W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Overpopulation is a myth  
Podobne tematy
Bill Gates - Celem szczepionek jest depopulacja30
Przeludnienie na Ziemii? 39
Zredukować Populację23
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 2798
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yussuf




Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 113
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 16 Sie '09   Temat postu: Overpopulation is a myth Odpowiedz z cytatem



+
http://overpopulationisamyth.com/
_________________
Homo liber sum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny bzdurny filmik na tym forum. Powierzchnia lądów to 510 000 000 km.kw. Powierzchnia stanu Texas to 691 000 km.kw. Czy to oznacza, że na świecie jest tylko 738 rodzin?! (bo 510.000.000/691.000 = 738 z niewielkim hakiem). Tak, tak... POLICZ SOBIE!

No chyba, że cała ludność to jedna wielka rodzina, którą da się upchać na powierzchni stanu Texas?! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłeś błąd logiczny Choone. Z tego co policzyłes wynika tylko i wyłacznie, że Teksas jest 738 razy mniejszy od świata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wam radze, wjeździe sobie encyklopedie i po prosu policzcie
na jednego mieszkańca tej planety przypada obecnie w przybliżeniu
licząc całą powierzchnie - 850m2
licząc wszystkie lądy -248m2
licząc poza arktyka i antarktydą -221m2
przypominam że w Hongkongu na jednego mieszkańca przypada 1,5 m2 w Tokio 1,6m2, a w Warszawie 2,2m2.
Wiec gdybyśmy upakowali wszystkich ludzi tej planety do miasta o gęstości zaludnienia takiej jak ma Warszawa, zajęli by mniej więcej tyle co czerwony kwadrat:

_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile zajęłyby pola uprawne? I wiele wiele innych rzeczy, które wymieniłem wczesniej? Trzeba to policzyć także.
Skoro każdemu z nas przysługiwałaby powierzchnia 2 m² to ten kwadrat byłby znacznie mniejszy. Miałby 14000 km², a pow. Polski ma 312 tyś km².
Liczymy to tak: 7 mld ludzi x 2 m² = 14 mld m²; 14mld m²/1000000=14 tyś km². Czy dzieś się pomyliłem? Chyba nie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:47, 18 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obecnie pola uprawne zajmują 40% planety,
tyle tylko że w większości wyglądają tak

a mogły by wyglądać tak


to jest solartower- elektrownia + szklarnia która teoretycznie powinna zaopatrzyć w prąd i żywność kilkusettysięczne miasto.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki znowu błąd logiczny? Według filmiku na każdą rodzinę ma przypadać ziemia wielkości Texasu, co chyba oznacza, że nikt poza tą rodziną nie może tej ziemi używać?

A tak na marginesie skoro jest tyle ziemi na świecie to czemu jest ona tak cenna? (poza pustyniami oczywiście)

Proponuję z uwagą przeczytać ten artykuł:
http://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,859.....wiata.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:17, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
a ja wam radze, wjeździe sobie encyklopedie i po prosu policzcie
na jednego mieszkańca tej planety przypada obecnie w przybliżeniu
licząc całą powierzchnie - 850m2
licząc wszystkie lądy -248m2
licząc poza arktyka i antarktydą -221m2


No mnie wyszły zupełnie inne wyniki, obliczenia podaję poniżej

powierzchnia lądów : 148 130 tyś km^2
odejmujemy od tego 10% bo w przybliżeniu tyle stanowią obszary zajęte przez stałą pokrywę śnieżną.
więc bez biegunów mamy : 133 317 tyś km^2 = 133 317 000 km^2
przyjmujemy że ludności jest 7 mld więc :

133 317 000 / 7 000 000 000 = 0,019045

0,019045 km^2 na osobę (czy jak tam kto woli 52,5 osoby na km^2)

ponieważ 1 km^2 = 1 000 000 m^2 :

0,019045 * 1 000 000 = 19045

19045 m^2 na osobę a to już dwa hektary prawie Smile
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 19 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ya napisał:
a ja wam radze, wjeździe sobie encyklopedie i po prosu policzcie
na jednego mieszkańca tej planety przypada obecnie w przybliżeniu
licząc całą powierzchnie - 850m2
licząc wszystkie lądy -248m2
licząc poza arktyka i antarktydą -221m2


No mnie wyszły zupełnie inne wyniki, obliczenia podaję poniżej

powierzchnia lądów : 148 130 tyś km^2
odejmujemy od tego 10% bo w przybliżeniu tyle stanowią obszary zajęte przez stałą pokrywę śnieżną.
więc bez biegunów mamy : 133 317 tyś km^2 = 133 317 000 km^2
przyjmujemy że ludności jest 7 mld więc :

133 317 000 / 7 000 000 000 = 0,019045

0,019045 km^2 na osobę (czy jak tam kto woli 52,5 osoby na km^2)

ponieważ 1 km^2 = 1 000 000 m^2 :

0,019045 * 1 000 000 = 19045

i masz rację nie wiem dlaczego policzyłem 1km2 jako 10 000m2, mój błąd
powinno być
licząc całą powierzchnie - 85000m2
licząc wszystkie lądy -24800m2
licząc poza arktyka i antarktydą -22100m2
ale popatrz z drugiej strony moje obliczenia były by ok jeśli ludzi było by 700 000 000 000
Smile

wiec mapka przyjmuje skale zaludnienia 700 000 000 000, jeśli byśmy zapakowali taką masę ludzi do miasta o gęstości mieszkańców takiej jak warszawa.

Przy czym zostają nietknięte oceany.
PRZELUDNIENIE TO MIT!
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choone




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 527
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:26, 20 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem po co robicie te "oszałamiające" obliczenia - rozumiem, że pustynie, stepy, sawanny, dżungle, lasy (w tym tropikalne), góry, jeziora oraz Arktykę i Antarktydę też chcecie zaludnić wg. schematu 2 hektary na człowieka?

Przecież tu NIE CHODZI O ILOŚĆ LUDZI NA METR KWADRATOWY, tylko o to ILE ZUŻYWAMY ZASOBÓW I ILE EMITUJEMY ZANIECZYSZCZEŃ! Przeanalizujcie choćby kwestię zasobów ryb morskich lub ropy naftowej. Albo poobserwujcie jak mocno się nasilił ruch turystyczny w Afryce lub Ameryce Południowej. Albo jakie problemy wynikające z "przeludnienia" mają Chińczycy (regulują przydziałami liczbę urodzin) czy mieszkańcy Indii. I nie chcę tu namawiać na jakiś skrajny ekoizm czy wręcz gajanizm. To są realne problemy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aimfor2




Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 21 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest problem tylko nie w Polsce


http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,68745,3001272.html



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 21 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aimfor2 napisał:
To jest problem tylko nie w Polsce

No tak ujemny przyrost naturalny to faktycznie problem w dodatku najbardziej dotyka państw opiekuńczych takich jak Polska, bo nagle okaże się, że nie ma komu płacić składek na ZUS i inne takie patologiczne instytucje...

Tylko jeśli wolno zapytać, jak się mają do tego wykresu te propagandowe filmiki pod spodem ? Smile
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:46, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Choone. Widzę, że nie patrzysz tylko na to ile miejsca zajmujemy, ale na to jacy jesteśmy... Zachłanni i pazerni dla natury. Przeludnienie może to nie problem jakby rozłożyć ludzi po całej ziemi. Problemem natomiast jest nasze zachowanie, bo zadbać o świat możemy, ale ludzie u góry wolą zarabiać... Zabieramy innym istotom przestrzeń, eksterminujemy, wycinamy lasy w nadmiarze (kiedyś Europa była jednym wielkim lasem). Polecam film "Instynkt".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:01, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem polega na tym że przeludnienie to niebezpieczny mit . Iluzji tej ulegaja coraz szersze masy , co może doprowadzic w przyszłosci do niebezpiecznych konsekwencji.
Ziemia jest w stanie wyżywić 9 miliardów ludzi i to bez problemu. Problem polega na spożywaniu mięsa do którego produkcji zużywamy za dużo wody i zbóż itd , co było juz omawiane w któryms temacie . Przyszłosc to wegetarianizm . Jako wielki fan mięsa , zdaje sobie sprawę z tego , że wegetarianizm jest jednym ze sposobów rozwiązania problemu przyszłgo przeludnienia .
W tej kwesti mamy 20 - 30 lat na uswiadomienie tego ludziom , później wszystko będzie stracone .

a tu znalazłem jeszcze taki oto ciekawy artykuł
Organizacje antyludnościowe
http://www.pro-life.pl/?a=articles&id=6&cr=1
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aimfor2




Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 22 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Problem polega na tym że przeludnienie to niebezpieczny mit . Iluzji tej ulegaja coraz szersze masy , co może doprowadzic w przyszłosci do niebezpiecznych konsekwencji.
Ziemia jest w stanie wyżywić 9 miliardów ludzi i to bez problemu. Problem polega na spożywaniu mięsa do którego produkcji zużywamy za dużo wody i zbóż itd , co było juz omawiane w któryms temacie . Przyszłosc to wegetarianizm . Jako wielki fan mięsa , zdaje sobie sprawę z tego , że wegetarianizm jest jednym ze sposobów rozwiązania problemu przyszłgo przeludnienia .
W tej kwesti mamy 20 - 30 lat na uswiadomienie tego ludziom , później wszystko będzie stracone .

a tu znalazłem jeszcze taki oto ciekawy artykuł
Organizacje antyludnościowe
http://www.pro-life.pl/?a=articles&id=6&cr=1


Prawda wyżywi 9 miliardów ludzi tylko że każde jedzenie jest z chemią która szkodzi zdrowiu. Tak samo podatki wielkie by wyżywić ludzi którzy żyją na pustyni. Tak jak w filmach co pokazałem.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:42, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna juz teraz stwierdzic że od wielu lat obserwuje się przynajmniej w Polsce spadek urodzeń . Właśnie sie dowiedziałem że moją podstawówke , do której chodziłem , od września zamykaja , gdyz nie ma juz odpowiedniej ilości dzieciaków , i robia w tym miejscu szkołę prywatną plus ogólniak wieczorowy .
Dodam jescze, że przez ostatnie lata , w mojej dawnej podstawówce było gimnazjum.
Jak to sie stało że spadł tak drastycznie przyrost naturalny w Polsce. Według mnie odpowiedzialny jest za to - o częsci - kapitalistyczny system . Chodzi o to że teraz musi cie stac na dziecko . Mozesz miec dzieci ile chcesz , tylko czy bedziesz mógł w miare normalnie życ , wystarczy policzyc koszta i już ludziom szczęka opada . Ja osobiscie wiem jak to jest mieszkac w jednym pokoju z rodzicami i bratem . Do pewnego etapu jest fajnie , ale pózniej jest to już uciążliwe. Zreszta moim rodzicom też pewnie przysparzało to utrapień.
W wyniku tego ludzie bardziej świadomi którzy zarabiaja przeciętnie , pozwalaja sobie na góra dwójke dzieci i to i tak przy dużych wyrzeczeniach . Nawet media zniechecaja do przyrostu naszego społeczeństw , bo jaki inaczej Kowalski odbierze wiadomosć na TVN, że zestaw podręczników dla piewszo klasisty plus plecak i inne pierdoły kosztuje około 500 zł
Ale model 2 + 2 juz przemija , własnie jesteśmy na tym etapie , i zastepuje go model 2 + 1 ( jedno dziecko )
Mozna zadac kolejne pytanie . Czemu tak jest ? Jesli nie wiemy o co chodzi to pewnie chodzi o kasę .
To jest prawdziwa depopulacja ludkości którą obserwujemy od wielu lat . To kasa zabija nas i mówi nam jak mamy żyć .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 25 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel - dodam do tego co napisałes, że bardzo duża część ludzi w wieku produkcyjnym wyjechała do UK i Irlandii i tam mają dzieci na które dostają sporo pieniędzy z tamtejszego socjalu.

Tutaj nie mają do czego wracać.

W UK przy normalnej pracy np. w magazynie kolegę stać na wynajęcie mieszkania, 8-letnie Audi i jeszcze część odkłada, inny kolega z 1 pensji utrzymuje mieszkanie, żonę, 2 dzieci i auto - u nas gdy pracowali oboje to bez dzieci ledwo się wyrabiali.
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Overpopulation is a myth
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile