W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Anonymous zapowiada koniec facebooka   
Podobne tematy
Anonymous narzedziem do kontrolowanej rewolucji? 78
Anonymous grożą światowej finansjerze 89
Jak Sony walczy z hakerami25
Pokaz wszystkie podobne tematy (12)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 12849
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rwRIGHT




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:53, 08 Sie '11   Temat postu: Anonymous zapowiada koniec facebooka Odpowiedz z cytatem

Cytat:


Koniec Facebooka 5 listopada?

Anonymous – czyli chyba najbardziej znana grupa hacktywistów na świecie zapowiada rychły koniec najpopularniejszego portalu społecznościowego świata. 5 listopada pożegnamy się z Facebookiem?

W swoim oświadczeniu umieszczonym w portalu YouTube hackerzy grożą Facebookowi nie bez przyczyny. Ich zdaniem bowiem, portal ten zawłaszcza sobie dane osobowe (a także wszelkie inne dane umieszczane przez nas w portalu) na zawsze, bez jakiejkolwiek możliwości ich usunięcia przez nas samych. Tak naprawdę więc, według nich, za możliwość porozumiewania się ze znajomymi i wrzucania zdjęć na swoją ścianę „sprzedajemy” się całkowicie wielkiej korporacji.

Facebook z kolei, sprzedawać ma nasze informacje wszystkim zainteresowanym – czy to organizacjom rządowym czy też innym stronom, które są w stanie spełnić żądania cenowe.

Dlatego też hackerzy grożą Facebookowi, że już 5 listopada bieżącego roku z Facebooka zostaną skasowane absolutnie wszystkie dane. Data 5 listopada jest bardzo ważna dla „anonimowych”, gdyż upamiętnia ona rocznicę tak zwanego spisku prochowego – nieudanego zamachu na króla angielskiego Jakuba I przez Guya Fawkesa. Wydarzenie to było jednym z kluczowych elementów komiksu i filmu V jak Vendetta – z którego właśnie Anonymous zaczerpnęli swoje charakterystyczne maski, i który jest dla nich swego rodzaju biblią – przez antyrządowe i antytotalitarne przesłanie.

Samo oświadczenie możecie obejrzeć poniżej:



Źródło:
Kod:
http://www.geekweek.pl/koniec-facebooka-5-listopada/334699/




Źródło:
Kod:
http://kwejk.pl/obrazek/340881/koniecfejsbuka.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans Olo




Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:14, 08 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to życzę im powodzenia. O ile to nie jeden z fejków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:23, 08 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehe Very Happy
No to będzie pompa na maksa jak naród wróci na naszą klasę i gadu gadu Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:54, 08 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chce to zobaczyc, nie wydaje mi sie, aby faktycznie im sie to udalo
apropo fajnie to zostalo schynronizowane z wejsciem google+ dla wszystkich i facebooka na gielde...
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 08 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe , fajnie . Ile ludzików popadnie w depresję Smile
To mi prezent zrobią ( tylko o jeden dzień spóźniony Wink )
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 08 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie widziałem takiego parcia w mediach, jakie robił facebook, jeżeli chodzi o reklamę. Albo musieli wyłożyć naprawdę kupę forsy, żeby ci wszyscy prezenterzy radiowi tak się jarali tym portalem albo są właścicielami tych stacji...
Dziwna trochę ta deklaracja, kilka miesięcy do przodu... Firma zdąży wszystkie dane pozabezpieczać i skopiować, jeżeli tego jeszcze nie zrobili...
Troszkę w chamski sposób pozyskują wszystkie kontakty mailowe. Włażąc legalnie na skrzynki pocztowe swoich klientów, być może ściągają tylko bazę adresową, ale równie dobrze mogą kopiować wszystkie wiadomości, które się w takiej skrzynce znajdują.
Nawet jeżeli ty nie podasz hasła do swojej skrzynki, to poda je twój znajomy i w ten sposób mają również i twój e-mail. Ja co chwilę dostaję na maila, wiadomość, że mnie jakiś pajac, którego nie znam, zaprasza do grona znajomych.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 08 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt, to co wyprawiają z wyciąganiem haseł to jawna kpina. W dodatku ta nagonka ten znajomy już skorzystał, ten znajomy już wyszukał, kliknij i ty będziesz szczęśliwszy. Ciekawe ile osób naprawdę bezmyślnie wklepuje hasło i "oddaje swoje konto mailowe itp"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rusty




Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:02, 08 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ja, chociaż usilnie o to "prosili" Laughing



maski Fawkes'a na allegro:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=maska+vendetta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:31, 09 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde.....
Tak mi dopiero teraz przyszło to do głowy..............
To jest reklama !!
Przemyślana reklama Facebooka !!
Do listopada będą na nim zarejestrowani nawet ci, którzy mają go w dupie, tylko po to, żeby zobaczyć atak. A wszyscy, którzy mają z nim cokolwiek wspólnego będą wchodzić tam po kilka razy dziennie, żeby sprawdzić czy ich konta jeszcze są.

Pamiętacie, nie tak dawno jakiś brzuchomówca mówił, że popełni samobójstwo w programie telewizyjnym, żeby tylko podnieść oglądalność.

To jest rodzaj samonapędzanej reklamy. Raz popchnięta rozchodzi się po forach i dociera do wszystkich. Pewno ci anonymous do tego służą. Facebook będzie pewno reklamował gwiazdkowe prezenty i zarobi kupę szmalu, więc chce pozyskać jakoś przed świętami większą liczbę klientów. Pomysł jest dobry!

Chodźcie zrobimy filmik, że anonymous zaatakują jedyny portal mówiący prawdę (o kosmitach Wink) Prawda2.info i rozsyłamy po forach i blogach. Zaraz się podniesie oglądalność.

Na początku wielką emocję wywołuje fakt, że zaatakują. Potem dopiero człowiek się zastanawia co. A jak nie wie co, to szuka i sprawdza co to jest. Ktoś kto nie miał do czynienia z reklamą w internecie, nie zauważy tego. Kurde, sam się dałem nabrać. Dziwiłem się, że reklamują się we wszystkich mediach, a tutaj dałem się złapać na reklamę, nie wiedząc o tym. Sprytne.. Zresztą cwani żydowscy przedsiębiorcy dali się poznać ze specyficznych metod działania jak zakładali ten portal.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:36, 09 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest reklama albo nie jest. To tak jak z @Bimim, jest realny lub nie jest..

Ważne wg mnie jest to, że oprócz informacji że będzie atak, pojawia się info dlaczego
No i taki gamoń co ma konto na facebooku czyta, jak fejsik wali w huja. To też jest ważne.
_________________
Genezyp_Kapen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cat-unit




Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 09 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to część planu depopulacji ?
Połowa ludzi mających konto na Pejsie strzeli samobója po 24 h bez swojej ukochanej tablicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 09 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, wypada życzyć sukcesu akcji. Mam nadzieję, że rozpieprzą to gówno, pomyślcie tylko jak się uda to szuje, bankierzy, politycy i cała reszta złodziei i przekręciarzy tego świata będzie telepać dupą Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 09 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Cóż, wypada życzyć sukcesu akcji. Mam nadzieję, że rozpieprzą to gówno, pomyślcie tylko jak się uda to szuje, bankierzy, politycy i cała reszta złodziei i przekręciarzy tego świata będzie telepać dupą Laughing


A może to zbyt wczesny optymizm?

Przyglądnijcie się temu forum dokładniej.

Go Anonymous! Go!

http://www.quofataferunt.com/index.php?o.....Itemid=120

Z translatorem
http://translate.google.pl/translate?hl=.....rmd%3Divns
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:15, 10 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś przyszło mi do głowy czy nie można by było zrobić takiego facebooka ale na zasadach coś typu "opensource" tzn żeby wgląd do kodu (tego po stronie serwera) był jawny oczywiście jest tu parę niedogodności i problemów jak hasła do bazy danych itp ale myślę, że to też jakoś sprytnie dało by się rozwiązać (np dane użytkownika mógłby skasować jedynie właściciel, a wszelkie zmiany w strukturze bazy mogły by być wprowadzone jedynie po zgodzie więszkości użytkowników). Chodzi mi o to żeby zrobić taki portal ale tak żeby każdy mógł wiedzieć jak on funkcjonuje do tego wszelkie dane można by szyfrować tak żeby tylko właściciel profilu miał do nich dostęp po podaniu hasła, a nikt inny nawet swobodnie przeglądając bazę nie byłby w stanie nic się dowiedzieć.
Plusem takiego rozwiązania było by bezpieczeństwo, każda luka pewnie szybko byłaby wyłapywana a mając dostęp do kodu każdy mógłby pracować nad jego ulepszeniem.

Po za tym po głowie mi chodzi właśnie taka też koncepcja firmy żeby taki "facebook" funkcjonował podobnie jak obecny facebook tzn czerpał zyski z reklam ale w przeciwieństwie do facebooka właścicielami byli by wszyscy którzy by pracowali przy takim portalu czy wnieśli swój wkład w jego rozwój. Troche to może chaotycznie napisane ale chodzi mi mniej wiecej o to, że np w 5 osób zakładamy firmę piszemy takiego facebooka i puszczamy w obieg, robimy przy tym super reklamę, że jest bezpieczny bo działa tak i tak, jak nie wierzysz sprawdź. Wszelkie zyski z reklam były by jawne i na początek autorzy decydowali by co z nimi zrobić ale można by ustalić z góry zasady że każdy dostaje kasę za tyle i ile pracy włożył w budowe portalu a cała reszta kasy idzie na rozwój i inwestycje w końcu takie google, gmial też można by w ten sposób zrobić.
Do tego każdy kto by znalazł luke dostawałby za to kasę, żeby portal stawał się coraz bezpieczniejszy. Każdy kto by wymyślił jakąś dobrą funkcjonalność, która by się przyjęła np przez urzytkowników też dostawałby kasę przez co portal by się mógł szybko rozwijać.
Troche to chaotycznie jak zwykle napisałem i może się wydawać lekką utopią ale moim zdaniem coś takiego jest realne do zrobienia po za tym to według mnie jedyna droga żebyśmy wiedzieli co się dzieje z naszymi danymi.
Do tego po co robić dziesiątki wersji tych samych rzeczy jak n-k, facebook, google+ jak można by zrobić jeden bezpieczny portal i rozwijać go i ulepszać maksymalnie.

Po za tym firmy informatyczne obecnie lepiej funkcjonują niż wszelkiego typu państwa:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,.....d_USA.html
więc może warto poniekąd przenieść sposób działania firm na państwo.
Tylko w tym co opisałem główną ideą by było to żeby nie jedna osoba typu Mark Zuckerberg miała profity z całego portalu ale wszyscy którzy by wnieśli wkład w jego rozwój i działanie przeliczając jakoś ile tego wkładu wnieśli, do tego każdy mógłby oddać swój głos w to co chce mieć i w którą stronę ma się rozwijać taki portal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 10 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie kumasz, że w całym fb i innych tego typu portalach najdroższe są właśnie odpowiednio przetrawione dane i to właśnie te dane zarabiają pieniądze. Bez obróbki Twoich danych nie będe wiedział, jaką reklamę Ci wyświetlić, jeśli nie będe tropił tego co robisz w sieci, nie poznam Twoich zainteresowań, miejsc w których lubisz być, nie poznam Twoich znajomych i nie pogrzebię w tym, o czym rozmawiacie. Nie zaproponuję Ci nowych znajomych jeśli w jakiś sposób nie dowiem się, że coś Cię z nimi łączy itp itd.

To nie Ty się dla mnie liczysz, ale to, co mi o sobie powiesz/udostępnisz. Tylko w ten sposób mogę Cię spieniężyć Wink
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:36, 11 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na margine M.Z nie jest jedynym właścicielem.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:45, 11 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glopez napisał:
Chyba nie kumasz, że w całym fb i innych tego typu portalach najdroższe są właśnie odpowiednio przetrawione dane i to właśnie te dane zarabiają pieniądze. Bez obróbki Twoich danych nie będe wiedział, jaką reklamę Ci wyświetlić, jeśli nie będe tropił tego co robisz w sieci, nie poznam Twoich zainteresowań, miejsc w których lubisz być, nie poznam Twoich znajomych i nie pogrzebię w tym, o czym rozmawiacie. Nie zaproponuję Ci nowych znajomych jeśli w jakiś sposób nie dowiem się, że coś Cię z nimi łączy itp itd.

To nie Ty się dla mnie liczysz, ale to, co mi o sobie powiesz/udostępnisz. Tylko w ten sposób mogę Cię spieniężyć Wink


To wszystko można zrobić w sposób anonimowy, oraz tak żebyś mógł wybrać jakie reklamy chcesz, uniknięcia reklam raczej się nie da bo nie będzie zysków więc sposób facebooka akurat jest w miarę dobry bo mają małe reklamy, które nie rzucają się w oczy i jak Cie nie interesują to da się z tym żyć w przeciwieństwie to wszelkich irytujących wyskakujących okienek z innych portali.

Chodzi mi głównie o to żeby nikt nie miał wglądu w te dane, a to że na podstawie Twoich preferencji automat przydzieli Ci jakieś reklamy czy jakiś znajomych to akurat nie jest takie straszne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:20, 11 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kreatywny napisał:
np w 5 osób zakładamy firmę piszemy takiego facebooka.....każdy dostaje kasę za tyle i ile pracy włożył w budowe portalu

Już widzę jak się włóczycie po sądach ! Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aiedail




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 361
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:25, 11 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez komentarza:
http://kwejk.pl/oczekujace/28454
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cat-unit




Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:36, 11 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam ludzi, dla których Pejs jest już integralną częścią ich życia. Mam powody by przypuszczać, iż ich stan psychiczny uległ by zmasakrowaniu po takiej akcji.
Ich argumentacja w stosunku do mnie - abym założył sobie konto na fejsie jest taka sama jak argumentacja innych ludzi dekadę wcześniej na temat tego, że powinienem mieć w domu TV.
"No jak Ty możesz bez tego funkcjonować?"

No mogę. Funkcjonuję Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 11 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram takie działanie , chociaż anonimy zostaną za to znienawidzeni przez miliony...
Chociaż ciężko mi uwierzyć że byli by oni do tego zdolni,
może zawiesić servy , ale wykasować dane ?... raczej nie :/
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aiedail




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 361
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:21, 11 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu media przedstawiają Anonymous jako złych hakerów, przestępców, zbrodniarzy zagrażających bezpieczeństwu cywilizacji.

Mimo wszystko ich dotychczasowe akcje były na tyle spektakularne, że zyskali wiarygodność. Mogliby dać informację, że któregoś dnia pomieszają dane kont na facebooku i wszystko upublicznią. Nawet jeśli to byłby blef, już widzę popłoch i straty FB Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:05, 12 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radio Zet, (zresztą zawsze mocno propagujące facebooka) informuje, że rozsyłane są maile do ludzi, które kierują na fikcyjne strony facebooka, próbując wykraść dane.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 13 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma sie czym podniecac. juz 10 sierpnia pojawilo sie oswiadczenie ze ta akcja to sciema.
Cytat:
In other hacktivism news, senior figures in Anonymous and LulzSec have distanced them from supposed plans to launch an attack on Facebook to coincide with the anniversary of the Gunpowder Plot on 5 November. "Thank you to my brothers at @anonops and @anonyOpsIndo for exposing the fact that #opFacebook is bullshit and does not exist," senior activist Sabu said via Twitter.

However other sources told El Reg that a faction of hacktivists are planning to attack Facebook, even though the majority of #antisec, LulzSec, @AnonymousIRC and others are against the idea.

The internal debate can be seen by following Twitter updates to the AnonyOps account.

The initial line was "#OpFacebook is being organised by some Anons. This does not necessarily mean that all of #Anonymous agrees with it." This soon became "an Anonymous board meeting was held. We have decided to renounce #OpFacebook. That is all."

http://www.sott.net/articles/show/233359.....ebook-hack

tu link do ich rzekomego wpisu na twitterze:
https://twitter.com/#!/AnonyOps/status/101402490574086144

z reszta nie ma sie co oszukiwac - od samego poczatku nie brzmialo to zbyt realistycznie. skasowanie danych? taa jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:09, 14 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie to wkleić tutaj:

Yamakusa napisał:
Cytat:
Brytyjczycy chcą blokady Twittera i Facebooka na czas zamieszek
Piotr Konieczny | Tagi: cenzura, internet, inwigilacja, policja, UK

Premier Wielkiej Brytanii wpadł na “genialny” pomysł: skoro internet i serwisy społecznościowe tak ułatwiają młodym ludziom organizowanie zamieszek, zablokujmy do nich dostęp, kiedy na ulicach trwają zamieszki. Pomysł premiera popiera 38% Brytyjczyków.
Kontrola internetu for the greater good

Jak to pięknie powiedział David Cameron:

Free flow of information can be used for good. But it can also be used for ill. And when people are using social media for violence we need to stop them.

Ta propozycja miałaby nawet sens, pod warunkiem, że dostęp zostanie zablokowany tylko i wyłącznie konkretnym, patologicznym jednostkom (i nie tylko do Twittera i Facebooka). Ale z drugiej strony, doskonale wiemy, co znaczy oddać w ręce rządu Wielkiej Brytanii narzędzie do cenzury internetu — prędzej czy później wykorzystają je do swoich ukrytych innych celów (por. Miał być bat na pedofilów, jest bat na internautów).
Premier jest niedoinformowany?

Z oświadczeniem premiera Wielkiej Brytanii jest tylko jeden, ale podstawowy, problem: młodzi Brytyjczycy (w przeciwieństwie do Egipcjan) do organizacji zamieszek wykorzystali nie Facebooka czy Twittera a niepubliczne BBM-y w sieci BlackBerry, które z internetem nie mają niczego wspólnego. Nota bene, producent telefonów już zgodził się na współpracę z policją…


Na koniec zacytuję słowa kolegi, z którym razem studiowaliśmy: Only in England can youths organize riots on blackberry phones worth hundreds of pounds while claiming they are poverty-stricken. Jeśli Wielka Brytania odetnie obywatelom dostęp do Twitterów i Facebooków w trakcie zamieszek, to jestem pewien, że na ulice wyjdą też iPhoniarze i Androidowcy. Wyjdą wszyscy internauci — bo ileż można wytrzymać oglądając zdjęcia kotków z lokalnego cache’u?


http://niebezpiecznik.pl/post/bytyjczycy.....#more-4487


Bo poniekąd oddaje to charakter komu może zależeć na ataku na facebooka.

Osobiście uważam, że facebook ma wiele wad np jeśli chodzi o dane osobowe ale jak narazie jest to bardzo dobre narzędzie do pracy grupowej z uwagi na jego popularność (dużo użytkowników) przez co jest skuteczny np przy zamieszkach i może też być kluczowym elementem jakiejś rewolucji czy to sztucznie wywołanej czy spontanicznej. W każdym razie jeśli Anonymous chcą pomóc światu niech lepiej zrobią lepsze lub chociaż o podobnej funkcjonalności narzędzie które będzie niezależne i bezpieczne zanim zniszczą facebooka bo jak narazie tego typu ataki to strzały do własnej bramki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Anonymous zapowiada koniec facebooka
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile