W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Wojny patentowe   
Podobne tematy
prawa autorskie, DRM, monopole, wolność itp.40
Własność intelektualna - wielka ściema? 84
Kongres Wolności w Internecie 1
Rosja najmniej konserwatywna w sprawie praw autorskich8
UE wydłuża czas ochrony praw autorskich do muzyki o 20 lat5
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 43746
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 08:14, 04 Wrz '10   Temat postu: Wojny patentowe Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy dziś świadkami wojen na patenty.
Osobiście jestem przeciwnikiem obecnego prawa patentowego w ogóle - wydaje mi się, że zmierzch patentów jako takich jest nieunikniony.
Nastąpi on jednak z przyczyn nie tyle moralnych, co zwyczajnie finansowych - oligarchiczne korporacje z czasem zrozumieją, że patenty, które pierwotnie miały dostarczać im tanich zysków są w istocie mieczem obusiecznym który zarazem zagraża ich egzystencji i stabilności.

Śledźmy w tym wątku historię tych przemian, które moim zdaniem nastąpią na naszych oczach już niebawem.

Cytat:
Założyciel Microsoftu wypowiada wojnę patentową

Paul Allen, współzałożyciel firmy Microsoft, pozwał internetowych gigantów, m.in. Google, Facebooka, Apple, Netflix i eBay, twierdząc że naruszają oni patenty, których jest właścicielem.

Chodzi o cztery technologie, które rozwijało laboratorium Allena “Interval Research Corp” w Silicon Valley, a w które biznesmen zainwestował dekadę temu 100 milionów dolarów:

pokazywanie podobnych treści, sugerowanych internaucie na podstawie zawartości aktualnej strony lub aktywności innych użytkowników powiązanych z aktualną treścią,
* listowanie artykułów na temat podobny do aktualnie czytanego,
* wyświetlanie reklam oraz klipów wideo przy treści(!)
* wyświetlanie aktualnych wartości akcji powiązanych z treścią spółek

http://osnews.pl/zalozyciel-microsoftu-wypowiada-wojne-patentowa/
i
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
beezle
Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 04 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paranoja. Niedługo okaże się, że ktoś opatentował QWERTY.
Pismo, jako forma zapisywania wiadomości też już jest opatentowane? Razz MSPANC
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Glopez
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:37, 04 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://di.com.pl/news/33473,0,Facebook_m.....wanie.html

Cytat:
Facebook ma patent na społecznościowe wyszukiwanie


Firma z wynalezionego przez siebie rozwiązania jednak nie korzysta. Co innego Google, która przymierza się do ponownego wejścia na rynek serwisów społecznościowych.

Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych przyznało wczoraj, 31 sierpnia, serwisowi Facebook patent na społecznościowe wyszukiwanie. Wniosek w tej sprawie został złożony sześć lat temu. Opisuje on sposób tworzenia listy wyników wyszukiwania na podstawie ilości kliknięć w dane linki przez grupę osób, z którymi osoba poszukująca jest w odpowiednim stopniu połączona. Chodzi de facto o grupę znajomych i ich znajomych.

Dla samego serwisu będzie to miało pewnie niezbyt duże znaczenie, jako że firma korzysta z zewnętrznych rozwiązań w zakresie wyszukiwania. Nie ulega jednak wątpliwości, że mając bazę ponad pół miliarda użytkowników, mogłaby uczynić z tego rozwiązania użytek.

Eksperymenty z tego typu wyszukiwaniem czyni jednak Google. Firma z Mountain View przymierza się ponadto do uruchomienia własnego serwisu społecznościowego - Google Me. O ile w chwili obecnej trudno jej wykorzystać to rozwiązanie - nie zna ona bowiem powiązań między poszczególnymi użytkownikami, o tyle uruchomienie Google Me mogłoby to zasadniczo zmienić.

Trudno powiedzieć, czy tak się stanie, skoro patent otrzymał właśnie niekwestionowany lider rynku serwisów społecznościowych. Raczej nie ma się co spodziewać, że Facebook będzie chciał udostępnić stworzone przez siebie rozwiązanie bezpośredniemu konkurentowi. Zwłaszcza że na jego korzyść przemawiają prawie nieograniczone środki finansowe.

_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 05 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Patentowa wojna o emaile w urządzeniach bezprzewodowych

NTP to firma pilnie strzegąca własności intelektualnej. Znana jest przede wszystkim z sądzenia się z gigantami. Tym razem padło, w kolejności alfabetycznej, na firmy Apple, Google, HTC, LG, Microsoft i Motorola.

NTP posiada pakiet patentów dotyczących przekazywania emaili w urządzeniach bezprzewodowych. Donald E. Stout, współzałożyciel firmy, tak mówi o sytuacji w informacji prasowej:

Cytat:
Korzystanie z intelektualnej własności NTP bez licencji jest po prostu nieuczciwe w stosunku do NTP i posiadaczy praw. Niestety, proces sądowy to jedyny sposób na zapewnienie wynalazcy fundamentalnej technologii, na której opiera się bezprzewodowa wymiana emaili, Tomowi Campanie i udziałowcom NTP uczciwej i odpowiedniej zapłaty za ich innowacyjne prace i inwestycje.


W tłumaczeniu na ludzkie - po to mamy patenty, żeby na nich zarabiać i, choć bardzo nam przykro, pójdziemy do sądu egzekwować nasze prawa.

NTP ma długą historię sądowych sporów z gigantami, w których chodziło o technologie bezprzewodowego przesyłania emaili. W 2006 roku zakończył się ugodą wieloletni spór z RIM, na mocy której NTP dostało 612,5 mln dolarów jednorazowej opłaty za dożywotnie korzystanie z tych patentów (miały wygasnąć w 2012). Jeszcze w 2006 roku firma NTP pozwała Palm, zaś w 2007 roku amerykańskich operatorów komórkowych (AT&T, T-Mobile, Sprint, Verizon). Potem był okres sporów, wątpliwości, sprawdzania pokrywających się patentów - w końcu w grudniu 2009 roku USPTO (amerykański urząd patentowy) potwierdził prawa NTP do 67 rozwiązań.

Szykuje się kolejna, wieloletnia batalia. Choć NTP jest zaprawione w bojach o technologie bezprzewodowych emaili, każda z pozywanych firm ma własną armię prawników.

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,.....owych.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:04, 05 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
HTC kontra Apple: rozkręca się "druga wojna patentowa"

Tajwański producent smartfonów HTC odrzuca oskarżenia o naruszenie praw patentowych sformułowane przez Apple'a w dwóch pozwach. W stanowisku przekazanym sądowikoncern kwestionuje naruszenie prawa i przytacza na swoją obronę argumenty, według których patenty są nieważne, a roszczenia należy odrzucić z różnych przyczyn proceduralnych. HTC odsyła do umów licencyjnych, które zawarł z własnymi dostawcami. Poza tym firma domaga się przeniesienia procesu z amerykańskiego stanu Delaware do Kalifornii.

W marcu Apple pozwał HTC o naruszenie rozlicznych patentów przed sądem federalnym w Delaware i jednocześnie zawnioskował o postępowanie w amerykańskiej agencji nadzoru handlu. Koncern HTC odpowiedział na te działania kontrpozwem. Obecna odpowiedź odnosi się do drugiego pozwu, w którym Apple powołuje się na cztery amerykańskie patenty: 6,282,646, 7,380,116, 7,383,453 i 7,657,849.

Tajwańczycy zwracają się do sądu z prośbą o uznanie tych patentów za nieważne. Poza tym – zdaniem HTC – Apple zbyt późno dochodzi swoich roszczeń i nie oznaczył opatentowanych technologii w sposób zgodny z prawem. Oprócz tego firma zauważa, że dostawcy części do smartfonów, których dotyczą kwestionowane technologie, podpisali z Apple'em stosowne umowy licencyjne.

http://www.heise-online.pl/newsticker/ne.....68477.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
turbos11
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:46, 06 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W USA jest inne prawo patentowe. Możesz opatentować wszystko i oni nawet nie sprawdzają czy to ma sens. Dopiero później trzeba wygrać w sądzie, że te rozwiązanie było innowacyjne.
_____________
Dziobas RAR player - oglądaj filmy z RARów bez rozpakowywania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosmita
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 247
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:22, 06 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beezle napisał:
Paranoja. Niedługo okaże się, że ktoś opatentował QWERTY.
Pismo, jako forma zapisywania wiadomości też już jest opatentowane? Razz MSPANC


To jest śmieszne, ale patrząc na te absurdy całkiem możliwe i być może ktoś zrobi sprawę producentom komórek za wykorzystanie QWERTY w telefonach, albo znajdzie się jakiś patenciarz od SMSów.

Idąc dalej za takimi idiotyzmami, można nawet szukać patentu w tym że linki są niebieskie i podkreślone linią. Oczywiście zielone linki z jebanym szlaczkiem będą INNOWACYJNE (ekologia+zdrowie publiczne poprzez pozytywny wpływ zielonej barwy na wzrok). Pewnie nawet można się starać o dotacje z UE, po wcześniejszym napisaniu obszernej specyfikacji oraz biznesplanu na temat tego wynalazku. No i koniecznie opatentować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:15, 06 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patenty

Chodzi o naruszenie czterech patentów, które w ręki ma Paul Allen – bogaty człowiek, który sam niczego nie wynalazł. Rzeczone patenty dotyczą podstawowych funkcji współczesnych serwisów internetowych.

W USA wykształciły się już „patentowe trolle” czyli firmy, które nie stworzyły żadnego innowacyjnego produktu ale mają w ręku ciekawe patenty. Te firmy mogą się później sądzić z innymi i wygrywać sprawy w sądzie. Wiąże się to oczywiście z obciążeniami finansowymi dla tych, którzy naprawdę wprowadzają produkty na rynek i dokonują postępu.

Teraz w USA ujawnił się największy patentowy troll. Jest nim Paul Allen – jeden z najbogatszych ludzi na świecie i przedsiębiorca, który założył Microsoft wraz z Billem Gatesem. http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swia.....ooka-ebay/

http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swia.....ooka-ebay/

Trzeba sie zastanowic, czy czasem firma Microsoft nie ma podgladu satelitarnego lub nie korzysta czyichs uslug w ECHELON-ie albo po prostu jest to firma hakerow !? Tylko dzieki temu moze miec projekty, nad ktorymi pracuja inni, ktorzy pozniej maja klopoty, zeby swoj projekt wdrozyc w swoich postepowych firmach.

Pierwsze kontakty Billa Gatesa z komputerem polegaly wlasnie na hakerowaniu czasu, ktory mial wyznaczony odplatnie. Zostal na tym zlapany w szkole i wyrzucony. Kiedy juz mogl miec swoj komputer, to bez watpienia w hakerstwie sie niezle wyspecjalizowal. Dzieki temu bez zadnych siagniec mogl zalozyc wlasna firme, ktora jak widac dziala na kradzionych projektach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:35, 07 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastrzeganie patentów hamuje rozwój cywilizacyjny. niby ma chronić "biednego" wynalazcę, a jest wręcz odwrotnie, a nawet gdyby tak było to dlaczego jego pomysł miałby być zastrzeżony? Wszystko co powstaje jest budowane w oparciu o pomysły innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 08 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, z drugiej strony rewolucja przemysłowa zaczęła się w Anglii właśnie z powodu tamtejszego prawa patentowego - wreszcie zaczęło się opłacać być wynalazcą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 29 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Microsoft odkrył w końcu nowy model biznesowy, który pozwoli mu zarabiać na rynku mobilnym. Nie, nie chodzi o Windows Phone, tylko o Androida. Według raportu pracownika Citigroup, firma zarabia 5 dolarów na czysto od każdego telefonu z systemem… Android.

Już wiosną zeszłego roku Steve Ballmer twierdził, że Android narusza patenty Microosftu. To samo powtórzył jesienią mówiąc, że „oczywiście nie jest darmowy, ma swoją cenę, wynikającą z naruszania patentów”.

Teraz wiemy na ile dokładnie wycenia tę „własność intelektualną”. W przypadku HTC jest to 5 dolarów od każdego telefonu, ale w przypadku innych firm dystrybuujących system Android, cena ta rośnie podobno nawet do 12,5 dolara.

To dość zabawne, że na telefonach z Android, systemem wymyślonym i stworzonym przez Google, w oparciu o jądro Linuksa, zarabia firma z Redmond, która na rynku mobilnym jest daleko w tyle za liderami i dopiero niedawno stworzyła nowoczesny system operacyjny na smartfony, który może się równać z konkurencją. Ciekawe jest też, że Microsoft nie pozywa bezpośrednio Google, a dystrybutorów systemu. Z nimi łatwiej się dogadać, bo najczęściej są również, jak HTC, dystrybutorami Windows Phone.


http://osnews.pl/htc-placi-microsoft-5-d.....z-android/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:18, 18 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Many of us in IT recognize that software patents are a bad idea — you can patent just about anything if you put "on a computer" at the end of it. But now we can finally do something about it. Congress is considering the America Invents Act — your Representatives are very interested in hearing from you. Also, the USPTO is inviting public comments to change the system (you need to file by June 29, 2011.) I've written a blog post about software patents with more, starting with a primer of copyright and patents."

http://politics.slashdot.org/story/11/06.....pening-Now
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:30, 20 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mała kalifornijska firma pozwała właśnie firmy BitTorrent Inc za to że narusza ich patent w rozdawanych za darmo programach uTorrent oraz BitTorrent. Rzekomo mają patent na jakąś technologię której używa protokół bittorrenta. Smile

Cytat:
BitTorrent Inc., the makers of uTorrent and the BitTorrent Mainline client, have been sued for infringement of a file-sharing related patent. According to the complaint, the BitTorrent clients infringe on the rights of San Francisco-based company Tranz-Send Broadcasting Network. The company demands compensation and if the court agrees, this case could have a disastrous impact on the BitTorrent landscape.

Tranz-Send Broadcasting Network filed a complaint at the court this week where it alleges that BitTorrent is infringing on a patent originally filed in April 1999. The company claims to have suffered significant losses and wants to be compensated for the ongoing patent infringement.

"By making, operating, using and/or selling [uTorrent and BitTorrent Mainline] and or other software, BitTorrent has infringed and continues to infringe, contribute to the infringement, or induce the infringement of at least claim 1 of the ´944 patent," the complaint reads.

The patent in question is titled "Media file distribution with adaptive transmission protocols" and was granted in November 2007. It describes a file-sharing system consisting of a file database, a transfer client and a distribution server.

całość: http://torrentfreak.com/utorrent-bittorrent-sued-for-patent-infringement-110619/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:27, 07 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Section 18 of a new patents law passed by the House of Representatives last month serves no other purpose than to allow the banking industry to not pay for use of certain patents, Andrew Ross Sorkin reports at the New York Times' DealBook. Such an exemption has long been the goal of the banks and their high-paid lobbyists.

This provision should dispel any doubts as to how much power Wall Street wields in the U.S. Congress, Sorkin argues.

Banks have long complained about having to pay for use of patented "business methods"—like the processing of digital checks—that they consider integral to basic business practice. Section 18 would allow them to avoid paying for use of such business methods, even though the patents have been approved by both the U.S. Patent and Trade Office and federal courts.

Some opponents of the measure feel it would have unintended consequences beneficial for the banks, but negative for patent holders.

reszta: http://www.businessinsider.com/obscure-p.....ess-2011-7
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3284
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:41, 07 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem patenty służą podkradaniu przez wielkie kolporacje pomysłów zwykłych ludzi, którzy patentują swoje pomysły.

Opatentowanie, to nic innego jak całkowite upublicznienie swojego pomysłu i każdy może go wykorzystać w formie zmienionej.
Gdyby patentowanie naprawdę miało służyć ochronie wynalazcy, to wszystkie urządzenia i wynalazki, miałyby upublicznioną dokumentację.
A duże korporacje same kradną pomysły, więc nie są głupie i nie upubliczniają swoich.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 23 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fermion napisał:
This American Life is running a story this week on Intellectual Ventures, a firm some consider the leader of the patent trolls. The story delves into the origins of the term patent troll and the rise of the patent troll industry. Much time is spent presenting Intellectual Ventures both as a patent troll firm and a legitimate business that allows helpless inventors to monetize patents. It is stipulated that Intellectual Ventures does not in fact sue anyone. It is also alleged that Intellectual Ventures creates many shell companies, presumably to hid such activity. Intellectual Ventures is compared to a Mafia protection racket that may never actually burn down a business that does not pay the dues, but does encourage such burning to occur.

http://yro.slashdot.org/story/11/07/23/1.....PR-Version
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
banon
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 95
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:51, 24 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bede przeklejal tekstu, bo szkoda bazy danych.
slyszeliscie o patencie na efekt rollover?Smile

http://webhosting.pl/Uzywasz.efektu.roll.....cy.dolarow
Cytat:
Zapłać nam, czyli firmie Webvention, która specjalizuje się w ochronie własności intelektualnej, związanej z przełomową dla ludzkości technologią, chronioną amerykańskim patentem nr 5 251 294. Nie, to nie jest szaleństwo. Wielu wydawców witryn otrzymało już wezwania do dobrowolnego opłacenia licencji, która pozwalałaby im legalnie korzystać z wielu elementów interfejsu na ich stronach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 04 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Google zaatakowało Microsoft ustami Davida Drummonda, który na blogu żali się, że MS wraz z Apple dogadali się by przejąć patenty Novella i uderzyć w Android. Nie wspomina jednak o tym, że wcześniej firma z Mountain View negocjowała z Redmond… wspólne wykupienie tych patentów!

reszta: http://osnews.pl/google-oskarza-microsoft-ale-sam-robi-to-samo/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3405
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 05 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj maz wynalazl zabezpieczenie dla linii telefonicznej przed przepieciami. Z produkcja moglby ruszyc tylko wtedy, jakby opantetowal wynalazek. Niestety na patent nie bylo go stac, bo w latach 80-tych byl to dla nas bardzo duzy wydatek. Po dwoch latach wynalazek znalazl sie w seryjnej produkcji duzej firmy !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 22 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Stanach Zjednoczonych prawo własności intelektualnej czy ochrony patentowej wygląda inaczej niż u nas – i to mało powiedziane. Wciąż słyszymy o kolejnych pozwach gigantów rynku IT, w tym mobilnego. Ze względu na własność intelektualną pierwsze telefony z Androidem nie posiadały obsługi multitouch, choć sam sprzęt, w tym wypadku ekran, był w stanie zapewnić taką obsługę. O ile ochrona patentowa jest potrzebna, o tyle w Stanach Zjednoczonych przekroczono granicę nonsensu – każdy pozywa każdego. Jak się w tym nie pogubić? Wystarczy rzucić okiem na infografikę Reutersa.reszta: http://antyweb.pl/kto-kogo-pozywa-na-rynku-mobilnym-na-infografice/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 24 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samsung Galaxy smart phones banned

Samsung must stop selling its Galaxy smart phones in the Netherlands, a court in The Hague decided on Wednesday afternoon.

The case was brought by Apple which also wanted Galaxy tablets banned. The computer giant accuses Samsung of copying the look and feel of the iPad with the Galaxy pad and breaking ten patents.

The court, however, disagreed and the ban, which takes effect in October, only applies to the smart phones.


http://www.dutchnews.nl/news/archives/2011/08/samsung_galaxy_smart_phones_ba.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Piioottrr
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 22:28, 18 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://tech.pgs-soft.com/2011/09/17/google-kupilo-1023-patenty-firmy-ibm/
Cytat:
Google kupiło 1023 patenty firmy IBM

Dodano: 17 września 2011 Autor: Tomasz Piechaczek


Firma Google zdecydowała się na zakup pakietu 1023 patentów od International Business Machines Corporation. Poszerzenie patentowego portfolio o pakiet IBM ma umożliwić gigantowi z Mountain View zwycięstwo w trwającej wojnie patentowej.


Transakcja została zarejestrowana przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych oraz upubliczniona na jego stronie internetowej. Z zamieszczonych tam informacji wynika, że Google pozyskał pakiet zawierający 1023 patenty firmy IBM w dniu 17 sierpnia 2011 roku. Rzecznik prasowy Google, Jim Prosser potwierdził dzisiaj fakt dokonania transakcji, nie podając przy tym żadnych informacji na temat kwoty odstępnego. Firma IBM odmówiła udzielenia komentarza w tej sprawie.


Patenty IBM nową amunicją w arsenale Google

Google stara się systematycznie poszerzać swoją bazę patentów. Jest to odpowiedź na wojnę patentową, wypowiedzianą im między innymi przez Microsoft, Oracle i Apple. Jeszcze niedawno to Google było na przegranej pozycji, jednak po uzyskaniu 17 000 patentów Motorola Mobility Holdings za, bagatela, $12,5 mld. (około 40 mld. zł) oraz wspominanego pakietu IBM, powoli wysuwa się na prowadzenie. Jest to bardzo istotne również dla producentów urządzeń korzystających z Android OS. W sierpniu bieżącego roku firma Google przekazała tajwańskiej korporacji HTC prawa do dziewięciu patentów, mających umożliwić jej skuteczną walkę z Apple.

Jak widzimy, sytuacja na patentowym polu walki zmienia się z dnia na dzień. Gigant z Mountain View zainwestował w ciężką broń. Czy jego przeciwnikom wystarczy amunicji ?

Podobne artykuły: Google zdobywa 17.000 patentów Motorola Mobility
Źródło: Google Buys 1,023 IBM Patents to Bolster Defense of Android
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 19 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Samsung Galaxy smart phones banned

"In apparent retaliation to its U.S. rival's continual patent challenges in global markets, Samsung Electronics is seeking a complete ban on the sales of the upcoming Apple iPhone 5 in Korea. This is one of Samsung's several recently-opened fronts in the patent world wars: Apple was sued in France on 3 technical patents and counter-sued in Australia over 7 technical patents (after an Apple 'offensive' temporarily blocked Galaxy Tab for the Australian market)."

http://apple.slashdot.org/story/11/09/19.....5-In-Korea
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:04, 23 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaledwie 3 dni temu Tomasz Popielarczyk pisał o pozwaniu przez Samsunga firmy Apple w Australii, co było odpowiedzią na analogiczny ruch wykonany przez firmę z Cupertino, która oddała przed niemiecki sąd pozew patentowy dotyczący linii produktów Galaxy. Większość komentatorów zgodnie uznała wówczas, że Apple w ten sposób chciało zablokować wejście na europejski rynek nowego tabletu Samsunga – Galaxy Tab 10.1.

Trudno było oczekiwać, że po takim ataku Samsung pozostanie bierny. Ci, co mieli nadzieję, że wymiana ciosów zakończy się na australijskiej ziemi niestety się zawiedli. Koreańczycy naprawdę wściekli się na Apple i nie zamierzają odpuścić. Jak podaje TNW, do holenderskiego sądu wpłynął pozew Samsunga, który zarzuca Apple naruszenie patentów związanych z technologią 3G. Takie same zarzuty zostały sformułowane w Australii. Wygląda na to, że mamy do czynienia z regularną wojną.

Samsung zażądał całkowitego zakazu sprzedaży smartphonów i tabletów Apple. Pozew nie ograniczył się jednak tylko do tej firmy – dostało się przy okazji pięciu innym, które sprzedawały lub dystrybuowały towary Apple.

Koreańczycy powołali się w swoim pozwie na European Patent nr. 1114528, 1478136, 1097516 i 1188269 - lista jest więc całkiem spora.


reszta: http://antyweb.pl/samsung-pozywa-apple-w.....eanczykow/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20362
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 30 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patent Trolls In Biotechnology

A news story in this week's Nature Journal talks about patent trolls attacking biotech companies. They cite a case in which the U.S. federal court of appeals upheld 'a patent that covered the idea of trying to link infant vaccination with later immune disorders.' The news story also references an interesting article from researchers at Boston University School of Law (Bessen, James E. et al, 2011, 'The Private and Social Costs of Patent Trolls'), in which they analyze the effect of litigation on the wealth of the defendants via their stock's value before and after litigation, and given that such loss minimally translates into an increment in the wealth of the inventor, they determine that patent litigation harms society and removes incentives for innovation.


http://science.slashdot.org/story/11/09/29/194247/Patent-Trolls-In-Biotechnology
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wojny patentowe
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile