W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Palikot prześwietla Kaczyńskich  
Podobne tematy
palikot w komisji trójstronnej 31
Przemiana Palikota47
Ruch Palikota36
Pokaz wszystkie podobne tematy (12)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3652
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:04, 08 Kwi '09   Temat postu: Palikot prześwietla Kaczyńskich Odpowiedz z cytatem

Poseł Palikot powiedział że tak samo bezpardonowo sięga do życiorysu Kaczyńskich, jak oni sięgali do życiorysów innych. Oraz wie że to będzie jego śmierć polityczna, ale Kaczyńskich pociągnie za sobą.
I bardzo dobrze. Takich jak Kaczyńscy trzeba zniszczyć ich własną bronią. Prezydent zbłaźnił się okropnie odznaczając najwyższymi polskimi odznaczeniami tych darmozjadów z IPN. Podkreślając przy tym, że to za ich odwagę. Shocked We wsadzaniu nosa w sprawy intymne innych jak w przypadku Wałęsy. W takie coś, może sie bawić jakiś pojedynczy pisarz-skandalista żądny rozgłosu, ale nie urząd o poważnej nazwie jak Instytut Pamięci Narodowej. Uważam Kaczyńskich razem z IPN za najgorszą rzecz jaka się przytrafiła Polsce w ostatnich latach. IPN powinno się rozwiązać, urzędników-pasożytów rozpuścić, a piękny budynek w centrum Warszawy który zajmują, sprzedać. Pieniądze przydadzą się Polsce w trudnych czasach.

Onet.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:18, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanko, widać że ci mózg wyprano na falach tvn (wystarczy porównać prezentacje konfliktu w spariwe sikorskiego na falach Polsatu i TVN-u - niebo a ziemia), współpraca z aparatem bezpieki w latach 70. to dla ciebie sprawy intymne?

poza tym wyjaśniam, ze publikacja o nieślubnym dziecku ma ZERO współnego z IPN-em i bardziej należy ja podciągnąć do kategorii jakiś "pojedynczy pisarz-skandalista żądny rozgłosu" książka obecnie sprzedaje sie jak świeże bułeczki, bez reklamy medialnej zeszło by z 200 sztuk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:39, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. to nie IPN pisał książkę o intymnych sprawach Wałęsy a student UJ w pracy magisterskiej.
atak wyborczej pod tym pretekstem jest czysta manipulacją.
2. Zacznijmy palić biblioteki, bo ktoś może ich użyć do wyciągania brudów naszych wspaniałych gwiazd.
3. jeśli uważasz że IPN jest zły, zaproponuj inna instytucje która w inny sposób zarządzała by archiwum.
4. to IPN zaczął badać takie sprawy jak Jedwabne i KL-Warschau - wczesniej opierało się to na ksiązkach fantastów groos itp.
5. zrozum wspólne cele całej sceny politycznej dotyczące archiwów ipn,
- sa idealne do odgrywania ciągłych przedstawień, patrz odwracania uwagi od poważnych spraw,
- niestety ich zawartość jest niepełna, bo sb pok koniec bardzo lubiło się ogrzewać przy takich ogniskach
- dla całej różowej nomenklatury pożądane jest istnienie takich archiwów, ale nie urząd który by je kontrolował. Bo w ipn zawsze jakiś przypadkowy/niezwiązany historyk może coś wygrzebać, a bez tej instytucji oni by mieli pełna kontrole nad archiwami, które były by idealne do wewnętrznych zagrywek i przedstawień. Oraz budowania nowej wspaniałej Polski z mitami bojowników o wolność jak Niesiołowski, Tusk.
6. wiesz jaką "nagrodę" dostał Michnik, za wyjazdy na rozmowy do Związku Radzieckiego? pełny dostęp do 6 tygodni do archiwów SB (tyle wiemy bo zostało to zarejestrowane)
7. Bawi Cie kolejna jazda Palikota? mnie juz przestała, jak kryzys się rozkręci to facet by odwracać uwagę będzie chyba musiał latać goły po sejmie.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:39, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar, to ty masz wyprany mózg. Jeszcze nie tak dawno byliście wszycy przeciwko Pis, a teraz widzę tutaj powrót sympatii do Kaczyńskich. Nikt mnie nie posądzi o wyprany mózg, bo ja podchodzę z dystansem do informacji. Mnie od samego początku nie podobała się lustracja i takie papranie sie w przeszłości innych. Od dawna chciałam żeby znalazł się ktoś odważny który zacznie się paprać w przeszłości Kaczyńskich. I może nadszedł moment. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Kaczyńscy prowadzą politykę niszczenia innych. Więc niech i sami zostaną zniszczeni. Rzeczywiście fakt pochodzenia z tej samej wsi dwóch osób o tym samym nazwisku, jak babka Kaczyńskich i oficer stalinowski, jest zastanawiające, jak pisze Palikot. Poza tym warto zwrócić uwagę, że oficer był prawnikiem, prezesem sądu wojskowego, skrupulatnie szpiegował i widział wszędzie wrogów. Te same cechy mają Kaczyńscy, również oni wszędzie widzą wrogów. Poza tym również oni mają dyplomy prawników, co kompletnie kłóci się z ich poziomem umysłowym. Może ktoś im pomógł zdobyć te dyplomy? Wink Czytałam kiedyś że ojciec Kaczyńskich zajmował wysokie stanowisto na Uniwersytecie. No cóż w czasach komunistycznych mieć wysokie stanowisko, to coś mówi. Nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:51, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laraz zdecyduj się czego chcesz
to chcesz tej lustracji czy jej nie chcesz. Czy tak jak to jest teraz modne chcesz jej gdzie Ci pasuje.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:54, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ee. voltar nigdy nie był przeciwko pis Smile
za to zawsze przeciwko wałęsie.

a mi by się tam podobało jakby palikot zaczął grzebać w przeszłości kaczyńskich.
mam tylko nadzieję że się nie wycofa wkrótce z tego planu.

Cytat:
Palikot chce, aby IPN sprawdził powiązania rodzinne Kaczyńskich

Janusz Palikot (PO) zwrócił się w liście do prezesa IPN o sprawdzenie czy prokurator wojskowy z okresu stalinizmu Wilhelm Świątkowski był spokrewniony z Jarosławem i Lechem Kaczyńskimi. - Tego wariactwa nie zamierzam komentować - powiedział Jarosław Zieliński (PiS).
http://wiadomosci.onet.pl/1948977,11,item.html

generalnie to oni wszyscy powinni zacząć teraz grzebać w swojej przeszłości i zlecać książki do napisania na siebie nawzajem. w końcu by się coś zaczęło dziać skoro tak się bronią przed otwarciem archiwum IPN.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:05, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Ręce opadają. I jak mam nie pisać o ciasnocie umysłowej części użytkowników tego forum? Wink Nie rozumiecie że jeśli ktoś nie znajdzie haka na Kaczyńskich i tym samym nie położy kresu tej rynsztokowej polityce Kaczyńskich jaką jest papranie się w gównach przeszłości, te gówna nas zasypią. I ta lustracja nigdy się nie skończy. Jedyne co może ich pokonać, to ta sama broń ktorą oni stosują. Nie ma innej broni. I jeśli prawdą jest to, że jest spokrewniony z tym stalinowskim oficerem, to wszyscy powinni o tym wiedzieć. Kaczyńscy otworzyli puszkę Pandory i niech wypiją to co naważyli.
Ja też nie lubię Wałęsy, ale to nie znaczy że mam lubić Kaczyńskich. Kaczyńskich nie lubię od samego początku. I zawsze życzyłam im tak niskiego upadku, jak wysoko mierzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I mam jeszcze jedno pytanie do Was. Tak bardzo interesuje Was "Bolek" Wałęsa. A nie interesują Was Kaczyńscy? Nie chcecie nic o nich wiedzieć? Shhh Silenced Dziwne. Shocked Nie rozumiem takiej mentalności jak Wasza. Bo ja będąc obywatelką mojego kraju, w pierwszej kolejności chciałabym wiedzieć kim jest prezydent który mną rządzi, a nie ktoś kto jest już dawno poza polityką. Normalne. Nie? Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie musze zabrac glos.
Wczoraj w pracy kumplowi to uswiadomilem i teraz mam nadzieje, ze uswiadomie i wam.
Nie ma dobrych PO czy zlych PiS badz na odwrot. I Ci i tamci to to samo gowno!!!
Zadna z tych partii nie zrobila nic aby powstrzymac nas przed euro albo traktatem albo gmo.
Wszyscy pierdola glopoty i sie kluca i widac, ze was tez wciagneli w zabawe bo zaczynacie sie spierac kto fajny a kto nie fajny. U wiekszosci widze bardzo smutna rzecz, ze jak ktos nie za PO to napewno z PiS i na odwrut, co za umyslowe ograniczenie!!!!! ja nie popieram ani PO ani PiS bo za plecami i tak i tak nam robia NWO w kraju!!!
Przestancie walczyc ze soba, stancie do walki przeciwko wspolnemu wrogowi!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:21, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, wolno opluwać wszystkich i lustrować, a tacy Kaczyńscy mają być nietykalni niczym święte krowy? Taka jest ta wasza poprawność? Nie można nic powiedzieć o Kaczyńskich bo to tabu? Gówno tabu. Ja chcę wiedzieć kim są ci którzy mną rządzą. Zlustrować wszystkich, rozgonić IPN, zamknąć rozdział i sprzątnąć to szambo. A potem zacząć normalną politykę jak przystało na cywilizowany kraj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:30, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
No tak, wolno opluwać wszystkich i lustrować, a tacy Kaczyńscy mają być nietykalni niczym święte krowy? Taka jest ta wasza poprawność? Nie można nic powiedzieć o Kaczyńskich bo to tabu? Gówno tabu. Ja chcę wiedzieć kim są ci którzy mną rządzą. Zlustrować wszystkich, rozgonić IPN, zamknąć rozdział i sprzątnąć to szambo. A potem zacząć normalną politykę jak przystało na cywilizowany kraj.


Siegasz dna, poniewaz:
1. Wybralas kogos do rzadzenia i nie wiesz kim oni sa xD
2. Chcesz lustrowac i rozganiac ipn, hmm ciekawe jak to polaczysz ?
3. Ty chcesz zaczac normalna polityke? jaka pytam? masz za soba lobby, ktore da Ci kase na kampanie ?
4. Gdzie jest napisane, ze to swiete krowy, ktorych nie mozna tykac ?
5. Nie rozumiesz tego co wyzej napisalem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:45, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O matko, jaka tępota umysłowa. Brick wall Nic dziwnego że ta Polska tak wygląda, skoro jest takie nierozgarnięte społeczeństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:46, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
O matko, jaka tępota umysłowa. Brick wall Nic dziwnego że ta Polska tak wygląda, skoro jest takie nierozgarnięte społeczeństwo.

Argumenty kurwa a nie bezpodstawne obrazanie!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:56, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shepherd napisał:
Nie ma dobrych PO czy zlych PiS badz na odwrot. I Ci i tamci to to samo gowno!!!
Zadna z tych partii nie zrobila nic aby powstrzymac nas przed euro albo traktatem albo gmo.
Wszyscy pierdola glopoty i sie kluca i widac, ze was tez wciagneli w zabawe bo zaczynacie sie spierac kto fajny a kto nie fajny. U wiekszosci widze bardzo smutna rzecz, ze jak ktos nie za PO to napewno z PiS i na odwrut, co za umyslowe ograniczenie!!!!! ja nie popieram ani PO ani PiS bo za plecami i tak i tak nam robia NWO w kraju!!!
Przestancie walczyc ze soba, stancie do walki przeciwko wspolnemu wrogowi!!!
popieram
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcesz argumenty "kurwa"? Bad Grin A takie argumenty, że uczty zawsze kończą się deserem. Mieliśmy już wystarczająco wielką ucztę urządzoną przez Kaczyńskich jaką była lustracja, brakuje tylko deseru. To znaczy ich samych - braci Kaczyńskich. Bo w przeciwnym razie uczta nie byłaby taka wspaniała. A po uczcie się sprząta. Kto naważył piwa, niech je również wypije. Jasne kurwa? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dzisiaj przylepiam Ci zakladke "dezinformator", poniewaz gra przy pomocy IPN sluzy odciaganiu uwagi spoleczenstwa od takich rzeczy jak np. ta:
http://di.com.pl/news/26287,1,0,UE_E-mai.....trola.html

Takie informacje mnie interesuja !!! Nie potrzebuje historii jakiegos pana w rzadzie bo to tez odwracanie uwagi od problemow biezacych.
Malo mnie obchodzi co robil kiedys interesuje mnie teraz !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:13, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda że nie ma emonikonu - puknij się w głowę. Dzięki ludziom o takim rozumowaniu, Polacy będą mieć na karku nie tylko takich Kaczyńskich, ale może i gorszych.

Ps. A mnie najbardziej niepokoi ze wszystkiego trzęsienie ziemi we Włoszech. Wszystkie te Wasze problemy, albo lepiej - pseudoproblemy, są niczym w porównaniu z tym co się tam dzieje. Wczoraj czytałam komentarze Polaków pod wiadomościami na Onecie o trzęsieniu ziemi. Nie mam słów na określenie takiego społeczeństwa jakim są Polacy. Głupie komentarze, pozbawione ludzkich uczuć, bez odrobiny współczucia dla tych ludzi. I jak tu myśleć dobrze o Polakach? Ciekawa jestem czy pan prezydent Polski wysłał kondolencje do prezydenta Włoch. Bo jakoś nic nie słyszałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:29, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Palikot to być może większy idiota od Kaczyńskich...
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:34, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Kaczyńscy prowadzą politykę niszczenia innych.

To samo robisz Ty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:49, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I jak tu myśleć dobrze o Polakach? Ciekawa jestem czy pan prezydent Polski wysłał kondolencje do prezydenta Włoch. Bo jakoś nic nie słyszałam.


Jakie to typowe i jakie niepolskie. A co Ty wyslalas?
Kaczynski wiecej by zrobil wysylajac butelke wody, niz kondolencje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smokie82




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 220
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:50, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znowu bezsensowna, bezproduktywna dyskusja, zaraz wam wsadzą w zady mikrochipy a wy kłócicie się o jakiś kaczorów. Zrozumcie w końcu że w tym kraju nie było i nie będzie normalnych polityków, mogą się zmieniać, przychodzić nowi, robić sobie lifting, nic to nie da bo są kurwa mizernymi polaczkami. A teraz jeszcze będą walczyć o IPN i będą się lustrować nawzajem i przekrzykiwać który jest większym polakiem. W dupie mam lustracje jakiegoś grzyba z SB obchodzą mnie sprawy bieżące, to ze prawo jest do dupy czy to ze 40% polaków żyje poniżej progu ubóstwa. Ale nie do chuja, polactwo będzie walczyć o to czy wałęsa nasikał do wody świeconej czy nie. Mówię wam jak tylko NWO się zacznie, polska pierwsza zniknie z mapy i pozostanie po niej tylko nieprzyjemny zapach.
_________________
"Nie wierzę żadnym doniesieniom... dopóki rząd im nie zaprzeczy."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:08, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamiast pieprzyć palikot lepiej by zrobił gdyby opublikował to:

Cytat:
Co wiemy o Kaczyńskich?


Rajmund Kaczyński, urodzony w Grajewie z matki Franciszki ze Świątkowskich, zrodzonej w Gronowce koło Odessy, z rodziny Naczelnego Prezesa Sądu Wojskowego z okresu stalinizmu, pułkownika armii czerwonej Wilhelma Świątkowskiego – też urodzonego w tej samej Gronowce. Sami bracia Kaczyńscy podają, że przodkowie Rajmunda Kaczyńskiego po mieczu byli wysokimi oficerami armii carskiej.


Co to oznacza? Jedno! Nie mógł on być Polakiem, bo ci byli na ogół albo prawie zawsze – wyznania katolickiego.

W imperium Rosyjskim obowiązywał od polowy XIX wieku carski ukaz, który zakazywał piastowania wysokich urzędów przez Polaków wyznania rzymsko-katolickiego oraz Żydów mojżeszowego wyznania. Identyczna sytuacja dotyczyła innych wysokich posad, np. dyrektora stacji kolejowej. Zatem funkcja oraz imiona zarówno Rajmund jak i Wilchelm wskazują na to, że mogli to być Żydzi wyznania ewangelickiego. Nic dziwnego. Zarówno w Polsce zaborowej jak na wschodzie Europy było całe mnóstwo takich haskalizowanych (Haskala) Żydów.

Do Rosji przenosili się w ramach kolonizowania południowych rubieży cesarstwa rosyjskiego tj. tworzenia tzw. „Nowej Rosji”. Pierwotnie Nazwisko Świątkowski, brzmiało Sviatkowski, co można potwierdzić w bazie genealogicznej jewishgen.org. Interesującym źródłem informacji o żydowskich i ewangelickich osadach i ich składzie są żydowskie strony www, pokazujące osadnictwo, budowanych na zasobach archiwów rosyjskich państwowych. Na wschód Europy szli polscy i pruscy (menonici) Żydzi.

Przodkowie po stronie ojca, np. matka ojca Rajmunda, Aleksandra Kaczyńskiego, Zofia z domu GUTOWSKA, też wykazują żydowskie korzenie.

Zaskakujące jest też to, ze ojciec Rajmunda Kaczyńskiego ożenił się z Żydówka z Odessy, co miało miejsce około 1922 roku, będąc kolejarzem w okolicach Grajewa, granicznej stacji kolejowej. W tym czasie przez ta cześć granicy przybywało z rejonów Odessy mnóstwo żydów uciekających z Rosji wskutek prześladowań przez bolszewików lub rożnych innych pogromów. Na stronach żydowskich poświęconych koloniom żydowskim na południowej Ukrainie, są umieszczone dokumenty, np. wizy ze zdjęciami mówiące o tym ze uzyskiwano je w drodze przestępstw miedzy innymi w konsulatach polskich w krajach bałtyckich. Aby dostać się z rejonu Rygi czy Tallinna w kierunku na Warszawę niestety trzeba było przejechać jedyną linią kolejową tj. przez Grajewo.

Czy tam właśnie ojciec Rajmunda Kaczyńskiego wyszukał sobie przyszłą żonę?

Przemyt Żydów z Rosji organizowały organizacje żydowskie z Wielkiej Brytanii oraz USA. Centralą tej przestępczej działalności była Łódź, a miejscami gdzie przechowywano na początku przemyconych żydów był szkoły religijne.


Dalsza poszlaka żydowskiego pochodzenia jest fakt, potwierdzany przez samych Kaczyńskich, mówiący o tym, że po przeniesieniu się do Baranowicz na Polesiu, Franciszka Kaczyńska zajmowała się prowadzeniem agencji nieruchomości. Ze stron internetowych związanych z tym miastem i rożnych innych dowodów, np: książki telefonicznej, wynika, że w 100 % pośrednictwa nieruchomościami było zdominowane przez Żydów. Jeden wpis dotyczy Kaczyńskiej - jest w nim przypis – interes żydowski. Jeszcze większe zdziwienie budzi to, że kiedy Żydzi polscy uciekali na wschod Europy, rodzina ojca Kaczyńskich, a konkretnie – jak podają sami Kaczyńscy sam Rajmund, przeprowadził się do Warszawy - czyli pod okupację niemiecką.

W jednej z publikacji książkowych (Zdrajcy narodu?) dotyczących Volksdeutschy jest mowa o tym, że na Zachód jechali żydzi. Na peronach kolejowych, podczas postojów pociągów Żydzi z Zachodu dziwili się Żydom ze Wschodu, że ci uciekają do niemieckiej strefy wpływów, tj. pod okupację niemiecką. Wtedy nie mógł nikt wiedzieć, o jakich Żydów chodzi. Wyjątkowo dziwnym jest to, ze prócz szczątkowych informacji dotyczących Rajmunda nie do odszukania w publikacjach podawanych przez samych Kaczyńskich są informacje dotyczące dziadka i babki. Co się z nimi stało? Póki co nie wiadomo.

W przypadku Rajmunda Kaczyńskiego i jego ojca oficera armii carskiej jest znamiennym to, ze do czasu wejścia w życie Traktatu Ryskiego musiał on mieć rosyjska przynależność państwowa i być obywatele imperium rosyjskiego. Gdyby było inaczej, to nie byłby tak wysoko postawionym oficerem. Kaczyńscy twierdza, ze wśród ich przodków był nawet generał carski. Co to oznaczało dla niego w późniejszym okresie? Otóż, a aby otrzymać stwierdzenie lub uznanie obywatelstwa polskiego w ramach Traktatu Ryskiego, nie można było być wysokim oficerem armii carskiej lub piastować inne wysokie funkcje państwowe.



Z tajnych dokumentów, różnych rozporządzeń i ogólników z lat 30 wynika, że nie można było nadać obywatelstwa takim osobom. Nadto koniecznym było dokładne badanie życiorysów takich osób, w tym przodków począwszy od 1863 roku, w szczególności zaś, czy przodkowie nie byli beneficjentami skonfiskowanych majątków. Kaczyńscy taki majątek posiadali pod Łomżą.

W przypadku Rajmunda Kaczyńskiego istnieje jeszcze jedna wątpliwość. Jest nią okres zaraz po II wojne światowej i jego rzekoma akowska działalność. Tu nie ma prawie żadnych informacji, prócz tego, ze studiował on na Politechnice Łódzkiej. Jeżeli chodzi od działalność w Powstaniu Warszawskim, to z analizy monografii oddziału AK "Baszta", nie wynika, aby taka osoba należała do tego oddziału.

Dziwnym jest też to, że ten "akowiec", już w 1945 roku w październiku, załapał się nas studia na Politechnice Łódzkiej. Inni za działalność w AK byli prześladowani, a pan Rajmund studiował zdobywając w ciągu roku z hakiem tytuł magistra.

Dalsza działalność Rajmunda jest znana - beneficjent okresu stalinizmu.


Żona Rajmunda była Jadwiga Kaczyńska z domu Jasiewicz, córka Aleksandra Jasiewicza oraz Stefanii Szydlowskej primo voto, Fyuth,.

Jadwiga, jak sama podaje, urodziła się w Starachowicach w 1926, jako córka inżyniera budującego Zakłady Starachowickie. Kiedyś Pani Jadwiga w jednym piśmie chlapnęła, że braćmi stryjecznymi byli Adam i Jerzy Szydłowski, urodzeni w 1924 roku w Sosnowcu. Dalsza kwerenda, wykazała, że syn jednego z braci stryjecznych, Adam Szydłowski, będący obecnie zastępca USC w Będzinie, jest przewodniczącym Zagłebianskiego Centrum Kultury Żydowskiej. Informacja ta jest dostępna na stronie www tego stowarzyszenia.

Adam Szydłowski w jednej z rozmów potwierdził, ze jego ojciec i stryj wyglądali z rysów tak, że powinni trafić jako Żydzi z pierwszym transportem do Oświęcimia. Jak widać bliska rodzina braci Kaczyńskich ma żydowskie pochodzenie. Sam Adam Szydłowski junior, twierdzi, że nie wie nic o tym, jakoby był rodzina do prezydenckiej rodziny. Obydwie rodziny dziwnym zbiegiem okoliczności twierdza, że są z Szydłowskich tego samego herbu. Jako naczelnik USC w Będzinie nigdy tez nie zajrzał do ksiąg i nie wie, w jakiej wierze zostali ochrzczeni ojciec i stryj. Jerzy Szydłowski, stryj Jadwigi Kaczyńskiej zginął w KZ Mauthausen. Za życia był dyrektorem gimnazjum im Prusa w Sosnowcu i załozycielem wielu drużyn harcerskich. Zona Jerzego Szydłowskiego pochodziła z Galicji i nazywała się z domu Mokrasinska. Z tego samego rejonu pochodzą przodkowie Szydłowskich i Jasiewiczów. Taka informacja jest do odszukania w publikacjach pisanych z udziałem Kaczyńskich.


Z monografii szarych szeregów wydanej w Starachowicach wynika, że skończył on UJK, przy czym z rejestru danych miasta Sosnowica, wynika, iż ukończył on chemie na Politechnice Lwowskiej. Jerzy Szydłowski przynależał do klubu BBWR


Krótko jeszcze do Aleksandra Jasiewicza. Do 1939 roku mieszkał on przy Al. Jerozolimskich 87. Próba sprawdzenia książki meldunkowej nie przyniosła efektu bowiem akurat dla tego domu się nie zachowała. Obok tak, ale nie dla tego domu.

Aleksander Jasiewicz miał w 1940 roku dotrzeć do Starachowic i zamieszkać wraz z rodzina na czas wojny. W czasie okupacji zamieszkiwał on wraz z rodzina w urzędniczej dzielnicy, tj Orłowie. Sama Kaczyńska twierdzi jednak w wypowiedzi dla Gazety Starachowickiej, ze na koniec wojny zamieszkiwała ona w leśniczówce przy drodze wylotowej na Wierzbicy. Co wiec się stało, ze z Orłowa Jadwiga przeprowadziła się pod miasto, do leśniczówki?

Jest jedno pewne wytłumaczenie. Otóż, AJ był inżynierem budownictwa pracującym w zakładach Starachowickich również w czasie okupacji. Zapewne tam dorabiał! W jednej z żydowskich publikacji wydanych w Starachowicach wynika, ze 20 sierpnia 1943 roku hitlerowcy otoczyli ścisłym kordonem zakłady i zabrali około 1000 osób. Wszystkie osoby wywieziono do Bliżyna filii Majdanka i dalej do Oświęcimia.


Czy był wśród nich ojciec Jadwigi? Jeżeli zatem założyć, iż AJ był wśród internowanych, to zasadnym jest próba tłumaczenia, ze leśniczówka mogła służyć jako miejsce ukrywania się matki i córek.


Dziwny los AJ wydaje się tez potwierdzać fakt, że nie pojawia się on w żadnych publikacjach powojennych dotyczących losów rodziny Jasiewiczów czy tez seniorów Kaczyńskich. Jest Jadwiga, jest Rajmund, jest Stefania Szydłowska (na zdjęciu z lat 50) ale nie widać nikogo innego. Dlaczego? Czy zginęli w ramach Holokaustu? Czy z tego powodu jest patologiczna niechęć do Niemców?


Dalsza kwerenda dziejów przodków zarówno Jasiewczow jak i Szydłowskich, doprowadziła do Bukowiny i województwa Braclawskiego. Tam właśnie na stronie internetowej www.odessa3.org, lub na stronie www.jewishgen.org, można było odszukać przodków tych rodzin. Są to okolice Niemirowa koło Winnicy, Radautza w Rumunii oraz Czerniewic na granicy ukraińsko-bukowińskiej. Można była nawet odszukać informacje dot. ślubu Jas(i)ewicza z Szydłowską. Z tych samach dokumentów widać, że protoplasta rodu Szydłowskich był Leon SZYDŁOWSKI.. Taka osoba jest podawana przez samych Kaczyńskich. Rejony też był wyjątkowo żydowskie. Z innych żydowskich stron internetowych, a mianowicie z bukowińskich ewangelików, wynika wprost, że byli to Żydzi.

Strony tych ziomkostw prowadzone na amerykańskich serwerach internetowych w sposób ewidentny pokazują, ze mamy do czynienia z jednej strony z kolonizatorami niemieckimi tamtych stron, a z drugiej ci ludzie wyraźnie potwierdzają, ze są Żydami, oraz ze im tęskno za heimatem. Co ciekawe, nikt z tych Żydów nie używa typowego dla Żydów imienia, np. Riwka, Lejser itd. Same niemieckobrzmiace. Ostatnio media niemieckie donoszą, że do RFN przybyla znaczna ilość ukraińskich Niemców wyznania mojżeszowego. jeżeli byli by to jedynie potomkowie dawnych menonitów, to dlaczego dziś deklarują sie jako wyznawczy judaizmu?


Nie bez znaczenia jest tez to, ze Kaczyński podaje w dla WPROST, ze Neyli Jasiewicz, stryjenka, w okresie miedzy wojennym był lekarzem na dworze króla Rumunii. Czyż to nie potwierdza skąd byli Jasiewiczowie vel Jasiewiczowie? Inna sprawa - Kaczyński twierdzi, ze Jasiewiczowie byli dobrymi znajomymi Józefa Becka, ministra Spraw Zagranicznych. W tym miejscu trzeba zaakcentować, ze Józef Beck był Żydem rumuńskiej prowinencji (zresztą zmarł w Rumuni, rzekomo – jak podają sami Kaczyńscy- na rekach Neyli Jasiewicz) kalwińskiego wyznania.

Wszystko zatem wskazuje na to, ze rodziny Szydłowskich i Jasiewiczów byli konwertowanymi luteranami pochodzącymi z Ukrainy i Bukowiny. Pewna odpowiedz dała by analiza wykazu członków zboru ewangelickiego lub ewangielicko-reformowanego z Warszawy za lata do 1939.


Takie dokumenty są w całości znajdują się one w AGAD - Warszawa, jednak archiwum pokazuje spis członków filialu Paproć Duża (miejsce ślubu Piłsudskiego) ale nie chce nic pokazać tego samego z terenu Warszawy. Dlaczego?


Indagowany ostatnio o potwierdzenie pochodzenia Lech Kaczyński odpisał, iż nie musi on tego podawać. Jednak w ostatnich dniach będąc na Kazimierzu w Krakowie - Lech Kaczyński przyznał wobec obecnych... że historia narodu żydowskiego jest jego historią...

Teraz pozostaje jedynie udać się do pewnych archiwów zagranicznych i zakupić metryki. Do dokładniejszego zbadania pozostaje tez inny aspekt życia Rajmunda Kaczyńskiego, a mianowicie za okres II wojny światowej. Nie da się wykluczyć ze niedługo światło dzienne ujrzą nowe okoliczności.

Trzeba tez zadać pytanie - w jakich okolicznościach ewakuował się on z Warszawy w Kierunku na Pruszków i Skierniewice. Z dokumentów poniemieckiego zespołu archiwalnego EinwanderungsZentrale Litzmanstadt wynika, ze w tym samym czasie i w tym samym kierunku ewakuowało się około 10 tyś. Volksdeutschy. Póki co nie da się nic wyjaśnić, AP w Warszawie odmówiła bowiem wglądu do Volkslisty, przy czym wgląd do takich dokumentów wyraziła naczelna dyrekcja w odniesieniu do łódzkiej volkslisty. Na Volksliście są jednak np Sasinowie...

Prócz tego, ze Kaczyńscy są Żydami ważniejszym jest zbadanie wszystkich aspektów ich zachowania tak są jak ich przodków – to wydaje się bardziej ciekawe. Kaczyńscy maja bowiem tendencji do konfabulacji jeżeli chodzi o życiorysy.

Najważniejszym powodem prowadzenia tych badań jest fakt wyjątkowej przychylności władz stalinowskiej Polski do rodziny Kaczyńskich. Jeżeli ma się jednak w rodzinie takich stalinowców jak płk. Wilhelm Świątkowski, to trudno było być prześladowanym. Osobne pytanie, to kwestia ministra sprawiedliwości z lat czterdziestych, Henryka Świątkowskiego. Kaczyńscy wspominają, iż maja PPSowskie konotacje. Ten ostatni był ppsowcem.

W związku z powyższym został złożony do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o zbadanie w trybie ówcześnie obowiązujących ustaw, czy polskie obywatelstwo nie zostało wyłudzone, a przede wszystkim - w jakim trybie nadano przodkom braciom K. polskie obywatelstwo?

http://www.polonica.net/Kim_sa_Kaczynscy.htm

prosto, jasno i na temat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fred




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:22, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też macie się o co spierać. Wszystkie te partie napierdalają na siebie w TV, żeby się głupi lud podniecał i dzielił, a oni później razem chleją gorzałę i śmieją się z ciemnoty. Przecież wiadomo że podzielonym narodem łatwiej się rządzi. Od dwudziestu lat stosują metodę tematów zastępczych, ale widzę, że niektórzy tego w ogóle nie dostrzegają. I o to im właśnie chodzi. Jakby chcieli to już dawno by odtajnili wszystkie akta, tylko, że nikt tego nie zrobi bo wszyscy są umoczeni w tym szambie po same uszy.

Pozdrowienia dla wszystkich zwolenników PO, PIS, LID, PSL, UPR i innych. Kłóćcie się dalej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to nie dziwne, że politycy zamiast dbać o interes narodowy, współpracować w celu np. realizacji Euro 2012, uprawiają cyrk nienawiści, chamstwa i pogardy dla swoich przeciwników politycznych

Najgorsze jest to, że ten język nienawiści przenosi się do zycia codziennego, czego przykładem jest to forum

W dupie mam to kim byl dziadek Tuska, Kaczyńskiego czy Cimoszewicza, ważne jest kim są ONI teraz i dokąd prowadzą nasz kraj, a nie ich przodkowie

Zamiast siły argumentów stosuje się argumenty siły w połączeniu z argumentami Głupoty

Dla jednych IPN jest instytutem kłamstwa, dla innych oczernia się go o to, że ośmiela się publikowac prawdę, co prawda jednostronną, ale prawdę, bo trzeba być doprawdy naiwnym by takiego ćwierćinteligenta jak Wałęsa traktowac jako zbawcę Polski, ale to juz ne mój problem

Lara, widze że twoim idolem językowym jest Niesiołowski herbu Myszkiewicz i Palikot herbu wibrator; poniekąd winne sa temu media, które same promują tych dwóch błaznów plujących jadem na wszystko

sympatycy Niesioła niech sobie sięgną do 1992 roku kiedy to popierał on z mównicy sejmowej ustawę Macierewicza i wygadadywał te same spiskowe teorie o okrągłym stole co kaczory

pamięć bywa zawodna

a Palikot niech sobie sięgnie do bazy 9 mln polskich żydów z XIX wieku, jeśli chce szukać sensacji: http://data.jewishgen.org/wconnect/wc.dll?jg~jgsys~jripllat2 może znajdzie tam i swoje nazwisko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maestro




Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po owocach ich poznacie ! A jakie to owoce wystarczy spojrzeć dookoła i mamy odpowiedź, w czyim interesie działają politycy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Palikot prześwietla Kaczyńskich
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile