W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Skazany w USA za terroryzm: zmusili mnie do przyznania się   
Podobne tematy
Holandia po raz pierwszy odmówiła ekstradycji do USA 
Chaled Szejk Mohammed 4
Postawiono zarzuty członkom Al-Kaidy3
Pokaz wszystkie podobne tematy (9)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 4762
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:45, 15 Paź '10   Temat postu: Skazany w USA za terroryzm: zmusili mnie do przyznania się Odpowiedz z cytatem

Urodzony w Iraku Holender skazany w USA na 25 lat więzienia za terroryzm i wysłany do Holandii w celu odbycia kary został w tym tygodniu, po decyzji sądu w Rotterdamie, wypuszczony na wolność. W wywiadzie jakiego udzielił agencji ANP mówi że nie jest terrorystą i nigdy nie planował żadnych zamachów na żołnierzy USA, że zmusili go do przyznania się.

"Nic nie zrobiłem, ale nie mogłem już tego znieść po spędzeniu sześciu miesięcy w odosobnieniu. Dowiedziałem się że takie więzienia jak Abu Ghraib w Iraku istnieją również w stolicy USA... Chciałem umrzeć. Moją jedyną szansą na wydostanie się z tego było przyznanie się."

Podczas tych sześciu miesięcy trzymany był w celi pod ziemią i nie widział słońca. Twierdzi że "prawie wszyscy strażnicy służyli wcześniej jako żołnierze w Iraku. Od samego początku mówili mi że nie mam żadnych praw"

Skazano go na podstawie filmu pokazującego jakoby podkładał bombę przy drodze - twierdzi że video to zostało źle zinterpretowane.

"Filmowałem ruch oporu w Faludży, pokazywałem jak oni to robili. Mogłem grać tak jakbym był jednym z nich, ale nie byłem. Byłem wściekły na to co Amerykanie zrobili w Iraku. Moi przyjaciele zostali zabici przez amerykańskie bomby. Chciałem pokazać światu co to znaczy być tam i miałem nadzieje, że będę odbierany jako bohater. Stało się zupełnie inaczej. Ale ja nie dopuściłem się przemocy. Ja nie chcę zabijać ludzi. Właśnie dlatego uciekłem z Iraku [zgaduję że za Saddama - przyp. bimi] bo nie chciałem wstąpić od wojska."


Cytat:
Dutch Iraqi convicted of terrorism says he was forced to make confession

The Dutch Iraqi jailed by a US court for 25 years on terrorism charges says he was forced into making a confession.

http://www.dutchnews.nl/news/archives/2010/10/dutch_iraqi_convicted_of_terro.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Skazany w USA za terroryzm: zmusili mnie do przyznania się
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile