W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jaki jest problem z socjalizmem   
Podobne tematy
Socjalizm błędem intelektualnym 248
Emerytura dopiero w wieku 67 lat86
Socjalizm - zdroworozsądkowo2
Albert Einstein - Dlaczego socjalizm?70
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 31599
Strona:  «   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 41, 42, 43   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:11, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grabienie ludzi zawsze bylo dochodowe Wink

Ktos wyzej fajnie napisal. "chiny nie sa panstwem socjalistycznym, tylko rozwijajacym sie" - cala prawda w pigulce jak w pysk strzelil.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:25, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak to jest towarzysze ,ze wasz kochany ustroj padl na ryj?


Zobaczymy ile lat wytrzyma jeszcze "twój" system w Polsce Laughing, chcesz się licytować kto wytrzyma dłużej ? Z licytacji takowej zwycięsko wyjdzie MONARCHIA Feudalna 966-1795 (długo się trzymała prawda). Czy chcesz jej powrotu ?

Tak w ogóle to rodzina była w Solidarności, ja popieram raczej Polskę przed wojenna niż zbrodniczy PRL. Jednak dostrzegam, że nie o taką Polskę walczył prosty robotnik. Teraz jest znacznie gorzej niż za PRL jeśli idzie o sytuacje zwykłego obywatela, propaganda sukcesu także jest znacznie większa. Kto to widział by klasa nowobogacka miała wszystko, a rzesze ludności prawie nic ! Czegoś takiego Polska nie widziała od czasów feudalizmu...

I jeszcze jedno Chiny to totalitaryzm..czy wy nie rozumiecie, iż nazizm i komunizm to systemy o takim samym podłożu? To co było napisane w doktrynie nie ma większego znaczna ! Chcecie socjalizmu poczytajcie przedwojenny program PPSu, oraz spójrzcie jakich patriotów wydała ta partia. Tyle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:40, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Cytat:
Jak to jest towarzysze ,ze wasz kochany ustroj padl na ryj?


Zobaczymy ile lat wytrzyma jeszcze "twój" system w Polsce Laughing, chcesz się licytować kto wytrzyma dłużej ? Z licytacji takowej zwycięsko wyjdzie MONARCHIA Feudalna 966-1795 (długo się trzymała prawda). Czy chcesz jej powrotu ?


tak
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na razie widze, ze Ruskie postawily na kapitalizm jedank nie liberalizm i ludzie maja przesrane. Chiny, Wietnam podobnie. Tam wlasnie jest kapitalizm ze zwierzeca twarza. Wybrani majacy koneksje moga 100x wiecej niz normalny czlowiek, bo jest klasyczny odziedziczony po czasach komuny zamordyzm i terror. Prawo wtedy dziala dla uprzywilejowanej grupy. Co prawda panstwo jest tam silne, ale swoja sile kieruje w zla strone. Gra rynkowa jest nie fair.

Przy monrachii lub dyktaturze masz 50% szans, ze trafisz dobrze, a w tzw demokracji parlamentarnej zawsze pudlo. Debile wybieraja debili, albo madrzy oszusci robia w ch.. debili podczas wyborow. Nie musisz mi wierzyc na slowo, spojrz na ostatnie 20 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy dyktaturze nigdy nie masz szans, z definicji to jest dyktatura.
Jeżeli chodzi o monarchię to odzywa się w tobie zapewne chłopska miłość do królów, polegała ona na tym iż chłopi kochali swoich władców a winę za całe zło zwalali na szlachtę. Monarcha który nadawał szlachcie władzę nad chłopem był w oczach chłopskich obrońcom ludu Laughing

Jeżeli chodzi o demokracje parlamentarną - zgadzam się ! Jest to wina przede wszystkim mediokracji, ludzie nie interesują się niczym, są ogłupiani przez media.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz szanse, bo w razie przewrotu wladze moze objac osoba z autorytetem, silna (byle petak nie zdobedzie zaufania wojska) i zacznie czyscic kraj z ludzkiego smiecia.

Nie jestem jakos szczegolnie zafascynowany monarchia. Moze byc prezydent, byle by mial jaja i wladze. Problemem jest ustalenie jakiegos madrego sposobu jego wyboru tzn zeby odfiltrowac debili lub ludzi, ktorzy nie maja czasu/checi zajmowania sie biezaca polityka. Tacy sila rzeczy nie powinni zabierac sie za glosowanie, bo robia wiecej szkod niz pozytku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:10, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wld z tymi ludzmi debilami to przeginasz chlopie za duzo "autorytetow" i publicystow tak gada a to np z mojego doswiadczenia nie prawda dla spoleczenstwa to grozni sa psychopaci a tych jest na cale szczescie mniejszosc, statystyk nie znam (moze tomkiewicz takimi dysponuje)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld:
Cytat:

Masz szanse, bo w razie przewrotu wladze moze objac osoba z autorytetem, silna (byle petak nie zdobedzie zaufania wojska) i zacznie czyscic kraj z ludzkiego smiecia.

Nie jestem jakos szczegolnie zafascynowany monarchia. Moze byc prezydent, byle by mial jaja i wladze. Problemem jest ustalenie jakiegos madrego sposobu jego wyboru tzn zeby odfiltrowac debili lub ludzi, ktorzy nie maja czasu/checi zajmowania sie biezaca polityka. Tacy sila rzeczy nie powinni zabierac sie za glosowanie, bo robia wiecej szkod niz pozytku.



Nie mam pytań, nasza bajeczka chodzi innymi drogami, ty popierasz czyszczenie świata z "ludzkiego śmiecia"(SZOK), taki opis o zdobyciu władzy za pomocą wojska przypomina mi dyktatorów. Natomiast czytając o czyszczeniu kraju mam przed oczami Hitlera i Stalina! Ja zaś tutaj jestem z pobudek pro ludzkich i anty tyrańskich. Skoro ludzie dla Ciebie to śmiecie...hmm czyż nie tak samo gadają twórcy NWO ? Nie obraź się ale naprawdę mnie zszokowałeś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakbys jeszcze wiedzial co nazywam ludzkim smieciem, to moglbys sie oburzac.

Zderzak. Niestety mowie o tym co obserwuje w najblizszym otoczeniu oraz co uda mi sie wychwycic w TV. Zlamuje mnie jak nikle pojecie o otaczajacej rzeczywitosci maja niektorzy ludzie. Masa ludzi nie wie podstawowych rzeczy o panstwie, religii, historii, geografii. Kompletne dno. Nie ma tu reguly wieku, czy pochodzenia. Moze troche przebija sie kwestia wyksztalcenia. Jak slucham lub gadam z kims, to stwierdzam, ze uswiadamianie nic nie da. Zajeloby to lata i efekt moglby byc mizerny. Niech tacy ludzie sobie szczesliwie zyja, nic do nich nie mam, ale protestuje by mogli uczestniczyc w wyborach. Sa tak podatni na manipulacje i to prymitywna, ze plakac sie chce. Takich ludzi nazywam debilami. Sa wsrod nich takze ludzie ktorych znam i lubie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Jakbys jeszcze wiedzial co nazywam ludzkim smieciem, to moglbys sie oburzac.
Też mam czasami zapędy mizantropiczne ale panuję nad tym, ponieważ do niczego dobrego to nie prowadzi. Dlatego przyjąłem poglądy bliskie do socjalistycznych Razz.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stary rozumiec rzeczywistosc to faktycznie powod do dumy taki nastepca Thomasa Younga z ciebie jest, gratuluje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Imponująca wiedza....


1. Te 5 mld to sobie można o dupe rozczaś, bo tego w ogóle nie wiadomo, równie dobrze może być nadwyżka.
2. Rzeczywiście jak sprawdzałem sprawozdanie z budżetu nie zwróciłem uwagi na to, że ZUS ma w tym dotacje z budżetu. Te 5 mld to różnica budżetu FUS z dotacjami - wydatki.
3. Bynajmniej ZUS ostatnimi latami wykazywał nadwyżkę i nie pomyliłem się w tej kwestii.

Cytat:
Chiny, Wietnam podobnie.


1. Chiny to państwo socjalistyczne, nie kapitalistyczne, bynejmniej jest tam odmiana socjalizmu daleka od rozsądku. A w Wietnamie to jest masakryczny socjalizm, a nie kapitalizm nieliberalny, tam to jest potworny reżim socjalistyczny, czyli z socjalizmem z prawdziwego zdarzenia ma mało wspólnego.

Cytat:
Jak to jest towarzysze ,ze wasz kochany ustroj padl na ryj? Wszystkim zylo sie lepiej, nie bylo glodu, pracy w brod. Jak to wytlumaczyc, ze teraz nasze dzieci ich dzieci beda splacac raty Klubowi Paryskiemu?


Ten system rozebrano, a nie padł na ryj. Solidarność nie chciała likwidacji socjalizmu Wink.
Długi w klubie paryskim zostały dawno oddane, po za tym były one sporo mniejsze niż dzisiejsze długi Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:20, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zderzak jaka duma, co Ty pierdolisz?

Chiny sa socjalistyczne z nazwy, wietnam tez. Mozemy sie o to spierac. Ty masz swoje dane tak jak w przypadku ZUSu, ze jest dochodowy.

Chcieli socjalizmu. Tak szczegolnie kuron i cala magdalenka. Niestety komuchy zrobily ich w ch.. pana Waclawa. Za komuny ma dobrze ten kto ma wladze i resorty silowe, a w kapitalizmie ten kto ma pieniadze. Prosze jak ladnie sie ustawili z uwalaszczeniem. ZSRR takze rozebrano? Kto byl tak potezny, ze rozebral caly blok wschodni i nikt nawet nie pisnal? Bredzisz chlopie. btw Dlug klubu paryskiego jeszcze jest, choc przyznaje duzo splacono. Sprawdz chocby na wiki. Jakie jest natomiast zadluzenie RP?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:46, 01 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wld chlopie

zderzak to - "prawicowy" ateista.

kurwa z ta odpowiedzia do mnie to odleciales tak ze hej a moze jeszcze dalej, argumenty do mnie z dupy wziete, no ja pierdole ale nie lubie takich glupot stary czytac ty wez wyluzuj i daj ty se czasem na wstrzymanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 02 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam daj sobie cos na wstrzymanie najlepiej Stoperan. Gadasz do mnie cos o dumie. Pytam jakiej dumie? O ch.. Ci chodzi. Nigdzie nie pisze, ze jestem z czegos dumny. Wyrazam poglad, ze ludzie bez pojecia nie powinni glosowac i tylko tyle.

Reszta byla do goscia pod ksywa JA, a nie do Ciebie.

http://fakty.interia.pl/swiat/news/szwec.....,1284604,4

Teraz trzeba kogos obarczyc wina. Najlepiej kapitalizm, a jak nie pomoze to stonka lol. Jestem ciekaw jaka bedzie recepta na ratowanie gospodarki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 02 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo zaczynasz gadac jak facet ktory swoim geniuszem ogarnia cala rzeczywistosc a tak wydaje mi sie nie jest, to jest ta duma ktora moze mylnie widze i tyle. takie twoje zdania, mam znajomych, to debile ale ich lubie, toc to gownarzeria jest

do innych
ludzie przeca ZUS to zwykla piramida jest i przymus,OFE (przymus nastepny) ustrojstwo pewnie uchwalone w dobrej wierze ale widac juz ich mistrzostwo w zarzadzaniu aktywami, jak ktos liczy cale zycie na panstwo to bedzie na starosc wpierdalal tynk ze scian bo "panstwo" to taki "gwarant" ktory bez przerwy zmienia reguly gry.
no i panowie z lewa to ze w "zachodniej" europie jedno pokolenie moglo na starosc pozwolic sobie na wzglednie wygodne zycie, nie znaczy ze nastepne bedzie mialo tak samo, systemy emerytalne trzeszcza w szwach na calym swiecie o hameryce to nawet lepiej nie wspominac


jestem genetycznie Smile uczulony ta takie slowa potworki jak Gwarancja i Bezpieczenstwo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 02 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha, rozbrajasz mnie. Nie wiem skad takie rzeczy sie rodza w Twojej glowie. Nadinterpretujesz moje slowa. Tak mam znajomych, ktorzy podpadaja pod okreslenie "debil" (oczywiscie w sensie rozumienia polityki, swiata, podstawowych spraw kraju), ale sa zajebistymi kumplami/kumpelkami. Oczywiscie sa to pojedyncze osoby i nie wynika, to z ich stricte glupoty, czy inwalidztwa umyslowego, a z ignorancji, beztroski zycia, po prostu powazne sprawy ich nie obchodza. Nie sa to tez jacys gowniarze. Podjerzewam, ze kazdy znajdzie w swoim otoczeniu podobne osoby, nie ma tu nic genialnego, ani odkrywczego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:05, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty nie widzisz ze starasz sie byc kolejnym urzednikiem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:18, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
... inwalidztwa umyslowego....


sry za off top

wld z 18 zostało 8 pścików na dóbke

jak będziesz miał 4 włącze się dodyskusji z toba przyjacielu

o socjalhappyliźmie
nie będziesz tak napompowany

-------

stare czasy socjalizmu 80 + kojarzą mi się tylko i wyłącznie z czystej wody żywym kapitalizmem
wszystko mozna było załatwić , wszystko kupić i wszystko sprzedać

tam gdzie kiedyś dawałeś w łape z usmiechem i szczerze
dzisiaj płacisz wkurwiony podatki
kto kiedys myslał o kredytach , chyba rolnik (na traktor)
kilka mądrych ruchów i kasa robiła się sama
dziś trzeba uważać żeby za dużo nie zarobić eh...
wtenczas należało być po prostu kreatywnym
po staropolsku kombinować
pieniądze (dolary) miały wartość wody na pustyni Crying or Very sad
lecz zwykłym zjadaczom nie było łatwo w tamtych czasach
i zdać się na łaske i pracując w fabryce (lub w pegieerze ) jak niewolnik za socjal to gówno warte zycie
kto inaczej twierdzi jest kłamcą lub starym komuchem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:04, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem z socjalizmem?....

...równość społeczna...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 03 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zderzak - Nie chce byc urzednikiem od decydowania, kto moze brac udzial w wyborach. Wystarczy spojne prawo. Prezydentem, szefem strategicznej firmy, ministrem musi byc odpowiednia osoba(wiek, wyksztalcenie, zyciorys, niekaralnosc). Dlaczego wiec o takich rzeczach jak przyjecie konstytucji, wejscie do eurokolchozu i inne zywotne interesy panstwa powierza sie ludziom kompletnie bez pojecia o tych sprawach. Na swoim przykladzie wiem, ze jak glosowalem w 97 za konstytucja, to nie wiedzialem co robie. Kompletnie mnie to nie interesowalo, a jednak glupi poszedlem oddac glos w ciemno.

scorpio zapraszam. co masz jakies rachunki do wyrownania za swojego przyjaciela z tematu o hoax? Smile

Znalazlem zestawienie zarobkow i kosztow w socjalistycznym raju.
http://blog.bawi.pl/index.php/archives/575

Z najnizszej pensji zwyklego robola mozna odlozyc 1500-2000zl. To ma byc ziemia obiecana dla robotnika? Od tego trzeba odjac inne koszty jak dzieci, ubrania, jakis alkohol, fajki, utrzymanie auta. Warto zauwazyc, ze panstwo zdziera z najbiedniejszych 30%=5k SEK=2000zl

Oczywiscie jak ktos jedzie typowo na dorobek, czyli mieszkanie w 6 na 60m2, wpierdalanie najtanszego syfu, odmawianie sobie wszystkiego, to zaoszczedzi, ale jaki to ma zwiazek z socjalizmem?

No niestety zlote czasy kapitalizmu trwaly krotko. Panstwo bylo slabiutkie, jego urzednicy i wtajemniczeni kradli na potege, zaczal robic sie syf. Kto mial pomysl to mogl szybko zarobic i wcale nie musial krasc. Kto mial uklady mogl zarobic 100xtyle i 100xszybciej. Taka republika bananowa. Pozniej panstwo zaczelo sie odrazdzac i zaczela sie biurokracja gorsza niz za komuny. Trwa do dzis.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 04 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ZSRR takze rozebrano? Kto byl tak potezny, ze rozebral caly blok wschodni i nikt nawet nie pisnal? Bredzisz chlopie.


Polecam trochę poczytać zanim zacznie się takie rzeczy pisać. Pooglądać dokumentów, które tutaj były na ten temat, a potem się wypowiadać.

Cytat:
Jakie jest natomiast zadluzenie RP?


600 mld złotych o ile nie urosło przez silny kurs dolara.

Cytat:
Teraz trzeba kogos obarczyc wina. Najlepiej kapitalizm, a jak nie pomoze to stonka lol


No tak, a w USA też socjalizm spowodował zapaść gospodarki, bo banki dawały ludziom zapomogi w razie bezrobocia Laughing

Cytat:
problem z socjalizmem?....

...równość społeczna...


No... z kapitalizmem też, bo to samo zakłada... Confused


Cytat:
najnizszej pensji zwyklego robola mozna odlozyc 1500-2000zl. To ma byc ziemia obiecana dla robotnika? Od tego trzeba odjac inne koszty jak dzieci, ubrania, jakis alkohol, fajki, utrzymanie auta. Warto zauwazyc, ze panstwo zdziera z najbiedniejszych 30%=5k SEK=2000zl


A no pewnie, że raj... chciałbym tak. Człowieku w Polsce nic nie odłożysz. Z przeciętnej płacy, która jest na poziomie poniżej 1500 zł na rękę nie wyżyjesz miesiąca i nic nie odłożysz! Ile Ty zarabiasz, że sie tak wypowiadasz? 5-6 tyś?

1. alkohol, fajki... tymi argumentami obaliłeś wszystko
2. Mając dzieci dostajesz bardzo duże zniżki podatków i składek Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:22, 05 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zacząłem przyglądać się waszej dyskusji i jedno mam do powiedzenia:
Kapitalizm na czele z neoliberalizmem właśnie na waszych oczach bankrutuje a wam wmawiają wasi idole, że to socjalizm...
A teraz zadanie dla was piewcy tej teorii - porównaj PRL (realny socjalizm) z dzisiejszymi czasami - zapewniam was, że różnice są wszędzie w każdej płaszczyźnie życia.
Nie dajcie się omamiać waszym idolom o tym, że teraz to niby socjalizm... Bo właśnie bankrutuje "ich" kapitalizm.
To nie rozdawnictwo dla nierobów doprowadziło do kryzysu ale zachłanność prywatnych (czyli kapitalistycznych bo nastawionych na profit) banków. To banki maja i miały przywileje, i to prywatne banki. Nie bezrobotny ale bankier.
Rządy są marionetkami w rękach bankierów - dlatego patrzeć - Polska
Popatrz na Tuska który sepleni i pierdoli takie farmazony, że głowa boli - zresztą co Tusk dokonał w ciągu 20 lat - a w sejmie i rządzie nie jest od paru miesięcy ale właśnie od 20 lat - pokaż jego osiągnięcia - fabryki, autostrady, domy, stocznie, przemysł ciężki, lekki... gdzie jest dziś polska po rządach kapitalistów? Kaczyński - mały kurdupel z chorymi ambicjami typu "napoleon" bardziej do Kaczyńskich pasuje odział psychiatryczny niż władza... kurde jak można było doprowadzić by prezydentem był taki kurdupel (TV w Polsce jest wręcz niesamowita - bo to TV wygrała wybory) a jego brat bliźniak premierem:))) w krajach cywilizowanych to nawet zakazane:))) ale w republikach bananowych typu Salwador, Honduras, Afganistan... normalne.
To są ludzie (partie) wybrane przez banki do administrowania wami! Ci ludzie (Tusk, Kaczyński) nic nie potrafią, są zerami!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:50, 05 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Tak zacząłem przyglądać się waszej dyskusji i jedno mam do powiedzenia:
Kapitalizm na czele z neoliberalizmem właśnie na waszych oczach bankrutuje a wam wmawiają wasi idole, że to socjalizm...
A teraz zadanie dla was piewcy tej teorii - porównaj PRL (realny socjalizm) z dzisiejszymi czasami - zapewniam was, że różnice są wszędzie w każdej płaszczyźnie życia.
Nie dajcie się omamiać waszym idolom o tym, że teraz to niby socjalizm... Bo właśnie bankrutuje "ich" kapitalizm.
To nie rozdawnictwo dla nierobów doprowadziło do kryzysu ale zachłanność prywatnych (czyli kapitalistycznych bo nastawionych na profit) banków. !


Liberalizm czy prawdziwy kapitalizm nie polega na sterowaniu gospodarką jakie mamy w tej chwili.
Kapitalizm nie polega na dodrukowywaniu pieniędzy i pompowaniu ich w bankruta.
Przez co cała gospodarka dostaje po dupie. Patologie to jest działanie socjalistów.

Kapitalistyczni liberałowie są za standardem złota, który nie pozwala na te patologie Banków, które mają miejsce w chwili obecnej. Kryzys jest wynikiem zbrukania idei wolnorynkowej lewackimi pomysłami i elementami gospodarki centralnie planowanej.



goral_ napisał:

To banki maja i miały przywileje, i to prywatne banki. Nie bezrobotny ale bankier.
Rządy są marionetkami w rękach bankierów - dlatego patrzeć - Polska
Popatrz na Tuska który sepleni i pierdoli takie farmazony, że głowa boli - zresztą co Tusk dokonał w ciągu 20 lat - a w sejmie i rządzie nie jest od paru miesięcy ale właśnie od 20 lat - pokaż jego osiągnięcia - fabryki, autostrady, domy, stocznie, przemysł ciężki, lekki... gdzie jest dziś polska po rządach kapitalistów? Kaczyński - mały kurdupel z chorymi ambicjami typu "napoleon" bardziej do Kaczyńskich pasuje odział psychiatryczny niż władza... kurde jak można było doprowadzić by prezydentem był taki kurdupel (TV w Polsce jest wręcz niesamowita - bo to TV wygrała wybory) a jego brat bliźniak premierem:))) w krajach cywilizowanych to nawet zakazane:))) ale w republikach bananowych typu Salwador, Honduras, Afganistan... normalne.
To są ludzie (partie) wybrane przez banki do administrowania wami! Ci ludzie (Tusk, Kaczyński) nic nie potrafią, są zerami!


A kto w tym kraju rządzi jak nie post komunistyczna agenturalna podobna TW Bolkowi ? Banda razem z Tuskiem i Kaczorami przy pomocy reżimowej telewizji wmawiają ludziom bzdury.
Post Komuna z SLD, pseudo prawica z PIS i PO to tak na serio jedna klika. Przed kamerami przeciwnicy a prywatnie kumple prowadzący razem interesy i bawiący się na tych samych imprezach.
PO to fałszywi i samozwańczy liberałowie. Brukający to pojęcie. Nie mający w istocie z prawdziwymi ideałami liberalnymi nic wspólnego. Co widoczne jest od dawna.

Komuchy typu Obamy, czy lewactwa z parlamentu UE zrobili pierwszorzędną sztuczkę.
Swoimi lewackimi bzdurnymi regulacjami wypaczyli wolny rynek i doprowadzili do kryzysu.
Do tego jeszcze idioci, którzy nabrali się na sztuczkę lewactwa są za dalszym wprowadzaniem lewackiej patologii gospodarczej w życie.
Czym jedynie przyczyniają się do pogłębienia tego sztucznie wywołanego kryzysu.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 05 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przebudzony - dla naszych adwersarzy piejacych nad socjalem swiat jest czarno-bialy. Jak niedomagaja banki, to automatycznie wina kapitalizmu. Niewazne jakie sa inne okolicznosci, sytuacja prawna, historia itd.

Tez jestem zdania, ze panstwo wyzbylo sie podstawowej roli jaka jest emisja pieniadza. W mojej ocenie to doprowadzilo do obecnej sytuacji. Spekulacje i kombinacje na pieniadzu zastapily jego pierwotna role jako srodka wymiany.

Goral - jak rzady sa w rekach bankierow, to nie jest kapitalizm. Kapitalizm jest wtedy kiedy rzad jest w stanie rozjebac bank i dowolna firme, ktora oszukuje ludzi lub szkodzi panstwu. Rzad ma stac na strazy i nie wpieprzac w kazda sprawe. Gra rynkowa jest czesto brutalna, jednak nikt nie moze grac znaczonymi kartami.

JA A co Cie obchodzi ile zarabiam? Czuje, ze moglbym zarabiac wiecej gdyby nie haracz panstwa. Chetnie tez dalbym zarobic innym, ale skutecznie jestem do tego zniechecany.

Alkohol i fajki w Szwecji sa takie tanie? Z tego co ja wiem, to kosztuja okolo 20zl/paczka. Przy skromnym paleniu(pol paki dziennie) 15 paczek na miesiac=300zl. Piwo 12 do 25zl za butelke. 2 piwka dziennie daja okolo 750zl. Czyli 1000zl odpada na uzywki. I co madra glowo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 41, 42, 43   » 
Strona 6 z 43

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jaki jest problem z socjalizmem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile