W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jaki jest problem z socjalizmem   
Podobne tematy
Socjalizm błędem intelektualnym 248
Emerytura dopiero w wieku 67 lat86
Socjalizm - zdroworozsądkowo2
Albert Einstein - Dlaczego socjalizm?70
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 31611
Strona:  «   1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 41, 42, 43   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:41, 28 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
żyjemy w XXI wieku, pewnie że znaczną większość wykonywanych czynności można by zastąpić maszynami, tylko że wtedy zazwyczaj wznoszą się głosy protestów związków zawodowych gdy dochodzi do redukcji pracowników na rzecz wydajniejszych maszyn z drugiej strony czasami pracodawcom bardziej opyla się zatrudnić pracowników niż jednorazowo zainwestować w drogie maszyny, do tego jeszcze prawo patentowe które hamuje rozwój technologiczny. Trzeba ułatwiać sobie życie, a nie utrudniać.

Byłem z wizytą w fabryce kostek brukowych, które zasilały wszystkie okoliczne budowy, a nawet ich wyroby są zamawiane w całej Polsce i na zachód też jadą. Firma mieści się w 100tys mieście i w okolicy o ile się nie mylę istnieje jedna firma konkurencyjna. Na jednej zmianie doliczyłem się... żeby nie skłamać 8 pracowników czy 10 nie licząc tych którzy pewnie byli poza terenem firmy (kierowcy etc). Wykorzystuje najnowsze technologie.

Kilkadziesiąt km dalej firma płyt pilśniowych w ciągu dekady zredukowała kilkukrotnie miejsca pracy i jakoś funkcjonuje, jest notowana na giełdzie.

Zapodam jeszcze cytat z książki już nie pamiętam jakiej, ale znalazłem artykuł na liberailisie.

Cytat:
Arkwright [w 1771 r. otworzył pierwszą fabrykę, w której zastosował maszynę przędzalniczą, napędzaną kołem wodnym] wynalazł swoją maszynę-przędzalnie bawełny w 1760 roku. W tym czasie szacowano, że w Anglii 5200 robotników przędło bawełnę za pomocą kołowrotków, było też 2700 tkaczy – razem 7900 ludzi zatrudnionych przy produkcji tekstyliów bawełnianych. Wynalazek ten wywołał opór spowodowany obawą, że pozbawi on pracowników środków do życia; trzeba było stłumić go siłą. Jednak w 1787 roku – dwadzieścia siedem lat po tym, jak wynalazek ujrzał światło dzienne – przeprowadzone przez parlament badania wykazały, że liczba osób zatrudnionych przy przędzeniu i tkaniu bawełny zwiększyła się z 7900 do 320 000, a więc wzrost wyniósł 4400 procent.


jeszcze jedno, szef "Batter Blaster" naleśników w sprayu zainwestował 1,5 mln$ w swoją firmę i w 2 lata zarobił 9mln $ zatrudniając 16 pracowników. Należało mu się bo wpadł na świetny pomysł, który konsumenci jak widać bardzo go sobie upodobali.


Brawa za dogłębną analizę historyczną tamtego okresu Wink (Twój cytat).
Anglia w tamtych czasach po rewolucji przemysłowej zaopatrzała pół europy i ameryki w odzież. Nic dziwnego, że mimo to zatrudnienie wzrosło. Raczej poczytaj sobie co się stało w innych segmentach przemysłu, poczynając od gwałtownego wzrostu bezrobocia. O tym, że płacili marne grosze nie wspominając.

Uwielbiam po prostu takie denne argumenty wolnorynkowców... Ricardo mistrzu wolnego rynku tamtych czasów sam przyznał rację protoplaście socjalizmu Sismondiemu, że umaszynowienie fabryk spowodowało bezrobocie. Na samym początku używał podobnych argumentów co Ty i uważał, że Ci ludzie znajdą pracę w innych segmentach rynku.
Oczywiście zgadzam się, że powinno się zastępować ludzi maszynami, ale zamiast wywalać ich z pracy to może zmniejszyć godzinny czas pracy co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 01 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmniejszyć godzinny czas pracy, a stawka ta sama? czy adekwatna do czasu pracy czyli niewystarczająca i prowokująca robotników do strajków? tak źle i tak niedobrze. W takim razie po co umaszynowienie firmy jeśli ma się utrzymywać robotników? Paranoja na siłę dawać ludziom pracę, aby mieli tylko jakiekolwiek zajęcie. Wolny czas zawsze można zagospodarować w inny sposób w czynności, które maszyny wykonają drożej lub w ogóle nie są w stanie jej wykonać. Idąc Twoim tokiem rozumowania należałoby się cofnąć w rozwoju technologicznym, a najlepiej płacić ludziom za nieproduktywną pracę Smile ja tak nie chcę

Załóż firmę i zatrudnij sobie tysiąc pracowników, a najlepiej kilkakrotnie więcej co by wszyscy z dzielni mieli robotę, którą może wykonać kilka maszyn, o większej wydajności i mniejszej wartości niż miesięczna pensja wszystkich zatrudnionych.

Jest gość łowiący rękoma 1 rybę dziennie co się stanie, gdy za niego łowić będzie założona sieć? Jak ukształtuje się cena ryby, gdy wzrośnie jej podaż, się rozumie ryb? Na co można przeznaczyć zaoszczędzoną energię i czas?

Wiem, że wy socjaliści chcielibyście by ludzie byli niemyślącymi masami, których świat kończy się na pracy i taniej rozrywce w między czasie gdzieś wyłuskując jakimś cudem czas na kultywowanie przodowników partyjnych, którzy sami nie stronią od luksusów i tak zwanego opierdalania się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:40, 01 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erde napisał:
zmniejszyć godzinny czas pracy, a stawka ta sama? czy adekwatna do czasu pracy czyli niewystarczająca i prowokująca robotników do strajków?


Wydaje mi się, że nie zajarzyłeś o czym ja pisałem.
Po pierwsze płaca powinna być za 24godziny i za 7 dni w tygodniu a nie jedynie za efektywny czas spędzony w pracy - dlaczego? Pomyśl!
Czy możesz się upić do nieprzytomności w środę wieczorem? Nie, bo musisz być wyspany i odpocząwszy by stawić się rano do pracy... to właśnie praca na tobie wymusza ograniczenia które ktoś nazywa podstępnie "twoim wolnym czasem" jaki on wolny skoro tego co napisałem ci nie wolno! To radykalny przykład, wiem, ale chodziło mi o przedstawienie realiów, że wcale "wolny czas" nie jest wolnym i mimo, iż ci się wydaje, że skozaczyłeś prace na dziś, to w zasadzie nadal praca narzuca na ciebie ograniczenia, czy w takim przypadku nie powinno się płacić za prace 24 godziny przez 7 dni w tygodniu?

Cytat:

tak źle i tak niedobrze. W takim razie po co umaszynowienie firmy jeśli ma się utrzymywać robotników? Paranoja na siłę dawać ludziom pracę, aby mieli tylko jakiekolwiek zajęcie. Wolny czas zawsze można zagospodarować w inny sposób w czynności, które maszyny wykonają drożej lub w ogóle nie są w stanie jej wykonać. Idąc Twoim tokiem rozumowania należałoby się cofnąć w rozwoju technologicznym, a najlepiej płacić ludziom za nieproduktywną pracę Smile ja tak nie chcę


Hehehe, spoko, widzę, że jak wielu masz ograniczone zdolności widzenia dalej niż kawałek stołuSmile Spoko to da się zmienićSmile)
Wiesz, nie w maszynach problem... a w zasadzie w maszynach.
Prace daje się ludziom z kilku powodów - pierwszy i najważniejszy:
1-ludzie płaca podatki, maszyny nie!
Jeśli zwolni się rzesze pracowników zastępując ich maszynami, upadnie państwo! Rozumiesz?
2-Pracownik zajęty praca (nudna przy taśmie lub w biurze przewracając papierek za papierkiem) ma małe chęci by jeszcze o czymś więcej myśleć niż o wyspaniu się, jedzeniu, prysznicu. Ludzie którzy mają za dużo czasu zaczynają myśleć... Wiec lepiej im dac zajęcie by mieli myślenie z głowy:) TV za nich to zrobi.

Cytat:

Załóż firmę i zatrudnij sobie tysiąc pracowników, a najlepiej kilkakrotnie więcej co by wszyscy z dzielni mieli robotę, którą może wykonać kilka maszyn, o większej wydajności i mniejszej wartości niż miesięczna pensja wszystkich zatrudnionych.


I okaże się, że wówczas dostaniesz od państwa ulgi, zwolnienia...
Zrozum, utrzymuje się bezrobocie bo inaczej nikt by nie pracował. Lub zadawał za dużo pytań a tak bezrobocie to taki bicz na tych co się wychylą.

Cytat:

Jest gość łowiący rękoma 1 rybę dziennie co się stanie, gdy za niego łowić będzie założona sieć? Jak ukształtuje się cena ryby, gdy wzrośnie jej podaż, się rozumie ryb? Na co można przeznaczyć zaoszczędzoną energię i czas?


Ale to się nie ma nic do tego co wyżej napisane. Bo przyjdzie silniejszy i ci tą sieć przejmie:) po to masz państwo by pilnowało twojej sieci, ale jak nie będzie podatków to z czego opłacą twoją ochronę?

Cytat:

Wiem, że wy socjaliści chcielibyście by ludzie byli niemyślącymi masami, których świat kończy się na pracy i taniej rozrywce w między czasie gdzieś wyłuskując jakimś cudem czas na kultywowanie przodowników partyjnych, którzy sami nie stronią od luksusów i tak zwanego opierdalania się.


Wręcz przeciwnie, to jest ideał kapitalisty:)) W czystym socjalizmie pracuje się wg. potrzeb. a nie by zając czymś czas.
W niektórych wioskach indiańskich panują systemy zbliżone do socjalizmu (normalne, bo to najbardziej ludzki system) wiesz, że średnio na prace związaną z przeżyciem (pożywienie, narzędzia, schronienie itp) poświęcają ok 7 godzin tygodniowo?! Wiedziałeś o tym?
Ile ty musisz poświecić godzin ze swojego życia by mieć to samo? Pamiętaj, że nie pracujesz 8 godzin dziennie, bo do pracy musisz dojechać, musisz być wyspany... więc masz ograniczenia związane z pracą.
Śmiem twierdzić, że średnio na to samo co w indiańskiej wiosce amazońskiej poświęca się ok 7 godzin ty przeznaczasz nie mniej niż 100. Widzisz tą różnice?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 01 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Wydaje mi się, że nie zajarzyłeś o czym ja pisałem


a mi się wydaje, że nie zajarzyłeś do kogo o tym pisałem

co do reszty nie chce mi się nawet odnosić. płacić ludziom za 7 dni w tygodniu bo praca ogranicza jego wolny czas Wink
trzeba coś dać społeczeństwu by egzystować, a to czy masz firmę, czyścisz kible czy zbierasz puszki, albo pracujesz na hali produkcyjnej to Twój problem i Twoja sprawa, Twoje życie.

Państwo to patologia, kompletnie nie potrzebna do funkcjonowania społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:01, 02 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Wiesz, nie w maszynach problem... a w zasadzie w maszynach.


piękna idea. zamiast ludzi pracują maszyny. Jestem za bo jestem bardzo leniwy. Ale w przeciwieństwie do socjalistów widzę dalej niż najbliższe 48h.
Wiesz po co człowiek się uczy??? nie mam tu na myśli ludzi głodnych wiedzy bo tych 0,01% w społeczeństwie i nazywa się ich geniuszami. Ale o pozostałe 99,99% ludzi. Otóż oni się uczą aby zdobyć lepszą pracę. Tylko i wyłącznie po to. W sytuacji gdyby nie było potrzeby pracy ludzie nie musieli by się uczyć. Najdalej za cztery pokolenia nie umieli byśmy naprawiać maszyn które za nas pracowały, ale to bez znaczenia bo maszyny pewnie same by się serwisowały i budowały. W piątym pokoleniu nie rozumielibyśmy jak te maszyny działają. Być może nawet nie wiedzielibyśmy że to są maszyny. Naszą cywilizację stworzyła praca. Bez pracy nasza cywilizacja się skończy.

goral_ napisał:

W niektórych wioskach indiańskich panują systemy zbliżone do socjalizmu (normalne, bo to najbardziej ludzki system) wiesz, że średnio na prace związaną z przeżyciem (pożywienie, narzędzia, schronienie itp) poświęcają ok 7 godzin tygodniowo?! Wiedziałeś o tym?

I tu jest pies pogrzebany. To jest doskonały przykład.
SOCJALISTYCZNA wioska Indian, tkwiąca w paleolicie od 250.000 lat. I kapitalistyczna reszta świata, która być może nawet poleciała na księżyc. To jest dobry przykład.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:28, 02 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
goral_ napisał:

Wiesz, nie w maszynach problem... a w zasadzie w maszynach.


piękna idea. zamiast ludzi pracują maszyny. Jestem za bo jestem bardzo leniwy. Ale w przeciwieństwie do socjalistów widzę dalej niż najbliższe 48h.


No jasne... problem w tym, ze kapitalista ma przed sobą w takim razie godzinę maksymalnie... Potem mówi: "po mnie choćby potop".

Cytat:

Wiesz po co człowiek się uczy??? nie mam tu na myśli ludzi głodnych wiedzy bo tych 0,01% w społeczeństwie i nazywa się ich geniuszami. Ale o pozostałe 99,99% ludzi. Otóż oni się uczą aby zdobyć lepszą pracę.


Tu nawet zacząłeś niezłe ale szybko wróciłeś na bełkot liberałów z pod znaku krowina.
Owszem cały błąd szkół, lub celowe założenie to nauczyć człowieka jak być dobrym pracownikiem a nie jak być bogatym. Bo ja nie znam przypadku, gdy ktoś uczciwie pracuje i staje się bogaty:) By być bogatym w kapitalizmie trzeba po prostu ukraść, jak w przysłowiu, że pierwszy milion trzeba ukraść. O taki system w którym wygrywa ten co więcej nakradnie:)

Cytat:

Tylko i wyłącznie po to. W sytuacji gdyby nie było potrzeby pracy ludzie nie musieli by się uczyć. Najdalej za cztery pokolenia nie umieli byśmy naprawiać maszyn które za nas pracowały, ale to bez znaczenia bo maszyny pewnie same by się serwisowały i budowały. W piątym pokoleniu nie rozumielibyśmy jak te maszyny działają. Być może nawet nie wiedzielibyśmy że to są maszyny. Naszą cywilizację stworzyła praca. Bez pracy nasza cywilizacja się skończy.


Cywilizacja kapitalizmu i wyzysku? Tak się skończy.
Poza tym jak sobie wyobrażasz państwo w sytuacji kiedy nie ma podatków bo maszyna nie zarabia i podatku nie zapłaci? Aha nie będzie państwa, to kto będzie pilnować by ci ktoś w łeb nie dał i nie przeją twoich maszyn? Aha, prywatna armia, a jak ktoś będzie mieć silniejszą armie?

Cytat:

goral_ napisał:

W niektórych wioskach indiańskich panują systemy zbliżone do socjalizmu (normalne, bo to najbardziej ludzki system) wiesz, że średnio na prace związaną z przeżyciem (pożywienie, narzędzia, schronienie itp) poświęcają ok 7 godzin tygodniowo?! Wiedziałeś o tym?

I tu jest pies pogrzebany. To jest doskonały przykład.
SOCJALISTYCZNA wioska Indian, tkwiąca w paleolicie od 250.000 lat. I kapitalistyczna reszta świata, która być może nawet poleciała na księżyc. To jest dobry przykład.


Więc słuchamy, jakież to wynalazki tobie zawdzięczamy - wszak ty żyjesz w kapitalizmie nie i nie naście set lat wstecz ale teraz - prawda?
Więc co tobie świat zawdzięcza? Napisz, czym możesz się pochwalić, w czym życie w kapitalizmie jest dla ciebie lepsze, czym ty wzbogaciłeś kapitalizm?
odpowiesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:30, 03 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I tu jest pies pogrzebany. To jest doskonały przykład.
SOCJALISTYCZNA wioska Indian, tkwiąca w paleolicie od 250.000 lat. I kapitalistyczna reszta świata, która być może nawet poleciała na księżyc. To jest dobry przykład.


Większość wynalazków została ukradziona przez kapitalizm naukowcom którzy wcale nie robili tego dla kasy....

Einsteina już ci wysyłałem jego tekst o socjalizmie zatytułowany "Dlaczego socjalizm" bodajże !! Czy jesteś taki głupi, że nie rozumiesz iż Ci na samym szczycie ukradli osiągnięcia innych ? Czym ty się w ogóle nieuku podniecasz? Czy tym że jak ktoś coś wymyślił to wy zaraz ukradliście dla zysku ? Podobnie Łukasiewicza który założył pierwsze szyby naftowe żeby służyły dla ludzi też podawałem i co ? i cycek... nie widzisz tego. Może masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ja nie wiem ?

Śmieszą mnie kapitaliści w Polsce duża część nich słucha muzyki mp3, bynajmniej nie kupowanej ... tacy z nich autentyczni kapitaliści jak z Ciebie!! Problem w tym że co mądrzejsi już dawno nasrali na wasze teorie o wolnym rynku i wydzierają kasę, rozumieją że tak jest i tak ma być. A z waszych wolności to się śmieją Sad jaka szkoda... a później sarkacie że "W Polsce dorobiła się stara nomenklatura bla bla bla" (ulubione zdania korwinowców jak dla mnie przeczą idei wolnego rynku)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 03 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

często wynalazki łączy się z biznesem i ich masową produkcją kierowaną chciwością która ma na celu zysk finansowy, zyskają na tym konsumenci, a wraz z nimi wynalazca i inwestorzy bo od konsumentów zależy powodzenie przedsięwzięcia.

Cytat:
co mądrzejsi już dawno nasrali na wasze teorie o wolnym rynku(...)"W Polsce dorobiła się stara nomenklatura bla bla bla" (ulubione zdania korwinowców jak dla mnie przeczą idei wolnego rynku)

Jeżeli dorwanie się do władzy i zmiana praw pod siebie i swoich koleżków jest Twoim zdaniem wydarzeniem jak najbardziej odbywającym się w wolnorynkowych warunkach to zajebiście.

"Kradzione" mp3 ja pierdole ten argument kładzie wszystkich kapitalistów, chyba przestanę się udzielać w tym temacie i skoczę z okna ze wstydu.
Żebyś był konsekwentny proponuję byś nie kupował żarcia i innych dóbr bo uwierz mi, ale każdy człowiek uczestniczący w produkcji czy transporcie danych rzeczy kieruje się zyskiem i interesuje go kasa konsumenta, do tego część z nich pewnie nie jest zadowolona z wynagrodzenia co pewnie kłóci się z Twoimi ideami. W innym wypadku niekonsekwentny z Ciebie socjalista.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erde napisał:

Żebyś był konsekwentny proponuję byś nie kupował żarcia i innych dóbr


Ależ będę pierwszym który zrezygnuje ze sklepów spożywczych:))
Niech mi tylko wyzyskiwacze kapitaliści pozwolą na uprawę ziemi, nawet nie muszę mieć jej na własność... i nie będę kupować ich przemysłowego żarcia.
Sadzisz, że się zgodzą.
ps. argumenty w stylu ziemia należy do kogoś pleć przedszkolakom, ja nie z marsa by ziemia nie była tez moja planetą.

Cytat:

bo uwierz mi, ale każdy człowiek uczestniczący w produkcji czy transporcie danych rzeczy kieruje się zyskiem i interesuje go kasa konsumenta, do tego część z nich pewnie nie jest zadowolona z wynagrodzenia co pewnie kłóci się z Twoimi ideami. W innym wypadku niekonsekwentny z Ciebie socjalista.


I znów lecisz za daleko.
Nie każdy, jedynie ten co ma możliwości, kieruje się zyskiem. Pracownik etatowy kieruje się chęcią przeżycia od wypłaty do wypłaty - taki ma zysk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:36, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niech mi tylko wyzyskiwacze kapitaliści pozwolą na uprawę ziemi, nawet nie muszę mieć jej na własność


No, niech Ci jeszcze płacą za samo istnienie jak to wymyśliłeś kilka postów temu. Do tego niech Ci dadzą co sobie żywnie zapragniesz bo przecież wszystko powstało na ziemi, a planeta należy do wszystkich. W ogóle powinno być wszystko za darmo, a wszyscy powinni się opierdalać, tylko kto będzie robił?

Z resztą wydaje mi się, że bredzisz bo wątpię byś uprawiał w domu pomidory deserowe czy chociażby rzeżuchę, wątpię nawet czy spałeś na jakimś skłocie kiedykolwiek.

Cytat:
Pracownik etatowy kieruje się chęcią przeżycia od wypłaty do wypłaty - taki ma zysk.


Pozwolisz, że zacytuje wcześniejsze Twoje wypowiedzi:

Cytat:
Poza tym jak sobie wyobrażasz państwo w sytuacji kiedy nie ma podatków


Cytat:
to kto będzie pilnować by ci ktoś w łeb nie dał i nie przeją twoich maszyn...Aha, prywatna armia, a jak ktoś będzie mieć silniejszą armie?

i wiele innych bredni człowieka, który nie potrafi sobie wyobrazić życia bez rządowego buta.

Jak sobie wyobrażam życie bez podatków? Przede wszystkim byłoby to tańsze życie niż obecnie, Dziś państwo zabiera nam 3/4 owoców pracy poprzez podatki właśnie. Dlatego życie jest drogie.

Wyobrażasz sobie swoją posiadłość za którą nie musisz płacić żadnych podatów, Ty decydujesz czy zasiejesz tam kapustę, zboże czy wybudujesz budynek i nie ważne jaki parterowy czy 4 piętrowy bo Twoim problemem będzie jego stabilność (zawali Ci się czy Ci się nie zawali na głowę) i to wszystko bez pozwoleń?
bo ja tak, tylko Ty masz jakieś opory no bo jak to... bez podatków? A co z biednymi dziećmi i niedołężnymi... a no to, że o nich lepiej zadbają ludzie mający zasobniejsze portfele i angażujący się z prywatnej inicjatywy, a nie państwo (czyt. politycy i aparat państwowy), które przejada pieniądze podatników i wyrzuca je w błoto w często nietrafione przedsięwzięcia i kompletnie niepotrzebne (Polska to ponoć biurokratyczny rekordzista).
Teraz ludzie mają biedotę w dupie usprawiedliwiając swój brak reakcji tym, że PAŃSTWO im da, w takim razie oni sami nie muszą.
Po kryzysie zwalają winę za jego przyczynę na KAPITALIZM i na wolny rynek, którego nie ma - a o to chodzi tym mendom z Rządu Światowego, a Wy dajecie się łapać na ich tricki. Dalej brnijcie w ograniczanie wolności finansowej ludzi, ale jak tego się dopuszczacie to bądźcie konsekwentni i się nie wkurwiajcie na Codex Alimentarius, kamery, chipy i inne pierdoły stworzone dla naszego "BEZPIECZEŃSTWA".

p.s. z resztą śmieszą mnie niektóre osoby z tego forum. Są na forum prawdy czytają bzdury o Reptalianach, innych HAARPach, masonach i NWO, ale sami nie potrafią sobie wyobrazić życia bez państwa Wink się kvrwa organizujcie w państwo, ale omińcie moje podwórko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważasz się za kapitalistę, jak sądzę, czy większość kapitalistów tak ma że nie umieją czytać ze zrozumieniem i są aż tak organiczni umysłowe?
Potrafisz jako kapitalista zobaczyć coś dalej niż następna godzina?


erde napisał:
Cytat:
Niech mi tylko wyzyskiwacze kapitaliści pozwolą na uprawę ziemi, nawet nie muszę mieć jej na własność


No, niech Ci jeszcze płacą za samo istnienie jak to wymyśliłeś kilka postów temu. Do tego niech Ci dadzą co sobie żywnie zapragniesz bo przecież wszystko powstało na ziemi, a planeta należy do wszystkich. W ogóle powinno być wszystko za darmo, a wszyscy powinni się opierdalać, tylko kto będzie robił?


Myśl! Myśl, Myśl!
Po raz: wskaż gdzie napisałem, ze płacić za samo istnienie? Owszem kapitaliści i liberałowie, żądają bym płacił im za to, że żyje...
po drugie, jeśli woda spada z nieba to znaczy, że mam za nią płacić? Komu? Kto jest właścicielem wody? Odpowiesz kapitalisto z bożej łaski?
Widzisz problem jest w tym, że ja mam jedno życie - jak chcesz to zapierdalaj za parę stów, ja wole leżeć i się opierdalać - paniał? Najwyżej jak już zejdziesz z tego świata nie doczekawszy emerytury bo podniosą wiek emerytalny to złoże się na order pośmiertny dla takiego bohatera jak ty - ok? Ja ci nie bronie zapierdalać nawet za darmo... ale ty tez wykaż się liberalizmem i nie nakazuj mi co ja mam robić, bo to przeczy twoim ideom wolnościowym - tak?

Cytat:

Z resztą wydaje mi się, że bredzisz bo wątpię byś uprawiał w domu pomidory deserowe czy chociażby rzeżuchę, wątpię nawet czy spałeś na jakimś skłocie kiedykolwiek.


A co ty się o mnie martwisz? Widzisz ja bym sobie dał rade nawet z rzeżuchą którą uprawiałem jak do podstawówki chodziłem tak trudna do uprawy jest:)
Widzisz jak sądzę koszt uprawy podstawowych artykułów spożywczych był by o 80% niż ja... widzisz różnice teraz?

Cytat:

Cytat:
Pracownik etatowy kieruje się chęcią przeżycia od wypłaty do wypłaty - taki ma zysk.


Pozwolisz, że zacytuje wcześniejsze Twoje wypowiedzi:

Cytat:
Poza tym jak sobie wyobrażasz państwo w sytuacji kiedy nie ma podatków


Cytat:
to kto będzie pilnować by ci ktoś w łeb nie dał i nie przeją twoich maszyn...Aha, prywatna armia, a jak ktoś będzie mieć silniejszą armie?

i wiele innych bredni człowieka, który nie potrafi sobie wyobrazić życia bez rządowego buta.


A co ma jedno z drugim bo nie rozumiem?
Czy chcesz powiedzieć przez to, że jak by nie podatki to pracownik etatowy transportu zarabiał by krocie i był by bogaty w szybkim czasie?
Sadzisz, że jak podatki by zeszły do zera to zarabiał być więcej? Jesteś aż tak głupi czy za młody by to zrozumieć?

Cytat:

Jak sobie wyobrażam życie bez podatków? Przede wszystkim byłoby to tańsze życie niż obecnie, Dziś państwo zabiera nam 3/4 owoców pracy poprzez podatki właśnie. Dlatego życie jest drogie.


Serio?
A po drogach chodzisz które się za darmo wybudowały?
Policjant też z nieba dostaje wypłat... wyposażenie policji to w czarach zrobiono.
Utrzymanie rzek by cie nie zalała to też za free?
Ty naprawdę jesteś albo za młody albo za głupi...

Cytat:

Wyobrażasz sobie swoją posiadłość za którą nie musisz płacić żadnych podatów, Ty decydujesz czy zasiejesz tam kapustę, zboże czy wybudujesz budynek i nie ważne jaki parterowy czy 4 piętrowy bo Twoim problemem będzie jego stabilność (zawali Ci się czy Ci się nie zawali na głowę) i to wszystko bez pozwoleń?


I jak w tym budynku zginie 100 osób to kto za to odpowie?
Albo pożar który przeniesie się na sąsiednią posesje i spali komuś innemu dom... kto za to odpowie?
Nikt, to może od razu wrócić na drzewa?
Chłopie -ty bladego pojęcia nie masz na temat życia... Tak każdemu wciskają takie pierdoły w dUPRze?

Cytat:

bo ja tak, tylko Ty masz jakieś opory no bo jak to... bez podatków? A co z biednymi dziećmi i niedołężnymi... a no to, że o nich lepiej zadbają ludzie mający zasobniejsze portfele i angażujący się z prywatnej inicjatywy, a nie państwo (czyt. politycy i aparat państwowy), które przejada pieniądze podatników i wyrzuca je w błoto w często nietrafione przedsięwzięcia i kompletnie niepotrzebne (Polska to ponoć biurokratyczny rekordzista).
Teraz ludzie mają biedotę w dupie usprawiedliwiając swój brak reakcji tym, że PAŃSTWO im da, w takim razie oni sami nie muszą.


Te podatki kretynie i ciebie chronią, ale ty za głupi jesteś by to dostrzec.

Cytat:

Po kryzysie zwalają winę za jego przyczynę na KAPITALIZM i na wolny rynek, którego nie ma - a o to chodzi tym mendom z Rządu Światowego, a Wy dajecie się łapać na ich tricki. Dalej brnijcie w ograniczanie wolności finansowej ludzi, ale jak tego się dopuszczacie to bądźcie konsekwentni i się nie wkurwiajcie na Codex Alimentarius, kamery, chipy i inne pierdoły stworzone dla naszego "BEZPIECZEŃSTWA".


A kto jest winny kryzysowi?
Pracownik ten z transportu, bo chce więcej?Smile))


weź ty lepiej napisz ile masz lat, bo zaczynam mieć wątpliwość czy więcej niż 16 a jak będę wiedzieć ile to dostosuje odpowiedni poziom do wieku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:31, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po raz: wskaż gdzie napisałem, ze płacić za samo istnienie?


a masz:
Cytat:
Po pierwsze płaca powinna być za 24godziny i za 7 dni w tygodniu a nie jedynie za efektywny czas spędzony w pracy - dlaczego? Pomyśl!
Czy możesz się upić do nieprzytomności w środę wieczorem? Nie, bo musisz być wyspany i odpocząwszy by stawić się rano do pracy... to właśnie praca na tobie wymusza ograniczenia które ktoś nazywa podstępnie "twoim wolnym czasem"


i tu np.

Cytat:
Widzisz problem jest w tym, że ja mam jedno życie - jak chcesz to zapierdalaj za parę stów, ja wole leżeć i się opierdalać - paniał?


Można to wywnioskować po wszystkich Twoich wypowiedziach w tym wątku nierobie. Idź do lasu i prowadź pustelniczy tryb życia może będziesz szczęśliwy.

Cytat:
Najwyżej jak już zejdziesz z tego świata nie doczekawszy emerytury bo podniosą wiek emerytalny to złoże się na order pośmiertny dla takiego bohatera jak ty - ok?


Zadaj sobie pytanie czyj to jest wymysł - EMERYTURA- a poza tym sram na państwową emeryturę i na twoje pieniądze nie chcę nic od nikogo, dam sobie radę.

Cytat:
Czy chcesz powiedzieć przez to, że jak by nie podatki to pracownik etatowy transportu zarabiał by krocie i był by bogaty w szybkim czasie?
Sadzisz, że jak podatki by zeszły do zera to zarabiał być więcej? Jesteś aż tak głupi czy za młody by to zrozumieć?


Gdybyś rozporządzał majątkiem wypracowanym przez siebie, a drugim razem nie swoim. To wiedziałbyś, że z większym szacunkiem odnosisz się do tego pierwszego bo zdobyłeś go swoją ciężką pracą i starasz się je zainwestować gospodarnie, a nie przepierdolić.
W obniżce podatków chodzi mi tylko i wyłącznie o oddzielenie pracy produktywnej (potrzebnej konsumentom) od nieproduktywnej. Nikt nie powinien mieć kontroli nad twoimi dobrami, tylko ty sam. Ciężko zrozumieć?

Cytat:
Serio?
A po drogach chodzisz które się za darmo wybudowały?
Policjant też z nieba dostaje wypłat... wyposażenie policji to w czarach zrobiono.
Utrzymanie rzek by cie nie zalała to też za free?
Ty naprawdę jesteś albo za młody albo za głupi...


Sprywatyzować w pizdu lub robić ściepę na dane odcinki dróg. Ciężko sobie wyobrazić, za mały mózg i się przegrzewa?

Cytat:
I jak w tym budynku zginie 100 osób to kto za to odpowie?
Albo pożar który przeniesie się na sąsiednią posesje i spali komuś innemu dom... kto za to odpowie?
Nikt, to może od razu wrócić na drzewa?
Chłopie -ty bladego pojęcia nie masz na temat życia... Tak każdemu wciskają takie pierdoły w dUPRze?


Za śmierć czy pożar odpowie gospodarz i ewentualnie projektant lub wykonawca, jeśli zostało to uwzględnione w umowie. Po chuj urzędnikowi wiedzieć co budujesz i jak.

Cytat:
Te podatki kretynie i ciebie chronią, ale ty za głupi jesteś by to dostrzec.


o! od kretynów wyzywają Cool , nie denerwuj się bo ci żyłka w odbycie pęknie... chronią na siłę, gdyby ludziom nie zabierali kasy sami by się zatroszczyli o swój los.
mam wrażenie, że pracujesz w urzędzie co jest kurewsko niemoralne.

p.s co do kryzysu to nie będę cie zasypywał linkami do artykułów ludzi, którzy zajmują się tymi zagadnieniami na co dzień. Obecnie operuje się kasą bez pokrycia, udziela się kredyty bez pokrycia i żyje się bez pokrycia. Ale genezą genez jest brak wolnego rynku właśnie. Czyli np. brak wolnego rynku w produkcji własnej waluty (jeden z najgorszych monopoli obok monopolu na edukację) - Rotschild powiedział: “Dajcie mi władzę nad pieniądzem w państwie, a nie będzie mnie obchodzić, kto ustanawia jego prawa”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po raz: wskaż gdzie napisałem, ze płacić za samo istnienie?


Erde... Ty serio chyba czytać nie potrafisz... Ja dalej nie widzę, gdzie on to napisał, ale skoro nie rozumiesz co on Ci przekazuje to Twoja sprawa. Widać jeszcze nie dorosłeś do pewnych spraw i mogę się założyć, że żyjesz jeszcze na garnuszku rodziców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jokerwader




Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 17
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goral chce tylko podkreślić jak dziurawy jest ten system i jak wiele ma on wad. Uważam, że każdy powinien pracować, ale czasami równa się to zwykłym obozom. Dlaczego? Chodzisz do ciężkiej pracy w wieku 50 lat żeby wyżyć na granicy ubóstwa, a gdy jesteś chory to dają ci receptę na line. Znam takie osoby.

Trzeba pracować, bo praca uszlachetnia, ale ja najchętniej również wypisałbym się z tego co jest teraz, choćby na rzecz własnego rozwoju- nie mogę. Muszę płacić komuś kto nie powinien zobaczyć ode mnie ani złotówki.

Cytat:
Nikt nie powinien mieć kontroli nad twoimi dobrami, tylko ty sam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Cytat:
Po raz: wskaż gdzie napisałem, ze płacić za samo istnienie?


Erde... Ty serio chyba czytać nie potrafisz... Ja dalej nie widzę, gdzie on to napisał, ale skoro nie rozumiesz co on Ci przekazuje to Twoja sprawa. Widać jeszcze nie dorosłeś do pewnych spraw i mogę się założyć, że żyjesz jeszcze na garnuszku rodziców.


Gość ma roszczenia do rzeczy tylko dlatego, że jest człowiekiem i mu się należy bo jest mieszkańcem planety. Co kogo? Mówi, że chce od wyzyskujących "kapitalistów" to co mu się należy. Znalazł sobie wyimaginowanego wroga. Ten kapitalista, który kupił ziemię i nawet gdy jej nie uprawia to kupił za powszechnie przez społeczeństwo AKCEPTOWALNY środek płatniczy (ich problem) co prawda nie nadający się do podtarcia tyłka, ale pozyskał je w jakiś sposób, a czy pozyskał je prowadząc firmę i leżąc brzuchem do góry czy zapierdalając na budowie to jego sprawa. Niech sam założy firmę i kupi sobie tą ziemię i nie pierdoli, że mu się należy bo coś tam. Wtedy niech na tej ziemi robi sobie orgiety z kozami jeśli chce, tylko niech nie ma pretensji do Bogu ducha winnych dajmy na to przedsiębiorców.
Wokół mnie jest kilka nieużytkowanych działek budowlanych, nie stać mnie na nie i nie płaczę z tego powodu. Może kiedyś będzie mnie stać, nie czekam na rewolucję aż bogatym zabiorą i oddadzą mi.

Co do mojej osoby to nie żyję na garnuszku rodziców w innym wypadku nie udzielałbym się w tym wątku chyba, że wtórowałbym wam w wasze wypocinki i przytakiwał główką, aczkolwiek mieszkam w mieszkaniu zakupionym przez mojego ojca (czyli nie kupione za moje pieniądze), jest to jego własność prywatna (której w tym wątku bronię) i może robić sobie z nią co chce. Ja jestem i będę jego inwestycją na przyszłość, tak jak moje dzieci prawdopodobnie kiedyś w przyszłości będą moją najlepszą inwestycją na przyszłość, na emeryturę nie ma co nawet liczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O czym tutaj dyskutowac, skoro jeden chce zniesienia wlasnosci, prace w jakis zjebanych komunach, a niepokornych bedzie odcinal od wody, energii i pozywienia. No kurwa, co to ma byc? Pol Pot przynajmniej zapierdalal (kazal) na miejscu, a ten czubek bedzie glodzil. Chcesz deklu jeden z drugim uprawiac ziemie, to prosze bardzo, nikt Was nie zabije za to. Natomiast jak chcesz sobie robic odrebna organizacje panstwowa, to musiusz sobie szukac innego terenu lub zdobyc wplywy polityczne w obecnej. Bo Ty chcesz.....cos tam. Kogo to obchodzi? Kazdy palant moze cos chciec, co nie znaczy ze trzeba jego widzimisie spelniac. Bedziesz przywodca, to mozesz sobie gadac "bo ja chce tak". Obecnie, to mozesz jedynie zapierdalac jak inni lub spierdalac.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O brawo Erde, widzę, że w końcu się przyznałeś, że wywodzisz się z bogatej rodziny, bo w Polsce tylko garstkę kilku procent ludzi stać na kupno mieszkania nawet na kredyt. Nic dziwnego, że bronisz wolnego rynku. Jak wszyscy bogacze Smile.

A co do reszty to szkoda słów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
O brawo Erde, widzę, że w końcu się przyznałeś, że wywodzisz się z bogatej rodziny, bo w Polsce tylko garstkę kilku procent ludzi stać na kupno mieszkania nawet na kredyt. Nic dziwnego, że bronisz wolnego rynku. Jak wszyscy bogacze Smile.

A co do reszty to szkoda słów...


a czytałeś ty "zapiski oficera armii czerwonej" Teraz bredzisz jak Zubow. wiesz że jeszcze do 1995 w Polsce można było w pięć lat zarobić na auto z salonu i mieszkanie. I to ze stania na rynku!! Sam tak zarobiłem. Ale wtedy przez chwilę mieliśmy prawie prawdziwy kapitalizm. Niestety kapitalizm w Polsce skończył się w 1997 roku definitywnie.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 04 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
O brawo Erde, widzę, że w końcu się przyznałeś, że wywodzisz się z bogatej rodziny, bo w Polsce tylko garstkę kilku procent ludzi stać na kupno mieszkania nawet na kredyt. Nic dziwnego, że bronisz wolnego rynku. Jak wszyscy bogacze Smile.

A co do reszty to szkoda słów...


Z bogatej rodziny, jasssne. Z tego co pamiętam Teodryk mieszka w domku jednorodzinnym, chyba że kłamał to jest dopiero bogacz.
Ja jak na razie o domu mogę pomarzyć. Mieszkanie kupione za ciężko zarobione pieniądze mojego ojca, który wyemigrował ze swojego kraju mając kilkanaście lat, gdzie mieszkał z rodzeństwem i rodzicami w pomieszczeniu nie nadającym się nawet na zakład fryzjerski, a gdzie de facto zakład takowy się obecnie tam znajduje. Pochodzi z klasy robotniczej podobnie jak moja mama. Chcąc uszczęśliwić takie osoby jak mój ojciec w dzieciństwie skrzywdziłbyś takie osoby jak on obecnie tylko dlatego, że stać go na mieszkanie bo zapierdalał przez całe życie.

Cytat:
A co do reszty to szkoda słów...


Do cholery jasnej jak nie skwitujecie czyjejś wypowiedzi mówiąc "szkoda słów" albo "idź do książek" to wątek straciłby swój urok. Na co szkoda słów, co ci się nie podobało w mojej wypowiedzi? Nie musisz odpowiadać, żyjcie sobie dalej fantazjami i marzcie dalej o nie swojej własności.

p.s Jest taki film na YT o chciwości - pana Stossela. W jednych z wypowiedzi filozofa, psychologa czy ekonomisty (już nie pamiętam) padają słowa, że: "Kapitalizmu najbardziej potrzebują biedni ludzi" święte słowa, są tam też między innymi podane przykłady jak ze szkoły niegdyś charakteryzującej się analfabetyzmem i przestępczością wyłonili się młodzi przedsiębiorcy, którzy uczyli się właśnie przedsiębiorczości (bo to ich interesowało), a nie o pierdołach programowych.

Cytat:
Nic dziwnego, że bronisz wolnego rynku. Jak wszyscy bogacze .


Trudno nazwać wolnorynkowcem bogatego gościa, który wzbogaca się na kontraktach samorządowych dając wcześniej łapówkę odpowiednim personom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:12, 05 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erde napisał:
Cytat:
Po raz: wskaż gdzie napisałem, ze płacić za samo istnienie?


a masz:
Cytat:
Po pierwsze płaca powinna być za 24godziny i za 7 dni w tygodniu a nie jedynie za efektywny czas spędzony w pracy - dlaczego? Pomyśl!
Czy możesz się upić do nieprzytomności w środę wieczorem? Nie, bo musisz być wyspany i odpocząwszy by stawić się rano do pracy... to właśnie praca na tobie wymusza ograniczenia które ktoś nazywa podstępnie "twoim wolnym czasem"


i tu np.

Cytat:
Widzisz problem jest w tym, że ja mam jedno życie - jak chcesz to zapierdalaj za parę stów, ja wole leżeć i się opierdalać - paniał?


Można to wywnioskować po wszystkich Twoich wypowiedziach w tym wątku nierobie. Idź do lasu i prowadź pustelniczy tryb życia może będziesz szczęśliwy.



Naprawdę naum się rozumieć co czytasz...


Cytat:

Gdybyś rozporządzał majątkiem wypracowanym przez siebie, a drugim razem nie swoim. To wiedziałbyś, że z większym szacunkiem odnosisz się do tego pierwszego bo zdobyłeś go swoją ciężką pracą i starasz się je zainwestować gospodarnie, a nie przepierdolić.
W obniżce podatków chodzi mi tylko i wyłącznie o oddzielenie pracy produktywnej (potrzebnej konsumentom) od nieproduktywnej. Nikt nie powinien mieć kontroli nad twoimi dobrami, tylko ty sam. Ciężko zrozumieć?


Widzisz... pierdolisz głupoty rodem zasłyszane w dUPRze...
Weź mi teraz wyjaśnij skąd potęgi takie jak UK, czy USA skoro twierdzisz, ze o państwowe nikt nie dba? Twój ulubieniec Korwin z dUPRu uwielbia USA i UK... zapytaj go wiec jak on to widzi:)))

Cytat:

Cytat:
Serio?
A po drogach chodzisz które się za darmo wybudowały?
Policjant też z nieba dostaje wypłat... wyposażenie policji to w czarach zrobiono.
Utrzymanie rzek by cie nie zalała to też za free?
Ty naprawdę jesteś albo za młody albo za głupi...


Sprywatyzować w pizdu lub robić ściepę na dane odcinki dróg. Ciężko sobie wyobrazić, za mały mózg i się przegrzewa?


I z domu głupku nie wyjdziesz bo za każdy krok będziesz musiał zapłacić.... taki podatek ale idący do prywatnej kieszeni. Ile ty masz lat?

Cytat:

Cytat:
I jak w tym budynku zginie 100 osób to kto za to odpowie?
Albo pożar który przeniesie się na sąsiednią posesje i spali komuś innemu dom... kto za to odpowie?
Nikt, to może od razu wrócić na drzewa?
Chłopie -ty bladego pojęcia nie masz na temat życia... Tak każdemu wciskają takie pierdoły w dUPRze?


Za śmierć czy pożar odpowie gospodarz i ewentualnie projektant lub wykonawca, jeśli zostało to uwzględnione w umowie. Po chuj urzędnikowi wiedzieć co budujesz i jak.


Bo o życie trzeba dbać a nie później za nie płacić. Jak gospodarz i projektant zgina w takim budynku to kogo będziesz skarżyć jak i twój się przy okazji rozleci? Pomyślałeś o tym?
Po to są przepisy i normy, by ryzyko ograniczać możliwe jak najbardziej.
Widzisz niby taki kapitalista z ciebie a nie potrafisz zrozumieć, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.
Ty to chyba byś był idealnym komunistąSmile) O kapitalizmie pojęcia nie masz. Mieszasz pojęcia wydaje ci się, że kapitalizm polega na pałce i jaskini, a żyje ten co ma większa pałkę...

Cytat:

Cytat:
Te podatki kretynie i ciebie chronią, ale ty za głupi jesteś by to dostrzec.


o! od kretynów wyzywają Cool , nie denerwuj się bo ci żyłka w odbycie pęknie... chronią na siłę, gdyby ludziom nie zabierali kasy sami by się zatroszczyli o swój los.
mam wrażenie, że pracujesz w urzędzie co jest kurewsko niemoralne.


Jak byś zadbał o swój los? Kto by ci pomógł? Jak byś zdychał na ulicy ludzie by jedynie podchodzili by wsiąść co się jeszcze da... na tym polega kapitalizm. Pomyśl byłby ktoś kto by ci pomógł? Pierwsze pytanie by było "za ile?" i gotówka z góry:) Jak już nie raz pisałem za młody jesteś.

Cytat:

p.s co do kryzysu to nie będę cie zasypywał linkami do artykułów ludzi, którzy zajmują się tymi zagadnieniami na co dzień. Obecnie operuje się kasą bez pokrycia, udziela się kredyty bez pokrycia i żyje się bez pokrycia. Ale genezą genez jest brak wolnego rynku właśnie. Czyli np. brak wolnego rynku w produkcji własnej waluty (jeden z najgorszych monopoli obok monopolu na edukację) - Rotschild powiedział: “Dajcie mi władzę nad pieniądzem w państwie, a nie będzie mnie obchodzić, kto ustanawia jego prawa”.


No weź ale banki zarabiają krocie a to w kapitalizmie jest OK! Więc w zasadzie powinieneś się cieszyćSmile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:23, 05 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erde napisał:

Gość ma roszczenia do rzeczy tylko dlatego, że jest człowiekiem i mu się należy bo jest mieszkańcem planety. Co kogo?


A nie należy? Dlaczego nie należy, kto o tym decyduje i na mocy jakiego prawa?

Cytat:

Mówi, że chce od wyzyskujących "kapitalistów" to co mu się należy. Znalazł sobie wyimaginowanego wroga. Ten kapitalista, który kupił ziemię i nawet gdy jej nie uprawia to kupił za powszechnie przez społeczeństwo AKCEPTOWALNY środek płatniczy (ich problem) co prawda nie nadający się do podtarcia tyłka, ale pozyskał je w jakiś sposób, a czy pozyskał je prowadząc firmę i leżąc brzuchem do góry czy zapierdalając na budowie to jego sprawa.


Ty, ale ty masz troszkę rozdwojone jaźnie i sam ze sobą się nie zgadzasz:))
Od kogo mam kupić ta ziemie jak państwa ma nie być?
Czyje będą lasy, jeziora, pola?
Kto pierwszy kupił ziemię i od kogo?
Widzisz, problem jest taki, że ty zawsze będziesz niewolnikiem. Głosisz słowa kapitalizmu i liberalizmu nie rozumiejąc co mówisz i co czytasz, bo Korwin powiedział i a ty to łykałeś jak pelikan:) Do tego dochodzi, że sam sobie zaprzeczasz i nawet tego nie widzisz! Może zanim mi odpowiesz to podyskutuj z jakimś aktywem dUPRu by się nie ośmieszać - co?

Cytat:

Niech sam założy firmę i kupi sobie tą ziemię i nie pierdoli, że mu się należy bo coś tam.


Ale od kogo mam ją kupić?

Cytat:

Wtedy niech na tej ziemi robi sobie orgiety z kozami jeśli chce, tylko niech nie ma pretensji do Bogu ducha winnych dajmy na to przedsiębiorców.


Lubisz ze zwierzętami? Tato wie?

Cytat:

Wokół mnie jest kilka nieużytkowanych działek budowlanych, nie stać mnie na nie i nie płaczę z tego powodu. Może kiedyś będzie mnie stać, nie czekam na rewolucję aż bogatym zabiorą i oddadzą mi.


Widzisz, synek. To jest bardziej złożony problem niż ci się wydaje. I nie wiem, czy mam ci go tłumaczyć czy olać bo i tak nie zakumkasz jak sądzę.

Cytat:

Co do mojej osoby to nie żyję na garnuszku rodziców w innym wypadku nie udzielałbym się w tym wątku chyba, że wtórowałbym wam w wasze wypocinki i przytakiwał główką, aczkolwiek mieszkam w mieszkaniu zakupionym przez mojego ojca (czyli nie kupione za moje pieniądze), jest to jego własność prywatna (której w tym wątku bronię) i może robić sobie z nią co chce. Ja jestem i będę jego inwestycją na przyszłość, tak jak moje dzieci prawdopodobnie kiedyś w przyszłości będą moją najlepszą inwestycją na przyszłość, na emeryturę nie ma co nawet liczyć.


Ty nie bronisz własności prywatnej - ty ją chcesz posiąść! Nawet tego nie widzisz jak bardzo twoje poglądy są zbliżone do komunistycznych...
Ja ci nie chce nic twojego zabrać - jak sadze, żaden socjalista ci nie zabierze - kapitalista i owszem, nawet w skarpetach cie nie zostawi:) I to jest ta różnica. Jak ty "zabierasz" to jest to kapitalizm, jak tobie "zabierają" to nazywasz to socjalizmem:)))
I na koniec małe pytanie i powtórka pytania:
Liberał - wspiera konkurencje czy ja zwalcza?
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie co wniosłeś do życia, jakimi wynalazkami dzięki twojemu życiu w kapitalizmie ludzie mogą się cieszyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:27, 05 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co wy sie smarkacie w tym wątku który ma 1000 postów!I tak do gówna doszliście a teoretyzujecie jakbyście pozjadali wszystkie rozumy.Póki każdy z osobna nie będzie chciał zmiany wszelkie dysputy można rozbić o kant dupy.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:31, 05 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
JA napisał:
O brawo Erde, widzę, że w końcu się przyznałeś, że wywodzisz się z bogatej rodziny, bo w Polsce tylko garstkę kilku procent ludzi stać na kupno mieszkania nawet na kredyt. Nic dziwnego, że bronisz wolnego rynku. Jak wszyscy bogacze Smile.

A co do reszty to szkoda słów...


a czytałeś ty "zapiski oficera armii czerwonej" Teraz bredzisz jak Zubow. wiesz że jeszcze do 1995 w Polsce można było w pięć lat zarobić na auto z salonu i mieszkanie. I to ze stania na rynku!! Sam tak zarobiłem. Ale wtedy przez chwilę mieliśmy prawie prawdziwy kapitalizm. Niestety kapitalizm w Polsce skończył się w 1997 roku definitywnie.


Najbardziej zbliżony system do kapitalizmu nowoczesnego był między 1988 a 1990 rokiem Za czasów śp Rakowskiego.
Potem jak przyszli liberałowie to sprywatyzowali sobie wszystko teraz wszystko jest ich.
W 1988 pojawiły się pierwsze sprzedaże pod sklepami z samochodówSmile)
Czy to możliwe dziś, by pod supermarketem zajechała ciężarówka z masłem i to tańszym o 40%? Za 2 minuty ochrona z policja wyniosła by ta ciężarówkę 100km dalej:) A kierowca dostał by 20 lat. A za Rakowskiego był LIBERALIZM i można było. Dziś Straż Miejska nawet babcie z truskawkami przegania z chodnika...
Na samochody było cło 2% lub w okolicy. Cło 35% to Olszewski(1992).
W 1990 Balcerowicz zaczyna wprowadzać pierwsze koncesje, zezwolenia, ograniczenia, itp... Razem z nim robi to Korwin Mikke - hehehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:50, 05 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z bogatej rodziny, jasssne. Z tego co pamiętam Teodryk mieszka w domku jednorodzinnym, chyba że kłamał to jest dopiero bogacz.


Krótko i na temat: Domek jest nawet dwu rodzinny piętrowy, ale w fatalnym stanie połowa okien do wymiany, dach to samo (eternit), nie ocieplony. Mieszka w nim jedna rodzina czteroosobowa, czyli utrzymanie jest b. drogie, a zarobki delikatnie mówiąc...średnie. Wiesz no jak masz korzenie na wsi to dom jednorodzinny to nic szczególnego. Ale od zera bym go nie wybudował, nie mam tyle kasy, jest odziedziczony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:47, 05 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo jebne. Ktos ma sie wstydzic, ze jest bogaty, albo chwalic bieda?
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 41, 42, 43   » 
Strona 38 z 43

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jaki jest problem z socjalizmem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile