W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nie idziemy na wybory unijne 7 czerwca  
Podobne tematy
Wybory do PE 15
Wylosowano numery list do PE 78
Eurokołchozowi 3 x NIE6bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 7326
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mczesiekk napisał:
Fajnie w sumie posiedziec za te 135 pln i popatrzec na takich jak ty, spuszczajacych sie przy urnach majacych nadzieje, ze sa w stanie cos zmienic.

heh, tylko ja nie byłem głosować, panie anty. Shocked fajnie, że odbiłeś sobie swój podatek w zamian za poprawne funkcjonowanie systemu. w zasadzie to ONI poszczuli cię twoimi wcześniej zakoszonymi pieniędzmi (moimi również), byś wykonał dla nich robotę - nie wiem czy to jest powód, aby chwalić się tym na forum...


Cytat:
Uwierz mi, ze calkiem sporo mozna wyniesc.

myślę, że cena nie gra roli. liczy się fakt, że dałeś po prostu, najzwyczajniej w świecie dupy.


i bez nerwów proszę, panie kolego.
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

scare11 napisał:
w zasadzie to ONI poszczuli cię twoimi wcześniej zakoszonymi pieniędzmi (moimi również), byś wykonał dla nich robotę.


I na tym chyba zakonczymy, bo nie widze sensu ciagnac "tego" dalej.
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pahol




Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 78
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@mczesiekk dałeś dupy i do tego jesteś hipokrytą, pozdrawiam.
_________________
http://davidicke.pl/forum/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:50, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pahol napisał:
@mczesiekk dałeś dupy i do tego jesteś hipokrytą, pozdrawiam.


A dlaczego niby dał dupy i jest hipokrytą?
Moim zdaniem dupy dali ci co poszli się podpisać. To są dopiero hipokryci, tacy przyklaskując np. dUPRu idą oddać głos mimo, iż wiedzą, że dUPR to margines i swoim głosem potwierdzą tylko trwanie systemu jaki jest.. ale nie oni twardo chodząSmile) to jest hipokryzja:) a potem narzeka...
Ja w zasadzie zazdroszczę troszkę mczesiekkSmile)
Posiedział, kawkę wypił, może jakiś wikt dali, głupie dupy pooglądał co to na dUPR głosowały i ślicznego ziobre.. A na koniec 135 złociszy zainkasowałSmile
Zrozum, on był w komisji wyborczej. Podłapał fajna fuchę i tyle. Dla mnie tylko dziwne jest, że komisja nie musi brać udziału w głosowaniu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:02, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Posiedział, kawkę wypił, może jakiś wikt dali, głupie dupy pooglądał co to na dUPR głosowały i ślicznego ziobre.. A na koniec 135 złociszy zainkasował...

a przede wszystkim dał dupy!


@goral_ kilka postów temu pisałeś, że ludzie dalej nie rozumieją a teraz ty czegoś nie rozumiesz?! pomaganie politykom w ich przedsięwzięciu za pomocą zbierania, liczenia czy kontroli głosów jest równoznaczne z pójściem na wybory, gdyż oznacza posłuszeństwo, przyzwolenie i cuchnie hipokryzją! tym bardziej jeśli taka osoba uważa się za antysystemowca. i jakby tego było mało to bierze jeszcze za to hajs...


Cytat:
Dla mnie tylko dziwne jest, że komisja nie musi brać udziału w głosowaniu?

"a ja się nie dziwię się", że komisja nie musi głosować - i tak już zrobiła swoje.
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:52, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

scare11 napisał:
Cytat:
Posiedział, kawkę wypił, może jakiś wikt dali, głupie dupy pooglądał co to na dUPR głosowały i ślicznego ziobre.. A na koniec 135 złociszy zainkasował...

a przede wszystkim dał dupy!


@goral_ kilka postów temu pisałeś, że ludzie dalej nie rozumieją a teraz ty czegoś nie rozumiesz?! pomaganie politykom w ich przedsięwzięciu za pomocą zbierania, liczenia czy kontroli głosów jest równoznaczne z pójściem na wybory, gdyż oznacza posłuszeństwo, przyzwolenie i cuchnie hipokryzją! tym bardziej jeśli taka osoba uważa się za antysystemowca. i jakby tego było mało to bierze jeszcze za to hajs...


Nie, nie rozumiesz.
Nie chodzi o to by władzę bojkotować bo to anarchia. I to zupełnie coś innego niż bojkot wyborów czyli takiego systemu elekcji władzy.
On siedział w komisji wyborczej, przynajmniej jak by były jakieś przekręty to może by nam, powiedział. Jak sam napisał nie brał udziału w głosowaniu. Czyli też taki sposób elekcji mu nie leży. Ale nie napisał przy okazji, że jest za 100% anarchiąSmile
Nie chce być obrońca kogokolwiek, ale trzeba pewne sprawy rozróżniać.
Ja mówiąc brzydko dostaje choroby jak pomyśle sobie o Polsce i tych tabunach głupich polaków idących jak barany do urn by po raz nasty od 20 lat wybrać tych samych złodziei - sam przyznaj to możliwe tylko głupim społeczeństwie. Glosując na dUPR - toż to trzeba być pojebanym:)) Podporządkowanie się wytycznym z TV... ogólnie cała ta pojebana otoczka czyni z Polski i społeczeństwa debili i głupków. Ale to nie znaczy, że ja mam się czegoś wstydzić, ze jestem Polakiem! To nie przeszkadza mi myśleć, pisać i mówić po Polsku. Każdy pojedynczy Polak jest OK. Można się dogadać. Ale społeczeństwo Polskie to głupki - rozumiesz teraz o co mi chodzi? Na świecie nie ma wyłącznie białego i czarnego, pomiędzy jest miliony (w Polsce) odcieni szarości. Tak samo z wyborami, bojkot nie oznacza, że nie można zasiąść w komisji, skasować 135 zeta a i tak zbojkotować.
Nie chodzę do wyborów nie dlatego, że nie widzi mi się cały system i chcę anarchii ale dlatego, że nie mam na kogo zagłosować, że ordynacja wyborcza jest do dupy. I jak napisałem, jeśli poszło by 10% (beton partyjny którego obowiązuje dyscyplina) może dało by to władzy do mylenia. A tak poszło 25% i rząd zadowolony... najbardziej śmiać mi się chce z debili którzy rzucili nieważny głos lub zagłosowali na dUPR... to waszymi podpisami PO zdobyło 40% a PiS 27 czy coś tam. Waszymi!

Cytat:

Cytat:
Dla mnie tylko dziwne jest, że komisja nie musi brać udziału w głosowaniu?

"a ja się nie dziwię się", że komisja nie musi głosować - i tak już zrobiła swoje.


Znaczy co? Że była? No i co z tego! Nie ta to inna. Ludzie są debile a nie komisja, bo to debile poszli i się podpisali dając pełne poparcie dla pfTuska i Kaczyńskiego bliźniaka tego i tamtego też.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:04, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Anglii i Holandii weszło do parlamentu kilka dobrych partii którym nikt nie dawał szans na wejście. Po długim zastanowieniu mogę stwierdzić że ci co nawołują do olewania wyborów to albo debile, albo "V kolumna" obecnych władz.

to dzięki wam nie obejrzymy więcej takich


filmów. Dla rządzących najlepiej będzie jak do wyborów pójdą tylko ich znajomi i rodzina. I wasze debilne pomysły im doskonale to ułatwiają.

Dziękuje wam debile
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie głosując, zagłosowałeś w 50% na PO, w 30% na PiS i w innych ułamkach na inne partie! Lepiej więc było iść i głosować na UPR. Proste.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:33, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszedłem. Zagłosowałem na partię "z marginesu". Myslcie tak dalej to nic nie zmienicie.

Do PE weszła mniejszość polska na Litwie, partia piratów ze Szwecji, partie skrajnie lewicowe i prawicowe, nacjonaliści i zieloni.

Jedynie w Polsce główne głosy poszły na PO i PIS bo przecież na nikogo więcej nie warto głosować bo reszta to partie "marginalne". Główna wina moim zdaniem i tak leży po stronie tych partii, bezpłciowych i bez liderów. Konieczne są mocne osobowości, które pociągną nowe ruchy społeczne...

Mój kolega głosował na PO. Dlaczego? Nie potrafił wyjaśnić. Bo PIS są tacy skrajni a SLD to te afery i w ogóle... Najważniejsze jest i tak nazwisko czego dowodem przejście "dwójek" czy "trojek" a olanie przez wyborców jedynek - spadochroniarzy pokroju Krzaklewskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Listy powinny być alfabetyczne, może wtedy wyborcy choć trochę zainteresowaliby się tym KOGO wybierają, a nie z jakiej partii. Z drugiej strony nie zdziwiłbym się gdyby wtedy wygrywali kandydaci na literę A lub B, bo z naszym pierdolniętym i ignoranckim społeczeństwem nic nie wiadomo.... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:26, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, to pora założyć własną nową partię. Na pierwszje konferencji powiemy, że ujawnimy, na jakie konto i ile wpłynęło kasy za sprzedaną stocznię oraz kto ją kupił. Ponadto dlaczego Szechterowa GW pisała, że stocznię kupili Arabowie a nie Żydzi. I kto Rywinowi zagroził, że nie puścił pary w aferze AGORA-Rywin. Ujawnimy też co robił wałęsa na tajnych spotkaniach z SB oraz ile sąd wziął w łapę za uniewinniający wyrok. Ujawnimy, dlaczego wikipedia usunęła info o PZPRowskiej posłance PO oraz ile bierze minister zdrownia za zorganizowanie "bezpłatnych" szczepień (pokrywanych z budżetu) za pewne szczepionki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:43, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Nie chodzi o to by władzę bojkotować bo to anarchia.

coś ci się nie podoba w anarchii? można wiedzieć co? ile jeszcze czasu upłynie... albo inaczej: ja długo ludzkość będzie dymana na własne życzenie zanim zrozumie, że państwo, jego polityka i jego rządowe siły nie służy/nie działa w jej imieniu?! a już tym bardziej, żeby przed tą ludzkością odpowiadało... nawet z samego założenia słowo 'rząd' oznacza po prostu 'rządzić'! zresztą najprostszym dowodem na to jest brak możliwości odwołania poszczególnych posłów z PE, nawet jak będą odpierdalać jawnie non-toper i to wbrew woli ludu czy nawet przeciwko niemu (sic!), co oczywiście miało i ma miejsce dotychczas, bo takie są zasady "demokracji" - CHCIELIŚCIE TO MACIE, WIĘC NIE NARZEKAJCIE! a czy taki proceder będzie miał miejsce w przyszłości to zależy już tylko od nas samych...


Cytat:
On siedział w komisji wyborczej, przynajmniej jak by były jakieś przekręty to może by nam, powiedział.

przekrętem jest sama idea istnienia państwa. nie trzeba być w komisji, aby o tym wiedzieć.


Cytat:
Jak sam napisał nie brał udziału w głosowaniu. Czyli też taki sposób elekcji mu nie leży. Ale nie napisał przy okazji, że jest za 100% anarchiąSmile
Nie chce być obrońca kogokolwiek, ale trzeba pewne sprawy rozróżniać.

ja to rozumiem, ale ktokolwiek by tam nie zasiadł i nie pomógł politykom w przeprowadzeniu ich kampanii to współtworzy ten syf. swoją drogą bronisz jedną ze stron.


Cytat:
Tak samo z wyborami, bojkot nie oznacza, że nie można zasiąść w komisji, skasować 135 zeta a i tak zbojkotować.

właśnie oznacza! "trzeba pewne sprawy rozróżniać." ale pewnie, lepiej "zbojkotować" wybory a potem nadstawić dupsko za kasę, udając, że nic złego się nie stało.


Cytat:
Ludzie są debile a nie komisja, bo to debile poszli i się podpisali dając pełne poparcie dla pfTuska i Kaczyńskiego bliźniaka tego i tamtego też.

debile, że tak powiem siedzą w komisji, czyli jak najbardziej "homo sapiens", umożliwiając tym samym innym debilom - owieczką brnącym do urn - nadać władzę pewnym cwaniakom, którzy tak to sobie właśnie zorganizowali...


Cytat:
Nie chodzę do wyborów nie dlatego, że nie widzi mi się cały system i chcę anarchii ale dlatego, że nie mam na kogo zagłosować, że ordynacja wyborcza jest do dupy.

no ten cytat wszystko wyjaśnia. no, ale cóż... moim powodem nie pójścia na wybory jest protest przeciwko państwowej organizacji społeczeństwa, nie brak możliwości wyboru/przebierania pomiędzy świniami.

widzę, że jednak jest tak jak mówiłeś: "nie dogadamy się." nie mam zatem więcej pytań. tyle
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moge zapytac ile masz lat ? Bo jak na te 17 to straszny krzykacz z ciebie =] Jesli jestes anarchista to dobrze, ale nie musisz obrazac innych ktorzy maja odmienne poglady na niektore sprawy. Poszedlem do komisji tylko - jak pewnie wszyscy - dla kasy, a nie dla idei. Nie poszedlbym ja, to poszedlby ktos inny. Rozumiem twoj tok myslenia, ale dla mnie jest za plytki =)
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nikogo nie obraziłem, że jest np. dziwką tylko powiedziałem, że dał dupy. a że się obraził tzn. że coś w tym jest.


Cytat:
Poszedlem do komisji tylko - jak pewnie wszyscy - dla kasy, a nie dla idei.

o tak, "jak wszyscy" - leć za nimi, owieczko! swoją drogą większość tirówek sprzedaje swoje ciało nie dla da idei... zresztą do wojska też sobie możesz iść. ponoć poszukają takich dzielnych kadetów jak ty i dobrze za to płacą nawet - zastanów się.


Cytat:
Nie poszedlbym ja, to poszedlby ktos inny.

super założenie. zupełnie jakbym słyszał: "nie zjesz tego kotleta to ktoś inny zje, skoro i tak zwierzę zostało zabite..."


dobra, nie spamuje już swym płytkim rozumowaniem.
do kiedyś tam!
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scare11 zaloz sobie osobny temat o anarchii jak sie chcesz dowiedziec co inni o niej mysla i dlaczego.

Kolo, ktory poszedl do komisji nic zlego nie zrobil. Tak samo mozna potepic kazdego od skurwysyna, kto placi podatki lub ZUS. Utrzymuje system, aparat opresji itp. bzdury. Tak pierdolic moga tylko zbuntowane nastolatki z wodoglowiem. Koles nikomu nie zrobil krzywdy, nikogo na nic nie namowil, a jedynie pilnowal, aby wszystko sie odbylo zgodnie z regulami. Jakby siedzial w komisji i ktos by majstrowal przy urnach i on tego nie zglosil na psy, to wtedy mozna go pojechac, bo bylby slugusem.

Slodkie pierdzenie, ze wybory nic nie zmienia, ze jak nie pojde, to zrobie bunt, wywoluja u mnie pusty smiech. Tak samo pewnie u ludzi rzadzacych. Moze taki protest ma sens jak jest ustalony limit frekwencji np. 50%. W przeciwnym przypadku sami oddajecie awoj atut walkowerem jak barany. Jak ktos przytoczyl wyzej w innych krajach weszly partie z marginesu wlasnie dzieki temu, ze ludzie zaglosowali. Na Partie Piratow nie glosowaly jakies mohery, tylko mlodzi ludzie, obyci w temacie kompa, internetu, podobni do nas. Jednak tam maja troche wiecej oleju w glowie, a mniej trocin. Niestety jest to jedyny moment kiedy mamy cos do powiedzenia. Przez kolejne kilka lat mozemy sobie jedynie ponarzekac. Mam pytanie do tych "medrkow", co twierdza, ze wybory to lipa. Co sie stanie jak ludzie wybiora np. 30%PR, 20%UPR, 40%Libertas, 5%PIS i 5%PO? Nic sie nie zmieni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:20, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Scare11 zaloz sobie osobny temat o anarchii jak sie chcesz dowiedziec co inni o niej mysla i dlaczego.

po co? żeby ludzie bzdury wypisywali?


Cytat:
Kolo, ktory poszedl do komisji nic zlego nie zrobil. Tak samo mozna potepic kazdego od skurwysyna, kto placi podatki lub ZUS.

tylko, że jest jedna zasadnicza różnica: od podatków i od zusu nie można uciec, bo musiało by nie istnieć państwo a ty, przecież tego nie chcesz... natomiast nie pomagając złodziejom w ich karierze - można.


Cytat:
Koles nikomu nie zrobil krzywdy, nikogo na nic nie namowil, a jedynie pilnowal, aby wszystko sie odbylo zgodnie z regulami.

otóż to, otóż to, drogi kolego.


Cytat:
Slodkie pierdzenie, ze wybory nic nie zmienia, ze jak nie pojde, to zrobie bunt, wywoluja u mnie pusty smiech.

ludziom o podobnym podejściu do twojego to nawet się nie dziwie, że takie prawdopodobieństwo wywołuje śmiech...


Cytat:
Przez kolejne kilka lat mozemy sobie jedynie ponarzekac.

nie powinieneś narzekać! byłeś, głosowałeś, wygrała ta partia, która miała najwięcej głosów - takie są zasady i ty je przyjąłeś.


Cytat:
Mam pytanie do tych "medrkow", co twierdza, ze wybory to lipa. Co sie stanie jak ludzie wybiora np. 30%PR, 20%UPR, 40%Libertas, 5%PIS i 5%PO? Nic sie nie zmieni?

tak na dobrą sprawę to nic. politycy nadal będą mamić ci oczy obiecując czego to oni jeszcze nie dokonają i nadal będą mówić ci, co możesz a czego nie, co jest dla ciebie dobre, a co nie. bogaci nadal będą bogacić się kosztem biednych, pracownicy w swoich zakładach nadal będą wyzyskiwani przez "swoich" właścicieli, jaki i nadal nie będą mieli wpływu na decyzję zachodzące w ich miejscu pracy! wszelkie decyzje zapadające w danej lokalnej społeczności (a jej dotyczące) będą podejmowane "za plecami", rachunki będą stale rosły, więc i ludzie nadal będą kombinować (w tym kraść) jak tylko mogą, bo bezrobocie będzie sięgać zenitu. piwko czy skręt w parku nadal będzie przestępstwem... ogólnie rzecz ujmując "porządek" z korupcją na czele będzie zachowany.
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:47, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak masz racje. Nie zakladaj, tkwij w swoim dzieciecym swiecie, hehe.

Nie rozrozniasz wielu rzeczy. Oto jedna z nich. Lekarz pomagajacy ludziom to Pan Dobry, tak? Drugi lekarz robiacy eksperymenty na ludziach lub opychajacy leki sponsoujacej go firmy to kutas. Policjant tropiacy faceta, ktory dal Ci w morde i zabral komorke to Pan Dobry. Drugi policjant atakujacy stoczniowcow, rozpracowujacy np. to forum, to kutas. Wiem, ze Twoja wizja swiata jest bardzo prosta, ale watro troche pomyslec szerzej. Nie wszystkie czynnosci robione na rzecz panstwa sa zle, od tego mamy mozgi, aby odfiltrowac. Przypomina mi sie sytacja z pewnego filmu chyba "Pola Smierci" jak zabijano ludzi w Kambodzy, za to ze nie mieli spracowanych rak. Zabili lekarza, szczegol ze byl im potrzebny. Ideologia byla wazniejsza. Tak samo jest w Twoim przypadku.

Oczywiscie, ze bede narzekal. Bylem na wyborach i moja partia nie wygrala. Nie jestem zadowolony z wyniku. Przedstatnio na parlamentarnych bylem zadowolony i o dziwo mniej narzekalem, z wielu dzialan bylem zadowolony, co chyba jest logiczne skoro moja partia wygrala. Oczywiste, ze nie wszystko bylo dobrze, bo nie ma partii, ktora by w 100% odzwierciedlala moje poglady. Wybiera sie najbardziej odpowiadajaca. Mozna tez nie wybierac wcale i caly czas narzekac.

Skoro nie podoba Ci sie obecna sytuacja to masz kilka wyjsc:
-powiesic sie
-zalozyc partie i wygrac wybory
-zrobic rewolucje i rozwalic caly system
-wyjechac do kraju, gdzie system nie istnieje - Somalia i inne tego typu panstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa plusy tech wyborów, nie biadolcie.

UKIP Nigela Farage'a dostal 17% i drugi wynik w UK.
Labourzysci z Gordonem Brownem na czele - oni dostali zolta kartke

Zeby u nas byla taka opcja jak UKIP... nie stety widac nie jest wystarczajaco mozno wypromowana.

Jescze raz podkresle ze wiekszosc z 75% ktore nie poszlo charakteryzyje tumiwisizm i lenistwo - i bynajmniej nie byl to bojkot, a tym bardziej swiadomy bojkot. Swiadomi bojkotujacy to niestety margines.

U nas spoleczenstwo nie doroslo jeszcze do swiadomych wyborow niestety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arwena napisał:

U nas spoleczenstwo nie doroslo jeszcze do swiadomych wyborow niestety.
to niby co??? zmieńmy społeczeństwo???
Moim zdaniem społeczeństwo postanowiło że się nie zna na polityce to się nie wypowiada. I wcale społeczeńswo zanć się na polityce nie musi. Ja się nie znam na naprawianiu samochodów to też się nie wypowiadam jak majster ma mi go naprawić. A już napewno nie głosuję w gronie rodzinnym jak naprawić auto.
Demokracja to właśnie taki ustrój gdzie stado ludzi decyduje o sprawach o których nie ma pojęcia.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:19, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
Arwena napisał:

U nas spoleczenstwo nie doroslo jeszcze do swiadomych wyborow niestety.
to niby co??? zmieńmy społeczeństwo???
Moim zdaniem społeczeństwo postanowiło że się nie zna na polityce to się nie wypowiada. I wcale społeczeńswo zanć się na polityce nie musi. Ja się nie znam na naprawianiu samochodów to też się nie wypowiadam jak majster ma mi go naprawić. A już napewno nie głosuję w gronie rodzinnym jak naprawić auto.
Demokracja to właśnie taki ustrój gdzie stado ludzi decyduje o sprawach o których nie ma pojęcia.


Demokracja nie jest ustrojem marzen - ale moim zdaniem nie jest tak jak mowisz
Z zalozenia Demokracja jest ustrojem w ktorym glosujesz na tych , co sie powinni znac - ty znac sie nie musisz. Dlatego uwazam ze twoja analogia (przy oczywistych wadach demokracji) jest nietrafiona.
Nie mowimy o demokracji bezposredniej - gdzie teoretycznie moglbys glosowac nad kazda decyzja w panstwie , co jest oczywista glupota.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 09 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lać na analogię.

Nie głosuje się na ludzi którzy coś potrafią, tylko na ludzi przekonywujących. A właściwie na tych o których dobrze mówi się w mediach. Tyle że ludzie mediom już mało wierzą, bo te tvny i polsaty nie przekonały ludzi że trzeba iść na wybory. Choć może zrobiły to celowo.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:38, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Oczywiscie, ze bede narzekal. Bylem na wyborach i moja partia nie wygrala. Nie jestem zadowolony z wyniku.

tak w ramach konsekwencji to musisz się z tym w końcu pogodzić, jeśli nie uważasz się za hipokrytę. partia, na którą głosowałeś nie wygrała, bo lud (większość) zadecydował inaczej. najwyraźniej byłeś w błędzie, głosując na swoich faworytów, więc teraz, w dowód szacunku wypadałoby zaakceptować decyzję tejże większości i przestać narzekać, gdyż tego samego oczekiwałbyś TY od wyborców, gdyby wygrali jednak twoi faworyci... czyż nie?

pozdrawiam
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:53, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie olali, bo ten Parlament jest niewidoczny. Odszukajcie w pamieci, kiedy w TV byla jakas relacja z tego parlamentu, kiedy pokazywali jakies spory, kiedy robili wywiady podobne jak w naszym parlamencie. Ja nie widzialem. Musze szukac w internecie i tak jest tego malo. Moze jakby byli jacys stali korespondenci tam oddelegowani i na biezacow nadawali, to ta sytacja sie zmieni. Kogo nie ma w mediach, ten nie istnieje w swiadomosci ludzi - chyba nie ma nikt watpliwosci co do tego. Mozna psioczyc na demokracje, ale wiecej mozna zrobic idac na wybory. Przyklad Holandii i UK pokazuje to dobitnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:10, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Cytat:
Tak jak to bywa w "demokracji" przedstawicielskiej - rządzić będzie nami mniejszość wybrana przez mniejszość, którą udało namówić się do udział w spektaklu wyborczym...

_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:42, 10 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny wykresik !
Jak już wspomniano,
Uświadamia ludzi, że to nie większość wybrała ale margines wybrał.

Wld napisał:

Oczywiscie, ze bede narzekal. Bylem na wyborach i moja partia nie wygrala. Nie jestem zadowolony z wyniku. Przedstatnio na parlamentarnych bylem zadowolony i o dziwo mniej narzekalem

To trzeba było głosować na platformę, to byłbyś zadowolony !
Większość ludzi tak robi,
Po wyborach nie chcą czuć się źle - bo kto z nas lubi czuć się źle ?!
Więc głosują tak, aby "ich" partia wygrała.
I po wyborach czują się dobrze. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nie idziemy na wybory unijne 7 czerwca
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile