W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Paliwa z CO2  
Podobne tematy
Możemy być Kuwejtem8
Benzyna z co2 - umcs Lublin5bez ocen
Procentowe paliwa - wywiad z prof. Nazimkiem 
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3814
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Delfin




Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 22 Sty '09   Temat postu: Paliwa z CO2 Odpowiedz z cytatem

http://forum.gavagai.pl/index.php?topic=69.0

Czy dwutlenek węgla będzie na "wagę złota"? (10-03-2008)

Naukowcy opracowali prototypowe urządzenie, które ma przekształcać dwutlenek węgla w tlenek węgla oraz wodę w tlen i wodór, korzystając z energii zawartej w świetle słonecznym. Z gazów tych następnie produkowane będą metanol i płynne węglowodory, które posłużą jako paliwo do silników spalinowych, donosi "Chemistry World".

Choć dziś na całym świecie walczy się z narastającym stężeniem dwutlenku węgla w atmosferze (co łączone jest ze wzrostem globalnej temperatury na Ziemi), być może już za kilkanaście lat CO2 stanie się równie cenny jak ropa naftowa. Możliwa jest sytuacja, iż stężenie tego gazu w atmosferze będzie gwałtownie zmniejszało się ze względu na masowe przetwarzanie CO2 w paliwa płynne, do tego stopnia, iż stanie się to równie niebezpieczne jak jego obecny wysoki poziom.

W najbliższym czasie, naukowcy amerykańscy planują przetestowanie prototypowego urządzenia, które korzystając z energii zawartej w świetle słonecznym ma umożliwić przekształcenie dwutlenku węgla w tlenek węgla (CO) oraz wody w tlen i wodór. Dwutlenek węgla jest gazem zdecydowanie mniej reaktywnym (bardziej stabilnym) niż tlenek węgla, stąd konieczna jest transformacja CO2 w CO, by w ten sposób umożliwić przeprowadzenie odpowiednich reakcji chemicznych, mających na celu wykorzystanie CO2. Dwutlenek węgla występuje obecnie w atmosferze ziemskiej w nadmiarze.

Dzięki zamianie w tlenek węgla możliwa będzie jego utylizacja poprzez procesy chemiczne, w tym między innymi w syntezie metanolu i węglowodorów płynnych stosowanych jako paliwa do silników spalinowych. Prototyp opracowany w Sandia National Laboratories przez zespół doktora Jim Miller'a jest miniaturą urządzenia, które stosowane byłoby na potrzeby przemysłowej transformacji CO2 w tlenek węgla.

Urządzenie jest wielkości małej beczki od piwa, a w swym wnętrzu kryje wirujące ceramiczne dyski, utworzone z ferrytu (Fe3O4) domieszkowanego kobaltem. Dysk rozgrzewany jest do temperatury 1500 stopni Celsjusza za pomocą silnie skupionego światła słonecznego. Podczas tego procesu, ferryt redukuje się (oddaje tlen przechodząc w FeO), po czym tak zmieniony dysk, wprowadzany jest do tej części urządzenia, gdzie znajduje się gazowy CO2, z którego to zredukowany ferryt absorbuje tlen, wymuszając przekształcenie dwutlenku węgla w tlenek węgla.

Podobnie rozbijana jest cząsteczka wody na tlen i wodór. Różnica polega na tym, iż w tym procesie nie jest konieczna tak wysoka temperatura, stąd naukowcy zastosowali swego rodzaju wymiennik ciepła złożony z kilku dysków ceramicznych, które kolejno przekazują sobie energię słoneczną - dostosowując się do optymalnych warunków reakcji. Według dr. Mills'a, docelowo jeden moduł urządzenia powinien być w stanie przerobić 22 kilogramy CO2 i 18 kg wody w ciągu doby, produkując z tych substancji około 10 litrów płynnych węglowodorów (paliwa).

Kluczowym etapem jest reakcja redukcji CO2. Naukowcy mają nadzieję, iż po planowanych na najbliższy czas testach w terenie będzie można określić z całą pewnością skuteczność metody i rozpocząć prace nad pełno wymiarowym urządzeniem. (PAP)

Polscy naukowcy są Dobrzy i Pokazują, że można żyć w harmoni nawet z niedowartościowanym CO2!!!
Ekoterroryzm Runie Wkrótce !!!
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Delfin




Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:47, 22 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten link powinien być jako pierwszy - Sorry
http://www.wykop.pl/ramka/134649/paliwo-z-co2
Rolling Eyes
Ekoterroryzm Runie Wkrótce Na Całego!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:54, 22 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostaje mieć nadzieję, że NWO nie zatrzyma rozwoju tej technologii...

BTW - jeżeli się uda to będzie jedno z najbardziej doniosłych społecznie odkryć naukowych - nobel dla Polaka jak nic Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 22 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

22kg CO2 + 18l H2O na 10l paliwa? na dobe?
czy warto?
chyba lepiej byloby jezdzic na mleku.....zdrowiej (silnik:krowa, potencjał:15-40l mleka na dobe)

nie wiem ile trzeba zassac CO2 ze spalania weglowodanów, z atmosfery itp zródeł zeby uzyskac 22kg cieczy CO2 (1 metr szescienny cieklego CO2 to okolo 500kg ) ale z samego spalania paliwa chyba za mało zeby cykla sie zamknął.. jednakże na pewno pozwoliłoby to znacznie zaoszczedzic, nawet bardzo znacznie..

tylko skad wziasc tyle CO2

Cytat:
Atmosfera ziemska jest niejednorodną powłoką złożoną z mieszaniny gazów zwanej powietrzem. Oprócz gazów takich jak: azot (78% objętości powietrza), tlen (20,9%), argon (0,9%), dwutlenek węgla (0,0333%) oraz śladowych ilości gazów szlachetnych (hel, neon, krypton i ksenon), zawiera także metan, wodór, tlenek i podtlenek azotu, ozon i związki siarki oraz (w znacznie mniejszych ilościach) m.in. radon i jego izotopy, jod, amoniak, a także przedostające się do atmosfery tzw. aerozole atmosferyczne, tj. pyły gleb, mikroorganizmy oraz substancje powstające w wyniku działalności gospodarczej człowieka.


no moznaby.. z przemyslu idzie w ch_j CO2.. niezapominajmy jednak o tym ze rosliny musza jeść..
a to 'my' jestesmy glownymi dostarczycielami CO2 na swiecie..

uwazam ze droga w tym kierunku moze byc bardzo zgubna...
naukowcy twierdza ze jesli CO2 urosnie powyzej 4% w składzie atmosfery to umrzemy. Twierdza takze ze jesli spadnie ponizej 0,01% tez mozemy umrzec 'posrednio'.
Chyba widac w ktora strone jest blizej (ww skład)..
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:57, 22 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He? Nie rozumiem.

Napisałeś tak jakbyśmy mieli poumierać bez tego CO2 z fabryk.

To samo jeśli chodzi o rośliny. Może ekspertem nie jestem, ale to rozumowanie to dla mnie jakaś abstrakcja.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Delfin




Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 22 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okazuje się, że wszystko już jest dopięte na ostatni guzik, trzeba się bronić przed bezpodstawnym characzem za emisję CO2!!
Można to porównać do handlu odpustami???
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1.....calne.html

caly artykul

Czyste technologie węglowe, a wśród nich w szczególności sekwestracja dwutlenku węgla, stają się jednym z wiodących tematów w debacie nad globalnym ociepleniem.


Katarzyna Kłaczyńska, absolwentka Harvard Law School oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, associate w Kancelarii Dewey & LeBoeuf
Parlament Europejski przyjął 17 grudnia 2008 r. projekt dyrektywy w sprawie geologicznego składowania dwutlenku węgla, zwanej Dyrektywą CCS. Dyrektywa, o ile w obecnym kształcie zostanie zaakceptowana przez Radę, ma szansę niebawem wejść w życie i zostać transponowana do porządków prawnych państw członkowskich w ciągu najbliższych dwóch lat. Dla Polski, gdzie węgiel stanowi strategiczne źródło energii, ostateczny kształt przepisów regulujących sekwestrację dwutlenku węgla ma szczególne znaczenie.

Cykl technologii CCS
Pełen cykl technologii CCS obejmuje zidentyfikowanie potencjalnych składowisk w strukturach geologicznych, zainstalowanie infrastruktury pompującej CO2 w głąb ziemi, wieloletni proces wychwytywania dwutlenku węgla produkowanego przez zakłady przemysłowe, transportowania go i wtłaczania, a następnie zamknięcie składowiska i demontaż instalacji. Nadzór nad stosowaniem CCS będzie sprawowany przez państwa członkowskie, przy udziale Komisji Europejskiej. Na podstawie Dyrektywy CCS wydawane będą dwa rodzaje pozwoleń: pozwolenia na poszukiwanie potencjalnych składowisk CO2 oraz pozwolenia na składowanie dwutlenku węgla w formacjach geologicznych. Dodatkowo regulator krajowy będzie zatwierdzał przedłożony przez operatora plan monitorowania składowiska, a także przeprowadzał jego rutynowe oraz nadzwyczajne kontrole.

Kto odpowie za szkody
Dyrektywa przewiduje, że przez cały czas eksploatacji składowiska (kilkadziesiąt lat) operator pozostaje odpowiedzialny za szkody związane z wyciekiem (włączając w to obowiązek zwrotu pozwoleń na emisję, jeśli CO2 przedostanie się do atmosfery).

Podstawowym założeniem CCS jest to, że dwutlenek węgla będzie uwięziony w strukturach geologicznych setki, jeśli nie tysiące lat, czyli przez czas niepomiernie dłuższy niż istnienie podmiotu gospodarczego. W związku z tym Dyrektywa zakłada, że po zamknięciu składowiska i odpowiednim udokumentowaniu, że dwutlenek węgla jest w nim uwięziony na stałe i bez ryzyka wycieku, odpowiedzialność za ewentualne szkody przechodzi na władze krajowe - ale dopiero po upływie okresu przejściowego (co do zasady minimum 20 lat).

Czy to się opłaca
Jedną z najsłabszych stron technologii CCS jest jej kosztowność. Dyrektywa CCS przewiduje, że CO2 przechwycone i zmagazynowane pod ziemią będzie uważane za niewyemitowane na potrzeby europejskiego systemu handlu emisjami, a więc przedsiębiorstwo nie będzie musiało w tym zakresie kupować pozwoleń na emisję CO2. Prognozuje się jednak, że najwcześniej po roku 2020 składowanie CO2 będzie tańsze niż zakup pozwoleń, nawet przy całkowitym objęciu ich systemem aukcji. Poza poniesieniem kosztów samej technologii (póki co niezbyt zaawansowanej i w związku z tym bardzo drogiej) emitenci będą musieli wykupić ubezpieczeniaUbezpieczenia w PF.plZnajdź najlepsze ubezpieczenie ! Oferty,adresy na mapie i w bazie PFubezpieczenia.pf.pl od szkód wywołanych wyciekiem CO2, wpłacić kaucję, która będzie podlegała zwrotowi dopiero wiele lat później, po zamknięciu składowiska, a także pokryć z góry przewidywalne koszty monitorowania składowiska przez 30 lat po tym, jak odpowiedzialność za nie przejdzie na państwo członkowskie.

Niewątpliwie najdroższe w eksploatacji i biznesowo najmniej opłacalne będą pierwsze, pilotażowe instalacje CCS. Unia Europejska planuje umożliwić współfinansowanie projektów CCS ze środków publicznych, jako wyjątek od zakazu pomocy państwa dla przedsiębiorstw. Wstępnie przewiduje się też przeznaczenie znacznych dotacji z funduszy europejskich na wsparcie budowy kilkunastu demonstracyjnych zakładów CCS (w tym prawdopodobnie dwóch w Polsce). Uruchomienie tych zakładów ma według planów nastąpić najpóźniej do roku 2015.

Szeroko krytykowana była zaproponowana w toku legislacyjnym poprawka, konsekwencją której byłaby konieczność wyposażenia wszystkich większych elektrowni rozpoczynających działalność po 1 stycznia 2015 r. w instalacje CCS. Ostatecznie przyjęto kompromisowe rozwiązanie, w myśl którego operatorzy kwalifikujących się, nowo budowanych elektrowni będą musieli dokonać oceny, czy dla planowanej inwestycji dostępne są odpowiednie składowiska i instalacje transportowe, oraz czy możliwa jest ich modernizacja pod kątem wychwytywania CO2. Jeśli warunki te są spełnione, wówczas państwo członkowskie musi zapewnić, aby na terenie obiektu zarezerwowano odpowiednią przestrzeń na instalację urządzeń do technologii CCS.

Mniejsze zło
Technologia CCS ma grono przeciwników (m.in. organizację Greenpeace), którzy wskazują na nieobliczalne w skutkach, potencjalnie katastroficzne konsekwencje pompowania w głąb ziemi milionów ton CO2. Krytykowane jest również zrównanie w ramach europejskiego systemu handlu emisjami CO2 niewytworzonego (np. dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii) z CO2 zakopanym w ziemi. W odpowiedzi na te zarzuty zwolennicy CCS powołują się na raporty ekspertów, wśród których przeważa opinia o niskim prawdopodobieństwie zagrożeń ze strony CCS, a za to realnym wpływie na ochronę klimatu. Podkreśla się, że paliwa kopalne nieuchronnie będą odgrywały dominująca rolę w koszyku energetycznym, zwłaszcza takich krajów jak Polska, nawet przy równoczesnym rozwijaniu energetyki jądrowej oraz odnawialnej, i że nie można wyobrazić sobie istotnej redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery bez wdrożenia CCS na masową skalę.

CO TO JEST SEKWESTRACJA CO2

Sekwestracja CO2, popularnie zwana CCS (Carbon Capture and Storage), polega na wyłapywaniu dwutlenku węgla ze spalanych paliw kopalnych i składowaniu go w ziemi, w głębokich strukturach geologicznych. CCS wydaje się być złotym środkiem, który pozwoli na korzystanie z bogatych i stosunkowo niedrogich w eksploatacji złoży węgla przy jednoczesnej eliminacji niepożądanej emisji CO2 do atmosfery.
end
hm...
cóż tu można jeszcze powiedzieć???
acha !!!

Najprawdopodobniej później wpadną na pomysł, że przechycony metodą CCS CO2 można jeszcze skroplić i zastosować metodę zamiany CO2 w paliwo płynne lub gazowe i wszystko będzie ok Dancing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Delfin




Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:59, 29 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naukowcy z Lublina pracują nad proekologiczną technologią, której wprowadzenie może być kolejnym sposobem na zwiększenie polskiego bezpieczeństwa energetycznego.

http://wolnemedia.net/?p=12699
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Paliwa z CO2
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile