W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Obywatel Putin  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
19 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 27958
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:25, 19 Sie '11   Temat postu: Obywatel Putin Odpowiedz z cytatem

Kilka ( ściśle dwie ) uwag dla tych którzy zdecydują sie na obejrzenie 43 minutowego filmu Obywatel Putin
uwaga pierwsza :film należy obejrzeć w całości lub wogóle nie oglądać Przykro o tym wspominać ,ale zdarzało sie już że po obejrzeniu rekomendowanego przeze mnie filmu użytkownicy mieli pretensje o to że nie zrozumieli jego treści .Trzeba mieć na względzie że "Obywatel Putin" będący "cytatem" z 2.5 godzinnego "Nieznany Putin" 1 nie jest klasyczną jutubową produkcją ,czyli tworem przeznaczonym dla ciekawskiego za to niewymagającego widza ( delikatnie rzecz ujmując ).
Ale bez obaw ,nie jest to też dwumian newtona , każdy kto uważnie obejrzy i przeczyta zrozumie wszystko.
uwaga druga :włączyć polskie napisy
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 19 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłbyś dać jakąś zajawkę, o czym jest film itd. Sam tytuł "Obywatel Putin" można interpretować na różne sposoby, może film być o tym jakimi interesami kieruje się w polityce itd. a może być to film biograficzny, a tego typu rzecz mnie nie interesuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 11 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paradoksalnie ( choć to właściwie prawie zasada ) aby dowidzieć się kim jest W.W. Putin należy poznać jego wrogów.Przyjrzeć się im ,zobaczyć co i kogo reprezentują , a wnioski z tego płynące niechybnie pokażą kim jest, a kim zdecydowanie nie jest Putin.
Ot ,weźmy chociaż "gwiazdę rosyjskiej opozycji" Borysa Niemcowa , o którym mowa w filmie "obywatel Putin"
Borys Niemcow ,gubernator a potem wicepremier ,dla Polaków jest to działacz demokratyczny 1 ,ale już wystarczy przeczytać rosyjską edycję wikipedycznej notki ,aby przekonać się że jest to postać.oględnie mówiąc nieciekawa 2
Nie ma chyba przestępstw w które nie zaangażowany byłby Niemcow ,dodajmy przestępstw przeciwko bezpieczeństwu nardu i państwa.Od kryminalnej prywatyzacji ,oszukańczych piramid finansowych ,emitowanie fałszywych dolarów ,po finansowanie czeczeńskiej mafii.
Borys Niemcow był uczestnikiem znanego w Polsce skandalu ,to właśnie na Niemcowa Żirinowskij wylał wodę a następnie cisnął w niego szkalnką.3
I prawdę powiedziawszy jaki ten Żirinowskji jest taki jest ,ale w tej konkretnej sytuacji jego afekt był uzasadniony.( Niemcow zasugerował że Żirinowskiej cierpi na chorobę weneryczną ,przebieg całego zajścia tu )
Zbić z pantałyku samego Żirinowskiego ! trzeba być mistrzem .A Niemcow jest, ale nie tyle mistrzem co talmudycznym parchem.
Borys Niemcow w telewizyjnym wywiadzie , Żydów którzy odnoszą się krytycznie do wszystkiego tego co reprezentują siły stojące za Niemcowem ,nazwał "wyrzutkami ". Wyznał że jest uprawniony do takich opinii bo jemu jako żydowi nikt nie zarzuci antysemityzmu.4
Tak więc dla,jak utrzymują polskie elity , demokratycznego działacza Borysa Niemcowa , Rosjanie żydowskiego pochodzenia którym nie podoba się to że nowojorscy żydzi grabią Rosjan i Rosję ,są wyrzutkami. ( zdumiewające są te polskie elity ze swymi mediami od Gazety Wyborczej po Gazetę Polską )
Borys Niemcow ( jeśli nie liczyć nowojorskich mocodawców ) nie reprezentuje nikogo ,w Rosji nie ma zupełnie żadnego poparcia ,jest zbyt "znany" i słusznie kojarzony ze wszystkim co najgorsze .I choć w istnieniu tej "rosyjskiej opozycji" nie tyle idzie o jej społeczne poparcie a o to żeby było kogo pokazać w zachodnich mediach ,to jednak jakieś pozory trzeba zachować.A tymczasem dochodzi już do tego że na mitingi opozycji przychodzi kilkadziesiąt osób z czego połowa to wynajęci żule i inne cudaki . ( reporterzy ku uciesze narodu wyłapują te kompromitujące szczegóły 5 , ten filmik z piosenką choć zamieszczony przez użytkownika który zatytułował go "Pejsata błazenada" pochodzi z portalu russia.ru )
W maleńkiej i chybotliwej łódeczce o nazwie "opozycja" Niemcow (z uwagi na fatalną opinię) zaczyna być balastem,przeto między jej pasażerami dochodzi do tarć
"W odróżnieniu od Niemcowa i Kasjanowa nie jestem zdemoralizowanym łapówkarzem " - powiedział, nie jakby można było sądzić Putin, a sam W.Miłow czyli "współtowarzysz broni " Niemcowa ( i Kasjanowa) 6
Premier Borys Niemcow to twórca ,symbol,ikona , korupcyjnej sieci , opozycjonista Borys Nimcow ogłasza sam siebie naczelnym wojownikiem z korupcją . No ale jako się rzekło Niemcow to talmudyczny parszywiec - tylko oni potrafią i to z powodzeniem manipulować i odwracać rzeczywistość o 180 stopni.
Niemcow jest również symbolem zjawiska jakie nasiliło się wraz z objęciem przez niego stanowiska premiera ,zjawisko to nazywa się "zabójstwa dziennikarzy".Oto lista zamordowanych dziennikarzy :
Mikołaj Łapin 13 styczeń 1997 r - zastrzelony
Aleksej Jełdaszow 20 styczeń 1997 r pchnięcie nożem
Jurij Bałdin 3 luty 1997 r pogruchotanie czaszki ciężkim narzędziem
Wiaczesław Zwonarinw 3 luty 1997 r uraz czaszki
Wadim Birjukow 24 luty 1997 r obszerne uszkodzenie mózgo-czaszki
Władimir Alijew 20 marzec 1997 r rozległy uraz czaszki
Mikołaj Mozlin 30 marzec 1997 r śmiertelnie pobity
Waleria Kriwoszejewa 5 wrzesień 1997 r uszkodzenie mózgu
Aleksej Korkin 10 maja 1997 r śmiertelnie pobity,przed śmiercią torturowany
Lidia Łazarenko 19 październik 1997 r uszkodzenie naczyń mózgu
Władimir Zbrackij 30 styczeń 1998 r pobicie ze skutkiem smiertelnym
Iwan Fediunin 2 luty 1998 r śmierć od ran zadanych nożem
Lira Łobacz 6 kwiecień 1998 r uduszona
Igor Mjasnikow 20 maja 1998 r śmierć od rany zadane nożem
Larysa Judina 7 czerwiec 1998 r zastrzelona
Anatol Lewin-Utkin 24 sierpień 1998 r ciężkie uszkodzenie mózgo-czaszki
Mirbaba Sjeidow 27 sierpień 1998 r pchnięcie nożem
Władimir Ustn 28 sierpień 1998 r ogłuszony a po tym uduszony
Wiktor Szamro 29 sierpień 1998 r pobity ze skutkiem smiertelnym
Feriu Sidaui 2 wrzesień 1998 r smiertelnie pobity

lista obejmuje wyłącznie te przypadki w związku z którymi wszczęto śledztwo ,przypadków "samobójstw" i "nieszczęśliwych wypadków " lista nie obejmuje.
Wszyscy ludzie z listy byli dziennikarzami prasy centralnej lub terenowej ,smierć każdego z nich miała bezpośredni lub pośredni związek z pracą .Na tej stronie w publikacji zatytułowanej Lista dziennikarzy zamordowanych za czasów premiera Borysa Niemcowa , można zapoznać się z krótkimi notatkami na temat pracy i okoliczności śmierci dziennikarzy .
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 23 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacyjna wojna jest jednym choć nie jedynym aspekt wojny jaką "cywilizacja morska" toczy z Rosją bez mała od 150-ciu lat .( pojecie "cywilizacja morska" omawiane szerzej w temacie "Euroazjatyzm" )
Wojna informacyjna która wyraźnie zelżała za czasów Gorbaczowa i Jelcyna ,wzmogła się niebywale od momentu kiedy do władzy doszedł W.Putin.
Kim przed 1999 r Putin ? nikim ,urzędnikiem bez znaczenia i wpływu na cokolwiek.Cichy ,"niewidoczny " ,rzekłbyś "zlewający się z otoczeniem" .W dodatku pochodzący ze zwykłej robotniczej rodziny a zatem obcy w środowiskach nomenklatury.
Dlatego właśnie na niego postawił prawdziwy choć nieformalny prezydent Rosji Borys Bierezowskij.
Słaby ,"szary urzędnik" Putin miał być ostatnim prezydentem Rosji ,po nim miał nastąpić upadek i podział państwa.
W sierpniu 1999 r na wniosek Bierezowskieko Putin zostaje powołany na stanowisko premiera .Od wrzesnia 1999r rozpoczyna się fala "terroryzmu " .
Siły stojące za Bierezowskim chciały pokazać że wewnętrzna sytuacja w Rosji jest efektem rozkładu państwa dlatego potrzebny był premier ( potem prezydent ) zupełnie bezradny ,biernie patrzący na detonowane budynki mieszkalne ,zatapiane łodzie podwodne ( Kursk ) i inne akty.
Któż z nich mógł przewidzieć że ten "piękny scenariusz" spali na panewce ? że Putin okaże się kimś zupełnie innym niż sądzili ? Nikt ! do dziś nie mogą wyjść z szoku.
Kiedy to się zaczęło tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy ,wiemy natomiast kiedy to się zamanifestowało .W 2000 r na konferencji prasowej kiedy Putin powiedział " a kto to jest Borys Bierezowskij ?" a wszyscy obecni dziennikarze doskonale znający sytuację wybuchnęli śmiechem 1
Wkrótce po tym Bierezowski "emigruje" a siły za nim stojące rozpoczynają bezpardonową informacyjną wojnę z Putinem.Było (jest ) tak jak w filmie "Obywatel Putin" mówi N.Starikow ;cały świat za wyjątkiem Francji i Niemiec zaangażował się w te antyputinowskie działania.
Oczywiście to nie jest tak że Francja i Niemcy stanęły w obronie Putina ,ale bodaj w tamtej prasie dopuszczano publikacje obiektywnie przedstawiające sytuację w Rosji.
Czegóż to dzięki "wolnym zachodnim mediom" nie możemy sie dowiedzieć o Putinie ? możemy się dowiedzieć że ojciec Putina pacyfikował powstanie warszawskie 2 ,że prawdziwą matką Putina jest gruzinka w dlatego on taki cięty na tych Gruzinów 3 ,że ma dziecko z urodziwą sportsmenką 4
Wszystkie te "rewelacje" obliczone są na zidiociałych i od dziesięcioleci pozbawionych dostępu do rzetelnej informacji odbiorców zachodnich.
W 2010 r znany publicysta Ralf Peters w radiowym wywiadzie otwarcie stwierdza że Putin jest skrajnie niebezpieczny dla USA
http://inotv.rt.com/2010-04-20/Ralf-Piters-Putin-neveroyatno-opasen
( w rosyjskiej translacji )
Tym którzy nie znają j.ang ani j,ros. wyjaśniam w największym skrócie "Putin jest niebezpieczny dla USA dlatego że odbudowuje rosyjskie państwo .
W styczniu br amerykańska ambasada w Moskwie zupełnie bez żenady ogłasza nabór internetowych troli
I trole przystępują do działania .Oto przykład : http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/201.....okumentow/
sprawa "pałacu Putina " jest tak głupia że nawet Echo Moskwy jej nie porusza ,było by to bezsensowne albowiem Rosjanie znają realia .
Hotelowy kompleks znany jako "pałac Putina" oto czym jest "pałac Putina" a o szczegółach możemy dowiedzieć się z licznych publikacji na ten temat
I choć autor tej "afery" ( drobny biznesmen przebywający obecnie na terenie USA) Kolesnikow, jak sam stwierdził nie ma żadnych konkretnych dowodów na poparcie swojej tezy 5 nie przeszkodziło to The Washington Post na opublikowanie tych nonsensów .Ostatecznie chodziło tylko o to aby była "sprawa pałacu Putina " i żeby było można ją rozpowszechniać choćby pod postacią komentarzy zamieszczanych w internecie
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 11 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniższy tekst jest tłumaczeniem artykułu "Mity naszych czasów - Putin i elity",autorstwa Piotra Akopowa -naczelnego redaktora "Gazety politycznej".Akopow nie jest ani zwolennikiem ale przeciwnikiem Putina,jest chłodnym analitykiem politycznych zjawisk.(może nawet bardzo chłodnym i bardzo analitykiem).
"Mity naszych czasów -Putin i elity" z pewnością nie jest lekturą dla każdego tzw przeciętnego internauty ( treść może mu zdać się nużącą ), ale dla tych bardziej wymagających,pragnących poznać takie czy inne zjawisko we wszystkich jego aspektach i,że tak powiem, "od podszewki" - z pewnością będzie interesujący.
Artykuł został napisany we wrześniu 2011r. (tłumaczenie,wytłuszczenie,"ogwiazdkowania" ,dokonane przeze mnie )
W tych dniach W.Putin po raz pierwszy porównał obecną sytuację nie tylko z okresem sprzed rozpadu ZSRR,ale do tej z 1917r.Początkowo mówił że nie wolno pozwolić populistom spekulować na istniejących problemach,potem wspomniał o rozpadzie kraju w 1991r i okropnych zdarzeniach po "odejściu cara".
Paralele z 1917 świadczą o tym że Putin rozumie jakie groźby niesie złożona sytuacja i jakie wyzwania stoją przed władzą ,ponieważ relacje między społeczeństwem i władzą przeraźliwie przypominają te sprzed stu lat,między 1905 a 1917
On nie ma gotowych recepty ale czy przynajmniej rozumie na co chora jest władza i społeczeństwo?
Tym bardziej że społeczne choroby wywołane są głownie zatruciem różnymi destrukcyjnymi mitami metodycznie wpajanymi w masową świadomość.
Zacznijmy od społeczeństwa - dokładniej od jej liberalnej awangardy i zniewalanej przez nich masami zwykłych,apolitycznych obywateli,pozostającymi pod presją liberalnej propagandy ( propagandzie tej niestety ulega pewna część patriotów stąd fenomen nacdemu*)
Mit pierwszy :Postępowa społeczność sądzi że władza jest jedną całością i tej jedynej warstwie dopisuje najstraszniejsze cechy:łajdacy,złodzieje,krwiopijcy
Tymczasem współczesna elita przedstawia sobą mieszankę różnorodności.Tu i święci "państwowcy - obrońcy" i płaszczący się przed Zachodem,są reformatorzy i nieuczciwi łotrzy,są cyniczni manipulatorzy i mądrzy organizatorzy,pracowici zarządcy i karierowicze bez zasad.Spuścizna 90-ch lat - teraz i nich chcą zrobić modernizatorów.
Oczywiście że nad tym wszystkim wznosi się Putin ale problem w tym że jego nie można określić jedną czy dwiema cechami.Putin jest bilansem,ostrożności,uporu,uczciwości,cynizmu.
On niewątpliwie jest patriotą-państwowcem,ale przy tym absolutnie radziecki oficer nie czujący się w pierwszej kolejności rosjaninem.To oczywiście nie redukuje jego osobistej naturalnej ludowości,on rozumie ludzi i czuje związek z narodem.
Ale on boi sie nacjonalizmu ponieważ źle go rozumie,postrzega tę ideologię jako szkodliwą ( najadł się jej namiastek w radzieckim okresie),pobłażliwie odnosi się do ludzkich słabości swoich współpracowników co sam sobie objaśnia życiowym doświadczeniem a tak naprawdę dowodzi jego niewiary w możliwość zjednoczenia ideologii na rozkaz.
Jest zakładnikiem swoich przyjaciół i choć większość z nich okazała się świetnymi pracownikami (Iwanow,Sjeczyn,Jakunin),sama zasada budowania kadr wedle kryteriów osobistej znajomości jest zgubna dla obecnej władzy.Klanowość elit zrodziło skrytość a tymczasem potrzebna była globalna antykorupcyjna,antyliberalna,czystka.
Obecne elity zamknęły się w sobie ale liberałowie nie za to ją nienawidzą.Liberałowie nienawidzą putinowskiej elity za to że jej "szkielet" jest im absolutnie "obcy".
Obcy w każdym aspekcie :krwią,wyglądem,temperamentem,mową,mentalnością.Ci "czekiści" wywołują u liberałów histerię.Liberałom nie potrzebna jest walka z korupcją,nie są potrzebni inni urzędnicy,oni po prosu chcą aby "usunąć tych".Jak eserowcom trzeba było usunąć Stołypina i Rasputina,jak trockistą trzeba było zabić Stalina,jak gajdarowcom** trzeba było usunąć Ruckoja i Chasbułatowa.Usunąć przeszkadzającego dzierżawcę.Teraz Putin przekształcił się w takiego dzierżawcę.
Paradoks - człowiek nie zdołał wyleczyć Rosji z liberalnej zarazy,dający się jej rozmnożyć ( zresztą bez niego a z jakimkolwiek innych następcą Jelcyna rozmnożyłaby się szybciej),teraz sam staje się jej głównym wrogiem.
Oni (liberałowie) nie są mu za to wdzięczni bo rozumieją że on (putin) dawał im żyć nie dlatego że podzielał ich poglądy ale dlatego że nie wymyślił bezpiecznego dla kraju sposobu zniszczenia tej zarazy.Teraz oni (liberałowie) próbują zniszczyć jego (putna)
Jak to zrobić? Nie można przecież powiedzieć szczerze :nam nie podoba się Putin ponieważ jest innej wiary,krwi,poglądów,ponieważ on nie chce zrobić Rosji dodatkiem do globalnego imperium Anglosasów,nie lubi pederastów i ich kultury.***
Nie można jeszcze i dlatego że naród za tym nie pójdzie,przeciwnie rozbiegnie się.Ale jeśli zrobić Putina złodziejem,mordercą,wrogiem Ruskich,Kaukaskich,Zachodu,to masy za tym pójdą.Jak to zrobić?
A po prostu przenieść na Putina wszystkie grzechy elit,dokładniej nawet tej zapatrzonej na Zachód-liberalnej.
No i oczywiście dopisać mu grzechy i prowokacje obcych wywiadów i ich współpracowników typu Bierezowskiego.
I jeśli 12 lat powtarzać "Putin-gad" to między innymi wyrośnie całe pokolenie które wszystkie te lata czytało w internecie że on jest złodziejem i mordercą.
I niemała część tego pokolenia,będąc nawet absolutnie apolityczna przyjmuje to jak aksjomat.Tym łatwiej że w realnym ( i telewizyjnym) życiu widzieli nieuczciwych urzędników,gardzących narodem nowobogackich i innych przedstawicieli "rządzącej klasy".
Prosty,młody człowiek postrzega Putina nie tylko jako częścią tej klasy ale jego twórcę.To dlatego że młody człowiek nie pamięta 90-tych lat (był dzieckiem),nie wie jak i z kogo kształtowały się poradzieckie "elity".I tu liberałowie podsuwają mu bajkę że w Rosji w 90-tych latach była demokracja i dobry Jelcyn a Putin stworzył skorumpowanych urzędników i zniszczył wielopartyjność.
O tym że tak naprawdę w 90-tych latach rozstrzelali parlament i rozkradli niemal całą własność państwa,liberałowie nie lubią wspominać.Podobnie jak i o tym że jeszcze od początku 2000 r na ekranach telewizorów i stronicach gazet nie mógł ukazywać się nikt z patriotów np Prochanow czy Dugin.Liberalna cenzura była straszna.
Patrząc na naszych liberałów którzy narzucają narodowi cudzy porządek i wartości,zawłaszczają sobie prawo do mówienia w imieniu narodu szczując go na władzę,po prostu przerażenie bierze jak bardzo przypomina to zachowanie naszej inteligencji 100 lat temu.
I teraz i wtedy część prawicowej,patriotycznej,prawdziwej inteligencji,podatna była niestety na wpływy liberałów.
No nie może normalny patriota używać określenia "partia żulików i złodziei" już choćby dlatego że hasło to rzucił zaprojektowany przez Amerykanów Nowalnyj.****
Oskarżając Putina o wszystkie grzechy liberałowie bardzo efektywnie realizują swoje główne zadanie - zdyskredytować Putina, doprowadzić do upadku i do zmian kierunku rozwoju Rosji.
Jakże to? - może wrzasnąć patriotycznie nastrojony czytelnik,czy kurs Putina nie prowadzi Rosji ku globalistycznym projektom ?czy zachowanie Putina nie jest najlepszym pretekstem do tego aby liberałowie doszli do władz?
No i właśnie w tym problem że liberałowie myślą że Putin przeszkadza im w rozwoju i dlatego gotowi go pożreć.Nie rozumieją że każda rewolucyjna zmiana władzy prowadzi do tego że rządy przejmują nie protegowani liberałów a nacjonal-socjaliści.A wtedy oni zmiotą i liberałowie razem z oligarchami i inordiczewską mafię*****
Żadnej innej alternatywy nie ma tak jak nie było w 1917 kiedy liberałowie w spisku z częścią arystokracji obalili cara,szybko przegrali a władzę przejęli bolszewicy.
Dlatego ja jako normalny nacjonalista,nie mogę milcząco patrzeć jak liberałowie pchają kraj ku zamieszkom.Za rewolucyjne zmiany władzy Rosja i naród bardzo drogo zapłacą, a żaden poczytalny człowiek nie jest gotowy na taką cenę nawet wiedząc że do władzy dojdzie normalna narodowa elita.
Cierpieć obecnej degradacji też nie można dlatego jedynym pokojowym wyjściem jest prowokowanie i popieranie rozłamu dokonującego się wewnątrz elity.Tylko to doprowadzi do stanowczego i represyjnego czyszczenia elit siłami naczelnej władzy a w efekcie przekieruje kraj na narodowo i socjalny kurs.
Jeśli Putin tego nie zrobi to w najbliższych latach powtórzy się 1917r albo 1991,bo dzisiejsza sytuacja w oczywisty sposób przypomina i tą sprzed 25 i tą sprzed 100 lat
Teraz przeciwko Putinowi nastrojone są elity -części administracyjnej klasy,oligarchowie,liberałowie,część inteligencji.Oni w niego biją i to daje Putinowi dobry powód aby ich obalić.On przecież judoka i doskonale wie jak energię napastnika odwrócić i wykorzystać przeciw samemu napastnikowi.
Właśnie tym powinien się zająć w pierwszej kolejności kiedy wróci na Kreml.

oryginał cz I http://www.peremeny.ru/books/osminog/4357 cz II http://www.peremeny.ru/books/osminog/4414
*nacdem - idiom powstały ze zlepku kilku słów dla określenia nowego zjawiska polegającego na "syjonizacji" europejskich ruchów nacjonalistycznych,które przy zachowaniu jeszcze narodowej retoryki są już właściwie kalką syjonizmu.Nie ma w tym niczego dziwnego bo animatorami nacdemu są właśnie syjoniści z czego nie wszyscy "poczciwi" narodowcy zdają sobie sprawę.(ci z naszego forum też)
**gajdarowcy to grupa złodziei...pusss.... reformatorów skupionych wokół Jegora Gadara
*** uwaga nie odnosi się do osobistych poglądów Putina a do utrwalonych wiekami stereotypów.Po prostu dla ortodoksyjnych Rusinów XV,XVI,XVII,wieku, goście z Europy których widywali na carskim dworze;bez zarostu,w perukach,wypudrowanych, z podwiązkami na pończochach,nie jawili się normalnymi mężczyznami.Stąd utożsamianie Zachodu z siedliskiem anormalności.
**** Aleksej Nowalnyj postać tak barwna że warta odrębnego tematu zwłaszcza że to jeden z animatorów rosyjskiego nacdemu.To on wymyślił i rozpowszechnił hasło "Jedna Rosja -partia żulików i złodziei"
*****inordiczewska mafia to określenie dla grupy składającej się głównie z emerytowanych wojskowych którzy wprawdzie używają ostrej nacjonalistycznej retoryki,ale nie do końca wiadomo czy idzie im o ojczyznę czy o usunięcie konkurentów w jak najbardziej materialnych, interesach ( patrz temat pułkownik Kwaczkow)
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 26 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydarzenie goni wydarzenie,skandal goni skandal a jak łatwo zgadnąć wszystko to odnosi się do mających się odbyć w marcu wyborów prezydenckich.Ponieważ większość tutejszych użytkowników nie ma dostępu do informacji innych niż fragmentaryczne,lub zmanipulowanych w inny sposób,nie od rzeczy będzie zamieszczanie co ciekawszych newsów właśnie w tym temacie.
I tak 16 stycznia Borys Bierezowskij na stronie ( a gdzież by indziej Smile ) Echa Moskwy, zamieścił list otwarty do Patriarchy Wszechrusi Cyryla.List zawierający,co tu dużo mówić,wyraźne pogróżki,zbulwersował świat polityczno dziennikarski.
Oto owe fragmenty:
Wasz Świętobliwość
(....) Za Waszą Świętobliwością tysiąc lat prawosławia a przed Wami najcięższe próby.W tym roku Wasz Świętobliwość może wejść do historii jako pokojowy przedstawiciel całej prawosławnej Rosji.
Właśnie teraz kiedy władza nie chce słyszeć woli narodu,zanim hałaśliwe mitingi zastąpi huk strzałów,zanim potoki wzajemnych oskarżeń zmienią się w potoki krwi.Jeśli przeleje się krew Putin będzie odpowiedzialny przed narodem,własnym sumieniem,przed historią a Wasza Świętobliwość przed Bogiem....W rękach Waszej Świętobliwości zapewnienie bezkrwawej zmiany władzy w Rosji. Bez względu jak przejrzyście i uczciwie władza przeprowadziłaby wybory i kto by na nich nie wygrał,społeczeństwo nie przyjmie ich rezultatów (...)

Borys Bierezowskij
Londyn 15 stycznia 2012 rok

cały list
Patriarcha Cyryl ani żaden inny przedstawiciel cerkwi nie odpowiedział na list.Natomiast w sprawie listu głos zabrał przewodniczący komisji synodalnej archiprezbiter Wsjewołod Czaplin który powiedział:
Nie bardzo rozumiem jakiemu narodowi pan Bierezowskij proponuje przekazać władzę.Gdzie są przedstawiciele tego narodu? Kogo z nich pan Bierezowskij uważa za uprawnionego? Ciekawe byłoby usłyszeć jego odpowiedź i poznać prawdziwych przyjaciół narodu,prawdziwych wyrazicieli woli narodu
Ciekawe byłoby wiedzieć jakie najwyższe lub przeciwległe,moce odkryły panu Bierezowskiemu naszą przyszłość Zresztą i bez tego pan Bierezowski ma duże pole do działania.On nie pierwszy rok żyje w Wielkiej Brytanii i prawdopodobnie oswoił się z naukowymi,politycznymi i społecznymi realiami.Dlaczego nie pomyśli nad politycznymi reformami i prognozowanie społecznych procesów w tamtym kraju?.Niewątpliwie tamtejszy naród też może wzbogacić się o ożywcze idee tego niestandardowego i kreatywnego człowieka

http://vz.ru/news/2012/1/17/554077.html
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:48, 30 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

17 stycznia miał miejsce skandal który zapewne owocować będzie kolejnymi ale na początek o istocie tego wydarzenia.
Otóż w tym dniu ambasada USA w Moskwie zaprosiła "rosyjską opozycję".To bezprecedensowe wydarzenie pokazała TV a fragmenty "wycięte" z informacyjnych serwisów natychmiast (i to w dużej ilości) znalazły się na YT z tytułem "rosyjska" opozycja idzie po instrukcje do ambasady USA ,lub
Dzień wypłaty w ambasadzie USA .Na filmie widać spieszących na spotkanie z ambasadorem USA opozycjonistów,z nieukrywaną złością odburkujących coś dziennikarzom pytającym ich "po co idą do ambasady".Po spotkaniu "opozycjoniści" zdają się być w lepszym nastroju i jak "nakręceni" ( może poinstruowani) skandują w stronę dziennikarzy:Wy (jesteście) surkowska propaganda! (Surkow doradca Putina d/s mediów itp )

"Odwiedziny" opozycji w obcej ambasadzie zawsze i wszędzie są aktem dość dwuznacznym ale jeśli dotyczy tylko "opozycji pozaparlamentarnej" to jeszcze pół biedy,gorzej gdy dotyczy opozycji parlamentarne a tak było w tym przypadku.Na spotkanie w ambasadzie USA zaproszeni zostali również przedstawiciele Komunistycznej Partii RF i partii "Sprawiedliwa Rosja"
Już 24 stycznia na forum Dumy Żirinowskij wniósł wniosek o pozbawienie poselskich mandatów tych deputowanych którzy uczestniczyli w spotkaniu.Żirinowskij powiedział ( nie bez pewnej racji) że to nie było żadne "spotkanie z przedstawicielami opozycji a przygotowania do "wojny" z Rosją".Powiedział też że dowodem na to jest fakt, że nikt z przedstawicieli jego partii LDPR nie został zaproszony,choć LDPR jest parlamentarną partia opozycyjną.Na razie radykalny wniosek Żirinowskiego nie został uwzględniony zaś "sprawę" przekazano do rozpatrzenia komisji etyki
http://vz.ru/news/2012/1/24/555946.html
Tymczasem co poniektórzy przedstawiciele opozycyjnej partii "Sprawiedliwa Rosja" stanęli przed koniecznością wyjaśnienia swoich związków z National Democratic Institute for International Affairs,instytucją stworzoną i monitorowaną przez amerykańskie specsłużby.
http://translate.google.pl/translate?hl=.....md%3Dimvns
http://www.politonline.ru/ventilyator/10351.html
jest też kilka wątpliwości co do źródeł finansowania partii "Sprawiedliwa Rosja",istnieją pewne przesłanki że być może źródła te "tryskają zza granicą"
http://ria.ru/politics/20120127/550126507.html
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 02 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybory prezydenckie w Rosji już 4 marca, ważna data dla wszystkich mieszkańców planety, od wyników tych wyborów zależeć może m.in. kwestia decyzji o ataku na Iran.

Na miesiąc przed tą datą tj. 4 lutego odbędą się w Rosji dwie ważne demonstracje.
Mityng "demokratycznej" opozycji (Niemcow, Jabłoko i in.) pod hasłem
" o uczciwe wybory" - Wołgograd na plac Lenina o godz.14
http://www.youtube.com/watch?v=FJUElrGUGm8&feature=related

Natomiast w Moskwie na Górze Pokłonów o godz 13 odbędzie się mityng Antyoranżystow, rosyjskich patriotów którzy jak przykładowo Starikow mówią wprost o tym kto stoi za kolorowymi rewolucjami
http://www.youtube.com/user/relanium05?blend=1&ob=0#p/u/4/mmtY14STzFk
Celem tzw. demokratycznej opozycji, odbierającej instrukcje i wypłaty od ambasady USA jest obalenie Putina i ustanowienie na jego miejsu posłusznej marionety, która umożliwi dokonanie rozpadu Federacji Rosyjskiej i przejęcie kontroli nad zasobami kraju.


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:09, 04 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od stycznia br. w Moskwie siedzi nowy ambasador USA :

Cytat:

Nowy ambasador USA w Rosji zaczął od spotkania z opozycją
Nowy ambasador Stanów Zjednoczonych w Rosji Michael McFaul przyjął w rezydencji w Moskwie przedstawicieli rosyjskiej opozycji.
Rozmawiano o sytuacji politycznej w Federacji Rosyjskiej po grudniowych wyborach parlamentarnych i przebiegu kampanii przed marcowymi wyborami prezydenckimi. Opozycjoniści opowiedzieli amerykańskim dyplomatom o przygotowaniach do planowanej na 4 lutego kolejnej, wielotysięcznej akcji w obronie prawa do uczciwych wyborów.
http://www.wprost.pl/ar/288623/Nowy-amba.....-opozycja/


Ambasador McFaul jest jednym z główych architektów kolorowych rewolucji w Europie i na Bliskim wschodzie - aktualnie trwają próby sprowokowania ludzi do białej rewolucji w Rosji.

Jak podaje zawszawiona PAP w artykule pod tytułem "Wielkie demonstracje w Rosji. -Putinie won!" wczoraj w Moskwie na Górze Pokłonów przy minus 20 zabrało się policji 140 tysięcy zwolenników Putina (antyoranżystów) - dane według ruskiej policji.

Natomiast na Placu Błotym prowokatorów białej rewolucji i ich popleczników z hasłami o "uczciwe wybory prezydeckie" i "Chutin Puj" było 34 tys. zaś zdaniem organizatorów (Niemcow, Jabłoko, Głos) - 120 tys.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/arty.....e-won.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 04 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleksander Dugin o Globalnym Imperium Zła - przemówienie na Pokłonnej Górze 4.02.2012szybkie tłumaczenie :

Drodzy Rosjanie! Dzisiaj Globalne Amerykańskie Imperium chce przejąć kontrolę nad wszystkimi krajami świata, nie pytając o zgodę nikogo. Oni za pomocą piątej kolumny przejmują zasoby krajów, oni wtargnęli w Afganistan, Irak, Libię a w najbliższych dniach Syrię i Iran.
Ale celem ich jest wtargnąć w Rosję - i wy jesteście ostatnią przeszkodą na drodze do zbudowania Globalnego Imperium Zła I Ich agentura działa z dwóch stron: ze strony radykalnej opozycji, która zbiera się na teraz na Placu Błotym i ze strony ich agentów wpływu wewnątrz samej władzy. Oni robią wszystko by osłabić Rosję by otworzyła drzwi i by ustanowić nad nami globalną kontrolę ...
Zeby uchronić się od tego poważnego niebezpieczeństwa które zawisło nad nami powinniśmy być zjednoczeni, solidarni zmobilizowani. Powinniśmy pamietać że my Ruskije i że przez tysiąclecia chroniliśmy wolność i niezależność naszego kraju; przelaliśmy morze krwi swojej i cudzej - żeby Rosja była wielką. I Rosja będzie wielka albo nie będzie jej wcale ...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dromek
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 05 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:
przelaliśmy morze krwi swojej i cudzej - żeby Rosja była wielką. I Rosja będzie wielka albo nie będzie jej wcale ...oby końcówka jego wypowiedzi ciałem się stała.
To , że ruskie przelały morze krwi polskiej wątpić nie śmiemy. Nie zapomnimy też Powstania Listopadowego, Styczniowego, Sybiru, Powstania Warszawskiego i całej II WW ani okresu stalinowskiego i zgadzamy się bezapelacyjnie z tym, że wszystko to służyło celowi, aby Rosja była wielka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:19, 05 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dromek napisał:
aximia napisał:
przelaliśmy morze krwi swojej i cudzej - żeby Rosja była wielką. I Rosja będzie wielka albo nie będzie jej wcale ...oby końcówka jego wypowiedzi ciałem się stała.
To , że ruskie przelały morze krwi polskiej wątpić nie śmiemy. Nie zapomnimy też Powstania Listopadowego, Styczniowego, Sybiru, Powstania Warszawskiego i całej II WW ani okresu stalinowskiego i zgadzamy się bezapelacyjnie z tym, że wszystko to służyło celowi, aby Rosja była wielka.


Rosjanie przelewali też i swoją krew dla wyzwolenia innych narodów; w samej tylko Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej po stronie Związku Radzieckiego zginęło

27 milionów ludzi,

zarówno wśród wojskowych, jak i ludności cywilnej. To niemal połowa ,wszystkich ofiar II wojny światowej.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jbravo
Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 07 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dromek napisał:
aximia napisał:
przelaliśmy morze krwi swojej i cudzej - żeby Rosja była wielką. I Rosja będzie wielka albo nie będzie jej wcale ...oby końcówka jego wypowiedzi ciałem się stała.
To , że ruskie przelały morze krwi polskiej wątpić nie śmiemy. Nie zapomnimy też Powstania Listopadowego, Styczniowego, Sybiru, Powstania Warszawskiego i całej II WW ani okresu stalinowskiego i zgadzamy się bezapelacyjnie z tym, że wszystko to służyło celowi, aby Rosja była wielka.


Przejdźmy chociażby w poniższym filmie do 7:17 i posłuchajmy co czym mówi David Duke:


David Duke napisał:
We don't hear a peep out of the biggest mass murder in history, the Jewish-led bolshewic murders in gulag of Soviet Russia. No violins, no remembrances, no trials for murderers, no hunts for the criminals. The media has even told you that the gulag murder machine was dominated by Jews. Read nobel prize winner Alexander Solzenicyn. He will enlighten you.


Wniosek jest oczywisty użytkowniku dromek. Nie powinieneś mieć za złe nic ruskim za to, że pod groźbą strzału w tył głowy wykonywali polecenia syjonistycznych przywódców i wszędobylskich agentów, którzy użyli tego narodu jako narzędzia do wykonywania mordów m.in. na narodzie polskim.

Biedni syjoniści. Ci to dopiero mają sprane mózgi przez religię jak to ładnie ujął użytkownik Wld Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 12 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergiej Kurginian -warto spojrzeć na tego faceta,który w pojedynkę rozgromił opozycję skuteczniej niż 10 armii OMON-u,który (o paradoksie), będąc komunistą pogrzebał wyborcze szanse Zuganowa i który będąc krytykiem Putina istotnie wzmocnił jego wyborczy ranking.
Zanim do tego doszło,zanim odbył się miting na Pokłonnej Górze o którym pisze @aximia dwa posty wyżej,sprawy miały się tak:
wybory rzecz jasna nie były sfałszowane i Kurginian jak każdy rozsądny człowiek doskonale o tym wiedział.Dlatego już w połowie grudnia w imieniu ruchu "Sens Czasu" zwrócił się z apelem do całej protestującej opozycji,i do tej parlamentarnej i do poza parlamentarnej,aby poparła jego wniosek o powtórne przeliczenie głosów.Nie zgodził się z wnioskiem opozycji o odwołanie szefa Centralnej Komisji Wyborczej,słusznie konstatując że ewentualne fałszerstwo jest przestępstwem a wówczas szef komisji powinien trafić do więzienia.Ale do tego potrzebna jest przewidziana konstytucją procedura ponownego przeliczenia głosów i sprawdzenie wszystkich protokołów terenowych komisji wyborczych.
Nikt z przedstawicieli opozycji wrzeszczącej na całe gardło o fałszerstwach wyborczych,nie poparł tego wniosku.

Mając atut tak mocny jak brak poparcia dla wniosku o przeliczenie głosów,Kurginian 25 stycznia wystąpił w kolejnej edycji "Historycznego procesu" i po prostu zmiażdżył adwersarzy.Obnażył ich prawdziwe intencje,zdemaskował ich powiązania,przygniótł ilością kompromitujących faktów.
Dzisiątki milionów ludzi,którzy czy to z braku czasu,możliwości,nie wiedziało,teraz dowiedziało się o kulisach wydarzeń które miały decydujący i niestety niszczący,wpływ na losy kraju.
Każdy kto ma możliwość powinien to koniecznie obejrzeć Od gorbaczowskiej głasnosti do internetowych rewolucji
Efekt wywołany programem a spotęgowany wizytą liderów opozycji w amerykańskiej ambasadzie,był piorunujący.Tzw zwykli ludzie (bo przecież nie ci którzy na polityce się znają),uzmysłowili sobie o co tak na prawdę idzie owej "opozycji".
Segiej Kurginian zwrócił się do wszystkich: społecznych,politycznych,intelektualnych,kulturowych i diabli wiedzą jakich jeszcze ,sił aby powiedzieli :Nie dla pierestrojki II ,Oranżowa rewolucja nie przejdzie! Nie pozwolimy zburzyć kraju!
Na apel odpowiedziała większość liczących się i szanowanych, person działających w publicznej przestrzeni:Michaił Leontiew,Maksym Szewczenko,Aleksander Dugin,Anatolij Waserman,Aleksander Prochanow,Paweł Popowskich,Nikołaj Starikow.
Choć ich nazwiska nic nie mówią polskiemu odbiorcy ale zapewniam że każdy z tych ludzi to "człowiek instytucja" ,"człowiek legenda"- jednym słowem "ktoś".
Tak się złożyło że większość z nich w najlepszym wypadku jest krytyczna wobec Putina a wielu jest jego przeciwnikami.Różni ich wiele;jedni są prawosławnymi konserwatystami inni ateistami ,komunistami,monarchistami lub demokratami,ale jedno ich łączy - są patriotami
1 lutego,czyli na 3 dni przed mitingiem na Pokłonnej Górzy,w programie Historyczny proces,jest już wyraźny podział na "oranżystów" i "antyoranżystów"."Oranżyści" nawet nie zaprzeczają że w 1996 r sfałszowali wybory na rzecz Jelcyna ( faktycznie wygrał je Zuganow).Kurginian publicznie apeluje do Ginedija Zuganowa aby odciął sie od "oranżystów".I
4 lutego ma miejsce słynny "antyoranżowy" miting.Słynny bo przyszło na niego 150.000 osób a nie 15.000 jak zapowiadali organizatorzy.Słynny też dlatego że za "nadfrekfencje" organizatorzy zostali ukarani mandatem 1000 rubli.
10 lutego zawiązuje się "antyoranżowy komitet"
http://translate.google.pl/translate?hl=.....md%3Dimvns
http://anti-orange.ru/
23 lutego będzie miał miejsce kolejny antyoranżowy miting którego nie należy mylić z mającym odbyć się w tym samym czasie mitingiem poparcia dla Putina.
Nawiasem mówiąc na miting Putina nie chcą wyrazić zgody władze Moskwy.Twierdzą że miasto nie ma realnych możliwości aby bez zakłóceń miejskiego porządku zabezpieczyć dwustu tysięczne zgromadzenie.( ten szczegół polecam uwadze zwłaszcza tych którzy bezkrytycznie wierzą w liczebność "opozycyjnych" mitingów )
http://translate.google.pl/translate?hl=.....md%3Dimvns
http://www.vesti.ru/doc.html?id=711876
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:25, 13 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Putin powinien zostać ?
czyli młodzieżowy klip obrazkowy z przestrogą
przed uczestnictwem w oranżowych mityngach

Tłumaczenie napisów na obrazkach:

napisy: "ropa naftowa, zakłady pracy"
[opływające do USA z Jecynem i powracające z Putinem na tle mapy Rosji]

napis : "demokracja" [na tle fotografii oranżysty Niemcowa]

napisy na końcu klipu:
"Wojna informacyjna stała się obecnie bardzo intratną metodą walki, można zmienić władzę nie uciekając się do używania broni. W USA już od pół roku przygotowuje się opinię publiczną. Opowiadają tam jak to OMON w Rosji bije staruszków. A przed mityngami na kanale FOX wyszła fałszywka. Dlaczego?
Nieważne po co idziecie na mityng, czy po to by sobie postać, czy przeciw edra [?]; to ich nie interesuje dla nich ważne żebyście wyszli. Następnie będzie sprowokowany konflikt i to będzie pokazane wszędzie w masmediach. Niemcow, Kasparow już przy Jelcynie pokazali co potrafią rozkradając państwo. Nie bądźcie jak stado baranów! Chcą nas rozwalić od wewnątrz! Cały Youtube i Kontakt zawalony jest trolami więc nie dziwcie się komentarzami.
Każdy ma swoją głowę na karku ale ojczyzna nasza jest jedna. Rozpowszechniajcie to wideo nie bądźcie obojętni dla losu swojego kraju. Nie chodźcie na mityng i nie powtarzajcie błędów historii. "


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 28 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby w pełni zrozumieć zamieszczony niżej felieton,prócz włączenie polskich napisów (CC),trzeba wiedzieć o kilku sprawach.Felieton wygłaszany był pod koniec stycznia czyli w momencie największego mitingowego szaleństwa tzw opozycji i "dopinania na ostatni guzik" przygotowań do wyborów prezydenckich."Opozycja" świetnie zdawała sobie sprawę że nie będą to zwyczajne wybory a forma referendum,narodowego plebiscytu.Wskazywały na to nadzwyczajne przygotowania;kamery w punktach wyborczych,dziesiątki tysięcy obserwatorów,liczne społeczne inicjatywy powstałe na okoliczność "pilotowania" przebiegu wyborów.Dla każdego inteligentnego człowieka,a "opozycjoniści" wprawdzie są łajdakami ale nie idiotami,oczywiste było że tu chodzi o coś więcej.Mówiąc wprost-ekipa Putna chciała znać prawdziwy wymiar społecznego poparcia.Nie "podrasowany" przez chcących się przypodobać urzędników-gorliwców,a prawdziwy.Znać swoje "aktywa" ( a te będą potrzebne w najbliższej przyszłości) to ważna sprawa.
"Opozycja" doskonale wiedziała kto wygra te wybory i w dodatku że wygra je uczciwie, dlatego postanowiła za wszelką cenę nie dopuścić do tego aby prezydenckie wybory wogóle się odbyły.Licząc na jakieś "sytuacje nadzwyczajne" rozpoczęli "wojnę na mitingi" ale przegrali ją z kretesem albowiem kontr mitingi były liczniejsze tak pod względem liczebności uczestników,częstotliwości a także geograficznego zasięgu.
Wiedząc że Miedwiediew byłby przez USA bardziej pożądany na stanowisku prezydenta poszli na całość.Podczas spotkania Miedwiediewa z przedstawicielami partii pozaparlamentarnych (mylnie określanych w polskich mediach "spotkaniem z opozycją" ),Sergiej Udalcow zaapelował do Miedwiediewa o powstrzymanie marcowych wyborów i przesunięcie ich terminu na 2013.
http://translate.google.pl/translate?hl=.....4Q7gEwAzgK
http://www.rosbalt.ru/politrally/2012/02/20/948023.html
Prezydent Miedwiediew choć miał takie konstytucyjne uprawnienia nie zrealizował marzeń Udalcowa.Swoją drogą ciekawa postać ten Udalcow,polska prasa tak często o nim pisze,ale co on za jeden nie pisze.A przecież jest o czym,wprawdzie jego (Siergieja) osiągniecia są jeszcze niezauważalne ale za to tradycje rodzinne doprawdy imponujace.
Siergiej Stanisławowicz Udalcow to prawnuk sławnego pradziada -bolszewika Iwana Dymitrewicza Udalcowa
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%B.....0%B8%D1%87
wnuk słynnego historyka dyplomaty ambasadora Iwana Iwanowicza Udalcowa
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%B.....0%B8%D1%87
i sławnej babci Zinaidy Udalcow
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%B.....0%BD%D0%B0
Piękne tradycje,czego tu się wstydzić? co prawda Siergiej Udalcow nikogo nie reprezentuje,nie ma żadnego programu,ale każdy przyzna że władza należy mu się już z samego faktu urodzenia.
A wracając do treści felietonu; należy również dodać że został wygłoszony w momencie największego społecznego oburzenia wywołanego poczynaniami amerykańskiego ambasadora.
(prelegent używa nieznanego u nas pojęcia "złoty miliard".wyjaśniam że choć samo pojęcie jest nieznane to problem znany )

Post o treści:
JAR napisał:
Bimi odpowiedz mi czy placisz Pszekowi za jego "produkowanie" sie, albo Jerzemu S? Bo jak mozna spedzac tyle czasu na podrzednym forum Prawda2 piszac o rzeczach, ktore zwyklego szaraka nie interesuja, a nie interesuja go bo nie jest w stanie zweryfikowac tego czy ci "dobrze poinformowani" tudziez "przekonani o slusznosci swoich sadow" lub zwyczajnie "superoswieceni" Pszek, Jerzy S i im podobni, mowia naprawde "PRAWDE"

jako nie mający żadnego związku z tematem został usunięty.Z prywatnymi pytaniami do Bimi (lub kogokolwiek innego) należy zwracać się za pośrednictwem innych środków,a winą za własną impotencję,tę intelektualną również,najlepiej obarczyć:boga,naturę,przeznaczenie,itd.W każdym razie nie mnie,ja nie ponoszę odpowiedzialności za to że osoba mająca dostęp do netu nie jest w stanie weryfikować prostych faktów.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:12, 01 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed obejrzeniem filmiku (do czego szczerze zachęcam),pragnę przybliżyć postać "prelegenta".To Aleksander Prochanow osoba nie całkiem obca nawet polskiemu czytelnikowi a w Rosji niezwykle popularna.
Prochanow to doskonały pisarz i dziennikarz ale także działacz polityczno-społeczny o którym jedni mówią "ultra nacjonalista" inni zaś "patriota".(nie zamierzam rozstrzygać tego sporu).Jest redaktorem naczelnym gazety Zawtra(Jutro) i jest znany z dość ostrej retoryki.Na tyle ostrej że niedawno ortodoksyjny rabin z Izraela Michaił Finkel wywołał niezwykłe poruszenie tym że nie gdzie indziej a właśnie za pośrednictwem gazety Zawtra zwrócił się z listami do Aleksandra Prochanowa I II
Rabin Finkel swą pozycję przypieczętował w izraelskiej telewizji,mówiąc że Żydzi nie tylko nie powinni oburzać się retoryką Prochanowa, ale powinni przeprosić Rosjan bo mają za co;za rewolucje,za czerwony terror,za oligarchów,za dzisiejsze protesty "białych wstążek".A Putinowi -dodał rabin Finkel,żydzi powinni postawić pomnik za to że przy wszystkich swych złych doświadczeniach z żydami jeszcze nie stał się antysemitą
( dokładnie to i jeszcze więcej, ku zgorszeniu prowadzącego, powiedział rabin Finkel )
Aleksander Prochanow wraz z grupą innych znanych osób powołał do życia "Izborski Klub" o czym wspomni na filmie
(Izborsk to symbol rosyjskiej państwowości) .Na inauguracyjne posiedzenie Izborskiego Klubu przybył minister kultury Władimir Medinskij I to by było tyle ile trzeba wiedzieć dla pełniejszego zrozumienia filmowego felietonu Okupacja


_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:06, 05 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:
Ciekawostka: w drodze na szczyt APEC we Władywostoku Wladymir Wladymirowicz spotkał się ornitologami zajmującymi się ochroną żurawi syberyjskich, wziął tez udział w eksperymencie pn. Przelot Nadziei

Ta ciekawostka w istocie jest ważnym wydarzeniem które było przez rozmaite media komentowane rozmaicie.Przy czym o ile rosyjskojęzyczni komentatorzy nawet ci najbardziej krytyczni wiedzieli o co chodzi,to polskojęzyczni wykazywali się wyłącznie amatorszczyzną,brakiem wiedzy,o głupocie (bo tylko głupiec wdaje się w tematykę której nie rozumie),nie wspominając.
Cytat:
Naród głupi wszystko kupi, tak myśli większość polityków. Czasami jednak zamiast poparcia ‘narodu głupiego’ narażają się na śmieszność. To spotkało Putina, który nie raz pragnął podbić serca rodaków swą ‘miłością do przyrody’.

http://zawisza.nowyekran.pl/post/76571,nie-chcialy-za-putinem
Władimir Władimirowicz z pewnością kocha przyrodę ale w tym przypadku nie tylko o nią chodziło.Udział prezydenta Rosji w programie Lot Nadziei był gestem, żeby nie powiedzieć aktem,politycznym.Odwołując się do kulturowego kodu czytelnego dla wszystkich Rosjan,Putin potwierdził swe wcześniejsze-sprzed 12 lat, jak również te ostatnie-przedwyborcze, stanowisko w pewnych ważnych kwestach.
Żuraw biały ma swe specjalne,symboliczne,miejsce we wspomnianym kodzie a troska o tego ptaka ma wymowę znacznie głębszą niż troska o zagrożony gatunek fauny.
W 1957r powstał film rok później nagrodzony w Cannes "złotą palmą" Lecą żurawie.Do filmowej muzyki poeta napisał tekst i powstała do dziś najbardziej rozpoznawalna ballada odnosząca się do rosyjskich żołnierzy poległych w IIWŚ.Od tamtego czasu żuraw stał się synonimem poległego żołnierza który pod postacią białego ptaka wraca w ojczyste strony.Symbolika białego żurawia stosowana jest na wielu pomnikach https://www.google.pl/search?q=%D0%BF%D0.....4QSyooCQBw
Poległy żołnierz,powracający żuraw,wojna,pamięć-te pojęcia są już zrośnięte na stałe.A Putin swym udziałem w projekcie Lot Nadziei symbolicznie potwierdził że tak będzie już na zawsze.
Czasem wydaje mi się że żołnierze którzy nie powrócili z krwawych pól,nie zlegli w ziemi na której polegli a zmienili się w Białe Żurawie.Oni do dziś od dawnych czasów lecą i mówią do nas.Czy nie dlatego tak często milkniemy ze smutkiem patrząc w niebo? I

_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 13 Lut '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Władimir Putin zaskoczył uczestników zjazdu "Rodzice Rosji". Prezydent bez zapowiedzi wkroczył na salę obrad i obiecał delegatom, że państwo będzie pomagać wszystkim, którzy adoptują sieroty. W Rosji od kilku miesięcy trwa burzliwa dyskusja na ten temat. Wywołała ją ubiegłoroczna ustawa zakazująca Amerykanom adopcji rosyjskich dzieci.

Poinformowały polskie media i jak zawsze poinformowały kłamliwie.Kłamstwo a co ważniejsze jego intencja jest wystarczającym powodem aby szeroko otworzyć wrota prawdy.
"Zjazd rodziców" nie miał związku z zakazem adopcji dla Amerykanów.Zjazd zwołany był w związku z groźbą uchwalenia pakietu norm prawnych dotyczących nieletnich
Inkryminowane prawa,mówiąc bez owijania w bawełnę,są narzucane przez USA wszystkim zachodnim państwom i są gotowym choć nie zawsze aktywnym narzędziem brutalnej urzędniczej ingerencji w struktury rodziny.Prawa te obowiązują również w Polsce choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.Ot-czasami kogoś zaniepokoi taka czy inna urzędnicza decyzja viewtopic.php?t=11872 viewtopic.php?t=10996 viewtopic.php?t=7998 ale jak na razie nie znalazł się jeszcze tak odważny publicysta polski który napisałby prawdę o tym zjawisku.Dodam-zjawisku niebezpiecznym niczym tykająca bomba.*
Kilka lat temu przyszła też kolej na Rosję i grupa liberalnych aktywistów podjęła próbę przeforsowania "ustaw o ochronie praw dziecka" I
Od tego momentu rozpoczęły się społeczne protesty wobec tych zamiarów.Protestują komuniści i bożoojczyźniani,pedagodzy i rodzice,Cerkiew i Meczet,socjaliści i monarchiści, jednym słowem krócej byłoby wymienić tych kto "za" niż tych którzy "przeciw"
http://stop-vto.ru/wp-content/uploads/2012/06/IMG_0551-650x433.jpg
http://img1.1tv.ru/imgsize640x360/PR20120922182448.JPG
http://ruskline.ru/images/2012/24288.jpg
http://maxpark.com/static/u/article_image/12/09/24/tmpD6ZLzH.jpeg
Prócz mitingowych haseł w rodzaju:" Liberałowie! Odebraliście nam już wszystko zastawcie nam dzieci", "Mamy tylko dzieci i będziemy je bronić" , argumenty przeciwników są takie że żadne nowe regulacje prawne dotyczące nieletnich nie są potrzebne gdyż od kilkudziesięciu lat istnieją w kodeksie rodzinnym i karnym narzędzie doskonale chroniące dzieci przed środowiskową,w tym rodzicielską , patologią.
http://translate.google.pl/translate?hl=.....CDMQ7gEwAA
Na przestrzeni kilku lat Rosjan walczących z zagrożeniem wspierali aktywiści z różnych europejskich państw którzy w dyskusjach również telewizyjnych II,opowiadali jak to prawo działa w praktyce,do jakich ludzkich dramatów doprowadza.
Entuzjastycznie wypowiadali się tylko przedstawiciele jednego europejskiego państwa.Spróbujcie zgadnąć kim są ci "prymusi"Laughing
10 lutego z inicjatywy Siergieja Kurginiana wszystkie rozproszone dotąd organizacje zebrały się i dopiero tam powołano do życia Wszechrosyjski Kongres Rodziców .Na zjazd nieoczekiwanie przybył W.Putin i już sam ten gest był ważną deklaracją polityczną .Jeszcze ważniejsze było to co powiedział i zadeklarował,a powiedział że żadne prawa a tym bardziej te dotyczące spraw tak delikatnych jak rodzina i dzieci,nie mogą być przyjęte bez pełnej społecznej aprobaty.Zadeklarował też że on jako prezydent dopilnuje tego aby żadne zmiany w tej sferze nie zaistniały bez zgody głównych sił społecznych.
cały zapis Kongresu (w 10 częściach) http://www.youtube.com/watch?v=1soTuHtu2Go

* czy jest już dla was jasne na podstawie czego można pozbawić rodzica praw za to że np ma ( w danym momencie) niewłaściwe poglądy viewtopic.php?t=3230 albo za to że włada niepożądanym językiem viewtopic.php?t=4546
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:47, 23 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

List z Rosji – kraj w oczach mieszkanki Moskwy.
Cytat:
20 Marzec 2013

Komentarz: Redakcja StSy otrzymała parę dni temu odpowiedź od czytelniczki i przyjaciółki z Moskwy na zapytanie o rzeczywistą sytuację w Rosji. Prezentujemy odpowiedź bez zmian. Rzuca ona sporo światła na realia rosyjskie, zaprzeczając jeszcze raz propagandzie różnorakich, polskojęzycznych, nawiedzonych wyznawców i entuzjastów “jedynego rosyjskiego patrioty” z jego “patriotycznym otoczeniem”. Analogii do sytuacji w naszym kraju aż zbyt wiele. Jak zwykle nie życzymy miłej lektury, bo nic tu miłego, życzymy czytania uważnego i ze zrozumieniem. Redakcja StSy.

Cytat:
Witaj S…, pesymisto… Ale Ty trudne zadania zadajesz!Zyje “niestety” w enklawie – Moskwie i prawde mowiac nosa nie wychylam poza nia. Ciezko bedzie z obiektywizmem…no, ale posklejam glosy innych i postaram sie.Po pierwsze, dobre zdanie o sytuacji maja tylko ci, ktorym sie zyje dostanio /powodzi/ – ci, z roznych przyczyn sa nieco oderwani od rzeczywistosci – z moich osobistych doswiadczen to albo ludzie zajmujacy wysokie stanowiska albo stanowiska umozliwiajace branie duzych lapowek. Od razu mowie, ze w dane statystyczne nie wierze. Generalnie jest dylemat: albo chleb, albo buty. Ludzie pija. Wzrasta regularnie popyt na narkotyki. Tony tego dranstwa corocznie bezpiecznie “laduja” w Rosji, sa tez “osiagniecia” lokalnych chemikow – mocne, tansze, szybszy zgon.Raz w tygodniu wyjezdzam do pracy za miasto – niezbyt daleko, ale juz po opuszczeniu granic Moskwy strasza polamane ploty, zapuszczone dzialki a nad tym wszystkim pysznia sie nowe domy, w ktorych mieszkania ludzie kupuja zwykle na kredyt.
Przyjezdni psiocza – znajoma fryzjerka z Dagestanu mowila mi ostatnio, ze tam placa nauczyciela 6 tys rubli /600zl/, wiec jej siostra pracuje w sklepie, bo w nim zarabia 8 tys.
A dyrektor szkoly, w ktorej ucza sie moje dzieci, za trzy miesiace pracy wzial premie 300tys. I to jest informacja z pierwszej reki. Takie premie sa mozliwe, szkoly przeszly na jakies…inne finasowanie, dosc zagmatwana sprawa, nikt logicznie nie moze tego wytlumaczyc. W kazdym razie, jesli o stolice chodzi, to biede nauczycieli mozna juz miedzy bajki wlozyc. W regionach jak widac nie. I tu i tu sale sportowe jak zwykle w oplakanym stanie. Zamyka sie szkoly – z powodu malej liczby dzieci. Nie chodzi o to, ze nagle stalo ich mniej, nagle stalo sie nieoplacalne utrzymywanie szkoly. To samo szpitale, przychodnie. Dzieci beda isc po 7-8 km do szkoly, a kobiety beda sie modlic, zeby zdazyli ich dowiesc na porodowke cholera wie gdzie. Kto dostanie udaru – nie zdazy sie pomodlic. Za to wiekszosc umrze zaszczepiona, bo ganiaja cie, jesli probujesz od tego wymigac dzieciaka Ciagle jakies “pierepalki” i wymiane swistkow mamy z pania pielegniarka w szkole.

Mamy tu tez pelno “chetnych do pracy” emigrantow z osciennych panstw, ktorzy ni be ni me po rosyjsku, ale obejsc sie bez nich podobno nie mozemy – my, z wielkich miast. Z trudem w to wierzymy slizgajac sie po oblodzonych trotuarach i buksujac na nieodsniezonych ulicach. Coraz wiecej i wiecej ich w kazdej sferze uslug.

No i jak moze sie czuc czlowiek, czy to ze wsi, czy z miasta, dowiadujac sie o mega przekretach – jak nie o 8 razy zwiekszyly sie koszty olimpiady, to pan minister obrony niewiadomo gdzie podzial kazdego czwartego rubla, ktory nie trafil tam, gdzie na niego czekano, za to nastepny likwiduje onuce i to wiadomosc na pierwsze strony – smiech! Co mniej pesymistycznych ratuje moze wizja “krzemowej ruskiej skolkowej doliny” – kolejnego utopijnego dla funduszy projektu, w ktorym ludzie pokroju Czubajsa czuja sie jak ryba w wodzie. Zadziwia nachalstwo – nie wystarczy juz ukrasc, trzeba ukrasc maksymalnie duzo. I nikt z nich nie siedzi na lawie oskarzonych, tylko wystepuje w charakterze “swiadka”. To sie nazywa “miec glowe” takie prawo ustanowic.

Na prowincji zycie kwitnie wydaje mi sie tylko tam, gdzie sa jakies galezie produkcji – montazownie jakies, “farmerstwo” jak wiadomo oplaca sie juz tylko w “globalnej” skali, typu 1000 krow, albo 1000 hektarow – daje to mozliwosc kontraktow na zbyt.

Emigracja ma miejsce. Emigruja i “mozgi” i zwykli obywatele, ktorzy gdzies tam zobaczyli mozliwosc zaczepki. Czego oczekuja, nie wiem. Chyba innego bagna. Mysle, ze Eden jest dostepny daleko nie kazdemu.
Przychylam sie do mnienia jednego znajomego – zyjemy w globalnej wiosce, majacej na celu wychodowac niewolnikow do pracy. Zbedni beda likwidowani – wszystko jedno czym – glodem, chorobami, bombami.
Spotykam czasem fanatykow, ktorzy marza o “slowianskim sojuszu”. W ich mnieniu to, co jeszcze istnieje na fanatyzmie i opiera sie.

Z pozdrowieniem – K…

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/201.....ki-moskwy/
_________________
Karoń, ks. Glas - męczą Cię? oglądaj na 1.5 prędkości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 23 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@November09 proszę nie wklejać gównianych tekstów szemranego pochodzenia (gównianych bo prócz niejasnych impresji nie przekazujących żadnej konkretnej informacji).Listy w wirtualnym wydaniu w przeciwieństwie do papierowych które po odpowiednim zmiękczeniu można jeszcze jakoś spożytkować,nie nadają się dosłownie do niczego.
"Autora" listu,oczywiście gdyby takowy istniał,należałoby odesłać do odpowiednich źródeł bo aż dziw bierze dlaczego taki niedoinformowany (niby z Moskwy pisze a o elementarnych sprawach pojęcia nie ma-swołocz jakaś)
Szanowny autorze listu racz sobie uświadomić że w 1993r twoja ojczyzna utraciła część suwerenności i twoje dole i niedole są tego skutkiem.
To kwestie ustrojowe zaklepane w konstytucji.Konstytucji przyjętej w grudniu 1993r czyli po zbrodniczym rozstrzelaniu legalnego parlamentu w październiku 1993r .
Artykuł 13 rzeczonej konstytucji zakazuje ideologii,zakazuje nie wprost ale poprzez odgórnie narzuconą "różnorodność".
Wydawałoby się-drobiazg,ale ten "drobiazg" uniemożliwia sprzężeniu się wiele społecznych inicjatyw w jeden silny nurt,np w sprawie tzw wychowania patriotycznego.Kiedy liczne organizacje zwróciły się do prezydenta Putina o jakieś działania w tej kwestii,wszystko co mógł prezydent państwa to zaapelować do wszystkich (Cerkwi,wychowawców,organizacji kombatanckich,młodzieżowych,mediów,itp) o aktywność w tej kwestii.Ktoś mógłby zapytać się skąd wogóle wzięła się kwesta patriotyzmu.Ano wzięła się stąd że do niedawna rosyjskie dzieci uczyły się z podręczników "zafundowanych" przez Sorosa .W owych sławnych podręcznikach Dostojewski zaliczony był do "pisarzy religijnych",historię największych lądowych bitw w dziejach ludzkości (Stalingrad,Łuk Kurski) zamknięto w jednym zdaniu zaś bitwie pod Midway poświęcono kilka rozdziałów.
W Polsce sławnej z karykaturalnego wręcz włazidupstwa względem USA takie drobiazgi przeszłyby niezauważone ale w Rosji jest inaczej,tam takie drobiazgi uwierają a nawet oburzają.
Lud chciałby likwidacji V kolumny,woła o nowy 1937 rok,wie o tym każdy ( tym bardziej znani publicyści ) że Putin ma społeczny mandat do czystki elit,niestety nie jest to proste (tak jak kiedyś Laughing )
Nie jest proste ale nie niemożliwe.Najważniejsze aby uświadomić sobie że konieczne są zmiany systemowe a nie personalne.Bez zmiany systemu nie będzie ten Czubajs to będzie inny.
Priorytetem jest wyrwanie banku centralnego z międzynarodowych sideł i podporządkowanie go państwu.Nacjonalizacja rubla-droga do wolności Rosji,ale do tego potrzebna jest armia gdyż jak wiadomo dolar dzierży się tylko i wyłącznie na sile armii .
Co z rosyjską armią? Jak zapewnia generał Iwaszow (którego trudno podejrzewać o "proputinizm") Armia jest w dobrych rękach
A to wszystko dlatego że dzięki bogu najwyższemu nie wszyscy piszą głupie listy ale są jeszcze tacy którzy piszą projekty mądrych ustaw i tacy którzy te ustawy popierają.
Dajmy na to deputowany Jewgeni Fiodorow z inicjatywy którego przyjęto ustawę zakazującą obywatelom USA adopcji rosyjskich dzieci,który wniósł projekt ustawy zakazującej urzędnikom państwowym posiadania kont bankowych i nieruchomości za granicą
Zakaz posiadania zagranicznych kont bankowych już obowiązuje, kwestie nieruchomości ciągle się dyskutuje.To zrozumiałe jako że różne bywają nieruchomości i różne zagranice.Każdy czuje różnicę między apartamentem na Manhatanie a odziedziczony w spadku po babci ogródkiem działkowym pod Kijowem,trzeba tylko to "czucie" przełożyć na prawo i to w sposób który broń boże nie obrazi jakiejś zagranicy.(że niby są gorsze i lepsze zagranice)
A ty mistrzu epistolografii jeśli zależy ci na utrzymaniu tego kierunku śmigaj jutro na miting (g 13 Moskwa skwer Puszkina )
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szczypior
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 241
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 27 Mar '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lud chciałby likwidacji V kolumny,woła o nowy 1937 rok,wie o tym każdy ( tym bardziej znani publicyści ) że Putin ma społeczny mandat do czystki elit,niestety nie jest to proste (tak jak kiedyś)

Nie tylko rosyjski lud tęskni za latami trzydziestymi. Widziałem taki plakat:
Ruskie powinni też taki plakat sobie zrobić, najlepiej ze Stalinem, wprowadzić go w życie a potem wspólnie z Niemcami zapomnieć o roku 1941...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 07 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W miniony piątek dziennikarz niemieckiej agencji medialnej ARD przeprowadził wywiad z prezydentem Putinem.
Pierwsze pytanie zatroskanego dziennikarza dotyczyło rewizji w biurach rosyjskich organizacji pozarządowych.
W.Putin ukoił niepokój dziennikarza udzielając mu wyczerpujących odpowiedzi.Rewizje mają związek z uchylaniem się owych organizacji od obowiązków do jakich zobowiązuje je obowiązujące prawo tj zarejestrowania się jako "obcy agent".
Ustawa obowiązująca w RF od listopada zeszłego roku jest niemal kopią ustawy obowiązującej w USA od 1938r.Oczywiście ten ostatni fakt, od 80-ciu lat nikogo jeszcze nie zaniepokoił.(niechby spróbował Laughing )
Według danych wynikających z dokumentów rosyjskich organizacji pozarządowych za okres obowiązywania ustawy tj 5 miesięcy,dobrzy ludzie z zagranicy przekazali im około 1 miliarda dolarów
http://rt.com/politics/ngos-public-law-russian-392/
Tymczasem w Ameryce i to nie dawno temu ale jak najbardziej teraz,z powodu cięć budżetowych tysiącom ludzi odmawia się terapii onkologicznych.
http://www.washingtonpost.com/blogs/wonk.....sequester/
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 13:07, 27 Kwi '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

25 bm odbyła się 4-godzinna konferencja podczas której Putin odpowiadał na pytania obywateli.Pytań i odpowiedzi było wiele ale na mnie (i nie tylko na mnie) największe wrażenie zrobiła odpowiedź na pytanie dotyczące osoby Anatolija Czubajsa.
Czubajs to taki rosyjski Balcerowicz a gdzie było prawdziwe centrum sterującym reformami wiedzą wszyscy poza dziećmi i pewnym pułkownikiem służb specjalnych
Wiadomo było że reformy odbywały się pod kontrola "amerykańskich doradców" którzy całkiem oficjalnie zatrudniali się przy ministerstwach,wiadomo że plany wszystkich reform z konstytucją włącznie,przygotowano na uniwersytecie harwardzkim.
To jest wiadome,o tym się mówi nie od dziś, stosując (w zależności od prelegenta i audytorium) sformułowań dosadnych lub eufemizmów typu projekt Chazaria , harwardzki projekt
Natomiast po raz pierwszy się zdarzyło że wyartykułował to prezydent Rosji który całkiem otwarcie powiedział że w otoczeniu Czubajsa pracowali kadrowi pracownicy CIA (co przekładając na język potoczny znaczy "problem nie w Czubajsie,Czubajs był tylko twarzą,nie byłby ten Czubajs to byłby inny Czubajs")
http://translate.google.pl/translate?hl=.....l:official
Fragment z odpowiedzią Putina dotyczącą Czubajsa
A teraz gwoli rozrywki, jak to przy sobocie,przeczytajmy co o tym właśnie fragmencie piszą polskie media i to broń panie boże nie te mainstreamowe ale te jak najbardziej całą gębą niezależne Laughing
http://niezalezna.pl/40786-putina-rozmowy-z-prasa
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:01, 23 Lip '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Horror! Amerykańskie media oskarżyły W.Putina o antysemityzm
Poszło o to że W.Putin podczas spotkania z sektą Chabat Lubawicz przypomniał szanownemu audytoriumże decyzję o nacjonalizacji (w tym biblioteki Sznersona) i brutalnych represjach,w imię kłamliwej ideologii, podejmował pierwszy rząd który składał się od 80-85% z Żydów.I
Niby oczywistość,niby dokładnie opisana w tak wielu źródłach że mówić się nie chce-a jednak.
Amerykańscy Żydzi tak liczyli aż doliczyli się że w pierwszej radzie komisarzy ludowych był wszystkiego jeden Żyd-Trocki.
http://www.jewishpress.com/news/breaking.....013/06/20/
(gdzie im się podział Kamieniew ,Zinowiew i pozostali nie mam pojęcia.Pewnie znów zastosowali jedną z tych swoich talmudycznych sztuczek)
Nawiasem mówiąc Berl Lazar (herszt rosyjskich lubawiczan) w wywiadzie udzielonym kilka lat temu,na pytanie jak ocenia takich żydów jak Trocki,odpowiedział że Żyd który dopuszcza się takich zbrodni automatycznie przestaje być żydem.
Więc wychodzi na to że wśród pierwszych bolszewików (roku 1917) wogóle nie było ani jednego żyda. Laughing
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Obywatel Putin
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile