W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Pomysły udostępniania filmów  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 3375
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
3words




Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 20 Lut '09   Temat postu: Pomysły udostępniania filmów Odpowiedz z cytatem

Witam i przedstawiam moj pomysl.

Przy seedowaniu filmu "Food Matters" na torrencie, (ktory znalazlem tutaj: topic 5947 to dziwne ale poczulem sie mniej lub wiencej olany/niedoceniony mimo, ze troszke seedowalem ale to juz w tej chwili mniej wazne) po paru dniach wpadlem na pomysl by zalozyc temat z "pomyslami udostepniania filmow". Mianowice, szukalem serwera, ktory nie ma ograniczenia na dowload i by w miare szybko (rezultat nizej) sie sciagalo pliki... znalazlem. Jeden limit ma taki, ze mozna wgrac tylko 1GB ale przeciez chcecie pomagac, rozprowadzac/udostepniac filmy? (nie starajcie sie sciemniac, ze macie stare wolne i zapchane lacza) Mamy ten sam cel, myle sie? Wiec, jesli dwudziestu uzytkownikow np. tego forum, zalozy sobie konto i kazdy wgra tylko jeden film bedziemy mieli 20 filmow bez ograniczenia transferu. Niech kazdy sobie wybierze film ktory chce wgrac by nie bylo podwojnycha i na pisze posta. Mamy szanse stworzyc calkiem dobra kolekcje filmow.

Ja to wykorzystam! A TY?


Wgralem ten film bo nie jest tak bardzo znany. Tak czy siak uwazam, ze jedzenie jest teraz ekstremalnie waznym problemem z uwagi na Codex Alimentarius z ktorym musimy sie uporac do konca tego roku a najlepiej wczesniej. Inaczej bedziemy spedzac duzo czasu szukajac 'normalnego' pozywienia. Zapytaj sie sam, co zrobisz jesli ten codex wejdzie w zycie? Jest tyle problemow... dlatego tez tak ciezko nam to idzie, jestesmy rozproszeni a oni zacieraja dlonie. Wazne by sie skupic na najwazniejszym problemie.

Znam i czytam 4um grubo ponad rok czasu i nie zmartwi mnie jesli nikt nie odpowie udostepniajac film. Po prostu pojde z tym w inne miejsce. Jak w temacie, to tylko pomysl...
Poki co, udostepniam wspomniany film (Jedzenie ma znaczenie)

Login: SiliconValley | Pass: WeAreChange | Files: Food Matters.avi + napisy.srt


Pamietaj, ze po wgraniu filmu do danego folderu, musisz nadac mu "Guest has read access" (pomaranczowa kuleczka) i ustalic haslo dl goscia w menu po lewej stronie, ktore cie prosze bys podal tutaj po wgraniu filmu. Zapomnialem o czyms ?

Zycze szybkiego transferu. Cyaaaa
PS. Za bledy w pisowni przepraszam ale niestety (dla mnie) skonczylem tylko podstawowke.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używam Rapidshare.
Wiem, że bezpłatny to męczarnia, bo trza kilka razy ściągać (maks 200mb jeden plik) ale ja osobiście wolę wywalić te 7 euro i zassać z pełną prędkością jaką daje mi ISP:) Taki film to ok 20 minut i już oglądam.
AZ tornetów od lat nie korzystam, bo nie mam cierpliwości czekać tygodniami:)) Już lepszy darmowy rapidshare.
Ewentualnie można by gdzieś poszukać serwera FTP - to chyba najlepsze rozwiązanie ale raczej nie darmowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
5k18a




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ nie wiem jakiego masz ISP ale ja nie mam problemów z torrentami i ściągam z pełną prędkością mojego skromnego łącza 136Kb/s.
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torrenty wymiatają.
to dobrze że seedowałeś - ludzie sobie pościągali. nie rozumiem w czym problem? po co jeszcze dawać zarabiać jakimś serwerowniom skoro można sobie pomóc w serwowaniu filmu za friko, bez użycia waluty - jednak się da Smile

@goral_, zdziwilbys sie jakie transfery mozna osiagnac z torrenta gdy ludzie nie żulą pasma.
technicznie rzecz biorąc zuploadowanie filmu na rapidshare plus ściągnięcie go potem stamtąd zawsze zajmie więcej czasu niż ściągnięcie go torrentem bezpośrednia od nadawcy, bez uzycia rapidshare Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pepe




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:18, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też używam i polecam rapidshare, a do obsługi program JDowloader, wrzucasz wszystkie linki i zapominasz, program robi robotę. Za nocke spokojnie film a nawet kilka zassie, a jak bez hasła to i rozpakuje. Na następny dzień gotowe do oglądania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
3words




Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, with all due respect... ja nie napisalem, ze mam problem jedynie, ze mam pomysl. Nie widze tez bym napisal, ze ta usuga jest platna. Ja dobrze wiem, ze torrenty wymiataja ale nie mysle o sobie tylko o innych, ktorzy np. na torrentach sie nie znaja. I to ma czynic ich gorszych bo nie moga sciagac tych jak ze waznych filmow przez torrenta? Nie sadze.

Widze, cyk, pyk i temat powedrowal na inna polke "Sprawy techniczne - Coś nie działa? Masz pomysł jak ulepszyć naszą stronę? Nie możesz obejrzeć filmu? Pisz tutaj - postaramy się pomóc."
...szkoda, ze nie wpadlem na to wczesniej, ze cos nie dziala w ulepszaniu waszej strony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 20 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie.
temat przeniosłem tu bo tym bardziej nie pasuje do multimediów, ani do stron internetowych.
jeśli ktoś nie potrafi obsłużyć torrenta to nie sądzę by miał o wiele większe szanse na poprawną obsługę mydrive. szczególnie jak na koniec będzie musiał sobie rozpakowac wieloczęściowego rara Smile
nie neguję. powiedziałem, tylko że wolę torrenta bo jest bezpłatny, bez reklam, niekontrolowany a do tego zbliża ludzi pozwalając im dzielić się czymś z innymi Smile

http://www.frazpc.pl/news/23551-Mniejszy_ruch_w_P2P,_wiecej_HTTP
Cytat:
Niemiecka firma Ipoque przy współpracy z dostawcami Internetu na całym świecie sprawdziła jak rozkłada się ruch w sieci. Badanie objęło grupę ponad miliona użytkownik i okazały się nieco zaskakujące. Otóż po raz pierwszy od kilku lat zanotowano spadek ruchu w sieciach P2P, które do tej pory były niezaprzeczalnym liderem jeśli chodzi o natężenie ruchu. Co ciekawe obciążenie sieci przez P2P dosyć znacznie różni się w poszczególnych regionach świata. I tak na przykład w Europie Wschodniej ruch P2P stanowi blisko 70%, podczas gdy w Europie Zachodniej jest to 54%, a na Bliskim Wschodzie tylko 45%. Domniemywa się, że głównym 'winowajcą' takiego stanu rzeczy są serwisy hostujące pliki (Rapidshare, Megaupload itp.), które odpowiadają za znaczne zwiększenie wykorzystania pasma w protokole HTTP. Tu tendencja jest odwrotna, w Europie Wschodniej HTTP stanowi około 16% całego ruchu, w Zachodniej jest to 23%, a na Bliskim Wschodzie nawet 34%. Swój udział w ogólnym ruchu zwiększyły również wszelkiego rodzaju serwisy streamingujące, typu YouTube. Na wykresie powyżej macie zestawienie dla poszczególnych regionów, a pełny, czternastostronicowy raport w języku angielskim znajdziecie w źródle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:14, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi
Nie twierdzę, że na tornecie nie uzyskasz niezłych transferów ale ile razy? Na 100 ściąganych plików ile jedzie po pełnej szybkości a na ile czekasz tygodniami?
Tak jak 3words napisał:
Cytat:
Ja dobrze wiem, ze torrenty wymiataja ale nie mysle o sobie tylko o innych, ktorzy np. na torrentach sie nie znaja.


Dlatego długo tornety będą "zamulać", jeszcze jakiś czas temu lubiłem korzystać z DC++ jednak powiem szczerze: wole dać te 7 euro i mieć film za 15-20 minut... Nawet jak nie dasz tych 7 euro to i tak możesz to ściągać, owszem zajmie trochę więcej czasu ale jednak nie tydzieńSmile zwłaszcza, że rapid dopuścił pliki po 200mb! Zapuszczam do tego np. flashget'a i tak jak ktoś już to przytoczył nad ranem jest np. 300 gotowych pobranych plikówSmile)
I bynajmniej nie chodzi mi o reklamę rapida a o moje własne doświadczenia.
Poza tym Bimi przytaczasz cytat mówiący o zaniku tornetów! To prawda, Weź pod uwagę, że ruch tornetowy jest łatwy do wyśledzenia "file hosting" już taki prosty nie jest...
W UK jakaś śmieszna komisja do piractwa internetowego zapowiedziała monitoring ruchu "tornetowego" to dodatkowo na pewno miało wpływ na zmniejszenie tornetów.
Ja tam nikomu nie narzucam, każdy robi jak mu wygodnie. Aha i rapid nie udostępnia danych do wyszukiwarek.
Moim zdaniem najlepszy był by serwer FTP.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
3words




Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:05, 21 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
spokojnie.
temat przeniosłem tu bo tym bardziej nie pasuje do multimediów, ani do stron internetowych.
jeśli ktoś nie potrafi obsłużyć torrenta to nie sądzę by miał o wiele większe szanse na poprawną obsługę mydrive. szczególnie jak na koniec będzie musiał sobie rozpakowac wieloczęściowego rara Smile
nie neguję. powiedziałem, tylko że wolę torrenta bo jest bezpłatny, bez reklam, niekontrolowany a do tego zbliża ludzi pozwalając im dzielić się czymś z innymi Smile

Ze masz prawa do wszystkiego na forum to wiem, milo, ze wspomniales o przeniesieniu - naprawde.
0. Jestem spokojny, niepokoi mnie tylko ignorancja userow forum. (zeby cos sciagnac trzeba to pierw wgrac, to jest chyba jasne dla wiekszosci) W tym miejscu pozdrawiam uzytkownika sonic3 i z checia podalbym mu reke zapraszajac go na browara. Jego akcja z Plytami Prawdy zmienila calekiem moje zdanie o nim. Mysle, ze slowa to za malo by mu podziekowac.
1. Nie odpisales mi, gdzie ja napisalem, ze mam problem i ze usluga jest platna.

2. Sadzisz, ze osoby, ktore maja problem poradzic sobie z torrentem, rownie dobrze beda mialy problem poradzic sobie z mydrive.
Pyt. A co jest takiego trudnego w rejestracji, wgraniu filmu i udestepnieniu tutaj danych by sciagnac wgrany film? (jestem pewien, ze 3/4 4umowiczow, czyli ok. 600 zna na tyle podstawy jez. ang. ze potrafi sie zarejestrowac i wgrac film) Nie bede wnikal w cala procedure instalacji i konfiguracji torrenta a w szczegolnosci juz dla wzarastajacej liczby osob ktore maja routery w ktorych terzeba przekierowac porty by torrent dzialal w pelni mozliwosci. Ja np. Robie to w 5min ale to nie o mnie tutaj chodzi.

3. Pojemnosc MyDrive to 1GB to po co dzielic film na czesci rar? A na torrentach nie ma wieloczesciowych filmow w arch. rar?

4. MyDrive tez jest bez reklam, bezplatny i pozwala sie "dzielic czyms z innymi" a kontrolowany jest podobnie jak to forum. (rejestracja, redukcja postow / rejestracja redukcja pojemnosci

5. Szybka zmiana tematu i przeniesienie go do "Sprawy techniczne - Coś nie działa? Masz pomysł jak ulepszyć naszą stronę? Nie możesz obejrzeć filmu? Pisz tutaj - postaramy się pomóc." wcale nie pomaga w niczym, jedynie utrudnila.

Problem widac. Nikt nie chce wgrac filmu, bo moze mysla, "po co pomagac latwo sciagac, niech sie ucza uzywac torrenta"? Oczywiscie niech jeden z drugim sie nauczy obslugiwac torrenta ale nadszedl czas gdzie najwazniejszy jest aktualny problem, a nie nauka sciagania torrentow. Te filmy sa bardzo edukacyjne i trzeba sie nimi dzielic w prosty sposob.
Cytat:
Wszystko powinno zostać uproszczone tak bardzo, jak to tylko możliwe, ale nie bardziej. Albert Einstein


goral_, jesli masz linki z rapidshare do roznych omawianych w tym forum filmow to umiesc je w odpowiednim temacie i bedzie super.
Nie kazdy chce sie pochwalic jak sie "zuli pasma" ...


Na koniec dodam, jesli ma ktos np. lacze 10Mbit/s (ok. 1Mb/s) to mysle, ze bez problemu sciagnie film z mydrive w ok. 20min. Przekonajcie sie sami, sciagajac "Food Matters" z konta SiliconValley zamieszczonego w pierwszym poscie.

Zaznaczam, ze nie jestem tu po to by sie klucic, tylko pomoc w zdobyciu filmow
Cytat:

"...potrafią szybko zmienić temat, rozprasząjac go na setke innych wątkow, tak się dzieję w wiekszości postów na tym forum..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:17, 22 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3words napisał:


goral_, jesli masz linki z rapidshare do roznych omawianych w tym forum filmow to umiesc je w odpowiednim temacie i bedzie super.


Ależ umieszczam. Jeśli tylko coś mam to od razu daje do rapida a potem umieszczam odpowiednie linki w danych tematach.
Dalej będę się upierać, że FTP byłby najlepszy, można by tam umieścić cały zbiór filmów.
Jeśli chodzi o mnie, to parę filmów pobrałem dzięki linkom na tym forum do rapida - i nie widzę sensu by je dublować, ale mogę to zrobić. FTP by to uporządkował. A filmów jest mnóstwo, bardzo ciekawych a jednocześnie ciężko dostepnych zwłaszcza na "rapidach" - więcej jest na tornetach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czasotworzycoczy




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 69
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:21, 28 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo mi sie podoba idea z http://www.mydrive.ch/en


transfer fajny i 1 GB na plik (nie trzeba dzielić plików Very Happy)
Very Happy

chodz http://www.przeklej.pltez wymiata Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 15 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymyślono nowy sposób na przechowywanie w sieci plików torrent, teraz można je wklejać na dowolną stronę lub forum jako zdjęcie. Innowacja jest na tyle ciekawa, że pozwala na podlinkowanie takiego pliku praktycznie wszędzie, także można plik wyszukiwać za pomocą grafiki google Smile

Cytat:

Torrenty udostępniane jako... obrazki

Publikowanie plików torrent w sieci nie jest tak łatwe, jak publikowanie obrazów. Problem ten może rozwiązać serwis, który umożliwia konwertowanie torrentów na obrazki w formacie PNG. Takie obrazki można wkleić niemal wszędzie – na serwis społecznościowy, forum itd.


Korzystanie z serwisu Hid.im jest proste. Na głównej stronie znajdziemy formularz do przesłania pliku torrent, który zostanie zamieniony na obrazek. Plik ten nie może ważyć więcej niż 250 KB.



Początkowo zamienianie torrentów na obrazki może się wydawać bezsensowne. Autor Hid.im Michael Nutt wyjaśnił serwisowi TorrentFreak, że dzięki projektowi użytkownik nie potrzebuje stron indeksujących torrenty, aby móc takie pliki publikować. Bardzo wiele stron, takich jak serwisy społecznościowe i fora, umożliwia zamieszczanie obrazków.

Dekodowanie obrazkowych torrentów jest równie łatwe, jak ich tworzenie. Można w tym celu wykorzystać rozszerzenie do Firefoksa, dzięki któremu po kliknięciu prawym przyciskiem na obrazek dostępna będzie opcja "Save Torrent As...". Jest też możliwe dekodowanie plików za pomocą skryptozakładki.

TorrentFreak zauważa, że wcześniej powstawały podobne narzędzia. Zaletą Hid.im jest jednak to, że użytkownik nie musi instalować na swoim komputerze żadnego oprogramowania, aby tworzyć obrazkowe torrenty.

Hid.im jest projektem open source udostępnianym na Licencji MIT. Michael Nutt zachęca do nadsyłania informacji o błędach oraz do tworzenia wersji w innych językach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie projektu.


info from: http://di.com.pl/news/27605,0,Torrenty_udostepniane_jako_obrazki.html
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:22, 16 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sonic3 napisał:
Wymyślono nowy sposób na przechowywanie w sieci plików torrent, teraz można je wklejać na dowolną stronę lub forum jako zdjęcie.

o nie - znaczy teraz zamkną imagehack Wink Very Happy

to prościej już chyba przerabiać na tekst. http://www.webutils.pl/UUencode
chyba że ktoś chce rozklejać torrenty po murach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kajfi8




Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 52
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:33, 16 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uzywam tylko torrentow. moja ulubiona stronka to www.mininowa.org W zaleznosci od filmu mam go w czasie od 11minut do 24h i poco kombinowac inaczej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rbt




Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 15
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:53, 30 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie obejrzałbym niektóre z proponowanych przez Was filmów. U mnie internet chodzi jednak dość wolno i – co gorsze – niestabilnie. Filmy wolę oglądać z dysku, a nie ze strumienia, który się zacina. Tak więc, jeśli dajecie coś na YouTube, to ja i tak potem muszę to ściągać na dysk i oglądać z plików FLV lub MP4. Niektóre filmy (jak np. "Great global warming swindle") połączyłem z plików FLV i zakodowałem do formatu DivX, by dalej je rozpowszechniać wśród znajomych. Jak dla mnie trochę bez sensu, żebyście Wy się męczyli z dzieleniem tych filmów na części, a ja potem męczył się z łączeniem ich spowrotem w jeden plik.

Odwalacie kawał dobrej roboty tłumacząc filmy i wkodowując napisy do nich. Jednak sposób dystrybucji jest wg mnie zupełnie nieodpowiedni. Wiem, że YouTube pozwala na dotarcie do dużej publiczności, ale weźcie pod uwagę osoby, które mają dostęp do internetu taki, że nie pozwala im on na oglądanie mediów strumieniowych. Najlepiej wrzucajcie do ściągnięcia i obejrzenia z dysku plik w formatach: DivX, MPEG, RMVB (szczególnie ten ostatni, ze względu na wielkość spowodowaną bardzo dobrą kompresją danych). Tylko błagam: nie używajcie rapidshare. Jak już mówiłem – mam niestabilne łącze, więc często zrywa mi połączenie np. przy 95% pobranego pliku. Oczywiście, by spróbować jeszcze raz, muszę odczekać, zazwyczaj od 10 do 15 minut.

Zdaję sobie z tego sprawę z tego, że trudno o dobry serwis hostingowy. Najlepszy byłby oczywiście taki, który umożliwiałby wznawianie transferu, nie miał limitu pobranych danych, nie wymagał wpisywania kodów CAPTCHA. Skoro takiego nie ma, to trzeba szukać innych dróg dystrybuowania materiałów propagandowych. Oto co myślę o niektórych sposobach:

1. BitTorrent

BitTorrent jest dobry, bo po dodaniu pliku do ściągnięcia nic nas już właściwie nie interesuje. Można ustawić limit prędkości, by ściąganie nie spowolniło zbytnio korzystania z internetu. Prędkość czy stabilność połączenia w przypadku BitTorrenta nie mają większego znaczenia. Co najwyżej film nie ściągnie się na jutro, a za tydzień. Myślę, że w przypadku filmów dokumentalnych nie ma wielkiego pośpiechu.

Wadą BitTorrenta, jest to, że dane do ściągnięcia ktoś musi seedować (tzn. udostępniać). Jak ktoś seeduje, to można łatwo poznać jego adres IP. A nie wiem czy chcecie, by tak się działo. Nawet jeśli komuś dekonspiracja nie przeszkadza, to i tak dany plik ktoś musi seedować, a więc mieć włączony komputer. Nie u każdego komputer może chodzić 24 h/dobę. Jeśli chodzi nie tylko o szybkie rozpowszechnienie danego pliku wśród członków forum, ale również o to, by był on dostępny dla wszystkich odwiedzających forum, to jest to pewien problem. Obejściem problemu seedowania jest skorzystanie z seedboksa, tyle że są to usługi płatne (spis seedboksów wraz z cenami: 1, 2).

Kolejnym problemem jest to, że na trackerach mogą banować Wasze wstawki (tak jak czytałem o Waszych problemach z Davidem Ickem). Korzystajcie z zamkniętych trackerów. Oczywiście najpierw musicie się na taki zamknięty tracker dostać – trzeba polować na zaproszenia albo po prostu zapłacić. Minusem takiego rozwiązania jest ograniczenie grupy odbiorców do ludzi posiadających konto na danym trackerze. Ale można to też odbierać inaczej: udostępnienie materiału na zamkniętym trackerze upowszechnia wiedzę wśród społeczności tego trackera.

Problemem BitTorrenta jest również to, że w niektórych sieciach jest on blokowany (głównie z takiego powodu, że przesyła dużo danych, co spowalnia lub zatyka całkowicie łącze), więc nie wszyscy mają możliwość skorzystania z niego. Klienty dostępne na różne platformy, np. dla Windows: μTorrent; dla UNIX-like: Transmission.

2. DirectConnect (DC)

W przypadku DC problemów jest więcej niż w przypadku BitTorrenta. Nie dość, że ktoś musi udostępniać dane, to jeszcze ktoś musiałby zajmować się utrzymaniem huba (tzn. serwera).

Moim zdaniem, hub DC nie mógłby być reklamowany na stronach prawda2.info, gdyż byłoby to zbyt duże niebezpieczeństwo dla prywatności. Byłoby to miejsce dla zaufanych członków forum (z odpowiednim stażem, ilością postów itp.) do wymiany materiałami w celu dalszego rozpowszechniania ich na serwisach ze strumieniami. Adres huba byłby znany nielicznym, a wejście na niego byłoby dodatkowo zabezpieczone hasłem. DC prócz wymiany plików udostępnia również prosty chat. Można uznać to za fajną opcję, która integruje społeczność. Plusem DC jest to, że można udostępniać całe katalogi z danymi (jeśli ktoś ma dużą, ładnie posegregowaną kolekcję, to dla innych jest to bardzo cenne). DC umożliwia wznawianie transferu danego pliku od innego użytkownika (na podstawie sumy kontrolnej), więc plik spokojnie można sobie ściągnąć "na raty".

DC jest blokowany w niektórych sieciach, więc nie wszyscy mają możliwość skorzystania z niego. Klienty są dostępne na różne platformy, np. dla Windows: DC++; dla UNIX-like: Linux DC++.

3. ed2k

ed2k to protokół używany przez program eMule. Nie używam, więc zbyt wiele nie napiszę. Dość popularny. Hashe plików można reklamować na stronach typu osloskop, osiolek. Podobnie jak BitTorrent, nie trzeba się martwić jakością połączenia z internetem i również ktoś musi udostępniać dane.

Blokowany w niektórych sieciach, więc nie wszyscy mają możliwość skorzystania z niego. Klienty są dostępne na różne platformy, np. dla Windows: eMule; dla UNIX-like: aMule.

4. Peer2Mail (P2M)

Specjalnym programem dzieli się plik (np. z filmem) na kawałki o wielkości np. 7 MB i wysyła automatycznie jako załączniki na skrzynki pocztowe typu: o2, wp, interia, gmail, aol. Program po wykonaniu ww. czynności generuje tzw. hashcode, który można przekazać znajomym. Wklejają oni ten hashcode do swojego programu, który loguje się na skrzynki, pobiera załączniki i skleja je spowrotem w jeden plik. Hashcode'y plików można też reklamować na odpowiednich forach poświęconym P2M, co – podobnie jak pisałem wyżej o BitTorrencie – upowszechnia wiedzę wśród ludzi nie siedzących tak bardzo w temacie.

W przypadku P2M najbardziej kłopotliwą sprawą jest wgrywanie plików na skrzynkę pocztową, gdyż operatorzy poczty zabezpieczają się przed nadużywaniem ich serwisów i co jakiś czas trzeba przepisać kod CAPTCHA. Pobieranie jest przyjemnie i bardzo szybkie. Jakby się bardzo uparli to możliwe jest namierzenie osoby wgrywającej plik na skrzynkę, ale to chyba bardzo rzadko się to zdarza. Dodatkowo plik przed wysłaniem na pocztę można zabezpieczyć hasłem.

Największą zaletą P2M jest to, że po wgraniu plik jest dostępny cały czas (oczywiście poza sytuacjami, gdy operator skrzynki zorientuje się, że dane konto jest używane do P2M, ale przed tym można się zabezpieczyć wrzucając plik na kilka skrzynek), więc nikt nie musi mieć włączonego komputera (więc nie obciąża sobie łącza i nie ryzykuje, że go namierzą "służby" albo anty-piraci).

Połączenia wykonywane przez programy typu P2M raczej nie są blokowane, gdyż swoim działaniem podszywają się pod użytkowników logujących się przez interfejs typu webmail (czyli po prostu przez stronę www, jak np. poczta.onet.pl). Klienty dostępne są – z tego co wiem – tylko na Windows (Ygoow, MoorHunt).

5. ukryta usługa TORa

Można też udostępniać pliki wprost ze swojego dysku za pomocą programu HttpFileServer pod systemem Windows (np. tak jak robi to właściciel strony wuvdsbmbwyjzsgei.onion, który udostępnia muzykę) lub dowolnego serwera www (np. lighttpd) pod systemami UNIX-like. Konfiguruje się ten serwer tak, by nie był dostępny z internetu, a jedynie jako tzw. ukryta usługa TORa (pod adresem podobnym do ww., tj. 16 losowych znaków z końcówką ".onion"), która dostępna jest tylko dla ludzi, którzy zainstalują u siebie TORa.

Co to jest TOR można przeczytać na anglojęzycznej Wikipedii (en.wikipedia.org/wiki/Tor_network) lub na stronie projektu (torproject.org/overview.html.pl). Instruktaż jak skonfigurować ukrytą usługę: torproject.org/docs/tor-hidden-service.html.pl.

Prędkość pobierania nie jest raczej duża. Warto by było, żeby komputer udostępniający dane był włączony 24 h/dobę, więc sytuacja taka sama jak w przypadku BitTorrenta, DC, ed2k. Ze względu na komplikacje i małą prędkość, moim zdaniem tę metodę wykorzystać można do dystrybucji najbardziej kontrowersyjnych materiałów, za które naprawdę poważnie można – no nie wiem – narazić się jakimś służbom.

Nie wiem jak jest z blokowaniem – u mnie działa. Dostępny jest na różne platformy: torproject.org/easy-download.html.pl.

6. Freenet

W kwestii zachowania anonimowości Freenet generalnie jest bardzo bezpieczny. Użytkownik przyłączający się do Freenetu udostępnia część swojego dysku i łącza dla innych użytkowników Freenetu. Wszystko jest szyfrowane, więc nie wie co znajduje się na na jego dysku. Może być to strona prawda2, a mogą być to bardzo złe rzeczy robione z dziećmi. Zaletą Freenetu jest to, że sieć sama dystrybuuje wgrane dane dostosowując się do zapotrzebowania użytkowników.

Freenet jest blokowany w niektórych sieciach, więc nie wszyscy mają możliwość skorzystania z niego. Dostępny jest na różne platformy: freenetproject.org/download.html (został napisany w Javie, więc bardzo spowalnia komputer).



Uwagi końcowe Wink

Wg mnie do normalnej dystrybucji wśród "plebsu" najlepszy jest BitTorrent, potem P2M, ed2k. Hub DC – tak, jak pisałem. TOR i Freenet to już na specjalne wypadki, jak komuś naprawdę będzie zależało na anonimowości. Moim zdaniem Polska na razie nie jest jeszcze aż takim strasznym państwem, a tematy też chyba nie są aż tak bardzo niewygodne, żeby aż tak się ukrywać (no chyba, że ktoś zna kulisy sprawy Olewnika, to powinien się o swoje życie obawiać).

Jeśli chodzi o mnie osobiście, to prosiłbym o parę wstawek na P2M, gdyż wszystko inne u mnie nie działa (lub działa bardzo opornie przez proxy).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rbt




Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 15
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:31, 31 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjrzałem się usłudze MyDrive, o której pisał wyżej 3words. Ciekawą rzeczą jest to, że umożliwia wgrywanie i pobieranie plików przez protokół WebDAV. Myślę, że upraszcza to obsługę konta, bo zamiast przeglądarki www można używać menedżera plików.

TotalCommander (Windows)

Najpierw trzeba ściągnąć wtyczkę o nazwie WebDAV ze strony http://ghisler.com/plugins.htm i ją zainstalować (poprzez wejście do pliku zip z poziomu TotalCommandera).

Po zainstalowaniu w "otoczeniu sieciowym" pojawi się dodatkowa pozycja WebDAV


Po wejściu do niej będą dwie pozycje:
- Quick connection
- F7=new connection.txt

Wciśnij klawisz F7 i wpisz dane jak na obrazku

czyli
Connect to: http://webdav.mydrive.ch/
User name: ktozabilelektrycznysamochod
Password: prawda2.info

Możesz też drugi raz wcisnąć F7 i utworzyć profil dla filmu "Food Matters" (dane w pierwszym poście w tym temacie) lub jakiegokolwiek innego.

Krusader (GNU/Linux)

Krusader ma wbudowaną obsługę protokołu WebDAV, więc wystarczy w pasek adresu wpisać:
webdav://ktozabilelektrycznysamochod@webdav.mydrive.ch


podać hasło: prawda2.info


i można przeglądać pliki na serwerze oraz je pobierać


DAV Explorer (Java)

DAV Explorer to klient WebDAV napisany w Javie, więc działa pod wieloma systemami operacyjnymi. Nie testowałem go.



Przemyślcie to, co pisał 3words w pierwszym poście. Wg mnie wykorzystanie MyDrive do dystrybucji filmów to bardzo dobry pomysł. Na pewno lepszy niż rapidshare.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Pomysły udostępniania filmów
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile