W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Strona Prawda2 jest niebezpieczna   
Podobne tematy
ESET NOD32 Antivirus blokuje prawda2.info40
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
25 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 45440
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 17:39, 07 Mar '12   Temat postu: Strona Prawda2 jest niebezpieczna Odpowiedz z cytatem

W każdym razie jakby wierzyć co niektórym... Smile

Pamiętacie może, ostatnio była jazda z ESET Antywirus, który nie wiedzieć czemu blokował swoim klientom dostęp do naszej strony, bo rzekomo "zawiera wirusy i inne niebezpieczne aplikacje"...
Koniec końców odblokowali, po tym jak zapytałem gdzie te wirusy i zagroziłem procesem o naruszenie dóbr osobistych.

Okazuje się jednak, że to był dopiero początek.



Najpierw dostałem maila, że firma McAfee nagle oznaczyła w swoim filtrze naszą stronę jako "High Risk / Malicious Site, Politics".


http://www.mcafee.com/threat-intelligence/site/default.aspx




Zaraz później natomiast okazało się, że Facebook też już nie pozwala postować (nawet w prywatnych wiadomościach) linków prowadzących do naszej domeny - pod takim oto pretekstem:






No to się doigraliśmy Laughing

Oczywiście zapewniam wszystkich że żadnych wirusów na prawda2.info nie ma, z wyjątkiem oczywiście wirusa prawdy - śmiertelnie niebezpiecznego dla tego skorumpowanego systemu korporacyjnej obłudy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
LOpiz




Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 78
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:58, 07 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robią się wycieki do społeczeństwa
też się cieszę że forum zyskuje mocy ;]
ale szkoda że nie można już na pejsie propagować prawdy z tego forum...

no Bimi jeżeli na prawdę jesteś w 100% poza systemem to pewnie zaczną za tobą listy gończe puszczać za założenie tego forum. hahahaha Very Happy

Może załóż jeszcze portal społecznościowy? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 07 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeby wysłać list gończy trzeba mieć podstawę prawną - najpierw musiał bym złamać jakieś prawo.

natomiast żeby zablokować dowolną stronę na facebooku... to prywatna firma, mogą sobie blokować takie strony jakie tylko chcą, bez podawania powodu.
przynajmniej, w odróżnieniu od ESET, nie napisali nieprawdy, że "strona zawiera wirusy".
po prostu se zablokowali - i chuja im zrobisz Smile

Zresztą to nie pierwszy portal co nas zablokował - viewtopic.php?t=11034
I na pewno nie ostatni Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tosemja




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 07 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Evil or Very Mad Jak logować się bezpiecznie na forum za pomocą jakiegoś pośrednika typu anonymouse.org czy czegoś takiego? Bo rozumiem że wpisywanie tam swojego hasła to nie jest dobry pomysł Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
livenberg




Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 21
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:59, 07 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chore. swoją drogą, czy to nie dziwne, że na tym posiedzeniu jest tylko kilkanaście osób? To chyba znamienne dla tej pseudo demokracji, że przedstawiciele narodu nie pojawiają się tak chętnie w miejscu pracy...
_________________
"Skurwysyny będą zawsze"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:43, 08 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze chodzi o oriona i goske...? Wink
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LOpiz




Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 78
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:05, 09 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
żeby wysłać list gończy trzeba mieć podstawę prawną - najpierw musiał bym złamać jakieś prawo.


a tam gadasz Peter, jak by chcieli cie dojebać to znaleźli by odpowiednią dźwignię.
chyba że grasz z nimi w tej samej drużynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:14, 24 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Facebook jest zajebisty bo przypominam, ze jako jeden z serwisow opowiedzial sie przeciwko umowie ACTA za to na tym forum coraz czesciej spotykam sie z wirusem okropnego klamstwa i zaciemniania najwazniejszych spraw z punktu widzenia poszukiwania prawdy. Tu mozna pisac ale tylko o tym o czym pozwala administrator - taka prawda jest gowno warta w moim mniemaniu, co wiecej, jest gorsza od zwyklego klamstwa bo tam przynajmniej sobie zdajemy sprawe z tego ze to klamstwo..
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:00, 24 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiak napisał:
Facebook jest zajebisty bo przypominam, ze jako jeden z serwisow opowiedzial sie przeciwko umowie ACTA


To nie "Facebook" opowiedział się przeciwko ACTA, lecz ludzie korzystający z Facebooka.

Krzysiak napisał:
za to na tym forum coraz czesciej spotykam sie z wirusem okropnego klamstwa i zaciemniania najwazniejszych spraw z punktu widzenia poszukiwania prawdy. Tu mozna pisac ale tylko o tym o czym pozwala administrator


Możesz podać choć jeden przykład, bym mógł zrozumieć przyczyny Twojego rozgoryczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:11, 24 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
Krzysiak napisał:
Facebook jest zajebisty bo przypominam, ze jako jeden z serwisow opowiedzial sie przeciwko umowie ACTA


To nie "Facebook" opowiedział się przeciwko ACTA, lecz ludzie korzystający z Facebooka.

Facebook, Onet, Wikipedia, Wykop - praktycznie wszystkie serwisy internetowe "opowiedziały się przeciwko umowie ACTA".
Lecz tylko idiota myśli, że zrobiły to z pobudek humanitarnych. Byli przeciw ACTA bo obawiali się, że konieczność realizowania zapisów umowy nakładała by na nich dodatkową odpowiedzialność prawną - co oczywiście wiąże się z kasą.
Zrobili to wyłącznie w trosce o własną dupę.
Natomiast to jak się "troszczą" o wolność słowa oraz nieskrępowany dostęp internautów do rozpowszechniania i pozyskiwania informacji - to akurat widać doskonale, choćby na przykładzie tego tematu, plus kilku innych: [1], [2], [3]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:11, 05 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, zmieniam zdanie po tym jak mnie nie chcieli wpuscic na moje konto po wlaczeniu frinetowej zapory Smile
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PhantomSoul




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 140
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, czy jesteś absolutnie pewien, że nie masz starej, dziurawej wersji PHPBB i nie nałapałeś jakichś trojanów na serwer ?
Coś serio wątpię żeby takie ogromne firmy interesowały się taką płotką jak Prawda2.

Znam się trochę na bezpieczeństwie, więc wiem coś o tym.

PS.
Facebook jest za ACTA (właściwie za CISPA, jeden grzyb).

PS2.
Właśnie mi przyszło do głowy: Możliwe że jacyś "nawiedzeńcy" spamują jakieś fora linkami do prawda2 i sami userzy pooznaczali linki do prawda2 jako spamerskie.

To chyba nawet bardziej prawdopodobny scenariusz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To spróbuj na facebook'u wpisać link z prawdy. Smile
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:58, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PhantomSoul napisał:
Bimi, czy jesteś absolutnie pewien, że nie masz starej, dziurawej wersji PHPBB i nie nałapałeś jakichś trojanów na serwer ?
Coś serio wątpię żeby takie ogromne firmy interesowały się taką płotką jak Prawda2.

czy jestem pewien, że nie nałapałem jakichś trojanów na serwer?
wybacz, ale chyba mówimy w innych językach Smile

znajdź na moim serwerze trojana, wirusa, whatever - spróbuj ściągnąć z prawda2.info jakikolwiek plik wykonywalny, poza javascriptem - daj linka do niego, to wtedy pogadamy.
a dopóki nie masz, to nie obrażaj mej inteligencji. zwłaszcza w jakimś murzyńskim dialekcie, panie ekspercie od bezpieczeństwa, dziur i trojanów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PhantomSoul




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 140
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:11, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
PhantomSoul napisał:
Bimi, czy jesteś absolutnie pewien, że nie masz starej, dziurawej wersji PHPBB i nie nałapałeś jakichś trojanów na serwer ?
Coś serio wątpię żeby takie ogromne firmy interesowały się taką płotką jak Prawda2.

znajdź na moim serwerze trojana, wirusa, whatever - spróbuj ściągnąć z prawda2.info jakikolwiek plik wykonywalny, poza javascriptem - daj linka do niego, to wtedy pogadamy.
a dopóki nie masz, to nie obrażaj mej inteligencji. zwłaszcza w jakimś murzyńskim dialekcie, panie ekspercie od bezpieczeństwa, dziur i trojanów Smile


Nie ma potrzeby się denerwować.

Trojany to nie tylko pliki wykonywalne - to także ataki typu XSS (wstrzykiwania javascriptu), lub nawet ataki ze wstrzykiwaniem HTML.

Zdarza się tak czasami w popularnych CMSach, że jest jakaś dziura i zautomatyzowane boty ją wykorzystują, doklejając swój kod JS/HTML/AJAX na serwer.

Czasy się zmieniły, włamania nie ograniczają się już do plików wykonywalnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozbawiaj mnie. Naczytałeś się książek, jakiś tekstów w necie, których nie rozumiesz, a próbujesz szpanować zgrywając się na specjalistę od bezpieczeństwa.

Nie masz pojęcia o czym mówisz, a każesz mi się tłumaczyć - jesteś po prostu bezczelny.
I wcale się nie denerwuję, a jedynie stwierdzam fakt: masz chłopie tupet. I zero wiedzy o bezpieczeństwie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PhantomSoul




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 140
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:25, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=14&t=1385785&n=

Cytat:

As of 0:00 UTC January 1st, 2009, we will no longer be providing support for phpBB2. For reference, please see the following announcement made on April 16th, 2008: viewtopic.php?f=14&t=900655

The phpBB2 support forums have been locked and will remain available in this "archived" state for a number of months, purely for reference purposes. Most phpBB2 resources have been removed from the Support Section of the site and further pruning will take place within the next few weeks. phpBB2 Knowledge Base articles will be reposted in the archived forum.


PHPBB2, którego tutaj używasz nie jest oficjalnie wspierane (ani łatane) od 2009. Więc może narobiło się jakichś dziur, pomyślałeś ?

PS.
Kiedy ostatni raz instalowałeś jakieś łaty na PHPBB2 ? Bo w stopce widzę Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.

Mam nadzieję że to nie oznacza że wersja jest z 2005, bo w takim przypadku jest na 100% dziurawa.

PS2.

Nadal jednak uważam że strona została uznana za spamerską przez jakichś idiotów, którzy spamowali wszędzie linkami z niej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PhantomSoul




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 140
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:26, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem po co jesteś tak agresywny dla osoby, która stara się pomóc.

Trafiłeś akurat na mój dobry dzień, więc nie zareaguję agresją na agresję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nadal jednak uważam że strona została uznana za spamerską przez jakichś idiotów, którzy spamowali wszędzie linkami z niej.


No ja spamowałem. I konto z Facebooka też mi się usunęło przez wirusy pewnie. Laughing?
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:34, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Synku, dziury to ty se możesz łatać w swoich skarpetkach, a o mój serwer to się nie martw - jak na razie nic mu się jeszcze nie stało.
Bardziej bym się martwił o twój komputer, więc mam nadzieję, że zainstalowałeś sobie dobrego anywirusa. "Dobrego", czyli takiego co blokuje prawda2.info, w myśl idei, że jak ktoś nie umie się posługiwać komputerem, to lepiej mu zablokować za dużo, niż za mało - i tak się nie pokapuje że się go robi w chuja, a do tego poczuje się bezpiecznie bo ma najnowsze aktualizacje, z kwietnia 2012 Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:36, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PhantomSoul napisał:
Nie wiem po co jesteś tak agresywny dla osoby, która stara się pomóc.

Trafiłeś akurat na mój dobry dzień, więc nie zareaguję agresją na agresję.

Jeśli chcesz komuś pomóc, to idź pomóż mamie pranie rozwiesić.

A o bezpieczeństwo mojego serwera to się naprawdę nie martw - jest na poziomie na tyle wysokim, że nawet nie mam zamiaru próbować ci tego wyjaśniać, bo i tak nie pojmiesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PhantomSoul




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 140
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
PhantomSoul napisał:
Nie wiem po co jesteś tak agresywny dla osoby, która stara się pomóc.

Trafiłeś akurat na mój dobry dzień, więc nie zareaguję agresją na agresję.

Jeśli chcesz komuś pomóc, to idź pomóż mamie pranie rozwiesić.

A o bezpieczeństwo mojego serwera to się naprawdę nie martw - jest na poziomie na tyle wysokim, że nawet nie mam zamiaru próbować ci tego wyjaśniać, bo i tak nie pojmiesz.


Przy rozmowach w internecie trzeba uważać, bo nigdy nie wiesz czy nie trafisz na jeszcze większego speca od siebie... Tak tylko sobie mówię.

Ale nie mam zamiaru wchodzić w żadną prymitywną pyskówkę. Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż kłócić się z dziećmi w piaskownicy - np. 9 serwerów z 35 milionami odsłon (miesięcznie) do utrzymania.

Twój serwer, twoje metody. Peace.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PhantomSoul napisał:
Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż kłócić się z dziećmi w piaskownicy - np. 9 serwerów z 35 milionami odsłon do utrzymania.

Cóż mogę odpowiedzieć?
Po zapoznaniu się z twymi fachowymi postami, możemy się tylko cieszyć, że prawda2.info nie jest wśród tych 9-ciu. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PhantomSoul




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 140
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:51, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
PhantomSoul napisał:
Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż kłócić się z dziećmi w piaskownicy - np. 9 serwerów z 35 milionami odsłon do utrzymania.

Cóż mogę odpowiedzieć?
Po zapoznaniu się z twymi fachowymi postami, możemy się tylko cieszyć, że prawda2.info nie jest wśród tych 9-ciu. Smile


Najwyraźniej jesteś zbyt genialny, żebym mógł oszpecać twoje otoczenie moimi niedoskonałościami.

Przepraszam, że śmiałem się odezwać, Jaśnie Panie, pozwól iż zostawię cię sam na sam z Twoją nieogarniętą zajebistością.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:57, 10 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PhantomSoul napisał:
Bimi napisał:
PhantomSoul napisał:
Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż kłócić się z dziećmi w piaskownicy - np. 9 serwerów z 35 milionami odsłon do utrzymania.

Cóż mogę odpowiedzieć?
Po zapoznaniu się z twymi fachowymi postami, możemy się tylko cieszyć, że prawda2.info nie jest wśród tych 9-ciu. Smile


Najwyraźniej jesteś zbyt genialny, żebym mógł oszpecać twoje otoczenie moimi niedoskonałościami.

Przepraszam, że śmiałem się odezwać, Jaśnie Panie, pozwól iż zostawię cię sam na sam z Twoją nieogarniętą zajebistością.

pozwalam.

jeśli zaś ty pozwolisz, pozwól że dam ci życzliwą radę na przyszłość: nie mądrz się swą wiedzą z zakresu "bezpieczeństwa", bo tylko zrobisz z siebie idiotę. w każdym razie przed każdym kto, dla odmiany, się na tym zna. a resztę tylko niepotrzebnie wprowadzisz w błąd - co akurat na tym forum podchodzi pod srogi występek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Strona Prawda2 jest niebezpieczna
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile