W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Chiny na Księżycu Change 3   
Podobne tematy
Czas na Chiny63bez ocen
NASA szykuje powrót na Księżyc15
Izrael planuje wylądować na Księżycu do 2016 roku 2
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
17 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 14809
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:21, 13 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Cóż tam, panie, w polityce?
Chińcyki trzymają się mocno!?"

Nie ma to, jak Polski wieszcz Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 10:00, 14 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w godzinach porannych naszego czasu powinno się rozpocząć lądowanie Chińskiego królika na księżycu ...
Ps..Tak sobie myślę że Fajnym pomysłem byłoby dostarczenie tam jak największej odblaskowej foli czy innego odblaskowego tworzywa które można by tam rozłożyć na jak największej płaszczyźnie , takie prześcieradło księżycowe które odbijało by promienie słoneczne w kierunku ziemi ...W nocy kiedy księżyc jest widoczny na niebie wtedy część promieni na niego padających odbijało by się w kierunku ziemi ...Efekt mógłby być ciekawy Smile po ziemi pogrążonej w ciemnościach nocy przesuwał by się pas światła odbitego od tej księżycowej foli ....Raz że byłby to jasny i widoczny dowód że w ogóle ktoś tam cokolwiek dostarczył (czy to robot czy człowiek) bo widoczny byłby ten refeks światła na powierzchni ziemi a dwa sama folia musiał by byc sporych rozmiarów wiec też byłaby widoczna przez lepsze amatorskie teleskopy (mam nadzieję) ...Chiński łazik nazywa się jedelitowy który więcpuszczał by zajączki w kierunku ziemi Smile
Pomijając fakt czy w ogóle ktoś tam poleciał czy poleci to zastanawia mnie czy taki pomysł jest w ogóle fizycznie i możliwy ,w sensie jaka wielka musiała by być taka odblaskowa tkanina i proporcjonalnie jak duże pole światła pokryło by ziemię ...Przykładowo gdyby folia miła kwadrat o bokach 500 metrów x 500 metrów...
Ps... Kiedyś krążyły takie kawały o tym ze Ruscy zamalowali księżyc na czerwono a Amerykanie domalowali napis Coca Cola Kawał średnio śmieszny ale sama idea wydaje się pomysłowa ....Wysłać sondę Grafiti która narysuje coś farbą pochłaniająca światło Wink wiem że zaraz wszyscy napiszą że nikt nie wyda kasy na tak bezsensowny projekt ale z punktu widzenia ludzkości to by było więcej niż wszytki dotychczasowe misje kosmiczne bo ta byłaby zauważalna i niepodważalna dla przeciętnego mieszkańca ziemi....No i samo wybieranie pomysłu na to co tam napisać czy namalować ruszcie wyobraźnię Wink ja proponuję dorysować coś w tym stylu

_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:44, 14 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Promuś liczysz na nadejscie antidotum co dla wirusa homosapiens będzie apokalipsa, że wieścisz o braku czasu? : )
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 15:57, 14 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lądowanie łazika na księżycu pierwszy film z Chińskiego "NASA"

http://english.cntv.cn/program/newsupdate/20131214/104450.shtml

oraz news z Chińskiej TV

http://english.cntv.cn/program/china24/20131214/104186.shtml
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:30, 14 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Privilege, pomysl fajny. Znajdz jakis krater, ktory widzisz gołym okiem w miare, zmierz srednice na mapie moona a potem oblicz czy glinu wystarczy do produkcji takiego lustereczka xD. Daje sobie rękę sciac, że jesli takie cacko by powstało to nie jeden jones pomysli że to ogniskowa lasera wycelowana w ziemię hahahaha'
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vinci




Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:01, 15 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ujawnili pierwsze zdjęcie wykonane przez łazika albo sondę.



Ciekawe że tym razem zadbali o kolorystykę co w przypadku NASA nie miało miejsca...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tokebit1




Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:39, 15 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vinci napisał:
Ujawnili pierwsze zdjęcie wykonane przez łazika albo sondę.



Ciekawe że tym razem zadbali o kolorystykę co w przypadku NASA nie miało miejsca...


Wiesz Vinci, Bimi słusznie wspomniał o technologii transmisji ze zdobywania księżyca - zamiast wierzyć w te bajki - to lepiej zrozum, że pierwszymi którym naprawdę uda się wysłać choćby psa na księżyc ( A przynajmniej jego cenę.) bedą Ci którzy zainwestowali w DOGeCoina.
Bo jak dla mnie to wystartować z ziemi z zapasem paliwa wystarczającym na wylądowanie na księżycu (gdzie nie ma atmosfery) jest chyba jeszcze poważnie nieopłacalne, o ile wogóle mozliwe.




Tak więc jesli nawet uznasz że opowiadam teraz bajki, to prawdopodobnie jest bardziej wartym zajęcie swej własnej uwagi tym co napisałem, niż ściemnianiem politbiura KPCh.
_________________
*/ Wróżę z fusów. Na księżycu. I to na pewno nie jest ziemski księżyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vinci




Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:10, 15 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tokebit1 napisał:
[...]zamiast wierzyć w te bajki[...]


Nie chciałbym wchodzić tutaj w jakiekolwiek spory, jedynie apeluję o dokładne czytanie tego co piszę. Nigdzie nie wspomniałem, że wierzę w cokolwiek co byłoby związane z lądowaniem na księżycu. Więc nie wiem skąd przekonanie o moim uwierzeniu akurat w chińskie lądowanie na Księżycu.

Celowo napisałem pod zdjęciem:
Cytat:
Ciekawe że tym razem zadbali o kolorystykę co w przypadku NASA nie miało miejsca...

- a napisałem to aby wykazać, że jest pewna sprzeczność (bez względu na to czy ktoś wierzy w lądowanie, czy nie) między przekazem amerykańskim, a chińskim. Choćby w kolorystyce. No i dziwne jest też to - przynajmniej dla mnie, że w latach 60 Jankesi dysponowali lepszym aparatem fotograficznym niż w XXI wieku Chińczycy. Ale to już dyskusja na osobny temat.

Co do Chin w kosmosie to chyba najlepszym przykładem na ich wiarygodność jest film z przestrzeni kosmicznej, gdzie widać bąble powietrza wydobywające się ze skafandra. Oczywiście zdjęcia były robione pod wodą, a ciemnemu ludowi wmówiono, że to zdjęcia pierwszego Chińczyka w kosmosie. Skoro w takiej kwestii kłamali - i to jest sprawa oczywista nawet dla tych najbardziej wątpiących - to dlaczego nie mieliby kłamać w innych kwestiach. Zresztą Chiny, jako państwo komunistyczne, słynie z propagandy sukcesu. Niewykluczone, że za kilka lat ogłoszą zdobycie Marsa, albo i podbicie Europy - satelity Jowisza na której znajduje się woda Wink

Niemniej jednak warto przyglądać się chińskiej misji, tym bardziej, że ostatnim obiektem, który miał wyladować przed Chinami na Księżycu był jakiś radziecki łazik, który działał tam bardzo krótko (nie liczę tych misji, które kończyły się uderzeniem w Księżyc).

Mnie zastanawia jedna rzecz. Po co Chińczykom ten "sukces"? USA potrzebowały Księżyca do Zimnej Wojny, a Chiny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 15 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vinci napisał:


Celowo napisałem pod zdjęciem:
Cytat:
Ciekawe że tym razem zadbali o kolorystykę co w przypadku NASA nie miało miejsca...

- a napisałem to aby wykazać, że jest pewna sprzeczność (bez względu na to czy ktoś wierzy w lądowanie, czy nie) między przekazem amerykańskim, a chińskim. Choćby w kolorystyce. No i dziwne jest też to - przynajmniej dla mnie, że w latach 60 Jankesi dysponowali lepszym aparatem fotograficznym niż w XXI wieku Chińczycy.


Ja tez dostrzegam sprzeczność, gdy ktoś usiłuje porównywać zdjęcia wykonane klasycznym aparatem na błonie zwojowej z obrazami z kamerki cyfrowej, transmitowanymi drogą radiową z Księżyca. Z odcieniami barw bywa różnie, zależnie od użytego sprzętu i zastosowanych w matrycy filtrów.

Po drugie, potrafisz uznać pojedynczy paproch za bąbel powietrza a nie dostrzegasz tysięcy bąbelków powietrza podczas treningu w basenie na filmie Goski?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:19, 15 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@mooniek, takie porównywanie do niczego nie prowadzi ale faktem jest, że idąc twoim tropem to coś tu nie gra. Bo Mam zdjęcia robione na kliszy aparatem amatorskim sprzed ponad 40 lat i po zeskanowaniu mają znacznie lepsze kolory i niż te z super nowoczesnego aparatu cyfrowego teraz. Więc albo Nasa wtedy miała gorsze aparaty niż biedny polak w komunie, albo Chin faktycznie nie stać na więcej niż zamontować kamerkę z telefonu komórkowego wyprodukowanego na Tajwanie, mówię o taniej podróbce.
To są fakty dotyczące fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 15 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Komzar
Jedno, co mogą powiedzieć to, iż akurat Chiny, posiadające circa 3,2 bln rezerw walutowych liczonych w dolarze oraz - według szacunków - circa 4,5 tysiąca ton złota, stać na niemal wszystko, a na pewno jeśli ich na coś nie stać to znaczy, że nikogo na Ziemi na to nie stać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:36, 16 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy bym nie przypuszczał ze doczekam czasów kiedy żółtym uda się posadzić swoją wannę na moonie
cholerka Shocked
siema mooniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:53, 16 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To masz w chuj słabą wiarę w potęgę światowej kinematografii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:31, 16 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałeś jeszcze o animacji 3d prosto ze studio, która to była pierwszo planowym aktorem. Sonda kosztowała tyle co licencja roczna na solid works'a.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vinci




Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:54, 16 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:

Ja tez dostrzegam sprzeczność, gdy ktoś usiłuje porównywać zdjęcia wykonane klasycznym aparatem na błonie zwojowej z obrazami z kamerki cyfrowej


Co jest złego w porównywaniu obrazu cyfrowego z analogowym w kontekście braku barw w tym drugim? Czytaj waść ze zrozumieniem. Napisałem jedynie, że widzę sprzeczność pomiędzy fotografiami USA z lat 60, a tym co pokazali Chińczycy w XXI wieku w kwestii braku kolorów w latach 60 i ich pojawieniem się w XXI wieku. Nie trzeba być fachowcem od fotografii aby to dostrzec. Nie rozumiem też dlaczego w XXI wieku jakość fotografii jest gorsza niż w latach 60. Nie wnikam w techniczne sprawy, tylko dziwi mnie regres na polu jakości wykonywania fotografii na Księżycu Wink

mooniek napisał:

Z odcieniami barw bywa różnie, zależnie od użytego sprzętu i zastosowanych w matrycy filtrów.


Tylko, że na zdjęciach amerykańskich Księżyc ma kolor szary. Więc o jakich odcieniach barw w ogóle mówisz?

mooniek napisał:

Po drugie, potrafisz uznać pojedynczy paproch za bąbel powietrza


Pojedynczy paproch w próżni, który wypychany jest zawsze w górę... Ciekawy ten paproch i ciekawe są jego właściwości w przestrzeni kosmicznej.

mooniek napisał:

a nie dostrzegasz tysięcy bąbelków powietrza podczas treningu w basenie na filmie Goski?


Dostrzegam. Tylko dlaczego paproch w przestrzeni kosmicznej "zachowuje" się tak samo jak na treningu w basenie?

Venom napisał:

Zapomniałeś jeszcze o animacji 3d prosto ze studio, która to była pierwszo planowym aktorem. Sonda kosztowała tyle co licencja roczna na solid works'a.


Hehe, to jest najciekawsza sprawa, bo ciągle pokazywali animację 3D z lądowania, a komentowali to tak jakby była to relacja live. A to przecież wcześniej przygotowana animacja była.

I jeszcze jedno. Abstrahując od tego kto w co wierzy. Zastanawia mnie co byłby gdyby lądownik się rozbił? Czy mieli w zanadrzu alternatywną animację? Czy zakłdali tylko sukces? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 16 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejne wiadomości z państwa środka (video ponad godzina)
http://english.cntv.cn/program/asiatoday/20131216/100077.shtml

Oraz filmik z lądowania

_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:33, 16 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 16 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
@Komzar
Jedno, co mogą powiedzieć to, iż akurat Chiny, posiadające circa 3,2 bln rezerw walutowych liczonych w dolarze oraz - według szacunków - circa 4,5 tysiąca ton złota, stać na niemal wszystko, a na pewno jeśli ich na coś nie stać to znaczy, że nikogo na Ziemi na to nie stać.
znowu bredzisz. rezerwy walutowe danego kraju są z reguły zabezpieczeniem, a nie stanem posiadania czy bogactwem. ilość rezerw przelicza się w znikomym stopniu na pkb, poziom życia czy stan gospodarki. ponadto nie uwzględniasz obszaru kraju oraz ludności proporcjonalnie w stosunku do poziomu rezerw. co gorsza podałeś nieprawdziwe dane bez podania wiarygodnego źródła. żaden bank centralny, a tym bardziej tych żółtych żydów nie wyda ci żadnej oficjalnej wiadomości co do ich stanu. także ogarnij się chłopcze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 16 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scorpio napisał:
nigdy bym nie przypuszczał ze doczekam czasów kiedy żółtym uda się posadzić swoją wannę na moonie
cholerka Shocked
siema mooniek


siemka Scorpio Odezwałeś się, to znaczy, że jest ok? Zdrówka życzę.

Ten chiński rower na sześciu kołach raczej jest podobny do skrzynki owiniętej w pazłotko, ale... jedzie. Chińce zrobili to o wiele mądrzej niż Ruskie dawno temu. No cóż, nowsza technika i lepsza technologia. Podoba mi się zapis wideo z lądowania.

Pozdrawiam weterana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:16, 16 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OFF TOP
@manhattanman
Czasami mi się wydaje, że się z chujem na głowy pozamieniałeś. Po pierwsze, które dane podałem nieprawdzie.
Szacunki dotyczące ilości złota. Toż kurwa po to napisałem, że są to szacunki, że nie są to żadne dane. Zresztą szacunki liczone przez speców od złota na podstawie wydobycia Chińczyków i zakupów w Azji. Według mnie to są i tak zaniżone szacunki, ale niech będzie, że mają 1,2 tysiąca tony, jak podawali oficjalnie w 2009 roku. Możesz sobie tak myśleć razem z całym Twoim zesranym w gacie City.
Rezerwy walutowe to są MEGA OFICJALNE DANE. I powiem Ci, iż gdyby żółci nie byli mili dla Twojego City to jutro całe City oraz NaziUSA leżałoby i kwiczało, bo Ci przewalutowaliby rezerwy trzymane w dolarach na euro, czy swojego JENA, co przy napierdalającym w dół kursie dolara wobec jakiejkolwiek waluty oznaczałoby, że nawet FED nie pomógłby utrzymać gospodarki gównosaskiej na powierzchni.
W związku z tym szanuj żółtego luda.
Koniec OFF TOP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 16 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ElComendante napisał:
OFF TOP


no, nie mogłam się powstrzymać Very Happy

"NASA odkryla brak ladownika uzytego w 69 a po dokladnej analizie zdjec stwierdzono ze chinski lazik to po prostu przerobiona zguba.
Aha. Znalazl sie ten facet ktory spadl z krawedzi Ziemii. Wyszedl z drugiej strony. Podobno cala droge przebyl wiszac na rekach! Trzymal sie korzeni drzew (nie wnikam czym sie zywil), kabli telekomunikacyjnych i mocowan rurociagu jamalskiego. Eksperci twierdza ze moze to zapoczatkowac nowa rywalizacje miedzy najwiekszymi krajami o dominację nad nowo odkrytym... lądem? Podobno ropy tam wcale nie trzeba wydobywac, wisi w wielkich kondonach i wystarczy zrobic dziurke".

http://zmianynaziemi.pl/wideo/chinski-lazik-zjechal-powierzchnie-ksiezyca
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cez




Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 141
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 16 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem, że będzie inaczej ale jednak nie zawiodłem się i tym razem. Czarno-biała kamera z wątpliwej jakością nagraniem. Do tego ten wspaniały zjazd lśniącego rydwanu kręcony zaawansowaną optyką VGA high quality.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wkurwiony




Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 609
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:58, 17 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oscar za efekty specjalne sie nalezy. Fabula troche kuleje ale nadrabia kolorami. Totalna kaszana, predzej uwierze w rope w kondonach pod drzewami.
XXI wiek, aparaty i kamery HD ogolnodostepne dla kazdego ale nie dla zdobywcow kosmosu widze. Czy moglby mi ktos wytlumaczyc dlaczego? Bo mnie sie wydaje, ze to za sprawa niewiedzy. W razie jakby sie okazalo, ze tam jest inaczej to zwala wine na slaba jakosc wykonanych nagran, zdjec i po temacie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:48, 17 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest też dobre: http://imgur.com/a/JpMnH

Grzyb atomowy nad Europą na ekspozycji przedstawiającej chińskiego księżycowego łazika Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:12, 17 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie tylko trudno określić w kogo przywalił - strzelam, że w Niemcy Very Happy - ale wielkość grzyba to normalnie drugi TZAR.

Co do zdjęć to Chińczycy mają odpowiednią technologię, bo Change 2 przysłała zdjęcia księżyca w najlepszej jak do tej pory rozdzielczości plus najdokładniejszą mapę księżycowego globu, choć fakt, że zdjęcia wysokiej rozdzielczości robione z sondy nie są jakimś wyczynem, bo bardzo dobrej jakości zdjęcia w wysokiej rozdzielczości Księżyca można robić z Ziemi.

Tak dodam, że My tu gadu gadu o taikonautach, jadeitowych królikach i podboju Księżyca przez Chiny a Iran wystrzelił małpę Very Happy
Za pomocą ich rakiety Kavoshgar-7. Małpa wystrzelona, małpa przeżyła i wróciła. Myślę, że ma się nadal dobrze, bo średnio się nadaje na koszerne danie Wink

Chiny mają cel uzbrojonej bazy/satelity księżycowej a Iran ma inny cel, nową koncepcję wojny asymetrycznej oraz kolejne testy coraz lepszych rakiet typu Kavoshgar-7. Każdy orze jak może.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Chiny na Księżycu Change 3
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile