W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
walka o edukacje  
Podobne tematy
Reforma szkolnictwa - kolejny absurd PO? 8
Propaganda patriotyczna12
Skundlenie edukacji 51
Pokaz wszystkie podobne tematy (6)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5779
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:

To bardzo ciekawe... hmm chcesz się odciąć całkowicie od historii ? Spalić wszystkie archiwa? Zapomnieć o Hitlerze, Stalinie ? Skąd byś o nich wiedział gdyby nie historycy ? O Słowianach skąd byś wiedział gdyby nie archeologia ? W końcu skąd byś wiedział czym różni się Polak od Niemca ?

Po co mi ta wiedza? zupełnie niepotrzebna do życia.
Teodoryk napisał:
Czyli co zlikwidować historii ? To będziemy chyba pierwsi na świecie, pomijam już tutaj sprawy prestiżu i ośmieszenie się na arenie międzynarodowej, ale dodam za to wielką radość polityków niemieckich którzy od momentu zlikwidowania historii w Polsce będą mogli sobie napisać np. że to Polacy zabijali Żydów w obozach i oni powinni tracić kasę na zapłatę odszkodowań. Godzisz się płacić ? Pamiętaj że nie udowodnisz że to nie twoj dziadek, bo nie ma historyków i niemieccy historycy nie wpiszą amatora do archiwum?
To całe rozliczanie przeszłości zawsze uważałem za idiotyczne.

Teodoryk napisał:
Jeżeli historyk jest niepotrzebny społecznie to idź powiedz to choremu człowiekowi który dostaje rentę za prace przymusową w III Rzeszy, a ta praca została udokumentowana w archiwach i dokumenty zostały przez archiwistów historyków odnalezione, co za tym idzie można było prawnie przyznać człowiekowi dochody. ... Ludzie skąd wy jesteście że takie fanaberie się w waszych głowach rodzą ?
Powiedz mi z czyich pieniędzy jest ta renta?! Bo jak z moich podatków to jestem jej przeciwny.

Teodoryk napisał:
Archiwa zakładowe też spalić, średniowieczne to samo bo bez historii a konkretnie paleografii uczonej z podręczników historyków to nikt nie będzie umiał odczytywać gotyku, czy antykwy..

Po co odczytywać gotyk? Jeżeli ty się tym interesujesz to Twoja sprawa, i płać na to z własnych pieniędzy jak za każde inne hobby, a innych nie zmuszaj do tego! Nie możesz żądać aby hobby historyków było uznawane przez innych za społecznie potrzebne. Bo jeśli tak to ja powinienem dostawać dożywotnią pensje za to że piszę na forach internetowych ^^

Teodoryk napisał:
Cytat:
Dobrym rozwiązaniem tego problemu byłoby stworzenie prywatnych firm egzaminujących i wydających certyfikaty, wtedy dbali by o prestiż i nie wydawali by ich byle komu, a to dlatego że taki certyfikat wydawany każdemu traci wartość


OMG tutaj pobiłeś wszystko co do tej pory wyczytałem na tym forum łącznie z wypocinami ezoterycznymi. Każdy kraj na świeci uznaje takie coś za przestępstwo dosłownie w każdym prawodawstwie jest to zabronione...czy ty nie widzisz co napisałeś? Więc już tłumacze:

"Zajebiście" by było, prawie na pewno stało by się tak iż certyfikat kosztował by grube miliony skoro by miałby elitarny (albo tysiące) i skończyło by się to powszechnym handlem tymiż ...LUDZIE CZY WY NIE WIDZICIE DRUGIEJ STRONY MEDALU... właśnie by to wykazywać są historycy którzy znają się na historii i potrafią analizować wasze pomysły i związki przyczynowo-skutkowe Laughing Czy ty widzisz co napisałeś.

I po co Ci cała ta twoja historia skoro nawet w dzisiejszym świecie masz orientacje marną?
Jest całkiem sporo firm wydających certyfikaty, i większość tych certyfikatów jest ceniona na rynku pracy. Przykłady: CISCO, APPLE, SUN

Teodoryk napisał:

To złóż prywatną firmę z takimi certyfikatami, od dzisiaj każdy kto to kupi będzie mógłby chirurgiem po zapłaceniu 1 tysiąca zł. Wiesz dlaczego WSZYSTKIE PRAWODAWSTWA ŚWIATA broniom się przed czymś takim i uznają to za przestępstwo, czy dalej mam Ci tłumaczyć szkodliwość społeczną twojego pomysłu ? Kolejny fakt przemawiający za prawnikami po studiach umiejącymi analizować skutki uboczne i dodatnie wprowadzanych takich głupot. Ludzie szczerzcie się amatorów.

Straszne bzdury wypisujesz o tych prawodawstwach. A społecznie szkodliwe są tylko twoje pozbawione sensu wynurzenia nie poparte żadną wiedzą.

Teodoryk napisał:

Słowem... jaja się zaczynają na prawdzie. Robi się coraz śmieszniej. Ciekawe co jeszcze userzy wymyślą Laughing
Tak, jaja się robią gdy idioci wypowiadaja się na tematy których nie rozumieją.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie ja potwierdzam, powiesz mi że w Ameryce nie ma dopłat z budżetu dla profesorów itp ? Weź się nie ośmieszaj. Powiedziałem Ci to co ja pisałem jest społeczne ty masz poglądy anarchistyczne i nie bójmy się to nazwać...głupie.

Dlaczego pominąłeś Hiroszimę ? Nie napisałeś o tym kto niby miałby pisać firmy historyczne, gdy już zniesiesz ten kierunek? Każde prawodawstwo się broni przed sprzedawaniem certyfikatów, wiesz o tym doskonale. Iż fryzjer nie może wydać certyfikatu dla chirurga, podobnie jak rozumiesz jakie to zagrożenia z sobą niesie. począwszy od "nauka dla bogatych", na wykopaniu ludzkości w przeszłość. Chyba mi nie powiesz że firmy które wymieniłeś przyznają dyplomy na państwowych uczelniach amerykańskich i mianują profesorów. No weź przestań sobie wreszcie jaja robić. To że jakaś firma markuje coś swoim logo czy sponsoruje jest powszechne, ale to nie znaczy że to jest biznes jaki ty zaproponowałeś. Już Ci mówiłem czegoś takiego to nawet u bakałarzy w średniowieczu nie było.

W ogóle to wytłumacz mi działanie i sens społeczny takiej firmy. interesuje mnie szczególnie podstawa działalności na szczeblu prawnym i zabezpieczenia przed przekrętami.



Cytat:
Po co odczytywać gotyk? Jeżeli ty się tym interesujesz to Twoja sprawa, i płać na to z własnych pieniędzy jak za każde inne hobby


Ale czopie zrozum nie wpuszczą Cie do archiwum z gotyckimi drukami jeżeli nie będziesz archiwistą. popyt na historyczne książki jej w Polsce niesłabnący więc nie wiem jak to się ma do twoich wynurzeń na temat likwidowania tych kierunków. Podobnie jak w zakładzie pracy się archiwizuje dane i to także robią archiwiści. ZA WSTĘP DO ARCHIWUM KRETYNIE NIE PŁACISZ ALE MUSISZ MIEĆ UPRAWNIENIA BO CI NIE DADZĄ DOKUMENTÓW DO REKI, SZCZEGÓLNIE WOJSKOWYCH BYLEŚ KIEDYŚ Wiesz co to CAW ?? Co Do tego mają człowieku moje pieniądze ?? Podobnie jak co ma UFO do Egiptu...poczekaj obiecuje że przeszukam twoje posty do jutra, jak znajdę jakiś historyczny w tematach o Słowianach czy żydach, czy w jakimkolwiek temacie gdzie jakimś cudem zahaczasz o badaniach historyków, to stwierdzam że sam nie wiesz czego chcesz bo piszesz wiedzę wynikłą z ich badań, a protestujesz i mówisz że są bezsensu jednocześnie. Razz


Cytat:
To całe rozliczanie przeszłości zawsze uważałem za idiotyczne.


Licz się z tym że ty i tobie podobni stanowią w Polsce mniejszość i raczej chciałbyś narzucać totalitarnie odrzucenie historii w tym kraju, podobnie jak dbałość o np. "prawdę o niemieckich obozach zagłady". Niestety w Polsce BRAK profesjonalnego zespołu prawników który w razie kłamstwa historycznego wysyłał by notę dyplomatyczną, tak mają wszystkie kraje zachodnie. Historycy dla społeczeństwa wydają tzw. "kolorowe księgi" w których broni się interesów państwa na podstawie dokumentów w Polsce tego brakuje i dlatego mamy polityczne protesty które na zachodnie są wyśmiewane (właśnie brak profesjonalnego państwowego aparatu w tej sprawie), ja wiem że ty chcesz pójść jeszcze dalej, by Polacy stali się pierwszym na świecie narodem wyśmiewanym i opluwanym (bo tak by było w chwili braku naszej reakcji na historyczne racje), ale wybacz... no nie da się. Rodziny z Katynia także będą żądać od władz by w razie kłamstwa Rosjan wystosowywali not pokrzepiającą, i to że TY (zresztą w sposób typowo polski, nie oszukujmy się) wmawiasz mi swoje racje nie znaczy że takie coś przejdzie, bo 1000 podobnych do Ciebie natychmiast Ci zaprzeczy a w odpowiedzi na twoje poglądy uzna Cię za zdrajce. To że coś dla Ciebie jest idiotyczne nie znaczy że takim jest naprawdę, jakbyś myślał głowa to stwierdził byś fakt zachowania prawdy historycznej jest bardzo ważny szczególnie dla Polski. Polecam poczytac o "kolorowych księgach", może coś zrozumiesz bo na razie to bez sensu jest to co mówisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@M8

bardzo szybko potepiasz wszystko bez zastanowienia.
albo nie starasz sie zrozumiec Teodoryka.
Nie podzielam jego pogladow w wiekszosci, nie da sie jednak ukryc ze certyfikacja i patenty sluza firmom takim jak Monsanto i Bayer, a nie ludziom kreatywnym, czy ludziom w ogole.

jest to kwestia co najmniej do zastanowienia

odeszlismy jednak od glownego watku edukacyjnego, gdzie mamy do czynienia ze zjawiskiem dewaluacji certyfikacji. Certyfikat (np tytul magistra) zamiast potwierdzac czyjas wiedze i kompetencje podlegl inflacji. Tak jak psuto kiedys pieniadz przez ujmowanie kruszcu, tak jak teraz sie to robi przez druk, tak mamy do czynienia z popsuciem i wypaczeniem sensu certyfikatu.
_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Właśnie ja potwierdzam, powiesz mi że w Ameryce nie ma dopłat z budżetu dla profesorów itp ? Weź się nie ośmieszaj. Powiedziałem Ci to co ja pisałem jest społeczne ty masz poglądy anarchistyczne i nie bójmy się to nazwać...głupie.

Zdecydowanie daleko mi do anarchii, jestem raczej za liberalizmem Razz

Teodoryk napisał:

Dlaczego pominąłeś Hiroszimę ? Nie napisałeś o tym kto niby miałby pisać firmy historyczne, gdy już zniesiesz ten kierunek? Każde prawodawstwo się broni przed sprzedawaniem certyfikatów, wiesz o tym doskonale. Iż fryzjer nie może wydać certyfikatu dla chirurga, podobnie jak rozumiesz jakie to zagrożenia z sobą niesie. począwszy od "nauka dla bogatych", na wykopaniu ludzkości w przeszłość. Chyba mi nie powiesz że firmy które wymieniłeś przyznają dyplomy na państwowych uczelniach amerykańskich i mianują profesorów. No weź przestań sobie wreszcie jaja robić. To że jakaś firma markuje coś swoim logo czy sponsoruje jest powszechne, ale to nie znaczy że to jest biznes jaki ty zaproponowałeś. Już Ci mówiłem czegoś takiego to nawet u bakałarzy w średniowieczu nie było.

W ogóle to wytłumacz mi działanie i sens społeczny takiej firmy. interesuje mnie szczególnie podstawa działalności na szczeblu prawnym i zabezpieczenia przed przekrętami.

Jaki widzisz problem z sprzedawaniem certyfikatów? Jeżeli jakiś certyfikat jest sprzedawany tak jak np. dzisiaj jest z certyfikatami Apple i Cisco, to po pewnym czasie pracodawcy przestają na ten certyfikat zwracać uwagę więc traci on jakąkolwiek wartość. Natomiast certyfikaty Java są tanie(300$ za jeden poziom), ale ciężko zdać egzamin więc są bardzo wartościowe na rynku pracy.
Sens jest taki żeby pracodawca mógł wiedzieć co umie kandydat na dane stanowisko, taki jest w ogóle sens wszystkich dyplomów itp. w aktualnym i każdym normalnym systemie(przy czym zaznaczam że aktualnemu do normalności daleko).
Teodoryk napisał:

Cytat:
Po co odczytywać gotyk? Jeżeli ty się tym interesujesz to Twoja sprawa, i płać na to z własnych pieniędzy jak za każde inne hobby


Ale czopie zrozum nie wpuszczą Cie do archiwum z gotyckimi drukami jeżeli nie będziesz archiwistą. popyt na historyczne książki jej w Polsce niesłabnący więc nie wiem jak to się ma do twoich wynurzeń na temat likwidowania tych kierunków. Podobnie jak w zakładzie pracy się archiwizuje dane i to także robią archiwiści.

To zrobić certyfikaty do tego i problem z głowy, i niech nauka będzie płatna i egzamin też. Tak żebym nie musiał z moich pieniędzy płacić za wasze hobby.

Widzisz, problem jest taki że informatyk nie potrzebuje historyka, a historyk potrzebuje informatyka, więc nie wiem dlaczego informatyk ma płacić za edukacje historyków ? Płatna edukacja to świetny pomysł Smile
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Certyfikaty służą firmą i tworzeniu NWO, licencje licencje licencje(kasa kasa kasa) nie nauce.... tyle na ten temat. Poczytaj co pisze na ten temat Arwena, dla mnie jesteś zdecydowanie reprezentantem 0,1% społeczeństwa, o myśleniu niszczącym a nie budującym w dodatku z marzeniami by wydać naukę na żer wielkich korporacji.

Wystarczając ośmieszyłeś się przy archiwaliach jak dla mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że za bardzo się emocjonujemy. Myślę, że większość kierunków jest zdecydowanie potrzebna, łącznie z humanistycznymi, JEDYNĄ rzeczą którą się powinno regulować powinna być liczba studentów. Po co nam rzesze studentów marketingu? Chodzi o ilość. A wiecie w czym jest problem?


W gimnazjach.


Gówniarz w gimnazjum w ogóle nie myśli o swojej przyszłości i kompletnie nie zdaje sobie sprawy, że nieumyślnym pójściem do liceum za wszystkimi zmarnuje sobie życie, bo po liceum nie ma praktycznie innej drogi jak studia, i albo się wybierze kierunek konkret, albo gówno, co wybiera oczywiście większość, bo przecież gdzieś musi się podziać ta większość nie? Wniosek jest banalny: ograniczyć ilość licealistów (tym samym studentów). Zrobić porządne technika i szkoły zawodowe. Liceum jest dla tych co potem idą na studia, a więc będą mieć wykształcenie wyższe, a więc do czegoś to zobowiązuje, a więc trzeba sobie zdać z tego sprawę już w gimnazjum. Wniosek:


Należy powrócić do starego systemu, czteroletnie liceum, pięcioletnie technikum. Likwidacja gimnazjów.

To się oczywiście nie stanie.

Wniosek: walić ludzi, my wiemy co wiemy i o swoje rodziny, krewnych możemy zadbać, jebać resztę. Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:

Zdecydowanie daleko mi do anarchii, jestem raczej za liberalizmem :P

w moim swiecie
liberalizm to lekka anarchia
no ale to w moim a nie twoim swiecie
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arwena




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 593
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Sikorski

likwidacja gimnazjow tak, regulacja liczby studentow nie i po prostu NIE. Uwierz mi
Regulacja, to kontrola, kontrola to wiadomo co. Niech kazdy realizuje sie tak jak mu pasuje i co mu w duszy gra.

Jak bedzie za duzo marketingowcow to cena za ich prace spadnie i wyreguluje podaz. Wszystko rzecz jasna pod warunkiem wolnorynkowych zasad, a nie biurokratycznej gospodarki z brukseli sterowanej, ktora tworzy sztuczne potrzeby na zawody nie dajace zadnej wartosci dodanej.

A jak bedzie nadmiar talentow w jakiejs dziedzinie - coz... taka, ze tak powiem, uroda zycia i nie widze powodow zeby nad tym plakać.
_________________
możliwość pomylenia się to część bycia wolnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8576
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 wiesz po co jest historia ? Po to zeby ludzie nie popełniali tych samych błędów . W histori są odpowiedzi na pytania dotyczace naszej przyszłości .Osobiscie uwazam , że ktos kto nie zna historii , nie powinien wypowiadać się na temat naszej przyszłości .
Historia jest marginalizowana , m.in dlatego , że nie jest kierunkiem z którego później są duże pieniądze , A praca historyka jest czasochłonna , dla niektórych , może wydawać się nudna . Nic bardziej mylnego , prawdziwy historyk , badacz przeszłości , ma satysfakcje z tego co robi , a to jak wiesz jest bardzo ważne w życiu - być zadowolonym ze swojej pracy .
Zdaje sobie sprawe , że bardzo wielu ludzi ma w dupie historie , głównie mysle tu o ludziach reprezentujących władze . Dlatego historia ciagle sie powtarza , wkółko i wkółko . Winni są ignoranci którzy myślą o przyszłosci zapominając przy tym o przeszłości .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arwena
Cytat:
likwidacja gimnazjow tak, regulacja liczby studentow nie i po prostu NIE. Uwierz mi
Regulacja, to kontrola, kontrola to wiadomo co. Niech kazdy realizuje sie tak jak mu pasuje i co mu w duszy gra.

Jak bedzie za duzo marketingowcow to cena za ich prace spadnie i wyreguluje podaz. Wszystko rzecz jasna pod warunkiem wolnorynkowych zasad, a nie biurokratycznej gospodarki z brukseli sterowanej, ktora tworzy sztuczne potrzeby na zawody nie dajace zadnej wartosci dodanej.

A jak bedzie nadmiar talentow w jakiejs dziedzinie - coz... taka, ze tak powiem, uroda zycia i nie widze powodow zeby nad tym plakać.


Zgadzam się, i nie zgadzam jednocześnie....

Dlaczego z tytułu mgr. robić coś takiego ? Nie lepiej zachować jego prestiż ?
Arwena problem jest taki, że większa część tych osób się nie realizuje ... po prostu chcieli mieć mgr. Nikt im nie kazał, moi kumple szli tam tylko po to by uciec od wojska a później wyjechali za granice zarabiać...lepiej na tym wyszli niż Ci którzy uczęszczali do tych szkół. Ja tam nie mam nic przeciwko uczelniom prywatnym, bo i tak najzdolniejsza młodzież idzie na państwowe. Jeżeli ludzie chcą być na siłę mgr to ok, dadzą innym zarobić a przy okazji będą mieli satysfakcje.Najlepsi i tak do takich uczelni nie pójdą, Ci najlepsi to idą do np. Wojskowej Akademii Nauk gdzie mają opłacone wszystko ale za to wymagania są kolosalne. Podobnie jak nie mogę sobie wyobrazić sprywatyzowania np. szkoły lotniczej gdzie idą na to miliony złotych po to by ci ludzie służyli później dla państwa w obronie ludzi. Do takich szkół idą najlepsi. nie rozumiem po co niszczyć coś co samo się broni, od wieków jakimiś licencjami - TO JEST GŁUPIE. Sami widzicie który system lepiej odsiewa ziarno od plew...czy prywatne firmy nastawione na zarobie zwanie szumnie "uczelniami", czy faktyczne placówki naukowe. Prywatne szkoły oczywiście też muszą spełnić jakieś wymagania, pomimo to dziwnym trafem najlepsi zwykle wybierają państwowe. Od siebie dodam że posiadanie uczelni było zawsze prestiżem od średniowiecza zwiększało także poziom w państwie, to dlatego każdy władca łożył na uczelnie.
Licencje wprowadzone do systemu tych uczelni, które są starsze niż sam kapitalizm, i naukowcy w nich wykształceni wymyślili zasady tego systemu (bo ekonomistami nie byli przecież chłopi pańszczyźniani), podetną uczelnie i zrobią z nich firmy nastawione na zarobek tworzące magistrów z gąbkami zamiast rozumu. Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy tym żeby na dyplomie był podpis mojego promotora a logiem dajmy na to Microsoftu wybieram podpis promotora.
W systemie licencji i tak by pewnie było tak, że te licencje miały by tylko wielkie korporacje, a rząd i tak by to kontrolował...bo dając możliwość rozdawania licencji każdej założonej firmie było by tak jak pisaliśmy... czarny rynek by zakwitł Laughing. M8 nawet nie zauważył że firmy które wymienił to wielkie korporacje.

Z tym co napisał Ordel zgadzam się w 100%. Dlatego napisałem o Hiroszimie 20 lat po wybuchu ale oczywiście M8 tego akurat nie skomentował.


slidexman
Cytat:
w moim swiecie
liberalizm to lekka anarchia
no ale to w moim a nie twoim swiecie


Zaznaczam że jest to liberalizm europejski... bo jest jeszcze jeszcze "Amerykański liberalizm", który cechuje się czymś zupełnie innym od europejskiego spostrzegania tego słowa, które zostało skażone kapitalizmem anty-socjalnym.
tutaj macie znaczący cytat:
Cytat:
Dziś amerykańscy liberałowie opowiadają się za pewnym udziałem państwa w gospodarce, za utrzymaniem i dalszym rozszerzaniem praw obywatelskich, programami socjalnymi, oraz podatkiem progresywnym.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Ameryka%C5%84ski_liberalizm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:45, 07 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zasługuje na specjalnego osobnego posta:
M8:
Cytat:

To zrobić certyfikaty do tego i problem z głowy, i niech nauka będzie płatna i egzamin też. Tak żebym nie musiał z moich pieniędzy płacić za wasze hobby.

Widzisz, problem jest taki że informatyk nie potrzebuje historyka, a historyk potrzebuje informatyka, więc nie wiem dlaczego informatyk ma płacić za edukacje historyków ? Płatna edukacja to świetny pomysł Smile

Widzisz problem jest taki, że jak informatyk jedzie na wawel to bierze przewodnika, znającego się na historii... widzisz problem jest taki, że kurs dla tego przewodnika prowadzą HISTORYCY plus językowcy widzisz problem jest taki że jak informatyk chce zwiedzić Luwr to korzysta z pracy kustoszów sztuki, typowych humanistów opłacanych z kasy państwa. Nie mów że nie wiedziałeś ? Rozumiem że korporacja produkująca komputery zajmie się konserwacją obrazów w Luwrze i odrzuci przy tym historyków sztuki, zatrudniając informatyków ? (uwielbiam to forum Laughing)

Widzisz problem jest taki, że jak grasz w Mediewal Total War zrobione przez informatyków, to pracowali oni z pomocą historyków a co za tym idzie są im oni potrzebni. Nie mów że nie wiedziałeś ? O Medal Of Honor słyszałeś ?O Call Of Duty ? Dlaczego tam są wymieniani historycy skoro są "niepotrzebni" jesteś tak płytki czy tylko udajesz?nie graj w te gry ! nie będziesz płacił za nasze hobby ! polecam także nie zwiedzać żadnych zabytków, omijać wszelkie programy popularnonaukowe (finansowane z budżetu państwa), promocje historycznych miejsc w mieście także. jak myślisz dlaczego każde miasto eksponuje zabytki i stara się zgłębić ich historie ? BO TO JEST ZAROBEK, a kto pisze historie tych zabytków ? Informatycy tak ? To dzięki ich książką wiesz co się działo na koloseum? To dzięki informatykom Japończycy przyjeżdżają do Krakowa i zostawiają kasę w tamtejszych drobnych sklepach ? fajnie... Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile firm zawdzięcza historii swojego regionu zarobek i ile z nich korzysta z pracy chociażby historyków i historyków sztuki. Połowa turystyki świata się na tym opiera. Osoba x przeczyta sobie książkę o Majach więc chce zobaczyć te tereny...książka była naukowa ale wycieczka już nie.

Widzisz problem jest taki, że jak zwiedzasz koloseum to także słuchasz przewodników, którzy dostali pozwolenie od władz miasta Rzymu. Kursy dla nich prowadzili historycy - Fajnie no nie ? Nie mów że nie wiedziałeś ?

tak w ogóle to
IDŹ I POWIEDZ TO DOWÓDCA WOJSK OBOJĘTNIE KTÓREGO PAŃSTWA ŚWIATA "otwórzcie archiwa tym co mają prywatne certyfikaty" W jakim świeci ty żyjesz?
ale ty jesteś płytki, nawet nie potrafisz wziąć pod uwagę innych sytuacji niż te które zrodzą się w twojej głowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:01, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@M8, historia magistra vitae.

I wszystko jasne jak dla mnie.
Cool
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:24, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak iaro racja.
Ja Jestem niemal pewien że nawet w Hollywoodzie na przestrzeni lat pracowała większa ilość historyków niż informatyków(specjalizacja stosunkowo nowa), przecież nawet żeby zrekonstruować dany strój z epoki to zatrudnia się osobnego konsultanta historycznego..osobnego od uzbrojenia, osobnego od architekty, tak robi się przy filmach wysokobudżetowych. teza o niepotrzebności jest więcej niż absurdalna !

btw poza tematem polecam świetny film :


Podsumowując ŁAPY PRECZ O NAUKI nie ważne czy historii, każdej tradycyjnej nauki (prawa, historii, matematyki itp) ! Bo ona daje i zarobek i rozwój i co najlepsze także... rozrywkę NAM WSZYSTKIM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:59, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uważasz że rozrywka jest taka ważna ? Jestem przeciwnikiem tego podejścia, lepsza była by cywilizacja skupiająca się na pracy a nie rozrywce. Poza tym jestem za płatnym szkolnictwem, bo to jedyne sprawiedliwe i dobre dla wszystkich rozwiązanie.

Wracając do tematu certyfikatów, dyplom magistra jest po prostu innym rodzajem certyfikatu wydawanym przez organizacje państwową, uważam że takie coś jest niepotrzebne i lepiej sprywatyzować ten sektor. Wtedy co prawda będziemy mieć więcej różnych dyplomów, ale za to będzie na tym rynku dobrze działać konkurencja i zapewniam Cie że część certyfikatów będą bardziej prestiżowa od innych.

Jak jesteś taki mądry to poradź sobie bez informatyków, bo ja sobie bez historyków dobrze sobie radzę Smile

Widzisz, problemem w tej dyskusji jest to że wjeżdżam na twoje interesy, robię to specjalnie i z premedytacją żeby popatrzeć jak bardzo się emocjonujesz Smile

W chorym społeczeństwie są zawsze 2 grupy ludzi:
Ludzie mądrzy - ich których praca jest potrzebna i służy rozwojowi cywilizacji. np. Informatycy, Projektanci, Elektronicy, Spawacze, Spawalnicy, Tokarze, Frezerzy, Rolnicy i inne rodzaje techników, zawodowców i inżynierów.
Ludzie głupi - którzy nie potrafią robić wyżej wymienionych potrzebnych rzeczy, i dlatego zajmują się tematami zastępczymi jak Historia, Filozofia, Filologia, Prawo, Administracja.
Grupa tych głupszych musi wykorzystywać tą mądrzejszą i bardziej produktywną grupę aby przetrwać, inaczej mówiąc są PASOŻYTAMI.
W zdrowym społeczeństwie grupa ludzi mądrych jest duża a ludzi głupich minimalna. Ale jest jak jest, dlatego rozwój cywilizacji jest tak powolny.
Liberalizm usuwa ten problem bo małe jest zapotrzebowanie na historyków, filologów i innych głupich ludzi. Więc i nikt ich nie zatrudni, muszą albo zmądrzeć albo wyginąć.

I teraz pojawia się problem, jeśli poruszę ten temat w gronie głupich ludzi to oni będą starali się mnie ośmieszyć i będą wszystkimi siłami dążyć do socjalizmu który zapewnia im racje bytu.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:10, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Poza tym jestem za płatnym szkolnictwem, bo to jedyne sprawiedliwe i dobre dla wszystkich rozwiązanie.


Z tym akurat się nie zgodzę. Widzisz szkolnictwo już jest płatne. Ja studiuję dziennie i co? Wiesz jakie sumy na to wydaję? Szkolnictwo prywatne to złe rozwiązanie. Ja proponuję tak: ograniczenie liczby studentów, szczególnie na niepotrzebnych obecnie kierunkach + podniesienie poziomu nauczania. Sprawą pierwszorzędną niech będzie dobre wyszkolenie studenta, a nie interes, czyli zarobek na studencie. Proste.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:15, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płatne szkolnictwo rzeczywiście aktualnie ma bardzo niski poziom, ale zapewniam was że w ciągu kilku lat sytuacja się ureguluje i będzie w porządku. Już teraz pracodawcy zaczynają mieć za nic dyplomy prywatnych uczelni. Jeszcze kilka lat i stracą one wartość zupełnie.
Poza tym aktualna formuła szkolnictwa jest moim zdaniem chora, jestem raczej za systemem w którym człowiek uczyłby się konkretnych umiejętności np. spawania, projektowania, programowania, zdawał egzamin i dostawał na potwierdzenie tych umiejętności certyfikat. W przyszłości jak zdobędę odpowiednie środki to może zajmę się organizacja czegoś takiego.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8576
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 rozjebałes mi nadgarstki , leże i kwicze Smile

Wiesz , w twoim podziale za dnia jestem człowiekiem mądrym, ( czyt. przydatnym ) taki dr Jekyll , a pod wieczór staje się panem Hyd'em , siejacym zament w głowach ludzi " madrych " .

Ja bym sie ciebie zapytał kiedy zaczniesz palić książki ?
Pewnie uważasz je za artefakty , które jakimś cudem jeszcze egzystuja w naszym swiecie

i na koniec stosowne pozdrowienie 88
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:55, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ludzie głupi - którzy nie potrafią robić wyżej wymienionych potrzebnych rzeczy, i dlatego zajmują się tematami zastępczymi jak Historia, Filozofia, Filologia, Prawo, Administracja.
Grupa tych głupszych musi wykorzystywać tą mądrzejszą i bardziej produktywną grupę aby przetrwać, inaczej mówiąc są PASOŻYTAMI.


jaj na prawdzie ciąg dalszy, każdy już stwierdził w tym temacie że się ośmieszasz a ty dalej swoje Very Happy

Szczególnie prawo jest niepotrzebne.... jajca jak berety na maksa Very Happy. Jak je zniosą to ja Ciebie okradnę jako pierwszy ^^

Czyli prawnicy są głupi i zajmują się tematami zastępczymi ? Zlikwidować sądy itp ? Anarchia wita...

Tak w ogóle to Nie radzisz sobie bez historyków oglądałeś co najmniej jeden film przy którym reżyser poradził się historyków o zdanie. Podobnie jak grałeś na pewno w jakąś grę. Skąd byś wiedział w jakich mundur ubrać ludzi z czasów II wojny gdyby badań na ten temat ktoś nie prowadził ? Sadzisz absurdalnie głupie tezy. Zrozum twoje tezy są beznadziejnie, to że ty wolisz żeby nie było np. turystyki to twoja sprawa. Zburzmy wawel, niech firmy komputerowe zajmują się konserwacją zabytków...gwarantuje Ci że połowa kupców krakowskich się na to nie zgodzi, gdybym był reżyserem i chciałbym żeby mój film się sprzedał a robił bym film o wojnie Greków z Persami to też bym nie zatrudnił amatora, żeby odwalić fuszerkę, to głupie M8 ludzie by mnie wyśmiali... Ty nie
Ogólnie zapewne masz kompleks humanistyczny bo się strasznie czepiasz humanistów...jak powiedział Ordel Spalmy wszystkie książki to temat zastępczy to jest humanizm...

Czy nie zrozumiesz, że to normalne iż ludzie będą chcieli poznawać inne kultury i że w końcu w toku ewolucji wypracują naukę która im to umożliwi, dla mieszkańców danego terenu nie ma nic lepszego niż odkrycie archeologiczne czy historyczne... Ostatnio pod Opolem znaleziono kości Dinozaurów i co od razu otworzono muzeum 0- to jest promocja miejscowości, ściąga inwestorów, gdybym był inwestorem wolałbym zarabiać z turystów niż z programów komputerowych. Informatyka jest w miarę nową nauką idze bez niej wyżyć, bez historii czy psychologi społeczeństwo nie wyżyje... zapewne w razie braku historyków czy archeologów zaczęto by od nowa tworzyć innych którzy w toku ewolucji tej wtedy nowej nauki zaczęli by być coraz bardziej obiektywni. itp
To co mówisz to jakiś totalitaryzm anarchiczny, dzielisz ludzi na głupich i mądrych z tym że do grona głupich wliczasz wszystkich którzy przyczynili się do rozwoju nauku humanistycznych....czyli prawa człowieka też znieśmy bo to prawnicy ustalali, ogólnie wszystko

- wyburzmy zabytki (są ludziom niepotrzebne)
- zlikwidujmy turystykę
- kodeks karny
- wypuśćmy więzów z więzienia (wszystkich łącznie z pedofilami, mordercami itp...posadzili ich tam ludzie głupi po prawie, nie mieli do tego "prawa)
- spalmy książki
- przestańmy oglądać filmy w których porusza się jakiekolwiek tematy historyczne (ktoś przy tych firmach był konsultantem)

A teraz najważniejsze ty nie rozumiesz że żyjemy w świecie który się non-stop rozwija przy którym specjalizacja rośnie z każdą epoką. Dzisiaj reżyser czy informatyk robiący grę nie będzie chciał robić fuszerki więc zatrudni KONSULTANTA PROFESJONALISTĘ (najczęściej doktora), który mu pomoże, nikt nie zatrudni amatora. Żyjemy w symbiozie i ty tego nie widzisz, nie zdajesz sobie sprawy, że gdyby w Call Of Duty Amerykanie latali ubrani w dzisiejsze mundury, to recenzenci by w tą gre zniszczyli. Dochodzi już do tego że twórcy gier czy filmów starają się dokładnie rekonstruować wydarzenia z pomocą historyków...straty przy zatrudnieniu amatora szły by w milionach.
Nie widzisz symbiozy między zawodami, i dlatego nigdy byś nie nakręcił porządnego filmu, anie nie zrobił dobrego interesu. Bo nawet wielkie koncerny kładą nacisk na archiwizowanie swoich sukcesów i późniejsze ich eksponowanie, pamiętaj że w archiwach tych firm pracują historycy. Zapewne dalej nie widzisz symbiozy między ludźmi ?
Aktorzy to też zresztą humaniści to jest sztuka ... więc zlikwidujmy kina one są w twoim rozumowaniu "głupie". Czytać i pisać też nauczyli Cię Ci ludzie.... W twojej wersji systemu nie było by usystematyzowanych zasad pisania. kropek, przecinków, pytajników bo nad tym czuwają językowcy Very Happy
m8 NWO przy twoich poglądach to łagodny systemik który nic nie chce zmieniać. Użytkownicy prawdy NWO przewyższają. Ty negujesz nie tylko naukę, ale i prawa rynku do zapotrzebowania na dana wiedzę.

p.s. Zmieni nick na M88 Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:

Szczególnie prawo jest niepotrzebne.... jajca jak berety na maksa Very Happy. Jak je zniosą to ja Ciebie okradnę jako pierwszy ^^

Jak mnie spróbujesz okraść to rozwalę Ci łeb metalowym prętem.

Teodoryk napisał:

Czyli prawnicy są głupi i zajmują się tematami zastępczymi ? Zlikwidować sądy itp ? Anarchia wita...

Gdyby prawo nie było tak rozbudowane to nie trzeba by tylu sędziów i prawników, dobrze o tym wiesz, a jest tak bardzo skomplikowane żeby zapewnić im odpowiednie zarobki.

Teodoryk napisał:

Czy nie zrozumiesz, że to normalne iż ludzie będą chcieli poznawać inne kultury i że w końcu w toku ewolucji wypracują naukę która im to umożliwi....

Wszystko fajnie jeśli mają takie hobby to nie można im zabronić, natomiast dofinansowania od państwa na takie cele to totalna bzdura. Rozumiesz wreszcie ? Nie mam nic przeciwko waszemu hobby dopóki nie jest finansowane z moich podatków. a jeśli jest finansowane z moich pieniędzy wbrew mojej woli to jesteście dla mnie pasożytami.


Teodoryk napisał:

To co mówisz to jakiś totalitaryzm anarchiczny, dzielisz ludzi na głupich i mądrych z tym że do grona głupich wliczasz wszystkich którzy przyczynili się do rozwoju nauk humanistycznych....czyli prawa człowieka też znieśmy bo to prawnicy ustalali, ogólnie wszystko

Nauki humanistyczne są mi niepotrzebne do niczego. Dlaczego więc mam płacić za to że ktoś się nimi zajmuje? Nie widzisz że to jest niesprawiedliwe?

Teodoryk napisał:

- wyburzmy zabytki (są ludziom niepotrzebne)

Jeśli właściciel zabytku chce go zburzyć to nie powinno być prawa żeby mu zabronić.
Teodoryk napisał:

- zlikwidujmy turystykę

Nigdzie tak nie napisałem.
Teodoryk napisał:

- kodeks karny

Całe prawo do wywalenia i napisania od nowa.
Teodoryk napisał:

- wypuśćmy więzów z więzienia (wszystkich łącznie z pedofilami, mordercami itp...posadzili ich tam ludzie głupi po prawie, nie mieli do tego "prawa)

Większość wypadałoby wypuścić, resztę można zabić albo zamienić w niewolników i niema problemu.
Teodoryk napisał:

- spalmy książki

Jak chcesz to pal.
Teodoryk napisał:

- przestańmy oglądać filmy w których porusza się jakiekolwiek tematy historyczne (ktoś przy tych firmach był konsultantem)

Głupi jesteś i tyle, niewiele rozumiesz z moich wypowiedzi.

Teodoryk napisał:

m8 NWO przy twoich poglądach to łagodny systemik który nic nie chce zmieniać. Użytkownicy prawdy NWO przewyższają. Ty negujesz nie tylko naukę, ale i prawa rynku do zapotrzebowania na dana wiedzę.

Nie wiesz czym będzie NWO ^^ Miłego zderzenia z rzeczywistością Smile
Nie neguje praw rynku, ale przy liberalnej gospodarce było by o wiele mniej filologów, filozofów i historyków, bo nie było by na nich takiego zapotrzebowania jakie jest teraz. np. nauka historii czy literatury w szkole to totalna bzdura.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wręcz przeciwnie, nie wycofuj się z tego co pisałeś. W USA jest bardzo dużo historyków na bardzo wysokim poziomie są zatrudniani przez firmy np. jako archiwiści, przez reżyserów w Hollywood ....ALE przede wszystkim prowadzą prace badawczą bo od tego są. Każda mieścina w Europie się cieszy jak o niej ktoś napisze książkę i każda to z chęcią finansuje, to jest nauka...rozwój ludzkości, za tym idzie rozwój turystki ty nawet tych argumentów zbić nie potrafiłeś. Informatyk podobnie jak historyk w społeczeństwie nowoczesnym będzie potrzebował drugiej strony już Ci to wykazałem. nauka literatury nie jest bzdurą, gdyby nie te bzdury byś nie potrafił nawet pisać i czytać, bo to są humanistyczne umiejętności, już mówiłem nie wycofuj się ze swoich fanaberii. Nauka historii jest raczej akceptowana społecznie, chcesz ją wywalać bo tobie się tak marzy? Jak chcesz to zrobić tak by społeczeństwo tego chciało? Bo twoje chcenie nic naprawdę nie znacz? to jest chcesz anarchii w wersji totalitarnej już mówiłem

Swoją drogą zapotrzebowanie na filologów by i tak było, bo ludzie szybko by zrozumieli że musisz usystematyzować swój język jeżeli chcesz się porozumieć. Książki do obcych języków itp także są pisane przez takich ludzi, to wszystko jest bardziej rozwinięte niż Ci się wydaje. Od nowa by więc stworzona tą naukę.... barkuje Ci właśnie rozumowania ewolucyjnego - ośmieszasz się ciągle.

Dlaczego nie powiesz czy oglądałeś w życiu jakiś film historyczny:
-Potop ?
-Ogniem i Mieczem ?

Aktorzy także muszą się uczyć swojego zawodu, zrozum człowieku ty właśnie zaprzeczyłeś wszystkiemu pisząc o "głupich" humanistach.

Z sądami to sobie też chyba jaja robisz bo te istniały odkąd istnieje ludzkość (nawet w społecznościach plemiennych), a prawo było podstawową nauką już w czasach Rzymskich...wiem że nie wiesz o tym bo nie masz szans, skoro humanistyka Ci nie potrzeba (dziwie się że w ogóle piszesz, bo to także umiejętność humanistyczna).

Wisz po co są sądy a właśnie po to by nie było takich sytuacji że ja bym Cię spróbował okraść, a ty byś mi rozwalił łeb...zresztą wcześniej bym to dobrze zorganizował że byś tego nie zrobił, wkrótce każdy człowiek by stwierdził że najlepiej jest zabijać jakby nie było prawa, zacząłby, jeden później każdy by się napieprzał między sobą skończyło by się na tym że ktoś by przyszedł i zaprowadził porządek i od nowa wprowadził PRAWO. Oczywiście w czasie w którym prawa i sądów by nie było, każdy inwestor wycofałby z takiego kraju swoje spółki...bo jak zagwarantować że robotnicy by nie kradli tylko pracowali? ogólnie zapanowała by anarchia, chleba byś w sklepie nawet nie miał., Społeczność samoistnie broni się przed takimi sytuacjami właśnie przez system NIEZAWISŁYCH Sądów które bodajże są podstawą demokracji i mają być bezstronne. Widzisz Monteskiusz był mądrzejszym gościem od Ciebie i wymyślił coś bardziej efektywnego niż twoja anarchia i przestań mi wmawiać że "wiesz że sądy by nie były potrzebę", bo nie ma nie było i nie będzie społeczeństwa w którym prawo nie zaistnieje. To taki ludzki mechanizm obrony, ty nawet nie rozumiesz że chcesz wykopywać ludzkość gdzieś poza epokę Hammurabiego !

Także przestań mi wmawiać, że wiem iż sądy są niepotrzebne bo ja nie jestem anarchistą.



Cytat:
Jeśli właściciel zabytku chce go zburzyć to nie powinno być prawa żeby mu zabronić.


LaughingLaughingLaughingLaughing Zacznijmy od Koloseum...wykup i próbuj zburzyć, zobaczysz czym się to zakończy ! Albo kup sobie Zamek Królewski w Warszawie i go zburz, ciekawe ile dni po takim czynie sobie jeszcze pożyjesz... Już widzę jakie by były jaja.

Zabytki to niszczył ten pan :

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:08, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdą jest, że obecnie w kraju występuje nadpodaż humanistów, nie zawsze wysokiej jakości, za to brakuje fachowców i inżynierów. Nauka historii ani literatury NIE JEST bzdurą, ponieważ np. "naród nie pamiętający własnej historii jest skazany na jej powtórzenie". I jest to prawda. Nauka historii pozwala na wyciągnięcie wniosków z przeszłości i zastosowanie tych wniosków w teraźniejszości, musimy pamiętać np. o hitlerowskich zbrodniach (przykład pierwszy z brzegu), żeby wiedzieć o tym, jak wielkim było to złem i jak tego uniknąć w przyszłości. Przy czym, rzeczywiście system nauczania historii w Polsce bywa fatalny, polega na wkuwaniu ciągów zdarzeń, szczegółowych powiązań rodowych, dokładnych dat (po co? za wyłączeniem historii najnowszej wystarczy pobieżna znajomość epoki, w jakiej miało miejsce dane zdarzenie), często także pomijając historię Polski na rzecz historii państw zachodnich. Trudno skutecznie nauczyć historii kogokolwiek w taki sposób. Co do literatury - przymus czytania jest potrzebny może w podstawówce, ale nie np w technikum! To nie zachęca do czytania, wręcz przeciwnie. System lektur szkolnych widziałbym tak: mniej lub bardziej szczegłowe omówienie danej epoki i kilka razy w roku obowiązkowe przeczytanie i opracowanie (samodzielne! w formie, powiedzmy dowolnej) lektury wybranej z kilku przykładowych, dobranych odgórnie zgodnie z przerabianą aktualnie epoką literacką.

Co do nadpodaży humanistów - historyków akurat nie jest za wiele, wbrew pozorom to trudna nauka. Filologów też niekoniecznie. Obecnie nastąpił wysyp pedagogów, socjologów, psychologów, marketingowców, zarządzeniowców itd. Nie wiem z czego to wynika, ale dlatego też tylko wybitni humaniści mają szansę na godną płacę w przyszłości. Większość kończy w jednym worku z absolwentami kiepskich LO i zawodówek.

Obecnie humanizm nie jest w cenie, przy wyborze kierunku studiów nie można iść na łatwiznę, bo to samobójstwo. Tak samo zresztą przy wyborze szkoły średniej - jak pisał @Sikorski, wybór LO to wyrządzenie sobie samemu krzywdy, gdyż obecnie osoba po LO nie jest na rynku pracy poszukiwana bardziej, niż po zawodówce...A technikum - choć trudniejsze, wiem coś o tym - daje perspektywy na przyszłość i umożliwia pozyskanie fachu. Mam też nadzieję, że dobrze przygotowują do dalszej edukacji Smile.

Od publicznej edukacji wara - szkoły są po to, żeby uczyć a nie zarabiać pieniądze. Są sektory, które muszą pozostawać w rękach państwa - szkolnictwo jest jednym z nich. Szkolnictwo płatne, sprywatyzowane skutkowałoby analfabetyzmem, osoby z biednych rodzin nie miałyby po prostu szans na uzyskanie wykształcenia wykraczającego poza zupełne podstawy.
Nie widzę oczywiście przeszkód, żeby równolegle działały szkoły prywatne - nie powinny mieć one jednak pierwszeństwa przy pozyskiwaniu np. dofinansowania. Z zasady służą one zarabianiu pieniędzy, a nie funkcji społecznej, więc zazwyczaj ich efektywność jest niższa, niż szkół publicznych.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:19, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historyków jest sporo... niestety nie wszyscy się do tego nadają, co przyznaje, DLATEGO JESTEM ZA ZWIĘKSZENIEM WYMAGAŃ na studniach, niech na studia idą ludzie z powołania a nie "o tak by studiować". Socjologów faktycznie jest za dużo, podobnie marketingowców, ale to sa stosunkowo młode kierunki. Kierunki które są od wieków (historia, matematyka, języki, prawo, medycyna) siłą rzeczy są trudniejsze niż te młode kierunki, są trudniejsze bo mają już wykwalifikowaną utrwaloną od wieków kadrę profesorską i aby się tam wbić trzeba coś sobą reprezentować. Nie mam nic przeciwko prywatnym szkołą, jak ktoś jest głupi i chce płacić za magistra (słyszałem od znajomych jak wygląda obrona pracy w niektórych z takich szkól - toż to urąga zdrowemu rozsądkowi) to ok, ale nie zrównuj poziomu uczelni wyższych do ich poziomu.



Cytat:
Nie widzę oczywiście przeszkód, żeby równolegle działały szkoły prywatne - nie powinny mieć one jednak pierwszeństwa przy pozyskiwaniu np. dofinansowania. Z zasady służą one zarabianiu pieniędzy, a nie funkcji społecznej, więc zazwyczaj ich efektywność jest niższa, niż szkół publicznych.

Potwierdzam są to firmy nastawione na zarobek a nie na prace badawczą. Nie próbujcie mi wmawiać że jest inaczej bo to każdy wie łącznie ze studentami tychże. Zgadzam się z tym co pisze iaro



A to na koniec dla jaj przypomnimy społeczne wywody M8:
Cytat:
Większość wypadałoby wypuścić, resztę można zabić albo zamienić w niewolników i niema problemu.


Po co się wypowiadasz na temat co należało by zrobić ? przecież jesteś amatorem z prawa, wiec ja mam twoje "chcenie" w nosie(nie zgadzam się z ich wypuszczaniem i tym co ty uważasz że by "należało zrobić"), podobnie jak twój totalitaryzm, już nawet nie będę pytał kto by miał ich zabijać i jakbyś do tego doszedł kogo należy zabić a kogo wypuszczać. Na przyszłość nie wypowiadaj się w tematach dotyczących prawa bo Ciebie nie dotyczą (humanizm)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeFighter




Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj mamy lekcje historii w szkołach i co z tego wynika? Narody dopuszczają się popełniania tych samych błędów jakie zrobiły kiedyś. Rozumiem że poziom historii jest jaki jest, społeczeństwo się nią nie interesuje, nie wyciąga odpowiednich wniosków, ale to nie pozwala nam mówić że "historia musi być bo inaczej naród będzie popełniał te same błędy" Zawsze tak było że są ludzie głupi i nie ważne jak ich będziesz historii uczył i tak pójdą do marketu, będą konsumować i ufać NWO.
Historia w szkołach to bzdety ludzie nie wykazują żadnej inicjatywy tylko kują i mają gdzieś co tam gada historyczka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:12, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Historia w szkołach to bzdety ludzie nie wykazują żadnej inicjatywy tylko kują i mają gdzieś co tam gada historyczka.


Zgadzam się, podobnie jest z matematyką ludziom i tak nie chce się liczyć, o fizyce nie wspomnę czy o Chemii która jest powszechnie znienawidzona i uważana za niepotrzebną bo po co komu reakcje chemiczne... wszystko zależy od punktu siedzenia, jeżeli dzieciak jest humanistą i woli czytać o II wojnie światowej to będzie lubiła Historii a będzie miał gdzieś Chemie, na której będzie się nudził. Odwrotna sytuacja także występuje, każdy z nas ma inne zdolności, ale każdy powinien znać podstawy także innej niż swoja specjalizacja. Dla mnie w szkole Chemia też była bez sensu często to zresztą powtarzałem... zagryzałem zęby i się uczyłem reakcji soli z czymś tam (już nie pamiętam), na złe mi to nie wyszło ponieważ niektóre rzeczy w książce do Chemii były ciekawe. W obecnym systemie mamy tak że na przedmioty które nas interesują poświęca się mało czasu...myślałem kiedyś nad wzorcem amerykańskim czyli ukierunkowywać się już w młodości... ale to też nie jest takie wspaniałe bo później wychodzą takie sytuacje:



Podsumowując nie ma systemu edukacji bez wad, osobiście chciałbym żeby nareszcie grono głupków się od polskiej edukacji odczepiło i nie szykowało reform co 3 lata bo to przynosi tylko szkody. Niech działa przez wiele lat to zobaczymy jaka była efektywność reformy na gimnazja, ale nie grzebać w tym co roku, bo to nie ma sensu.[/youtube]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:19, 08 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iaro napisał:
Nie widzę oczywiście przeszkód, żeby równolegle działały szkoły prywatne - nie powinny mieć one jednak pierwszeństwa przy pozyskiwaniu np. dofinansowania. Z zasady służą one zarabianiu pieniędzy, a nie funkcji społecznej, więc zazwyczaj ich efektywność jest niższa, niż szkół publicznych.

Masz dziwne socjalistyczne podejście - jeżeli coś służy zarabianiu pieniędzy to na 100% spełnia również ważną społeczną funkcje. Jeżeli ktoś za edukacje chce płacić to znaczy że jest ta płatna edukacja jak najbardziej potrzebna.

Teodoryk, wracając do tematu wypuszczania z więzień to bym wypuścił tych którzy siedzą za oszustwa podatkowe itp. Najgorszych aspołecznych kryminalistów najlepiej zabić, a resztę zdatną do pracy wykorzystać jako tanią siłę roboczą. Poza tym podatki do maksymalnie kilku %, zlikwidować większość urzędów, sprywatyzować i zliberalizować wszystko. i będzie dobrze.

Najgorsi są ludzie którzy tak jak ty uważają że coś jest potrzebne wszystkim więc wszyscy powinni za to płacić, mi nie jest potrzebna edukacja historyków, nie są mi potrzebni historycy więc nie chce na nich płacić i powinieneś zaakceptować to że mam inne potrzeby od Ciebie. Ja Ciebie nie zmuszam do nauki programowania, a mnie w szkole zmuszano do nauki historii, literatury i innych bzdur. To może odwrócimy sytuacje i każemy wszystkim uczyć się programowania i wszystkim płacić na prace badawcze programistów ? przecież rozwój oprogramowania jest o wiele ważniejszy niż rozwój nauk historycznych i bardziej przysłuży się rozwojowi cywilizacji więc wszyscy powinni płacić specjalny podatek na PROGRAMISTÓW!!!
Wtedy oczywiście programiści przestaną reagować na potrzeby i zaczną wymyślać własne cuda stworzone tylko dla siebie, piękne i cudowne matematycznie ale nikomu nie potrzebne. Będą jak historycy!
I masz cudowny przykład na to jak takie socjalistyczne podejście potrafi zepsuć gospodarkę. I dlaczego prace badawcze prowadzone na uczelniach nikomu się nie przydają.

Już dawno minął ten wiek w którym odkryć dokonywano na uczelniach, teraz największe odkrycia są dokonywane w laboratoriach prywatnych firm.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


walka o edukacje
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile