W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prosto z Grecji  
Podobne tematy
Grecy ogołocili banki. Wybrali z nich 70 miliardów3
DebtOkracy - czyli jak doszło do kryzysu w Grecji 4
Ziemniaczana rewolucja27
Pokaz wszystkie podobne tematy (8)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
42 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 62861
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3488
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 06 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grunt to wstawic nieznanego :

Ma wynegocjować umowę koalicyjną z opozycją i zaraz potem odejść. Na czele rządu "jedności narodowej", złożonego głównie z technokratów, miałby stanąć były wiceszef Europejskiego Banku Centralnego Lucas Papedemos.
http://www.tvn24.pl/12691,1723166,0,1,tr.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 06 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włączyłem na chwile onet i patrzcie co znalazłem:

Cytat:
Większość Greków opowiada się za rządem jedności narodowej, postulowanym przez rządzących socjalistów, oraz za utrzymaniem euro - wynika z sondaży opublikowanych w niedzielę w prasie greckiej.

http://biznes.onet.pl/grecja-wiekszosc-m.....news-detal

Tak więc po co robić referendum skoro można zrobić obiektywny sondaż Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Życie codzienne w kryzysie
Rozkładana Grecja
http://www.polityka.pl/swiat/analizy/152.....zysie.read


Wiecie co jest pozytywnego. Ludzie zdają sobie sprawe że demokracja w jakiej żyją to oszustwo . Stają się bardziej radykalni , życzą politykom śmierci , szczerze ich nienawidząc . Przez to że będą mieli mniej kasy , mniej wydadzą na pierdoły , telewizory, samochody , szmaty itp. A co za tym idzie wielkie korpracje dostaną po dupie , a co za tym idzie mnóstwo sytych niewolników straci swoje posadki w owych korporacjach i siłą rzeczy dołączą do protestujących . I w końcu ogień będzie nie do ugaszenia.

Czas kompromisów się skończył . Nie można dyskutować z rządzącymi , o warunkach ich kapitulacji . Bezwarunkowa kapitulacja , oraz Norymberga dla setek tysięcy skurwysynów, a stryczek dla tysięcy .Do puki nie zrozumiemy że jest to jedyna droga do zwycięstwa , dalej będziemy tkwić w jakiś popieprzonym impasie , w jakiś chujowych przepychankach z których cieszą się tylko media .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:57, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prymityw.

Napierdalać się po ryjach, wyrzynać tych co myślą inaczej - to każdy jeden debil potrafi.
Sztuką jest natomiast zmienić świat bez użycia broni.
Sztuką na tyle trudną, że prymitywnemu bydłu taki scenariusz nawet nie mieści się we łbie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:24, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Prymityw.

Napierdalać się po ryjach, wyrzynać tych co myślą inaczej - to każdy jeden debil potrafi.
Sztuką jest natomiast zmienić świat bez użycia broni.
Sztuką na tyle trudną, że prymitywnemu bydłu taki scenariusz nawet nie mieści się we łbie.




Mylisz się , jeśli myśli że każdy jeden debil potrafi .
Z tą sztuką , to do teatru w stylu OWS . Reżyser zawsze ten sam .
Zresztą w kilkunastu ostatnich postach podałem przykłady , oraz drogi które są w stanie coś zmienić , na lepsze .
Prymitywne metody są najskuteczniejsze , wiedzą to ci co rządzą światem ( Przecież nie potrzebowaliby tak rozbudowanego aparatu terroru ) .
Kiedyś czytałem o młodych anarchistach w Rosji w latach 80tych XIX wieku którzy pod wpływem myśli/nauk anarchistycznych wyszli do chłopów i zaczęli ich uświadamiać . A co zrobili chłopi . Zaczęli ich wydawać ochranie , kompletnie nie rozumiejąc wolnościowych myśli.
Obecnie ludzie są jak ci chłopi, puki ich głód/chłód nie dotknie , nie zrobią nic , dla polepszenia swojego bytu.
W pudle wciąż pokazują , polityków , którzy mówią że trzeba coś zrobić . A to coś to podniesienie podatków, ciencia , zaciskanie pasa, może jakiś przywilej odbiorą bankom, kościołom . Ale to wszystko jest lipa . Ściema która ma zdusić radykalizm , i odociągnąć niezdecydowanych od brania aktywnego udziału w zmianach .
Silny rozmawia tylko z silnym , a czy takie ruchy jak np OWS są silne ? Nie wydaje mi się .
Oczywiście możemy zrobić coś powiedzmy pokojowo. Możemy kupić np taką stację jak TVN i nadawać programy prawdy Wink Ale nie gwarantuję długiego życia , redaktorom, założycielom, pracownikom. A co dziwne będzie to jakaś niespotykana epidemia samobójstw wśród owych pracowników Laughing
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Prymityw.


A może i jestem prymityw , a ty kim jesteś ? Cywilizowany piknik ?
Odeślij mnie do jakiegoś twojego postu , nt. , co zrobić , by coś zrobić .
Nie twierdze że moje rozwiązania są najlepsze na świecie . Ale ja wiem co można zrobić , a ty mówisz o sztuce kiedy ludzie chcą mieć pełne żołądki i nabite kabzą portfele .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne - wybijanie się nawzajem świadczy o niewątpliwej inteligencji i mądrości. Smile
Widzę Ordel, że praca w mundurze wywarła druzgocący wpływ na postrzeganie przez ciebie świata. Co mnie zresztą nie dziwi bo prawie każda pała to tępy prymityw; największą część mózgu stanowi op was obszar odpowiedzialny za przemoc.

Prawo dżungli obowiązywało na Ziemi dłuuugo zanim pojawił się na niej pierwszy debil. Ergo: nie tylko każdy jeden debil, ale i każde zwierzę, roślina, a nawet i jednokomórkowiec używa przemocy do promowania własnego stylu życia.
Natomiast człowiek rozumny używa do tego mózgu oraz serca.

Ty wiesz co można zrobić? Smile
"Rozwiązania" do których z takim zapałem namawiasz, czyli klasyczny faszyzm i ludobójstwo, są jeszcze gorsze od gówna w którym dziś tkwimy - władzy korporacji. Trzeba być niezłym prymitywem żeby nie rozumieć, że przemoc to droga donikąd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:59, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie praca , tylko służba .
Po drugie nie istnieje coś takiego jak prawo dżungli , za dużo poprawnych książek .
Po trzecie człowiek rozumny wie ( dzięki mózgowi ) że serce to pompa która tłoczy krew.
Po czwarte lepsza droga donikąd niż droga do zagłady .
Po piąte wciąż mi nie podałeś odnośnika .

Faszyzm i jeszcze klasyczny , nice Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3488
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj nikt nie jest w stanie zabrac wladzy rzadzacym. Pamietajmy, ze w ostatecznosci wladze ma zawsze ten, kto ma w reku bron. Kto ma najnowsza i najtajniejsza bron na swiecie w swoich rekach ?

Ludzie sie zmieniaja. Wpywaja na to rozne czynniki. Pamietajmy, ze nawet Lenin nie byl robotnikiem. Mozni i wladni na tym swiecie czasem maja rozne zachcianki, ale natura ziemska musi ich czasem ujarzmiac. Tylko ona jest w stanie zmienic czlowieka i jego zamiary. Jak kiedys czlowiek jej nie zrozumie, to zgina wszyscy. To trzeba ludziom tlumaczyc !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:22, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Po pierwsze nie praca , tylko służba .
Po drugie nie istnieje coś takiego jak prawo dżungli , za dużo poprawnych książek .
Po trzecie człowiek rozumny wie ( dzięki mózgowi ) że serce to pompa która tłoczy krew.
Po czwarte lepsza droga donikąd niż droga do zagłady .
Po piąte wciąż mi nie podałeś odnośnika .

Faszyzm i jeszcze klasyczny , nice Smile

Po pierwsze nazywaj to sobie jak chcesz - nie wątpię że "służba" w psiarni napawa cię dumą.
Po drugie każdy rozumie co to "prawo dżungli", więc nie udawaj głupszego niż jesteś.
Po trzecie człowiek rozumny wie co to metafora i co to znaczy wyrażenie "kierować się sercem".
Po czwarte najkrótszą drogą do zagłady jest eskalacja przemocy i namawianie do ludobójstwa.
A po piąte nie muszę ci nic podawać, tępy prymitywie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po pierwsze nie praca , tylko służba .


Można i tak to nazwać i nawet bym się z tym zgodził ale ważne dla kogo.
Policja i inne organizacje została powołana by służyć społeczeństwu, ludziom a nie władzy i zbrodniarzom. To ludzie ich opłacają i ich należy bronić. Policaj ma staćpo stronie ludzi czyli jak będzie potrzeba to zaatakować władzę jak ta przekracza prawo. I to nie to co napisane ale prawo do nietykalności i sprawiedliwości.
Bo obecna chroni przestępców z rządu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 23 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. A tutaj przykład sprzed kilku dni jak wygląda "służba" egipskiego wojska, tego co jeszcze pół roku temu szlachetnie "obalało reżim" w imieniu ludu... Teraz najwyraźniej podłapali podejście Ordela: cel uświęca środki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 24 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi co tak cienko tylko tępy prymitywie . Liczyłem na tępy faszystowski prymitywny ciulu ( chociaż te "ciulu" to chyba nie pasuje ) .
Pikniki mają , w sumie fajne pomysły itd , z tym że nie uwzględniają one jednej rzeczy . Co zrobić z tymi co nie chcą zmian , bo tracą na tym najwięcej . Co zrobić z tymi dziesiątkami tysięcy ludzi którzy prędzej opłacą armie i wyprowadzą czołgi przeciwko ludziom niż zrezygnują ze swoich przywilejów ?
Nie bądźmy naiwni , oni nie dadzą się zamknąć w więzieniu .


Bimi wszystko ma swoje granice , nawet sprawiedliwość przestaje być ślepa Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:47, 24 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, mów sobie tak dalej: twój pomysł na to "Co zrobić z tymi co nie chcą zmian" (czyli zlikwidować) jest niewątpliwą oznaką niezwykle przenikliwego intelektu... Laughing
I ten twój intelekt (a raczej jego brak) czyni cię właśnie tępym faszystowskim prymitywem.

Ludobójstwo to przejaw prymitywizmu lub obłędu, a historia świata nie zna jeszcze przypadku by zabijanie ludzi kiedykolwiek doprowadziło do dobrobytu. Wiec nie pierdol głupot, bo gówno się znasz, a siejesz tylko faszystowski ferment nawołując do ludobójstwa, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy.

Jeśli ktoś opłaci armię by zabijała sąsiadów, to taka armia będzie raczej złożona z takich prymitywów jak ty, niż z amatorów (jak to nazywasz) pikników jak ja.
Lecz jeśli nie miał by takiej armii, złożonej z prymitywów jak ty, to gówno by zdziałał i chcąc nie chcąc musiał by pójść z sąsiadami na pokojowy kompromis.
Tak więc jeśli nadążasz (w co wątpię), to w tym momencie powinieneś już rozumieć, że problem naprawy systemu jest bardziej problemem twojej prymitywnej, łasej na kasę i przepełnionej nienawiścią mentalności, niż problemem fizycznej walki jednego procenta z resztą. Ten jeden procent nigdy nie chwyci za broń - jedyne co mogą robić to próbować przekupić najbardziej prymitywne jednostki z pozostałych 99 procent. Mnie nie przekupią - co najwyżej ciebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 24 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma żadnego 1% , jak i nie ma żadnych 99%.

Cytat:
Mnie nie przekupią - co najwyżej ciebie

Strasznie pewny jesteś . Skąd wiesz że już cię nie kupili .
Jezus też się nie chciał sprzedać i patrz jak skończył .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 24 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Strasznie pewny jesteś . Skąd wiesz że już cię nie kupili .
Jezus też się nie chciał sprzedać i patrz jak skończył .

kurwa, jezus - też mi wyjebał Smile

widzę że masz problemy z rozumieniem słowa pisanego.
jedno proste zdanie jeszcze może ogarniasz, ale dłuższy kontekst już cię chyba przerasta.

skąd wiem, że mnie nie przekupili?
bo nie biegam w mundurze po mieście i nie pałuję małolatów za to że się domagają zmiany władzy, nazywając to jeszcze "służbą" - stąd wiem.

swoją drogą też trzeba mieć tupet, żeby z jednej strony chwalić się tym że się jest mundurowym kundlem co "służy" w misji egzekwowania prawa, a z drugiej nawoływać do mordowania ludzi, którzy to prawo ustanawiają Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 24 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą to ty Bimi bystry jesteś jak woda w klozecie , tyle tylko że zapomniałeś , że zaraz ktoś tą wodę spuści .
Oczywiście ty wiesz , że ja popierdalam w mundurze z pałą . Znów jesteś tego pewny Laughing
W sumie to zazdroszczę ci tej pewności Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 24 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewny jestem tego, żeś prymitywnym tłukiem, który pracę w psiarni każe nazywać "służbą", a system w którym żyjemy chciałby obalić zabijając wszystkich co staną mu na drodze

Natomiast to czy biegasz z pałą naprawdę, czy tylko w swych snach - to już kwestia drugorzędna, kompletnie nieistotna w naszej dyspucie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 25 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
... a siejesz tylko faszystowski ferment nawołując do ludobójstwa, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy.


Te bimi , na to jest paragraf , więc zawsze możesz mnie podpierdolić . Zrobisz coś pożytecznego .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 25 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyliłeś mnie chyba ze swoimi kolegami z pracy.

Skoroś taki służbista, to najlepiej sam się przykładnie podpierdol, przyznaj do winy i dobrowolnie poddaj karze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:26, 25 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Pomyliłeś mnie chyba ze swoimi kolegami z pracy.

Skoroś taki służbista, to najlepiej sam się przykładnie podpierdol, przyznaj do winy i dobrowolnie poddaj karze.


Tylko nie świruj , że się za to pomodlisz Laughing
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 25 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Bimi napisał:
Pomyliłeś mnie chyba ze swoimi kolegami z pracy.

Skoroś taki służbista, to najlepiej sam się przykładnie podpierdol, przyznaj do winy i dobrowolnie poddaj karze.


Tylko nie świruj , że się za to pomodlisz Laughing

Ale ty pierdolisz, człowieku.

Jak kiedyś zdarzy ci się napisać coś z sensem, daj boże mądrego, to upewnij się że to dostrzegę - przyślij mi PW.
Bo w ciągu ostatnich paru miesięcy to tylko pierdolisz o tym jak to nie rozprawisz się z systemem zabijając wszystkich wszem i wobec, oraz jakie to by nie było zajebiste. Znalazł się wielki kurwa rewolucjonista, co zbawi wszystkich swą mądrością i charyzmą. A tych co nie zbawi, zajebie - ale chyba śmiechem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 25 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
zajebie - ale chyba śmiechem.

Zabić śmiechem to dopiero sztuka , ala Monty Python . Pewnie tego mi życzysz .
W sumie, jak już wymyśle taki kawał to oddam się do dyspozycji Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:09, 25 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Greeks Restart Bond Haircut Negotiations, Demand Lower NPV, Bypass IIF In Creditor Discussion

And so the one thing that was supposed to be set (if only briefly) in stone, the terms of the Greek creditor haircut, has now fallen apart. From Reuters: "The Greeks are demanding that the new bonds' Net Present Value, -- a measure of the current worth of their future cash flows -- be cut to 25 percent, a second person said, a far harsher measure than a number in the high 40s the banks have in mind. Banks represented by the IIF agreed to write off the notional value of their Greek bondholdings by 50 percent last month, in a deal to reduce Greece's debt ratio to 120 percent of its Gross Domestic Product by 2020." And confirming that the IIF has now lost control of the situation, "the country has now started talking to its creditor banks directly, the sources said." And because the NPV is only one component in determining what the final haircut really is, this means that the haircut just got higher or the actual coupon due to creditors will be slashed, a move which will see Sarkozy balking at this overture in which Greece once again sense weakness out of Europe. We can't wait to hear what France says to this latest escalation by Greece, which once again has destroyed the precarious European balance.


czytaj dalej: http://www.zerohedge.com/news/greeks-res.....gotiations
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:37, 11 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Grecy wydają pieniądze z UE m.in. na pojazdy opancerzone i łodzie podwodne – donosi "Die Zeit”."
Greckie Ministerstwo Obrony chce kupić także 60 samolotów wojskowych za 3,9 mld euro, francuskie statki bojowe za ponad 4 mld euro oraz łodzie patrolowe za 400 mln euro.

Grekom potrzebna jest także amunicja do pojazdów opancerzonych Leopard i dwa nowe amerykańskie śmigłowce Apache.

"Gdy dostaniemy kolejną transzę pomocy finansowej (80 mld euro), będą realne szanse na podpisanie kontraktów zbrojeniowych - powiedział przedstawiciel greckiego rządu."

W 2010 r. grecki budżet na zbrojenia wyniósł prawie 7 mld euro (blisko 3 proc. PKB). Jak zauważa "Puls Biznesu" pod tym względem w NATO Grecję wyprzedzają tylko USA.
Okazuje się, że największe profity z greckiej polityki zbrojnej czerpią Niemcy.

Tylko w 2010 r. Grecja kupiła od niemieckiej armii 223 haubice pancerne i jedną łódź podwodną za 403 mln euro. Natomiast od firmy Krauss-Maffei Wegman z Monachium 170 pojazdów opancerzonych Leopard-2 – pisze dziennik.
Fiński instytut badań Sipri ocenia, że większy od Grecji import artykułów militarnych miały w latach 2005-09 tylko Chiny, Indie, USA, Emiraty Arabskie i Korea Południowa.


http://www.sfora.pl/Grecja-zbroi-sie-na-potege-Kupuje-bron-za-kase-z-UE-a39436


Smile







Anarchiści zajęli radio w Atenach. Nawoływali do rewolucji
10 stycznia (13:10)
Około 20 greckich anarchistów wdarło się do studia prywatnej stacji radiowej w Atenach. Zmusili rozgłośnię do nadania komunikatu, w którym wzywali do poparcia lewackiego ugrupowania, uważanego przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone za organizację terrorystyczną.
Przez ponad godzinę młodzi anarchiści wzywali na antenie radia Flash do "walki zbrojnej i rewolucji". Poza tym przekonywali, że "kapitalistyczny system sprawiedliwości" nie ma prawa sądzić ośmiu członków ugrupowania Walka Rewolucyjna, których proces rozpoczął się pod koniec października. O ugrupowaniu stało się głośno za sprawą zamachu na amerykańską ambasadę w Atenach


reszta: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-ana.....nId,426005
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14   » 
Strona 5 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prosto z Grecji
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile