania" Palestyńczyków za próby atakowania Izraela.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy w 2011, Izrael zniszczył więcej domów niż w czasie 2010, czyniąc tym samym 706 Palestyńczyków bezdomnymi. Statystyki pochodzą z danych Ministerstwa Obrony Izraela

http://cia.media.pl/palestynczycy_zaplaca_za_likwidacje_swoich_domow
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 21:31, 05 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jewish teenager violently arrested for speaking truth about Occupation (Mirrored)


http://www.youtube.com/watch?v=eVlsGCNHZK8&feature=channel_video_title
Cytat:
Police violently arresting a Jewish teenager in Jerusalem for speaking the truth and charged him for "attacking and biting a police officer" !!! For one American Jewish teenager, this year's Jerusalem Day earlier this month turned out to be an event not to remember, as he was detained for two days on suspicion of attacking and biting a police officer.
"Lucas," a 19 year-old from Philadelphia, cut a rather different figure in the Jerusalem Day flag parade in the capital. Like many participants in the event, he wore a skullcap on his head; unlike the others, however, a Palestinian flag and a keffiyeh were also part of his outfit.
The youth, who arrived in Israel as part of a trip arranged by a Jewish-Christian group, claims he was attacked by a policeman during the celebrations.
The parade turned ugly this year when a small group of participants walked through East Jerusalem, and the Old City's Muslim Quarter, chanting "death to Arabs." Lucas, with a few comrades, stood opposite these demonstrators, and shouted out slogans in support of ending Israel's occupation of the territories. He says that dozens of Palestinians gathered behind him, and formed a spontaneous protest.
In a videotape, Lucas can be seen refusing to give policemen his passport, after he was apparently identified as the leader of the protest. After a few minutes, in the clip, a police officer is seen dragging Lucas forcibly into a police car
"Israel is occupying the Palestinian people in my name, in the name of world Jewry," Lucas, clutching his American passport, tells the camera. "And I myself, an American Jew, is here to say that is completely unjustified and ethically reprehensible.
"And we, world Jewry and all people of the world, will not stop until this occupation ends and until the Palestinian people have their right - the right of return, the right to live without occupation, and equal rights within Israel. That is why we are here."
Israel Police claims the young man attacked and bit an officer - however, the video does not show Lucas provoking any officers. It shows a group of policemen forcing him to the ground and handcuffing him; as a result, he required medical treatment afterward.
For his part, Lucas adamantly denies that he attacked a police officer.
"I didn't bite anyone," he says. "The police officer showed me his cuts [later], but they were caused by a sharp instrument, and there weren't any bite marks."
Lucas was held in detention for two days. The Jerusalem Magistrate's Court denied a police request to extend his remand; at the advice of his lawyer and family, the youth left the country after being released.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8585
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:27, 28 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem tylko przypomnieć , że we wrześniu ONZ ma zdecydować o uznaniu państwa palestyńskiego . Zobaczymy do jakich prowokacji posuną się żydzi , żeby do tego nie dopuścić .

Cytat:
Eskalacja przemocy po obu stronach – ostatnie wydarzenia wokół strefy Gazy mogą być przygrywką do tego, co będzie się działo we wrześniu, gdy ONZ ma zdecydować o uznaniu państwa palestyńskiego.
Edmund Sanders

Ostatnie ataki terrorystyczne na południu Izraela rozpoczęły się na tle rosnących napięć w regionie. Już na miesiąc przed zbliżającą się decyzją Zgromadzenia Ogólnego NZ w sprawie uznania państwa Palestyna obie strony zaczęły mobilizację. Palestyńczycy zapowiadali największe od lat demonstracje na Zachodnim Brzegu Jordanu, a Izraelczycy szykowali się na wypadek, gdyby demonstracje uliczne przerodziły się w powstanie.

Chcesz pokoju…

Podczas gdy przywódcy palestyńscy apelowali na Facebooku do mieszkańców Zachodniego Brzegu i aktywistów o przygotowanie kampanii przeciw izraelskim osiedlom i wojskowym punktom kontrolnym, ministerstwo obrony Izraela wydało około 22 mln dolarów na zakup nowego wyposażenia do tłumienia zamieszek. Wrześniowe urlopy dla policjantów zostały odwołane.

Przedstawiciele organizacji palestyńskich zapowiadali, że postarają się zapewnić czysto pokojowy przebieg demonstracji, ale strona izraelska przygotowuje się na najgorsze. Powstają plany mobilizacji rezerwistów, błyskawicznej ewakuacji osiedli i zwiększenia obecności wojska na terytoriach kontrolowanych przez władze palestyńskie na Zachodnim Brzegu.


Pełna wersja artykułu dostępna w aktualnym wydaniu "Forum".

http://www.tygodnikforum.pl/forum/index......p;layout=1


Jesli ONZ nie uzna Palestyny , to trzecia intifada musi dojść do skutku .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8585
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:58, 01 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasadniczo to powinien zostać założony nowy temat Izraelskie prowokacje na drodze do niepodległej Palestyny .
Ale tematów o Izraelu i Palestynie jest na forum dużo , więc nie ma sensu robić większego tłoku :

Cytat:
Wczorajszego wieczoru, izraelscy żołnierze zatrzymali, po czym uprowadzili palestyńskiego ustawodawcę i wojownika o wolność Palestyny- Sheikh’a Hasan’a Yousef’a. Żołnierze zorganizowali blokadę drogową w Za’tarze na południe od Nablusu, w północnej części Zachodniego Brzegu. Yousef wracał do domu, gdy drogę zajechały mu izraelskie pojazdy wojskowe. Został obezwładniony i wywieziony w nieznanym kierunku. Całe zdarzenie miało miejsce w zaledwie kilka dni po tym, jak Yousef został zwolniony z więzienia po odbyciu 6-letniego wyroku.

Dr Ahmad Bahar, zastępca szefa Palestyńskiej Rady Legislacyjnej(PLC), potępił aresztowanie Yousef’a i oświadczył, że izraelska polityka porywania i więzienia wybranych ustawodawców i urzędników nie przyczyni się do rezygnacji Palestyny z dążeń do wyzwolenia spod okupacji Izraela.

Warto wspomnieć, że Yousef za swoją działalność na rzecz wolnej Palestyny spędził w izraelskich więzieniach ponad sześć lat, a wczorajszesze aresztowanie wydarzyło się niespełna kilka dni po tym, jak został zwolniony.
http://cia.media.pl/izraelska_armia_uprowadzila_dzialacza_wolnosciowego
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10   » 
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Palestyna/Izrael
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile