W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jaki jest problem z socjalizmem   
Podobne tematy
Socjalizm błędem intelektualnym 248
Emerytura dopiero w wieku 67 lat86
Socjalizm - zdroworozsądkowo2
Albert Einstein - Dlaczego socjalizm?70
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 31458
Strona:  «   1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 41, 42, 43   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 10:59, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będe cytował, bo wtedy nie ma dyskusji a jest nagonka.

Tak więc drogi Teodryku:
Murzyni/asfalci/rumuni/nygasi wcale nie musieli przyjmowac kapitalizmu. Wyjasniam czemu. Gdy ludzie biali dekolonizaowali w latach '50 ubiegłego wieku, w wielu krajach rdzennych Afryki rozpoczęło wojny domowe (a raczej plemienne). Był to istny patos gdyż był to polligon między wschodem a zachodem - ZSRR wspierał "republikanów"/lud natomiast USA demokracje. Tak więc nie było od razu cacy i wszyscy chcieli miec kapitalizm, lecz warto zauważyć, że powiedziano basta i zaprowadzono tam jakotaki porządek (tłuką się już głównie w Sudanie, Somalii oraz Czadzie - reszta to potyczki).

Co do UPR - narodowy socjalizm to taki SLD z naleciałościami narodowymi (raca dla polaków etc.). Sam dUPR zaliczyłbym bardziej do jakiegos szablonu"chorych partii"niż skrzydła w demokratycznym kraju. Co byś nie zrobił zawsze bedą twierdzić, że działasz przeciwko nim, chociaż chciałeś ograniczyć jedynie głupote stacji, która zaprasza półmózgi z dUPRu do TV. Najlepie zostawić ich w spokoju, bo oni ani nie sa powazni ani nie mają żadnego realnego programu do zrealizowania. Gdy czytam wypocina JKM w "Angorze" to chce mi się śmiać. Z niego taki "ynteligent" jak ze mnie inżynier, a mam wykształcenie humanistyczne. . . mecza mnie jego strofy o tym jaka UE jest be, bo ani nic nie robi w tym kierunku tylko jeździ to TK by zdelegalizowac przypinanie pasów. . .człowiek chory i najlepiej dac im spokoj, bo im więcej się o nich mówi tym bardziej ich to kręci. Najgorsze jest to, że wielu z tego forum łyka gadka psychicznego i uważa dUPR za "super ekstra partię" której elita nie daje rządzić. A prawda jest taka, że oni sie nie nadają do rządzenia, bo w rządzeniu wazne sa kontakty oraz osobowośc - a to sa słowa nieznane w biurach poselskich dUPRu.

Co do zarobków - co zwykły robol zrobiłby gdyby pensje miał dyrektorską (około 50tys. na miesiąc)? Albo by ją kitrał pod materacem, albo wydał na badziewie albo woda sodowa pierdolnęła mu w łeb i zaczął się zachowywac jak dziecko na Dniu Dziecka.
Inna sprawa, że niektórzy dyrektorzy też sa niepowazni, ale to inna brożka.

@Wld
Akurat gdy Portugalczycy odpłynęli po rewolucji goździkowej sytuacja w byłych koloniach poertugalskich poprawiła się. Więc nie mijaj się z prawdą ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:26, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie prawica stoi w opozycji do lewicy, wiec nie moze miec takiego samego lub podobnego programu gospodarczego badz spolecznego. Jak lewusy sraja na tradycje, zasady, moralnosc, to prawica ma ich bronic. Tak samo jak lewusy ograniczaja ludzi w prawach osobistych lub gospodarczych, to prawica jest od tego aby z tym walczyc. LPR zaliczylbym wiec do centrum razem z PIS. Romek nieraz grzmial z mownicy sejmowej na "liberalow" z PO. Notabene tacy z nich liberalowie jak z koziej dupy...

Wunder wkleje moze cos o Angoli, najwiekszej kolonii Portugalskiej z Wiki
"Odmowa rozpoczęcia procesu dekolonizacyjnego zaowocowała powstaniem trzech organizacji wyzwoleńczych: Ludowego Ruchu Wyzwolenia Angoli (port. Movimento Popular de Libertação de Angola - MPLA), Narodowego Frontu Wyzwolenia Angoli (port. Frente Nacional de Libertação de Angola - FNLA) oraz Narodowego Związku na rzecz Całkowitego Wyzwolenia Angoli (União Nacional para a Independência Total de Angola, UNITA).
Po 14 letniej wojnie partyzanckiej, w roku 1975 Angola uzyskała niepodległość. Portugalia przekazała władzę MPLA, organizacji o marksistowskich korzeniach i wspieranej przez ZSRR. Tuż potem doszło do wybuchu wojny domowej pomiędzy organizacjami wyzwoleńczymi. FNLA wkrótce wycofała się z walki. Rozgorzały walki między wspieranym zbrojnie przez Kubańczyków Ludowym Ruchem Wyzwolenia Angoli (MPLA) i wspieranym przez RPA oraz USA - Narodowym Związkiem na rzecz Całkowitego Wyzwolenia Angoli (UNITA). W roku 1991, obie frakcje zgodziły się na utworzenie dwupartyjnego systemu rządów. Jednakże po wyborach, wygranych przez obecnego prezydenta (wywodzącego się z MPLA) i zakwestionowaniu ich wyników przez UNITA, wznowiono działania wojenne. Zakończono je w roku 1994 podpisaniem porozumienia pokojowego w Lusace. Już cztery lata później walki wybuchły z nową siłą.
22 lutego 2002 roku, śmierć Jonasa Savimbi - przywódcy UNITA, doprowadziła do kolejnego zawieszenia broni. Sytuacja w kraju zaczyna ulegać poprawie, jednakże prezydent José Eduardo dos Santos nie zdecydował się jak dotąd na przywrócenie demokratycznego sposobu sprawowania władzy, zawieszonego w 1998 r. W 2007 r. prezydent José Eduardo dos Santos zobowiązał się do rozpisania nowych wyborów. Odbyły się one 5 i 6 września 2008."
Dalej jest napisane, ze mimo bogatych zloz ropy, zlota i diamentow kraj musi splacac dlugi za bron. To jak bylo za Portugalczykow? Gorzej? Trudno sobie to wyobrazic.

Mozambik - "Opór wobec władz kolonialnych, który pojawił się pod koniec XIX wieku, został zdławiony. Od 1964 roku walkę z władzą Portugalii rozpoczęła komunistyczna partyzantka związana z ruchem FRELIMO. Po przewrocie w Portugalii w 1974 wynegocjowano zawieszenie broni. W r. 1975 Mozambik stał się niepodległym państwem. Od tego czasu Mozambikiem targały zbrojne konflikty wewnętrzne (walka z opozycyjną organizacją RENAMO przerodziła się w wojnę domową) i z sąsiadami (Rodezja, RPA). W latach 90. XX wieku konflikty udało się załagodzić i w 1994 przeprowadzono wielopartyjne wybory. Mozambik pozostaje jednym z najbiedniejszych krajów świata." Poprawa jak nic haha.

Jak juz zahaczyles o UPR, to nikt nie wesprze tej organizacji, bo jest zbyt radykalna. Co nieznaczy, ze wszystkie pomysly maja zle. Prawde mowiac wiele maja bardzo dobrych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję wszystkim przeczytać artykuł pierwszy z brzegu na googlach: http://www.unic.un.org.pl/afryka/

Burdel jakich mało, walki plemienne przypominają 1 i 2 wojnę w Europie, a co czytamy dalej?

Cytat:
Unia Afrykańska, liczne regionalne organizacje i rządy wielu krajów coraz liczniej uczestniczą w misjach pokojowych i szukaniu rozwiązań kryzysów politycznych zanim przerodzą się one w przemoc na większą skalę.


Wniosek: Niekontrolowane konflikty czas zażegnać i wprowadzić kolejny porządek, jak na innych kontynentach. Kwestia czasu kiedy wejdzie w Afryce tyrania z ludzką twarzą jak to ma miejsce obecnie w Europie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 01:17, 20 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Wld,

Wiem, że masz pewne ubytki w "musku" i nie zauważasz, że kolonie portugalskie podczas kolonizacji należały do JEDNYCH Z BIEDNIEJSZYCh. W porownaniu z tym co mieli za "białych" teraz maja troszke ale to trozkę lepiej. Ja nie mówię, że maja hiperultra biurowce po odpłynięciu przez portugalczyków, tylko wkońcu normalne dostawy dóbr a nie jak to było za kolonializmu portugalskiego, syf, głód smród, i bieda. Sytucaja dalej tam jest napięta ale chociaz teraz częśc społeczeństwa zarabia na "godziwym" poziomie. To, że była wojna domowa zdarza ię w KAŻDYM nowym państwie afrykańskim. Kwestia tego, czy ma sie ku lepszemu czy gorszemu.

Zaraz pewno wkleisz PKB Angoli - a wklejaj g mnie to, popatrz na PKB portugalii sprzed rewolucji goździkowej.

Cytat:
Wniosek: Niekontrolowane konflikty czas zażegnać i wprowadzić kolejny porządek, jak na innych kontynentach. Kwestia czasu kiedy wejdzie w Afryce tyrania z ludzką twarzą jak to ma miejsce obecnie w Europie.


Tak "puacz" dalej - w Europie jest obecnie najspokojniejszy okres (prócz rozpadu Jugosławii) bez wojen. Proponuje rozpierdolić UE i zobaczyć kiedy Niemcom znowu żyłka pierdzaca pójdzie, bądx Ruskie uznają, że państwa typu Ukraina w sumie to rosyjskie ziemie. Puacz dalej, że nie wpada ci do domu żołniez jak to ma miejsce w Afryce i nie rozstrzeliwuje całej rodziny, "puacz" że dzieci się nie posyła na wojne (poniżez 14 roku życia). Puacz puacz puacz, Unia jes taka be bo nie ma demokracji. . .nigdzie jej nie ma ale tacy "idealiści" jak Wy mają problem z zaakceptowaniem tego bo widza jakies socjale typu "Projekt Venus" etc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:18, 20 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wunderwaffel napisał:
Tak "puacz" dalej - w Europie jest obecnie najspokojniejszy okres (prócz rozpadu Jugosławii) bez wojen. Proponuje rozpierdolić UE i zobaczyć kiedy Niemcom znowu żyłka pierdzaca pójdzie, bądx Ruskie uznają, że państwa typu Ukraina w sumie to rosyjskie ziemie. Puacz dalej, że nie wpada ci do domu żołniez jak to ma miejsce w Afryce i nie rozstrzeliwuje całej rodziny, "puacz" że dzieci się nie posyła na wojne (poniżez 14 roku życia). Puacz puacz puacz, Unia jes taka be bo nie ma demokracji. . .nigdzie jej nie ma ale tacy "idealiści" jak Wy mają problem z zaakceptowaniem tego bo widza jakies socjale typu "Projekt Venus" etc.


Wielka łaska, że nikt do mnie nie wpada z karabinem, powinienem całą pensję wysyłać do Brukseli do sakwy polityków i całować ich po stopach w ramach podziękowań. Polityka UE jest oparta na dezinformowaniu społeczeństwa i nieposzanowaniu ich prawa o decydowaniu o samych sobie.
Twoje stanowsiko wobec Unii jest takie jakbyś dziękował krowie, że tylko nasikała do mleka, a nie nasrała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:57, 21 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polityka UE jest oparta na dezinformowaniu społeczeństwa i nieposzanowaniu ich prawa o decydowaniu o samych sobie.


Czyli po staremu elyta rządzi...w państwie liberalnym tez by się wytworzyła, ot tak po prostu, wszędzie gdzie jest kasa będzie elita. ...ale co w tym dziwnego ? BTW państwo bezprawia też nie miało by sensu, a patrząc na nasze "społeczeństwo" szczególnie młodzież to czasami stwierdzam, że może lepiej iż oni nie decydują o sobie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:54, 21 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wunder nie musze nic wklejac, bo kazdy normalny czlowiek oprocz Ciebie widzi jak wyglada tam sytacja i jak wygladala kiedys. Skoro sytuacja sie deko poprawila od lat 60-70, to pewnie teraz pod rzadami bialych mieliby jeszcze lepiej i na 100 nie byloby wojen. Nawet jak jest jakis panstwo, w ktorym sie poprawilo, to jest to wyjatek. Jak wiadomo wyjatek potwierdza regule.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 21 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Teodoryk"]
Cytat:
Czyli po staremu elyta rządzi...w państwie liberalnym tez by się wytworzyła, ot tak po prostu, wszędzie gdzie jest kasa będzie elita. ...ale co w tym dziwnego?

Tylko, że obecna elyta wyrosła na prawie, które sama tworzy. Wątpię by bez ingerencji państwa wytworzył się organizm, działający na zasadzie ekonomicznego terroru.

Cytat:
BTW państwo bezprawia też nie miało by sensu

Kto mówi o państwie bezprawia? Obecnie jest państwo bezprawia, gdzie grupa ludzi decyduje o losach mas. Nie ma wolnych mas bez wolnych jednostek, logiczne.

Cytat:
a patrząc na nasze "społeczeństwo" szczególnie młodzież to czasami stwierdzam, że może lepiej iż oni nie decydują o sobie Very Happy

Zostawię bez komentarza.

Ale z kim tu dyskutować z osobą, która chce wyzwolenia społeczeństwa spod "kapitalistycznego" ucisku, a sama chce decydować o innych i usprawiedliwia podatki, egzekwowane przez małą grupkę ludzi, których jest niby przeciwnikiem. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:27, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zostawię bez komentarza.

Ale z kim tu dyskutować z osobą, która chce wyzwolenia społeczeństwa spod "kapitalistycznego" ucisku, a sama chce decydować o innych i usprawiedliwia podatki, egzekwowane przez małą grupkę ludzi, których jest niby przeciwnikiem. Pozdrawiam!


erde nie obraź się ale skończ pier***ć dobrze, jak coś zostawiasz bez komentarza to nie komentuj w ogóle dobrze ? Kapitalizm wychował społeczeństwo na reklamach napuszcza jednego człowieka na drugiego, doprowadza do tego że poziom wiedzy ogólnej spada itp. Nie jestem "niby" przeciwnikiem tylko rozsądnym człowiekiem który zna związki przyczynowo skutkowe/ wy zaś wszędzie widzicie "socjalistów" mistrzami są w tym dUPRowcy i tak dla nich zapinanie pasów w samochodzie to socjalizm a nie poprawa bezpieczeństwa, może najlepiej skasujmy wszystkie znaki i cały kodeks drogowy. Weź zacznij do swojego liberalizmu podchodzić z głową i wyznacz sobie cele co właściwie chcesz osiągnąć. Bo jak na razie dUPR to zajmuje się bajdurzeniem o pasach w samochodzie i wyimaginowanych socjalistach, a nie widzi np. chorego systemu bankowego. tyle

WLD
Cytat:
Skoro sytuacja sie deko poprawila od lat 60-70, to pewnie teraz pod rzadami bialych mieliby jeszcze lepiej i na 100 nie byloby wojen.


Z cyklu "gdybam" ...
O tak wspaniały biały kolonializm ! Tutaj wychodzi właśnie kapitalistyczna obłuda zachodu, "niesiemy wszędzie swoją demokracje i kulturę..no i system kredytów" Może wam nie przyjdzie do głowy że nikt was w Afryce nie chciał ? Ja wiem że dalej kapitaluchy doją Afrykę z surowców po co się oszukiwać ? Ubzduraliście sobuie że wasz systemik bankowo-kredytowy jest najlepszy i że trzeba go rozszerzać na cały świat. Jak wam w jakimś kraju mówią "ciągcie się" to was już to boli i tworzycie sobie tam "mit socjalizmu" taka prawda !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:15, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafnie zauwazyles erde. Chlopak sprzeciwia sie niedobrej wladzy, systemowi, itd., a socjal to nic innego jak opresyjne panstwo w kazdej dziedzinie zycia.

Tak, gdybam sobie. Moze patrze na kilka pozostalych kolonii np. Martynika http://pl.wikipedia.org/wiki/Martynika
Teraz tez wszyscy doja ich z zasobow, a w zamian daja bron Smile najbardziej cierpia cywile, bo zamiast spokoju i jako takiej pracy maja wojne i glod. Nie tylko zachod tak robi. Chinczycy tez.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:53, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
erde nie obraź się ale skończ pier***ć dobrze, jak coś zostawiasz bez komentarza to nie komentuj w ogóle dobrze?


Nie obraziłem się, ale sorry jak można skomentować taką wypowiedź?
Cytat:
a patrząc na nasze "społeczeństwo" szczególnie młodzież to czasami stwierdzam, że może lepiej iż oni nie decydują o sobie

Za kogo Ty masz ludzi? Skoro jesteś na tym forum to zapewne jesteś przeciwnikiem NWO i chcesz by wzrosła świadomość światopoglądowa ludzi (ja również), a z drugiej strony mówisz, że lepiej decydować za innych. Nadal chcesz zataczać błędne koło?
Nie mogę nikomu siłą nakazać odkładać swoje zarobki na stare lata, zabronić zażywać narkotyków czy zmusić do pracy. Mogę im tylko doradzić i dawać przykład samym sobą.
Człowiek sam powinien wywnioskować co jest dla niego najlepsze. Z jednej strony chcesz by ludzie myśleli, a z drugiej (na własne potrzeby) chcesz by w jakimś stopniu byli zniewoleni. Zdecyduj się.

Cytat:
Kapitalizm wychował społeczeństwo na reklamach napuszcza jednego człowieka na drugiego, doprowadza do tego że poziom wiedzy ogólnej spada itp. Nie jestem "niby" przeciwnikiem tylko rozsądnym człowiekiem który zna związki przyczynowo skutkowe


Tak, napuszcza społeczeństwo jedno na drugiego - czyli Ty i ja jesteśmy tego przykładem? Jakoś jesteśmy razem z setkami innych użytkowników na tym forum z wiadomych przyczyn, więc sytuacja nie jest taka zła. Mamy ten pseudokapitalizm (który błędnie utożsamiasz z rzeczywsitym kapitalizmem), gdzie to elity polityczne, wszelkiej maści totalitaryści z ludzką twarzą, chcą jak najwięcej pieniędzy w budżecie bo uważają, że lepiej nimi rozporządzą. Tworzą monopolistów i ograniczają swobody ludzi. To jest ta sprawiedliwość? Kto pozwala na branie pieniędzy z powietrza? Dlaczego waluty nie oprą chociaż o parytet złota? Dlaczego zakazują odcięcia się ludzi od ich polityki fiskalnej? I tworzenia własnych enklaw, autonomicznych gospodarczo?
Ty chcesz swoje wyidealizowane społeczeństwo, ja chcę swoje wyidealizowane społeczeństwo. Kto stoi nam na przeszkodzie by zrealizować nasze zamiary? Państwo, a Ty ich jeszcze wspierasz. Gdybym mógł to bym zamieszkał w regionie z ludźmi o podobnych poglądach do moich, wtedy byśmy się przekonali kto ma rację. Ale nie mogę bo ...rząd. Ja nie narzucam Tobie swojej wizji, a Ty nie powinieneś narzucać mi siłą swojej wizji.

Cytat:
/ wy zaś wszędzie widzicie "socjalistów" mistrzami są w tym dUPRowcy i tak dla nich zapinanie pasów w samochodzie to socjalizm a nie poprawa bezpieczeństwa, może najlepiej skasujmy wszystkie znaki i cały kodeks drogowy.


Proponuję nakaz wiązania butów i zakładania rękawiczek w zimie.
A tak serio przeczytaj swoją wypowiedź, a sam stwierdzisz że jest głupia.
No ale jak już chcesz - to zakazywać możesz swoim dzieciom, a nie mi, dorosłej osobie. Prosta zasada nie? Ale widzę brak możliwości wpływania na innych denerwuje Cię. Proponuję zagrać Ci w jakąś grę strategiczną byś zaspokoił swoją potrzebę Smile

Cytat:
Weź zacznij do swojego liberalizmu podchodzić z głową i wyznacz sobie cele co właściwie chcesz osiągnąć. Bo jak na razie dUPR to zajmuje się bajdurzeniem o pasach w samochodzie i wyimaginowanych socjalistach, a nie widzi np. chorego systemu bankowego.


Za to inne formacje widzą to czego UPR nie widzi Wink Nie wiem czemu uważasz, że jestem z UPR. Odcięłem się od ich pitolenia o obyczajowości i jest mi z tym dobrze. Brakuje w Polsce formacji czysto antyfiskalnej i antybiurokratycznej i powinienem nie głosować w wyborach skoro takiej nie ma, ale nikt mi nie zabroni głosować na znane mi osoby o znanych mi poglądach, a to że ta osoba jets akurat z UPR nie oznacza, że utożsamiam się z bredniami Korwinka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:31, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiem tylko jak wygląda sytuacja w Afryce, bo na resztę nie chce mi się teraz... znowu się powtarzać mam?

Przypływają biali do Afryki i zakładają kolonie. Mają pełni władze na murzynami, ale ponieważ świat zmienił się po 2 wojnie światowej to trzeba dać im "wolność", bo ludziska w Europie się buntują, że dalej kolonializm jest zamiast dać im wolny kraj. No to ustawiają sobie rząd w tych biednych koloniach, a korporacje, które swoje macki już głęboko w Afrykę zapuściły mają teraz kogo przekupywać. I tak biali dalej tam rządzą tylko z ukrycia, a lud Europy sądzi, że jest taki dobry, bo dał im wolność (2 pieczenie na jednym ogniu). Ludzie zaczynają się tam buntować, bo chcą aby ich było ich, ponieważ jak na razie doją ich korporacje, a pod bramami ludzie zdychają z głodu. Bunt przybiera na sile, podpalają rurociągi korporacji. Napisano o tym w mediach polskich - separatyści, albo rebelianci podpalili rurociągi dużej, świetnie prosperującej firmy. ONZ wysyła siły stabilizacyjne, aby pomóc rządowi i zdławić złą, niedobrą rebelię. Sytuacja wraca do normy, czyli murzyni dalej są dojeni, a biali zza morza znów cieszą się, że pomogli murzynom, bo Ci rebelianci to na pewno byli socjaliści. Mało takich sytuacji było?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie napisales, ze murzaje sa zabijani przez murzaji, a wladze sprawuja...tez murzaje. To, ze sa chciwi i zadni wladzy, to juz nie wina bialych.
Bardzo dobrym i obrazowym przykladem byl nieboszczyk Saddam H. Amerykanie sterowali nim jak kukielka i dawali bron za ciezkie miliardy w zamian za rope. On tlukl nie tylko Iran, ale takze swoich w kraju. Po aferze Iran-Contras zmienil orientacje o 180 stopni i zaczal grac w sumie sam. Gdyby nie glupie posuniecie w Kuwejcie, to znowu kraj bylby potega w regionie i bardzo fajnym miejscem dla jego obywateli. Niestety glupota doprowadzila do tego, ze cwanaki go podeszly jak dziecko i polknely. Tak samo jest u murzaji. Nikt madry tam nie rzadzi, wiec robia i ch w ch... jak chca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:37, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Nie napisales, ze murzaje sa zabijani przez murzaji, a wladze sprawuja...tez murzaje. To, ze sa chciwi i zadni wladzy, to juz nie wina bialych.
Bardzo dobrym i obrazowym przykladem byl nieboszczyk Saddam H. Amerykanie sterowali nim jak kukielka i dawali bron za ciezkie miliardy w zamian za rope


No właśnie AMERYKANIE NIM STEROWALI ! Był im na reke, tacy ludzie są na rękę zachodnim kapitaluchom którzy sami nie muszą odwalać brudnej roboty tylko czerpią z niej zyski. Zresztą czy któryś z władców Afryki chce kapitalizmu lub chciał ? NIE! popatrz na Eskimosów ! jakoś sobie żyją normalnie i spokojnie, jakby byli w Afryce to też by mieli głód i przechlapane bo by ich doili z surowców. Co wy sobie tak ubzduraliście że wasz systemie bankowo-kredytowy musi być wszędzie, ja go np. nie chce nawet w Polsce, nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłe. Bo właśnie tak to wygląda 90% społeczeństwa chce publicznej ochrony zdrowia a wy zamulacie o liberalizmie i służbie prywatnej, nie wiem jak to chcecie zrobić, chyba przeciw społeczeństwu. Bo społeczeństwo nie bardzo będzie chciało wszystko sprzedawać itp. czego ostatnim przykładem może być KGHM, wam się marzy demokracja bez niej, bo w demokracji normalnej po jakimiś czasie zacznie zwyciężać myślenie społeczne nie kapitalistyczne. Tak samo jak z tą autostradą w teksasie o której pisałem, o której społeczny, wspólny nie korporacyjny charakter walczą ludzie.


Cytat:
No ale jak już chcesz - to zakazywać możesz swoim dzieciom, a nie mi, dorosłej osobie. Prosta zasada nie? Ale widzę brak możliwości wpływania na innych denerwuje Cię. Proponuję zagrać Ci w jakąś grę strategiczną byś zaspokoił swoją potrzebę Smile


Tutaj Erde wykazał jak bardzo jest dUPRowski. więc tak na 99% sam zapinasz pasiki. Dwa zajmij się czymś ciekawszym niż pasy, albo pogadaj sobie na ten temat z kimś poważnym a nie z innymi dUPRowcami. Ogólnie są pewne społeczne zasady które należy respektować. Np. Korwinowcy uważają iż jazda samochodem jest po to żeby było szybko a nie bezpiecznie. Nie dostrzegają po raz kolejny tutaj czynnika ludzkiego, ponieważ chodzi o to by było i szybko i BEZPIECZNIE ! Jak Ci dzieciak wypadnie na drogę to rozumiem, że dUPRowcy uważają że to się nie liczy. Ogólnie liczba wypadków i bezpieczeństwo DRUGIEGO człowieka też wam zwisa ponieważ liczysz się tylko ty i twoja źle pojęta wolność, właśnie tym się charakteryzują skrajni liberałowie - nazwijmy to po imieniu - debilizmem. Mnie to wali że Korwin chce sobie jeździć bez pasów i szybciutko stwarzając innym zagrożenie (w tym np. dzieciakom przechodzącym przez drogę), ale uważam że jego "chcenie" nie może kolidować ze społecznym interesem, a w tym przypadku koliduje Smile. Słowem to sobie jezdziej bez pasów, bo twój guru Korwin tak Ci każe i wmawia Ci że w ten sposób objawi się twoja "wolność" ale nie musisz innym proponować tego co zmniejsza ich szanse przeżycia w razie wypadku. Jak jesteś Erde nawiedzony, źle pojmujesz swoją wolność i masz poglądy anty-społeczne to sobie bądź dalej ale nie zdziw się jak spotkasz się z oporem, a twoje wywody zostaną skwitowane słowem "lol" i nie chodzi mi tutaj o żadne NWO tylko o normalnych ludzie. Ogólnie to jak zasady społeczne nie odpowiadają do wyprowadźcie się z całym dUPRem na Kamczatkę i twórzcie sobie wyalienowane społeczeństwo. Bo na razie to nie dajecie żadnej recepty na problemy wiążące jak egzystencja czy głód na świecie tylko właśnie zapieprzacie jak wieczne prawiczki jakimiś banałami że pasy w samochodzie ograniczają waszą wolność Laughing

tak jak mądrze powiedział Wunderwaffel skrajnych liberałów należy zaliczyć raczej do partyjek chorawych. Jak będzie tak że 80% społeczeństwa będzie mówiło tak jak wy to ok, ale na razie to wy na sile chcecie coś robić a 90% jest temu przeciwna. Więc sorryy .... (nie omieszkam tez dodać że za tą znienawidzoną przez was komuną tęskni BARDZO duży odsetek społeczeństwa)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:48, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BTW UPR = INTERNETOWI napinacze Smile, wszędzie ich pełno gorzej w realu, tam ich nie widać biedaczyska nagle nikną i zdobywają poparcie poniżej progu wejścia do parlamentu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk sam się dziwię, że tracę czas i energię na dyskusję z Tobą w tym wątku, ale muszę napisać.

Przeczytaj proszę na tej stronie jeszcze raz wszystkie swoje wypowiedzi i moje odpowiedzi. To Ty wyjechałeś o pasach pierwszy, to Ty wspomniałeś o UPR, a następnie nie odniosłeś się nijak do mojej odpowiedzi i dalej ciągnąłeś o tych pasach mimo, że one nie były główną sprawą w naszej dyskusji.
Ja piszę o błędnym wypatrywaniu przez Ciebie nadzieji w klice rządzących, a Ty w odwecie o pasach, ja coś napiszę Ty znowu o pasach. Jeżeli masz jakąś manię na punkcie wyszydzania UPRu, czy pisaniu o PASACH to załóż sobie osobny wątek.

Twoje poprzednie 2 czy 3 wypowiedzi świadczą o tym, że sam nie znasz realnego kursu, którym powinieneś podążać (a niesłusznie zarzucasz to mnie, a do tego przypinasz mi łatkę UPRowca, tylko dlatego, że chcę więcej swobód dla obywateli, zmniejszenie podatków i biurokracji). Mało tego do tego wychodzi na to, że jesteś manipulantem i w wyniku braku argumentów mówisz komuś, że jest kimś kim nie jest no i te...PASY Smile

a jeśli interesuje Ciebie mój pogląd na temat tych pasów (nie dasz spokoju). To ja powinienem mieć prawo do tego czy je zapne czy nie. i nie wiem jak to się ma do bezpieczeństwa na drodze? Otóż jak się ma zapięte pasy i do tego airbaga w kierownicy to podświadomie kierowca słabiej ocenia sytuację na drodze, gdyż czuje się pewniej. I proszę Cię puść już te pasy bo ja nie rozpoczęłem dyskusji na ten temat ba! Nawet o UPR nic nie wspominałem, tylko Ty z nimi wyskoczyłaś jak filip z konopii.

Co do tego bardzo dużego społeczeństwa tęskniącego za komuną to się zgodzę, ale chyba społeczeństwa Tobie bliskiemu - znajomi, przyjaciele (nie wnikam) bo pewnie obracasz się w kręgu komunonainstów tęskniących za sowieckim butem i dobrobytem jeszcze bardziej nielicznych niż obecnie. Zapisz się do lewicy bez cenzury, albo jak chcesz mogę Ci fundnąć bilet do Koreii Płn. powinno Ci się podobać. Czy wolisz Kubę? Ale gdzie tam, całkiem niedawno znieśli zakaz sprzedaży mikrofalówek i komputerów osobistych, a przecież większa swoboda nie trafia w Twoje gusta.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo do mnie wysrales "Twoj system bankowo-kredytowy" haha. Moj? Chetnie bym go zamienil na jakis inny, bo jest bardzo ulomny. Zreszta pisalem o tym. Chce wolnosci gospodarczej i osobistej. Jesli taki jest program UPR, to bardzo dobrze. W tym wzgledzie mozesz mnie nazwac UPRowcem. Nie zawsze jednak sie znimi zgadzam i nie naleze do tej partii. Chcialbys abym Cie nazywal komuchem, stalinowcem, Czerwonym Khmerem tylko dlatego, ze masz lewicowe poglady? Spusc troche powietrze synku.

Co do pasow to zaden socjalista, zeby nie napisac brzydko lewus, nie zrozumie. Nie ma wiec sensu tlumaczyc tej prostej sprawy.

Fajnie napisales "nie uszczesliwiajcie ludzie na sile" Wink

Co do bambusow, to mozesz im wyslac pieniadze, albo jechac tam i pomagac. Oczywiscie nie zrobisz tego, bo tak samo masz ich w dupie, tylko tu na potrzeby dyskusji sie napinasz. Mozesz takze zebrac kolegow tak samo myslacych i stworzyc jakies poparcie spoleczne dla tej sprawy, zbierac hajs itd. Powodzenia lol. W Europie, Ameryce i Afryce czarny jest synonimem klopotow. Nie jest tak? Wszedzie sa marginesem i zawsze obwiniaja bialych o swoj los.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:39, 08 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem to ja widzę w tym,że ludzie zostali zmuszeni do uwierzenia,że-praca czyni wolnym- .A szczególnie jak się pracuje na etacie minimum 8 godż.dziennie ,190 w msc,naście miesięcy w roku ,a potem urlop/czytaj /przymusowy postój ,aby nie zgłupieć do reszty i odzyskać wydajnośc/ .Nawet zajmując się ulubionym zajęciem,uważam ,że nie da się tego wykonywać 200 godzin w miesiącu. Dlatego osobiście rozumiem Projekt Venus ,jako twórczy pozytywny potencjał dla współdziałania w twórczym realnym istnieniu ,bez zniewalania jednostki,przez jednostkę. Już na chwilę obecną ,jestem pewny,że ludzie na potrzebne dla siebie i rodziny dobra materialne mogliby pracować 1 godż. dziennie.Ważnym i zauważalnym czynnikiem,obecnego stanu rzeczy ,jest niewolniczy podział zysków i dóbr ,tak z pracy jak i zasobów naturalnych. Oglądałem fil ,na którym starszy czlowiek w Indiach przesiewał barwnik ,Zarabiał 50 $$ na miesiąc i nie mógł wrócić do wioski rodzinnej,bo nie stać,go było na bilet powrotny. A tu coś o bajce liberalnej... ,, Indie: 77% społeczeństwa żyje za mniej niż pół dolara dziennie
dominika, Sob, 2007-08-18 17:55 Świat | Ubóstwo

Państwowa komisja ds. rozwoju w sektorze niezorganizowanym (NCEUS) wydała raport z którego wynika, że 77% mieszkańców Indii (836 mln osób) żyje za mniej niż pół dolara dziennie.

Większość z tych ludzi żyje w szarej strefie, nie posiadają legalnej pracy i zabezpieczeń socjalnych, często zarabiają mniej niż wynosi pensja minimalna, a przy tym, wg danych NCEUS z lat 2004-2005 stanowią 92% siły roboczej.

Na początku lat 90-tych w Indiach nastąpiła liberalizacja ekonomiczna, która zaowocowała szybkim rozwojem sektora wysokich technologii i przyczyniła się do powstania dość licznej klasy średniej. Indie chciałyby uchodzić za kraj z jedną z najdynamiczniej rozwijających się gospodarek, w ostatnich czterech latach zanotowano średni wzrost gospodarczy na poziomie 8,6% rocznie.

Mimo wzrostu gospodarczego co czwarty obywatel Indii egzystuje poniżej progu ubóstwa za około 12 rupii dziennie (40 rupii to średnio 1 dolar).

Zdaniem twórców raportu należy wprowadzić zabezpieczenia socjalne dla pracowników sektora niezorganizowanego (tj. robotników, drobnych rolników, pracowników cegielni oraz kopalni, ulicznych sprzedawców).,, ze strony http://cia.bzzz.net/indie_77_spoleczenstwa_zyje_za_mniej_niz_pol_dolara_dziennie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 08 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekan, dobry post. Temat tak nawiasem nie jest o Projekcie Venus. Wracając do wzrostu gospodarczego - wynika on z inwestycji zagranicznych ze względu na tanią i wyspecjalizowaną (wykształconą) siłę roboczą. Tj. z wyzysku tamtejszej ludności przez zachodnie korporacje, które sprzedają tutaj ich produkty za kilkanaście razy wyższe ceny. Drugą sprawą dotyczącą wzrostu gospodarczego Indii jest fakt, że ostatnie lata to gwałtowny wzrost kredytów dla ludności - kredyt = usługa i wlicza się do PKB. Usługi w tym pańśtwie stanowią 60 % PKB. U nas podobnie z tym, że dominującą dziedziną wzrostu PKB to kredyty i ubezpieczenia.
W gospodarkach socjalistycznych usługi stanowiły mniej niż 10% PKB, z czego w ogóle nie wliczały się kredyty i inne usługi finansowe (prawie ich po za tym nie było). Mimo to średni wzrost gospodarczy krajów wschodniej części żelaznej kurtyny stanowił 15% realnego(!) wzrostu. Tak więc w krajach kapitalistycznych wzrost ilości kredytów = wzrost PKB. W krajach socjalistycznych tylko realny wzrost produkcji w dodatku w 90% materialnej = wzrost PKB. Tak, więc faktycznie kraje wschodnie rozwijały się o wiele, wiele szybciej niż zachód.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:29, 09 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracając do kosztów produkcji . Kiedys pracowałem w firmie sportowej Puma . Najdroższy model i najbardziej modny wtedy Puma future cat kosztował 469 zł dla ludu , dla mnie na znizkę pracowniczą 128 zł i tak firma jeszcze na mnie zarabiała . Największe koszta to transport i ubezpieczenie transportu , produkcja i wszystkie koszty z tym związane są minimalne - pomijamy okres budowy fabryki . Dzięki takim cenom , miałem drugą wypłate ekstra Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:27, 09 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekam, ja i Ordel, macie racje, ale oni dalej będą wam gadać iż socjalizm to złodziejstwo. natomiast kapitalizm w którym szef firmy bierze 99% dochodów nie dając minimalnej stawiki nikomu (no chyba że prawo danego państwa mu NAKAZUJE dawać taką stawkę, bo w innych wypadkach przy prawie liberalnym to mamy niewolnictwo) to raj na ziemi... dla nich. Nie widzą złodziejstwa burżujów, tego iż nie płacą adekwatnie do pracy pracownika, oni żyją w swoim śnie... Mam nadzieje iż Skończą się czasy dominacji i wyzysku burżujstwa..."Wyklęty powstań ludu ziemi" !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 09 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiązując do Pumy - w Polsce są sprzedawane muszle klozetowe za 200-300 zł, natomiast koszt ich transportu do Polski z Chin i produkcji w Chinach to 5 zł.

Aha... Ordel oszukali Cie... ja te buty kupiłem za 60 zł Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:18, 30 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mądry gość, polecam posłuchać całość





Najlepszy fragment jest jak pan Bugaj mówi o zgodzie powszechnej społeczeństwa na system prawny, oraz pewną organizację państwową, a liberałek mu mówi " no nie", szkoda że młody liberał nie rozwiną swojej teorii anarchokapitalizmu (bo taką reprezentuje Hoppe) bo może wtedy cała Polska zobaczyła jakimi wielkimi oszołomami są nawiedzeni liberałowie Smile

Zwróćcie uwagę jak liberałek się zdenerwował gdy mu wykazano iż jego poglądy są marginalne Laughing. Zaczynał już prawie krzyczeć na człowieka starszego 3 razy od siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 30 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Użyłbym jednego argumentu i zbiłbym dUPRowców na ziemie. Oczywiście jeśli nie są fanatykami...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 30 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi bliżej prawej strony ale próbuje kminić też tak

znaczy sie staram
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 41, 42, 43   » 
Strona 22 z 43

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jaki jest problem z socjalizmem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile