W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy prawda jest jak wirus?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2852
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy prawda jest jak wirus?
Mam nadzieję
76%
 76%  [ 10 ]
Nie
7%
 7%  [ 1 ]
Co to za głupie pytanie?
15%
 15%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 13

Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 23 Sty '07   Temat postu: Czy prawda jest jak wirus? Odpowiedz z cytatem

Czołem,

Gdzieś na tym forum jest wątek, w którym piszę, że nie widzę sensu w przekonywaniu ludzi na siłę o tym, że mordercami z 11 września są Amerykanie, albo że wszystko wskazuje na to, że człowiek nie wylądował jeszcze na Księżycu.
To prawda - nie ma sensu walczyć ludźmi i ich wiarą w niektóre rzeczy.
Powinno się im natomiast pomagać dotrzeć do prawdy.

W zasadzie nie interesowałem się polityką przed 11 września 2001 roku. Później właściwie też niewiele. Jednak w dniu, w którym zacząłem rozumieć sens wydarzeń tamtego pamiętnego dnia, zacząłem rozumieć również inne rzeczy. Gdy patrzę na to z dzisiejszej perspektywy, to zdumiewające jak bardzo przejrzałem wtedy na oczy, w stosunkowo krótkim okresie czasu.
Jestem pewien, że jest jeszcze cala masa ludzi, którzy ciągle myślą, że 11 września WTC zawaliły się od pożaru, a samoloty uprowadzili islamscy terroryści przy pomocy plastikowych noży. Spotykam ich każdego dnia, jednak na codzień nieczęsto poruszam temat 11 września. Wręcz przeciwnie – staram się raczej zbywać tego rodzaju rozmowy, bo nie mam ochoty tłumaczyć swojemu rozmówcy, że cały jego świat wygląda zupełnie inaczej. Myślę, że byłoby to niegrzeczne. Jednak jest już na świecie przynajmniej kilka osób, które mogą powiedzieć, że dowiedziały się z moją pomocą faktów, które miały spory wpływ na ich postrzeganie świata. Nie jestem z tego dumny – mam to generalnie gdzieś, ale np. cieszy me oczy gdy widzę, że tą stronę odwiedza coraz więcej oświeconych ludzi, miast ciołów z forum Onetu. Choć, co do strony, to nie wiem czy komukolwiek pomogła w dowiedzeniu się czegokolwiek mądrego, ale ufam, że tak Smile

W każdym razie uważam, że jeśli każdy będzie się dzielił ze swoimi bliskimi własną wiedzą na ten temat mniej więcej tak często jak ja (czyli powiedzmy: jedna osoba na 1,5 roku Smile ) to za jakieś kilkadziesiąt lat wszyscy już będą o tym wiedzieć Smile Będą wiedzieć o tym, że media kłamią, że spora część historii jest zafałszowana, a my żyjemy w systemie, który może i jest demokracją, ale na pewno z wolnością, prawdą i niezależnym dziennikarstwem nie ma nic wspólnego. Przypomina raczej Niemcy przed 1939 rokiem.

Myślę, że 11 września 2001 roku zamachowcy uwolnili wirusa, który mam nadzieję ich zniszczy. Być może jeszcze za naszego życia?
Zapewne jest jednak w tym myśleniu spora doza naiwności. Smile Bo przecież zniszczyć można człowieka, budowle, miasto, czy nawet kraj. Ale czy da się zniszczyć system, który żyje z robienia ludzi w chuja??? Przecież to zawsze było w naszej naturze.

Ech, nie ma już chyba dla nas nadziei. Smile
Jak myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:54, 24 Sty '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Bimi,

Do wirusa, a tym samym pandemii, porównałbym raczej kłamstwo sączone przez media, natomiast prawda jest jak szczepionka przeciwko temu wirusowi. Niestety, siewcy kłamstwa dysponują znacznie większym arsenałem środków niż głosiciele prawdy. Walka jest nierówna, ale nie beznadziejna.

Ale rzeczywiście, 11 wrzesnia 2001 r. światowi dysponenci władzy opartej na kłamstwie posunęli się za daleko i popełnili zbyt wiele błędów, co w końcu ich zniszczy. Zauważ, że przy okazji demistyfikacji tego zdarzenia, powróciło zainteresowanie okolicznościami rzekomych lotów na Księżyc, a nawet zabójstwa J.F. Kennedy'ego. Możliwy jest powrót do wielu tematów, w których tłem były okoliczności spiskowe.

Mam nadzieję, iż w pewnym momencie prawda osiągnie taką masę krytyczną, że rozsadzi to globalne imperium oparte na kłamstwie.

Pozdrawiam
Easy_Rider
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:55, 24 Sty '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam nadzieje, że stanie się tak jak mówisz.
Zastanawiam się jednak czy jest to możliwe.

Nawet jesli kłamstwa obecnych (jak ich ładnie nazywasz) światowych dysponentów władzy zniszczą niedługo ich samych, to czy miejsca po nich nie zajmą kolejni?
Chodzi mi o to, czy wziąwszy pod uwagę ludzką mentalność, w dłuższej perspektywie, prawda ma szansę wygrać z kłamstwem walkę o władzę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tournament




Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 24 Sty '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    "Obecnie nie można wierzyć temu, co piszą gazety i co nadaje tv..... Nawet prawda, gdy się do nich dostanie, wydaje się podejrzana........"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brainwash




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:30, 24 Sty '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musi dojść do traumatycznego przeżycia w umyśle społecznym w skali globalnej.Prawda jest banalnie prosta.Podczas jakiejkolwiek rozmowy odpowiedź w 90% jest zawsze taka sama :tak wiem,masz racje ale nie chcę wracać więcej do tego tematu,my tego nie zmienimy itd.. Osobiście jestem przekonany że z tego materiału nic
nie można wyrzeźbić,wszystko musi być nowe ! Przecież to jeden wielki nowotwór w ciele którego rozwija się następny i następny i następny.Widać jakiś przerażające globalne monstrum żywiące się krwią i mięsem najsłabszych istot na tej planecie .Oczywiste jest to że ,człowiek wyczerpał wszystkie możliwości samoregeneracji społecznej.Zbiorowa świadomość społeczna jest zbyt słabo wykształcona aby się obronić.Wybiera wszystko to co przynosi jej najwięcej szkody.Kto wie,być może będzie to kiedyś niezły nawóz pod nowego człowieka ?Trzeba zadbać tylko o zdrowe nasionka.
Ktoś kiedyś śpiewał:
''to co dziś jest klęską jutro szczęściem jest''

Cytat:
Wyginął z ziemi pobożny, prawego nie ma między ludźmi; wszyscy bez wyjątku na krew czyhają, jeden na drugiego sieć nastawia. Do złego - choćby obu rękoma; do czynienia dobrze książę żąda złota, sędzia podarunku; dostojnik według swego upodobania rozstrzyga i wspólnie sprawę przekręcają. Najlepszy z nich - jak cierń, najsprawiedliwszy z nich - jak płot kolczasty. Dzień stróżów twoich, nawiedzenia twego nadszedł; teraz padnie na nich popłoch. Nie ufajcie przyjacielowi, nie zawierzajcie powiernikowi, nawet przed tą, która spoczywa na twoim łonie, strzeż wrót ust swoich. Bo syn znieważa ojca, córka powstaje przeciw swej matce, synowa przeciw swej teściowej: nieprzyjaciółmi człowieka są jego domownicy. Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha.

(Ks. Micheasza 7:1-7, Biblia Tysiąclecia)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 26 Sty '07   Temat postu: Re: Czy prawda jest jak wirus? Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Myślę, że 11 września 2001 roku zamachowcy uwolnili wirusa, który mam nadzieję ich zniszczy. Być może jeszcze za naszego życia?


Ja jestem pesymistą. Przed 11/9 byla np. proba zatopienia USS Liberty wykonana dokladnie w tym celu, a wczesniej afera Lavona. Tutaj nie musisz sie bronic przed zarzutami o szukanie spiskow. Wszytko jest ladnie udokumentowane, watpliwosci nie ma. I co? Jajco. Mediow to nie intersuje.

Chyba cala historia swiata tak wyglada. Slyszalem, ze np. Rzymianie strasznie obsmarowywali Kartaginczykow, a ostateczny cios zadali jak Kartagina byla slaba, nieznaczaca i bez perspektyw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy prawda jest jak wirus?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile