W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jaki jest problem z socjalizmem   
Podobne tematy
Socjalizm błędem intelektualnym 248
Emerytura dopiero w wieku 67 lat86
Socjalizm - zdroworozsądkowo2
Albert Einstein - Dlaczego socjalizm?70
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 31515
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41, 42, 43   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:42, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iaro napisał:
Odpowiedź dla @JA- nie mam nic przeciwko socjalizmowi, ale wydaje mi się, że zamknięta i planowana centralnie gospodarka może po jakimś czasie się zadławić, a moje obawy wynikają z tego, że taki system pozostaje czasem niezmienny przez lata i może stać się skostniały. Tak było (przynajmniej wg obecnej oficjalnej propagandy) w RWPG.


Każda gospodarka każdego kraju jest sterowana centralnie. Bez względu czy to USA, Szwecja, Maroko czy Korea Północna.
Gdyż podstawowe decyzje zapadają na szczytach władz. Tak też i było za PRL-u.
Zrozumcie ludzie, mimo potężnej nagonki w mediach, to ja wam powiem, że władze najwyższe nie zajmowały się tym ile marchewki będzie sprzedawane w sklepie spożywczym we Włocławku w poniedziałek:)
O tym decydował kierownik sklepu, i jego obowiązkiem było zgłoszenie zapotrzebowania do składnic regionalnych - składnice... itd.
Tak naprawdę to niczym się to nie rożni od dzisiejszego modelu, może z ta jedną różnica, że wówczas 90% firm była państwowa a dziś 90% to prywatne firmy (w 50% należące do posłów lub byłych posłów -hehe).
A całe to pierdolenie o centralizacji... kolejny mit.
Tak jak na filmie Popiełuszko. Niby fakty się zgadzają, znaczy wydarzenia przedstawione na filmie, ale tak zwane tło to stek bzdur, naciągnięć i i debilizm!
Ja żyłem w tych czasach i mi żaden debil reżyser nie wmówi, ze za krzyżyk czy przeżegnanie się w wojsku były takie szykany! Ludzie! To właśnie to samo dzieje się z gospodarka... Jednym zdaniem: wg. mediów PRL to zima, minus 30, smród, brud ubóstwo, czarno białe obrazy, milicja strzelająca na ulicy do byłe kogo za byle co, czołgi, ckm-y... tak media pokazują dziś PRL...
Warto to piętnować, bo za 5 lat powiedzą, ze chleb był na kartki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Brakuje na składki
Opublikowano: 28.03.2009 | Kategoria: Wiadomości z kraju

Tylko przez pół roku samorządy będą mogły opłacać składki ubezpieczeniowe bezrobotnym. Na kolejne sześć miesięcy może nie starczyć pieniędzy.

Od 1 stycznia powiaty i miasta na prawach powiatu zobligowane są do płacenia składek na ubezpieczenie zdrowotne do ZUS dla wszystkich bezrobotnych, również tych bez prawa do zasiłku i stypendium. Pieniądze na składki przekazywane są powiatom w formie dotacji celowej z budżetu państwa.

Samorządowcy alarmują, że mają o 50 proc. za mało środków na ten cel. Wraz z początkiem roku znacznie wzrosła liczba osób podlegających ubezpieczeniu, a przy tym cały czas przybywa bezrobotnych. Według starosty kościańskiego Andrzeja Jęcza ze Związku Powiatów Polskich, brakuje na składki do ZUS około 250-300 mln zł. Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, gdy powiaty zaczną zalegać z opłatami i ZUS będzie naliczać karne odsetki.

Całą sprawę utrudnia fakt, że samorządowcy nie wiedzą, do kogo mają się zwrócić z problemem – kto miałby podjąć decyzję dotyczącą przekazania powiatom dodatkowych pieniędzy. – “Nie wiadomo, czy to jest w zakresie działania Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Pracy, czy Ministerstwa Finansów. Jest taka sytuacja, jak gdyby braku adresata do podnoszonego przez nas problemu” – powiedział Jęcz.

Na podstawie: PAP
Źródło: Lewicowo


http://wolnemedia.net/?p=13876
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niech utną kasę sobie, szczególnie prezesom wielkich korporacji.

Zawsze minie zastanawiała jedna rzeczy- Czy gdyby po wojnie w Polsce zapanował kapitalizm taki jaki zapanował po 1989 roku, to czy Ci kapitaliści odbudowali by Warszawę zniszczoną po Powstaniu. Wydaje mi się, że raczej bardziej "opłacało" by im się przenieść stolicę do innego miasta. A Wam jak się wydaje ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
To niech utną kasę sobie, szczególnie prezesom wielkich korporacji.

Zawsze minie zastanawiała jedna rzeczy- Czy gdyby po wojnie w Polsce zapanował kapitalizm taki jaki zapanował po 1989 roku, to czy Ci kapitaliści odbudowali by Warszawę zniszczoną po Powstaniu. Wydaje mi się, że raczej bardziej "opłacało" by im się przenieść stolicę do innego miasta. A Wam jak się wydaje ?


Ależ trudne pytanie zadałeśSmile
Weź i zobacz Polskę w 1965 roku a więc 20 lat po II wojnie światowej, gdzie główny front tej wojny przetoczył się dwukrotnie przez Polskę.
I weź dziś 2009 w porównaniu z 1989 rokiem:)
Aha, w ostatnich 20 latach nie było wojny jak by co:))
Wystarczy ta odpowiedz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj profesor na wykladzie powiedzial, ze panstwo zabiera 80% tego co wypracuje przecietny robotnik. Pytam gdzie jest ta kasa? Moim zdaniem jest to marnowane(i rozkradane) wlasnie przez rozbudowany system biurkratyczny rodem z socjalizmu.

Cala Europa skreca w lewo jednoczesnie zwalniajac i starzejac sie. UE to centralnie sterowany organizm, to nie jest mit. Prawa obywatleskie tez sa ograniczane stopniowo. Ostatni przyklad, zapowiedz sankcji dla rajow podatkowych. Dla nas znaczy, ze nie mozna tam inwestowac z UE. Systemy emerytalne w tak zachwalaniej Danii ledwo zipia i niedlugo zostanie podniesiony wiek emerytalny. Wegry dzieki swoim genialnym posunieciom robily referendum w sprawie odplatnosci za leczenie. Tak sie koncza rzadzy socjalistow. Zreszt mozna zobaczyc jak sie zaczynaja na przykladzie Irlandii. Zostala zmuszona do glosowania powtornie. Adolf Hitler przed glosowaniem nad jego kandydatura na kanclerza powiedzial: wybieramy poki nas nie wybiora. Widac jego nauki nie poszly na marne.

Delikatny zwrot w prawo moze uratowac sprawe. Najwazniejsze zapoczatkowac zmiany.

Do gorala
Takie oto niektore rzeczy dostaja chlopi: doplaty do powierzchni, skup interwencyjny, doplaty do paliwa, doplaty do inwestcji max 60% na zakup maszyn, ziemi, itd., KRUS cos okolo 100zl/mies, pomoc w razie kleski, doplaty do ubezpieczen etc etc. To jest wlasnie socjalizm. Zabieranie jednym, wkladanie do dziurawego wora i dawanie innym wg jakis dziwnych kryteriow.

Zawsze mozna powiedziec: co by bylo gdyby?? Ale nie jest. Zyjemy w dzisiejszym gownie i z historii powinnismy wyciagac nauki.

Le, panowie litosci. Niemcy same sie odbudowaly? Czy moze NRD im pomoglo? Broni ruskim dostarczaly Stany, czy Szwecja? Miasta w USA budowalo ZSMP?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 28 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego uważasz że biurokracja to tylko socjalizm? W kapitalizmie to dopiero masz biurokracje! W socjalizmie z tego co pamiętam dyrektorzy zakładów budowlanych byli fachowcami, którzy wcale nie zarabiali astronomicznych sum - prawda żyli na poziomie ale nie był to poziom dzisiejszej elity...elity którą stworzył kapitalizm ! Kto to widział by menadżerowie zarabiali takie kwoty. Toż to nawet nie ludzkie tyle zarabiać gdy dzieci w Afryce głodują - panowie kapitaliści mi by było WSTYD tak bezczelnie wykorzystywać prostych obywateli.

Czym się charakteryzują zakłady prywatne w kapitalizmie? Ja mam przed oczyma taki standardowy obrazek: Waląca się hala produkcyjna, a obok niej nowoczesny budynek administracyjny w którym urzęduje zarząd firmy, budynek ten jest co roku remontowany Laughing, ma najnowszą klimatyzację i komputery...natomiast na hali sufit wali się robotnikom na głowę, hala nie była remontowana od czasów socjalizmu. Czy wiecie o czym mówię? Ile razy widzieliście taki obraz ? Ja go widzę przy większości prywatnych firm gdzie kapitaluchy dorwały się do władzy i dorabiają się kroci na pracy obywateli. Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:37, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie co? Ja myślę, że jeszcze dane nam będzie zobaczyć odrodzenie socjalizmu. I tego bym chciał.
Nie chce mi się teraz zbyt dużo pisać, więc uzasadnię jutro czemu tak myślę, ale rąbka tajemnicy już uchyliłem Razz.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iaro napisał:
A wiecie co? Ja myślę, że jeszcze dane nam będzie zobaczyć odrodzenie socjalizmu. I tego bym chciał.
Nie chce mi się teraz zbyt dużo pisać, więc uzasadnię jutro czemu tak myślę, ale rąbka tajemnicy już uchyliłem Razz.


to cię uraduje, bo właśnie widzisz drugą, poprawioną wersję socjalizmu.
Pierwsza skończyła się 1989. Kiedy to władze nie pozwalały ludziom pracować dla siebie. Teraz władze deczko zmądrzały i pozwalają już ludziom pracować dla siebie, ale odbierają im 75% tego co ludzie wypracowali.
Podoba ci się taki socjalizm?!?
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:34, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@jabba nie chodzi mi o taki pseudosocjalizm jaki jest teraz. To nie jest w ogóle socjalizm. Bo co to za socjal, kiedy w każdej chwili możesz wylecieć z pracy i nie znaleźć nowej, kiedy żeby gdziekolwiek mieszkać musisz albo wynajmować (czyli żyć na łasce najemcy) albo zaciągać kredyty na całe życie?
Obecny system kapitalistyczny prowadzi do pazerności zarządców dużych firm, ponadto do przeróżnych monopoli, spekulacji, szwindli itp. Jeżeli ktoś uważa, że korporacje nie rządzą naszym życiem to się grubo myli. Liczy się tylko zysk i stąd mamy różne dziadostwa w żywności, spekulowanie cenami, odchodzenie od ośmiogodzinnego dnia pracy itp. Jeżeli coś jest darmowe np służba zdrowia, to darmowe jest tylko w teorii, ponieważ nie pasuje to do systemu kapitalistycznego, który jest dziczą.
Pazerniacy jednak się przeliczyli i to m.in oni spowodowali kryzys. Teraz już widać, że nie liczy się tylko zysk. I ludzie zaczną mieć dość systemu. Wydaje mi się, że zobaczymy jeszcze renesans prawdziwego socjalizmu Cool. Dziś to zjawisko widać w np Ameryce Południowej, gdzie kapitalizm poczynił duże szkody poprzez swoje prawicowe dyktatury. Albo raczej odwrotnie-prawicowe dyktatury poczyniły szkody przez wprowadzanie kapitalizmu i wspieranie oligarchii.
Teraz jeszcze jedno-czy nie jest ciekawe, że w przeszłości krzewieniem socjalizmu, który sam w sobie nie jest zły zajmowali się idioci i zbrodniarze? Czy to czasami nie był interes zachodnich elit?
Ja uważam, że tak. Stąd właśnie wiele osób kojarzy socjalizm z zamordyzmem, a przecież tak być nie musi- patrz Szwecja.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:39, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej pić piwo niż płacić składki na ZUS

Cytat:

...postanowiliśmy przypomnieć (za Superstacja.tv) humorystyczne wyliczenie, które dosadnie obrazuje co bardziej się opłaca - oszczędzanie z ZUS-em czy… inwestowanie w picie piwa:

Polski system emerytalny zasługuje na miano absurdu stulecia. Jeśli ktoś jeszcze ma co do tego wątpliwości udowodnimy, że płacenie składek ZUS, to nic więcej jak tylko marnowanie pieniędzy. Dlaczego? Bo płacąc co miesiąc składki w wysokości 700 złotych, po 40 latach możemy liczyć na oszałamiającą emeryturę - 550 złotych miesięcznie. Dla porównania, za 700 złotych można kupić w sklepie 281 butelek piwa (oczywiście bezalkoholowego). Przez 40 lat ciężkiej pracy uzbieramy w ten sposób 134880 butelek. Jeśli wierzyć statystykom każdy z nas żyje na emeryturze przez 4 lata - czyli nasze oszczędności całego życia dają nam 2810 butelek na miesiąc. Każda butelka kosztuje 20 groszy, co daje nam 562 złote miesięcznie. Podsumowując? Inwestowanie w alkoholizm da nam o 12 złotych większą emeryturę niż typowe składki z ZUS-ie. A przecież można oszczędzać pijąc tańsze piwa. Prawda, że proste?


http://nczas.com/wiadomosci/polska/lepie.....ki-na-zus/
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:54, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Czy górnicy zarabiają za mało?
Przynajmniej kilka razy w roku w serwisach informacyjnych pojawia się doniesienie o kolejnym strajku w kopalniach i zawieszeniu wydobycia. Górnicy w swoich żądaniach domagają się najczęściej podwyżki zarobków. Tymczasem w 2008 roku przeciętna płaca w górnictwie wyniosła wg GUS 5 397,82 PLN i była o 69% wyższa od średniego wynagrodzenia w naszym kraju. Według statystyk zarobki górników Polsce przewyższają płace w tym sektorze w wielu innych europejskich krajach. W 2007 roku polscy górnicy zarabiali przeciętnie 1092 EUR podczas gdy w Bułgarii 377 EUR, a na Ukrainie ponad 6 razy mniej - 178 EUR. Pracownicy kopalń w naszym kraju mieli ponadto 2 razy wyższe wynagrodzenia niż ich koledzy na Łotwie czy w Serbii. Lepiej zarabiali także w porównaniu z górnikami z Portugalii.

Wykres 1. Przeciętne, miesięczne wynagrodzenie w górnictwie
w wybranych państwach europejskich w 2007 roku
Opracowanie własne na podstawie danych laborsta.ilo.org

Według danych GUS górnicy są jedną z najlepiej zarabiających grup zawodowych w Polsce. W 2008 roku przeciętna płaca w górnictwie (5 397,82 zł) i była ponad 2,4-krotnie wyższa niż dla pracowników gastronomii (m.in. kelnerzy, kucharze itp.). Lepiej niż w górnictwie zarabiano tylko w branży informatycznej.
Co więcej, w minionym roku to właśnie w górnictwie podwyżki płac były jednymi z najwyższych w kraju i wyniosły blisko 13%.




http://www.wynagrodzenia.pl/monitor_plac_1.php/wpis.61

Niech sobie zarabiaja ile chca ale niech odbywa sie to na zasadzie rachunku ekonomicznego a nie doplaty z budzetu czyli na koszt podatnikow.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:58, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
iaro napisał:
A wiecie co? Ja myślę, że jeszcze dane nam będzie zobaczyć odrodzenie socjalizmu. I tego bym chciał.
Nie chce mi się teraz zbyt dużo pisać, więc uzasadnię jutro czemu tak myślę, ale rąbka tajemnicy już uchyliłem Razz.


to cię uraduje, bo właśnie widzisz drugą, poprawioną wersję socjalizmu.
Pierwsza skończyła się 1989. Kiedy to władze nie pozwalały ludziom pracować dla siebie. Teraz władze deczko zmądrzały i pozwalają już ludziom pracować dla siebie, ale odbierają im 75% tego co ludzie wypracowali.
Podoba ci się taki socjalizm?!?


Ale to jest właśnie kapitalizm z jego najgorsza odmiana neoliberalizmu.
To kapitalizm zabiera tobie 75% dochodu by dać to prywatnemu bankowi - na tym to polega.
A do tego kłamie! Bo wmawia ci, ze dzięki kapitalizmowi będziesz pracować w 100% dla siebie a jednocześnie zabiera tobie i daje "lepszemu" kapitaliście. I każe ci to nazywać socjalizmem, jednocześnie pokazuje ci, ze tylko nadzieja w liberałach. którzy jeszcze więcej ci zabierają... a ty nadal dajesz się rąbać od tylca i mówisz: więcej! Wink teraz rozumiesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:33, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszasz, te "75%" nie zabiera "kapitalizm" ino PANSTWO(taki przymus) znaczy instytucje biurokratyczne wszelakiego rodzaju
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:37, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba prezesi dużych firm a nie państwo, kapitalistyczny kolesizm:P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:43, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk
Cytat:
kapitalistyczny kolesizm:P

chyba SBcki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:05, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"prezesi duzych firm" nie rozumiem tego teodoryku, ze niby zmuszaja cie przymusem do oddawania czesci twojego dochodu? masz na mysli monopole?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:26, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak kapitalizm je tworzy ! Zresztą jedną z jego cech jest stopniowa pauperyzacja społeczeństw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:57, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te 75% efektów pracy zabiera państwo w formie podatków. I to nie tym bogatym, bo oni wiedzą jak unikać podatków tylko tym biednym.
I z tego punktu widzenia to obecnie mamy socjalizm pełną gębą.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teodoryk, MONOPOLE powstaja w "kapitalizmie" i w "socjalizmie" ja lapie ze one sa problemem, nie lubie ideologii roznorakich, wlasciwie to wszystkich, se kombinowac po swojemu lubie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
watpiacy_marek




Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Tak kapitalizm je tworzy ! Zresztą jedną z jego cech jest stopniowa pauperyzacja społeczeństw


Widzę ,że skupiasz się na korporacjach i wielkich firmach z "tajmniczymi" i pazernymi prezesami ,a pomyślałeś o średnich ,małych i ciupeńkich firemkach rodzinnych i nierodzinnych ,których jest 1000x więcej ,niż korporacji zatrudniających tysiące ludzi ? To co napędza gospodarki państw to nie korporacje ,ale małe zakłady usługowe , sklepy i średnie firmy . To co zżera zysk tych małych firm to PAŃSTWO i jego podatki . Płacą je wszędzie od kosztów firmy (dochodowy,VAT,koszty pracowników,akcyza,cło) po rzeczy codzienne spożywka ,ubrania ,samochody i książki ,a wzamian co dostają ? NIC - gdzie drogi ,gdzie szpitale na poziomie (oprócz prywatnych ,których ma być w stolicy 3x - jest jeden ) ,gdzie bezpieczeństwo (sam łapałem dwóch złodzieji ,których później wypuszczono ,sam łapałem włamywacza ,który z nożem wszedł do mojego domu ,a policja nie pozwoliła mi zrobić mu zdjęcia "na pamiątkę", jak skradli samochód to olali ,bo napewno już w częściach na giełdzi jest ,a ja się pytam kto pozwala złodziejom sprzedawać części ,a dlaczego biedni ludzie kupują części u złodzieja ,a nie w sklepie? ) ,gdzie przyjaźni urzędnicy ,którzy zamiast pomagać to niszczą firmy i nawet nie ponoszą żadnych konsekwencji ? ! Nie ma i nie było kapitalizmu dla Polaków w Polsce . Kapitalizm był dla układu z Magdalenki (lewaki ,solidaruchy,polscy Żydzi i eSBecja) i urzędasów/polityków ,którzy dostali łapówki od koncernów ,które chciały tu zainwestować lub przejąć firmę .
Jak tak bardzo nienawidzisz prezesów na wysokich stołkach to załóż firmę ,rozwiń ją w Polsce (jeżeli ci się uda) ,zatrudnij tysiące pracowników ,daj im warunki jakie sam byś chciał ,a później sprzedaj firmę ,daj ogromne odprawy pracownikom ,a resztę rozdaj biednym !! Kto ci tego zabrania ? Pewnie urzędnicy o mentalności komucha . Pamiętaj jeszcze jedno ,że kiedyś niektórzy prezesi lub szefowie dużych firm byli kiedyś "robolami " . Chyba jedyne wyjście z podziału na pracowników i pracodawców to zastąpienie wszystkich robotami na usługach ludzi . Bo równości nigdy nie będzie i nie było - jeden jest głupi drugi mądry ,jeden ma talent drugi nie ,jeden jest ładny drugi brzydki ,jeden jest wysoki drugi niski . No chyba ,że zaczniemy mieszać w genach i zredukujemy liczbę ludności .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 29 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"prezesi duzych firm" nie rozumiem tego teodoryku, ze niby zmuszaja cie przymusem do oddawania czesci twojego dochodu? masz na mysli monopole?


Cytat:
te 75% efektów pracy zabiera państwo w formie podatków. I to nie tym bogatym, bo oni wiedzą jak unikać podatków tylko tym biednym.
I z tego punktu widzenia to obecnie mamy socjalizm pełną gębą.


Cytat:
Widzę ,że skupiasz się na korporacjach i wielkich firmach z "tajmniczymi" i pazernymi prezesami ,a pomyślałeś o średnich ,małych i ciupeńkich firemkach rodzinnych i nierodzinnych ,których jest 1000x więcej ,niż korporacji zatrudniających tysiące ludzi ? To co napędza gospodarki państw to nie korporacje ,ale małe zakłady usługowe , sklepy i średnie firmy . To co zżera zysk tych małych firm to PAŃSTWO i jego podatki . Płacą je wszędzie od kosztów firmy (dochodowy,VAT,koszty pracowników,akcyza,cło) po rzeczy codzienne spożywka ,ubrania ,samochody i książki ,a wzamian co dostają ? NIC - gdzie drogi ,gdzie szpitale na poziomie (oprócz prywatnych ,których ma być w stolicy 3x - jest jeden ) ,gdzie bezpieczeństwo (sam łapałem dwóch złodzieji ,których później wypuszczono ,sam łapałem włamywacza ,który z nożem wszedł do mojego domu ,a policja nie pozwoliła mi zrobić mu zdjęcia "na pamiątkę", jak skradli samochód to olali ,bo napewno już w częściach na giełdzi jest ,a ja się pytam kto pozwala złodziejom sprzedawać części ,a dlaczego biedni ludzie kupują części u złodzieja ,a nie w sklepie? ) ,gdzie przyjaźni urzędnicy ,którzy zamiast pomagać to niszczą firmy i nawet nie ponoszą żadnych konsekwencji ? ! Nie ma i nie było kapitalizmu dla Polaków w Polsce . Kapitalizm był dla układu z Magdalenki (lewaki ,solidaruchy,polscy Żydzi i eSBecja) i urzędasów/polityków ,którzy dostali łapówki od koncernów ,które chciały tu zainwestować lub przejąć firmę .
Jak tak bardzo nienawidzisz prezesów na wysokich stołkach to załóż firmę ,rozwiń ją w Polsce (jeżeli ci się uda) ,zatrudnij tysiące pracowników ,daj im warunki jakie sam byś chciał ,a później sprzedaj firmę ,daj ogromne odprawy pracownikom ,a resztę rozdaj biednym !! Kto ci tego zabrania ? Pewnie urzędnicy o mentalności komucha . Pamiętaj jeszcze jedno ,że kiedyś niektórzy prezesi lub szefowie dużych firm byli kiedyś "robolami " . Chyba jedyne wyjście z podziału na pracowników i pracodawców to zastąpienie wszystkich robotami na usługach ludzi . Bo równości nigdy nie będzie i nie było - jeden jest głupi drugi mądry ,jeden ma talent drugi nie ,jeden jest ładny drugi brzydki ,jeden jest wysoki drugi niski . No chyba ,że zaczniemy mieszać w genach i zredukujemy liczbę ludności .


1. Właśnie o to chodzi, że podatki, którymi się gnębi idą do tych prezesów wielkich firm. Jednym z takich sposobów są obligacje i bony skarbowe. Za PRLu nieoprocentowane, więc nie było takich sposobów okradania obywateli przez podatki. A teraz? Teraz z budżetu odpływa 30 mld nie wiadomo gdzie. Budżet mamy 230 mld (+/- 20 na oko strzelam) z czego 10,5 mld idzie na wojsko! Na policję i na szpitale podobna ilość! Gdzie wsiąka ta reszta? Oczywiście znikają w wielkich fimrach i korporacjach, ktore z tego żyją. Nie mówiąc już o tym, że sami politycy są posiadaczami wielkich firm. Nie wierzycie? Sprawdźcie sobie, gdzie idą pieniądze z budżetu, bo na policję na pewno nie Smile. A jeśli ktoś chce powiedzieć, że na emerytury, bo ZUS jest niedochodowy to niech sobie sprawdzi sprawozdania z budżetu ZUSu. ZUS jest dochodowy! Nie ma w ogóle deficytu!
2. Gdyby w Polsce był socjalizm nie byłoby mowy o podatku liniowym, ktory faworyzuje bogatych. Nie byłoby mowy o ulgach, z których korzystają tylko bogaci, nie byłoby mowy o wielu rzeczach, z których tylko bogaci korzystają. W jaki sposób korzystają? Weźcie sobie np to, że mamy prawo odliczyć sobie od podatku 1300 zł na jedno dziecko. Problem w tym, że pełny zwrot roczny w wysokości 1300 zł dostają tylko Ci, którzy zarabiają powyżej średniej krajowej, a takich jest niewielu. Biedni dostają od 100-300 zł... Z wielu dofinansowań można skorzystać tylko wtedy, gdy najpierw kasę się wyda, potem możemy sie starać o dofinansowanie. Ciekawe skąd biedny ma to najpierw wydać? Tak! Może wziąć pożyczkę! Której i tak nie dostanie, bo ma za niskie dochody...
Tak... Socjalizm pełną parą Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:58, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
te 75% efektów pracy zabiera państwo w formie podatków. I to nie tym bogatym, bo oni wiedzą jak unikać podatków tylko tym biednym.
I z tego punktu widzenia to obecnie mamy socjalizm pełną gębą.


Trochę się pomyliłeś. Jak by w Polce był socjalizm, to by pomagał biednym.
Czy ktoś w PRL-u głodował? Czy ludzie szukali na śmietnikach jedzenia? Czy ludzie bili się (jak w afryce) o dary z Caritasu (przypominam, we Włocławku w paczkach była wyłącznie podstawowa żywność, za PRL-u takie paczki były by omijane...).
Widzisz, w socjalizmie, jak już przy tym jesteśmy to ok 70% dochodu szło na rozwój kraju, pomoc, szkoły i cała otoczkę państwa socjalistycznego. Dziś 70% dochodu krajowego idzie w ok 3% prywatnych rąk. I to jest kapitalizm.
jeszcze raz ci przypomnę, te same osoby co dziś rozdają prywatnym bankom pieniądze podatników 10 lat temu (może nie pamiętasz bo za młody jesteś) te banki na siłę prywatyzowali, mówiąc i zaklinając się na wszelkie świętości, że prywatny będzie lepszy, prywatny nie bank nie będzie wymagał pomocy państwa... Tak mówili wielcy neoliberaliści Polski.
To, że dziś te same osoby Tobie wmawiają, że to socjalizm, to wiesz... ty jak nie pamiętasz, to pewnie na początku to "łykniesz" ale jak przeprowadzisz poszukiwania trwające 60 minut to zrozumiesz o czym piszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:25, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:

A teraz? Teraz z budżetu odpływa 30 mld nie wiadomo gdzie. Budżet mamy 230 mld (+/- 20 na oko strzelam) z czego 10,5 mld idzie na wojsko! Na policję i na szpitale podobna ilość! Gdzie wsiąka ta reszta?


Banki! Nie po to Buzek (za jego urzędowania popłyną największy strumień obligacji i innych pożyczek). Buzek wraz z Balcerowiczem, wówczas minister finansów (prezesem NBP była Hanka bufetowa, obecny prezydent Warszawy) który pod koniec kadencji AWS-UW został prezesem NBP w wyniku handlu...Nabrali tyle pożyczek, ze Gierek się chowa. Dlatego nikt już o Gierku nie wspomina:)))
Buzek zadłużył Polskę na wiele dziesiątek lat. 70% budżetu idzie właśnie na spłatę tych odsetek (kapitał nawet nie tknięty!) Bankierzy, w większości zagraniczni maja Polskę na własność. I tylko osoba z poza tego kręgu może coś zmienić, renegocjować, czy wręcz zerwać. Dlatego tak pięknie przykładnie załatwili Leppera i samoobronęSmile
To ewenement, jedynie samoobrona ma w Polsce najgorszą prasę, jak się mówi o samoobronie to tylko w barwach ciemnych interesów czy afer.
Nie jestem sympatykiem samoobrony ani żadnej partii w Polsce, ale to wręcz bije po oczach! Może dla kogoś kto siedzi z dala. Może dla ludzi siedzących w Polsce to normalka.
A wracając do Balcerowicza, to przypominam, tym co zapomnieli oraz tym co nigdy o tym nie słyszeli, że Balcerowicz został prezesem NBP w wyniku handlu polegającego na tym, że UW w zamian za poparcie Balcerowicza na stanowisku szefa NBP zagłosuje przeciw samorozwiązaniu sejmu, co da posłom AWS i UW czas na konsolidację i zorganizowanie platform ratunkowych (nazewnictwo oryginalne z TV!) Balcerowicz został prezesem NBP (znienawidzony po tym jak 3 lata wcześniej zaczął schładzać gospodarkę czym doprowadził do pierwszej fali bezrobocia - oficjalnie 19% nieoficjalnie 24%-26% lokalnie nawet do ponad 50%!) AWS i UW zmieniły nazwy na PO i PiS:)
Jak dziś widzę młodych prześcigających się nad tym kto lepszy: PO czy PiS to mnie ogrania śmiech a raczej rozpacz. w 2001 AWS i UW ludzie by rozszarpali na strzępy... A przecież to ci sami ludzie.... Mało, robią dokładnie to samo...

Cytat:

Oczywiście znikają w wielkich fimrach i korporacjach, ktore z tego żyją. Nie mówiąc już o tym, że sami politycy są posiadaczami wielkich firm. Nie wierzycie? Sprawdźcie sobie, gdzie idą pieniądze z budżetu, bo na policję na pewno nie Smile.


Wcale to tak ławo sprawdzić się nie da! Nie po to neoliberałowie z pod znaku PO i PiS (wówczas inna nazwa, osoby te same) w 1990 zniosły odpowiedzialność majątkową urzędnika państwowego:) - odpowiedzialność majątkowa osób sprawujących funkcje publiczne to domena państw o socjalistycznych zabarwieniach, tworzona po to by uchronić majątek państwowy od rozkradania. kapitaliści i neoliberałowie nie potrzebują tego, bo to było komunistyczny przepis który wiązał ręce kapitaliscie.
Zniesienie odpowiedzialności majątkowej (za PRL-u odpowiedzialność dotyczyła tez najbliższej rodziny) doprowadziło do tego, że wielu polityków ma firmy w których ich interesu pilnują kukły czy marionetki. Nawet w firmach tak się robi:) Dlatego sprawdzenie, czy polityk ma biznes jest diabelnie trudny. Warto studiować oświadczenia majątkowe posłów!

Cytat:

A jeśli ktoś chce powiedzieć, że na emerytury, bo ZUS jest niedochodowy to niech sobie sprawdzi sprawozdania z budżetu ZUSu. ZUS jest dochodowy! Nie ma w ogóle deficytu!


Oczywiście! Każda firma ubezpieczeniowa jest dochodowa!

Cytat:

2. Gdyby w Polsce był socjalizm nie byłoby mowy o podatku liniowym,


O żadnym by nie było mowy!

Cytat:

ktory faworyzuje bogatych. Nie byłoby mowy o ulgach, z których korzystają tylko bogaci, nie byłoby mowy o wielu rzeczach, z których tylko bogaci korzystają. W jaki sposób korzystają? Weźcie sobie np to, że mamy prawo odliczyć sobie od podatku 1300 zł na jedno dziecko. Problem w tym, że pełny zwrot roczny w wysokości 1300 zł dostają tylko Ci, którzy zarabiają powyżej średniej krajowej, a takich jest niewielu. Biedni dostają od 100-300 zł... Z wielu dofinansowań można skorzystać tylko wtedy, gdy najpierw kasę się wyda, potem możemy sie starać o dofinansowanie. Ciekawe skąd biedny ma to najpierw wydać? Tak! Może wziąć pożyczkę! Której i tak nie dostanie, bo ma za niskie dochody...
Tak... Socjalizm pełną parą Laughing Laughing Laughing


Wszelkie ulgi są to furtki do ominięcia płacenia podatku to jasne. Furtki wymyślają ci co chcą z nich korzystaćSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:58, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to jest towarzysze ,ze wasz kochany ustroj padl na ryj? Wszystkim zylo sie lepiej, nie bylo glodu, pracy w brod. Jak to wytlumaczyc, ze teraz nasze dzieci ich dzieci beda splacac raty Klubowi Paryskiemu? Po co sie wasz guru Gierek tak zapozyczal, preciez u nas wszystko tak pieknie szlo i kraj kwitl? Sabotaz imperialistow? Stonka z samolotow, czy jeszcze inna bzdure wymyslicie? Tak bylo dobrze, ze ludzie z wycieczek calymi autobusami uciekali. Kit to dzieciom.

Obecnie madre glowy zobaczyly, ze socjal prowadzi do nikad, wiec zrobili taka mutacje z kapitalizmem. Nazywa sie ona UE. Jak na razie kraje bogate (te ci sie wzbogacily na kapitalizmie i nakradly w koloniach) jakos przędą, znowu biedaki jak my maja juz problemy. Zeby wszystko sie krecilo, to trzeba bardziej przykrecac srube, czyli doic ludzi, albo uwolnic kilka sfer zycia, aby ludzie mogli je zagospodarowac.

Martwi mnie taki skrot myslowy kapitalizm-dzungla. Po to czlowiek wynalazl prawo, zeby sie nim poslugiwac. Porzadek prawny musi byc i jak ktos go narusza to musi miec swiadomosc, ze panstwo go dopadnie. Kraje latynoskie i inne dzikie gdzie jest tzw dziki kapitalizm z prawem i jego prezstrzeganiem nie maja nic wspolnego. Obojetnie jaki tam bedzie system zawsze bedzie to samo, czyli gnoj. Tak samo u ruskich byla komuna, car, teraz kapitalizm i nic sie nie zmienia od setek lat. Syf, bieda, garstka uprzywilejowanych i sterowanie zza jednego biurka na Kremlu.

Aha monopole. Za naszych dawnych czasow tez byly monopole. Pamietam, ze Polska miala ktores tam miejsce w produkcji cukru, a w sklepach nic. Tak samo z miesem, wodka praktycznie kazdym produktem. Kto ratowal sytuacje? Drobni wytworcy, znienawidzeni kapitalisci kułacy. Jeden mial gdzies bimbrownie inny pare swinek i interes sie krecil. Wtedy pewnie zescie pomstowali na komuchow, a teraz wlasnie na kapitalistow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:45, 30 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

A jeśli ktoś chce powiedzieć, że na emerytury, bo ZUS jest niedochodowy to niech sobie sprawdzi sprawozdania z budżetu ZUSu. ZUS jest dochodowy! Nie ma w ogóle deficytu!


Imponująca wiedza....

Cytat:

ZUS musi pożyczyć 5 mld zł na emerytury

Tegoroczne wpływy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, którym administruje ZUS, a z którego jest finansowana m.in. wypłata emerytur i rent, będą niższe od prognozowanych. Według szacunków "Gazety Prawnej", Funduszowi zabraknie 5 mld zł.


http://emerytury.onet.pl/1941861,wiadomosci.html
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41, 42, 43   » 
Strona 5 z 43

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jaki jest problem z socjalizmem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile