W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nie idziemy na wybory unijne 7 czerwca  
Podobne tematy
Wybory do PE 15
Wylosowano numery list do PE 78
Eurokołchozowi 3 x NIE6bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
15 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 7329
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Damian.87




Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:32, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo po prostu bierz pod uwagę że politycy nie mają kompletnie nic do zaoferowania, odpychają od polityki, brakuje z ich strony sensowych programów wyborczych, są tak powtarzalni i przewidywalni że totalnie nieciekawi i niegodni zainteresowania -tyczy się to starej gwardii PSL, PO, PiS, SLD...
A co z partiami takimi jak UPR? - ci to już w ogóle nieobecni i kojarzeni jedynie z KM który często potrafi wygłaszać takie brednie że wręcz jest destruktorem dla tej partii.

Libertas - zbyt młoda partia, kojarzona z krzykaczami (LPR).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Schlesier




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 116
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:32, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej rozśmieszył wynik Danuty Hubner w Warszawie. Bo tak : partia, która niby uważa się za liberalną wystawia w najbardziej prestiżowym okręgu skrajną euro-socjalistkę (była w PZPR ponadto przez długie lata) na najwyższą pozycję, a wyborcy PO, którzy też niby uważąją się za liberałów dają socjalistce tak duże poparcie, że zgarnia 40 % ze wszystkich głosów. To pokazuje, że ludzie po prostu nie myślą i nie kierują się programem politycznym danego kandydata. Generalnie Warszawka i ludzie większych miastach są najbardziej ogłupieni.

P.S. Z tą Hubner to PO chyba otrzymała taki rozkaz z góry, że ma ją dać na 1 miejsce, bo ona po prostu musiała wejść bez dyskusji, a SLD nie ma takiego dużego poparcia więc istniało ryzyko, że nie przejdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:54, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schlesier napisał:
Mnie najbardziej rozśmieszył wynik Danuty Hubner w Warszawie. Bo tak : partia, która niby uważa się za liberalną wystawia w najbardziej prestiżowym okręgu skrajną euro-socjalistkę (była w PZPR ponadto przez długie lata) na najwyższą pozycję, a wyborcy PO, którzy też niby uważąją się za liberałów dają socjalistce tak duże poparcie, że zgarnia 40 % ze wszystkich głosów. To pokazuje, że ludzie po prostu nie myślą i nie kierują się programem politycznym danego kandydata. Generalnie Warszawka i ludzie większych miastach są najbardziej ogłupieni.

P.S. Z tą Hubner to PO chyba otrzymała taki rozkaz z góry, że ma ją dać na 1 miejsce, bo ona po prostu musiała wejść bez dyskusji, a SLD nie ma takiego dużego poparcia więc istniało ryzyko, że nie przejdzie.


Jej ojciec i dziadek byli aktywnymi członkami UB w latach powojennych... Z panieńskiego nazywała się Młynarczyk. Tu na tym przykładzie widać, jak PiS jest zbliżone do PO, czy były jakieś "wycieczki" w temacie pochodzenia pani Hubner? Nie... Ale np. w stosunku do Leppera będą wszystko wywlekać a nawet tworzyć nowe, bo on zagraża porządkowi! Jest poza układem - Lepper jest przykładem nie moim sympatykiem, bo ja jak już niejednokrotnie pisałem nie mam żadnego polityka któremu bym zaufał. Dlatego moje ostatnie wybory to te z przed 20 lat...
A wracając do wyborów. Jak już niejednokrotnie powtarzałem, pójście do urn to zgoda na to co jest. Pisałem, że nie ma znaczenia na kogo głosujesz, władzy zależy wyłącznie na twoim podpisie na liście. Czy dobrze odgadłem kto wygrał?Smile))
A teraz co niektórzy jeszcze się przyznają, że pod tym sie podpisali... Wy co uczestniczyliście w wyborach nie macie teraz prawa narzekać, bo podpisując się na liście zgodziliście się na taki a nie inny system. Mam nadzieję, że te kompletnie nic nie znaczące wybory (o tym tez pisałem) da wam do myślenia... I następnym razem zamiast iść i oddać głos nieważny czy na dUPR może się zastanowicie, że tak naprawdę głosujecie na PO i PiS.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:05, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arwena napisał:
jabba napisał:
ale 27% frekwencji robi wrażenie. I dlatego się z tobą Damian nie zgodzę. 73% społeczeństwa już wie co tu jest grane. To znaczy że poziom inteligencji w naszym społeczeństwie jest na bardzo wysokim poziomie.
Coś czuje że w następnych wyborach wprowadzą obowiązek brania udziału w tym cyrku. Chyba tak jest w Holandii lub Danii


I ja się nie zgodzę!
mamy 4 grupy spoleczne:

- pierwsza, to jest ta, co poszla na wybory. Ona dzieli sie na 2 podgrupy - na urobionych obywateli, co głosują, bo uważają, że pójcie na wybory to ich obowiązek oraz tych którzy zdają sobie sprawę z większości mankamentów systemu, ale nie widzą innej drogi i są aktywnymi obywatelami dokonującymi świadomego wyboru

- druga grupa to lenie - pewnie liczniejsza od tej pierwszej - może by zagłosowali, ale nie chce im się iśc, bo wolą pojśc na piwo, albo obejrzeć nowy serial w TV

- trzecia grupa olewacze - pewnie najliczniejsza - olewaja wybory, nie dlatego, że je bojkotuja z jakiegoś określonego powodu. Nie wierzą że coś moga zmienić, zmiana ich nie za bardzo interesuje, uważają, że ktoś zrobi to za nich i są zajęci jak najlepszym dostosowywaniem sie do systemu - tak aby stosunkowo dobrz eprzetrwac, albo jak najlepiej się urządzić

- czwarta grupa to tacy ludzie jak ty Jabba - krytycznie oceniają system i twierdza ze odejscie od wyborow to pierwszy krok do wyłączenia się z systemu. To grupa niestety najmniejsza z wszystkich powyższych.

ma się rozumieć, że czwarta grupa (czyli tacy ludzie jak Jabba) to FASZOLE?! Wink
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wiktoriusz




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 57
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:24, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem śmiało: NIE GŁOSOWAŁEM!!! Ja nie mogę na te qrwy patrzeć, a co dopiero stracić dla nich swój cenny czas. Poza tym, jak ktoś wcześniej dobrze napisał: Gdyby wybory miałyby zaszkodzić tej nazistowskiej wspólnocie, nie byłoby wyborów, a te plakaty PO na których widniał/widnieje napis "postaw na polskę" rozłożył mnie doszczętnie. Ciekawe czy Stoczniowcy z Gdyni i Szczecina postawili na polskę. Laughing Crying or Very sad
_________________
„Interes, władza, maszyna - te rzeczy nie widzą człowieka, potrzebują tylko masy”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:52, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja głosowałem, liczyłem na cud, że przy małej frekwencji da się tam wepchnąć kogoś z poza układu. Niestety cudów nie ma. To były moje ostatnie wybory. W następnych dołączam do milczącej większości. nawet jeśli by wprowadzili obowiązek wyborczy. Niestety, żeby się ten syf zmienił to potrzebna jest rewolucja. Szkoda że właściwie żadna rewolucja nie powstała oddolnie.

@scare11 w\/p13r|)@l@j
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:04, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
ja głosowałem, liczyłem na cud, że przy małej frekwencji da się tam wepchnąć kogoś z poza układu. Niestety cudów nie ma. To były moje ostatnie wybory. W następnych dołączam do milczącej większości. nawet jeśli by wprowadzili obowiązek wyborczy. Niestety, żeby się ten syf zmienił to potrzebna jest rewolucja. Szkoda że właściwie żadna rewolucja nie powstała oddolnie.

nie dość, że faszol-hipokryta to jeszcze i naiwniak - oto wzór prawdziwego obywatela!

Cytat:
@scare11 w\/p13r|)@l@j

boli?
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:16, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurwaaaaaa jebane PO ma miażdżącą większość tego się właśnie obawiałem....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schlesier napisał:
Mnie najbardziej rozśmieszył wynik Danuty Hubner w Warszawie. Bo tak : partia, która niby uważa się za liberalną wystawia w najbardziej prestiżowym okręgu skrajną euro-socjalistkę (była w PZPR ponadto przez długie lata) na najwyższą pozycję, a wyborcy PO, którzy też niby uważąją się za liberałów dają socjalistce tak duże poparcie, że zgarnia 40 % ze wszystkich głosów. To pokazuje, że ludzie po prostu nie myślą i nie kierują się programem politycznym danego kandydata. Generalnie Warszawka i ludzie większych miastach są najbardziej ogłupieni.

P.S. Z tą Hubner to PO chyba otrzymała taki rozkaz z góry, że ma ją dać na 1 miejsce, bo ona po prostu musiała wejść bez dyskusji, a SLD nie ma takiego dużego poparcia więc istniało ryzyko, że nie przejdzie.


Zgadza sie - ale to tylko kolejny raz pokazuje, jak slowa stracily swa dawna wartosc i znaczenie. Dzis zeby byc wolnosciowcem i wolnorynkowcem nie wystrarczy byc liberalem, tylko trzeba byc libertarianinem.
Dzis liberalowie to tacy pól-socjalisci, centrum. a tzw. prawicowy PIS to zwykla komuna - jeszcze wieksza niz SLD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zibi123




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 207
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:34, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski słyszałeś ze rusza akcja studencie nie klnij Very Happy
Z resztą zauważyłem że szybko przyswajasz język techniczny Very Happy Wtajemniczeni wiedza o co chodzi Very Happy

A wybory no cóż ja tam nie poszedłem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A wracając do wyborów. Jak już niejednokrotnie powtarzałem, pójście do urn to zgoda na to co jest. Pisałem, że nie ma znaczenia na kogo głosujesz, władzy zależy wyłącznie na twoim podpisie na liście. Czy dobrze odgadłem kto wygrał?

goral_ masz racje na 100% dziwie sie ze ludzie jeszcze od tylu lat po wojnie (II mam na myśli) dają sie wprzegnąć w te rozgrywki i zabawy rządzących. toż to szkoda czasu i energii - lepiej iść do lasu posłuchać ptaków albo obejrzeć jeszcze raz "włądcę pierścieni". równie dobrze mogłoby tych wyborów wcale nie być a ci co siedzą "na stołeczkach"mogą między sobą głosować kto ma zostać a kto nie. aż dziwne że jeszcze dają pospolitemu ludowi sie wyżywać na głosowaniu może tylko po to żeby gawiedź miała się czym drażnić przez następnych parę miesięcy Razz
to śmieszne i zarazem smutne że dorośli ludzie tak dają sie wodzić za nos i nie szkoda im czasu i energii na takie błazenady jak wybory. oglądają te filmy w tematyce afer politycznych a do tej pory nie widzą że to nie fikcja ale rzeczywistość. noooo ale teraz już wszyscy szczęśliwi ... Wink
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mialem okazje byc w komisji wyborczej i musze stwierdzic ze smutkiem, ze... ci ludzie faktyczie wierza, ze glosujac cos moga zmienic. Smutne ale tak wlasnie jest. Sam nie glosowalem - do marionetki mi jeszcze troche brakuje =)
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:41, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie rozumie jednej rzeczy... gdzie Ci wyborcy platformy ? z kim kolwiek bym nie gadal to kazdy nie bedzie glosowac na PO... to skad az tyle poparcia maja? Ja nie wiem, albo moje towarzystwo takie madre albo tylko udaje :/ Glupia warszawa, warszawiacy zdrajcy, zydzi i nazi !!! ( bez obrazy dla normalnych ludzi ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mczesiekk napisał:
Mialem okazje byc w komisji wyborczej i musze stwierdzic ze smutkiem, ze... ci ludzie faktyczie wierza, ze glosujac cos moga zmienic. Smutne ale tak wlasnie jest. Sam nie glosowalem - do marionetki mi jeszcze troche brakuje =)

nie musiałeś głosować by nią być. w sumie wystarczyło byś pomógł IM w sprawnym przeprowadzeniu wyborów...
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shepherd napisał:
Ja nie rozumie jednej rzeczy... gdzie Ci wyborcy platformy ? z kim kolwiek bym nie gadal to kazdy nie bedzie glosowac na PO... to skad az tyle poparcia maja? Ja nie wiem, albo moje towarzystwo takie madre albo tylko udaje :/ Glupia warszawa, warszawiacy zdrajcy, zydzi i nazi !!! ( bez obrazy dla normalnych ludzi ).

a nie masz podejrzenia że jednak coś majstrowali przy urnach
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:13, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
a nie masz podejrzenia że jednak coś majstrowali przy urnach

2 osoby z rodziny i jeden kumpel tez w komisji i bylo czysto, bez walkow...
Pytam ponownie, kto glosuje na jude i nazi ?
Nikt ?
no to ciesze sie,ze chociaz tu sa normalni ludzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:14, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

scare11 napisał:
mczesiekk napisał:
Mialem okazje byc w komisji wyborczej i musze stwierdzic ze smutkiem, ze... ci ludzie faktyczie wierza, ze glosujac cos moga zmienic. Smutne ale tak wlasnie jest. Sam nie glosowalem - do marionetki mi jeszcze troche brakuje =)

nie musiałeś głosować by nią być. w sumie wystarczyło byś pomógł IM w sprawnym przeprowadzeniu wyborów...

no juz bez przesady, chlopak sobie chociaz zarobil Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:25, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja myślę, że właśnie tym czynem sprzedał doraźnie i na własne życzenie swoje ideały (jak i inni na tym forum, którzy są przeciw NIM a pomagali w przeprowadzeniu wyborów), podtrzymując jednocześnie ustalony "porządek". smutne, ale niestety taka jest prawda2...

ps. może niech policjantem też sobie zostanie? chociaż "godnie" zarobi na rodzinę i szybko na emerkę przejdzie... Wink
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:45, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiał być przekręt na głosach. W pewnym pięknym miejscu, po podliczeniu głosów z urn zaczęto je wprowadzać do systemu informatycznego, ale ten nie chciał przyjąć wprowadzanych danych. Trzeba było o północy wzywać kuriera który zapieczętowaną kopertę z wynikami musiał dostarczyć własnoręcznie. Zyskano na czasie i nie chcę spekulować co działo się z przesyłką...
Proponuję Wam również wziąć pod lupę firmę która wdrażała system informatyczny oraz jej koneksje rodzinne z byłymi aparatczykami. Jest sporo punktów zapalnych całego tego czarowania dla naiwniaków. Szczerze współczuję wszystkim którzy w niedzielę poszli do urn z przekonaniem że od nich zależy wynik wyborów i biorą współudział w systemie decyzyjnym. Laughing Macie chyba po 18 lat...
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:51, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

scare11 napisał:
a ja myślę, że właśnie tym czynem sprzedał doraźnie i na własne życzenie swoje ideały

nie dogadamy sie :/
wole miec czlowieka w srodku, ktory patrzy i pilnuje i jak cos bedzie nie tak to da nam znac niz miec zamkniete oczy i nic nie widziec co sie dzieje.

Szpiedzy to podstawa, oni o tym wiedza i mam nadzieje, ze ty juz tez i doceniasz jego role.

edit kurwa jego jebana mac:

Wole niech on dostanie kase z moich podatkow za siedzenie i nie glosowanie niz jakas dziwna z PO badz PiS, czujesz ta jebana roznice?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wole miec czlowieka w srodku, ktory patrzy i pilnuje i jak cos bedzie nie tak to da nam znac niz miec zamkniete oczy i nic nie widziec co sie dzieje.

hmm... czemu by nie wysłać jakiegoś "naszego szpiega" do sejmu by nam donosił?


Cytat:
Wole niech on dostanie kase z moich podatkow za siedzenie i nie glosowanie niz jakas dziwna z PO badz PiS, czujesz ta jebana roznice?

nie. ludzie różne rzeczy robią dla pieniędzy. mi to jest obojętne kto poszedł na tą jebaną komisję. ważne, że współuczestniczył w tym przedstawieniu a nie musiał, zwłaszcza, jeśli nie popiera takiego wytworu jakim jest polityka.

i co takiego stamtąd wyniósł lub mógł wynieść (poza paroma groszami) czego my jeszcze nie wiemy? że to wszystko to pic i jeden wielki przekręt? że ludzie naprawdę wierzą w wybory???


Cytat:
nie dogadamy sie :/

najwidoczniej...
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maestro




Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:23, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zapytajcie kogoś (jeśli się do tego przyzna) dlaczego zagłosował na PO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scare11




Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:27, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, ja się dziś pytałem jednej starszej osoby na kogo głosowała (czyt. komu chciała powierzyć swój los) i typ zrobił z tego Wielką Tajemnicę Państwową - nie powiedział mi! w zasadzie to mnie to jebie, kto go będzie dymał przez najbliższe 5 lat, ale warto było spytać, choćby dlatego, by przekonać się z jakimi absurdami i idiotyzmami możemy się jeszcze spotkać na tej planecie...
_________________
"Za każdym razem, kiedy nie podejmujesz skrajnych działań zmierzających do położenia kresu niesprawiedliwości, przyczyniasz się do nich poprzez swoją bierność, poprzez posłuszeństwo!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aiedail




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 361
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:52, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem trochę serwisów informacyjnych. Wszędzie słychać wypowiedzi polityków typu "Rząd wcale nie dostał żółtej kartki" albo "Dziękujemy społeczeństwu za jeszcze większe zaufanie". Oczywiście mówiąc "społeczeństwo" mają na myśli te 25% Polaków, którzy zdecydowali się pójść na wybory.

I oto chodziło wam, którzy nie poszliście na wybory? Dziś możemy oglądać uśmiechnięte i dumne buźki pań i panów z PO i PISu. Nawet jeśli przejęli się niską frekwencją nie dają tego po sobie poznać. Mało tego - premier Tusk powiedział nawet, że lepiej się stało, że frekwencja była niska. Zresztą mówiłem o tym w poprzednim poście: nie pójście na wybory to przyzwolenie by inni wybierali za nas.

A wyobraźcie sobie scenariusz, w którym te 75% a nawet tylko część z tego głosuje na partie typu UPR czy Libertas. Wyobraźcie sobie miny premiera i prezesa PISu gdyby te partie zdobyły pozycję zagrażającą monopolowi "czwórki wspaniałych". Nie warto byłoby ruszyć wczoraj swoich czterech liter tylko po to? Bo jak widzimy politykom wcale nie zależy na wysokiej frekwencji, nikogo ona nie rusza. Dla nich liczy się przede wszystkim wygrana.

A dla wszystkich, którzy nie wierzą w sensowność głosowania lub w to, że wybory są faktycznie demokratyczne: zobaczcie co się dzieje w innych krajach Europy. W Szwecji do PE wybrano kandydatów z Partii Piratów, która niedawno broniła wolności dostępu do internetu. Na Wyspach zaś wygrali nacjonaliści. To dowód na to, że jeśli komuś naprawdę zależy na zmianach głosuje, zamiast się zniechęcać i nic nie robić.

A teraz słuchajcie sobie dumnych i radosnych wypowiedzi polityków, którymi już wymiotujecie. Słuchajcie sobie o tym, jak "Europa skręca w prawo". To dzięki wam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 08 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

scare11 napisał:
[i co takiego stamtąd wyniósł lub mógł wynieść (poza paroma groszami) czego my jeszcze nie wiemy? że to wszystko to pic i jeden wielki przekręt? że ludzie naprawdę wierzą w wybory???


Co wynioslem hmm... Fajnie w sumie posiedziec za te 135 pln i popatrzec na takich jak ty, spuszczajacych sie przy urnach majacych nadzieje, ze sa w stanie cos zmienic. Fajnie w jakiejs czesci odebrac to co rzad mi zabiera w postaci podatkow. Uwierz mi, ze calkiem sporo mozna wyniesc.
Powiedz mi cos wiecej o "wytworze jakim jest polityka" Wink Co ty mozesz wiedziec o moich idealach ignorancie ? Jak bede sobie chcial przekopac bezkarnie jakiegos przechodnia to i zapisze sie do milicji.

A co do tej Partii Piratow... Wygrali bo bylo o nich glosno, a zeby bylo glosno potrzebny byl sponsor. Sponsor ktory teraz sobie odbierze to co zainwsetowal i bedzie na duuuzym plusie =)
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nie idziemy na wybory unijne 7 czerwca
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile