W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jaki jest problem z socjalizmem   
Podobne tematy
Socjalizm błędem intelektualnym 248
Emerytura dopiero w wieku 67 lat86
Socjalizm - zdroworozsądkowo2
Albert Einstein - Dlaczego socjalizm?70
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 31893
Strona:  «   1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 41, 42, 43   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:50, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gościu ale co ty mi tu pieprzysz.
Ja od 1998 do 2005 prowadziłem firmę i zatrudniałem 4 ludzi.
firma co miesiąc przynosiła mi 40k pln i to wiedzieli wszyscy. ale jakoś nikt nie chciał wiedzieć że po opłaceniu wszystkiego zostawało mi 6k pln na moją pensje, "niespodziewane wydatki" i inwestycje I cały czas słyszałem od różnych debili jaki to jestem skurwysyn bo ludziom chujowo płacę i we firmę nie inwestuje. A wiesz ile ja płaciłem podatków?? 18k pln miesięcznie.
Kurwa połowę tego co przyniosła mi firma musiałem oddawać na głodujących żuli.
Potem jeździłem tirem.
Oczywiście na umowę o prace to nikt nie był tak głupi żeby mnie zatrudnić. Oczywiście samozatrudnienie. Szef płacił mi dobrze. prawie 8k pln, oczywiście wszystkie podatki zusy srusy musiałem sam sobie płacić. I jebało go czy da się normalnie terminów dotrzymać czy nie. I musiałem napierdalać trzydziesto-tonowym bydlakiem, przeładowanym lekko o dziesięć ton po 12-16 godzin na dobę żeby wszędzie zdążyć. Kurwa gościu wiesz co to znaczy naginać czymś takim 16 godzin bez przerwy?? Nie wiesz??? To cały chuj wiesz o życiu i jak blisko jest do śmierci.
Co myślisz że nie da się że nie wolno bo czas jazdy tachograf?? A kogo to jebie. Jak nie zdążysz to kara. A wiesz ile po dwóch miesiącach takiej roboty przynosiłem do domu?? 3k pln tyle mi zostawało po dwóch miechach w trasie. Ale różne debile znowu twierdzili że jestem bogacz i kawał chuja bo z alimentami zalegam. A kasę to na tirówki wydaje i wódkę.
A żona się rozwiodła bo po chuj jej facet którego w domu niema i kasy nie przynosi pewnie na wódkę i tirówki wydaje.
Bogu dzięki jest kryzys i gość zredukował swój tabor do 20%. Mnie też zredukował. Na szczęście.
Co ty gościu myślisz że ja nie wiem jak się żyje. Wiem lepiej od ciebie. I lepiej wiem od ciebie gdzie jest ten syf co ludziom normalnie żyć nie pozwala.

Teraz odpoczywam na bezrobociu, ale od maja startuje na TAXI paliwo będę brał z Białorusi albo z TIR'a - "oszczędności", fajki, żarcie i wódkę na handel też z Białorusi, zus minimalny a jak kasę i taksometr ojebać to już mi kumple pokazali. I te socjalistyczne skurwysyny dostaną ode mnie na głodujących żuli nie więcej jak 1,2kpln. Tyle mogę im dać. Kurwa mieszkanie już jest na dziewczynę, taryfa też na nią i oficjalnie to ja jestem gołodupiec. Więc guzik mogą mi zrobić.
I nie mów mi w jakim systemie żyjemy bo wiem lepiej. jak płacę na darmozjadów i żuli to jest SOCJALIZM
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:11, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde goral mnie rozwala swoim mysleniem i pojmowaniem sprawy. Jakbys sie urodzil powiedzmy w latach 20-tych w Rosji, to bys pewnie napierdalal burzujow z karabinu i wyzwalal robotnikow z ucisku. Sorry, ale tak sobie Ciebie wyobrazam, z czerwona gwiazda na czapce i w plaszczu Smile

My tu gadu gadu, a:
Albania nasz przescigla w rankingu wolnosci gospodarczej. My na 82, oni na 62. Maja PIT i CIT po 10% rowno linowo. Makarony tam sie przenosza, bo jak jeden mowil jest w stanie wytworzyc towar o 40% taniej niz we Wloszech. Ludzie sie nawet wypowiadali przychylnie, bo w pensjach im sie zwiekszylo i juz nie ma problemu z praca jak kiedys. Ba, nawet wykorzystali fakt, ze makarony nie moga budowac elektrowni atomowych i chca aby zbudowali u nich oczywiscie za prad lub $. My tez mozemy tak zrobic, bo helmuty sa w podobnej sytacji.

Szczerze to mam w dupie, kto z czym sie nie zgadza i jakie ma poglady. Moge sie zalozyc z kazdym o kazda sume, ze jak kryzys przycisnie juz nie na zarty, to politycy zaczna uwalniac gospodarke. Beda ulatwienia dla wyzyskiwaczy ludu(pracodawcow) i ograniczenia zdobyczy socjalnych (ochlapow). Kto uwaza, ze bedzie dokladnie odwrotnie? (jest tu zastawiona pulapka na glupiego socjaliste, bo jak potwierdzi moje slowa i jednoczesnie powie, ze kapitalizm bankrutuje, to wykazae jakim jest ignorantem i klamca, ale ciiiii)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:45, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jabba
Cytat:
Ja od 1998 do 2005 prowadziłem firmę i zatrudniałem 4 ludzi.
firma co miesiąc przynosiła mi 40k pln i to wiedzieli wszyscy. ale jakoś nikt nie chciał wiedzieć że po opłaceniu wszystkiego zostawało mi 6k pln na moją pensje,


Witamy w kapitalizmie ! Smile 1998-2005 = najczystszy kapitalizm

BTW. Bez obrazy ale 6k to sporo kasy więc nie narzekaj, w tym kraju 75% ludzi chciała by zarabiać 6k !

Przeczytaj raczej co napisał marqus i wyciągnij sobie wnioski z kapitalizmu.

WLD
Cytat:
Jakbys sie urodzil powiedzmy w latach 20-tych w Rosji, to bys pewnie napierdalal burzujow z karabinu i wyzwalal robotnikow z ucisku.


Ty zaś zapewne w 1905 strzelał byś do polskich robotników walczących przeciwko carowi o wolność i niepodległość, jako to robiły bojówki endeckie ! (Czekajcie czekajcie, czy Krowin nie nawiązuje czasem ideowo do endecji?)

Cytat:
W dławieniu robotniczych wystąpień z caratem współdziałali przemysłowcy, przedstawiciele endecji i kościół katolicki.


Fajnie no nie? a teraz popatrz:

Cytat:
Rewolucja przyniosła szereg pozytywnych zmian na ziemiach polskich pod rosyjskim zaborem. Pojawiła się możliwość tworzenia polskich instytucji (ruchu spółdzielczego, Polskiej Macierzy Szkolnej itp.), dopuszczono używanie języka polskiego w urzędach gminnych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_1905_roku

Teraz na poważnie - nie przesadzasz troszkę osadzając kogoś w czasie rewolucji w Rosji? Ja nie wiem czy lepiej było wtedy popierać cara, chyba raczej nie, co do bolszewików to wybacz ale mieli oni małe poparcie wśród robotników i chłopów na początku rewolucji!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:02, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Jabba

BTW. Bez obrazy ale 6k to sporo kasy więc nie narzekaj, w tym kraju 75% ludzi chciała by zarabiać 6k !

ty chyba jedyny interes jaki robiłeś w życiu to na allegro. Właśnie o takich gościach wspominałem parę słów dalej
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ty chyba jedyny interes jaki robiłeś w życiu to na allegro. Właśnie o takich gościach wspominałem parę słów dalej



A Co źle powiedziałem, że 75% Polaków chciało by zarabiać 6k ?

Tak mój zawód polega na pracy z ludźmi, konkretnie edukowaniu ich, czerpie z tego przyjemność. Wiesz gdzie mam kapitalistów i ich interesy? Już samo słowo "interes" wskazuje na zainteresowanie kasą a nie człowiekiem. Wiesz co w sumie to się ciesze że kapitalizm pada, mam już dosyć ględzenia liberałów jaki to "darwinizm społeczny" nie jest super.

Przykład z życia wzięty z cyklu: "do czego doprowadza kapitalizm" - Renomowana szkoła podstawowa, na jednej z lekcji nauczyciel stwierdza, iż w społeczeństwach antycznych oprócz arystokracji była także biedota, jedna z uczennic z rozbrajającą szczerością pyta się nauczyciela: "Mam nadzieje że bogaci nie rozmawiali z biednymi, nie prawda? " Nauczyciel zaskoczony pyta: "Dlaczego tak twierdzisz"..."No bo mogli by im coś ukraść" ...Nauczyciel jest zszokowany i pyta "DLACZEGO TAK MÓWISZ!"...ODPOWIEDZ: "BO SA BIEDNI i GORSI" ... Skąd w dzieciach takie poglądy(?), bo nie powiesz mi chyba, że uczennica szkoły podstawowej sama wpadła na pomysł, iż - ludzie biedni = złodzieje ? ..... (szkoda że rodzice dziewczynki nie uświadomili jej, iż osoba która powiedziała zdanie "pierwszy milion trzeba ukraść?, wcale biedna nie była)



Podobnych przykładów mogę Ci mnożyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie napalaj sie Teodoryku. Napisalem moje pierwsze skojarzenie jakie mialem czytajac posty gorala. Ten jezyk, agresja i fanatyzm jak na filmach "sdielano w CCCP" Co ja moge, ze tak mi sie skojarzylo. Nikogo nie chce obrazac. Tak samo nie mam ochoty strzelac do przywoitych ludzi, ktorzy chca uczciwie zapracowac. Za to do komuchow podburzajacych biedakow, aby na ich plecach siegnac po wladze mam jak najgorsze zamiary.

Kapitalizm jest dla ludzi majacych ambicje i marzenia. Oni moga sie wybic na szczyt praktycznie od zera. Socjalizm usrednia, rozdziela miedzy wszystkich w miare rowno, ale dlawi tych bardziej obrotnych. Z regluly ludzie bez ambicji sa za socjalem, bo zywia wrecz nieludzka nienawisc do ludzi bardziej zaradnych. W oczy ich kole czyjes bogactwo, nowe auto, firma, cokolwiek. Z drugiej strony ludzie bardziej zaradni gardza takimi sredaniakami, ktorym wystarczy micha zupy od panstwa. Moze tu jest pies pogrzebany?

O teraz widze skad ten socjalizm. Nauczyciel - najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa w PL. Czlonek ZNP(skansenu komuny)? Dzieci sa dziecmi (eureka) i nie maja zkrystalizowanych pogladow. Za to bierzesz pensje, abys im te poglady wyprostowal. A wiem... Ty twierdzisz, ze za te ochlapy nic nie musisz i od tego sa rodzice. Dziecko nie jest winne, ze jego rodzice sa idiotami. Pozatym to nie musi byc wina rodzicow, gdzies uslyszalo i palnelo glupote.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem olać ten temat, ale jestem wysoce uczulony na pierdolenie gupot. Wszamałem sobie całą paczkę Alerteca zanim byłem w stanie coś napisać Laughing

Cytat:
widzisz my się znamy trochę na gospodarce i ekonomii, a ty chcecie tylko zasiłków i zasiłków


Ojej... Tak się składa, że trafiłeś na kogoś kto ekonomię skończył Wink. Dosłownie wkurza mnie (lekko powiedziane, nie chciałem przeklinać) propaganda telewizyjna, która Wam wyprała mózgi, niestety. Ale nie wasza wina.

Cytat:
A kto według ciebie Bimi są ci kapitaliści? Czy może to ci ludzie co prowadzą kilku osobowe firmy często rodzinne.


Rozumiem, że popierasz małe przedsiębiorstwa, czy tak? Z resztą tak jak Korwinek. ALE TO JEST HASŁO SOCJALISTYCZNE!!!!! ILE RAZY MAM TO JESZCZE POWTÓRZYĆ!!!!
To socjaliści w XIX wieku zaczęli te hasła głosić.
WY NIESTETY NIE WIEM CZEMU NIE POTRAFICIE ZROZUMIEĆ NAJPROSTSZYCH RZECZY!
Kapitalizm to nie jest liberalizm, socjalizm to nie jest totalitaryzm.

Kapitalizm - od kapitał. Sytem opierający się na osobach posiadających kapitał. Posiadacze kapitału stanowią prawo, jest to system oparty na bankach i prywatnych dużych przedsiębiorstwach.
Socjalizm - inaczej system, w którym najważniejsza jest jednostka osobowa i społeczeństwo jako całość. Prawo jest tworzone pod przecietnych zjadaczy chleba. Każdy ma prawo bronić swoich praw.
Komunizm - od komuny. Komunizm to ustrój społeczny występujący obecnie tylko w małych społecznościach plemiennych z zupełnym brakiem pieniędza nawet barterowego. Wymiana odbywa się na zasadzie potrzeb. Państwa komunistyczne to między innymi cywilizacje indian, Starożytny Egipt, Mezopotamia, Grecja i Fenicjanie do VIII wieku pne.

To są mniej więcej definicje tych trzech słów. Nasrali Wam do głów, że socjalizm to centralne planowanie, a to gówno prawda. Socjalizm centralnie planowany to odmiana, która nazywa się socjalizmem państwowym, a odmianą socjalizmu państwowego jest realny socjalizm, który był za PRL. Jes tyle odmian kapitalizmu i socjalizmu ile rodzajów metalu (rodzaju muzyki) Socjalizm jest liberalny.
Wkleję tu coś co pisałem niedawno w pierdolni o Robercie Owenie - socjaliście:

"Robert Owen (1771-1858) - To w jego pracach po raz pierwszy pojawia się określenie "socjalizm" jako nazwa nowego lepszego ustroju społeczenego. (...) Oto kilka istotnych faktów:
Syn drobnego rzemieślnika już od dzsiątego roku życia zarabiał na swoje utrzymanie, a po szczęśliwym ożenku przez 28 lat realizował pierwszy wielki eksperyment - zarządzanie przedsiębiorstwem za pomoca metod, które zdumiewały współczesnych. Owen pisał o nich w licznych publikacjach (...). Podstawą nowych metod zarządzania jest teza, iż charakter człowieka jest pochodną warunków, w których jest on wychowywany (właśnie - kapitalizm tego nie zakłada, zakłada on, że nasza chęć zysku i antyspołeczne zachowania są naturalne, a socjaliści zwrócili uwagę na to, że człowiek dostosowuje się do warunków, a nie na odwrót)). Obejmując zarząd upadajacych zajładów włókienniczych w New Manark (Szkocja), Owen postanowił zmienić warunki pracy i egzystencji ponad 2 tyś. robotników. Skrócił dzień pracy do 10,5 godziny i zakazał zatrudniania dzieci, założył fabryczny sklep spożywczy, z którego zyski przeznaczył na prowadzenie szkoły publicznej. Pomógł utworzuć osiedlowy samorząd i propagował walkę z alkoholizmem, wprowadził ubezpieczenie załogi od chorób i starości (dzisiejsza emerytura). Wszystkich zakakiwał fakt szybkiego wzrostu wydajności pracy i zyku, co przyniosło Owenowi nie tlyko sławę, lecz także pokaźny majątek."

Historia myśli ekonomicznej, Wacław Stankiewicz, Warszawa 2007. Pogrubione to moje dopiski.
Socjalizm może być jak najbardziej skrajnie liberalny. To socjaliści chcieli obniżenia podatków, zmniejszenia biurokracji państwowej itd. To są podstawowe hasła SOCJALISTÓW. Kiedy to do Was DOTRZE!

Co do UE to nie jest żaden socjalizm, to jest KAPITALIZM!! A właściwie jego odmiana - KORPORACJONIZM. Korporacjonizm to centralnie planowany system kapitalistyczny!

Ale jak ktoś uważa, że im wyższe podatki tym bardziej socjalistyczne państwo to żal.
W socjalizmie były bardzo niskie podatki, po drugie ten system nie zbankrutował, a został rozebrany.
Ehh... mam nadzieję, że teraz do Was dotrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20421
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Kapitalizm jest dla ludzi majacych ambicje i marzenia. Oni moga sie wybic na szczyt praktycznie od zera.

Na jaki szczyt? Masz na myśli, że staną się bogaci?
Ale wiesz o tym, że aby ktoś mógł być bogaty kto inny musi być biedny? Taka jest natura pieniądza.
Nawet jeśli nie byłoby deficytu pieniądza (nie byłby długiem) to i tak miałbyś tą zależność: im bardzoej ktoś jest bogaty tym bardziej ktoś inny jest biedny.
Więc co to za szczyt? Chyba szczyt skurwysyństwa Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kapitalizm jest dla ludzi majacych ambicje i marzenia. Oni moga sie wybic na szczyt praktycznie od zera.


O tak tak od zera Laughing fajna bajka. Zaczynając od zera robotnik pójdzie do kapitalisty, ten ustali mu swoje warunki podpisze umowę... resztę sobie dopowiedz.
Ilu znasz ludzi którzy z niziny dotarli na sam szczyt W UCZCIWY SPOSÓB ?

"Ja" ładny post, ale nie wiem czy to co napisałeś dotrze do ideowych endeko-uprowcow ... nie zdziw się jak ni stąd ni zowąd ktoś znowu napisze coś w stylu: "Pomaganie PRYWATNYM bankom to socjalizm".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20421
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:59, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Ilu znasz ludzi którzy z niziny dotarli na sam szczyt W UCZCIWY SPOSÓB ?

ja nie znam żadnej osoby która dotarła na SZCZYT.
choć możliwe że to dlatego iż mamy inne wyobrażenia szczytu Laughing
czy szczyt to już niebo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi szczyt dla kapitalisty to sytuacja w której jesteś nieprzyzwoicie(doskonałe określenie) bogaty, twoje pieniądze same się rozmnażają, ty leżysz sobie na plaży w chwili gdy 1/3 świata głoduje i pracuje na garstkę takich jak ty. Tak to wygląda "szczyt" który wypracował sobie kapitalistyczny świat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20421
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak, ale to nie szczyt tylko dopiero początek.
potem zaczyna się zabawa. masz już tyle forsy że siedząc w fotelu z laptopem na kolanach możesz inwestować... na wszelkie sposoby.
jak dla mnie to dopiero jest fun kapitalizmu. wcześniej to zwykłe tyranie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie musi byc biedny. Slynna przypowiesc o wyspie temu przeczy. Pieniadz caly czas jest emitowany. Niestety obecnie przez banki glownie. Moim zdaniem powinien byc przez panstwo.

Jestem ciekaw gdzie bysmy byli teraz gdyby nie ludzie zaradni budujacy imperia zarowno w skali firm jak i krajow. Potega wynika ze zdolnosci gromadzenia zasobow. USA powstalo samo, czy moze inkowie je zbudowali? Nie, to skurwysyny kapitalisci zbudowali imperium, ktoremu zaden inny kraj nie dorownuje. Pomijam fakt, ze to teraz imperium troche podupada, ale caly czas jest najwiekszym jakie zbudowala ludzkosc. Tak zle tam sie zylo i zyje robolom? Dziwne, ze wszyscy spierdalali jak szczury byle tylko sie dostac Ameryki. Tak bylo od kiedy powstalo i tak jest do dzisiaj i to o czyms swiadczy. Jakie imperia zbudowali socjalisci? Szwecje, Danie? Haha, moze ZSRR? 70 lat co prawda sie utrzymalo.

Bimi skurwysynstwo jest z nami od zawsze i tego nie zmienisz. Nie ma ludzi rownych, zawsze sa rowniejsi. Zawsze sa bogatsi i majacy wiecej wladzy nawet w socjalu. Takie rozumowanie, ze jak ja sie bogace, to sasiad musi biedniec uwazam za naduzycie. Tez ma szanse jak ja i jak z niej nie skorzysta, to moja wina? Moja wina, ze sie urodzilem w biedniejszej lub bogatszej rodzinie? Moj nauczyciel ze sredniej od Polaka fajnie skwitowal jednego kumpla, co bredzil cos o sprawiedliwosci. Zapytal sie go na koncu jego wywodu, czy jak sie rodzil, to lekarz powital go slowami: witamy na pieknym, sprawiedliwym swiecie gdzie wszysycy sa rowni...

Szczytem jest zrobienie czegos wielkiego. Wynalezienie, zbudowanie, wymyslenie. Moze to byc ogromna firma, ale tez budynek lub urzadzenie wielkosci monety. Cokolwiek, co przyda sie ludziom. Wiaze sie to z duzymi zyskami, bo dlaczego mam cos oddawac w czynie spolecznym skoro nie mam na to ochoty. Duza forsa jest motywacja do pracy tak jak np. pensja dla pracownika. Jak wie, ze bedzie mial wiecej, to pracuje ciezej lub sumienniej. Jak wie, ze gowno dostanie, to sie odwala fuszere. Co jest w tym zlego. Lichwa, kombinacje na pieniadzu nic nie daja ludziom, nie stwarzaja miejsc pracy. Walkowany milion razy Henry Ford. Zrobil firme, wymyslil tasme i zbudowal imperium motoryzacyjne. Dzieki niemu masa ludzi miala prace, masa miala samochody, a on zgarnal ogromne zyski. To jego dzielo, wiec jemu sie nalezalo. Powielono jego pomysl i powstaly na swiecie inne imperia samochodowe. To jest szczyt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta jasne socjalizm to pikny ustrój ino żeby działał chociaż to musicie każdemu kto chce coś zrobić dowalić takimi podatkami że wszystkiego się odechciewa.
Ja chcę normalnie żyć a tu jakiś nauczycielek mówi mi że jak mam więcej niż on to już burżuj jestem. i trzeba mnie opodatkować żebym miał tyle samo co on. A nauczycielek pewnie w życiu prawdziwą pracą się nie pohańbił. Ale wszyscy muszą mieć nie więcej niż on. Bo inaczej nie będzie sprawiedliwości społecznej.

@teodoryk
jak byś coś samemu robił to byś wiedział że 6kpln w branży ISP to zupełnie nic. A przez 7 lat to ja jak wyrwałem w miesiącu 1,5 to był sukces. Z 6kpln to się możesz orgaźmić jak masz stragan z bananami. Ale sieć na 700 klientów wymaga czegoś więcej.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:39, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jak byś coś samemu robił to byś wiedział że 6kpln w branży ISP to zupełnie nic.


JA ROBIĘ "COŚ", JUŻ CI MÓWIŁEM


Cytat:
Ja chcę normalnie żyć a tu jakiś nauczycielek mówi mi że jak mam więcej niż on to już burżuj jestem. i trzeba mnie opodatkować żebym miał tyle samo co on. A nauczycielek pewnie w życiu prawdziwą pracą się nie pohańbił.


Skąd ta pogarda, dla ludzi którzy nauczyli Cie pisać i czytać? Wiem wiem, wam nie jest potrzebna szkoła...sami się nauczyliście praw ekonomi Laughing. Właśnie o takim podejściu pisałem, tutaj nie chodzi o mnie, zresztą nie chce mi się Ci tłumaczyć. Mojej osobie żyje się całkiem dobrze nie narzekam, zobaczyłbyś dysproporcje finansowe między dzieciakami to byś zrozumiał. Zresztą góral pisał o tym kapitalistycznym podejściu...


Trzy etapy poznawania prawdy według kapitalistów:

1. Zaprzeczać, i mówić że kapitalizm doprowadza do bogacenia się społeczeństwa

2. Zwalać wszystko na socjalizm (w obliczu nie podważalnych argumentów zwalić je na przeciwnika)

3. Przyznać się wreszcie że kapitalizm jest beee, ale jednocześnie podkreślić iż nie może być inaczej ponieważ świat jest bee.

Laughing

Miłych snów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20421
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
Z 6kpln to się możesz orgaźmić jak masz stragan z bananami. Ale sieć na 700 klientów wymaga czegoś więcej.

Dokładnie.
Wymaga forsy na infrastrukturę i dalszej na promocję. Pomnożonej przez czas niezbędny na przeczekanie aż interes zacznie być dochodowy.
Ty tego nie miałeś dlatego kapitalizm się dla ciebie skończył i zostałeś zwykłym robolem.
A prawdziwi kapitaliści przyszli w twoje miejsce i zarobili na tym na czym ty nie mogłeś - w tym samym kraju, z tymi samymi podatkami... Czyż nie?
Więc może to nie wina wysokich podatków że nie możesz być kapitalistą? Nie przyszło ci to nigdy do głowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obstawiam se mecze w "sieci", czy to ZLO czy moze nie, ot takie pytanie dla wszystkich mam, wdzieczny bede za odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:16, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znaczy idzie mi o to czy "ryzyko" to nie pozadana rzecz w swiecie powszechnej szczesliwosci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:43, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:

jak byś coś samemu robił to byś wiedział że 6kpln w branży ISP to zupełnie nic. A przez 7 lat to ja jak wyrwałem w miesiącu 1,5 to był sukces. Z 6kpln to się możesz orgaźmić jak masz stragan z bananami. Ale sieć na 700 klientów wymaga czegoś więcej.


I co? Przyszła tepsa z Neostradą i popłynąłeś?
Trzeba było zaciągnąć kredyt (tak jak to robi kapitalista) zainwestować miliony, może byś utrzymał sieć na 700 klientów, a że nie zarobisz, cóż, postaw siec na 700 000 lub 7 000 000 klientów - nie masz pieniędzy? No cóż, kapitalizm jest brutalny... Pierwszy milion trzeba ukrasić - takie jest przysłowie:)
Wziąłeś się za coś co było i tak na przegranej pozycji! Kiepski z ciebie kapitalista. Jak przyjdzie Korwin ze swoją dUPRka to dopiero dostaniesz po dupie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:56, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:

Socjalizm może być jak najbardziej skrajnie liberalny. To socjaliści chcieli obniżenia podatków, zmniejszenia biurokracji państwowej itd. To są podstawowe hasła SOCJALISTÓW. Kiedy to do Was DOTRZE!


Jak ktoś pieprzy mi o podatkach, że trzeba obniżać (te dochodowe od osób) czy niby liniowy
ruszy gospodarkę to mam ochotę mu napluć! Nie dość, że przesiąknięty papką z TV to jeszcze debil sam nie policzy kto ile i na czym zyska.
Obniżenie podatku najbogatszym z 45% (tyle było w okolicy 1993 roku) do 30% i co gdzie ten raj? Najbiedniejszym obniżono w tym czasie z 22% do 19%Smile Jeszcze lepszy będzie liniowy bop przy linowym, każdy kto zarabia do ok 2500 miesięcznie dopłaci:) Ale im nie wytłumaczysz, bo oni widzą tylko cyfrę z procentem:)
Ja przyjąłem inną metodę - pytam delikwenta który huczy oz mianie podatku na niższy:
Czy chcesz obciążenia podatku z 19% do 15% liniowo z zachowaniem dotychczasowego poziomu dochodów?
Czy wolisz płacić podatek 50% i zarabiać 10 000 miesięcznie?
Które wybierasz...
To pytanie kończy każdą dyskusję o obniżeniu podatku, bo pokazuje, że nie tedy droga i gadanie o obniżeniu podatku to demagogia mająca na celu dać dodatkowe ulgi najbogatszym -im obniża się o 10 czy 15% dla osoby zarabiającej 20000 miesięcznie 10% mniej podatku to co roku nowy samochódSmile czyli więcej niż średniak zarobi brutto w całym roku:)))
W 1997 SLD za rządów Cimoszewicza lub Oleksego (trzeba sprawdzić) obniża podatek "od firm" z 28% do 19%! Wówczas cała prawica i liberałowi wręcz domagali się tego razem z Lewiatanem i Bochniarz na czele.
I co to dało i komu? Mało kto się zastanawiał. Bo tak naprawdę dotknęło to jedynie trzech gałęzi gospodarczych kraju. I oni na tym zyskali miliardy!

Cytat:

Co do UE to nie jest żaden socjalizm, to jest KAPITALIZM!! A właściwie jego odmiana - KORPORACJONIZM. Korporacjonizm to centralnie planowany system kapitalistyczny!

Ale jak ktoś uważa, że im wyższe podatki tym bardziej socjalistyczne państwo to żal.
W socjalizmie były bardzo niskie podatki, po drugie ten system nie zbankrutował, a został rozebrany.
Ehh... mam nadzieję, że teraz do Was dotrze.


Wątpię! Większość jest tak przesiąknięta pięknymi "cukierkami z za szyby" jakie dostaje w papce korwinowskiej, ze zapomnij!
Ludzie wolą żyć marzeniami, i marzenia chętnie kupują, płacąc nawet za to dożywotni abonament:) Każdy zwolennik dUPRu marzy, że "american dream" to będzie to co mu się przytrafi! Nie dociera do niego, że szybciej w totka trafi....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:01, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Góral
a czemu myślisz że "popłynąłem" Nie potrafisz sobie wyobrazić innego zakończenia biznesu jak tylko "popłynąłeś"??
Wiesz Góral neostrada mogła mi skoczyć, i kablówki też mogły mi skoczyć. Kombinuj dalej

A wiem życiowi nieudacznicy z reguły nie widzą innego rozwiązania. A potem płaczą zasiłku dajcie zasiłku. Bo mi się robić nie chce.
Ja jak skończyłem z Conectem to zamiast iść na zasiłek jak by zrobili życiowi nieudacznicy, to kupiłem gazetę zobaczyłem gdzie najwięcej jest roboty i najlepiej płacą. Zrobiłem C+E i usiadłem za fajerą. A że doświadczenia nie miałem to oczywiście dostałem robotę u największego kutasa w okolicy. Zdarza się. Ale przynajmniej wiem na co mnie stać.
Jak przyszedł kryzys to co robią życiowi nieudacznicy??? Ano krzyczą ZASIŁKU dajcie mi ZASIŁKU bo kryzys i robić mi się nie chce.
Ale normalny człowiek kombinuje dalej bo się wstydzi krzyczeć "zasiłku dajcie mi zasiłku bo robić mi się nie chce" Zakułem topografię miasta zdałem egzamin i siadam na taksę.
Prędzej księdza zawołam niż zasiłku. Bo mam wstyd


Bimi napisał:

A prawdziwi kapitaliści przyszli w twoje miejsce i zarobili na tym na czym ty nie mogłeś - w tym samym kraju, z tymi samymi podatkami... Czyż nie?

Że niby co w socjalizmie państwo by ochroniło mój mały interesik?!? Zabrało by pieniążki wielkim kapitalistom i dało mnie?? No na to nie wpadłem
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:34, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Nikt nie musi byc biedny. Slynna przypowiesc o wyspie temu przeczy. Pieniadz caly czas jest emitowany. Niestety obecnie przez banki glownie. Moim zdaniem powinien byc przez panstwo.


Wówczas Korwin będzie krzyczeć, że to socjalizm - więc zdecydujcie sięSmile

Cytat:

Jestem ciekaw gdzie bysmy byli teraz gdyby nie ludzie zaradni budujacy imperia zarowno w skali firm jak i krajow.


Być może na wyższym poziomie cywilizacji? Nie wiem, wiem, że żyło by się znacznie lepiej i nowocześniej. To komercja zabija postęp - chęć zysku wręcz cofa postęp.

Cytat:

Potega wynika ze zdolnosci gromadzenia zasobow. USA powstalo samo, czy moze inkowie je zbudowali? Nie, to skurwysyny kapitalisci zbudowali imperium, ktoremu zaden inny kraj nie dorownuje.


Potęga USA rosła począwszy od zabijania Indian, okradania ich, Potem przyszedł czas na zabory dokonane na Meksyku (Teksas i Kalifornia) poprzez mniejsze aż do Iraku i Afganistanu. Pomyśl piewco ameryki, co USA by znaczyła dziś bez armii w Iraku i Afganistanie? Co USA znaczyło by dziś gdyby nie wysyłało żołnierzy do zabijania i okradania innych? Czy cieszysz się jak do ciebie wejdzie mafia i zabierze ci wszystko? A powinieneś bo są tez zaradni i twórczy:))

Cytat:

Pomijam fakt, ze to teraz imperium troche podupada, ale caly czas jest najwiekszym jakie zbudowala ludzkosc. Tak zle tam sie zylo i zyje robolom? Dziwne, ze wszyscy spierdalali jak szczury byle tylko sie dostac Ameryki. Tak bylo od kiedy powstalo i tak jest do dzisiaj i to o czyms swiadczy. Jakie imperia zbudowali socjalisci? Szwecje, Danie? Haha, moze ZSRR? 70 lat co prawda sie utrzymalo.


Dlaczego męska cześć chłopów z gór Kolumbii czy Peru chętnie łączy się z bandami narkotycznymi?
Czasem by tez być bogatym a czasem by ochronić swoje życie.
Ja anglikowi z reguły powiem, że UK jest super, królowa cool i w ogóle UK jest cacy. Ale w myślach wiem, że UK to skurwysyny - mordercy! Królowa to kurwa z całym jebanym zepsutym do szpiku kości arystokratycznym pudelstwem w postaci św. Karola i reszty pedałów.
Rozumiesz? Czy dalej nie? Mimo to żyje mi się i tak lepiej niż w Polsce!

Cytat:

Bimi skurwysynstwo jest z nami od zawsze i tego nie zmienisz.


Nikt się nie rodzi skurwysynem! No chyba, że dUPR twierdzi inaczej?Smile
Skurwysynów tworzy system!

Cytat:

Nie ma ludzi rownych, zawsze sa rowniejsi. Zawsze sa bogatsi i majacy wiecej wladzy nawet w socjalu. Takie rozumowanie, ze jak ja sie bogace, to sasiad musi biedniec uwazam za naduzycie. Tez ma szanse jak ja i jak z niej nie skorzysta, to moja wina?


Czy jak ciebie okradnie to będzie ok - bo był zaradniejszy? Na tym polega kapitalizm!

Cytat:

Moja wina, ze sie urodzilem w biedniejszej lub bogatszej rodzinie?


BRAWO!
Oczywiście, że nie. I rola państwa jest taka, że skoro nie masz odpowiedniejszego zaplecza finansowego, państwo powinno ci to ułatwić w myśl ludzkiej solidarności. Jeśli tego nie zrobi, to nie myśl sobie będzie tak samo biedny jak rodzicie, że masz teraz pracę i harujesz jak wół? I co z tego tak naprawdę masz? Plazmę, rower, może 5 letni samochód, pera dni urlopu nad morzem?
Widzisz, PRL to starał się wyrównać. Jeśli ktoś pochodził z wielodzietnej rodziny lub patologicznej (ty nie prosiłeś się na świat w patologicznej rodzinie - sam to przyznałeś!)
Państwo ci pomagało, stypendiami, darmowym akademikiem. Mogłeś się rozwijać, uczyć, zdobyć zawód czy zostać naukowcem - państwo dawało ci wszystko co niezbędne do tego, trzeba było tylko się uczyć. Mogłeś potem być naukowcem, pracować w laboratorium, być archeologiem, geografem etc... dziś dziecko z biednej czy patologicznej rodziny nie ma żadnych szans!

Cytat:

Moj nauczyciel ze sredniej od Polaka fajnie skwitowal jednego kumpla, co bredzil cos o sprawiedliwosci. Zapytal sie go na koncu jego wywodu, czy jak sie rodzil, to lekarz powital go slowami: witamy na pieknym, sprawiedliwym swiecie gdzie wszysycy sa rowni...


Trzeba było zapytać czy lekarz tez powiedział, "a ty będziesz skurwysynem" nie powiedział tak, bo jak wyżej napisałem nikt się takim nie rodzi to system go takiego stwarza.

Cytat:

Szczytem jest zrobienie czegos wielkiego.


I do tego potrzebne ci są pieniądze? Co wówczas zrobisz? Pojedziesz na wycieczkę i będziesz chlać egzotyczne drinki by o osiągnięciach opowiadać wnukom, czy znajdziesz szczepionkę na raka?

Cytat:

Wynalezienie, zbudowanie, wymyslenie. Moze to byc ogromna firma, ale tez budynek lub urzadzenie wielkosci monety. Cokolwiek, co przyda sie ludziom. Wiaze sie to z duzymi zyskami, bo dlaczego mam cos oddawac w czynie spolecznym skoro nie mam na to ochoty.


Jak nie masz ochoty to nawet duże pieniądze nie pomogąSmile
Już wyżej napisałem. Załóżmy, że dam ci miliard dolarów, co zrobisz dla ludzkości?
Proszę, masz motywację finansową, czekam na twoje propozycje:)))

Cytat:

Duza forsa jest motywacja do pracy tak jak np. pensja dla pracownika. Jak wie, ze bedzie mial wiecej, to pracuje ciezej lub sumienniej.


Gówno prawda! Slogany rodem z przed stu lat made in USA:))) no tak - Korwin....
Motywacją jest zadowolenie a nie mamona. Jak komuś dasz dach nad głową, zapewnisz wyżywienie i wodę i dasz mu prace w dziedzinie w której lubi to będzie pracować nawet za darmo! Nie wierzysz?

Cytat:

Jak wie, ze gowno dostanie, to sie odwala fuszere.


Jak dostanie gówno to i gówno włoży do graczka - prawda?

Cytat:

Co jest w tym zlego. Lichwa, kombinacje na pieniadzu nic nie daja ludziom, nie stwarzaja miejsc pracy. Walkowany milion razy Henry Ford. Zrobil firme, wymyslil tasme i zbudowal imperium motoryzacyjne. Dzieki niemu masa ludzi miala prace, masa miala samochody, a on zgarnal ogromne zyski. To jego dzielo, wiec jemu sie nalezalo. Powielono jego pomysl i powstaly na swiecie inne imperia samochodowe. To jest szczyt.


Kolejny gniot mitologiczny!
Ja ci powiem, jak by nie "imperium" Forda to dziś byli byśmy jakieś 200 lat do przodu!
Napisałem na początku, że gdyby nie zaradni tworzący imperia byli byśmy daleko do przodu. Samochód jaki wypuścił Ford czym się rożni od dzisiejszego? Pomyśl po 100 latach... niczym! Nadal istota działania polega na spalaniu mieszanki paliwowo powietrznej której sprawność doprowadzono w ciągu stu lat z 20% do ok 30-35% 30% idzie na ruch samochodu - reszta paliwa na ogrzanie powietrza - cuda panie po 100 latach! Nadal to samo - to jest postęp? To hamulec postępu! Kasa, kapitalizm, są hamulcami cywilizacji.
Zastanów się czy firma wypuści najnowszy Ipod czy procesor jeśli poprzedni wypuszczony na rynek 6 miesięcy temu nadal zalega w magazynach? Nie - poczeka aż się sprzeda a jak dobrze się będzie sprzedawał, to po co wypuszczą nowy model? Zysk, profit ważniejszy. Tak zatrzymuje się postęp. O medycynie nawet nie będę wspominać.
Pieniądze nie są bodźcem czy motywacją do postępu! Są jego hamulcem!
Parę lat temu na jakimś kanale angielskim był film dokumentalny o rozwoju komunikacji w Londynie.
Dziś mało kto wie, ale w latach 20stych po Londynie krążyły elektryczne tramwaje. Plany posunęły się tak daleko (metro już było elektryczne) że chciano stworzyć sky walk czyli taki chodnik poruszający się jak schody ruchome. Które przecinały by nie tylko ulice ale tez budynki na różnych piętrach. Do tego szereg innych ówczesnych wynalazków. Jednak w okolicy lat 1925 burmistrzem Londynu został kapitalista, konserwatysta liberał, który związał się z Fordem - inni mówią, że to Ford sfinansował mu kampanię. Plany zrobienia Londynu jako miasta wówczas 21 wieku legły w koszu, zakupiono od Forda autobusy, zlikwidowano tramwaje. Autobusy Londyńskie miały przez dziesiątki lat (zgodnie z umową) kupować paliwo od ESSO. Ten jeden mały przykład pokazuje jak imperium kapitalistyczne (tu Forda) zatrzymało postęp technologiczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:03, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
@Góral
a czemu myślisz że "popłynąłem" Nie potrafisz sobie wyobrazić innego zakończenia biznesu jak tylko "popłynąłeś"??
Wiesz Góral neostrada mogła mi skoczyć, i kablówki też mogły mi skoczyć. Kombinuj dalej


Nie muszęWink

Cytat:

A wiem życiowi nieudacznicy z reguły nie widzą innego rozwiązania.


Próbowałeś kiedyś zapytać sam siebie czy nie jesteś nieudacznikiem? Poza tym co to jest lub kto to jest nieudacznik możesz mi to wyjaśnić? Za moich czasów nie mówiło się tak wiem nie rozumiem nowomowy polskiej.

Cytat:

A potem płaczą zasiłku dajcie zasiłku. Bo mi się robić nie chce.


Coś ty się tak zasiłku uczepił? Nie dostałeś czy jak:))?
A teraz na serio:
Cytat:

Prędzej księdza zawołam niż zasiłku. Bo mam wstyd


Bo co masz? wstyd? Chyba głupotę!
Jesteś idealny! Więc wstydź się dalej, wstydź i zapierdalaj do śmierci bo emerytury nie dożyjesz a kapitaliści dzięki temu będą obracać laski na Karaibach - wiesz oni wstydu nie mają za to mają ekstra życie...
Chłopie, nie chcę cie wkurwić, ale wiedz, że bogaty ma więcej zasiłku rocznie niż ty zarobisz na taryfie przez dwa pokolenia:)
Wierz mi! To nie są slogany, aj przy tym pracowałem i wiem! Ja byłem taki jak ty! z honorem - ja i zasiłek - no way!
Jak zobaczyłem ile bogaci biorą zasiłku, to powiedziałem: a mam to w dupie biorę to co mi dadzą i zapikowałem o wszystko co można i dostałem:) nawet mając dochód legalny mam i "zasiłki"! Teraz jestem na etapie rozwoju własnego hobby:) historia - jeżdżę po ciekawych miejscach, robię zdjęcia, badania takie hobby, Jak na coś braknie z "zasiłku" to dorobię w tydzien. mam życie bezstresowe - nawet nie wiesz ile tracisz.... ja tylko przeglądam, co jeszcze mogę "urwać" i myślisz, ze mi wstyd? Hehehehe - ważne, ze tobie jest wstyd i ja mam więcej - mam nadzieję, że zrozumiesz.
O tym powiedział mi pewien żyd:) : "Aplikujesz o wszystko co możliwe, jak dostaniesz to twoje, jak nie to nie, order za honor dostaniesz pośmiertnie i co ci z niego?" zrobiłem raz i wydawało mi się, że w totka wygrałem:)
Zamiast więc jeżdzić na taryfie i się narażać na utratę zdrowia, usiądź - przewertuj neta a zobaczysz ile masz możliwości zarabiać nie pracującSmile a jeżdzić będziesz dla siebie, dla przyjemności:)
(zasiłek napisałem w cudzysłowu, bo są zasiłki i zasiłki).

Cytat:

Bimi napisał:

A prawdziwi kapitaliści przyszli w twoje miejsce i zarobili na tym na czym ty nie mogłeś - w tym samym kraju, z tymi samymi podatkami... Czyż nie?

Że niby co w socjalizmie państwo by ochroniło mój mały interesik?!? Zabrało by pieniążki wielkim kapitalistom i dało mnie?? No na to nie wpadłem

[/quote]

Chcesz podatku linowego 15% i obecne dochody
czy zgodzisz się na 50% i dochody 5-cio krotnie wyższe?
Co wybierzesz?
Widzisz, nie w podatkach problem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Góral, A jak ty chcesz podnosząc podatek doprowadzić pięciokrotnego wzrostu dochodów. Bo wiesz, po swoim przykładzie widzę, że jak zlikwidowałem firmę to pracę straciły cztery osoby a wpływy z podatków do socjalu ode mnie spadły o 93%. Wiesz firma co to kupiła ode mnie sieć to nikogo nie zatrudniła z moich ludzi. Ponoć za słabi byli.

Ale tak ogólnie to oczywiście wolę podatki 50% i pięciokrotnie wyższe dochody powiem więcej chcę 200% podatków i dwudziestokrotnie wyższych dochodów*. Tylko nie wiem jak to socjaliści chcą uczynić


*kto da więcej
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:10, 08 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
Góral, A jak ty chcesz podnosząc podatek doprowadzić pięciokrotnego wzrostu dochodów. Bo wiesz, po swoim przykładzie widzę, że jak zlikwidowałem firmę to pracę straciły cztery osoby a wpływy z podatków do socjalu ode mnie spadły o 93%. Wiesz firma co to kupiła ode mnie sieć to nikogo nie zatrudniła z moich ludzi. Ponoć za słabi byli.

Ale tak ogólnie to oczywiście wolę podatki 50% i pięciokrotnie wyższe dochody powiem więcej chcę 200% podatków i dwudziestokrotnie wyższych dochodów*. Tylko nie wiem jak to socjaliści chcą uczynić


*kto da więcej


Nie kumasz nadal. Wyjaśniłem ci, że problem nie jest wysokość podatków ale dochodu.
Podobnie w UK, dziś w BBC2 Radio, Gordon Braun odpowiadał na pytania ludzi (taka świecka tradycja:) ) w jeden z adwersarzy, zarzucił G. Braunowi, ze co z tego, iż obniżył VAT z 17,5% do 15% jak i tak dla niego to nie ma znaczenia bo on nie ma lasy;)))
Jak ci wspomniałem, jakieś 10 czy 12 lat temu była potężna nagonka na obniżenie podatku "od firm" - wówczas mimo podatków 45%, 35% i 22% nikt o podatkach dochodowych nie wspominał....! Obniżono CIT z ok 30 (naprawdę już nie pamiętam ile) do 19% i co? Coś się zmieniło? Nie! Gdyż: małe rodzinne firmy wykazywały straty, więc tego podatku nie płacili wcale - dla małych firm mógł wynosić nawet 100% na jedno zero wyjdzie, supermarkety i firmy zagraniczne? Nie, one raz, że były zwolnione na lata z płacenia podatków a dwa podatki płacili u siebie... więc tez dla nich podatek mógł wynosić 100% na jedno zero wyjdzie...
Jak sądzisz skąd więc taki pęd i najazd na obniżenie CIT o ponad 10 punktów, skoro praktycznie nikogo to nie tykało? Być może jak to zrozumiesz to dojdziesz do sedna o co w tym wszystkim tak naprawdę biega.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 41, 42, 43   » 
Strona 8 z 43

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jaki jest problem z socjalizmem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile