W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Fall of the Republic  
Podobne tematy
Fall of the Republic104
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 11532
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
re-ligio




Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:09, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

davidoski napisał:
Po długim i pracochłonnym procesie tłumaczenia nareszcie polska wersja filmu:

Fall of The Republic (PL)



Playlista:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=EF3FBAF3A0BFDAA5


Ciężko nadążyć z przeczytaniem napisów za szybko znikają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:54, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem. Generalnie można powiedzieć, iż początek filmu Alexa jest dość chaotyczny, skakanie między argumentami (obnażanie FED-u)powoduje,że nie za bardzo widać cel przesłania oprócz logicznej rzecz biorąc jego likwidacji.Druga cześć (jeśli tak można to podzielić) odnośnie globalnego ocieplenia i swobód obywatelskich o wiele przejrzysta, co ciekawe z zainteresowaniem przyjąłem informację odnośnie dopisanych na szybko ustaw( 300 stron) i przegłosowaniu ich w kongresie by nie mogły być one poddane do publicznej dyskusji. Ciekawa interpretacja osoby Baraka Obamy. Jego przyrzeczeń wyborczych i postępowania po elekcji.
Mankamentem w filmie jest to , że napisy naprawdę zasuwają i często musiałem dawać pauzę Smile Brakuje także kilku pojedynczych zdań ale ogrom pracy a przede wszystkim wytrwałość w tłumaczeniu zasługuje na szacunek! Jest Git!
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:16, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torrent z mininovy, kiedy jeszcze była wolna, powinien działać też na innych trackerach:

http://www.przeklej.pl/plik/fall-of-the-.....07286te03p

Napisy:

http://www.przeklej.pl/plik/fall-of-the-.....e0hsa3b2j6
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:04, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film jest świetny, doskonała robota z tłumaczeniem. Very Happy
Jednak w obecnej postaci nie nadaje się ani do oglądania ani do dalszego rozpowszechniania bez poważnej korekty, wymagana jest całkowicie nowa synchronizacja napisów. Nawet mnie sprawia to trudność, choć naprawdę bardzo szybko czytam.
Udostępnijcie napisy to postaram się naprawić ten błąd.
Pozdrawiam Serdecznie ekipę i życzę wytrwałości w Nowym Roku 2010. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:19, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poprzednim poście masz podane te napisy...

A tutaj są w formacie .ssa z wydłużonymi timingami (Tahoma, 24, bold). Wystarczy ustawić wtyczkę subtitler w Virtual Dubie i jeszcze raz przekonwertować źródłowy plik, a potem pociąć na 15 kawałków i ponownie zuploadować, YT wszystko przyjmie.

http://www.przeklej.pl/plik/fall-of-the-.....072a32l7tb
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:48, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@redmuluc
Tylko bądź tak miły i zostaw prawda2.info nie dodawając przy okazji linka do swoich reptaliańskich popierdułek z davidicke.pl które zupełnie rozpierdolą wiarygodność tego filmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:25, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydało by się dopisać kto kim jest z tych panów, którzy się wypowiadają. Teraz nasze napisy to zasłaniają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:48, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
@redmuluc
Tylko bądź tak miły i zostaw prawda2.info nie dodawając przy okazji linka do swoich reptaliańskich popierdułek z davidicke.pl które zupełnie rozpierdolą wiarygodność tego filmu.


Nigdy bym tego nie zrobił,wiem czym są prawa autorskie do tłumaczeń . Jednak aby zachować "wiarygodność" tego forum i filmu może jednak zajmę się czymś innym. W duchu współpracy oczywiście...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:56, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
-Czy to możliwe, aby był tak duży konflikt interesów tutaj, że wy wszyscy nawet nie zdajecie sobie sprawy, że pomagacie sobie nawzajem, że jesteście ze sobą powiązani i powinniście się wycofać w imię amerykańskiej etyki?

-Ja..., no wiesz, działałem z ...

-Nie uważasz, że powinieneś się wycofać, gdy nalegaliście na bankructwo Lehman Brothers, a nie pozwoliliście upaść Bear Stearns i potem przejęliście Merrill Lynch? I czy to nie był moment, w którym powinieneś był powiedzieć: "Hej, mam tutaj konflikt interesów"? Nie masz ani krzty etycznych skrupułów w tej sprawie?

-Zupełnie. Ja, ... działałem bardzo konsekwentnie w myśl etycznych wytycznych jakie miałem jako Sekretarz Skarbu i kiedy stało się jasne, kiedy stało się jasne, że..., że..., mieliśmy pewne bardzo znaczące kwestie związane z Goldman Sachs i z..., z...

-Dlaczego się wtedy nie wycofałeś?

-z..., z... Morgan Stanley. To co wtedy zrobiłem...byłoby bardzo złe dla mnie gdybym się wycofał. To co wtedy zrobiłem to poszedłem i otrzymałem zwolnienie z porozumień dotyczących zobowiązań etycznych, ponieważ kiedy mieliśmy obawy...

-Kto odpowiada za porozumienia dotyczące zobowiązań etycznych?

-Kto odpowiada za porozumienia dotyczące zobowiązań etycznych, z których uzyskałeś zwolnienie?

-Mamy... biuro etyki w Departamencie Skarbu i mamy biuro etyki w Białym Domu.

-A więc otrzymałeś to zwolnienie z oficjalnego biura w Białym Domu?

-Otrzymaliśmy to z rządowego biura etyki.

Rozwalił mnie ten fragment, a najbardziej Rządowe Biuro Etyki. rzeczywiście istnieje takie biuro?
U nas to się zdaje ksiądz nazywa.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOWNLOAD: (sam film, bez napisów)
http://www.przeklej.pl/plik/fall-of-the-.....072t4kg8nq
http://www.przeklej.pl/plik/fall-of-the-.....073157d8nq
http://www.przeklej.pl/plik/fall-of-the-.....07335qa8nq
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 03 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:


Rozwalił mnie ten fragment, a najbardziej Rządowe Biuro Etyki. rzeczywiście istnieje takie biuro?


http://www.usoge.gov/



_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:08, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj widzę kolejną kopię filmu z napisami dłużej się wyświetlającymi:


_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:53, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się z czego cieszyć. Podczepiony do kanału z gadzimi bredniami traci na wartości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faraon napisał:
Nie ma się z czego cieszyć. Podczepiony do kanału z gadzimi bredniami traci na wartości.

thumleft
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 04 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję przenieść wszystkie posty dotyczące spraw technicznych do tematu w dziale tłumaczenie lub ich usunięcie a pozostawienia tutaj miejsca na dyskusję o samym filmie.

OT.

Zauważyliście jaki Bernanke jest pewny siebie? Nie wiem czy tylko ja tak mam ale zarówno Bernanke jak i Obama mimo całej wiedzy jaką do tej pory na ich temat mam jawią mi się jako hmm jak by t określić ,,mili ludzie". Oczywiście w kwestii mowy, dykcji, prezentacji, mimiki etc.
Bernanke w przeciwieństwie do polityków nieważne czy weźmiemy polskich czy z usa zachowuje się kulturalnie. Odpowiada krótko i zwięźle na pytania lub odmawia odpowiedzi, czasami się zająknie jednak nie widać z jego strony żadnych uszczypliwości, złośliwych min, uśmieszków czy inwektyw, co jest nagminne wśród polityków. Mimo, że jest pod ciągłą presją od strony pytających to ciągle zachowuje zimną krew i podchodzi do tego wyraźnie bez emocji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:52, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faraon napisał:
Nie ma się z czego cieszyć. Podczepiony do kanału z gadzimi bredniami traci na wartości.


O wiarygodności decyduje twój stosunek do innych ludzi a nie kanałów czy stron.
Każdy zajmuje się sprawami jakie go interesują bez względu na to czy komuś to pasuje czy nie. Co do forum prawda2 to są różne opinie, radzę nie przesadzać z tym samouwielbieniem i "wizją" tego co jest prawdą a co nie. Nazwa "Prawda"jaką ma forum nic nie znaczy i nie nadaje też przez to automatycznie statusu wiarygodności. Radzę bardziej traktować ludzi z należytym szacunkiem. Forum prawda2 nie jest źródłem informacji a jedynie jak nazwa wskazuje forum "wymiany" poglądów i myśli. Tworzą go ludzie "przypadkowo "zarejestrowani" w jednym miejscu i poza tym nic więcej.

http://forumwns.org/viewtopic.php?t=6615
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:03, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faraon:

Szczerze Ci gratuluję niezachwianej wiary w gadającego gada z Biblii, boki zrywam bo nie wiem w zasadzie czy był to Reptus z rasy Draco, czy twór Jahwe (względnie, sam Jahwe w pozornym przebraniu) Laughing

Ty Goldi, wiesz że to się tyczy również Ciebie, ale z sympatii tego nie pisze Wink

BTW filmu ; film jest spoko, choc nie powala Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Faraon




Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 364
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 05 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

redmuluc napisał:
Faraon napisał:
Nie ma się z czego cieszyć. Podczepiony do kanału z gadzimi bredniami traci na wartości.


O wiarygodności decyduje twój stosunek do innych ludzi a nie kanałów czy stron.
Każdy zajmuje się sprawami jakie go interesują bez względu na to czy komuś to pasuje czy nie. Co do forum prawda2 to są różne opinie, radzę nie przesadzać z tym samouwielbieniem i "wizją" tego co jest prawdą a co nie. Nazwa "Prawda"jaką ma forum nic nie znaczy i nie nadaje też przez to automatycznie statusu wiarygodności. Radzę bardziej traktować ludzi z należytym szacunkiem. Forum prawda2 nie jest źródłem informacji a jedynie jak nazwa wskazuje forum "wymiany" poglądów i myśli. Tworzą go ludzie "przypadkowo "zarejestrowani" w jednym miejscu i poza tym nic więcej.

http://forumwns.org/viewtopic.php?t=6615


Nie twierdzę, że forum prawda2.info cieszy się jakimś niewiarygodnym kredytem społecznym i samo wystąpienie tej nazwy sprawia, ze ludzie traktują coś jak prawdę objawioną. Szczerze powiedziawszy w ogóle nie traktowałem wystąpienia tam nazwy tego forum w taki sposób o jakim mówisz. Pojawiło się tam tylko dla tego, że to jego użytkownicy dokonali tłumaczenia a nie np. samosia.pl. Stanowi też oczywiście reklamę tego miejsca.



Aya Sophia napisał:
Faraon:

Szczerze Ci gratuluję niezachwianej wiary w gadającego gada z Biblii, boki zrywam bo nie wiem w zasadzie czy był to Reptus z rasy Draco, czy twór Jahwe (względnie, sam Jahwe w pozornym przebraniu) Laughing

Ty Goldi, wiesz że to się tyczy również Ciebie, ale z sympatii tego nie pisze Wink

BTW filmu ; film jest spoko, choc nie powala Wink


Cóż, powiem tylko tyle że ja nie traktuję opowieści biblijnych (w szczególności ST) za opis wydarzeń które faktycznie miały miejsce. Jeśli ktoś na poparcie swoich teorii przytacza ,,wydarzenie" ,,historyczne" jakim miało by być kuszenie dwójki pierwszych ludzi to ja przepraszam bardzo ale nie kupuję tego.
Jednocześnie nie uważam siebie za osobę kompetentną do wywodów na temat Bibli a to z jednego prozaicznego powodu, nie znam łaciny a co ważniejsze nie znam hebrajskiego (ani innych języków czy dialektów w jakich jest oryginał) co automatycznie dyskwalifikuje moją wiarygodność.
Wiem natomiast, że badacze do dzisiaj wspierają się co do znaczenia wielu wyrazów a ilość możliwych tłumaczeń w przypadku niektórych z nich sprawia, że nie możemy być tacy pewni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Fall of the Republic
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile