W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Irlandia ratyfikowała Traktat Lizboński  
Podobne tematy
Traktat Lizboński - co dalej?1bez ocen
O Traktacie Europejskim w TVP23
Traktat Lizboński - fakty136
Pokaz wszystkie podobne tematy (12)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2585
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 03 Paź '09   Temat postu: Irlandia ratyfikowała Traktat Lizboński Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Irlandia: MSZ zdradza wyniki referendum
Irlandzki minister spraw zagranicznych Micheal Martin oznajmił w sobotę mediom, że Irlandia opowiedziała się w piątkowym referendum za Traktatem Lizbońskim.
Według niego głosowanie na "tak" wybrało 60 procent głosujących.

"Jestem zachwycony moim krajem. To wygląda na przekonujące zwycięstwo. To dobre dla Irlandii, gdyż szczerze wierzę w naszą przyszłość w Unii Europejskiej i nie było realnego powodu, by głosować na +nie+" - podkreślił.

Oficjalne wyniki referendum mają być znane w sobotę wieczorem.

Frekwencja przekroczyła ponad 50 proc., a wyniki nieformalnych sondaży przed lokalami wyborczymi (exit polls), przeprowadzonych przez główną opozycyjną partię Fine Gael (Partii Jedności Irlandzkiej) wskazywały na zdecydowane zwycięstwo głosów na "tak" nad "nie" w stosunku dwóch do jednego - pisze w sobotę "The Irish Times". Według tych sondaży, na "tak" miało głosować ponad 60 proc. Irlandczyków.

Rzecznik partii zapewnił, że exit polls były prowadzone na reprezentacyjnej grupie 1000 osób w 33 lokalach wyborczych i wykazały zdecydowanie wzrost głosów na "tak" w porównaniu z pierwszym referendum w czerwcu 2008 roku. Sondaże Fine Gael wykazały masowe zwycięstwo zwolenników Traktatu z Lizbony w stolicy kraju, Dublinie (ponad 70 proc.).

- To bardzo optymistyczne dane dla obozu "prolizbońskiego". To uznanie ogólnonarodowej kampanii prowadzonej przez Fine Gael i jej lidera Endy Kenny'ego" - powiedział cytowany w "The Irish Times" dyrektor kampanii Fine Gael Billy Timmins.

Przedstawiciele rządzącej Partii Republikańskiej (Fianna Fail) też byli zadowoleni w piątek, po zamknięciu lokali wyborczych. "Z tego co widzieliśmy, możemy się spodziewać zwycięstwa zwolenników Traktatu w granicach 53 proc." - powiedział, Natomiast według Partii Jedności Irlandzkiej (Fine Gael), głównej partii opozycyjnej, Traktat może być zaaprobowany większością nawet rzędu 60 proc.

Oficjalne liczenie głosów rozpoczęło się w sobotę o godz. 9. rano (10. czasu polskiego) w Dublińskim Zamku. Na oficjalne wyniki trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do godziny 17. (18. czasu polskiego), ale zapewne jeszcze przed południem będą ogłaszane wyniki cząstkowe. Jeśli tak duża przewaga obozu na "tak" potwierdzi się, to wyniki poznamy szybciej.

Na ostateczny wynik referendum czeka UE. Jeśli Irlandczycy powiedzą "tak", wejście w życie dokumentu będzie już tylko zależało od podpisów prezydentów Czech i Polski, gdzie parlamenty narodowe ratyfikowały Traktat z Lizbony.

Irlandia - jedyny kraj wśród 27 państw UE, w którym konstytucja wymaga przeprowadzenia referendum w sprawie nowego unijnego traktatu - zgodziła się pod presją partnerów z UE na ponowne głosowanie. Była to druga próba ratyfikacji dokumentu przez 4-milionową Irlandię. Pierwsza zakończyła się porażką w czerwcu 2008 roku, gdy Irlandczycy odrzucili traktat przewagą 53,4 proc. głosów.

Traktat z Lizbony uzgodniono po długich negocjacjach w 2007 roku, jako alternatywę po porażce eurokonstytucji. Jego głównym celem jest zreformowanie instytucji rozszerzonej Unii, uproszczenie procesu podejmowania decyzji oraz wzmocnienie polityki zagranicznej UE.


Z tego co wiem, nasz prezydent może nie podpisać traktatu (jednak mało prawdopodobne), no i jeszcze są Czechy z Klausem.

http://wiadomosci.onet.pl/2054118,12,irl.....,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 03 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lech Kaczyński wielokrotnie deklarował, że podpisze Traktat kiedy tylko Irlandia poprze dokument.

jest duża szansa że Tony Blair będzie prezydentem UE
Cytat:
Spodziewane przyjęcie Traktatu Lizbońskiego przez Irlandczyków toruje drogę byłemu brytyjskiemu premierowi Tony'emu Blairowi do urzędu prezydenta Unii Europejskiej - zauważa "The Times". Londyński dziennik wypomina Blairowi, że nie wywiązał się z obietnicy rozpisania w Wielkiej Brytanii referendum w sprawie unijnego traktatu.

http://wiadomosci.onet.pl/2053672,12,1,1,,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PragnącyDziałać




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 03 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej zszokowała propaganda na portalach internetowych mówiąca że Klaus to zaściankowiec który prowadzi pokrętną politykę. A w TV nikt nic nie mówi o tym czego traktat naprawdę dotyczy. Cały czas tylko nagonka że europa się jednoczy a Klaus tylko przeszkadza nikt nie zerka głębiej w problem :// Poprostu brak mi słów...

Cytat:
- Teraz już tylko prezydent Czech Vaclav Klaus trwa w uporze, blokując proces ratyfikacji. Europa powinna wywrzeć na nim presję, aby zaprzestał uprawiania swojej pokrętnej polityki obstrukcji, która może kosztować Czechów utratę stanowiska komisarza w nowej KE - oświadczyli liderzy Zielonych Daniel Cohn-Bendit i Rebecca Harms w komunikacie prasowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:00, 04 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta szybkosc liczenia milionow glosow jest powalajaca zawsze. Lokale wyborcze zamykaja np. o 18.00 a glosy sa policzone juz o 20.00 i podaja wynik. Raz tylko stalo sie inaczej, kiedy trwala walka wyborcza w Niemczech miedzy Shroderem a Merkel. Wtedy okazalo sie, ze na przeliczenie glosow w Niemczech jest potrzeba trzy i pol miesiaca czasu.
Po tym fakcie zaczely sie podnosic rozne glosy wiarygodnosci w liczenie kartek wyborczych, to teraz wyniki wyborow podaja na wszelki wypadek kilka godzin po glosowaniu. Tak sie tez stalo po referendum w Irlandii.
Zwroccie na ten fakt uwage ! Kilka milionow glosow trzeba wysypac z urn wyborczych po zamknieciu lokali. Trzeba rozdzielic te glosy i sprawdzic je pod wzgledem waznosci oraz policzyc. Trzeba wynik podac do punktu zbiorczego. Zliczyc wszystkie glosy i podac do wiadomosci publicznej.
Obojetne jest, ile kraj ma wyborcow, to wyniki wyborow znane juz sa najdalej na drugi dzien rano.
FARSA !!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:45, 04 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się. Dla pewnych ludzi to zbyt ważna sprawa, żeby ryzykować przegraną.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:04, 04 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz czas na Polskę... Prezydent zapowiedział że podpisze TL pod warunkiem że najpierw zrobi to Irlandia. Paranoicznie nieco wygląda taka argumentacja. Kraj 38-mio milionowy który swoje "być albo nie być" uzależnia od stanowiska jakie zajmie kraj liczący 3,5 miliona mieszkańców... Ręce opadają, i cisza nad trumną...
Na pochwałę zasługują Niemcy, którzy postanowili nie przyjmować TL w całości, jako niezgodnego z ich konstytucją. A u nas? U nas ma być "Irlandia". Chomonto na kark i naprzód. Grunt to być dobrym (bo głupim) niewolnikiem. Ministerstwo zdrowia ostrzega: 'Używanie mózgu może być przyczyną wielu dolegliwości i wywoływać przykre skutki uboczne".
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
re-ligio




Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:02, 04 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co zakładać kolejny temat jak jest już o Traktacie lizbońskim viewtopic.php?t=5170 potem tylko robi się chaos po 3 te same tematy z tymi samymi informacjami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosmo




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 107
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 04 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomeq napisał:
Lech Kaczyński wielokrotnie deklarował, że podpisze Traktat kiedy tylko Irlandia poprze dokument.

jest duża szansa że Tony Blair będzie prezydentem UE
Cytat:
Spodziewane przyjęcie Traktatu Lizbońskiego przez Irlandczyków toruje drogę byłemu brytyjskiemu premierowi Tony'emu Blairowi do urzędu prezydenta Unii Europejskiej - zauważa "The Times". Londyński dziennik wypomina Blairowi, że nie wywiązał się z obietnicy rozpisania w Wielkiej Brytanii referendum w sprawie unijnego traktatu.

http://wiadomosci.onet.pl/2053672,12,1,1,,item.html


raczej dyktatorem.... swoją drogą ciekawe czy ma jakieś powiązania z Hitlerem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yans12




Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:40, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje powtorzyc glosowanie jeszce raz ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:49, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fragment artykułu z nowego numeru Forum

Kultura brudnych kompromisów



Unia i jej konstytucja

Wyświechtane zarzuty o „deficycie demokracji” nabrały szczególnego sensu po referendum w Irlandii.

W irlandzkim referendum jest jeden wielki przegrany – Unia Europejska. Tak przynajmniej uważa brytyjski historyk idei Larry Siedentop, autor książki „Democracy in Europe”. Przekonuje on na łamach dziennika „Financial Times”, że powtórka referendum wzmocniła wizerunek Unii jako bezdusznej, a nawet antydemokratycznej machiny urzędniczej. „Najważniejsza dla przyszłości wspólnoty jest odbudowa społecznego poparcia dla rozszerzenia. Na razie jednak sztuka ta się Unii nie udała” – ubolewa Siedentop.


Odkąd Francuzi i Holendrzy odrzucili eurokonstytucję, Bruksela zapomniała o głównej myśli liberalno-demokratycznej sprowadzającej się do tego, że sposób dochodzenia do wspólnych decyzji jest równie ważny jak one same.

Pusty Gest

Ostre, głośne spory polityków na krajowym podwórku przykuwają uwagę opinii publicznej, dając jej poczucie, choć lepiej byłoby nazwać to złudzeniem, współuczestniczenia w procesie decyzyjnym. Tymczasem dominująca w Brukseli kultura kompromisu prowadzi do załatwiania najważniejszych spraw w kuluarach. Owoce tych zakulisowych rozmów są następnie prezentowane szerokiej publiczności jako fakty. „Unia jest marzeniem dla urzędnika służby cywilnej, ale koszmarem dla obywatela” – przekonuje Siedentop.



Pełna wersja artykułu dostępna w aktualnym wydaniu "Forum".

http://www.tygodnikforum.pl/forum/index......;page=text
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:40, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie ma znaczenia, że ktoś napisze o niedemokratycznej unii, najważniejsze jest to, że po trupach buduje się nowe super państwo. A jak już utworzy się europejski sojuz to kogo trzeba się przymknie i będzie spokój.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiało się "udać" to referendum, w poprzednim się pomylili, więc trzeba było skorygować.


_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wiary w uczciwość wyborczą to polecam tę pozycję: http://www.youtube.com/watch?v=iVlZTWH7u8w
Jeżeli oszukano to nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz, prawda o demokracji jest taka, że ona nie istnieje Twisted Evil
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:19, 05 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Democracy is a Spectacle

http://www.youtube.com/watch?v=dE0Ckn0V41I
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:52, 06 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam swoj przyklad na to czym jest demokracja. Moge nasikac do 3 szklanek, a pozniej dac do wyboru jedna z 3. Mi to i tak ryba co wybierzecie, bo wybierzecie to co ja chcialem wybrac. Wy nie mozecie miec pretensji, bo przeciez wybraliscie. Jesli nie wybraliscie to ktos wybral za was. Majac pieniadze finansuje kandydatow i tym sposobem stawiam moja szklanke. Ustroj jaki mamy to KAPITALIZM a nie DEMOKRACJA. Tak jak kiedys byl feudalizm i rzadzil kto mial ziemie, tak teraz rzadzi ten kto ma pieniadze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 06 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że mamy kapitalizm a nie demokrację to nic nowego. Sad
Zapytaj aktywistów z lat 80 o czym walczyli i marzyli , i czy to co jest jest spełnieniem tych marzeń.

ps: O Polsce mówię oczywiście Smile
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fakkir




Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 35
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:52, 06 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy kapitalizm??? Mamy pieprzony socjalizm! W dodatku autorytarny, a nie demokratyczny!
To czym jest Unja, to kupa udająca Snickersa. Obrzydliwy komuszy twór, który przeczy wszelkim wartościom wyznawanym przez normalnego człowieka.
Jeśli będzie taka potrzeba to i sam się na nich rzucę - raz sierpem, a raz młotem w eurohołotę!

Ja mam dosyć demokracji. Ludzie są za głupi, żeby sobą rządzić i pokazują to na każdym kroku (referendum w Irlandii, choć kto wie, czy nie sfałszowane. Mnie by to nie zdziwiło). Ale mam też dosyć pseudodemokracji serwowanej przez to eurogówno (europarlament, który ma tyle wspólnego z wolnością, co Kaczyński z bystrością umysłu).
Chcę normalnej wolnorynkowej republiki. Suwerennej. Niepodległej.
Takiej, w której rząd i parlament nie pełnią funkcji ustawodawczej, a jedynie bronią prawa i porządku.
Chcę państwa liberalnego w sferze gospodarczej i społecznej.
Chcę własnego państwa, w którym liczę się jako obywatel, Polak. Nie jakiś zasrany "europejczyk".
Nie chcę drugiego Sajuza, tylko w modnym kolorze. ZSRR upadł, a ludzie wywalczyli sobie wolność. Wierzę, że tym razem będzie podobnie, ale jednak inaczej i ci, którzy nie widzą jakim niebezpieczeństwem jest UE, przejrzą na oczy, jeszcze zanim staną się obywatelami orwellowskiej Oceanii...

Pozdrawiam.
_________________
"Historia to uzgodniony zestaw kłamstw."
Napoleon Bonaparte
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:14, 06 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie Jedna Wielka Zjednoczona Unia, to jest już postanowione i zaplanowane od lat. Nic na to nie poradzimy. To że traktat lizboński wejdzie (wszedł) w życie było pewne od samego początku jak tylko pojawiły się głosy żeby ciągnąć to dalej bez względu na irlandię. Teraz pojawiają się głosy o ogólnoświatowej walucie. Na razie Wielki Projekt - ale, do licha, nic na to nie poradzicie, w końcu będzie jedna waluta (nie licząc koralików i handlu wymiennego w nielicznych społecznościach). Ja Wam To Mówię.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:05, 06 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wczoraj w teleizorni pan Jacek Saryusz-Wolski powiedział otwartym tekstem, że Europą będzie rządził dyrektoriat, tzn. rada dyrektorów z kilku największych państw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Delfin




Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:13, 09 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy artykuł :Kto wymyślił Unię Europejską.

http://felieton102.bloog.pl/id,5034484,t.....caid=68e38

Wszystko wskazuje na to, że braciszkowie w wierze przejmą władanie nad światem?

świecznikowi oszuści:
http://www.polonica.net/KTO_jest_KIM.htm

a w sobotę Kaczyński syf podpisze - żeby mu ręka uschła!!!

http://fakty.interia.pl/polska/news/podp.....te,1379954

Skrzynki z koszerną pewnie już czekają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 15 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakkir napisał:
Mamy kapitalizm??? Mamy pieprzony socjalizm! W dodatku autorytarny, a nie demokratyczny!
To czym jest Unja, to kupa udająca Snickersa. Obrzydliwy komuszy twór, który przeczy wszelkim wartościom wyznawanym przez normalnego człowieka.
Jeśli będzie taka potrzeba to i sam się na nich rzucę - raz sierpem, a raz młotem w eurohołotę!

Ja mam dosyć demokracji. Ludzie są za głupi, żeby sobą rządzić i pokazują to na każdym kroku (referendum w Irlandii, choć kto wie, czy nie sfałszowane. Mnie by to nie zdziwiło). Ale mam też dosyć pseudodemokracji serwowanej przez to eurogówno (europarlament, który ma tyle wspólnego z wolnością, co Kaczyński z bystrością umysłu).
Chcę normalnej wolnorynkowej republiki. Suwerennej. Niepodległej.
Takiej, w której rząd i parlament nie pełnią funkcji ustawodawczej, a jedynie bronią prawa i porządku.
Chcę państwa liberalnego w sferze gospodarczej i społecznej.
Chcę własnego państwa, w którym liczę się jako obywatel, Polak. Nie jakiś zasrany "europejczyk".
Nie chcę drugiego Sajuza, tylko w modnym kolorze. ZSRR upadł, a ludzie wywalczyli sobie wolność. Wierzę, że tym razem będzie podobnie, ale jednak inaczej i ci, którzy nie widzą jakim niebezpieczeństwem jest UE, przejrzą na oczy, jeszcze zanim staną się obywatelami orwellowskiej Oceanii...

Pozdrawiam.


Racja, zle napisalem. Mowia, ze mamy "kapitalizm". To, ze socjalizm to masz racje tylko popieram Kazika, ze jest to socjalizm koncesyjno-etatystyczny.

Rozmawialem ze stoczniowcem, ktory strajkowal w 89 i wczesniej. Zadowolony nie jest Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1995
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:20, 15 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Fakir Mamy kapitalizm??? Mamy pieprzony socjalizm! Autorytarny...

To przecież oczywiste jak to działa. Chuj wie tylko czy pierwsze było jajko czy kura. Załóżmy, że zaczęliśmy od kapitalizmu. Ktoś go gromadzi. Pan gromadzi, ja gromadzę, wszyscy gromadzimy. Po jakimś czasie tamten Pan gromadzi więcej, bo mam więcej oleju i lepiej czuje rynek niż reszta i przyrost jego kapitału jest wręcz logarytmiczny. W końcu stać go, żeby przejąć wszystko jak leci (załóżmy branżowo) i taka pierdolona, nienażarta kurwa robi socjalizm wraz z innymi branżami. Ja opierdolę ropę, ty żarcie a ty leki a kolega zajmie się produkcją waluty. Ludzi trafia szlag, wkurwienie sięga zenitu i od nowa. Władza w ręce ludu, rebelia i kita. Odnoszę nieprzeparte wrażenie, że tak to gówno działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 15 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ciagu 20 lat Polska juz przerobila wszsytko Very Happy Komune, rewolte ("S"), kapitalizm i wracamy do komunizmu. Teraz juz nie jako satelita ale czesc nowego molocha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Irlandia ratyfikowała Traktat Lizboński
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile