W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Znaleziono cząstki DNA pochodzące spoza Ziemi   
Podobne tematy
Fałszywa inwazja obcych41
Projekt Bluebeam 110
Co odkryto na Marsie? 124
Kolejny pracownik NASA ujawnia istnienie obcych 20
Nowa sonda na Marsie 27bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3096
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
serius sam




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 3
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:01, 15 Cze '08   Temat postu: Znaleziono cząstki DNA pochodzące spoza Ziemi Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1769536,16,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:05, 15 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet nie dna/rna a jakies zwiazki organiczne ktore moga byc ich czescia. dobrze przynajmniej ufo nas nie wytruje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:09, 15 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mówiłem że szybciutko znajdą jakąś obcą cywilizację. To sie szykujcie
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:23, 15 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podawajcie treść wiadomości. Potem jakby strona była usunieta to będzie wiadomo jaka była treść

Cytat:
Naukowcy z Europy i Stanów Zjednoczonych odkryli fragmenty materiału genetycznego, które nie pochodzą z Ziemi. Efekt ich prac został opublikowany przez pismo Earth and Planetary Science Letters - informuje serwis EurekAlert.
Zespół pod kierownictwem dr Zity Martins z Imperial College w Londynie badał fragment meteorytu Murchisona, który spadł w Australii w 1969 roku. Zespół miał sprawdzić, czy badany materiał pochodził z kosmosu, czy też został zanieczyszczony po upadku na Ziemię.

Badacze z Europy i Stanów Zjednoczonych stwierdzają, że ich badania stanowią dowód na to, że cząstki DNA i RNA (uracyl i ksantyna) zawarte w meteorycie, nie pochodzą z Ziemi. Między 3,8 a 4,5 miliardów lat temu Ziemia była bombardowana przez wiele meteorytów podobnych do tego, który spadł w Australii w 1969 roku. W tym czasie powstawały prymitywne formy życia na Ziemi.

Współautor prac, profesor Mark Sephton uważa, że badania te stanowią ważny krok w zrozumieniu jak mogło ewoluować życie. Sądzi również, że znalezienie większej ilości takich próbek uprawdopodobni tezę, że życie mogło się rozwinąć również na planecie, która posiadała podobne warunki, co Ziemia.

O sprawie pisał na swoim blogu popularyzator nauki Bogdan Miś.
http://wiadomosci.onet.pl/1769536,16,item.html

_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:52, 15 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Badacze z Europy i Stanów Zjednoczonych stwierdzają, że ich badania stanowią dowód na to, że cząstki DNA i RNA (uracyl i ksantyna) zawarte w meteorycie, nie pochodzą z Ziemi.


Jakie badania? Niech od razu wyjaśnią i nie robią dezinformacji. Myślę, że to kolejna pomyłka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 15 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Naukowcy pod przewodnictwem doktor Zity Martins z Imperial College w Londynie znaleźli w kawałku kosmicznej skały molekuły uracylu i ksantyny, czyli prekursorów kwasów rybonukleinowych DNA i RNA.
Badacze rzetelnie sprawdzili materiał pod względem pochodzenia - czy pochodzi z kosmosu, czy też został zanieczyszczony po upadku na Ziemię. I nie mają już wątpliwości - poza naszą planetą były lub nawet jeszcze istnieją prymitywne formy życia. Testy wykazały, że molekuły z meteorytu zawierają węgiel, który mógł uformować się wyłącznie w kosmosie. "Materiały powstałe na Ziemi zawierają lżejsze formy węgla"

http://www.dziennik.pl/nauka/article1923.....mskie.html
Tak własciwie to było pewne,ze prędzej czy później to zostanie odkryte więc nie wiem gdzie tu szukać sensacji Smile
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:47, 15 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro_klb napisał:
nie wiem gdzie tu szukać sensacji Smile


sensacja jest to ze badali ten meteoryt 39 lat Smile

Cytat:

Zespół pod kierownictwem dr Zity Martins z Imperial College w Londynie badał fragment meteorytu Murchisona, który spadł w Australii w 1969 roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:50, 15 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.astronomia.pl/wiadomosci/index.php?id=1973

Cytat:

Jeden z ważnych składników budujących DNA najprawdopodobniej pochodzi z Kosmosu

Międzynarodowy zespół naukowców badający meteoryt Murchison znaleziony w 1969 roku w Australii odkrył, że jeden z ważniejszych składników materiału genetycznego tworzącego DNA ma najprawdopodobniej pochodzenie kosmiczne. Zdaniem uczonych, wyniki ich najnowszych badań mogą pomóc wyjaśnić skąd pochodzi życie na Ziemi.

Wyniki pracy badaczy zostały opublikowane 15 czerwca w czasopiśmie naukowym "Earth and Planetary Science Letters".

Naukowcy z Holandii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych ustalili, że materiał znaleziony w meteorycie Murchison zawiera cząsteczki uracylu i ksantyny - zasad azotowych wchodzących w skład nukleotydów, prekursorów molekuł tworzących RNA i DNA.

Badacze starali się sprawdzić, czy odkryte przez nich cząsteczki przybyła na Ziemię razem z meteorytem, czy są raczej efektem zanieczyszczeń, które nastąpiły już po upadku obiektu na Ziemię.

Analiza laboratoryjna wskazała na tę pierwszą możliwość - nukleotydy zawierają izotop węgla, który powstaje tylko w przestrzeni kosmicznej, co oznacza, że badane przez naukowców składniki tworzące DNA także pochodzą z Kosmosu.

Według dr Zity Martins z Imperial College London odkrycie zespołu może dostarczyć kolejnych wskazówek potrzebnych do uzyskania odpowiedzi na pytanie "skąd pochodzi życie na Ziemi?".

"Około 3,8 do 4,5 miliarda lat temu duże kawałki skał podobnych do tych z meteorytu Murchison regularnie bombardowały Ziemię. W tym samym czasie na naszej planecie powstawały pierwsze formy prymitywnego życia, więc możliwe, że jego źródłem były cząsteczki przyniesione właśnie przez deszcz meteorytów." - powiedziała dr Martinis.

Meteoryt Murchison spadł na Ziemię 28 września 1969 roku. Jego nazwa pochodzi od niedużej wioski leżącej nad rzeką Goulburn w australijskim stanie Victoria. Murchison jest jednym z najlepiej zbadanych materiałów pochodzących z Kosmosu - od upadku udało się odzyskać ok. 100 kg materii pochodzącej z meteorytu, w kawałkach o masie osiągającej nawet 7 kg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:26, 15 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"W ciągu kilkudziesięciu lat znajdziemy życie w kosmosie"

Może tak być, że to "nasienie" które zasiało życie w kosmosie. Byłoby to kolejne ogniwo w odkryciach, według których, życie na ziemi jest konsekwencją chemicznej ewolucji wszechświata - powiedział profesor Aleksander Wolszczan w TVN24.
Wolszczan odniósł się w ten sposób do odkrycia naukowców z Europy i Stanów Zjednoczonych, którzy odkryli fragmenty materiału genetycznego, które nie pochodzą z Ziemi.

- Uważam, że życie w kosmosie w formie prymitywnej może być bardzo powszechne i liczę, że w przeciągu kilkudziesięciu lat, gdzieś w galaktyce takie znajdziemy - powiedział Wolszczan, dodając, że "mamy mało czasu", ponieważ za dwa miliardy lat życie na Ziemi stanie się niemożliwe, za sprawą działania słońca i zwiększonej temperatury.

Źródło: onet.pl
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 15 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mówiłem że szybciutko znajdą jakąś obcą cywilizację. To się szykujcie

Myślę że już to zrobili, dobitnie dając do zrozumienia w którym kierunku powinniśmy spoglądać. Materiał jest leciwy , bo z lat siedemdziesiątych. Jak gruszki z worka ,wysypują się doniesienia o coraz to nowszych odtajnieniach raportów państwowych.Myślałby kto...!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:51, 15 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dawna wiadomo,że w kosmosie na księzycach Jowisza są bakterie...ale tępy lud kupi bajki o obcych cywilizacjach.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 15 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nowego, w pyle z komet znajdowano nawet formy przypominające bakterie. Ostatnie badania dowodzą, że powstanie życia jest tak proste jak pstrykanie palcami... Aminokwasy powstają bardzo prosto, przy warunkach jakie były na pierwotnej Ziemi każda burza tworzyła nowe aminokwasy. Mitochondria, otoczki komórek, DNA, RNA powstanie tego jest bardzo proste i nie zależy od przypadku. Śledźcie Discovery, National Geographic, Planete, co jakiś czas leci program o powstawaniu życia (możliwe, że to programy z serii "Czysta nauka" na National). W każdym bądź razie w tym programie o którym mówię udowodniono, że powstanie życia to wcale nie jest skomplikowana sprawa.

Najnowsze odkrycie było opisane w Focusie. Odkryto żyjące minerały. Są mniejsze od wirusów, a żyją i sie rozmnażająSmile. Są miedzy innymi powodem kamieni nerkowych, więcej ---> http://www.focus.pl/nauka/zobacz/publikacje/zyjace-mineraly-w-tetnicach/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:07, 16 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny artykuł ale za cholere nie czaje dlaczego tytuł brzmi "żyjące minerały" zamiast np "odkryto nanobakterie" jak jest w treści artykułu.
Ktoś wie ? Very Happy
Cytat:
Aminokwasy powstają bardzo prosto, przy warunkach jakie były na pierwotnej Ziemi każda burza tworzyła nowe aminokwasy



To jedna z teorii nadal nie ma na to ostatecznych dowodów, discovery to nie prawda objawiona Very Happy.
Jeśli masz źrodła, że ten eskperyment w końcu się powiódł chętnie poczytam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 16 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mojej wypowiedzi zasugerowałeś mi otelo, że tą są hipotezy niepotwierdzone (teorie). Po pierwsze laboratoryjnie stworzono i aminokwasy i otoczki bakterii i DNA. Nawet laboratoryjnie w warunkach panujących na komecie! Są tam wszystkie potrzebne składniki. Gdy wysyłano na komety statki badawcze miały one za zadanie miedzy innymi szukać życia na kometach i ba znalazły one struktury przypominające bakterie - struktury, które nie tylko wyglądem przypominały bakterie, ale te kuleczki były zbudowane z białek - błona komórkowa, białka wewnątrz i coś w rodzaju cytoplazmy. To był szok dla naukowców. Potem laboratoryjnie stworzono identyczne. Dalej Dna itd również. Potem już była hipoteza, że do powstania życia najpierw powstały otoczki, potem źródła energii (mitochondria), a dopiero potem DNA się włączyło. Jak sam już wiesz z artykułu, do którego dałem link bez DNA takie struktury mogą żyćSmile.

Co do wypowiedzi Lary nie kwestionujcie jej zdania, bo dziewczyna ma racje. Zamiast wyśmiewać i ignorować poczytajcie sobie o tym...

Ciekawe jak wyjaśnicie, że niektóre prymitywne plemiona Afryki potrafią dokładnie opisać budowę naszego układu słonecznego (potrafiły nawet przed odkryciem najodleglejszych planet), a także znają 4 największe satelity Jowisza i również potrafią je opisać. W pismach sumeryjskich jest powiedziane, że Annunaki po wyczerpaniu złóż tam gdzie żyli Sumerowie przenieśli się do Afryki stąd Afrykanie posiadają tą wiedzę... Po pokryciu się tych informacji archeolodzy zaczęli szukać starożytnych kopalni w Afryce i co? Nie tylko je znaleźli, ale także także znaleźli ruiny starych miast... niestety w takim stanie, że jedyna informacja jaką wyciągli z tych ruin była taka, że po prostu taka cywilizacja tam była. Sugerowali także, że to są te stare kopalnie i królestwo, które jest opisane w Starym Testamencie - Króla Dawida, który ożenił się z czarną pięknością z tych rejonówSmile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:38, 17 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Co do mojej wypowiedzi zasugerowałeś mi otelo, że tą są hipotezy niepotwierdzone (teorie). Po pierwsze laboratoryjnie stworzono i aminokwasy


No tak masz racje aminokwasy utworzono. Mea culpa. Chodziło mi o białka czyli teoria samoistnego powstanie życia.Na to nie ma dowodów.
A może już są tylko o tym nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:19, 17 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę nie off-topować.

religie to nie ten dział - wątek jest o nowo odkrytym, rzekomo kosmicznym, DNA a nie o wierzeniach starożytnych egipcjan.

podzielił bym watek ale nie da rady bo JA zmergował dyskusje.
załóżcie sobie nowy wątek jeśli chcecie pogadać o tym czy bóg i kosmici to to samo.

EDIT @ 14:50
skoro mnie zignorowaliście to mimo wszystko wyciąłem posty nie na temat.
Znajdziecie je tutaj: viewtopic.php?t=2955
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 17 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki Bimi ja napisałem na temat, a poniżej po prostu poprawiłem kolegów, żeby nie krytykowali koleżanki za coś o czym nie mają pojęcia, a co chciała im koleżanka nasza przekazać. Wracając do tematu:

Cytat:
No tak masz racje aminokwasy utworzono. Mea culpa. Chodziło mi o białka czyli teoria samoistnego powstanie życia.Na to nie ma dowodów.
A może już są tylko o tym nie wiem.


No właśnie napisałem, że wszystko i laboratoryjnie stworzono i odkryto takie rzeczy po za Ziemią. Białka (i aminokwasy, z których białka są zbudowane), DNA i otoczki komórek powstają samoczynnie i to bardzo łatwo. Jest to proste i powszechne:) i tak jak mówiłem leciało to na którymś z programów naukowych:) na Discovery, bądź w programie "Czysta nauka" na National Geographic:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Znaleziono cząstki DNA pochodzące spoza Ziemi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile