W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wylosowano numery list do PE   
Podobne tematy
Wybory do PE 15
Nie idziemy na wybory unijne 7 czerwca152
Eurokołchozowi 3 x NIE6bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 4750
Strona:  «   1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:17, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sneq napisał:
Czy bierzecie pod uwagę fakt, iż można iść do urn, ale wcale nie oddawać głosu na partię z listy, zaś można wpisać na karcie co wam się podoba, oczywiście w granicach dobrego smaku (zresztą jak kto woli).
Właśnie nad tym debatujemy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vendetta7




Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 159
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez sensu. dotrze to tylko do grupki ludzi, którzy bd zatrudnieni przy liczeniu (dla przykładu powiem, że jest tam mój kolega który chyba nie jest w stanie wymienić 3 parti na obecnej scenie politycznej, więc tym bardziej nie zrozumieją takiego "przekazu")

Jednakże jakbyśmy napisali (w sensie dużą grupą) NWO albo coś w tym styllu ciekawe czy by ktoś się tym zainteresował, albo gdzies o tym wspomnieli ? ;>
_________________
"Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." - Józef Beck
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 11 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się znana już prawda "Gdyby wybory mogły coś zmienić, dawno zostałyby zakazane". Trafniejszego sloganu się nie znajdzie. Można go wywieszać przed wejściem i malować na plakatach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:20, 13 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto najnowszy spot reklamowy majacy niebawem ukazac sie we wszystkich krajach UE. Ponizej wersja polska. Koncowka bardzo adekwatna Confused Nie glosujcie tak jak kolega FreeG, to wybiora za was PO i bedziecie mieli- kamery na kazdej ulicy! Evil or Very Mad Jezeli nie zaglosujecie- to powinniscie byc gotowi na wziecie ciezaru odpowiedzialnosci za to, jak Europa bedzie wygladala.. Glosujac na partie, ktora wiemy ze chce isc innym nurtem politycznym niz obecni politykierzy bedziemy miec swiadomosc, ze uczynilismy pozytek z naszego najmniejszego prawa ktore posiadamy, aby cos w wzgledzie ksztaltujacego sie rezimu zmienic!







Oto wersja angielska. Rowniez ciekawa.. zwlaszcza fragment o GMO.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chokebore




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 205

PostWysłany: 17:54, 13 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapodaje rozpoczecie kampanii UPR w Lublnie, jako ze sie tu urodzilem i znam tematy od podszewki i wczesniej, polecam:
moze to nie jest wielki show, ale mam nadzieje ze nie o show chodzi..






btw w pierwszej czesci byl wspomniany Libertas, jako nowa partia eurosceptyczna, mi jak i mowcy, wyglada to na kolejna kontrolowana opozycje.... i false brand:/[/youtube]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:34, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za totalnym zbojkotowaniem wyborow i postaram sie to w dwoch slowach uzasadnic.Biorac w nich udzial i glosujac na jakakolwiek partie akceptujemy od poczatku zasady gry ustanowione przez kogos obcego .
Czy gralibyscie w pokera wiedzac z gory ,ze facet ma znaczone karty?na pewno nie.
Tutaj sytuacja jest podobna.Jeden z forumowiczow wspomnial ,ze EU ma tych "kart" ponad 3000 tysiace.Znacie je?

Jak chcecie wygrac te partie ?

W czasach tzw.komuny zdarzalo sie slyszec taki argument:""wstapilem do pzpr po to aby bylo w niej przynajmniej paru uczciwych ludzi".Nawet jesli mowiacy wierzyl (a nie szukal li tylko wymowki) w to co mowi to i tak koncowy efekt byl zerowy.

Tyle tylko ,ze poprawial czerwonym statystyke a tylko to widac z daleka.Kogos Ktos mieszka np.w Australii i pojecia nie ma o polskich realiach mogl przeczytac w gazecie: "partia komunistyczna w Polsce ma tyle i tyle milionow czlonkow" .I tylko to sie liczylo w opinii pyblicznej a o to przeciez chodzi.
Amerykanin czy Australijczyk ,ktorego zadna sila (na razie) nie zmusi do tego aby wstapil do jakies partii jesli nie ma ochoty opdbierze to przez swoj pryzmat:wstepuja czyli chca.

Podobnie ma sie sytuacja z wyborami do eurokolchozu.Glosujac,nawet na partie ,ktora wydaje sie nam "uczciwa" i wierzac w to ,ze moze ona cos zmienic nadajemy jedynioe wiarygodnosc calej aferze w oczach swiata.

Generalny bojkot jest w stanie zwrocic uwage opinii publicznej udzial w wyborach bedzie tylko poslusznym tanczeniem tak jak nam zagraja.

Nie miejmy zludzen(chociaz to takie pociagajace).

W chwili obecnej nie liczymy sie ABSOLUTNIE na arenie nie tylko miedzynarodowej ale nawet europejskiej.
Obecny rzad zlozony z potakiwaczy poslusznie wypelnia polecenia tych ,ktorzy mu placa i gwarantuja wygodne zycie w zamian za posluszenstwo.Odpowiedzmy sobie co zyskamy- bo tylko w takich kategoriach musimy na to realnie patrzec- jako narod i panstwo biorac udzial w tej grze?

Konkretnie.

Moim zdaniem udzial w wyborach mialby jakis sens gdybysmy mieli w kraju polityczna ,realna ,narodowa sile ,ktora rzeczywioscie reprezentowala by polskie interesy I MIALA ZA SOBA TAK SILNE POPARCIE,ZE POLITYCY Z EUROKOLCHOZU MUSIELI BY SIE Z NIA LICZYC.

Takiej sily nie ma.


Pamietacie co powiedzial Stalin gdy mu powiedziano ,ze Watykan oblozyl go klatwa? Zapytal:'A ile papiez ma dywizji?"

Ile my mamy dywizji aby sie z nami liczono?

Jak bedzie to wygladac w praktyce nawet jesli dla pozorow jakis Polak zostanie "europoslem " w "europarlamencie"? Jakie ma szanse na zalatwienie czekolwiek dla POLSKI jesli to cos nie bedzie pasowac tym ,ktorzy maja za soba sile polityczna?ZADNE,.
Bedzie to nastepna fikcja nadajaca znamiona legalnosci calej aferze.

Moze zamiast martwic sie o parlament europejski zaczniemy sie martwic o to KTO i dlaczego zasiada w naszym skromnym polskim parlamencie?
Zacznijmy porzadki od wlasnego domu a dopiero potem pomagajmy sprzatac u sasiada.

Totalny bojkot bedzie cos znaczyl .Pokaze nasza sile,pokaze co wazniejsze nasza umiejetnosc do wspolnego narodowego dzialania. Tylko to sie liczy .Reszta to fikcja.



Jerzy Ulicki-Rek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:41, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FreeG napisał:
Podoba mi się znana już prawda "Gdyby wybory mogły coś zmienić, dawno zostałyby zakazane". Trafniejszego sloganu się nie znajdzie. Można go wywieszać przed wejściem i malować na plakatach.



Nic dodac nic ujac.Proponuje aby ten slogan zaakceptowac w tym momencie.

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DarkRaven




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:13, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Totalny bojkot bedzie cos znaczyl .Pokaze nasza sile,pokaze co wazniejsze nasza umiejetnosc do wspolnego narodowego dzialania. Tylko to sie liczy .Reszta to fikcja.

Zgodze sie z uzytkownikiem Jerzy Ulicki-Rek, w tej kwestii mam takie samo zdanie. Poprostu bojkot. Idealny przyklad z pokerem Very Happy
Ja dziekuje za taka "wolnosc" gdzie tak naprawde moj glos niewiele zmienia ... praktykowalem to w poprzednich latach i jakos niewiele sie poprawilo.

Osobiscie bojkotuje - nie ide !!! [a co mi tam , wolno mi w wolnym kraju olac glosowanie]

Przynaleznosc do PZPR dawala jakies tam wymierne przywileje jakby na to nie spojrzec (pracodawca inaczej patrzyl, mozna bylo cos szybciej zalatwic itp. Razz ).
Ogolnie to masz racje, licza sie statystyki. Taki porzadny bojkot moze zwrocic uwage ze cos sie dzieje. Jezeli bedzie niska frekwencja to nie ma bata, ktos sie zacznie interesowac dlaczego ... jesli oczywiscie oglosza prawdziwe dane a nie wyssane z palca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:21, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze klilka glosow w tej sprawie :
http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=4566

"Bojkot wyborow do Parlamentu Europejskiego!!! Rezolutna odpowiedz na marksistowska manipulacje


Tak jest!
Mnie to zadziwia dlaczego ludzie tak krytykujacy i wybrzydzajacy na superbiurokratyczny system brukselskiego socjalistycznego molocha, wytykajacy bezproduktywnosc i jalowosc wszelkiej aktywnosci europarlamentarzystow,pokazujacy bezkompromisowo totalitaryzm tworzonego na naszych oczach superpanstwa,
jako swoj nastepny krok w tej tak pryncypialnej krytyce wybieraja start w wyborach na europosla do Parlamentu Europejskiego.!!Smile))

Gdzie tu sens i logika ,spojnosc i uczciwosc wlasnego zachowania????....

Mowie o blogerze,dziennikarzu i pryncypialnym krytyku brukselskiej,socjalistycznej biurokracji,panu Waldemarze Rajcy.

Czlowiek ten startuje w wyborach na europosla z listy Unii Polityki Realnej.

Moj Boze, partia majaca w swej nazwie slowo "realna" ,wystawia sie do wyborow jak panna na wydanie,pokazujac to co ma najlepsze. A jak do tej pory najlepsze to ma poglady wybrane z cytatow glownie Miltona Friedmana i paru jeszcze innych tzw wolnosciowcow z tzw.Zachodu,cokolwiek by to mialo znaczyc...

UPR jako partia nic nie znaczy i nigdy nie znaczyla na politycznej scenie w Polsce. Nawet jak dostala sie do Sejmu to takze jedyne z czego do dzis ludzie pameitaja ta kanapke to okrzyk Korwina-Mikke,ze "rzad rznie glupa".

A dzis UPR rznie glupa startujac w marksistowskich wyborach do ciala,ktore jest jak najbardziej socjalistyczne i totalitarne,mimo pozorow demokracji i wyborow;
tych wyborow,ktore tak naprawde maja ustawic polityczna dekoracje, za ktora schowa sie i zamiecie te wszystkie smiecie,ktore wystawaloby niepotrzebnie i psulo widok "brukselskiej demokracji" wobec reszty swiata ,i w ogole.

No wiec tak,ja sie dziwie,i uwazam swoje zdziwienie za moja wolnosc do wyrazania roznych zadziwien w dowolnych ilosciach i na dowolny temat.

Ja stawiam pytanie o cel pojscia na wspolprace z jewropejska bolszewia.

Jest krag osob o nieustalonej liczbie,ktorzy wyrazaja poglad,zeby isc na wybory i glosowac na liste UPR a zwlaszcza na nazwiska poumieszczane na pierwszych miejscach,bo te akurat miejsca gwarantuja prawie stuprocentowa wybieralnosc do urzedu.
Uwazaja pewnie,ze jest to bardzo sprytne ,zeby wyslac do PE "naszych ludzi w abwerze".
Juz jak oni sie tam zainstaluja to dopiero beda nam tu podsylac historie ,ze prosze siadac!!..
To dopiero bedziemy sie dowiadywac roznych rzeczy, ktore zgrabnie opisane beda nam umilac poranna kawusie.....

A ja powiem,ze ja pitole takie historie ,rodem z wytartych dywanow brukselskich korytarzy i sal konferencyjnych.!!!!!...

To co najciekawsze,czyli Prawda, to jest schowane gleboko w tajnych sejfach i niedostepne dla przecietnych europarlamentarzystow,ktorych rola jest wylacznie dekoracyjna.!!...Aczkolwiek warto zauwazyc po raz kolejny,ze nawet ta dekoracja ma byc wybrana wg gustow i pomyslow magikow od manipulowania skladem parlamentow.

I stad wlasnie wynika moje pytanie o celowosc i zasadnosc wspolpracy z jewropejska bolszewia..
Jak pokazuje dotychczasowe doswiadczenie,zadne europosel nie byl i nie bedzie wladny zrobic samodzielnie malutkiego kroczku w celu powstrzymania marszu socjalistycznej miedzynarodowki przez salony unijne.

Dekoracja jest i pozostanie dekoracja!!

Wystarczy poznac mechanizmy marksistowskiego oszustwa wyborczego z pomoca list partyjnych ,zeby nie miec zadnych zludzen.

Politycy UPR ,w tym takze pan Rajca,duzo pisza i pisali o rozrosnietej biurokracji,o tabunach roznych urzednikow zalegajacych biurka i urzedy roznych szczebli tak na poziomie naszych polskich realiow jak i brukselskich.

Biurokracja i jeszcze raz biurokrajca jest winna wszystkiemu ,krzycza politycy UPR i ich zwolennicy.

A co oni sami dzis robia!! Wlasnie ida w biurokraty!!!...

Az sie pala do tego ,zeby byc jednymi z tego tabunu masy urzedniczej wypelniajacej szczelnie unijne pomieszczenia z biurkami i faxami.Az przebieraja nogami z niecierpliwosci ,zeby sie w koncu dorwac do tych konfitur.
Tera k..wa my!!!...
Propaganda majaca na celu zapedzenie ludzi do wyborow ruszyla juz dawno.Jeszcze w zeszlym roku.

Wszycy garna sie do europoslowania,bo choc nic dobrego nie zrobia,to sobie chociaz pozyja i pozwiedzaja swiata za pieniadze tak znienawidzonego przez monarchistow, do ktorych nalezy przeciez UPR, ludu...

Obrzydliwa podwojna moralnosc . Produkt pojscia na wspolprace z czerwonymi."





sobota, 09 maja 2009, jowitaa1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
YELONKY




Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyniki prawyborów


"Platforma wyprzedziła SLD - 17,74 proc. i niebiorący udziału w prawyborach komitet wyborczy nr 10, pod którym krył się PIS - 14,15 proc.

Próg wyborczy przekroczył także komitet PSL - 10,13 proc. Poniżej progu znalazły się komitety wyborcze: Samoobrona (4,41 proc.) i Prawica Rzeczypospolitej (4,11 proc.), Centrolewica (3,86 proc.), UPR (2,94 proc.), Polska Partia Pracy (2,72 proc.) i Libertas (2,14 proc.).
W prawyborach udział wzięło w sumie 3 tys. 669 osób, co dało frekwencję wyborczą 5,72 proc."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:11, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Jestem za totalnym zbojkotowaniem wyborow i postaram sie to w dwoch slowach uzasadnic.Biorac w nich udzial i glosujac na jakakolwiek partie akceptujemy od poczatku zasady gry ustanowione przez kogos obcego .
Jerzy Ulicki-Rek


Popieram w 1000000000000%
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niegłosowanie stanowi oddanie inicjatywy

samoobrona leppera i LPR były rugowane w mediach a mimo to, mimo zerowego oppracia w sondażach, dostaly się do parlamentu, bo potrafily zmobilizować wyborców i zawalczyć o elektrorat

czyli co, lepiej siedziec w fotelu i czytac forum bimiego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ciekawe voltar na kogo ty zagłosujesz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:59, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to na kogo? Lista numer 1 - Unia Polityki Realnej Very Happy
_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 31 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
niegłosowanie stanowi oddanie inicjatywy

samoobrona leppera i LPR były rugowane w mediach a mimo to, mimo zerowego oppracia w sondażach, dostaly się do parlamentu, bo potrafily zmobilizować wyborców i zawalczyć o elektrorat

czyli co, lepiej siedziec w fotelu i czytac forum bimiego?


Voltar.Ja mysle ,ze wrecz przeciwnie .To wybory przeniesione na grunt na ktorym nas glos sie liczy .Wyobraz sobie tytuly:
"90 % Palakow zbojkotowalo wybory do EU".
Nie idac jak owca glosujesz w domu.
To wlasnie proponuje:GLOSUJ W DOMU .Wrzuc do sedesu kartke z napisem "WYBORY DO EUROKOLCHOZU" .Na pewno dojdzie.To naczynia polaczone:)

Obawiam sie ,ze wiekszosc polakow pojdzie brac udzial w tej farsie na zaasadzie Klimka Bachledy,legendarnego ratownika z GOPR ,ktory mial slynne powiedzonko:'Trza isc.."
O jedne raz za duzo.Poszedl i zginal...

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:26, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bojkotowanie wyborów? co o tym myślę? Zła strategia
Cytat:
Ogólnie uważam tę całą szopkę jedynie za szopkę, ale niestety boję się, że jak nie zagłosuję na kogoś, kto się im sprzeciwi, to nas poprostu zniszczą. Już raz przytoczyłem historię tamil tigers, zbrojnego ugrupowania mniejszości tamili na srilance. Sukcesywnie propagowali oni bojkot wyborów wśród swoich zwolenników. Skończyło się tym, że ich przeciwnicy zdobyli wszystkie miejsca w parlamencie, legalny dostęp do kasy i niedawno za pomocą wojska wyrżnęli ich całkowicie w pień. (Pomijam tamiltigers i to co robili, chcę tylko pokazać jak zgubną wybrali strategię)


Ponieważ frekwencja w tych wyborach będzie minimalna, dlatego MY niezadowoleni mamy niepowtarzalną szansę. Jeśli Ci się nie podoba to oddaj głos, na kogoś kto choć w jakimś stopniu odpowiada Twoim przekonaniom. Jeśli wszyscy niezadowlenii zasiądą w fotelach, to głównym partiom wystarczy, że zagłosują jedynie ich członkowie. O to im chodzi. (Wybory to nie referendum, tu nawet przy frekwencji 1% stołki zostaną rozdane/przy okazji troche paradoks, co nie?)

Nie dajcie się zmanipulować, głosujcie pod prąd!
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:43, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jordii napisał:
Bojkotowanie wyborów? co o tym myślę? Zła strategia
Cytat:
Ogólnie uważam tę całą szopkę jedynie za szopkę, ale niestety boję się, że jak nie zagłosuję na kogoś, kto się im sprzeciwi, to nas poprostu zniszczą. Już raz przytoczyłem historię tamil tigers, zbrojnego ugrupowania mniejszości tamili na srilance. Sukcesywnie propagowali oni bojkot wyborów wśród swoich zwolenników. Skończyło się tym, że ich przeciwnicy zdobyli wszystkie miejsca w parlamencie, legalny dostęp do kasy i niedawno za pomocą wojska wyrżnęli ich całkowicie w pień. (Pomijam tamiltigers i to co robili, chcę tylko pokazać jak zgubną wybrali strategię)


Ponieważ frekwencja w tych wyborach będzie minimalna, dlatego MY niezadowoleni mamy niepowtarzalną szansę. Jeśli Ci się nie podoba to oddaj głos, na kogoś kto choć w jakimś stopniu odpowiada Twoim przekonaniom. Jeśli wszyscy niezadowlenii zasiądą w fotelach, to głównym partiom wystarczy, że zagłosują jedynie ich członkowie. O to im chodzi. (Wybory to nie referendum, tu nawet przy frekwencji 1% stołki zostaną rozdane/przy okazji troche paradoks, co nie?)

Nie dajcie się zmanipulować, głosujcie pod prąd!



Jordii
Nie znam ustawy regulujacej wybory do eurokolchozu ale musi byc jakas klauzula mowiaca o tym ,ze przy frekwencji nizszej niz ..... % wynik glosowania bedzie niewazny.
Z drugiej strony jesli takiej klauzuli nie nie i nawet 5% procentowy udzial wyborcow bedzie uwazany za miarodajny i wiarygodny -wtedy cos stoi na glowie.
W takiej sytuacji mamy do czyniwenia z manipulacja typu:"idz glosowac na byle kogo bo jak nie pojdziesz to nasi wrogowe wybiora tego kogo chca."

Uwazam ,ze musi byc taka klauzula mowiaca o tym ,ze odmowa ....% wyborcow w glosowaniu uniewaznia glosowanie.Bierny opor ale opor przynoszacy nam jakies korzysci to w tym momencie nasza jedyna bron.

Bez takiego zabezpieczenia cala reszta to pusty smiech.

Jak to wyglada w praktyce-nie wiem.

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jordii




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 701
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:56, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę Was zmartwić. Takiego przepisu nie ma. Niezależnie na frekwencje wybory są ważne! Dlatego bojkot tylko pomaga, którzy są przy korycie i wysprzedają nasz kraj.

Kto chce może skonsultować ustawę:
Ustawa z dnia 23 stycznia 2004 r. Ordynacja wyborcza do Parlamentu Europejskiego: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20040250219

W roku 2004 frekwencja w Polsce wyniosła 20% - wynik jest ważny i wiążący. (Dla odróżnienia aby referendum było ważne, musi w nim wziąć udział min 50% upoważnionych do głosowania, paranoja). Dlatego poważnie się zastanówcie nad tym, aby ruszyć dupe i oddać głos na kogoś, kto choć trochę namiesza w Europarlamencie. Mainstream poradzi sobie bez Was, wierzcie mi.
_________________
www.demokracjabezposrednia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:29, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jorduii
czekam az otworzy sie dokument i psze w miedzyczasie.jesli to prada co piszesz -a nie mam powodyu ci nie wierzyc w takim razie mamy do czynienia w gigantycznym kantem od samego poczatku.
W takim ukladzie 5 % 'swoich" moze wybrac kogo chce bo 95% zbojkotuje wybory protestujac w ten sposob bo nie ma -zdaniem tej wiekszosci-nikogo godnego zaufania i ich glosu?
Przeciez to paranoja!Obled!

Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:03, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy artykul 8:

Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej
ma również obywatel Unii Europejskiej niebędący obywatelem polskim,
który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat oraz, zgodnie z prawem, stale
zamieszkuje w Rzeczypospolitej Polskiej i został ujęty w stałym rejestrze wyborców,
o którym mowa w ustawie z dnia 12 kwietnia 2001 r. - Ordynacja wyborcza
do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Pol©
Kancelaria Sejmu s. 3/66
04-03-17
skiej (Dz.U. Nr 46, poz. 499, z późn. zm.2)), zwanym dalej „rejestrem wyborców

To znaczy ,ze jesli POLACY zbojkotuja wybory to zastapia ich nie-obywatele ,ktorzy sa w rejstrze wyborcow!?


"Rozdział 16
Protesty wyborcze. Ważność wyborów
Art. 134.
1. Przeciwko ważności wyborów, ważności wyborów w okręgu lub wyborowi posła
do Parlamentu Europejskiego może być wniesiony protest z powodu:
1) dopuszczenia się przestępstwa przeciwko wyborom, określonego w rozdziale
XXXI Kodeksu karnego, mającego wpływ na przebieg głosowania,
ustalenie wyników głosowania lub wyników wyborów lub
©Kancelaria Sejmu s. 46/66
04-03-17
2) naruszenia przepisów niniejszej ustawy dotyczących głosowania, ustalenia
wyników głosowania lub wyników wyborów.
2. Protesty rozpatruje i rozstrzyga o nieważności wyborów lub o nieważności wyboru
posła do Parlamentu Europejskiego Sąd Najwyższy, w drodze uchwały.
Art. 135.
1. Jeżeli podstawę protestu stanowi zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko wyborom
albo naruszenia przez Państwową Komisję Wyborczą przepisów niniejszej
ustawy dotyczących ustalenia wyników głosowania lub wyników wyborów,
może go wnieść każdy wyborca.
2. Protest przeciwko ważności wyborów w okręgu wyborczym lub przeciwko wyborowi
posła do Parlamentu Europejskiego może wnieść wyborca, którego nazwisko
w dniu wyborów było umieszczone w spisie wyborców w jednym z obwodów
głosowania na obszarze danego okręgu wyborczego.
3. Prawo wniesienia protestu przysługuje również przewodniczącemu właściwej
komisji wyborczej i pełnomocnikowi wyborczemu komitetu wyborczego.
Art. 136.
1. Protest wnosi się na piśmie do Sądu Najwyższego w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia
wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą w Dzienniku
Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej. Nadanie w tym terminie protestu w polskiej
placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z wniesieniem go
do Sądu Najwyższego.
2. Wnoszący protest powinien sformułować w nim zarzuty oraz przedstawić lub
wskazać dowody, na których opiera swoje zarzuty.
3. W odniesieniu do wyborcy przebywającego za granicą lub na polskim statku
morskim wymogi wymienione w ust. 1 uważa się za spełnione, jeżeli protest został
złożony odpowiednio właściwemu terytorialnie konsulowi lub kapitanowi
statku. Wyborca obowiązany jest dołączyć do protestu zawiadomienie o ustanowieniu
swojego pełnomocnika zamieszkałego w kraju lub pełnomocnika do doręczeń
zamieszkałego w kraju, pod rygorem pozostawienia protestu bez biegu.
Art. 137.
1. Sąd Najwyższy rozpatruje protest w składzie 3 sędziów w postępowaniu nieprocesowym
i wydaje, w formie postanowienia, opinię w sprawie protestu.
2. Opinia, o której mowa w ust. 1, powinna zawierać ustalenia co do zasadności zarzutów
protestu, a w razie potwierdzenia zasadności zarzutów - ocenę, czy przestępstwo
przeciwko wyborom lub naruszenie przepisów niniejszej ustawy miało
wpływ na wynik wyborów.
3. Uczestnikami postępowania są: wnoszący protest, przewodniczący właściwej
komisji wyborczej albo jego zastępca i Prokurator Generalny.
©Kancelaria Sejmu s. 47/66
04-03-17
Art. 138.
1. Sąd Najwyższy pozostawia bez dalszego biegu protest wniesiony przez osobę do
tego nieuprawnioną w myśl art. 135 lub niespełniający warunków określonych
w art. 136. Niedopuszczalne jest przywrócenie terminu do wniesienia protestu.
2. Sąd Najwyższy pozostawia bez dalszego biegu protest dotyczący sprawy, co do
której w niniejszej ustawie przewiduje się możliwość wniesienia przed dniem
głosowania skargi lub odwołania do sądu lub do Państwowej Komisji Wyborczej.
3. Jeżeli w proteście zarzucono popełnienie przestępstwa przeciwko wyborom, Sąd
Najwyższy niezwłocznie zawiadamia o tym Prokuratora Generalnego.
Art. 139.
1. Protesty rozpatruje Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Pracy, Ubezpieczeń
Społecznych i Spraw Publicznych, na podstawie opinii wydanych w wyniku
rozpoznania protestów.
2. Rozstrzygnięcie, o którym mowa w art. 134 ust. 2, Sąd Najwyższy podejmuje,
nie później niż w 90 dniu po dniu wyborów, na posiedzeniu z udziałem Prokuratora
Generalnego i Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej.
3. Sąd Najwyższy, podejmując uchwałę o nieważności wyborów lub o nieważności
wyboru posła do Parlamentu Europejskiego, postanawia o przeprowadzeniu wyborów
ponownych lub o podjęciu niektórych czynności wyborczych, wskazując
czynność, od której należy ponowić postępowanie wyborcze.
4. Uchwałę Sądu Najwyższego, o której mowa w art. 134 ust. 2, przedstawia się
niezwłocznie Prezydentowi Rzeczypospolitej oraz Marszałkowi Sejmu, a także
przesyła Państwowej Komisji Wyborczej.
5. Uchwałę Sądu Najwyższego, o której mowa w art. 134 ust. 2, ogłasza się w
Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.
Art. 140.
1. W przypadku podjęcia przez Sąd Najwyższy uchwały o nieważności wyborów
lub o nieważności wyboru posła do Parlamentu Europejskiego wybory ponowne
lub wskazane czynności wyborcze przeprowadza się na zasadach i w trybie
przewidzianych w niniejszej ustawie.
2. Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej o wyborach ponownych lub podjęciu
wskazanych czynności wyborczych podaje się do wiadomości publicznej
i ogłasza się w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej najpóźniej w 5 dniu
od dnia ogłoszenia uchwały Sądu Najwyższego, o której mowa w art. 139 ust. 3.
Przepisy art. 11 ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.
3. Wyniki wyborów ponownych albo wyniki przeprowadzonych czynności wyborczych
Państwowa Komisja Wyborcza podaje w obwieszczeniu. W obwieszczeniu
wymienia się ponadto osoby, których wybór został unieważniony, ze wskazaniem
numeru okręgu wyborczego, a także numeru i nazwy listy okręgowej.
4. Obwieszczenie, o którym mowa w ust. 3, ogłasza się w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej
Polskiej oraz podaje się do wiadomości publicznej, a także przesyła
się niezwłocznie Marszałkowi Sejmu.
©Kancelaria Sejmu s. 48/66
04-03-17
5. Marszałek Sejmu niezwłocznie po ogłoszeniu obwieszczenia, o którym mowa w
ust. 3, przesyła Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego zawiadomienie o
wyborze posła do Parlamentu Europejskiego i inne wymagane przez Parlament
Europejski dokumenty."

Nie widze nic co z sytuacja gdy wybory zostana zbojkotowane...
_________________
Wolna Polska zaczyna sie tutaj
Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vendetta7




Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 159
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy Ulicki-Rek napisał:
Voltar napisał:
niegłosowanie stanowi oddanie inicjatywy

samoobrona leppera i LPR były rugowane w mediach a mimo to, mimo zerowego oppracia w sondażach, dostaly się do parlamentu, bo potrafily zmobilizować wyborców i zawalczyć o elektrorat

czyli co, lepiej siedziec w fotelu i czytac forum bimiego?


Voltar.Ja mysle ,ze wrecz przeciwnie .To wybory przeniesione na grunt na ktorym nas glos sie liczy .Wyobraz sobie tytuly:
"90 % Palakow zbojkotowalo wybory do EU".
Nie idac jak owca glosujesz w domu.
To wlasnie proponuje:GLOSUJ W DOMU .Wrzuc do sedesu kartke z napisem "WYBORY DO EUROKOLCHOZU" .Na pewno dojdzie.To naczynia polaczone:)




Nie byłoby takich tytułów. Jedynie coś w stylu "Polacy przeżarci komunistyczną tradycją nie poszli na wybory" "Polacy są tak bierni, że nie interesuje ich kto będzie rządził". A kto niby będzie wiedział, że to jest BOJKOT?! no kto ? ja i ty, ale władze w Brukseli nawet o tym nie pomyślą, prędzej wpadną na to, że po prostu nie chciało się im iść i tyle.
Bojkotem nikt nic nie zdziała.

Druga sprawa. Co do sondaży to już po prostu przeginają pałę. Chcą na siłę przepchnąć PiS i PO, ale elektorat u tak pójdzie za sondażem.
BTW w sondażu na portalu grono.net wynika, że większość głosowała by na UPR Shocked Wiadomo, że użytkownicy tego portalu to głównie młodzi. Tyle, że w tym przypadku mamy pewność, że nikt przy wynikach nie majstrował. Także sondaże gó*** się liczą.

Jednakże część oglądaczy TVN-u i tak bd głosowała na te 2 partie i wasz bojkot nic nie da. Przez to, że nie zagłosujecie dajecie jeszczez większą szansę PiS-owi i PO. Można powiedzieć, że jest im to nawet na rękę. Jeżeli zagłosowalibyście na partię opozycyjną mogło to by mieć jakiś wpływ na wynik. Ale przez to, że nie będziecie głosować wcale dajecie większość głosów partiom, na które cały czas tu narzekacie.
_________________
"Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." - Józef Beck
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vendetta7 napisał:
Chcą na siłę przepchnąć PiS i PO



z przewagą na PO oczywiście,



ja tam idę z miejsca biorę listę 1 i już
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:41, 01 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie coś od czasu do czasu wklejam na onecie.

Cytat:
Średnio rozgarnięty wyborca UPR widzi jak na dłoni sprawne zagrania sondażowni. Kiedyś prześcigały się w podawaniu wyników, teraz jest to nie na rękę. Otóż jak podadzą prawidłowe wyniki np. PO-45%, PIS-25%, SLD-9%, PSL-8%, to ludzie głosujący na te partie zwyczajnie zrobią sobie 7 czerwca grila, a nie pójdą na wybory. Natomiast "wystraszenie" wyborców i podowanie wyników np. UPR-17%, Libertas-12%, spowoduje że ludzie zaczną szukać informacji, programów. Zrozumieją że te partie różnią się od wielkiej czwórki.


Nie wiem jak jest na innych stacjach ale od około 1 miesiąca na tvp3 nie widzimy sondaży. Kiedyś po wyborach co tydzień mieliśmy wałkowanie tego samego. Może to sprawa Farfała który nie pozwala puszczać sondaży z Libertasem poniżej 5%. Jak to widzicie na innych stacjach Polsat News, Tvn24? O ile oglądacie te programy.
_________________
Limit postów na żądanie - 1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madison




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:23, 02 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym UPR to bym się zastanawiał bo pan Mikke chyba nie jest taki wiarygodny do końca. Ma jakieś takie dziwne poglądy.

Jego wypowiedzi o stoczni:
http://www.youtube.com/watch?v=A-i8djz7Asg&feature=channel
O kobietach:
http://www.youtube.com/watch?v=DSaOoDIP4qw

Lub "kierowca, który nie ma wypadków to słaby kierowca"
http://www.youtube.com/watch?v=ER1tCfwrzFA&NR=1
On ma tylko rację, tak wynika z jego formułowanych zdań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:09, 02 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z netu

Rusza bitwa o korytka

We wsiach i miasteczkach, a nawet na Wiejskiej.
Rusza bitwa o korytka do unii jewropejskiej.
Wszędzie krzątanina, wszak czasu niewiele.
By się znów załapać na tłustą Brukselę.

Don otwiera kongres po stoczniowców trupach.
Śmiesznie się spisuje, rżnąc tęgiego głupa.
Nim rozkaże tłumom rozejść się do domu,
traktuje ich wcześniej produktem Gazpromu.

Jaro wali w pulpit, sufitem zadrżało.
-Jeśli PIS znów przegra -źle się będzie działo.
Ten, polityk kuma. Co mieć na uwadze?
Jaki puścić bajer, by odzyskać władzę?

Na świecie panika Meksykiem wstrząsnęła.
Była ptasia grypa . Skąd się świńska wzięła?
Aby odpowiedzieć na te dywagacje
Trzeba się zapytać. -Kto wziął Pharma akcje?

Wzniecono nam panikę o grypie dlatego,
By kitem zlepić plajtę rynku globalnego.
Niech się w panice ubogich świat okrywa.
A lichwie w farmacji wzrastają aktywa.

Pójdziesz na wybory, wrzucisz głos do urny.
Przemyśl ten dylemat: Czyj ten kołchoz kurny?
Czy będzie porażka? Czy zwycięstwo w glorii?
Gdy ten kołchoz wpadnie do szamba historii. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4   » 
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wylosowano numery list do PE
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile