W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Emerytura dopiero w wieku 67 lat  
Podobne tematy
Socjalizm błędem intelektualnym 248
Jaki jest problem z socjalizmem 1070
Socjalizm - zdroworozsądkowo2
Albert Einstein - Dlaczego socjalizm?70
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 12275
Strona:  «   1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:39, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erde napisał:
Powinniśmy poprostu ustalić pewne reguły. Mianowicie oznajmić inwestorowi zagranicznemu, że w firmie maja pracować obywatele Polscy, a nie armia zacięzna z jego kraju.

A także, by inwestor nie był zwalniany z podatków, bo wówczas państwo nic nie zyskuje.. Jednakże uważam, że kapitał polski powinien zostać w polskich rękach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Prywaciarz oczywiście łamał przepisy każąc zatykać im czujniki, a oni robili to bo bali sie stracić pracę! Wszystko dla zysku.


masz racie, jeśli górnicy zatykali czuj do dla zysku, bo bali sie go stracić
gdyby sie nie bali staracic zysku a bali sie starcic zycie to myślisz ze
zatykali by czujki wyczuwające ich śmierć?

Ty tez jesteś prywatna osoba, nie państwową
jak tylko to zrozumiesz zmienisz podejście

a nawiazujac do emerytur to wiekszosc gornikow starszej daty juz dawno siedzi na emeryturach, wyciagneli z panstwowych czyli naszych portfeli ogromna mase pieniedzy

system jest chory z zalozenia i nie ma go co leczyc tylko rozwiazac
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erde:
Cytat:
Pierdolić to conajwyżej pierdolisz ty bo od dłuzszego czasu niewygodnie mi się czyta twoje wulgarne sranie na forum. Jeżeli nie możesz się obejść bez używania takich słów w dyskusji to radze zaopatrzyć się w dobry słownik synonimów. Skoro twierdzisz że ludzie są z natury źli to niezazdroszczę ci rodziny, znajomych, przyjaciół i radze byśsię zamknał w czterech ścianach. Wyobraź sobie, że te dzieciaki pracujące za michę ryżu, gdyby nie miały gdzie pracować to nie miały by nawet tej michy ryżu


Ty się od mojej rodziny odczep, dobrze podobnie od znajomych. BTW żyjemy w tym samym państwie więc ludzie są podobni i nie wmawiaj mi że ludzie których ja spotykam są inni od tych których tyt spotykasz... Masz mnie za dziecko ? To jest jakaś choroba prawicowa przyczepianie się do cudzych rodziny chyba, bo już ktoś tak robił w innym temacie.

Co do wulgarności, to chyba z deka przesadzasz, niesamowite jest to jak boicie się mówić prawdę w oczy po męsku, lepiej owinąć wszystko w bawełnę i gadać że jest cudownie. Nikomu nie zazdroszczę(Ja lubię swój zawód), bo jeżeli komuś się udało to super, ale nich postara się teraz żeby i innym się udało. Widzisz ty nie zazdrościsz już mi rodziny, a ona była normalna, co dopiero dzieciakom ze slumsów ? Od nich pewnie byś się odizolował murem, bo oni mają "złych znajomych" ...


P.S. Jak Ci się źle czyta moje posty to na nie nie odpisuj...proste no nie ? A teksty o słownikach to sobie mów do swoich dzieci nie do mnie dobrze? Pierdzieliłeś farmazony to Ci je wykazałem, ty dalej wierzysz, że emeryturę zapewnił by Ci nieograniczony prawem prywaciarz? Naiwny możesz być, ale pozwól innym by tacy nie byli. Mówiłem Ci już ludzie nie zgadzają się na kapitalistyczny totalitaryzm. Bimi napisał dobrze komuna widać wydajniejsza, a taką kolorową propagandę sukcesu prowadzicie Laughing

A co do miliarderów to oni właśnie wprowadzają NWO(na ich życzenie), więc daruj sobie ich temat i fascynację nimi. PA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Ty się od mojej rodziny odczep, dobrze podobnie od znajomych. (...) To jest jakaś choroba prawicowa przyczepianie się do cudzych rodziny chyba, bo już ktoś tak robił w innym temacie.


Tak robił to ktoś w innym temacie i zapewne byłem to ja. Takie wnioski można wyciągnąć na podstawie tego co wypisujesz. Do tego jeszcze te brednie na temat anulowania dziedziczności majątkowych. to jest zamach na filar spoleczenstwa, rodzine.
Tak w ogóle znowu nie odpisujesz na to na co nie potrafisz. W ogóle nie odniosłeś sie do kontry z miską ryżu i robisz siebie ofiarę bo napisałem coś o twoich znajomych.

Teodoryk napisał:
Co do wulgarności, to chyba z deka przesadzasz, niesamowite jest to jak boicie się mówić prawdę w oczy po męsku, lepiej owinąć wszystko w bawełnę i gadać że jest cudownie.


Nie widzę nic wspólnego w wirtualnym rzucaniu wulgaryzmów na forum z realną męską rozmową w cztery oczy. Do tego nie mówię, że jest cudownie. Krew mnie zalewa jak ktoś wysuwa pod niebiosa komunizm do tego twierdzi że jest przeciw wyzyskowi jednocześnie tolerując rządzących. Którzy jakby nie patrzeć mają więcej praw w zarządzaniu cudzych pieniędzy niż obywatele którzy te pieniądze zarobili. W imię czego? Sprawiedliwości społecznej, której nie ma i nie bedzie brnac dalej w politykę socjalną.

Teodoryk napisał:
Nikomu nie zazdroszczę(Ja lubię swój zawód), bo jeżeli komuś się udało to super, ale nich postara się teraz żeby i innym się udało. Widzisz ty nie zazdrościsz już mi rodziny, a ona była normalna, co dopiero dzieciakom ze slumsów ? Od nich pewnie byś się odizolował murem, bo oni mają "złych znajomych" ...


Niech narzekający postarają się by oni byli wstanie coś zmienić. Ja lubię plewić w ogródku i malowac ściany podczas remontów co nie oznacza że takie musi być moje zajęcie zarobkowe, do tego z marną płacą. Chwała tym którzy się bogacą i jednocześnie robia to co lubią, bo sa szczęśliwi i przy okazji angazując się w działalność filantropijną dają swoją osobą przykład, nie narzekają, działają. I nie mowie o bogaczach typo Gates i innych, mowie o ludziach z naszego 'podworka' Polakach o ktorych istnienu w mediach nie uslyszysz.
Jeśli chodzi Ci o dzieciaki ze slumsów to od dzisiaj musiałbyś mnie nazywać tym "złym znajomym" bo wyobraź sobie że nie jest mi obce brud i ubóstwo.

Teodoryk napisał:
ty dalej wierzysz, że emeryturę zapewnił by Ci nieograniczony prawem prywaciarz?


Jak nieograniczony prawem prywaciarz? Oczywiste że ograniczony prawem i to prostym i przejżystym. Ja bym sobie zapewnił emeryturę, inwestując i odkładajac zaoszczędzone pieniądze na starość. Miałbym pewność, że moje pieniądze nie byłyby marnowane na nieproduktywną działalność bo ja byłbym panem moich zarobionych pieniedzy, a nie urzednik. Na wolnym rynku wczesniej wspomniani gornicy mogliby masowo odejsc z kopalni i puscic z torbami szefa, gdyz w kraju byloby pracy pod dostatkiem, a nawet brakowaloby rak do pracy co zmusiloby panstwo wpuszczac ludzi zza granicy.

Teodoryk napisał:
Naiwny możesz być, ale pozwól innym by tacy nie byli. Mówiłem Ci już ludzie nie zgadzają się na kapitalistyczny totalitaryzm


Wolny rynek, PRAWDZIWY kapitalizm opierajcy sie na wolnosci obrotu dobrami i konkurencji to nie totalitarym. Totalitaryzmem mozesz nazwac obecny system i twoj komunizm.

Teodoryk napisał:
Bimi napisał dobrze komuna widać wydajniejsza, a taką kolorową propagandę sukcesu prowadzicie Laughing


Na zakonczenie jakbys jeszcze nie zajazyl o czym trabie do Ciebie od jakichs 2 czy 3 miesiecy dyskusji na forum. To ja caly czas mowie o systemie opartym na wlasnosci prywatnej o wolnym rynku, prawdziwym kapitalizmie. Nie prowadze zadnej propagandy sukcesu obecnego etatystycznego systemu, to Ty go popierasz akceptujac podatki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:49, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdzie opowiedziałem się za zyskiem?


Powiedziałeś, że przedsiębiorstwa prywatne są bardziej efektywne dlatego one powinny być. Co oznacza słowo efektywne? Efektywne oznacza, że kreują zysk. A w jaki sposób kreują zysk? No w taki, że obniżają wypłaty np Smile, wysyłają górników w niebezpieczne wyrobiska, itd. Zwalniają część ludzi, a reszcie każą pracować z większą wydajnością. I tak oto rośnie pozorna wydajność, czyli przepracowywanie się pracowników. Jeśli uważasz, że to nie jest opowiadanie się za zyskiem to ja nie wiem w jakim świecie żyjesz.

Co do reszty, widzę, że nie wyciągłeś w ogóle nauki z tego co mówiłem.

Cytat:
Właśnie zabieranie ich pieniędzy i wdrażanie polityki socjalnej.


Jakiej polityki socjalnej? O czym Ty gadasz? Górnikom odebrano większość praw socjalnych!

Cytat:
Nie odkładają pieniędzy, nie inwestują gdyż muszą odprowadzać przymusowe składki, płacić wysokie jawne podatki i te ukryte, a korzyści z tego jak nie było widać tak nie zobaczymy.


Jakby tych skłądek nie było to gówno by mieli :]. Bo żaden prywaciarz by im nie dał sumy brutto tylko netto. Myślisz, że jak brutto jest 3000, a netto 2000 to jakby zlikwidować przymus to oni zarabialiby 3 koła? Gdzie Ty żyjesz?

Cytat:
Uwierz mi ze zylo bz sie bez niego o wiele lepiej.


Komu?

Cytat:
Wyobraź sobie, że te dzieciaki pracujące za michę ryżu, gdyby nie miały gdzie pracować to nie miały by nawet tej michy ryżu.


Załóż się, że miałyby więcej :] . Wystarczy tylko, że rząd wprowadzi odpowiednie regulacje to jest jedna możliwość, a druga, że wszyscy się zwolnią i będzie figa, a nie produkcja. Ciekawe kto wtedy będzie kwiczał :] .

Cytat:
A wystarczy jedynie zainteresowac się podstawami ekonomii.


To dlaczego, że się nimi do dzisiaj nie zainteresował?

Cytat:
Dlatego z łatwością politycy wcisna ludziom przymus płacenia haraczu na "sprawiedliwość" społeczną (gdzie podczas tego procesu uszczypna kawałeczek majątku dla siebie).


W dzisiejszym systemie to prawda, ale jakimś cudem za PRLu dostawali nawet więcej niż wpłacali. Powiedz jakim cudem wtedy się dało a dzisiaj nie?Smile

Cytat:
Wpierasz mi ze popieram klase panującą co jest oczywiscie bzdura, to ty popierasz klasę panującą akceptując egzekwowanie podatków, które najdotkliwiej dotykają biedotę.


Pisałem Ci już o podatkach. Podatki dotykają tylko i wyłącznie bogatych Smile. Jakbyś się zainteresował podstawami ekonomii to byś wiedział.

Cytat:
masz racie, jeśli górnicy zatykali czuj do dla zysku, bo bali sie go stracić
gdyby sie nie bali staracic zysku a bali sie starcic zycie to myślisz ze
zatykali by czujki wyczuwające ich śmierć?

Ty tez jesteś prywatna osoba, nie państwową
jak tylko to zrozumiesz zmienisz podejście

a nawiazujac do emerytur to wiekszosc gornikow starszej daty juz dawno siedzi na emeryturach, wyciagneli z panstwowych czyli naszych portfeli ogromna mase pieniedzy

system jest chory z zalozenia i nie ma go co leczyc tylko rozwiazac


Wyjdź z domu i rozejrzyj się. Ile Ty masz lat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
No w taki, że obniżają wypłaty np Smile, wysyłają górników w niebezpieczne wyrobiska

Uwaga na marginesie. W Polsce kopalnie należą w większości należą do państwa, te prywatne to śladowe ilości w porównaniu z państwowymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:10, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toto, czytasz pobieżnie. W Polsce nie ma państwowych kopalni Smile. Jak już to są spółkami, gdzie część akcji ma państwo wykupione, a część prywaciarz. Wygląda to w ten sposób, że państwo o ile ma 51% akcji może zablokować pewne decyzje prywaciarza, a na prawdę ma to w dupie, bo i tak nic nie może zrobić Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:49, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Powiedziałeś, że przedsiębiorstwa prywatne są bardziej efektywne dlatego one powinny być. Co oznacza słowo efektywne? Efektywne oznacza, że kreują zysk. A w jaki sposób kreują zysk? No w taki, że obniżają wypłaty np Smile, wysyłają górników w niebezpieczne wyrobiska, itd. Zwalniają część ludzi, a reszcie każą pracować z większą wydajnością. I tak oto rośnie pozorna wydajność, czyli przepracowywanie się pracowników. Jeśli uważasz, że to nie jest opowiadanie się za zyskiem to ja nie wiem w jakim świecie żyjesz.


Problem tkwi w tym ze wiekszosc z Was nie zauważa róznic między dzialalnoscą produktywną od nieproduktywnej. Nie widze sensu ciagniecia jakiegos zakladu tylko zeby jakas grupa spoleczna miala prace. Jest to krótkowzroczne postrzeganie rzeczywistości. Nie bedzie się opłacało wydobywać węgla, to będzie pozyskiwało się energię w inny sposób. Powinniśmy ułatwiać sobie życie, a nie utrudniać bo wszyscy źle na tym wyjdą.

Cytat:
Jakiej polityki socjalnej? O czym Ty gadasz? Górnikom odebrano większość praw socjalnych!


Nie wiem co im odebrano, ale pamiętaj, że ONI tak jak Ty i ja i miliony Polaków płaca podatki (są okradani przez nieudolny budżet), a i tak tym górnikom i nam będzie się żyło źle/ sam powiedziałeś, że odebrano im większosć praw socjalnych, wiec odpowiedz mi czy widzisz sens w ściąganiu przez państwo haraczu? Kto na tym wychodzi do przodu? Ja widzę tylko dofianansowywanie mase sektorów gospodarczych, ktore powinny byc poddane dzialaniom wolnorynkowym i widze zatrudnianie półmilionowej armii urzedników, których praca nie ma najmniejszego sensu do tego widze opasłe mordy polityków którzy dostają kase za nieróbstwo. Ich działalnosc jest nieproduktywna. Temu się sprzeciwiam!

Cytat:
Jakby tych skłądek nie było to gówno by mieli :]. Bo żaden prywaciarz by im nie dał sumy brutto tylko netto. Myślisz, że jak brutto jest 3000, a netto 2000 to jakby zlikwidować przymus to oni zarabialiby 3 koła? Gdzie Ty żyjesz?


Pamiętaj o tym, że produkcja dóbr byłaby tańsza więc ceny towarów nie byłyby takie jak obecnie. Dzięki wolnemu rynkowi upłynnionoby finanse i automatycznie, sprawiedliwie rynek sam ustaliłby co ma jaką realna wartość. Do tego pamiętaj że na rynku panowałaby konkurencja, wiec niemozliwa jest w kilkumilionowym społeczeństwie zmowa "szefów" w sprawie płac pracowników. Nie byłoby szans na utworzenie się klasy rządzących bogaczy.

Cytat:
Uwierz mi ze zylo bz sie bez niego o wiele lepiej.


Cytat:
Komu?


Wszystkim.

Cytat:
Załóż się, że miałyby więcej :] . Wystarczy tylko, że rząd wprowadzi odpowiednie regulacje to jest jedna możliwość, a druga, że wszyscy się zwolnią i będzie figa, a nie produkcja. Ciekawe kto wtedy będzie kwiczał :]

1. Problem w tym że rząd nie kwapi się do tych regulacji wiec jaki jest sens istnienia rządu?
2. O masowym zwalnianiu się mówiłem już wcześniej, według tego toku rozumowania równie dobrze mogliby sie zwolnić górnicy z kopalń, ale by w ten sposób wywrzeć presję na szefach, musiałby być wolny rynek. Bo wyobraź sobie ze w chwili obecnej gdzie Ci gornicy poszliby pracowac, skoro w Polsce w kolo pelno regulacji i do tego zabiera im sie pieniadze w postaci podatkow. Wyjazd do UK?

Cytat:
To dlaczego, że się nimi do dzisiaj nie zainteresował


Interesuje sie, ale czytajc Twoje prawdy objawione zastanawiam sie co to za szkola ekonomiczna, marksistowska?

Cytat:
W dzisiejszym systemie to prawda, ale jakimś cudem za PRLu dostawali nawet więcej niż wpłacali. Powiedz jakim cudem wtedy się dało a dzisiaj nie?Smile


Powiedz mi jakim cudem w PRLu brakowalo podstawowych produktow uzytku codziennego i rarytasow sprzetowych jak video, tv, pralka.

Cytat:
Pisałem Ci już o podatkach. Podatki dotykają tylko i wyłącznie bogatych Smile. Jakbyś się zainteresował podstawami ekonomii to byś wiedział.


Otoz wedlug propagandy lewicowej podatki maja dotykac bogatych, ale w rzeczwistosci cierpia na tym biedni. Pocztaj o historii podatkow i dowiedz sie dlaczego jest ich tak wiele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:09, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pamiętaj o tym, że produkcja dóbr byłaby tańsza więc ceny towarów nie byłyby takie jak obecnie. Dzięki wolnemu rynkowi upłynnionoby finanse i automatycznie, sprawiedliwie rynek sam ustaliłby co ma jaką realna wartość.


Gratuluje znajomości praw ekonomicznych (oczywiście ironia). Od kiedy obniża się ceny produktów przy likwidacji podatków skoro jest na nie popyt? To byłaby kolejna okazja do zarobienia... Jak wchodziły w Polsce szybkie interenty to jakaś zachodnia firma, której ceny były 4-krotnie niższe tam, wchodząc tutaj podniosła swoje ceny i mieli tyćko niższe niż reszta. Myślisz, że ceny spadły? Nic bardziej mylnego... To była okazja do zarobienia.

Co do reszty... Koniec z bawieniem się w oświecanie ludzi, którzy rozmawiając z ekonomistą twierdzą, że gówno wie:

Cytat:
Interesuje sie, ale czytajc Twoje prawdy objawione zastanawiam sie co to za szkola ekonomiczna, marksistowska?


Całkowicie podsumowałeś podejście do mojej wiedzy z pełną pogardą Smile . A Marks był niezwykle światłym człowiekiem poważanym przez wszystkich ekonomistów swoich czasów (to też w Wielkiej Brytanii ma swoje należyte miejsce i uznawany jest na całym świecie za świetnego obserwatora i ekonomistę.)A, że Korwinek mówi, że jego nauki są do dupy to jego sprawa, że cofa się w rozwoju o 300 lat Smile. Wiedza marksistowska to wiedza z końca XIX wieku, a moja jest znacznie bogatsza, bo aktualna.

Ciao cieco.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:04, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Toto, czytasz pobieżnie. W Polsce nie ma państwowych kopalni :). Jak już to są spółkami, gdzie część akcji ma państwo wykupione, a część prywaciarz. Wygląda to w ten sposób, że państwo o ile ma 51% akcji może zablokować pewne decyzje prywaciarza, a na prawdę ma to w dupie, bo i tak nic nie może zrobić ;).


to kto decyduje co sie dzieje w przedsiebiorstwie?
wlascicele czy zenek z pod budki z piwem?

kto decyduje o tym co sie dziej w twoim gospodarstwie?
ty, twoj sasiad czy wspanialomyslne panstwo?
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 21 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość operacji towarzyszących wytworzenie jakiegoś dobra jest ukrycie opodatkowana, a w niektórych gałęziach przemysłowych, pozwolenia i koncesje to dodatkowe koszta. Logicznym więc jest, że skoro producent nie musi pokrywać dodatkowe koszta nałożone przez państwo to towar wrzuci po niższej cenie. A jeśli nie to stać go bedzie na rozwój firmy, zorganizowanie większej ilości miejsc pracy. A nawet jesli nie to, to w koncu przetrwoni swoje pieniądze i dzięki temu zasili kieszenie innych ludzi, jego kasa jego sprawa.
Sęk w tym, że czy to biedak czy to bogacz (dzięki kasie) nie powinni mieć wpływu na prawo dot. spraw rynkowych. Sprzeciwiam się rządowi bo zapobiegnięcie stymulacji rynku pozwoli samoistnie ustalić cenę na podstawie rzeczywistego popytu. Chodzi o to, że nie mozna wspierać odgórnie jedną gałąź gospodarczą kosztem drugiej, dofinanoswywać, tworzyć jakiekolwiek ulgi etc. podczas gdy inni są tego pozbawieni.

Kolejny korwinowy maniak Smile JKM to Wasza niespełniona młodzieńcza miłość czy jak? Smile

kto ślepy ten ślepy Smile
To, że mamy różne poglądy to rozumiem, jednak nikt mi nie wytłumaczy, że fiskalizm i biurokracja na obecnym poziomie takim jakim mamy ma swoje usprawiedliwienie. Działalność aparatów państwowych na tak szeroką skalę również nie ma swojego racjonalnego usprawiedliwienia.
Najbardziej mnie boli, że jak Polaka ktoś oszuka w hipermarkecie na 5 zł to potrafi zrobić taką awanturę, że cała buda się trzęsie. Gdy Polaka brat okradnie z 50zł to na każdym spotkaniu rodzinnym potrafią dopuścic się rękoczynów, ale to że miliony ludzi przechodzi obojętnie koło tego jak nas okradają politycy to już nie potrafię zrozumieć.
Bez odboiru bo nasza jałowa dyskusja toczy się zazwyczaj w naszym trio gronie Wink
pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 22 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Tak robił to ktoś w innym temacie i zapewne byłem to ja. Takie wnioski można wyciągnąć na podstawie tego co wypisujesz. Do tego jeszcze te brednie na temat anulowania dziedziczności majątkowych. to jest zamach na filar spoleczenstwa, rodzine.
Tak w ogóle znowu nie odpisujesz na to na co nie potrafisz. W ogóle nie odniosłeś sie do kontry z miską ryżu i robisz siebie ofiarę bo napisałem coś o twoich znajomych.


Erde nie chce mi się odpisywać po raz 1000000 na jasne sprawy do czego doprowadził kapitalizm. dziedziczenie dóbr to żaden filar rodzinny raczej system tworzący feudalizm Smile. Już mówiłem dlaczego jakiś miliarder ma mieć dziecko które będzie za nic miało miliardy a biedak ma mieć dziecko które nic nie będzie mialo. Przecież to bez sensu gdzie tu wasz wolny rynek i wasza zaradność. Chyba molochy, monopole i totalitaryzm korporacyjny. Ja wiem że was boli to że wolny rynek to jest mrzonka, bo wasi wielcy kapitaliści was dawno w dupke wydymali i tworzą bankowe, lub korporacyjne trusty dążące do dominacji nad światem i wtedy zaczynacie nazywać ich ..."socjalistami", szkoda że oni mają kapitalistyczny rodowód.


Gdzie ja pisałem o Marksie i komunizmie ? Zawsze mi się zdawało że popieram na obecną sytuacje system "złotego środka", czyli system rynkowy z pomocą najsłabszym. Zresztą tutaj problem tkwi w psychice ludzkiej i umiłowaniu zysku i pieniędzy.

Jeszcze raz podkreślam że wasza elita kapitalistyczna ma wolny rynek daleko w d*** i każdy inny kapitalista nawet jego zwolennik na ich miejscu robił by to samo. Więc budzimy się panowie liberałowie, czynnik ludzki odgrywa ogromną rolę.


A wnioski to sobie wyciągnij z postępowania elity która wytwarza się z kapitalizmu i chce władzy nad światem. I przestań nazywać ich pomysły "socjalizmem" bo doprawdy robi się to już nie smaczne. Kapitaliści wspierali finansowo każdą wojnę łącznie z Adolfem i jego wojną, ale oczywiście Adolf to socjalizm....to nic że socjalistów do wiezienia słał i był wspierany [przez bankowców z kapitalizmu.Nawiedzeni liberałowie mówią że Adolf to socjalizm i tak ma być !... Wyciągajcie wnioski kto zarabia na śmierci ludzkiej a nie wszystko zwalacie na socjalizm, którego nie pojmujecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 22 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:

Pisałem Ci już o podatkach. Podatki dotykają tylko i wyłącznie bogatych :). Jakbyś się zainteresował podstawami ekonomii to byś wiedział.


tak tak oczywiscie
a najbardziej dotyka tych ktorych stac na raje podatkowe

Cytat:

Cytat:
masz racie, jeśli górnicy zatykali czuj do dla zysku, bo bali sie go stracić
gdyby sie nie bali staracic zysku a bali sie starcic zycie to myślisz ze
zatykali by czujki wyczuwające ich śmierć?

Ty tez jesteś prywatna osoba, nie państwową
jak tylko to zrozumiesz zmienisz podejście

a nawiazujac do emerytur to wiekszosc gornikow starszej daty juz dawno siedzi na emeryturach, wyciagneli z panstwowych czyli naszych portfeli ogromna mase pieniedzy

system jest chory z zalozenia i nie ma go co leczyc tylko rozwiazac


Wyjdź z domu i rozejrzyj się. Ile Ty masz lat?


coz za merytoryczna odpowiedz :)
ale tak wiele mowi o Tobie
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:36, 23 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodryk. A przemysłowcy z Rewolucji Przemysłowej to też morderczy kapitalisci którym zasielienie własnej sakwy i nieszczęście obcych było w głowie? Powiem Ci, że to również bujda wymyślona przez brytyjską ziemiańską arystokrację której nie było na rękę by chłopi spieprzali im z pól i zadomowiali się w w bardziej perspektywicznych miastach. Feudałowie to ludzie którzy współpracuja z władza kraju, a nie prywatni przedsiębiorcy. Jeśli nie widzisz różnicy między Rockefellerem, a załóżmy właścicielem drobnej firmy remontowo-budowlanej to juz Twój problem i to ogromny.
I to co nazywasz kapitalistyczna elitą, nie mozna ich nazwac kapitalistami bo nie maja oni nic wspolnego z wolnym obrotem towarami i kapitałem. To, że nazwę kapitalizm wymyślił Karol Marx nie obliguje Ciebie do tego by uważać się za wszystkowiedzącego na ten temat. To, że nazwę kapitalizm wymyślił jej wróg nie oznacza, że system kryjący się pod ta nazwą jest zły i taki jak opisujesz.
Co do Twojej złej opini na temat dziedziczenia dóbr to proponuję Ci zaznajomić sie z pracami Vilfreda Pareta. Mianowicie ten pan uważał, że istnieje takie coś jak 'krążenie elit', przez socjologów na całym świecie znana pod nazwą 'społecznej zmienności'. W dawnych czasach w średniowieczu, człowiek (nie zważając na jego zalety, talenety, charakter, moralnosc) określany był przez tytuł noszony przez jego przodków. Był poważany przez samo należenie do elitarnej rodziny. Nie ważne było czy był głupi, brzydki i niezaradny.
Kapitalizm daje mozliwosc by ten syn mógł ten majątek stracić, jeśli nie zostaną mu przekazane odpowiednie rady, nauki etc. A więc podsumowując teorię 'krażenia elit' raz ojciec jest bogaty, jego syn moze zostac biedny mimo odziedziczonego majątku. W drugiej rodzinie ojciec moze byc biedny, a jego syn zostanie bogaty. Poniewaz wolny rynek (prawdziwy kapitalizm) to nie gwarancja minimum ale szansa na wszystko.
Jeśli jakieś wątpliwosći czy chęć kontynuowania dyskusji z Twojej strony to zapraszam na Priv bo nie ma sensu zaśmiecać watku o emeryturach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 23 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Toto, czytasz pobieżnie. W Polsce nie ma państwowych kopalni Smile. Jak już to są spółkami, gdzie część akcji ma państwo wykupione, a część prywaciarz. Wygląda to w ten sposób, że państwo o ile ma 51% akcji może zablokować pewne decyzje prywaciarza, a na prawdę ma to w dupie, bo i tak nic nie może zrobić Wink.


http://www.khw.pl/26?p=2
Status prawny KHW S.A.
Katowicki Holding Węglowy S.A. jest jednoosobową spółką akcyjną w której 100 % akcji obejmuje Skarb Państwa.

Podobnie sytuacja wygląda w pozostałych kopalniach, może posprawdzać jeżeli mi nie wierzysz.


A tutaj ciekawostka
http://www.wnp.pl/wiadomosci/jedyna-pryw.....42581.html

Około 2 mln zł. zysku przy sprzedaży 196 tys. ton węgla - tak prezentują się ubiegłoroczne wyniki Siltech, jedynej obecnie działającej w Polsce prywatnej kopalni węgla kamiennego.
- Niedawno złożyliśmy odpowiednie dokumenty o rozszerzenie obszaru górniczego i przedłużenie koncesji na wydobycie węgla - mówi Jan Chojnacki, prezes Siltech.

Jeśliby spółce została przedłużona koncesja i został poszerzony obszar górniczy to roczne wydobycie mogłoby wzrosnąć do ok. 250 tys. ton rocznie a średnioroczne zatrudnieni wyniosłoby blisko 250 osób. W roku 2007 średnie zatrudnienie w Siltechu było na poziomie ok. 200 osób.

Do głównych odbiorców węgla Siltechu należy EC Miechowice, wchodząca w skład ZEC Bytom.

- Kłopotów ze zbytem węgla nie mamy, mamy wręcz kłopoty z zaspokojeniem potrzeb odbiorców. Jest więcej chętnych do kupna węgla niż go wydobywamy - przekonuje prezes Chojnacki.

W obecnych warunkach nie jest jednak możliwe zwiększenie poziomu wydobycia w Siltech.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 23 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katowicki Holding Węglowy to właściciel kopalń, czy tylko dystrybutor węgla Smile ?

A to co pisze Kurier Solidarności 2003 roku:
Cytat:
Trwa już proces prywatyzacyjny kopalni Bogdanka i Katowickiego Holdingu Węglowego, w ciągu kilku lat rząd planuje sprywatyzować również kopalnię Budryk i Kompanię Węglową.

Prywatyzację sektora energetycznego, w tym i górnictwa, zaleca Polsce Bank Światowy. W swoim dokumencie Strategia pomocy dla kraju (CAS) przedstawiciele BŚ zapisali wiele rad, które Polska musi spełnić, aby uzyskać w przyszłości kolejne kredyty.

Jestem pewny, że są częściowo sprywatyzowane Wink.

A jako ciekawostę zobacz sobie rozliczenia tych kopalni - zyski z 2008 roku to 7,5 mln złotych (rok kryzysowy), a z 2007 to 36 mln Wink . Co tam jakieś 2 mln do 36 mln;)

P.S. Dałbym sobie głowe uciąć, że KHW akcje posiada państwo tylko w części. W końcu uległ procesowi prywatyzacji w 2003 roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:45, 11 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hiszpania: Ludzie popierają pomysł strajku generalnego przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego

Co drugi dorosły mieszkaniec Hiszpanii opowiada się za zorganizowaniem strajku generalnego przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego z 65 do 67 lat.

Według uczestników sondażu, premier Jose Luis Rodriguez Zapatero okłamał społeczeństwo zapewniając wielokrotnie, że nic nie grozi systemowi emerytalnemu. Uważają też, że podnosząc wiek emerytalny obecny lewicowy rząd działa wbrew prawom pracowników.

Największe centrale związkowe zapowiedziały na 23 lutego masowe manifestacje w tej sprawie.
http://cia.bzzz.net/hiszpania_ludzie_pop.....erytalnego


A u nas w Polsce , czy ktoś przeprowadza sondaże w tej sprawie ? Nie bo po co , przecież ważniejsze jest ile punktów procentowych różni Sikorskiego od Komorowskiego . Opinia ludzi w kluczowych sprawach dla kraju jest nie ważna . Nie przeprowadza się sondaży dotyczących np zabezpieczenia energetycznego kraju ? Jak barany "zgodzimy" się na emeryture od 67 lat , a i pewnie znajdą się głosy "ekspertów" żebyśmy robili do usranej śmierci Smile


Hiszpania.Wiek emerytalny dwa lata później

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1.....zniej.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:00, 28 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Unia każe pracować aż do śmierci


Bruksela wypowiada wojnę unijnym przywilejom socjalnym. Komisja Europejska domaga się bowiem,, by kraje członkowskie podniosły wiek emerytalny. Według eurokratów na emeryturze nie powinno się spędzać więcej niż 1/3 życia.

Komisja Europejska zaleca państwom członkowskim UE podnoszenie wieku emerytalnego - informuje w piątek niemiecki dziennik "Financial Times Deutschland". Jak pisze gazeta, zdaniem KE okres emerytury nie powinien być dłuższy niż średnio jedna trzecia dorosłego życia mieszkańców UE.

Bez wyższego wieku emerytalnego państwom grozić będzie "bolesna kombinacja niższych świadczeń i wyższych składek" - cytuje "FTD" z projektu Zielonej Księgi KE w sprawie polityki emerytalnej. Bruksela wylicza, że średni wiek emerytalny w państwach UE wynosi obecnie nieco ponad 60 lat i jest niższy niż w krajach uprzemysłowionych należących do OECD - dla mężczyzn jest to 63,5 roku, a dla kobiet 62,3 roku.

W UE na jednego emeryta przypadają jedynie trzy osoby zawodowo aktywne. W 2030 roku stosunek ten wyniesie jeden do dwóch, zaś w 2060 roku emeryci będą większością: trzy osoby zawodowo czynne będą musiały pracować na czterech emerytów - prognozuje KE. Wydłużenie okresów aktywności zawodowej może złagodzić ten problem.

Jak pisze "FTD", w 2005 roku państwa UE powzięły zamiar podniesienia wieku emerytalnego do 65 lat. W swojej strategii gospodarczej UE 2020 Unia chce wyznaczyć cel, który zakładać będzie, że 75 proc. obywateli pomiędzy 18. a 65. rokiem życia będzie zawodowo czynna.

KE proponuje również automatyczne dopasowywanie wieku emerytalnego do średniej długości życia mieszkańców UE. Szacuje, że w 2060 roku Europejczycy będą żyli przeciętnie o siedem lat dłużej niż obecnie. Oznaczałoby to, że średni wiek emerytalny musiałby zostać podniesiony o cztery lata i osiem miesięcy - z 65 lat do około 70 lat, aby Europejczycy nie spędzali na emeryturze więcej niż jednej trzeciej swego dorosłego życia.
http://www.dziennik.pl/gospodarka/articl.....ierci.html

A wystarczyłoby żeby unia pomyślała o młodych ludziach którzy chcą zakładać rodziny. Tanie kredyty na mieszkanie, tani kredyt na interes , żłobki, przedszkola, kuraw skoro ja to wiem - ekonomiczny analfabeta Smile - to czemu te tęgie wykształcone głowy nie wiedzą. Albo inaczej, nie chcą wiedzieć.
Ludzie będą mieli możliwości wychowywania dzieci, to i będzie kto miał w przyszłości pracować na emerytury.
Kurwa, ale nami rządzą debile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:04, 28 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Unia każe pracować aż do śmierci

i będzie kto miał w przyszłości pracować na emerytury.


Słusznie zauważasz tylko odpowiedz sobie najpierw na pytanie co to znaczy pracować. Żeby państwo zarabiało to musi być produkcja i eksport, a to właśnie już zostało zniszczone i pozostały same usługi. Rozglądnij się dookoła siebie i zauważ ilu twoich znajomych pracuje przy faktycznej produkcji.

Powstało masę nowych spółek które tylko w nazwie mają słowo "producent", a tak na prawdę to są tylko pośrednicy sprzedaży towarów z Chin.

Kiedyś ktoś mądry wyliczył, że biurowiec o liczbie zatrudnionych 1000 osób może pracować sam dla siebie i żaden produkt nie wyjdzie poza ściany tego budynku. Do tego właśnie dążymy i ktoś ma w tym interes, aby nas porozrzucać po świecie i przejąć wszystko bez wojny.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:52, 29 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie sprawa jest prosta. System emerytalny stanowi - co prawda narzuconą siłą - ale jednak formę umowy społecznej, a pobierane składki - dług zaciągnięty przez państwo wobec ubezpieczonych w tym systemie. Natomiast obowiązkiem państwa jest prowadzić taką politykę ekonomiczną i społeczną, aby zagwarantować bezpieczeństwo tego systemu.

Jeżeli państwo chce odejść od tej umowy społecznej - to logicznie rzecz biorąc, jest do przyjęcia takie rozwiązanie, że państwo przestaje płacić emerytury, ale zwraca pobrane pod przymusem składki wraz odsetkami. Wielu obecnych i przyszłych emerytów zapewne rozważyłoby możliwość przejścia na takie rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:55, 07 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis w radiu usłyszałem że we Francji planowane są demonstracje przeciwko podniesieniu wieku od którego można iść na emeryturę z 60 do 62 lat.
A my tyramy do 65, a w przyszłości, być może ( czyt. na pewno) do 67 roku życia.
I kto u nas wyjdzie strajkować?
Nikt, bo Polacy są - jeszcze - wdzięczni za upadek tzw. komuny.
Wdzięczni znaczy zachłyśnięci dobrobytem i wolnością w zapierdalaniu na innych.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1458
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:27, 07 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie są "zachłyśnięci Ordel ..Oni się zarzygali tą wolnością i dobrobytem a z zarzyganą mordą nie nie pójdą przecież manifestować bo jak by wtedy ci inteligenci wypadli w TVN ?
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 07 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oni są na tyle bezczelni, że mogą ci powiedzieć masz wybór nie musisz robić, do 65 czy 67 roku życia, zakładaj firmę zatrudnij czarnuchów i pierdol wszystko ( najlepiej swoich pracowników, gdyż państwo i tak cię będzie pierdolić).
Ale nie każdy może mieć swoją firmę, nie każdy jest bystry jak woda w klozecie, zresztą, nawet właściciel firmy musiałby przepracować pełen okres, żeby otrzymać pełną emeryturę.
Nawet ludzie którym się wydaje że pracują na siebie i tak będą zapierdalali do usranej śmierci.

We Francji ludzie odchodzą na emeryturę w wieku 60 lat, w Polsce 65 lat.
5 lat po 60tce to kupa czasu na zasłużony odpoczynek. A te kurwy chcą nam dojebać jeszcze 2 lata. Przecież to brzmi jak wyrok. A niech zrobią w całej Unii tak jak w Polsce chcą zrobić, 67 lat. Ciekawe jakby np Francuzi zareagowali, ile ministerstw puścili by z dymem.

Do konfrontacji społeczeństwa z rządzącymi musi dojść, i nie ma co się zasłaniać demokratyczną retoryką, gdyż to jest fikcja.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 08 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel: Wybierz sobie pracę, którą kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować (czyt. praca do śmierci nie będzie Ci przeszkadzać) Smile

Jeśli sam sobie nie zagwarantujesz przychodu na emeryturze, a zawierzysz "umowie społecznej" (Easy-Rider), to przeżyjesz gorzkie rozczarowanie. Zadłuzanie państwa jest na bieżące przekupowanie poszczególnych grup społecznych (tak, tak Panowie - górnicy są jedną z nich).
Powoduje, że pozostaną tylko długi. Zadłużanie na tak "zbożne cele" jest powszechnie uznawane za SPRAWIEDLIWE.

Czyn polegający na tym, że jednostka obrabuje inną jednostkę nazywamy rabunkiem. Gdy czyni to cała grupa mówi się o „sprawiedliwości społecznej”.
Mikołaj Gomez Davilla


Jak widzę, nawet na tym forum (JA, Teodoryk etc) ta ślepa konstrukcja zyskuje uznanie. Albo Wam brak wiedzy, albo piątej klepki, żeby wierzyć, że ktoś w Waszym imieniu będzie dbał o innych i o Was również, zamiast o własnym interesie.

A może jesteście po prostu bardzo zbożnymi, dobrymi i co często spotykane - naiwnymi ludźmi.

SOCJALIZM świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta.
Stefan Kisielewski

Oświecenia życzę.

PS. Kto twierdzi, że mamy w EU kapitalizm? O USA nie wspomnę.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 08 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zadłuzanie państwa jest na bieżące przekupowanie poszczególnych grup społecznych (tak, tak Panowie - górnicy są jedną z nich).


W jaki sposób górnicy są przekupywani? Wyjaśnij mi tą niejasność.

Cytat:
PS. Kto twierdzi, że mamy w EU kapitalim? O USA nie wspomnę.


Ja.

P.S. Ordel. Świetny ostatni wpis Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4   » 
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Emerytura dopiero w wieku 67 lat
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile