W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ruch Palikota  
Podobne tematy
palikot w komisji trójstronnej 31
Przemiana Palikota47
Palikot1
Pokaz wszystkie podobne tematy (12)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 5731
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hanuman




Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 212
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:52, 07 Paź '11   Temat postu: Ruch Palikota Odpowiedz z cytatem

źródło: http://4wladza.nowyekran.pl/

Cytat:
Młodzież robiona w trąbę po raz kolejny


Czy tylko młodzież? Nie moi drodzy My wszyscy. Czy jesteśmy robieni w trąbę, od lat w prymitywny stalinowski sposób? "Nie ważne kto jak głosuje ważne kto liczy głosy"? Kto znowu robi w konia młodzież już raz "zrobioną" przez PO?

Na trop "odrobinę" szokujących wniosków dotyczących PKW i ogólnie procesu wyborczego i politycznego w Polsce doprowadziła mnie praca nad "programem" i działalnością tworu o nazwie Ruch Palikota. Ale po kolei.

Jakiś czas temu jeszcze jak Palikot "raczkował" wysłałem do wszystkich większych partii politycznych maila z prośbą o program gospodarczy i wyliczenia dotyczące tego programu - studium wykonalności czyli wyliczenia czy propozycje się bilansują. Z żadnej partii nie dostałem odpowiedzi, po prostu tego nie mają, ale im bliżej wyborów rozpoczął się wysyp "programów" partii i zacząłem się im przyglądać. Wpadł mi w ręce program Ruchu Palikota, który jest idiotycznym zbitkiem hasełek, nie podpartych żadnymi wyliczeniami i żadnymi sensownymi argumentami one się po prostu nie składają logicznie. Ale o tym będzie osobny wpis, tak więc zostawmy to.

Im bardziej jest nadmuchiwany balon o nazwie Palikot tym bardziej przyglądam się temu co robi i jak robi i co najważniejsze KTO robi mu dobrze. O tym, że to pomysł PO napisano już wiele tekstów, że to twór służb też, tak więc i to ... zostawmy. Ja chciałbym się skupić na tym jak to się stało, że nadmuchano tak balon Palikota w jaki sposób. Jakich użyto narzędzi, kto to zrobił i w jaki sposób? Jak to się stało, że można dmuchać balonik Palikota? Jakie okoliczności temu sprzyjają? Spróbujmy przeanalizować fakty ich konsekwencje. Każde wydarzenie jak w "efekcie motyla" powoduje zmiany na "wielką" skalę. W przypadku TEJ KAMPANII ZMIAN JEST ZBYT DUŻO I ZBYT DUŻO KORELACJI, trudno wierzyć w przypadki. Popatrzmy na kilka wydarzeń z tej kampanii i z czym one się wiążą.

Krok 1. Powstaje Ruch Palikota. Wydawca konserwatywnego prokościelnego "Ozon" zostaje z dnia na dzień skrajnym lewakiem. Z wpisanymi na sztandary nośnymi lewacko populistyczno liberalnymi hasełkami. Doprawdy paradne połączenie.

Krok 2. 4 sierpnia 2011 Prezydent RPogłaszatermin wyborów na 9 października.

Krok 3. 5 sierpnia 2011 tuż po ogłoszeniu daty wyborów (waham się co napisać) nagle schodzi z tego padołu... Andrzej Lepper.

Krok 4. Rozpoczyna się okres rejestracji komitetów wyborczych. PKW będąc ponad prawem odstrzeliwuje całą masę małych komitetów wyborczych między innymi KWW OLW Nowego Ekranu z późniejszymi konsekwencjami tegoż kroku dotyczącymi Nowego Ekranu i dalszych perturbacji wyborczych.

Krok 5. Po zarejestrowaniu komitetów rozpoczyna się proces zbierania list z poparciem w okręgach wyborczych.

W tym miejscu drobna dygresja w tej sekwencji zdarzeń. Pojawia się w tej całej układance przysłowiowa skórka od banana na której ten cały proces mało się nie wyłożył czyli rzeczony wyżej Komitet NE i jego skarga na orzeczenie PKW orazwyrok Sądu Najwyższego. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż od tego momentu sporo osób tak naprawdę zaczyna się przyglądać prawu wyborczemu, działaniu PKW i procesowi zatwierdzania list poparcia. Bo to że PKW złamała prawo to jest jak 2x2=4. Dodatkowo w toku mojego wywodu ma gigantyczne znaczenie pewne zdarzenie opisane przez Pawła Pietkuna(Paweł jakbyś mógł mi podesłać linka to go dokleję) o okólniku wydanym przez PKW dla OKW w sprawie sprawdzania list poparcia KWW OLW Nowego Ekranu, który nakazywał OKW jedynie sprawdzenie ILOŚCI PODPISÓW na listach KWW OLW Nowego Ekranu, bez weryfikacji prawdziwości danych osób podpisanych na tych listach. Czyli NE mógł złożyć listy wypełnione na kolanie przez 1 osobę i ... zostałby zarejestrowany w ... całym kraju. Musiałem zrobić tą dygresję gdyż ma to wielkie znaczenie dla pewnych wniosków zawartych na końcu tej notki, ale idźmy dalej.

Krok 6. Dochodzimy do rejestracji list poparcia w okręgach i tu następuje sekwencja zdumiewających zdarzeń.
- Nie zostaje zarejestrowany Komitet Janusza Korwin Mikkego.
- Przy moim niebotycznym zdziwieniu nie zostaje też zarejestrowany połączony Komitet Marka Jurka i UPR niekorwinowskiego.
- utrącono wielu kandydatów do senatu koalicji Prezydentów miast w tym między innymi Marka Króla i Annę Kalatę (Samoobrona?!)
Dlaczego? Z jakiej przyczyny PKW robi to co robi i naraża się maksymalnie na zarzuty, by uwalić te komitety, oba nie zostały zarejestrowane w okręgu Warszawskim gdzie ... głosuje POLONIA w większości młodzi ludzie(!!!). Działanie PKW jest tym dziwniejsze iż wcześniej pojawia się rzeczony wyżej okólnik dotyczący braku weryfikacji podpisów na listach NE?! Więc można nie cedzić list jak bułkę przez bibułkę? Można. Dlaczego zrobiono to w stosunku do wspomnianych dwu komitetów? W kontekście następujących po sobie od tygodni magla medialnego w rodzaju: Młodzi głosują na Palikota, Idol Młodzieży czy tego typu tekstów jak z Gazety Wyborczej "Palikot triumfuje w szkołach)(osoby odpowiadające za PR Palikota mają swoje korzenie w GW), nastepuje wykreowanie mody i bycia cool. Młodzież, która zawsze głosowała na Korwina czy UPR nagle z dnia na dzień została pozbawiona swoich reprezentantów, między innymi w najliczniejszym okręgu warszawskim. Nagle z dnia na dzień musi się rozejrzeć za kimś nowym nie pochodzącym z "układu", by spełnić swój "obywatelski" obowiązek. Śmiem twierdzić, że gdyby UPR niekorwinowskie nie połączyło się z Markiem Jurkiem to Marek Jurek by zarejestrował listy w całym kraju. W całej tej układance chodzi o ... młodzież. Jeszcze przy błędach wizerunkowych JKM-a uwiarygadniającego Palikota poprzez debaty, w których Palikot się nie spierał z Korwinem, ale wręcz spijał mu z dziubka słowa. JKM nawet się nie zorientował, że dostał z pomocą tych debat od Palikota pocałunek śmierci, a zrażona do PO, zraniona, wściekła, zglanowana bezrobociem i brakiem perspektyw, MŁODZIEŻ stała się PO raz kolejny łatwym łupem dla manipulatorów. Manipulatorów, którzy nie wahają się naruszyć fundamentów demokracji - wolnych i praworządnych wyborów, by utrzymać się u władzy. Obserwowali Państwo marsze wyzwolenia konopii? Nie od wczoraj libertyńskie skrzydło dawnego UPR popierało tą inicjatywę, co zrobił Palikot, od dłuższego czasu kreuje się na libertyna. Co zrobią zwolennicy Korwina czy UPR z braku laku lepszy ... kit? Stare powiedzenie "Qui bono"?! Kto zyskał ten to uczynił? Kto zyskał? Kto to uczynił?

Krok 7. Palikot apeluje do wyborców Samoobrony o głosowanie na jego ugrupowanie. Pamiętajmy Samoobrona z powodu śmierci Leppera jest zatomizowana i zupełnie w tej chwili rozbita.

Krok 8. 21.09.2011 Gowin dostaje rolę "pożytecznego idioty" (ciekaw jestem, czy "przypadkiem" w czasie rozmowy przed wywiadem ktoś w luźnej rozmowie mu tego nie podsunął, mógłby sobie przypomnieć) i chyba jako pierwszy porównuje publicznie Ruch Palikota z Samoobroną, a jakże w kierowanym przez Lisa tygodniku "Wrost" należącym do grupy medialnej Point Group, która ... podobno odpowiada za PR Ruchu Palikota, jak to opisał w swojej notce Demaskator. Sprawa zostaje sprawnie powielona w wielu mediach i młotkowana od wielu dni.Ba powiem więcej pożyteczni idioci z obozu PiS również się walnie do tego i radośnie przyczyniają bez zrozumienia do czego to wszystko zmierza. Po przejęciu młodzieży Korwinistów i UPR warto sięgnąć po Samoobronę rozbią śmiercią Leppera?

Krok 9. W dalszym ciągu uwiarygadnia się się Ruch Palikota poprzez sondaże, artykuły pisane pod młodzież, celebrytów, którzy nieśmiało pojawiają się w tle Palikota. Ostatnio na konferencji Palikota na planszy w tle dostrzegłem ze zdziwieniem wypowiedź Wojewódzkiego odnoszący się do jakiejś sprawy i podpisany jego nazwiskiem Wojewódzki. Jakoś nie dostrzegłem odżegnania się Wojewódzkiego od wykorzystywania jego wizerunku w kampanii wyborczej przez Palikota. Pomopowania młodzieży ciąg dalszy? Mam nieodparte uczucie deja vu z kampanii PO 4 lata temu. Panie Wojewódzki to PO już jest be? Ot odwieczny dylemat jak zjeść ciastko i mieć ciastko? Jak poprzeć Palikota nie robiąc kuku PO? Vide Wojewódzki 2 października we Wprost. Warto zauważyć, które media wspierają Palikota czynnie: Kandydat Ruchu Palikota był na szkoleniu w TVN, czy wspomnianych tekstów z GW.

Krok 10. 3 października 2011 Janusz Maksymiuk(Brutus Leppera?) ogłasza że Samoobrona w wyborachpoprze Ruch Palikota (całość tutaj). "Dla mnie Palikot idealnie wpasowuje się w nasz program". Paradne Lepper katolik, a jego przydupas zostaje zwolennikiem lewackiego antyklerykała?! Nie szkodzi, że Maksymiuk to tylko odłam Samoobrony, komunikat jest jasny. Kim jest Janusz Maksymiuk? Kim był przy Andrzeju Lepperze? Czy śmierć Leppera to przypadek z którego tylko skorzystano, czy ... ?

Krok 11. no właśnie do wyborów jeszcze kilka dni... Pożyjemy zobaczymy, tak to się robi w POlandii.

Póki co nakreśliłem mniej więcej kalendarz zdarzeń. Ale komentarz i esencja tej notki dotyczy pra źródła tego procesu. Prawa wyborczego i PKW. Ta korelacja dziwnych zdarzeń zaprowadziła mnie do Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie w ramach działań i pytań zatroskanego wyborcy i blogera.

Jako informatyka będącego w związku małżeńskim ze statystykiem(kobietą Wink ) coś mnie tknęło i pomyślałem sobie o jednej rzeczy w kontekście odrzucenia list poparcia dla Korwinistów np. w Warszawie. Statystyka to nauka oparta o liczby. Im większe liczby tym błąd statystyczny powinien być mniejszy, sondaże są robione w oparciu o ok. 1000 osób, a tu OKW ma do przebadania próbę 5000 osób (więcej ale o tym zaraz). Czyli próba losowa jest dość pokaźnych rozmiarów. Idąc tym tokiem rozumowania postanowiłem się dowiedzieć jaki jest procent odrzuconych podpisów na listach różnych partii!!! I chciałem porównać te wyniki z odrzuceniami na listach Korwina. Procentowo wyniki powinny być ZBLIŻONE!!! W tym celu zadzwoniłem do PKW czy mogą mi udostępnić takie dane statystyczne. Tu doznałem pierwszego uniesienia brwi ze zdziwienia, później mi się podnosiły tylko jeszcze wyżej dziś chyba mam je na czubku głowy. PKW nie posiada takich danych! PKW nie weryfikuje sprawdzenia list dokonanych w OKW, jedynie w przypadku protestu komitetu prosi o przesłanie list poparcia tego komitetu. A co jak komitet nie składa protestu, bo go zarejestrowano, ktoś sprawdza czy OKW nie popełniła błędu?

Jestem dość upierdliwy czasami, udało mi się dowiedzieć, że takie dane może mieć jedynie OKW. Miałem zadzwonić do wszystkich OKW?! Pomyślałem sobie, że to by była przesada więc tydzień temu zadzwoniłem do OKW Warszawa. Miły Pan, a później Pani z biura powiedzieli mi, że oni nie mają jednak niestety takich danych, jedynie OKW ale oni się zbierają tylko raz na tydzień właśnie było zebrania, kolejne spotkanie będzie we wtorek 4 października. Odczekałem tydzień i dzwonię do OKW Warszawa w dniu wczorajszym. No Komisji nie ma ale ... jest sekretarz. Ufff, to jestem w domu jak jest sekretarz komisji to jest super będą protokoły i dowiem się liczb. Ja umysł ścisły jestem. Rozmawiałem z Panią Lubaczewską, która przedstawiła się jako sekretarz OKW Warszawa. Podaję link, żebyście nie szukali jak ktoś będzie chciał potwierdzić informacje, które uzyskałem, każdy może to sprawdzić w swoim okręgu.
Otóż moi drodzy procedura weryfikacji podpisów na listach jest następująca: OKW dostaje listy i ... liczy arkusze. Nie zlicza ilości podpisów jedynie arkusze, a następnie poddaje je weryfikacji. Pani nie była w stanie mi wytłumaczyć na podstawie jakich wytycznych procedur odbywa się weryfikacja przy czym raz nazywała to weryfikacją raz przeliczaniem podpisów na listach poparcia kandydatów do np. sejmu. OKW liczy(weryfikuje) te podpisy i uwaga, jeżeli komitet złożył np. 3000 na 5 tys. wymaganych to oczywiście odrzuca wniosek o rejestrację w tym okręgu. Jeżeli komitet złożył 20 tys. podpisów to Komisja nie weryfikuje(liczy - sam nie mogę się zdecydować) ich wszystkich tylko dolicza (weryfikuje) do 5000 potrzebnych i resztę zamyka w szafie. Stąd Pani próbowała mi wytłumaczyć, że OKW na podstawie takiej procedury podejmuje decyzję o rejestracji Komitetu lub braku tej rejestracji. Mówię Pani Lubaczewskiej w porządku, ale chyba Państwo mają protokoły z tego liczenia(weryfikacji) list tzn. w którym Państwo stwierdzają przeliczono np. 7345 podpisów z 23456 złożonych przez komitet x i z racji zatwierdzenia 5000 podpisów zaprzestano liczenia. A Pani Sekretarz mi na to. NIE. Protokół stwierdza jedynie czy Komitet uzyskał wymaganą liczbę podpisów czy nie. Dopytuję się dalej, to w takim razie, kto kontroluje Państwa pracę. Nikt pada odpowiedź. Jedynie w przypadku protestu wyborczego OKW jest zobowiązana do przesłania list do PKW. No cóż drąże dalej temat, a jakbym chciał sprawdzić czy Państwo dobrze policzyli te podpisy pod listami poparcia to co ... Ja mogę nawet przyjść do OKW i samemu to przeliczyć. O nie proszę Pana. Tam są dane osobowe. Więc nie wytrzymałem i wypaliłem z wątpliwością która mnie naszała:
A co w przypadku kiedy ja Państwu nie wierzę, że Państwo wykonali rzetelnie swoją pracę i np. doprowadzili do sytuacji, że Państwo bardzo "rzetelnie" skontrolowali listy Korwina, a zupełnie nie zatrzymali się nad listami np. Palikota, PO, PJN, PSL czy PiS? Co ja mam zrobić?
Pani stwierdziła, że listy można udostępnić tylko uprawnionym organom czyli np. sądowi. Więc się pytam to co, mam składać taką prośbę w ramach protestu wyborczego?

Szanowni Państwo piszę to żeby uzmysłowić Państwu, że w naszym procesie wyborczym w tych wyborach dzieją się rzeczy przedziwne i zdumiewające. Jak się Państwo zastanowią, to PKW i OKW mogą zrobić z każdej partii wiatrak. Mało tego, kto mi zagwarantuje, że z PKW do OKW nie poszedł podobny do wzmiankowanego okólnika o treści następującej:

Prosimy OKW o nie weryfikowanie podpisów na listach np. Ruchu Palikota, PO i PSL w przypadku list tych komitetów wystarczy dokonać przeliczenia ilości złożonych podpisów na listach.

Kto mi zagwarantuje, że tak nie było? Ja w świetle tego co wyprawia PKW w tych wyborach, w świetle historii dmuchania balona Ruchu Palikota, skrajnie nie ufam PKW. Co by było jakby PKW odrzuciła np. listy PiS? Bano się, że będzie ostre kryterium uliczne? Czy PiS jest tego świadome, czy wszyscy grają w to samo? A co jeżeli Ruch Palikota tak naprawdę nie złożył wymaganych prawem podpisów w stosownej liczbie okręgów, albo np. PO albo inna partia?

Doszły mnie słuchy, że np. w Gdańsku i innych miejscowościach nikt nie widział, żeby Ruch Palikota zbierał podpisy. Zastrzegam, nie wiem czy wszędzie tak było nie jestem w stanie tego zweryfikować. Być może zbierał. W każdym bądź razie w Gdańsku ni z tego ni z owego pojawili się z całą stertą podpisów. Czy dokonano rzetelnej weryfikacji list poparcia?

Chciałbym zobaczyć listy podpisów zweryfikowane przez OKW Ruchu Palikota. Mało tego powiem więcej chciałbym zobaczyć ile podpisów odrzucono zanim doliczono do 5 tys. na listach PO, PiS, PJN, PSL. Chciałbym mieć pewność, że % odrzuconych podpisów na wszystkich listach jest mniej więcej taki sam, bo losowa próba 5 tys. powinna statystycznie dać podobne rezultaty. Sprawdzić tego nie mam jak, chyba tylko poprzez protest wyborczy!!!

Jeżeli nikt nie weryfikuje procesu sprawdzania list w OKW to chyba najwyższy czas byśmy zrobili to my - Wyborcy jedynym danym nam narzędziem przez władzę ułomnym bo ułomnym ale jednak protestem wyborczym.

Dlatego popieram i będę popierał inicjatywę Sztab Wolnych Wyborów, niezależnie od tego kto jaką łatkę będzie chciał przypiąć tej inicjatywie, bo albo mamy demokrację, albo mamy Polskę jak za batiuszki Stalina:

Nie ważne kto jak głosuje ważne kto liczy głosy.



Edit suplement:

Krok 11: Kolejny element układanki na swoim miejscu- Była posłanka Samoobrony Sandra Lewandowska (ta od nacierania pleców) popiera Palikota.

Krok 12: Pstryk kolejny puzzel: Emigrancja głosuje w pierwszej kolejności na PO później na Palikota(20%??)widzicie już dlaczego uwalono JKM i UPR w Warszawie? vide krok 6.



PS. Słowo się rzekło parę słów na temat "programu" Palikota.



Cytat:
Sprzedam program partii!!! SALE -90%!!!


Słowo się rzekło, w poprzednim wpisie obiecałem się zająć produktem o... przepraszam "programem" Ruchu Palikota, więc się zająłem. I pytanie, czy można sprzedać g... zawinięte w papierek a wielu będzie się zachwycać smakiem czekoladki?

W moim poprzednim wpisie na temat pompowania Ruchu Palikota, związanych z nim dziwnej sekwencji zdarzeń i jeżących włos na głowie działań PKW obiecałem przyjrzeć się "programowi" Ruchu Palikota. Na wstępie kilka uwag natury ogólnej.

Zdumiewa mnie naiwność moich rodaków, po 20 latach rolowania nas przez "układ okrągłego stołu". Zabetonowaniu sceny politycznej, wielu z nich chce głosować na krew z krwi tychże polityków. Palikot szemrany biznesmen kupujący Polmos za pieniądze Polmosu jak opisywał to ... . Naginający prawo, kłamiący, niszczący wszelkie wartości zdobywa popularność jak celebryta. Pytanie, czy nasi rodacy już tak zdurnieli za przeproszeniem czy po prostu są produktem marketingowym 20 lat transformacji i dostają produkt na miarę tej transformacji? Co się najlepiej dziś sprzedaje? Na czy można robić kasę w naszym kraju? Na masówce, badziewiu, taniosze i tandecie. Tak jak nie stać dużej części Polaków (co nie jest winą ich samych tylko w większości polityków takich jak Palikot) na porządne rzeczy więc kupują chińszczyznę, tak po 20 latach transformacji nie stać części z nich na PRZECZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM I PRZEANALIZOWANIE NAJBARDZIEJ PRYMITYWNEGO PROGRAMU POLITYCZNEGO. Programu Palikota. Palikot to zrozumiał i przyglądając się jego "programowi" mogę stwierdzić, że jest to produkt nie stworzony, bo jest w tym jakiś zamysł dla Polski, to produkt marketingowy poprzedzony dokładnymi badaniami by pozyskiwać poszczególne grupy osób w myśl zasady dla każdego coś miłego.

Ale przejdźmy do meritum. Z tym produktem marketingowym zrobiłem rzecz następującą, wyrzuciłem nowomowę i gadanie blebleble i skupiłem się na konkretnych propozycjach Palikota i dodałem do nich swój własny komentarz. I zastanówcie się Państwo, czy te propozycje coś wnoszą w dobę kryzysu. Czy to są propozycję, na miarę wyrwania Polski z objęć kryzysu i prawdziwego dramatu, który nam się szykuje. Źródło dokumentu na stronie Ruchu Palikota.

Niebieski i czerwonemoje przypisy do produktu.

Nowoczesna Polska – o co walczymy?
Pomijam zupełne bzdury taka nowomowa, która nic konkretnego nie wnosi jak i większość tego "programu".

Nasz program dla "antyklerykałów":

1. Likwidacja finansowania Kościoła z budżetu, w tym likwidacja funduszu świadczeń kościelnych.
Już nie będę się czepiał, że czegoś takiego jak FŚK nie ma, jest FUNDUSZ KOŚCIELNY, dla palikociarzy link do danych z wikipedii, żeby wiedzieli na co idą pieniądze. Przy czym należy zaznaczyć, że większość z tych sum wydatkowanych jest na renowacje i utrzymanie zabytków sztuki sakralnej. Inne wydatki osobowe w tym lekcje religii są z innego tytułu umowy konkordatowej obejmującej jak i FK WSZYSTKIE RELIGIE w Polsce nie tylko Kościół Katolicki.W 2010 wydatki wyniosły: 86 336 000. przy budżecie państwa 300 mld. Dojdą do tego inne wydatki z innych tytułów ale nie ma szans by osiągnęły pisane 5 mld tylko wielokrotnie mniej.
2. Lekcje Religi (pisownia oryginalna!!! ORTOGRAFIA, wybaczymy? wybaczamy ... dajmy im szansę) powinny ze szkół wrócić do kościołów.
Kompletny idiotyzm strzelany w kolano rodziców, dla których WYGODNE jest, że dzieci mają religię w szkole. Jeżeli jestem za utrzymaniem religii w szkole to tylko z tego powodu. Z innych powodów lepiej by było jakby były w salach katechetycznych.
3. Uchylenie decyzji komisji majątkowej
Czy Ruch jest za oddaniem zagrabionej własności, czy przeciw? Czy jest za reprywatyzacją czy przeciw? Prosiłbym o jasną odpowiedź.
4. Zakaz udziału osób duchownych w uroczystościach świeckich
Dlaczego? Czym się różnią od polityków lub od nas obywateli? Jak ludzie chcą to czemu to zakazywać? Z jednej strony hasełka walki o wolność a z drugiej jej ograniczanie. Albo rybki albo akwarium!


Sprawy światopoglądowe

1. Legalizacja związków partnerskich
2. Liberalizacja miękkich narkotyków
Tylko niech warunkiem będzie, że używający narkotyków, zostają wyłączeni z ubezpieczenia zdrowotnego lub niech płacą więcej, bo nie widzę powodu by z moich pieniędzy byli leczeni jak przejdą sobie na twardsze.
3. Liberalizacja ustawy aborcyjnej
4. Finansowanie z budżetu liberalnej ustawy o in vitro
W imię czego? To nie jest metoda leczenia! Sfinansujecie mi na emeryturę Karaiby, bo ja też chcę? Co z dziećmi z domów dziecka? Nie lepiej promować adopcję? Czy zbadano niebezpieczeństwa genetyczne?
5. Takie same pensje kobiet i mężczyzn
A gdzie wolny rynek, chcecie z jednej strony "pomagać" przedsiębiorcom a z drugiej ingerować w rynek?
6. Dostęp o środków antykoncepcyjnych za darmo
Specjalnie opuściłem jak widać punkt 1, 3 by przy punkcie 6 zadać jedno pytanie. W świetle bomby demograficznej jaką mamy za pazuchą, jak szanowny Ruch Poparcia P...a ma zamiar wspomóc procesy demograficzne. DZIŚ NIE MA POWAŻNIEJSZEGO WYZWANIA NIŻ DEMOGRAFIA, która uderzy w MŁODZIEŻ-do czego przyczynił się Palikot. Czy to oznacza, że RPP chce dalej systemowo karać rodziny z dziećmi, które to dzieci utrzymywane dużym wysiłkiem ich rodziców mają dodatkowo utrzymywać darmozjadów(w sensie demograficznym i emerytalnym) homoseksualistów? Jak macie Państwo zamiar promując maksymalnie konsumpcyjny styl życia uratować system emerytalny? WPROWADZAJĄC PRZYMUSOWĄ EUTANAZJĘ? To ostatnie proponuję w pierwszej kolejności wypróbować na sobie.Uzupełnienie cytat z komenta: bezkropki: "Ci, którzy mają chcicę niech se chcicują za swoje!"
7. Dostęp za darmo do Internetu
Co z firmami, które się z tego utrzymują? Czy będzie to finansował budżet państwa czy kto? Ile to będzie kosztować? Czy Palikotki wiedzą, że w myśl orzeczenia ich ukochanej Brukselki (UE) darmowy internet dany przedsiębiorcom to niedozwolona pomoc publiczna?

Walka z biurokracją (Hasełka i nic więcej, jak one się mają do narzuconego jarzma z Unii Europejskiej? MYŚLEĆ!!!)
Nasz program:

1. Zasada milczącej zgody. Ok.Konkrety proszę.
2. Oświadczenia zamiast zaświadczeń. Ok.Konkrety proszę.
3. Jawność dokumentów urzędowych. Ok.Konkrety proszę.
4. Powołanie w Parlamencie komisji stałej do walki z biurokracją
Idiotyzm, kolejna Komisja nic nie mogąca, nie mająca na nic wpływu, tylko biorąca kasę. Proponuję poczytać prawa Parkinsona może coś do kogoś dotrze.
5. Odpowiedzialność urzędników za podejmowanie decyzje.
Konkrety proszę.

Naprawa Polityki (tu jest we wstępie parę smaczków)
Stąd całkowity brak programów(to ma być program?), woli zmian(hasełka bez poruszenia jakiejkolwiek ważnej zmiany), interesujących osób w polityce(czy Palikotowi chodzi o tego młodego z Garwolina? ja dziękuję za takie nowe twarze Smile, szczególnie w Sejmie )



, ale także brak nowych ludzi, przedstawicieli nowej generacji( w wykonaniu RPP to byłaby degeneracja). Jeśli nawet się pojawią, to nie odgrywają żadnej roli(wypowiedź Palikota o nie dostaniu się do parlamentu tego orła daje mi przynajmniej pewien dysonans poznawczy link na potrzeby palikociarzy co to jest dysonans) i szybko upodobniają się do swoich starszych i bezbarwnych kolegów (jak bardzo Palikot upodobnił się do Donka i ekipy). Dzieje się tak dlatego, że to dla nich jedyna szansa awansu i kariery – nie narażać się szefowi. Dla obywateli oznacza to jednak, że nie mogą oni dokonywać wyboru między realnymi partiami, leczy jedynie pomiędzy liderami (Pyszne zdanie, ktoś kto nazywa partię swoim imieniem skazuje tą partię na dożywotnie WODZOSTWO, trzeba być niezłym megalomanem(odnośnik dla wyborców Palikota żeby się nie pogubili co to znaczy)).No dobra dość tych złośliwości wracamy do poważnych spraw - produktu nie nowomowy.
Nasz program:

1. Likwidacja Senatu i ograniczenie liczby posłów do 360. Jak dla mnie może być i 100 czemu do 360, wiąże się z tym jakiś przemyślany plan, czy tak z brudnego palucha wyssane?!
2. System mieszany w ordynacji wyborczej: 50% mandatów z systemu partyjnego, z metody większościowej, i 50% z okręgów jednomandatowych, a więc z systemu niepartyjnego.
Albo jedno albo drugie. Palikot chce mieć ciastko i zjeść ciastko, nie zrazić wyborców partyjnych zachować wpływ jak i przyciągnąć pseudojowowców.
3. Kadencyjność funkcji politycznych – w tym partyjnych
Ciekawe jak zmieni się nazwa partii jak np. Tylkowski zostanie prezesem: Ruch Poparcia Tylkowskiego? Palikot to hipokryta czy idiota, a może idiotów szuka? (Link dla palikociarzy)
4. Możliwość odwołania się od decyzji sądów i innych ciał partyjnych do sądów powszechnych jako egzekwowana praktyka, a nie bierne prawo.
Od kiedy to Państwo ma wtrącać się w prywatne sprawy partii? Nie pachnie to totalitaryzmem?
5. Finansowanie partii przez obywateli
PEŁNA ZGODA, ale z zakazem finansowania przez firmy i z limitami i przy przekazywaniu przy okazji pit!!!

Gospodarka jest najważniejsza Nareszcie prawie na samym końcu

Nasz program:

1. Podatek liniowy 3x18
wyimek z wstępu do tej części: Wprowadzenie podatku liniowego jest ważnym, ale nie kluczowym dziś postulatem w polskiej gospodarce! Będziemy go promować, lecz jest kilka spraw o bardziej doniosłym znaczeniu.(To po co umieszcza ten punkt w programie, jestem za a nawet przeciw?!)
2. Deficyt budżetowy – obniżenie o połowę w ciągu dwóch lat
JAK?! Boicie się powiedzieć, że chcecie zwalniać? vide uwagi do pkt 3.
3. Ograniczenie wydatków na armię, Kościół, partie polityczne. Likwidację decyzji komisji majątkowej i zasad funkcjonowania wielu działów administracji, likwidacja funduszu świadczeń kościelnych. Połaczenie(ort.)ZUS-u i KRUS-u. To może dać około 20 mld oszczędności rocznie.
Jakieś wyliczenia? Poproszę o szczegółowe kalkulacje ile na czym? Wyssane z brudnego palucha 20 mld złotych. Wyrzeczenia, co z ludnością rolniczą na żebry po obłożeniu jej ZUS? Lepiej ZUS zmienić na KRUS niż odwrotnie. AD. punkt 2. JAK Obniżyć deficyt? 20 mld to dopiero 1/5 kwoty deficytu!!!
4. Zmiana formuły ministerstwa gospodarki na formułę ministerstwa przedsiębiorczości Siłą naszej gospodarki jest duża liczba małych firm. Istnieje potrzeba ciągłego premiowania przedsiębiorczości i sprawdzania, jakie bariery są źródłem trudności.
To jeszcze żeście nie sprawdzili a już chcecie władzy? Z czym do ludzi?
5. Promocja Polski
Ani słowa na temat: JAK?! Macie pomysł poza pokazywaniem we wszystkich tv świata latającego Palikota z penisem?
6. Połączenie KRUS-u i ZUS-u oraz wprowadzenie nadzoru korporacyjnego, takiego jak dla spółek giełdowych, dla połączonego ZUS-u Utrzymanie odmiennych stawek dla rolników nie musi oznaczać dwu oddzielnych administracji.
(Przekładanie z jednego koszyka do drugiego, urzędników przeniesie, to nie rozwiązanie systemowe!!! Tworzenie jednej wielkiej organizacji to już praktykowane było wielokrotnie w korporacjach przynosi często wręcz odwrotne skutki i zaczynają się schody organizm firmowy zaczyna coraz bardziej szwankować i coraz więcej kosztować, efekt skali w tym przypadku nie zostanie osiągnięty i koszty nie zostaną obniżone, a wręcz wzrosną)
7. Wydłużenie wieku emerytalnego poprzez wzrost świadczeń za dłuższą pracę Polacy pracują za krótko. Jesteśmy krajem najmłodszych emerytów i tego nie da się utrzymać – także w interesie następnych pokoleń. Zamiast karać ludzi dłuższym okresem pracy, lepiej ich zachęcić proporcjonalnym wzrostem emerytur w wypadku dłuższej pracy. Konieczne jest także ograniczenie uprzywilejowania służb mundurowych. Nie może być tak, że młodzi, wykształceni, w pełni sprawni ludzie przechodzą na emeryturę.
JAKIE KONKRETNIE PROPOZYCJE?! Do jasnej cholery!
8. Wiele drobnych zmian, czyli wprowadzenie w życie projektów Komisji Nadzwyczajnej Przyjazne Państwo
(Przy szczególnym położeniu nacisku na te propozycje lobbingowe wielkich korporacji z Komisji Przyjazne Państwo??? By żyło się ... im lepiej?)
Kultura i armia
Nasz program:

1. 1% na armię, zamiast 2% wydatków z budżetu
Zabić chcecie kolejną branżę? Zbrojeniówka i wojsko uwaga nie głosować na nich Wink Znacie towarzysze takie powiedzenie? Chcesz pokoju szykuj się do wojny. Chyba, że Palikot chce nas oddać od razu w łapy np. Rosji co w sojuszu z Maksymiukiem wcale nie jawi się jak jakaś niedorzeczność.
2. 1% na kulturę co roku jako wydatek z budżetu
Na Biedronia i ich książeczki o homosiach dla przedszkolaków? O taką kulturę Wam chodzi? W tym momencie ja oświadczam w d... mam taką kulturę.Niech to nasze kieszenie podobnie jak w przypadku partii politycznych decydują kto nam odpowiada.

I to już koniec.

Jak widzicie Państwo, wiele tego nie ma. Ekipa Palikota się nie wysiliła się specjalnie. Akurat na tyle by dostosować produkt do swojej grupy docelowej. Wiele osób znajdzie w tym czymś pojedyncze hasełka coś chwytliwego. To nie szkodzi, że znaczenie tego punktu jest marginalne w wyzwaniach jakie przed nami stoją. Palikot po prostu chce zmanipulowanym i wyłączonym z myślenia ludziom sprzedać kolejny produkt. A to, że nie działa?A kto by się tym przejmował, że nie działa przecież został kupiony na takiej przecenie ... zdrowego rozsądku.



PS. Z przyjemnością obejrzałbym rozmowę np. Tomka Urbasia lub Przemka Wiplera z tym pajacem Palikotem na tematy gospodarcze. W najważniejszym temacie właśnie gospodarki nie ma on nic do powiedzenia, w Komisji PP zajmował się lobbowaniem, a nie robotą.

Jak Państwo chcą zobaczyć program z prawdziwego zdarzenia i zrobione do tego studium wykonalności to zapraszam dodatkowo do innych materiałów Ruchu Wolność i Godność.

Jeżeli w tych wyborach chcą Państwo oddać swój głos na kandydata merytorycznego, rzetelnego, z pomysłami i wiedzą i nie chcecie się wstydzić to z czystym sumieniem polecam Przemka Wiplera, którego mam zaszczyt znać osobiście. Klasa człowiek, z dużą wiedzą i prawdziwym zapleczem młodych fachowców, co jest bezcenne. Jeszcze żaden kandydat w Polsce nie miał takiego zaplecza merytorycznego. Po prostu jak ktoś chce głosować to niech głosuje rozsądnie na ludzi, którzy mają chęci, wiedzę i wsparcie merytoryczne, którzy mogą coś zmienić. Przemek jest taką osobą w Warszawie i nie ma tu znaczenia z jakiej listy startuje. Porównajcie sobie zaplecze Palikota z zapleczem Przemka Wiplera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:59, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra - w ramach prowadzenia kampanii wyborczej (a fe!) przedrukowałeś pro-pisowski artykuł.
to teraz może dodaj coś od siebie? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hanuman




Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 212
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:57, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo się mylisz, po prostu młodzież robiona jest w trąbę po raz kolejny.

A tu coś ode mnie...



sam go zrobiłem w ramach kampanii wyborczej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:21, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hanuman napisał:
Bardzo się mylisz, po prostu młodzież robiona jest w trąbę po raz kolejny.

W czasie kampanii wyborczej każdy robiony jest w konia - nie tylko młodzież i nie tylko przez Palikota.

Zauważyłem jednak ostatnio, również tu na forum, nad wyraz zajadłą kampanię - akurat przeciwko Palikotowi. Jakby był jedyną przyczyną zła na świecie.
A przecież nie jeden Palikot jest problemem, tylko wszechobecna korupcja polskich partii politycznych, które de facto wszystkie pracują dla CIA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hanuman




Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 212
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:24, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zacytuje bo nie chce mi się pisać:

Cytat:
Zdumiewa mnie naiwność moich rodaków, po 20 latach rolowania nas przez "układ okrągłego stołu". Zabetonowaniu sceny politycznej, wielu z nich chce głosować na krew z krwi tychże polityków


Bimi, dlaczego tak nisko oceniłeś moim zdaniem świetne podsumowanie programu Ruchu Poparcia Palikota ? Może startujesz z ich list ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:27, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hanuman napisał:
zacytuje bo nie chce mi się pisać:

Cytat:
Zdumiewa mnie naiwność moich rodaków, po 20 latach rolowania nas przez "układ okrągłego stołu". Zabetonowaniu sceny politycznej, wielu z nich chce głosować na krew z krwi tychże polityków

i to ma mi pokazać, że temat który założyłeś nie jest pro-piowski, a wyłącznie, obiektywnie anty-polityczny?

cóż, jakoś mnie nie przekonałeś... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hanuman




Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 212
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:45, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, na forum jestem od kilku lat i mam od dawna wyrobione zdanie (http://demotywatory.pl/3479948/Nasza-Stajnia-Augiasza), poszukaj w historii postów choćby jedno zdanie w którym popieram bandę czworga(PO, PIS, SLD, PSL) lub nawet PJN.

Pozdrawiam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mówimy o historii, tylko o tym konkretnym temacie, założonym nieprzypadkowo akurat w ostatnim dniu kampanii wyborczej.
nie wiem jakie tematy zakładałeś w przeszłości, ale dziś prowadzisz na forum kampanię wyborczą - tylko idiota by tego nie zauważył.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:55, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzicie, że ruch Palikota jest szablonowym przykładem partii satelitarnej?
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co to partia satelitarna, ale wiem jedno.
Palikot to jedyny polski polityk jakiego znam, kóry złożył mandat poselski - chociażby za to należy mu się szacun.
To również jedyny polityk, który ma jaja by nie owijać w bawełnę, a równocześnie szansę dostać się do Sejmu - wbrew pozorom w Polsce nie jest to takie łatwe. Przed nim był tylko Lepper - zeżarty potem przez Kaczyńskich.





Daleki jestem od robienia komukolwiek kampanii, ale w świetle takiego zalewu anty-Palikotowej propagandy na moim forum, czuję obowiązek zbalansować ten stan rzeczy. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hanuman




Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 212
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po co jest to forum ?

Jeśli uważasz, że te artykuły mijają się z prawda wyrzuć temat do kosza.

Poznajemy po owocach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co jest to forum?

Na pewno nie po to żebyś mi na nim mówił na kogo mam nie głosować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:13, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Nie wiem co to partia satelitarna, ale wiem jedno.

Partia satelitarna jako macka PO. Naobiecuje gruszek na wierzbie i tak się mogą skończyć jego podboje... Zawsze obstawiam najczarniejsze scenariusze, bo ten kraj zdążył mnie do tego przyzwyczaić.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:18, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:18, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yamakusa napisał:
Bimi napisał:
Nie wiem co to partia satelitarna, ale wiem jedno.

Partia satelitarna jako macka PO. Naobiecuje gruszek na wierzbie i tak się mogą skończyć jego podboje... Zawsze obstawiam najczarniejsze scenariusze, bo ten kraj zdążył mnie do tego przyzwyczaić.
Eee, jakby tak do tego podchodzić to wszystkie polskie partie są satelitarne - jako macki CIA.

Przyszłość pokaże.
Rzeczywistość jest taka, że jeśli Palikot nie wejdzie do Sejmu to będziemy mieli dokładnie to samo co w poprzedniej kadencji: PO, PiS, SLD i PSL.
A jeśli wejdzie - to przynajmniej coś będzie inaczej.
Tak że osobiście mam nadzieję, że wejdzie, bo gorzej to już raczej być nie może.

W polskim parlamencie mamy ewidentny deficyt frakcji nowoczesnych - cały ten jebany Sejm to jeden wielki zabetonowany konserwatyzm - normalne średniowiecze, nic tylko ich ubrać w wory pokutne i niech pielęgnują swoje ideały popierdalając na pieszo z Warszawy na Jasną Górę.
A ja np. jestem zwolennikiem koncepcji świeckiego, nowoczesnego państwa - nie bez powodu mieszkam w Holandii. W każdym razie wiem z historii (bo wszyscy już rządzili), że ani PO, ani SLD, ani PiS nowoczesnego państwa mi nigdy nie wprowadzi - wszystkie te partie pokazały już, że będą pogrążać Polskę jeszcze bardziej w religijno-policyjnym konserwatyzmie. Wszystkie po dojściu do władzy zaczęły robić interesy z kościołem, za plecami Polaków.
Z Palikotem natomiast kościół interesów robić nie chce - i mam nadzieję vice versa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyznam, że zahipnotyzowała mnie lektura - życzę Palikotowi i jego ziomom zrealizowania programu..
http://www.ruchpalikota.org.pl/sites/default/files/rp.file_.3429.231.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:56, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie "Kultura i Armia" - to mi się spodobało w tej debacie co miał z Kowinem.

Korwin oczywiście, XVIIIw konserwatysta, dla którego armia i policja są ważniejsze od edukacji i służby zdrowia - a Palikot mu na to, że powinno się zabrać wojsku połowę forsy i przeznaczyć to na kulturę, bo jeśli Polska, język polski przetrwał te wszystkie wielki wojen z sąsiadami - to nie dzięki armii, ale właśnie dzięki polskiej kulturze.
Cóż, chyba zgapił to z moich postów, ale niech mu będzie - najważniejsze że zgasił Korwina Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Palikot – wiwisekcja przypadku drukuj

Dodane przez: Redakcja Fronda.pl Kategoria: Polska

Jeśli pojutrze Janusz Palikot wejdzie do Sejmu a za kilka tygodni wejdzie do rządu, jeśli za kilka miesięcy będziemy dyskutowali, czy podoba nam się ustawa o legalizacji związków homoseksualnych, a do dyskursu publicznego wejdzie kwestia mordowania osób starych i chorych z powodu ich wieku i stanu zdrowia, to odpowiedzialnych za to wskażmy już teraz, kilka godzin przed ciszą wyborczą.


/

Władze Platformy Obywatelskiej przez długie miesiące tolerowały i w pełni akceptowały w swoich szeregach osobę, której zachowanie łamało wszystkie standardy obowiązujące wcześniej. Nie zapobiegały, a być może inspirowały, szkalowanie i wyszydzanie politycznych konkurentów, produkowanie podłych insynuacji, używanie wulgarnego języka.



Władze PO dla pozyskania bogatego kandydata złamały prawo i obyczaje, gdyż Palikot nielegalnie finansował kampanię kandydata na urząd Prezydenta RP Donalda Tuska pod pozorem promocji książki przez swoje wydawnictwo, oraz gdy wyrzucały z listy liderkę regionu lubelskiego Zytę Gilowską* aby zrobić miejsce dla nowego „lidera”.



Winni są urzędnicy rządu PO-PSL, którzy skutecznie nie reagowali, gdy Palikot nielegalnie finansował swoją kampanię wyborczą. Ci, którzy milczeli lub nie potrafili zweryfikować wielotysięcznych wpłat na rzecz kampanii kandydata-milionera dokonanych z kont studentów, emerytów i osób bezrobotnych. Winni są ci posłowie, którzy oszustowi powierzyli funkcję wiceprzewodniczącego największego Klubu Parlamentarnego w polskim Sejmie, a także ci, którzy nie reagowali i milcząco się na to godzili.



Winny jest Janusz Korwin-Mikke, który legitymizował i wspierał swojego „konkurenta”.



Jeśli w konstruowaniu kolejnego budżetu państwa zmniejszy się wysokość subwencji dla szkół i bibliotek by znaleźć środki na refundowanie aborcji i leczenie uzależnionych od „legalnych”, „miękkich” narkotyków, odpowiedzialnych za to wskażmy już dziś.



Bezprecedensowa kariera Janusza Palikota nie byłaby możliwa, gdyby nie gigantyczne, metodyczne i długotrwałe wsparcie „niezależnych” mediów - rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych, kolorowej i „poważnej” prasy. Gdyby nie wsparcie „publicznego” radia i „publicznej” telewizji. Gdyby nie wydawcy i „niezależni” dziennikarze, którzy setki, tysiące razy zapraszali Janusza Palikota i opisywali jego działania, poświęcali mu czas antenowy i pierwsze strony gazet. Którzy ekscytowali się świńskim łbem, publicznym piciem wódki, knajackim zachowaniem, wyszydzaniem i szkalowaniem innych.



Jeśli za kilkanaście godzin za sprawą Janusza Palikota zmarszczymy ze zdziwienia brwi, to wiedzmy, że to nie zasługa samego Janusza Palikota, ale tych wszystkich, którzy przez ostatnie lata ciężko pracowali na jego sukces.

Piotr Strzembosz

http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/palikot_%E2%80%93_wiwisekcja_przypadku_15947


ale jaja, oni wszyscy naprawdę boją się Palikota Smile
w skurwiałych słyszę przewijający się motyw o zaległościach płatniczych i kłopotach finansowych..

wygląda na to, że Palikot nie pasuje żadnym kurwom i wszystkie trzęsą przed nim gaciami...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:14, 07 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boją się go jak chuj - PO, PiS i SLD robią wszystko by przedstawić Palikota jako wroga publicznego nr 1.
PO i SLD - bo podpierdala im elektorat.
PiS - bo to populiści, wiec jak zwykle żerują na strachu swych głupich wyborców, a liberalne anty-konserwatywne poglądy są dla tych idiotów najlepszym straszakiem. One oraz satanizm.. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Erwin




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 480
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:57, 08 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Nie wiem co to partia satelitarna, ale wiem jedno.
Palikot to jedyny polski polityk jakiego znam, kóry złożył mandat poselski - chociażby za to należy mu się szacun...

A dlaczego ten szacun mu by się teraz nadal należał Bimi, skoro spowrotem chce pozyskać mandat poselski? Wypadłoby mu tego szacuna więc nie przyznać.

Powiem tyle:

Palikot wprowadzany teraz w kampanię, przez zawsze te same siły ukladów, żydów hipokrytów, konwertytów, zmiennych jak kameleony na zewnątrz, a trwałych w środku i wyprofilowanych od talmudu spitego z mlekiem żydowskiej matki i wychowanego w konspiracji duchowej od dziecka, pragnących tu w Polsce od czasów Kazimierza i Frankistów zawsze Judeo-poloni i wytrzebienia Polaków, mają w tym zawsze dalekosiężny plan.

Taki Palikot z swym matolskim programem wyborczym, pozbawionym jakiegokolwiek sensu i rzetelnej wiedzy co trzeba reformować, jest tylko elementem propagandowym żydów i talmudystów do dalszego odmóżdżania kolejnych młodych polskich pokoleń.
A to jest właśnie programem talmudu, aby wiedza goi (czytaj ludzkich zwierząt - polaków) schodziła do poziomu mózgowego zwierząt z przeznaczeniem do pracy, a nie do rządzenia własnym krajem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:39, 08 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ty gadasz Erwin. Jak byś ociupinę znał dzieję Polski, przez ktorą przepierdalało się w tą i z powrotem paredziesiąt wrogich armi różnego pochodzneia, to byś wiedział, że w tobie może plynac nie tylko żydowska, ale i turecka, tatarska, mongolska, rosyjska a nawet arabska krew.

Co do bezsensownosci programu Palikota, to może jakieś konkrety? Może ty wiesz jak zrobić Polakom dobrze? He?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:25, 08 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erwin napisał:
A dlaczego ten szacun mu by się teraz nadal należał Bimi, skoro spowrotem chce pozyskać mandat poselski? Wypadłoby mu tego szacuna więc nie przyznać.

Dlatego, że tamten mandat uzyskał z listy PO, a ten, jeśli uzyska, to w walce z PO... tak, że pałen szacun Smile

Zobacz ilu posłów, w tej i poprzednich kadencjach, opuściło swoje partie z ramienia których trafili do Sejmu - ale tylko jeden jedyny Palikot miał honor żeby złożyć po tym swój mandat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:09, 08 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W polskim parlamencie mamy ewidentny deficyt frakcji nowoczesnych - cały ten jebany Sejm to jeden wielki zabetonowany konserwatyzm - normalne średniowiecze, nic tylko ich ubrać w wory pokutne i niech pielęgnują swoje ideały popierdalając na pieszo z Warszawy na Jasną Górę.

o jakikolwiek konserwatyzm można osądzać tylko PiS, ale i to raczej karykatura konserwatyzmu. Nieraz mam wrażenie, że specjalnie robią na siłę z siebie ,,prawaków konserwatystów", celem czego miałoby być odwrócenie uwagi od prawicy, uznanie ich za bandę zgredów z wybujałą wyobraźnią. Zwróćcie uwagę, że ostatnio panuje moda na lewice, UE itp, itd. Naiwniacy myślą, że jacyś Niemcy zadbają o ich przyszłość, że sama nowoczesność gwarantuje dobrobyt. Moi rówieśnicy (18lat) cały czas pierdolą o zmianach, o czymś nowym w rządzie. I tak za pewne będzie, że tylko europejska lewica będzie w polskim rządzie lub ew. PiS, którego elektorat za 10 lat wymrze. I PiS i eurodebile chuja zrobią dla tego kraju poza wykorzystywaniem go.


Z resztą każdy polityk po jakimś czasie wejdzie w jakieś układy z innymi wielkimi siłami. Wyjebać te wszystkie państwa w pizdu, to mielibyśmy może z parę lat spokoju. Very Happy
Cytat:
Korwin oczywiście, XVIIIw konserwatysta, dla którego armia i policja są ważniejsze od edukacji i służby zdrowia - a Palikot mu na to, że powinno się zabrać wojsku połowę forsy i przeznaczyć to na kulturę, bo jeśli Polska, język polski przetrwał te wszystkie wielki wojen z sąsiadami - to nie dzięki armii, ale właśnie dzięki polskiej kulturze.
Cóż, chyba zgapił to z moich postów, ale niech mu będzie - najważniejsze że zgasił Korwina Smile

Za pewne stworzy nowe ministerstwo, w której charytatywnie pracujący urzędnicy z wykształcenie polistycznym będą dokształcać naród polski. Oczywiście wszystko bez nepotyzmu i zbędnej biurokracji, to w końcu typowe dla zwolenników UE...

Kurwa na jakim świecie my żyjemy, żeby trzeba było wybierać partie, która nas mniej wyrucha i najmniej wyprzeda.....
@the mike
Cytat:
Może ty wiesz jak zrobić Polakom dobrze? He?

Ja wiem, ja wiem! Wyjebać całe państwo i w ten sposób zmusić społeczeństwo polskie do samodzielnego myślenia i kurwa zarabiania na swoje.
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:35, 08 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astan, chodzi mi o bardziej przyziemne rzeczy.

Mi by wystarczyło odgadniecie zagadki, gdzie są pieniadze z prywatyzacji, które miały iść na emerutry, a ich tam nie ma, przez co płacimy zajebiście dużo na zus, co jest jawnym oszutwem. Także odgadnięcie, dlaczego kościół katolicki stał się największym po państwie posiadaczem ziemskim i dalej jest dotowany i zwalniany z podatków. I tym podobne zagadki. Rozpierdalanie Polski to drogi Astanie nie metoda, bo rozpierodolono już dużo, a wciąż polacy nie biorą się za, jak to ujałeś, samodzielnego myślenia i zarabiania na swoje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 08 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez podatków raczej nikt nie będzie miał, jak nas okradać. O to, że jacyś prywatni przedsiębiorcy nas będą ruchać też się nie martwię. A raczej nie martwiłbym się po tym, jak usunięto by państwo.

Nie chce rozpierdalać Polski, bo nie ma Polski! Nie ma zjednoczonego społeczeństwa walczącego o swoje. Nie ma namiastki narodu, bo gdyby istniała, to właśnie prowadziłaby podziemne państwo celem wymordowania zdradzieckich polityków.

A co by Polskę obudziło z letargu? Tylko jakiś kataklizm, prawdziwa bieda, bo póki co to każdy jako tako jest bezpiecznych albo ułudę bezpieczeństwa.

Socjalizmy, konserwatyzmy i inne gówna. Niech społeczeństwa będą sobą albo niech zginą, jeśli tak słabe są, że tylko dzięki państwom istnieją. Byleby skończył się żywot debilka, który zadowalać się będzie ochłapami życia.
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ruch Palikota
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile