W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jaki jest problem z socjalizmem   
Podobne tematy
Socjalizm błędem intelektualnym 248
Emerytura dopiero w wieku 67 lat86
Socjalizm - zdroworozsądkowo2
Albert Einstein - Dlaczego socjalizm?70
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
23 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 31837
Strona:  «   1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 41, 42, 43   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał:
goral_ napisał:
Tak zacząłem przyglądać się waszej dyskusji i jedno mam do powiedzenia:
Kapitalizm na czele z neoliberalizmem właśnie na waszych oczach bankrutuje a wam wmawiają wasi idole, że to socjalizm...
A teraz zadanie dla was piewcy tej teorii - porównaj PRL (realny socjalizm) z dzisiejszymi czasami - zapewniam was, że różnice są wszędzie w każdej płaszczyźnie życia.
Nie dajcie się omamiać waszym idolom o tym, że teraz to niby socjalizm... Bo właśnie bankrutuje "ich" kapitalizm.
To nie rozdawnictwo dla nierobów doprowadziło do kryzysu ale zachłanność prywatnych (czyli kapitalistycznych bo nastawionych na profit) banków. !


Liberalizm czy prawdziwy kapitalizm nie polega na sterowaniu gospodarką jakie mamy w tej chwili.


A niby na czym?
Czy kapitalizm, neoliberalizm zezwoli mi np. wybudowanie elektrowni węglowej w centrum Warszawy? A kto o tym decyduje i dlaczego?

Cytat:

Kapitalizm nie polega na dodrukowywaniu pieniędzy i pompowaniu ich w bankruta.
Przez co cała gospodarka dostaje po dupie. Patologie to jest działanie socjalistów.


Pieniądze tak jak i banki zostały wynalezione w kapitalizmie. To banki drukują pieniądze - te kapitalistyczne.
Jeśli ktoś mi jeszcze raz kurwa powie, że prywatny bank jest socjalistyczny to go kurwa porównam do debila nr.1 Czy bank jest nastawiony na rozdawnictwo czy na zysk?
Jeśli na zysk to KURWA JEST KAPITALISTYCZNY do huja!
Pompuje się pieniądze do prywatnego banku bo bankrutuje kapitalista i nazywa się to socjalizmem, a powtarzam po raz któryś. Te same rządy Tusk (wówczas inaczej nazywały się szyldy - nomen omem Tusk, Boni i reszta idiotów pierwszą partię mieli pod nazwą Kongres Liberalno Demokratyczny) Pierdolili, że na tym polega kapitalizm, że sprzedaje się za tyle ile daje klient (to słowa Lewandowskiego lub Boniego) wyprzedali banki za cenę budynków (oczywiście nikt z poza kręgu nie był dopuszczony do zakupu) i to miało być super i ok bo to jest kapitalizm, wówczas Korwin klaskał uszami z zadowolenia, dziś kurwa pierdoli, że to socjalizm - no ludzie pokroju Korwina i dUPRu to jacyś pierdolnięci muszą być albo tak słabi, że łatwo ich robić jak tylko się chce.

Cytat:

Kapitalistyczni liberałowie są za standardem złota,


Ale najpierw sami go znieśli twierdząc, że to przestarzałe metody komunistyczne:)))
Neoliberaliści coś jednak w sobie mają, są pojebani:) znaczy motłoch, który wspiera neoliberalizm, bo przywódcy są raczej znacznie wyżej. I na tyle opanowali technikę omamiania małolatów, że ci na ślepo wierzą w każde słowo, zresztą na filmie amerykańskim tak jest:) Nie potrafią dostrzec, że to właśnie oni czyli ten ślepy motłoch wyznający hasła neoliberalistyczne to największy płatnik Smile))) Ale na to znalazła się prosta metoda:) Bulisz bo to socjalizm:) hehehe to uwielbiam:) Wyjdzie taki jeden z drugim piewca Korwina i dUPRu pierdoli o neoliberalizmie, kapitalizmie, zapominając lub nawet niewiedzą że takie hasła lansowali 20 lat temu ich guru i teraz jak dostaje po dupie (a guru oczywiście ma się super) guru każe mu to nazywać socjalem:)))

Cytat:

który nie pozwala na te patologie Banków, które mają miejsce w chwili obecnej. Kryzys jest wynikiem zbrukania idei wolnorynkowej lewackimi pomysłami i elementami gospodarki centralnie planowanej.


Zapomniałeś dodać: kosmitów i cyklistówSmile
Po raz kolejny powtórzę: wszyscy kurwa winni tylko nie kapitalizm.



goral_ napisał:

To banki maja i miały przywileje, i to prywatne banki. Nie bezrobotny ale bankier.
Rządy są marionetkami w rękach bankierów - dlatego patrzeć - Polska
Popatrz na Tuska który sepleni i pierdoli takie farmazony, że głowa boli - zresztą co Tusk dokonał w ciągu 20 lat - a w sejmie i rządzie nie jest od paru miesięcy ale właśnie od 20 lat - pokaż jego osiągnięcia - fabryki, autostrady, domy, stocznie, przemysł ciężki, lekki... gdzie jest dziś polska po rządach kapitalistów? Kaczyński - mały kurdupel z chorymi ambicjami typu "napoleon" bardziej do Kaczyńskich pasuje odział psychiatryczny niż władza... kurde jak można było doprowadzić by prezydentem był taki kurdupel (TV w Polsce jest wręcz niesamowita - bo to TV wygrała wybory) a jego brat bliźniak premierem:))) w krajach cywilizowanych to nawet zakazane:))) ale w republikach bananowych typu Salwador, Honduras, Afganistan... normalne.
To są ludzie (partie) wybrane przez banki do administrowania wami! Ci ludzie (Tusk, Kaczyński) nic nie potrafią, są zerami!


A kto w tym kraju rządzi jak nie post komunistyczna agenturalna podobna TW Bolkowi ? Banda razem z Tuskiem i Kaczorami przy pomocy reżimowej telewizji wmawiają ludziom bzdury. [/quote]

Proszę! Jak kurwa nie znasz najnowszej historii polski od 20 lat to nie wypowiadaj się. Ja te sprawy znam z gazet, TV. Ja byłem tego naocznym świadkiem i powiem ci, ze Tusk to pojeb, marionetka a do tego sepleniąca która wraz ze swoim Kongresem Liberalno Demokratycznym (tam chyba należał Boni, Bielecki, Lewandowski - mówią ci coś te nazwiska?) Jak likwidowali wszelkie przywileje ludzi pracujących mówiąc, że to bee bo to komunistyczne i teraz będzie cacy bo kapitalistycznie - naprawdę gówno wiesz a się wypowiadasz na tematy o których nawet nie chciało ci się poczytać!
Tak! Korwin tez wówczas był w sejmie i nawet rządzie i to wspierał. Co nagle stwierdził, że tamto to było socjalistyczne? Ale wówczas tez pierdolił o tym, że to liberalne...
Zrozum - ja byłe tego naocznym świadkiem! Ja to pamiętam! Mi żadna TV nie wmówi jak dziś młodym. Z Korwinem mogę stanąć oko w oko i mu to powiem, i na każde jego pierdolenie o socjalizmie ja mu wyciągnę to co on a potem inni robili w Polsce - w każdej chwili - rozumiesz? Dlatego Korwin ma zerowe poparcie (marginalne) wśród ludzi dojrzałych. Ja wiem, że małolaty to łapią i wśród małolatów Korwin ma największe poparcie. Pomyśl o jednym: dlaczego 5 lat temu, 10 lat temu nikt o "postkomunistycznym Tusku nie mówił"? Jak sądzisz.

Cytat:

Post Komuna z SLD, pseudo prawica z PIS i PO to tak na serio jedna klika. Przed kamerami przeciwnicy a prywatnie kumple prowadzący razem interesy i bawiący się na tych samych imprezach.


Oczywiście! Jak najbardziej to potwierdzam. Już w 1997 roku Urban pisał na łamach NIE (ze zdjęciem) jak bawili się baronowie SLD z ZChN-em po jednym z programów TV gdzie się "pożarli". Dokładnie to samo dotyczyło Korwina i dUPRu - dziś ludzie z dUPRu uciekają do PO... wiedziałeś o tym?Smile i to nie szaraki ale liczące się persony.
Korwina odsunęli bo się pewnie pożarli o podział łupów. Korwin był widać za słaby, tak jak odsunęli Krzaklewskiego, a przecież Krzaklewski w 1997 roku był mocniejszy niż dziś kaczory razy dwa!

Cytat:

PO to fałszywi i samozwańczy liberałowie. Brukający to pojęcie. Nie mający w istocie z prawdziwymi ideałami liberalnymi nic wspólnego. Co widoczne jest od dawna.


Oni są czystej krwi reprezentantami liberałów! Byli od 1989 roku i są nadal.

Cytat:

Komuchy typu Obamy, czy lewactwa z parlamentu UE zrobili pierwszorzędną sztuczkę.
Swoimi lewackimi bzdurnymi regulacjami wypaczyli wolny rynek i doprowadzili do kryzysu.
Do tego jeszcze idioci, którzy nabrali się na sztuczkę lewactwa są za dalszym wprowadzaniem lewackiej patologii gospodarczej w życie.
Czym jedynie przyczyniają się do pogłębienia tego sztucznie wywołanego kryzysu.


Ale to właśnie kapitalizm to wywołał. Czy widziałeś kryzys finansowy np. w Korei Północnej lub na Kubie? Powiedz - był tam kryzys finansowy? A W PRL czy był kryzys finansowy? Nie! Nie było.
Kapitalizm a zwłaszcza jego skrajna odmiana neoliberalizm w prostej drodze zawsze będzie dążyć do kryzysu - to normalne! Ten system zawsze wygeneruje taka sytuację jak dziś. Jedyne zakończenie kryzysu widzę jako dyktaturę - co się realizuje a więc końcowy etap neoliberalizmu, czyli monopolizacja władzy. By to osiągnąć potrzeby był system w którym należało każdego zadłużyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:07, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Przebudzony - dla naszych adwersarzy piejacych nad socjalem swiat jest czarno-bialy. Jak niedomagaja banki, to automatycznie wina kapitalizmu. Niewazne jakie sa inne okolicznosci, sytuacja prawna, historia itd.


Słucham wręcz z niecierpliwością jakie to inne okoliczności i historie?
Świat czaro-biały jest właśnie dla neoliberalistów (niewidzialna ręka rynku i huj! Człowiek wart tyle ile wynosi z niego możliwy profit)

Cytat:

Tez jestem zdania, ze panstwo wyzbylo sie podstawowej roli jaka jest emisja pieniadza. W mojej ocenie to doprowadzilo do obecnej sytuacji. Spekulacje i kombinacje na pieniadzu zastapily jego pierwotna role jako srodka wymiany.


Ale tego chcieli neoliberaliści i kapitaliści... Więc jak? Jak państwo drukuje pieniądze to źle i to kurwa komuna, jak państwo odda drukowanie w ręce prywatne czyli kapitalistyczne to też kurwa źle bo komunizm?Smile)) A może po prostu kapitalizm zbankrutował? Nie niemożliwe...hmm tak cudowny i super sprawiedliwy system jak kapitalizm nie ma prawa zbankrutować.

Cytat:

Goral - jak rzady sa w rekach bankierow, to nie jest kapitalizm. Kapitalizm jest wtedy kiedy rzad jest w stanie rozjebac bank i dowolna firme, ktora oszukuje ludzi lub szkodzi panstwu. Rzad ma stac na strazy i nie wpieprzac w kazda sprawe. Gra rynkowa jest czesto brutalna, jednak nikt nie moze grac znaczonymi kartami.


Ale to interwencjonizm i jak by rząd zaingerował w bank podniósł by się lament, że komuna... Wszak w kapitalizmie liczy się umowa - nie? Wiec jakim prawem rząd ma w nią ingerować? A to niesamowite z drugiej strony: to co było cechą PRL-u i socrealu dziś staje się ostoją kapitalizmu a to co 6 miesięcy temu nazywano kapitalizmem dziś nazywa się socjalem:)))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:26, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@goral_ źle kombinujesz. Pokombinuj w ten sposób.... Jak idziesz do pracy to po to żeby zarobić. Czyli zyskać Więc jesteś takim małym kapitalistą, bo twoja praca jest takim samym towarem jak bułka w sklepie. Sprzedajesz swoją pracę z zyskiem jeżeli potrafisz się za nią utrzymać lub ze stratą jak brakuje ci do pierwszego. Czyli nawet w socjalizmie są kapitaliści.
I tu pojawia się problem jak rozpoznać w jakim ustroju żyjemy??
Ja to robię w sposób następujący

Im państwo zabiera ci więcej kasy w formie podatków tym jest bardziej socjalistyczne. I odwrotnie, jak zabiera w formie podatków mniej to jest bardziej kapitalistyczne. Zauważ że według tej definicji Polska gdzie państwo zabiera 75% twojej pracy w formie podatku jest bardziej socjalistyczne niż Białoruś gdzie podły dyktator Łukaszenka zabiera ludziom tylko 35%.
Rzekłbym że Białoruś gdyby obniżyła podatki do 25% i zupełnie przestała zajmować się socjalem to była by idealnym kapitalistycznym państwem. Ale i tak jest najlepsza w europie. Choć na zasadzie jednookiego króla wśród ślepców
Oczywiście nie bierzemy pod uwagę takich gospodarek jak Kuba czy Korea Północna gdyż tam jest tylko jeden pracodawca, który dowolnie ustala wartość twojej pracy tam panuje taki twór co się nazywa komunizm, to było też we PRL'u. Ja dobrze wspominam ten komunizm, żyło się spokojniej i pewniej, ale niestety to fajne zbankrutowało


pozatym polecam wykład Gwiazdowskiego
http://www.youtube.com/watch?v=eVIYJXNCqqY sześć części. szczególnie warto posłuchać 5 i 6 części

Ci co nie trawią UPR niech wyłączą obraz. Gwiazdowski nie należy do uper więc jest dozwolony i też bardzo nie lubi BANKÓW
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:22, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
@goral_ źle kombinujesz. Pokombinuj w ten sposób.... Jak idziesz do pracy to po to żeby zarobić.


I tu mylisz pojęcia. ktoś natłukł ci do głowy właśnie takich pierdoł na zasadzie "płacenie podatków to socjalizm" "niepłacenie to kapitalizm" co wybierasz? Ja wiem, że 99% wybierze to drugie ale czy to zadziała? Nie!
Do pracy w kapitalizmie 70% obywateli idzie nie po to by zarobić ale po to by przeżyć - to kolosalna różnica! Praca nie jest dodatkiem który da ci lepsze życie ale jest niezbędna by przeżyć. To o czym ty piszesz ma miejsce jeśli każdy miałby zapewnione podstawowe środki do przeżycia - jedzenie, schronienie, wodę. Wówczas faktycznie człowiek podejmie pracę by mieć lepiej, by zarobić. Tak więc w systemie kapitalistycznym praca jest niezbędna do egzystencji. Pokaż mi choć jeden przykład - tylko jeden jak uczciwie pracujący robotnik staje się bogaty i majętny z własnej pracy, nawet trwającej 12 godzin?
Wiem, wiem, nie znajdziesz. Czyli twoje założenia kapitalizmu na tej płaszczyźnie całkowicie dają w łeb. Bo wg. tych teorii, ten robotnik powinien być super bogaty po 10 latach pracy.

Cytat:

Czyli zyskać Więc jesteś takim małym kapitalistą, bo twoja praca jest takim samym towarem jak bułka w sklepie.


Nie!
Praca nie jest takim towarem jak bułka! Tak samo jak nieruchomość to nie to samo co bułka.
Ludzie to mylą, zresztą jest to wykorzystywane przez krzykaczy typu Korwin (nie w TV bo tam by ripostę dostał!!).
Bułka nie wyłoży towaru na półkę, bułka nie poprowadzi samochodu. Wiertarka sama nie wywierci. Mam nadzieję, że zrozumiałeś - jak nie to postaram się jaśniej.
Ewentualnie zobacz, że za PRL-u w zakładach pracy nie było "magazynu ludzkiego" ale dział kadr i szkoleń tak samo dziś po amerykańsku nie ma magazynu ludzkiego tylko zasoby ludzkie. Oczywiście po przetłumaczeniu na polski (human resources) zrobiono błąd, gdyż HR w brzmieniu anglosaskim to nie to samo co "zasoby ludzkie" w j. polskim choć faktycznie bezpośrednio tak można przetłumaczyć. Może to jest właśnie ten błąd skąd w Polsce człowiek jest tak uprzedmiotowiony i łatwo go wówczas porównać do bułki.

Cytat:

Sprzedajesz swoją pracę z zyskiem jeżeli potrafisz się za nią utrzymać lub ze stratą jak brakuje ci do pierwszego. Czyli nawet w socjalizmie są kapitaliści.


W systemach socjalnych, praca jest czymś wyższym niż tylko prostą formą na przeżycie. W PRL-u z czasów socrealu praca miała być rozwojem człowieka, teoretycznie każdy miał zapewnioną pracę a więc i egzystencję, zresztą to temat na cały wykład. Tak czy owak nie da się tego sprowadzić do stwierdzenia - pracujesz czyli sprzedajesz swoją prace to jesteś kapitalistą... nie to uproszczenie na zasadzie samochód jedzie bo ma koła i nic innego mu nie trzeba. Będę mieć więcej czasu to wyjaśnię najprościej jak się da.
Bo do tego dochodzi generowanie "wyścigu szczurów" czyli zmniejszanie wynagrodzenia w drodze sztucznej konkurencji, wymaganie zwiększonej wydajności, stres... to wszystko jest po to by jak najbardziej pracownik był uprzedmiotowiony a co za tym idzie stał się właśnie taką "bułką".

Cytat:

I tu pojawia się problem jak rozpoznać w jakim ustroju żyjemy??


W pierdolonym neoliberalizmie! Najbardziej złodziejskim ze wszystkich jakie wymyślono!
To taki nowoczesny feudalizm.

Cytat:

Im państwo zabiera ci więcej kasy w formie podatków tym jest bardziej socjalistyczne. I odwrotnie, jak zabiera w formie podatków mniej to jest bardziej kapitalistyczne. Zauważ że według tej definicji Polska gdzie państwo zabiera 75% twojej pracy w formie podatku jest bardziej socjalistyczne niż Białoruś gdzie podły dyktator Łukaszenka zabiera ludziom tylko 35%.


No nie masz racji po raz kolejny.
Bo by mówić o tym należy sprawdzić na co idą podatki. O tym, że trzeba płacić podatki to chyba nie muszę cię przekonywać. Bo wiadomo, że z padoków opłacana jest armia, policja sądy - które bronią twojej prywatnej własności... Czyli w tym miejscu można powiedzieć, że podatek jest ściśle powiązany z kapitalizmem:)
I teraz popatrz, Łukaszenka przeznacza na spłatę kredytów do banku (nie będę rozróżniać banków tylko dla uproszczenia przyjmijmy jeden bank jako całość banków) więcej jak 25% budżetu. Reszta idzie na szpitale, szkoły, policje, armię, zasiłki drogi i całą infrastrukturę państwa.
W Polsce ponad 75% budżetu to spłata do banku! I rośnie! Dlatego coraz bardziej potrzeba więcej pieniędzy na to a co za tym idzie będzie coraz mniej na policję szkoły, szpitale ....
I najwięcej pożyczek (tak to się ładnie nazywa) nabrał rząd neoliberalny za czasów Buzka czyli AWS-UW - dzisiejsze PO i PiS. W tym: Balcerowicz, Tusk, Kaczyński, Krzaklewski, Lewandowski, Boni (choć nie w rządzie), Kropiwnicki, Rokita - to liberały. Oni (na 90% w porozumieniu z bankami - większość z nich to później szefowie lub uczestnicy rad nadzorczych banków - sprawdź ich życiorysy!) nabrali pożyczek które poszły na nic... nic nie zbudowano, nic nie zrobiono - zasilono kasy prywatnych kieszeni. A Polska musi spłacać te pożyczki właśnie w formie podatku. Na tym polega liberalizm! Dziś dokonuje się dokładnie to samo!
Tylko liberałowie i kapitaliści obniżają podatki najbogatszym. Bo oni są najbardziej wpływowi - nie powiesz mi, że bogatym nie będzie wpływowy i nie będzie wpływał na rząd bo to socjalistyczne:)) cały ciężar utrzymania wąskiej grupy społecznej przeżynając na 70% narodu. Czyli ty pracując musisz nie tylko zapewnić sobie egzystencję ale tez zapracować na ich dobrobyt. To jest monopolizacja do której kapitalizm dąży. A potem dyktat i niewolnictwo.

Cytat:

Rzekłbym że Białoruś gdyby obniżyła podatki do 25% i zupełnie przestała zajmować się socjalem to była by idealnym kapitalistycznym państwem. Ale i tak jest najlepsza w europie. Choć na zasadzie jednookiego króla wśród ślepców


Właśnie masz przykład państwa socjalistycznego:) wiesz jak rozbudowany jest socjal na Białorusi i ich na to stać? No popatrz... jednak. Nikt na Białorusi nie zakazuje ci założyć prywatnej firmy... a jednocześnie istnieją zasiłki, darmowa służba zdrowia, szkoły...

Cytat:

Oczywiście nie bierzemy pod uwagę takich gospodarek jak Kuba czy Korea Północna gdyż tam jest tylko jeden pracodawca, który dowolnie ustala wartość twojej pracy tam panuje taki twór co się nazywa komunizm, to było też we PRL'u. Ja dobrze wspominam ten komunizm, żyło się spokojniej i pewniej, ale niestety to fajne zbankrutowało


W PRL-u nigdy komunizmu nie było! Przeczytaj definicję komunizmu.
W PRL-u była odmiana socjalizmu, zwana socrealizmem, choć i tak z wieloma błędami.
W PRL-u funkcjonowały firmy państwowe jak i prywatne, własność ziemi była zarówno kolektywna PGR jak i prywatna. Kościół miał status ponad narodowy i rządził się 100% samodzielnie bez udziału państwa. Wg. ciebie to komunizm?
A o Kubie czy Korei Północnej - to co tak naprawdę wiesz? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:24, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

góral to tobie ktoś natłukł do głowy jakichś pierdół

socrealizm to trend w sztuce i architekturze, a nie w ekonomii

w PRL'u nie było takiego komunizmu jak w kamboży czy na kubie ale wiele nie brakowało. Wiesz w końcu mówi się Komuno wróć, albo obalałem komunę, a nie obalałem socjalizm czy socjalizmie wróć


zresztą jak zwał tak zwał ustrój który zabiera mi 75% moich dochodów z pracy jest bandycki. Choć by nawet 99% z tych podatków przeznaczał na leczenie i dożywianie dzieci.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:56, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goral wlasnie udowodniles swoj czarno-bialy poglad na swiat powyzszymi postami. Stosujesz proste kalki bank-kapitalizm, bankier-skurwysyn krwiopijca. Jabba probuje Cie nakierowac, ale widze, ze ciezko. Czlowieku posluchaj - nikt nie zrobi 100% kapitalizmu i 100% socjalizmu. W takich systemach ciezko zyc, uwierz. Chodzi o to jaki obrac kierunek. Skrecamy bardziej w lewo jak teraz z cala UE, czy w prawo aby ruszyc gospodarke i uwolnic troche ludzkiego potencjalu. Trzeba zachowac jakies pomoce socjalne dla ludzi, bo nie mozna pozwolic aby cierpieli, jedak to co jest teraz jest nie do przyjecia. Spojrz ile zabiera nam panstwo - okolo 80% i co daje? Machina biurokratyczna zjada ogromne ilosci zasobow. Niedlugo bedzie wiecej urzednikow rozdajacych pomoc niz odbiorcow tej pomocy. Bzdurne regulacje kazdego gowna sa komus potrzebne? Przepis o ksztalcie ogorkow, przeszkolenia pozarowe w dwuosobowych firmach, certyfikaty, zaswiadczenia, koncesje. Chcialem otworzyc zaklad wulkanizacji w domu to musialem kilka dni latac po jakies pozwolenia. Czekac tygodniami na opinie jakiegos chujka i zabulic za plany. Uzyskac zgode sanepidu!! Policzylem do tego dwoch ludzi(ZUS) i mi wyszlo, ze moze mi sie zwroci po kilku latach, a moze nie.

Nic nie zbankrutowalo. Takie gowniane napisy chyba widziales na transparentach. System bankowy jest ulomny od lat i teraz trzeba jakos go ogarnac. Bankierzy maja zbyt duza wladze, a wladze powinno miec panstwo.

Tak w kapitalizmie wazna jest umowa, a umowa mowi, ze bank pod grozba rozjebania nie moze robic pewnych operacji i tyle. Jak zrobi jakis numer, to panstwo ma mozliwosc i obowiazek go przejac, pozamykac kierownikow do pudla itd. W tej chwili nikt nie podskoczy tak wysoko. W dyktaturze taki problem w ogole nie istnieje, bo kazdy sukinsyn czuje respekt nie przed niewidzialna reka rynku, ale niewidzialna reka sprawiadliwosci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Goral wlasnie udowodniles swoj czarno-bialy poglad na swiat powyzszymi postami. Stosujesz proste kalki bank-kapitalizm, bankier-skurwysyn krwiopijca.


Uzasadnij, że tak nie jest! dasz radę?

Cytat:

Skrecamy bardziej w lewo jak teraz z cala UE, czy w prawo aby ruszyc gospodarke i uwolnic troche ludzkiego potencjalu. Trzeba zachowac jakies pomoce socjalne dla ludzi, bo nie mozna pozwolic aby cierpieli, jedak to co jest teraz jest nie do przyjecia.


Ale UE i USA skręcają bardziej na prawo! Dlaczego to mylisz? Czy skracanie zasiłków, wymuszanie zgody na pracownikach do mniejszych pensji za więcej pracy to skręt na lewo? Czy ograniczanie kodeksu pracy, ograniczanie działalności związków zawodowych to skręt w lewo? Chyba coś ci się pomyliło, lub twoi idole w stylu Korwina znów robią ci wodę w mózgu:) To co dziś dzieje się w UE i USA to skręt ostro w prawo! Kiedy całe społeczeństwa muszą się poświęcić by ratować prywatne biznesy
To dokładnie jest neoliberalizm. Socjalizm to coś wręcz odwrotnego od tego co się dzieje dziś. Socjalizm to przede wszystkim zapewnienie każdemu godnego życia, zapewnienie każdemu możliwości przeżycia. A co masz dziś? Komornik, bankructwa, prywatna służba zdrowia, jęczę bardziej liberalny kodeks pracy... to nie socjalizm to co jest teraz to wręcz skrajny liberalizm, tyle, że właśnie zaczyna dotykać coraz więcej ludzi w tym piewców liberalizmu dlatego burzy to ich wyobrażenia i zaczynają nazywać to socjalizmem... Wszak nie o tym mówili wielcy guru liberalizmu....

Cytat:

Spojrz ile zabiera nam panstwo - okolo 80% i co daje?


I daje do banku! W socjalizmie miał byś darmową służbę zdrowia i leki. Budowało by się osiedla dla osób których nie stać na dom, drogi itp pierdoły. Dziś jak widzisz państwo zabiera ci, ale to, że ci zabiera to nie znaczy, że jest socjalne bo w feudalizmie też zabierało a feudalizmu do socjalu nie porównasz.

Cytat:

Machina biurokratyczna zjada ogromne ilosci zasobow. Niedlugo bedzie wiecej urzednikow rozdajacych pomoc niz odbiorcow tej pomocy.


Jest nadal mniej urzędników w organizacjach pomocy. To, że wygląda na to, że jest jeden dwóch interesantów w Pomocy Społecznej i 5 kobitek za biurkiem to efekt oddalenia od siebie problemu - "brak pieniędzy" - to słyszą interesanci to po co przyjdą? A czy nie potrzebują pomocy - nie? zresztą nie mieszajmy, to oddzielny temat.

Cytat:

Bzdurne regulacje kazdego gowna sa komus potrzebne? Przepis o ksztalcie ogorkow, przeszkolenia pozarowe w dwuosobowych firmach, certyfikaty, zaswiadczenia, koncesje. Chcialem otworzyc zaklad wulkanizacji w domu to musialem kilka dni latac po jakies pozwolenia. Czekac tygodniami na opinie jakiegos chujka i zabulic za plany. Uzyskac zgode sanepidu!! Policzylem do tego dwoch ludzi(ZUS) i mi wyszlo, ze moze mi sie zwroci po kilku latach, a moze nie.


Na tym polega liberalizm! Sądzisz, że firma ubezpieczeniowa nie chce zarobić? Ale firma ubezpieczeniowa nie jest państwowa... tylko prywatna a więc kapitalistyczna. Koncesje, zaświadczenia - witaj w kapitalizmie! Jak by było za łatwo to byś zrobił za duża konkurencją innym. Poza tym przepisy, zwłaszcza w Polsce są tak chore, że nie trzeba chyba nawet o tym pisać.
Ale jak sam widzisz na ulicy, w Polsce każdy to wzór liberała i każdy urzędnik jest liberałem i wie najlepiej co petent ma robić. Urzędnik jest od wydawania decyzji i opinii.
Już nie raz o tym pisałem, że w Polsce ludzie dostali pierdolca na punkcie władzy. Byle babcia klozetowa ma władze nad papierem dupnym i jak się stawia. Idziesz do urzędu to masz wrażenie, że każdy jeden urzędnik to prawie papież! Bo ma wadze. To fakt, że on tez jest jebany przez swoich kierowników, czy w sklepie przez ciecia z ochrony który tez ma władze. To chory system, któremu bliżej do Afganistanu - już o tym pisałem.
By zmienić mentalność ludzi potrzeba edukacji, ale nikomu na edukacji nie zależy, bo wyedukowanym trudno się rządzi a stanem baranów bardzo łatwo. Jak to powiedział pewien były minister edukacji -konserwatysta, liberał- tylko dzieci ludzi odpowiednich powinni mieć prawo nauki, reszta powinna kończyć naukę na klasie 3 podstawówki i ma się umieć podpisać, liczyć do 1000 i umieć uczestniczyć we mszy Świętej (zgadnij kto to powiedział).
Poczucie władzy w ludziach spowodował bezwzględny wyścig szczurów, gdzie jak się dobrze nie sprzedasz (nie ważne są twoje umiejętności) to jesteś nikim, wręcz wylansowało się takie słówko jakieś parę lat temu "nieudacznik". Nikt nie chce być nieudacznikiem, babcia z klozetu tez nie, więc ma wadze nad papierem dupnym i to ona decyduje czy dać ci go dużo czy mało.
To właśnie kapitalizm lansował te hasła! Dzięki temu powstała chora konkrecja na każdym kroku. Być pierwszym w kasie supermarketu (zapierdalać wózkiem byle wyprzedzić dwie osoby) o drogach i samochodach wspominać nie muszę.
Jak chce ci się czytać opowiem ci pewien autentyczny przypadek z UK.
Moja dobra znajoma z Bułgarii jest jedną z przełożonych pielęgniarek w pewnym ośrodku zdrowia i pyta mnie kiedyś jak to jest z polkami, przyjęto trzy polski do tej kliniki jako salowe, i pyta mnie dlaczego jedna drugiej podbiera kubki do umycia? Oni tego nie rozumieją, nie wiedza o co biega, wydaje się to śmieszne, głupie i dziwne... Ja wiem o co biega, wiem, że każda z tych trzech polek chciała się wykazać, sprzedać, ze to ona jest the best... wyszło idiotyczne. Nawet na tak niskim poziomie jak salowa... Zrozum to przesiąkło do szpiku. Ta chora ambicja, nawet w tak debilnych sprawach. Tego nie nauczył ich socjalizm, bo socjalizm znały tylko z opowieści rodziców (miały góra po 25 lat a jak sądzę dużo mniej) to wykreował w nich liberalizm, kapitalizm z bezwzględnym wyścigiem szczurów. Nawet w takich sytuacjach. Więc nie dziw się na drugi raz jak pójdziesz do urzędu. (weź notes i notuj, nawet liczby do totka, ale tak by wyglądało, że opisujesz pracę urzędników - zobaczysz jaka będzie jazda;))

Cytat:

Nic nie zbankrutowalo. Takie gowniane napisy chyba widziales na transparentach. System bankowy jest ulomny od lat i teraz trzeba jakos go ogarnac. Bankierzy maja zbyt duza wladze, a wladze powinno miec panstwo.


Jak państwo będzie miało za dużo władzy to socjalizm:) nie tak?
A właśnie, że zbankrutowało! Nie patrz na banki, bo bogaty z kryzysu wychodzi jeszcze bogatszy! Kryzys to raj do bogacenia się.
Zobacz na zakłady pracy, zobacz na co ludzi dziś stać, poczekaj na koniec okresu ochronnego eksmisji z mieszkań. Tu kapitalizm bankrutuje bo musiał zbankrutować.
System bankowy to twórca liberalizmu.

Cytat:

Tak w kapitalizmie wazna jest umowa,


Najważniejszy jest człowiek! Umowa to plan drugi.

Cytat:
a umowa mowi, ze bank pod grozba rozjebania nie moze robic pewnych operacji i tyle. Jak zrobi jakis numer, to panstwo ma mozliwosc i obowiazek go przejac, pozamykac kierownikow do pudla itd. W tej chwili nikt nie podskoczy tak wysoko. W dyktaturze taki problem w ogole nie istnieje, bo kazdy sukinsyn czuje respekt nie przed niewidzialna reka rynku, ale niewidzialna reka sprawiadliwosci.


Tak to właśnie działało w PRL-u (były kary śmierci za defraudację publicznych pieniędzy!)
Stąd porzekadło z czasów PRL-u "pewny jak w banku" - żaden dyrektor banku nie śmiał zrobić przekrętu bo za to groziła kara śmierci. Odpowiedzialność majątkową i karną (kara śmierci zniesiona później) zniesiono za czasów Mazowieckiego i Balcerowicza, Bieleckiego, Korwina:))) Czyż to nie liberałowie skasowali to ograniczające ich prawo śmierdzące komunąSmile?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
góral to tobie ktoś natłukł do głowy jakichś pierdół

socrealizm to trend w sztuce i architekturze, a nie w ekonomii


Tak zwało się ówczesny system, jak nie pamiętasz boi nie możesz to nie mówSmile Między innymi po takich powiedzonkach można poznać kto ile ma latek:)

Cytat:

w PRL'u nie było takiego komunizmu jak w kamboży czy na kubie ale wiele nie brakowało. Wiesz w końcu mówi się Komuno wróć, albo obalałem komunę, a nie obalałem socjalizm czy socjalizmie wróć


W Kambodży jak jest to nie wiem, ale na Kubie komunizmu tez nie ma i nie byłoSmile Już pisałem, weź definicję komunizmu a zobaczysz, że nawet w ZSRR ciężko znaleźć komunizm:)

Cytat:

zresztą jak zwał tak zwał ustrój który zabiera mi 75% moich dochodów z pracy jest bandycki. Choć by nawet 99% z tych podatków przeznaczał na leczenie i dożywianie dzieci.


Hehehe za PRL-u "nie płaciło" się podatku:) To w takim razie musiał być to liberalizm:)

OK, a teraz pytanie za 100 punktówSmile
Feudalizm zabierał chłopu ponad 90% dochodu, czy feudalizm był socjalizmem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ma firma ubezpieczeniowa do zaswiadczen na prowadzenie wulkanizacji? Nie chce Cie obrazac, ale zaczynasz bredzic.

Dokladnie masz racje w kwestii kary smierci. Korwin z tego co wiem o nia walczy bezskutecznie.

Jak panstwo ma duzo wladzy, to jest silnym panstwem. Roznica jest w wykorzystaniu tej wladzy wobec obywatela. Jak ogranicza jego wolnosc wyboru, to mamy cechy socjalu.

Umowa musi byc najwazniejsza, bo wtedy nikt nie bedzie respektowal niczego. Zawsze sie wyłga wzgledami spolecznymi. W PRL tak wlasnie wywlaszczano ludzi. W kamienicy, w ktorej mieszkam wlascicielka opowiadala jak po wojnie przymusem dokwaterowano im ludzi, a ich wygoniono do dwoch pokoi. Placili im ochlapy, ze nawet na remonty nie starczalo. Po tym wszystkim kamienica byla zrujnowana, bo chamy nie dbali w mysl zasady "nie moje to pier...." Dopiero po odzyskaniu wlasnosci mogli zrobic remont generalny na ogromne pieniadze....swoje. Tak w praktyce wyglada Twoje haslo: "najwazniejszy jest czlowiek. Umowa to plan drugi."

To co sie dzieje teraz to nie jest skret w prawo, tylko rozpaczliwe ratowanie sytuacji. Systemy emerytalne sa na wykonczeniu, wiec niedlugo zabraknie kasy na swiadczenia, wiec zawczasu sie je tnie. Oczywiscie krok sluszny, ale to nie wystarczy. Bankructwa sa czyms normalnym w kapitalizmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:00, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

OK, a teraz pytanie za 100 punktówSmile
Feudalizm zabierał chłopu ponad 90% dochodu, czy feudalizm był socjalizmem?


według mojej wiedzy chłop feudalny płacił 10% dziesięciny dla kościoła i dzierżawę ziemi jakieś 15-20 czyli razem na maxa 30%. Oczywiście jak włądza króla słabła to sytuacja chłopa się pogarszała. Podatek zastąpiono pańszczyzną nie raz w wymiarze 10* dni tygodniowo. Ale i z tym se chłopi poradzili. Najmowali parobka który za kase pracował u chłopa, pod okiem żony , oczywiście synowie też robili w polu. A chłop sie byczył na pańszczyźnie. Stąd się biorą przypowieści o leniwych chłopach chyba
Wiesz Góral nigdy takiej nędzy jak dzisiaj nie było. W całej 1500 letniej historii europy nie było takiej nędzy jak dzisiaj jest.
Wiedziałeś że chłop pańszczyźniany po zbiorach mógł se wołu kupić?? i jeszcze mu do następnych zbiorów zostawało. Kup se teraz traktor po jednym sezonie. Chłop po dwóch latach oszczędzania mógł se konia bojowego kupić, to takie nasze dzisiejsze BMW.
Feudalizm to był raj na ziemi, oczywiście w porównaniu z czasami dzisiejszymi.

Natomiast okres o którym mówisz to niewolnictwo Rzymskie. Wtedy właśnie jak niewolnik pracował poza domem pana to oddawał panu 90% swoich dochodów. 10% mógł sobie zatrzymać i ewentualnie się potem wykupić. żeby było śmiesznie to brakuje nam od 10% do 15% do niewolnictwa

*naprawdę bywało że chłop musiał pracować 10 dni w tygodniu u pana. Ale dzień pracy trwał od wschody słońca do południa i to tylko w czasie żniw i siewów
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Co ma firma ubezpieczeniowa do zaswiadczen na prowadzenie wulkanizacji? Nie chce Cie obrazac, ale zaczynasz bredzic.


No widzisz:) nawet nie potrafisz trochę wyjść poza ramki narzucone ci w TV:) Ale oczywiście bezpośrednio nic (choć to tez duże uogólnienie) ale, jak dojdzie do wypadku w twoim warsztacie to kto pokryje starty? Ubezpieczenie - prawda? Więc ubezpieczyciel zasłania się certyfikatami, zezwoleniami, kontrolami itp. by mieć jak najwięcej "umów" do których się później przyczepi byś to ty płacił mimo, iż byleś ubezpieczony - rozumiesz?
Normy, certyfikaty wydaje się nie po to by sracz wytapetować sobie, ale by się za wczas zabezpieczyć przed zbyt wygórowanym odszkodowaniem lub z twojej strony by takie odszkodowanie dostać. Nadal nazwiesz to bredzeniem?Smile Zrozum, ludzie siedzący tam - wyżej mają trochę więcej doświadczenia od ciebie i naprawdę potrafią liczyć każdą złotówkę!

Cytat:

Dokladnie masz racje w kwestii kary smierci. Korwin z tego co wiem o nia walczy bezskutecznie.


Nie pisałem o karze śmierci jako samej karze - bo ja jestem jej przeciwny - ale o karze za defraudacje publicznych pieniędzy, za zdjęciem tej kary głosował miedzy innymi Korwin.

Cytat:

Jak panstwo ma duzo wladzy, to jest silnym panstwem. Roznica jest w wykorzystaniu tej wladzy wobec obywatela. Jak ogranicza jego wolnosc wyboru, to mamy cechy socjalu.


Więc nie przeszkadza ci dyktatura?

Cytat:

Umowa musi byc najwazniejsza,


Umowa - gówno prawda - człowiek jest nadrzędny! Jeśli ktoś doprowadzi kogoś do sytuacji, że podpisze umowę np. w wyniku której traci dziecko - tez powiesz, że umowa to umowa i huj?
Widzisz, tym różni się między innymi cywilizacja jak np. w UK, że tu umowa ma swoją wagę, ale na miejscu 1. jest człowiek.

Cytat:

bo wtedy nikt nie bedzie respektowal niczego.


Dlaczego? Od tego będą sądy. Jeśli umowa była by niekorzystna dla jednej strony dlaczego ma być ważna? Jeśli została sporządzona pod przymusem to tez wg. ciebie nie ważne nic poza ta umową?

Cytat:

Zawsze sie wyłga wzgledami spolecznymi.


Bo względy społeczne są najważniejsze! Nie może prywatny przedsiębiorca podpisać umowy np. o kupnie śmieci radioaktywnych i składować ich w centrum np. Warszawy - sądzisz, że nawet jak by to była jego działka miał by do tego prawo? Uważasz, że tu względy społeczne nie są zakłócone?

Cytat:

W PRL tak wlasnie wywlaszczano ludzi. W kamienicy, w ktorej mieszkam wlascicielka opowiadala jak po wojnie przymusem dokwaterowano im ludzi, a ich wygoniono do dwoch pokoi.


A ci ludzie, którym wojna zniszczyła domy to mieli w lesie mieszkać?
A może stworzyć partyzantkę i ta właścicielkę np. zajebać i zająć jej mieszkanie?
Zrozum, to były sprawy wyższej konieczności. Jak wyobrażasz sobie np. zostawić matkę z trójką małych dzieci bez żadnej pomocy gdy w tym czasie jedna osoba zajmuje mieszkanie kilkupokojowe? Uważasz, że to fair? (dlaczego?)

Cytat:

Placili im ochlapy, ze nawet na remonty nie starczalo. Po tym wszystkim kamienica byla zrujnowana, bo chamy nie dbali w mysl zasady "nie moje to pier...." Dopiero po odzyskaniu wlasnosci mogli zrobic remont generalny na ogromne pieniadze....swoje.


Wiesz co... nie tragizuj, bo to społeczeństwo własną praca odbudowało 90% zniszczeń wojennych, często tez i kamienice, które teraz oddaje się za bezcen. Były fundusze remontowe, nie pierdol mi farmazonów, bo ja ten czas pamiętam i mi dupy nie zalejesz, zresztą jak by nie remonty (skoro nie mieli na to kasy to musieli dostać od państwa i się dostawało!) to te kamienice by się zawaliły. Owszem nie dawano kasy na remont a nawet nie dawano zgody, jeśli dana kamienica była przeznaczona do rozbiórki.

Cytat:

Tak w praktyce wyglada Twoje haslo: "najwazniejszy jest czlowiek. Umowa to plan drugi."


Dziś zobacz jak wszystko wygląda cudownie w świecie gdzie umowa jest najświętsza:
W Polsce najdroższy internet w europie, najdroższe banki, najdroższe telefony, w tv same reklamy... to właśnie efekt umowy. Za chwile jak komornicy wejdą do akcji będziesz bał się wyjść na ulicę by nie dostać w łeb od bezdomnego których będzie taki dużo, że nie sposób ich ominąć czy zamknąć.
I na koniec o umowie jedno: pamiętaj - umowa jest dla ciebie, znaczy to ty masz jej przestrzegać! Ten co daje ci umowę (mam tu na myśli banki, telekomunikację itp) mogą ją olewać dla nich na pierwszym miejscu jest człowiek znaczy oni sami:)

Cytat:

To co sie dzieje teraz to nie jest skret w prawo, tylko rozpaczliwe ratowanie sytuacji. Systemy emerytalne sa na wykonczeniu, wiec niedlugo zabraknie kasy na swiadczenia, wiec zawczasu sie je tnie. Oczywiscie krok sluszny, ale to nie wystarczy. Bankructwa sa czyms normalnym w kapitalizmie.


Tnie się zasiłki i inne benefity, bo trzeba więcej kasy do banków dawać!
Odsetki rosną....
Już ci pisałem, na kryzysie zarabiają zawsze bogaci.
Sam płaczesz, że państwo zabiera ci coraz więcej, jednocześnie piszesz, że tnie się zasiłki bo pieniędzy coraz mniej... więc co się z nimi dzieje? Zapytaj Korwina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Góral litości.
Co ty ciągle o tych zasiłkach. Nie masz innych ambicji tylko zasiłek???

no oczywiście państwu opłaca się tak opodatkować pracę żeby strach było człowieka zatrudnić, i żeby pracy mało było. Wtedy ludzie bardziej się boją jak jest bezrobocie. A tym co pracy nie mają dać jakiś ochłap w postaci zasiłku, Żeby owca jedna z druga myślała że państwo jest kochane.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:40, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jabba

Nie wyolbrzymiaj wspaniałości feudalizmu ! Słyszałeś o przywiązaniu chłopa do ziemi, albo o warunkach w jakich chłop pracował? Może poczytaj opracowania do Historii Nowożytnej, działy poświęcone historii gospodarczej, zresztą co to za ustrój w którym 99% społeczeństwa pracuje na 1% szlachty ( Francja przedrewolucyjna). Czy normalna jest według Ciebie sytuacja w której arystokracja buduje pałace z bursztynowymi ścianami, a 90% społeczeństwa mieszka w chatkach z drewna?

BTW Widzę, że fani kapitaluchów zmienili taktykę, teraz starają się udowodnić iż obecny kryzys to wina socjalu Laughing. Kto wam powiedział że lewicowe poglądy to masa urzędów? Mnie się raczej lewicowe poglądy kojarzą z robotnikami i z chłopami, z prawami pracownika w fabrykach i z walką o te prawa... no ale może to ja się nie znam Smile. Przecież za PRL mniej się załatwiało w urzędach niż dzisiaj- nie pieprzcie ! Socjal to wychodzenie do ludzi, nie zaś zwiększanie biurokracji, to jest cechą kapitalizmu.Jak dobrze wam powiedział góral, te wszystkie papierki i pozwolenia to kapitalizm, panowie pora się obudzić! W PRL pisało się wniosek o umorzenie sprawy w urzędzie i ta była umorzona a dzisiaj pff!. Dam wam osobisty przykład przeczytajcie go dobrze, dawniej by dziecko dostało stypendium socjalne wystarczyło złożyć wniosek o dochodach- tyle ! Dzisiaj trzeba złożyć do tego, masę aktów potwierdzających tożsamość, ilość posiadanej ziemi itp itd, masę papierków(często zbędnych), bo : "w kapitalizmie liczy się każda złotówka i niczego nie daje się bez powodu", by dostać minimalną pomoc socjalną dajemy więc pracę dużej grupie urzędników! Właśnie to jest kapitalizm, w socjalizmie minimalną kasę na przeżycie dostawało się można by rzec "od ręki", widzicie dla nas liczy się człowiek a dla was "każda złotówka" i tutaj tkwi różnica!


Dlaczego w kapitalistycznej telewizji pokazuje się PRL w wersji pijacko-alkoholiczo brudackiej? Uwierzcie mi wtedy też kobiety się malowały, faceci ubierali eleganckie koszule, słońce świeciło, ludzie tańczyli(nawet więcej niż dzisiaj bo stosunki między ludzkie były na lepszym poziomie, dzisiaj jeden próbuje drugiego zjeść).... Obudźcie się !

"Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość." Wiecie kto to powiedział? Józef Piłsudski, nawiasem mówiąc też socjalista Smile. Kapitalizmowi mówimy stanowcze buntownicze NIE !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:25, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:


BTW Widzę, że fani kapitaluchów zmienili taktykę, teraz starają się udowodnić iż obecny kryzys to wina socjalu Laughing

widzisz my się znamy trochę na gospodarce i ekonomii, a ty chcecie tylko zasiłków i zasiłków

Bimi napisał:

dlaczego nie chcecie zauważyć że to właśnie kapitalizm sam się wykańcza?
to już zakrawa o fanatyzm religijny.


A kto według ciebie Bimi są ci kapitaliści? Czy może to ci ludzie co prowadzą kilku osobowe firmy często rodzinne.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20419
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to żeś wyjebał argumenta jabba Smile

dlaczego nie chcecie zauważyć że to właśnie kapitalizm sam się wykańcza?
to już zakrawa o fanatyzm religijny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
Teodoryk napisał:


BTW Widzę, że fani kapitaluchów zmienili taktykę, teraz starają się udowodnić iż obecny kryzys to wina socjalu Laughing

widzisz my się znamy trochę na gospodarce i ekonomii, a ty chcecie tylko zasiłków i zasiłków


Buhehehehe jeszcze? buhehehehe
Na jakiej ty się gospodarce znasz i na jakiej ekonomi? Korwinowskiej i dUPRowskiej?
Hehehehehe
Znaczy co? Złoto jako waluta i co dalej? Jak rozwiążesz sprawę ubezpieczen społecznych? Czy najbiedniejsi których nie będzie stać na ubezpieczenie maja zdychać pod płotem?
Czy do szkoły będą chodzić tylko ci co ich rodzice mają? czy to oznacza powrót analfabetyzmu? (PRL zlikwidował analfabetyzm nieomal do zera, kapitalizm jak widać będzie go dotwarzał) Czy ta ekonomia nie do;prowadzi nas do czasów jaskiniowych?Smile)
Czy wg. Korwina i dUPRu mamy się cofać? Zresztą może Korwin zostanie Królem?Smile))
No czekam na te "wasze" wspaniałe znajomości gospodarki i ekonomi. Bo jak na razie to jedyne co potraficie, to mówić, że wszyscy winni tylko nie kapitalizm, który właśnie bankrutuje...aha ale to nie kapitalizm jest teraz to jest socjalizm:)))

ps.
przyczepiłeś się do zasiłków, więc tak, zasiłki mają za zadanie chronić przed krwiożerczym kapitalistą który patrzy by zorganizować sobie darmową najlepiej - silę robocza.
Gdyby nie zdobycze socjalizmu i zasiłków być może dziś biegał byś na bosaka wokoło krów jaśnie pana, ja tez. A teraz chcesz to wszystko odwrócić w imię ideologi Korwina wziętej z kosmosu. Podaj choć jeden racjonalny ekonomiczny czy gospodarczy postulat Korwina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra panie i panowie. To zróbmy taki eksperyment myślowy.

Ile byli byście w stanie oddać swoich zarobków innym. Nie wiedząc komu to dajecie i na jaki cel. Może być na wódkę dla leniwego żula który mógł by pracować a mu się nie chce, albo obiad dla dziecka. nie wiecie na co. loteria

Ja max 1% A wy??


Bimi napisał:


czy eksperyment się udał? Smile


tak udał się. Twoją pokrętną odpowiedz traktuje jako 0% A stwierdzenie że najlepiej aby nie było zarobków traktuje jako "nic nie robić ale mieć co się chce"
Bimi zmartwię cie. Jesteś jeszcze większym kapitalistą niż ja
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20419
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja tyle ile będzie trzeba.
jak dla mnie to najlepiej jakby w ogole nie było zarobków.

czy eksperyment się udał? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20419
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
tak udał się. Twoją pokrętną odpowiedz traktuje jako 0% A stwierdzenie że najlepiej aby nie było zarobków traktuje jako "nic nie robić ale mieć co się chce"
Bimi zmartwię cie. Jesteś jeszcze większym kapitalistą niż ja

to chyba ja cię zmartwię.
"nic nie robić ale mieć co się chce" to bardzo niekapitalistyczne podejście. gdy ma się tyle co ja Smile

uważam że liczenie procentów w ogóle nie ma sensu.
jeśli już miałbym podchodzić od strony praktycznej (nie ideologicznej) to powiedziałbym: gówno mnie obchodzi ile % zabiera mi państwo, jedyne co nie obchodzi to liczba na moim koncie wyrażona w PLN. ale jak rozumiem to ostatnie to jeszcze większy kapitalizm? Smile
jednak podchodzę od strony ideologicznej i mówię: pierdolę wasze bankrutujące PLNy, chcę spróbować czegoś innego (i bynajmniej nie chodzi mi o EURO) Very Happy

te wszystkie pieniądze to jedna wielka ściema. a kapitalizm już upadł śmiercią naturalną - zrozumcie to. i wcale nie przez socjalizm. po prostu socjalizm w sposób naturalny przyszedł potem.
a w ogóle to czym jest dla was socjalizm? może od tego należałoby zacząć. bo mam wrażenie że socjalizm jest dla was pojęciem czysto abstrakcyjnym, wręcz religijnym, uosobieniem zła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
przebudzony napisał:
goral_ napisał:
Tak zacząłem przyglądać się waszej dyskusji i jedno mam do powiedzenia:
Kapitalizm na czele z neoliberalizmem właśnie na waszych oczach bankrutuje a wam wmawiają wasi idole, że to socjalizm...
A teraz zadanie dla was piewcy tej teorii - porównaj PRL (realny socjalizm) z dzisiejszymi czasami - zapewniam was, że różnice są wszędzie w każdej płaszczyźnie życia.
Nie dajcie się omamiać waszym idolom o tym, że teraz to niby socjalizm... Bo właśnie bankrutuje "ich" kapitalizm.
To nie rozdawnictwo dla nierobów doprowadziło do kryzysu ale zachłanność prywatnych (czyli kapitalistycznych bo nastawionych na profit) banków. !


Liberalizm czy prawdziwy kapitalizm nie polega na sterowaniu gospodarką jakie mamy w tej chwili.


A niby na czym?


Jak zadajesz takie durne pytania to mnie chu… strzela. Porównaj sobie Niemcy zachodnie i wschodnie to zobaczysz ku..wa czym się różnił kapitalizm od socjalizmu !

Do huja ! A ty po chuj łazisz do roboty jak nie dla zysku ? Czy ty w ogóle kiedykolwiek w życiu pracowałeś dzieciaku ?
Nawet sam Bimi krytykuje kapitalizm za sysk a sam przyznaje że wyjechał do Holandii bo tam lepiej płacą !

Każdy w życiu coś robi dla zysku i to jest kurwa naturalne.
Jeśli twierdzisz inaczej jesteś hipokrytą.
Jeśli się mylę rozdaj wszystko co masz ubogim. No dalej !


Nie wiesz co to liberalizm. Kompletnie nie rozumiesz mechanizmów działania interesów. Pierdolisz tylko bzdury. Dalsza część twojego tekstu jest żałosna. Kompletnie stawiająca na głowie rzeczywistość. Nie wiem skąd się biorą ludzie tak krzywo patrzący na świat jak ty.

Poczytaj klasyków liberalnych. Zrozum na czym polega ekonomia austriacka zanim zaczniesz pierdzieć swoimi wypocinami.

To że jakieś bydło nazwie Tuska liberałem, albo on tak sam siebie nazwie, nie oznacza że on nim jest !!

BO PO ROBI ZUPEŁNIE NA ODWRÓT !! BYŁO

Zawsze to z krajów socjalistycznych uciekano do kapitalistycznych. I NIGDY KURWA NA INACZEJ !.
Czy ci się to podoba czy nie.


Od czytania twoich głupot aż mi się słownictwo obniżyło do poziomu podobnego twojemu przeklinaniu. Ale to tylko dlatego że krew mnie zalewa kiedy widzę idiotę piszącego takie bzdury jak ty.
Tacy jak ty tylko by chcieli siedzieć na dupie i żeby państwo dawało. Tylko byście się opierdalali i narzekali jaki to niedobry kapitalizm. Bo sami nie umiecie wziąć odpowiedzialności za siebie i musicie mieć na kogo zgonić. Zafajdane śmierdziele !
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marqus




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 63
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Jestem robotnikiem (elektrykiem), technikum skończyłem w PRL-u i od 20-tu lat pracuję w ustroju, który robotnicy sobie wywalczyli. Smieszą mnie teorie kolegów liberałów, ja kapitalizm poznaję od podszewki i wiem od mojego szefa, że urlop wypoczynkowy to komunistyczny wynalazek i nie opłaca się go udzielać. Wiem, że z emerytury, która dostanę nie opłacę nawet mieszkania, ponieważ szefowi nie opłaca się rejestrować mnie na wyższą stawkę niz 1000pln.
Dwa lata temu mój pracodawca przez dwa miesiące obcinał nam pensje, mówiąc, jak zawsze , że jest cięzka sytuacja. W tym czasie kupił sobie samochód za 120000.
Wiem doskonale, jestem w stanie sobie to wyobrazic, jak wygladała by moja sytuacja w gospodarce proponowanej przez UPR - cofnęlibysmy się do XIX-wiecznej pracy po 16 godzin dziennie za miskę zupy, ponieważ ta resztka socjalu, która mnie broni by nie istniała.
Myślenie, że obniżenie podatków, lub składek zdrowotnych podniosłoby moją pensję chocby o złotówkę jest co najmniej naiwne. Żadne obniżki nie maja wpływu na moje dochody, poprostu więcej zostaje u szefa w kieszeni.
Mój obecny pracodawca zatrudniajac średnio 5-ciu pracowników, przez 10-lat dorobił sie dużego domu i trzech samochodów, natomiast ja jak wspomniałem nie wiem co to płatny urlop i mogę mieć jedynie nadzieje, że do głodowej emerytury nie dozyję.
Mój rząd, który ma mnie i moich kolegów w dupie, nie jest rzadem socjalistycznym.
Socalistyczny rząd nie pomagałby bankom, które okradły ludzi z ciułanych pieniędzy, tylko tym, których niedługo będą eksmitować z mieszkań.

Pozdrawiam tych, którzy znają PRL nie tylko z dzisiejszej propagandy...
Marek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:55, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marqus napisał:

Socalistyczny rząd nie pomagałby bankom, które okradły ludzi z ciułanych pieniędzy, tylko tym, których niedługo będą eksmitować z mieszkań.

Socjalistyczny rząd musi pomagać korporacyjnym bankom z jednego powodu. A mianowicie pieniążki które socjalistyczny rząd zabierał ludziom przymusowo pod pretekstem emerytury, to te pieniążki socjalistyczny rząd wpłacał właśnie do banków.
I teraz jest małe opssss Bo jak padną te banki to WSZYSCY ludzie zobaczą figę a nie emeryturę. No i socjalistyczne rządy mają problem albo dawać bankom kaskę dalej, albo powiedzieć ludziom jak sprawy stoją, czyli że emerytur nie będzie.
Na razie socjalistyczne rządy pakują kaskę w te banki. Ale to nie uratuje sytuacji te banki i tak padną. Ludzie dowiedzą się że z emerytur nici i zacznie się dym
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marqus




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 63
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:07, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby ten rzad był socjalistyczny to nie wpłacalby tych pieniedzy do prywatnych banków tylko nadal byłyby one państwowe. Te rządy były po to, żeby te banki sprzedac za grosze i pakowac w prywatne ręce moją i Twoją kasę. Zapewniam Cię, że to nie jest socjalizm.
Zrozumcie, że socjalizm troszczy się o pojedyńczego człowieka i to nie o radę nadzorczą banku kosztem reszty społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marqus




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 63
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby nasz rząd był socjalistyczny to mój szef siedziałby w więzieniu z wieloletnim wyrokiem za to, że przez cały okres działalnoaci gospodarczej, okradł swoich pracowników i państwo na kilka milionów złotych.
On juz ma liberalizm, wiesz ile on płaci rocznie za mnie podatku: 300 (trzysta złotych) (nawet nawet zwrot podatku zostaje u niego, tak sobie to sprytnie wylicza), a powinien kilkanaście tysiecy, ale niestety musiałby nadal mieszkać w bloku i zadowoloć sie jednym samochodem.
W budownictwie 90% firm tak działa, a "socjalistyczny" rząd ma to gdzieś. Ważniejsze jest krzesło w Brukseli lub Olewnik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:17, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał:



Jak zadajesz takie durne pytania to mnie chu… strzela. Porównaj sobie Niemcy zachodnie i wschodnie to zobaczysz ku..wa czym się różnił kapitalizm od socjalizmu !


No czym? Tym, że do Niemiec zachodnich pompowano kasę z USA? tym się różni? Do dziś Niemcy za to płaca między innymi muszą utrzymywać amerykańskie wojsko na swoim terenie - 60 lat po zakończeniu wojny. Niemcy są potężnie zadłużone. W innym wątku była dyskusja o GM i niemieckich markach samochodów, które już niemieckie nie są. Czy to jest ten sukces Niemiec zachodnich? Jak wg. ciebie wyglądały by Niemcy bez pomocy finansowej ameryki?

Cytat:

Do huja ! A ty po chuj łazisz do roboty jak nie dla zysku ? Czy ty w ogóle kiedykolwiek w życiu pracowałeś dzieciaku ?


Nie, kurwa nigdy nie pracowałem.
Debilu chodzisz do pracy by mieć za co przeżyć! Może ty masz dochód taki, że nie wiesz w co kasę włożyć (wątpię) ale 70% ludzi w Polsce zarabia poniżej 1600 brutto na miesiąc, chcesz powiedzieć, że oni też zapierdalają dla zysku czy dla tego by komornik ich nie wyjebał z domu i by dzieciom mieli co dać do jedzenia? No jak sądzisz zpaierdalają dla zysku? Może ty siedząc u rodziców jeszcze tego nie widzisz.
Powiedz mi dlaczego robotnik który uczciwie zapierdala po 10 godzin dziennie przez 10 lat w ni huja się niczego nie dorobił poza długami? Jako jest kapitalisto z Bożej łaski - wyjaśnij? Człowiek pracuje uczciwie, nie kradnie, n ie pije a gówno ma i jeszcze nazwą go nierobem, nieudacznikiem, obibokiem, komuchem... Słucham wyjaśnienia drogi znawco ekonomi. Może jakiś przykład robotnika który ciężką praca doszedł do bogactwa - no bo w myśl teorii dUPRu pracujesz dla zysku.

Cytat:

Nawet sam Bimi krytykuje kapitalizm za sysk a sam przyznaje że wyjechał do Holandii bo tam lepiej płacą !


Ale ty ograniczony jesteś ... jak ramki TV 4:3 Wink
Myślisz, że za granicę wyjeżdża się tylko w celu lepszego zarobku?

Cytat:

Każdy w życiu coś robi dla zysku i to jest kurwa naturalne.


Jak naturalne? Wytłumacz?! Proszę bo nie rozumiem.
Ja pracuje dla przyjemności,. pomagam innym bo to mi daje satysfakcje.
Nie liczę tu żadnego zysku w sensie materialnym, bo moralnym to tak jest ogromny!
I znaczy, że jestem nienaturalny? Czy ty matce pomagasz bp ci za to płaci czy dlatego, że to twoja matka? Jak się poślizgnie i nie będzie mogła wstać to najpierw podasz jej cenę?

Cytat:

Jeśli twerdzisz inaczej jesteś hipokrytą.


Przeczytaj co napisałeś i się zastanów. Po pierwsze zastanów się co to jest zysk. Bo mi się coś zdaje, że dla ciebie to wyłącznie konsumpcja.
Cytat:

Jeśli się mylę rozdaj wszystko co masz ubogim. No dalej !


Po pierwsze dlaczego mi rozkazujesz? Po drugie skąd wiesz czy już tego nie zrobiłem?
Po trzecie skąd pewność, że "coś mam"? A może ja tego nie potrzebuję?
Nie dotarło do ciebie taka ewentualność?
Ja nie muszę mieć plazmy o 10 cali większą od sąsiada mi wystarczy telewizor 10 letni i tak oglądam go góra 7 godzin tygodniowo. Samochód? Mam, prawie od nowości:) od 8 lat ten sam. Jeździ - jeździ. Zdrowie, jak na razie jest, żadnej nerwicy, chodzę na basen. Papu tez jest. Zwiedzam dużo, jeżdżę chodzę na koncerty. I popatrz nic więcej mi nie trzeba:) wg. twoich standardów jestem kim? komuchem/nienormalnym/idiotą? A potem popatrz na siebie...

Cytat:

Nie wiesz co to liberalizm. Kompletnie nie rozumiesz mechanizmów działania interesów.


To zamiast ładować inwektywy odnieś się do konkretnego tekstu i wyjaśnij błędy myślowe.

Cytat:

Pierdolisz tylko bzdury. Dalsza część twojego tekstu jest żałosna. Kompletnie stawiająca na głowie rzeczywistość. Nie wiem skąd się biorą ludzie tak krzywo patrzący na świat jak ty.


"Wszyscy pojebani tylko nie ja i moje kochane przekonania, że Korwin jest super i dUPR uratuje świat bo jest liberalne" - tak?
Tylko jakoś nadal nie widzę żadnego konkrety od dUPRowcówSmile same slogany tupu: Nie będzie podatków! Benzyna po 2 złote! hehehe (a wiesz, że jak by nie było pieniędzy to nie było by podatku a benzyna była by za darmo?! pomyś czy to nie lepsze od tego idiotycznego dUPRu i JKM?)

Cytat:

Poczytaj klasyków liberalnych. Zrozum na czym polega ekonomia austriacka zanim zaczniesz pierdzieć swoimi wypocinami.


Poleć kogośSmile Aha, sam nie czytałeśSmile))

Cytat:

To że jakieś bydło nazwie Tuska liberałem, albo on tak sam siebie nazwie, nie oznacza że on nim jest !!


No jasne, kurwa nikt nie jest, całe życie będziesz czekać na liberała a jak tylko jakiś liberał dojdzie do władzy to kurwa to nie liberał tylko socjalista...
Wy z pod znaku dUPRu macie naprawdę równo najebane:))) Nie w huja nikt nie jest liberałem tylko dUPR - szkoda tylko że "śmietanka" dUPRu spierdoliła do PAngel) ale to tylko folksdojcze:)

Cytat:

BO PO ROBI ZUPEŁNIE NA ODWRÓT !! BYŁO


Ale co robi odwrotnie? Bo daje kasę bankom prywatnym a wcześniej ta kasę tobie zbiorą? Toż to liberalizm w najczystszej formie:) Kasa idzie do tego który lepiej zarządza anie powiesz mi, że jesteś lepszy do banku:) a w liberalizmie wygrywa lepszy - wiedziałeś o tym? Mało! Czy wiesz, że liberalizm w nazwie znaczy wolny a wskaż mi choć jednego kapitalistę czy liberała (jeden huj) który wspiera swoją konkurencję? Bo ja na pęczki wskażę i liberałów zwalczających konkurencję.

Cytat:

Zawsze to z krajów socjalistycznych uciekano do kapitalistycznych. I NIGDY KURWA NA INACZEJ !.
Czy ci się to podoba czy nie.


Ale to nie dowód na to. O ucieczce decydowały sprawy finansowe ale 90% emigrantów z czasów PRL-u wracała po ok 12 miesiącach z kasą zdolną do postawienia domu. Dziś już tego niema, a mimo to obecnie masz największa falę emigracyjną z Polski w całej Historii! Dziś uciekają ludzie z polski z deklaracją "na stałe". Z kraju gdzie jest liberalizm i kapitalizm od 20 lat. Czy dziś nie powinno być odwrotnie? Słuchaj, Honduras czy Salwador to diabelnie liberalne kraje, rządzone twardą ręką liberałów i konserwatystów - dlaczego tam ludzie nie jadą tylko z tamtą uciekają? Zastanowiłeś się nad tym?

Cytat:

Od czytania twoich głupot aż mi się słownictwo obniżyło do poziomu podobnego twojemu przeklinaniu. Ale to tylko dlatego że krew mnie zalewa kiedy widzę idiotę piszącego takie bzdury jak ty.


No cóż, skoro tak przesiąkłeś hasłami, że ciężko ci wyjrzeć za ramki...

Cytat:

Tacy jak ty tylko by chcieli siedzieć na dupie i żeby państwo dawało. Tylko byście się opierdalali i narzekali jaki to niedobry kapitalizm. Bo sami nie umiecie wziąć odpowiedzialności za siebie i musicie mieć na kogo zgonić. Zafajdane śmierdziele !


Dlaczego obrażasz innych?
Czy tak w dUPR każą mówić na tych co mają inne zdanie, że to lenie, opierdalacze, nieroby i coś tam jeszcze?
Dlaczego tym tekstem obrażasz robotnika który pracuje uczciwie, ciężko po naście godzin... który wg. was powinien być bogaty a jest mu coraz gorzej - dlaczego go obrażasz? Bo tak modniej? Bo to zgodnie z trendem bycia kimś? Byle lepszym od sąsiada?
Widzisz, ja właśnie dlatego wyjechałem z Polski. Ja tego nie wytrzymałem, tej presji by być lepszym, by się pokazać, sprzedać, popierdolić.. w pewnym momencie powiedział - pierdole was, to moje życie i ja nim będę kierować nie wy! I wyjechałem.
Gdybym mógł cofnąć czas zrobił bym to dużo wcześniej:) Jednak wówczas byłe w tym wirze bezsensownej gonitwy zwanej wyścigiem szczurów. Odzyskałem własne życie. Możesz nazywać sobie to jak chcesz - nie dbam o to. Ale fakt jest taki, że ty nadal żyjesz w stresie i nadal chcesz być lepszy od drugiego (po co?) cokolwiek robisz robisz dla zysku - tak ci wpili. Inaczej nawet kupy nie zrobisz jak nie zarobisz:) Jesteś wręcz dla nich wymarzony. Klaszczesz i płacisz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 41, 42, 43   » 
Strona 7 z 43

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jaki jest problem z socjalizmem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile