W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Jak rozliczyć komunistów  
Podobne tematy
Wiekopomny sukces IPN 13
Zamordowani przez władze polskie w latach 1945-63 29
ENA Michnika bez ocen
Straceni w PRL1bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 7606
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:18, 10 Sie '09   Temat postu: Jak rozliczyć komunistów Odpowiedz z cytatem

A mam na myśli wszystkich którzy w latach 1944 - 1989 wspierali zbrodniczą działalnością system polityczny ponujący w Polsce.
Wydaje się , zapewnie nie tylko mnie , iż sprawiedliwość w Polsce omineła pewne grupy społeczne . Ludzie o których wspomnę ( bez nazwisk ) " budowali raj dla ludzi " , tyle tylko że im , to budowanie nie wyszło .
Jest to grupa , na oko 100 - 200 tyś - może wiecej osób , oficerów, prokuratorów , polityków , donosicieli , agentów itd.
Na początek zajmiemy się tymi którzy prawie stoją nad grobem , lub dwa kroki od grobu . A mam na myśli grupę emerytów . Jakiś czas temu widziałem w programie Uwaga na tvn , jek dzienikarz zaczepił takiego emeryta , byłego oficera UB chyba w randze kapitana który był odpowiedzialny za smierć jakiegoś studenta w latach '70 tych . Jak się ten skurwiel odgrażał i machał siatką z zakupami przed nosem dziennikarza , kiedy ten zapytał sie go śmierć studenta. Chujki biora ogromne emerytury i żyją sobie spokojnie , mając za nic demokrację.

Mój pomysł opisze na jednym przykładzie oficera UB który jest odpowiedzialny za śmiertelne pobicie , robotnika w latach 50 w Gdańsku ( postać całkowicie fikcyjna ) .
Kiedy mamy wglad do dokumentów państwowych - IPN - możemy wszystkie dowody zebrac prawie z jednego miejsca plus relacje ewentualnych swiadków .
Wszystko musimy mieć czarno na białym , na wypadek procesu który może nam zgotowć ubek .
Kiedy wiemy , jesteśmy pewni swoich racji przechodzimy do kolejnego etapu .
Na tym etapie niestety potrzebne są pieniądze i to niemałe .
Zaczynamy od projektu graficznego zdjęcie oficera z lat 50 tych i obok zdjecie współczesne . Pod zdjeciami - wykonanymi jak list gończy - informacja , czyste fakty , czarno na białym ( tak jak info na paczce petów ) czym sie zajmował , za co był odpowiedzialny i jakie zarzuty przadstawia mu wolny obywatel .
Wszysko to zamieszczamy na wielkim bilbordzie w centrum miasta , bądź na dzielnicy na której mieszka delikwent . Informacja na bilbordzie nie może byc za długa , żeby czytelnik się nie " znudził " , przeczytanie jej nie powinno zająć więcej niż 5 sekund .
Można zacząć od jednego bilbordu i jednej osoby - np jakiegoś prokuratora , reklamą zrobi nam telewizja , trzeba znaleźć sponsorów i rozwinąć działalność . Potrzeba też bedzie nam prawników , wiecie po co , By rozpętać totalną krucjate przeciwko ludziom którzy wspierali ten system totalitarny .

To samo spotka ludzi młodszych którzy przkładowo sa koło 50 tki i znęcali się na obywatelami w latach 70 - 80 . Chciałbym żeby spotkało to wszyskich , ale nawet technicznie nie jest to mozliwe.

O co mi chodzi .
Nie chodzi mi o to żeby staruszka wsadzili do więzienia , nawet nie chodzi mi o to żeby zabrali mu emeryture . Chce żeby skurwiel budził się zlany potem w środku nocy , chce żeby ludzie wytykali go w jego osiedlowym sklepiku palcami , żeby szeptali za jego plecami , chce żeby ludzie pluli takim ludziom pod nogi , chcę żeby poczuł czym jest strach ,chcę widzieć łzy w jego oczach , chce zgotować mu piekło tu i teraz , a nie po śmierci .
W końcu chcę żeby sam się wyspowiadał publicznie , bądź wymierzył sobie sam sprawiedliwość.

Cała akcja musi być dobrze przeprowadzona technicznie , jak i pod względem prawnym , trzeba uważać , żeby nie przegiąć pały , łatwo jest przekroczyć granicę . Wszystko w ramach obowiązującego prawa .

Chcę prawdziwej sprawiedliwości tu i teraz . Jak była zbrodnia to musi być i kara .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:59, 10 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko po co?? co to da??

Więc nic to nie da i nic nie zmieni, zamiast zajmować się bzdurami może lepiej skierować swoją energie na coś twórczego a nie zapienianie się na coś co było, minęło i osądzanie tego jest bez sensu - taki płacz po rozlanym mleku... jest tyle rzeczy do zrobienia, a dłubanie się w prehistorii da co najwyżej to, że paru napalonych świrów sobie powrzeszczy, ulży i wróci do domu z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Mamy nie małych zbrodniarzy przy władzy dzisiaj - nimi się trzeba zająć... zakompleksione karły reakcji wysiadują najważniejszy stołek państwa i robią bagno jakich mało, kompromitują cały kraj i krzywią swoje ziemniaczane ryjki, a ty chcesz dziadków ścigać którzy już często ledwo kieliszek do ust bez rozchlapywania mogą podnieść zmiłuj się i zrób coś pożytecznego... lato się kończy, na ptactwo pora...
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:45, 10 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mighn
Cytat:

taki płacz po rozlanym mleku... jest tyle rzeczy do zrobienia, a dłubanie się w prehistorii da co najwyżej to, że paru napalonych świrów sobie powrzeszczy, ulży i wróci do domu z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Mamy nie małych zbrodniarzy przy władzy dzisiaj - nimi się trzeba zająć...


:]

" Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości "

Mighn
Cytat:
może lepiej skierować swoją energie na coś twórczego


życzę powodzenia w kierowaniu swojej energii na ''coś twórczego''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:55, 10 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańząca znać swoją przeszłość to jedno, a walczyć z przeszłością to co innego - jak się będą ludzie dalej zaślepiać nienawiścią do przeszłości, to przyszłości nigdy nie wybudują.
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:59, 10 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz jak to się skończy - jak z zomowcami z kopalni wójek -
Najbardziej po dupie dostali - zomowcy i żołnierze - czyli wtedy 18-19 letnie przestraszone dzieciaki.
Kiszczak po procesie ze śmiechem zapraszał dziennikarzy na wódkę, a drugi wujo Jaruzel z bandyty awansował teraz na męża stanu.
Chcesz sadzić jakiegoś UB zacznij od ojca Michnika - nie wiem czy jeszcze żyje wcześniej ukrywał się w Szwajcarii. Co mu zrobisz? Wsadzisz go? Tylko po co? Odbierzesz synowi imperium medialne?

Podziwiam Piłsudskiego za to co zrobił, w sumie nie wiadomo czy to prawda, możliwe że coś sobie zachował.
Jednak oficjalnie spalono, archiwa zaborców na rozkaz Piłsudskiego, a on sam powiedział, Tamto to historia, od teraz budujemy Polskę.
To samo powinno się stać w 89 wielkie ognisko z archiwów i z czystymi kartami budujemy Polskę. Lub ujawniamy wszystko , mamy spieprzonych kilka lat, ale wiemy na czym stoimy.
A tak, mamy niekończącą się walkę teczkami, przy czym poza wielkim wrzaskiem nic z tego nie wynika, a prawdziwi bandyci już dawno zabezpieczyli swoje dupy.

W tym momencie - to jedyne rozwiązanie to odbieranie im władzy - kierunek demokracja bezpośrednia, fakt ta ma wad bezliku, ale przynajmniej daje jakieś rozwiązania.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tańząca znać swoją przeszłość to jedno, a walczyć z przeszłością to co innego - jak się będą ludzie dalej zaślepiać nienawiścią do przeszłości, to przyszłości nigdy nie wybudują.

nie masz racji, historia jest przyczyna, teraźniejszość skutkiem.
widzisz teraz dzieciak patrzy na TVN i to jest dla niego ok fajna nowoczesna stacja, a jakieś ataki na nią to durne teorie spiskowe. W oderwaniu od historii trudno zrozumieć o co chodzi. Jeśli jednak przedstawiasz historie powstania TVN przemiany, zabójcza prywatyzacje ostatnich 20 lat to już nie jest to ładna nowoczesna stacja na wzór zachodni, tylko od lat narzędzie najróżniejszych bandytów.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:42, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
A mam na myśli wszystkich którzy w latach 1944 - 1989 wspierali zbrodniczą działalnością system polityczny ponujący w Polsce.

Problem polega na tym, że oni nie czują się winni. Mówią że działali w myśl obowiązującego w tamtym czasie prawa. Obecny rząd i współpracujących z nim idiotów należałoby również rozliczać na podobnej jak proponujesz zasadzie. Myślisz że dzisiejsze służby nie mordują ludzi? Myślisz że dzisiaj nie ma już TW?
Cytat:
Chujki biora ogromne emerytury i żyją sobie spokojnie , mając za nic demokrację.

Chyba przespałem 20 lat pod lodem i coś mi umknęło. Mamy demokrację? Laughing
Cytat:
Zaczynamy od projektu graficznego zdjęcie ministra z lat 90 tych i obok zdjęcie współczesne . Pod zdjęciami - wykonanymi jak list gończy - informacja , czyste fakty , czarno na białym ( tak jak info na paczce petów ) czym się zajmował , za co był odpowiedzialny i jakie zarzuty przedstawia mu wolny obywatel .

Jak myślisz. Przejmie się któryś takim listem gończym? Wink
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:15, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pojedyńczej akcji z czasem może to ewoluować do ruchu . Przeszłość trzeba rozliczyć , bo za to co nam w polsce zrobiono pokutujemy do dziś . Komunisci w latach 90 tych dogadali się z postęową opozycją i zrezygnowali z władzy w rzadzie , na rzecz władzy w spółkach skarby państwa , oraz tworząc nowe firmy , np ochroniarskie .
Oni chcą żebysmy odpuscili mówią o tolerancji i miłośći , co za hipokryzja . Mówicie nie ma demokracji , spoko mogę się z tym zgodzic , ale to " oni " są za to odpowiedzialni .
Chcecie kogoś konkretnego dajmy Kwasniewskiego na bilbord , jego zapita morde i podpis , wirus filipiński atakuje , zaszczep sie .
Zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu muszą być ścigane i ujawniane . Nie można zapomniec o tym co nam zrobili . Poczytajcie trochę o ludziach którzy zbrojnie walczyli i zapłacili najwiekszą cenę , jesteśmy im to winni .

http://podziemiezbrojne.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?414483
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:49, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcecie zapomnieć , ja tu jestem , a puki jestem pamięć nie zginie.
a moze niektórzy chcą tego :

Byli esbecy i agenci wrócą do polityki?

Czy już za pięć lat osoby starające się o funkcje publiczne nie będą musiały składać oświadczeń lustracyjnych? Taki projekt ustawy przygotowało SLD. "Najwyższy czas zostawić ocenę przeszłości historykom" - tak swój najnowszy pomysł tłumaczą politycy Sojuszu.

"Politycy SLD (...) proponują, by jeszcze tylko przez najbliższe pięć lat osoby ubiegające się o funkcje publiczne składały oświadczenia dotyczące współpracy ze służbami specjalnymi PRL. Potem lustracja zostałaby raz na zawsze zakończona" - pisze "Rzeczpospolita".



"Kiedyś przecież trzeba zakończyć ten proces, tym bardziej że często lustracja służy szukaniu haków na przeciwników politycznych" - tłumaczy Witold Gintowt-Dziewałtowski z SLD. Jego zdaniem wszystkie kraje postkomunistyczne zamknęły już rozliczenia z przeszłością. "A my nieustannie się z tym bawimy, choć minęło już tyle lat. Najwyższy czas zostawić ocenę przeszłości historykom" - dodaje.

Politycy innych partii mają jednak zdecydowanie odmienne zdanie na temat lustracji. "Pan poseł chyba zapomniał, że przełom polityczny dokonał się w Polsce w 1989 roku, a SB działała do połowy 1990 roku " - przypomina Jarosław Gowin z PO, przekonany, że jego klub nie zgodzi się na propozycje SLD. "Wielu współpracowników SB to dzisiaj ludzie w sile wieku, którzy chętnie wzięliby się do działalności publicznej, gdyby nie lustracja. Za pięć lat wcale się to nie zmieni".

http://www.dziennik.pl/polityka/article4.....tyki_.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:04, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
wiesz jak to się skończy - jak z zomowcami z kopalni wójek -
Najbardziej po dupie dostali - zomowcy i żołnierze - czyli wtedy 18-19 letnie przestraszone dzieciaki.
Kiszczak po procesie ze śmiechem zapraszał dziennikarzy na wódkę, a drugi wujo Jaruzel z bandyty awansował teraz na męża stanu.


zwykli żołnierze nie powinni być karani z wyjątkiem ludobójstwa, zawsze jest dowódca, który wydaje rozkazy, karanie żołnierzy rozwali armię, powtórzę nie dotyczy to zbrodni ludobójstwa

ya napisał:

Chcesz sadzić jakiegoś UB zacznij od ojca Michnika - nie wiem czy jeszcze żyje wcześniej ukrywał się w Szwajcarii. Co mu zrobisz? Wsadzisz go? Tylko po co? Odbierzesz synowi imperium medialne?


Kary za każdy czyn po jakimś okresie się przedawniają, zależy to od tego co kto robił, nie oznacza to jednak, że przedawnieniu ma ulec także pamięć o tych czynach, w takich sytuacjach należałoby jednak udostępnić te informacje ludziom

ya napisał:

Podziwiam Piłsudskiego za to co zrobił, w sumie nie wiadomo czy to prawda, możliwe że coś sobie zachował.


Wielu historyków twierdzi, że Piłsudski sam był austryjackim agentem, więc to mnie nie dziwi.

ya napisał:

Jednak oficjalnie spalono, archiwa zaborców na rozkaz Piłsudskiego, a on sam powiedział, Tamto to historia, od teraz budujemy Polskę.
To samo powinno się stać w 89 wielkie ognisko z archiwów i z czystymi kartami budujemy Polskę. Lub ujawniamy wszystko , mamy spieprzonych kilka lat, ale wiemy na czym stoimy.
A tak, mamy niekończącą się walkę teczkami, przy czym poza wielkim wrzaskiem nic z tego nie wynika, a prawdziwi bandyci już dawno zabezpieczyli swoje dupy.



No właśnie, sam sobie odpowiedziałeś w swojej wypowiedzi, dlatego że nie ujawniono teczek mamy ciągle walkę na haki. Rosjanie i Niemcy zrobili sobie kopie tych dokumentów, pewnie i Amerykanie też. Uważasz, że tacy umoczeni w paskudną działalność politycy, są w stanie prowadzić politykę w interesie Polski? Nie ma w tym przypadku innej możliwości dojścia do normalności jak otwarcie archiwów i wyczyszczenie polskiej stajni Augiasza, otworzyć i pozwolić na badanie historykom, dziennikarzom i zwykłemu panu Kowalskiemu

ya napisał:

W tym momencie - to jedyne rozwiązanie to odbieranie im władzy - kierunek demokracja bezpośrednia, fakt ta ma wad bezliku, ale przynajmniej daje jakieś rozwiązania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:42, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to gubi Polskę, zajadłość i zaciekła walka o sprawy całkowicie nieistotne... tak było niestety zawsze - czy kiedyś Polacy zmądrzeją i pojmą że liczy się PRZYSZŁOŚĆ a nie dłubanie w już całkowicie nieistotnych zaszłościach?? Czy kiedyś zaczniemy robić coś dla następnych pokoleń zamiast ujadać jak psy do naszych dziadów?? Opamiętajcie się - przyglądnijcie się Jaśnie otumanionemu Prezydentowi - mały faszyzujący gad, który tylko by wszystko rozliczał, i nic więcej nie robił!

Ja rozumiem, można mieć kompleksy, że przez jakiś patałachów i przestępców jesteśmy w ogonie świata, ale zmiłowania opluwając ich i wykrzykując jakieś komunały nie pchniemy Polski ani na milimetr do przodu! a do tego każdy myślący człowiek widząc krzykacza z politowaniem popuka się po czole.

Oczywiście, jak lubisz rozgrzebywać groby i sądzić umrzyków - bo dla polityki to są już zimne trupy - to sobie rozgrzebuj, tylko rób to cichutko i potem ładnie zasyp mogiłkę, żeby ludzi nie budzić po nocach, a nad ranem żeby nikt nie wpadł do grobka, ale jak mi przed oknami będzie przechodzić tłum idiotów żądających krzykami rozliczeń to na prawdę zastanowię się, czy nie podarować im mołotowa :/ A - i rób to za swoje, bo jak swoją akcją spowodujesz jakiekolwiek straty, to jako ten jedyny sprawiedliwy musisz oddać ludziskom to co stracili... tak - ten kawałek podatków który pójdzie na zrywanie twoich podatków też...
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mighn napisał:
I to gubi Polskę, zajadłość i zaciekła walka o sprawy całkowicie nieistotne... tak było niestety zawsze - czy kiedyś Polacy zmądrzeją i pojmą że liczy się PRZYSZŁOŚĆ a nie dłubanie w już całkowicie nieistotnych zaszłościach?? Czy kiedyś zaczniemy robić coś dla następnych pokoleń zamiast ujadać jak psy do naszych dziadów?? Opamiętajcie się - przyglądnijcie się Jaśnie otumanionemu Prezydentowi - mały faszyzujący gad, który tylko by wszystko rozliczał, i nic więcej nie robił!

Ja rozumiem, można mieć kompleksy, że przez jakiś patałachów i przestępców jesteśmy w ogonie świata, ale zmiłowania opluwając ich i wykrzykując jakieś komunały nie pchniemy Polski ani na milimetr do przodu! a do tego każdy myślący człowiek widząc krzykacza z politowaniem popuka się po czole.

Oczywiście, jak lubisz rozgrzebywać groby i sądzić umrzyków - bo dla polityki to są już zimne trupy - to sobie rozgrzebuj, tylko rób to cichutko i potem ładnie zasyp mogiłkę, żeby ludzi nie budzić po nocach, a nad ranem żeby nikt nie wpadł do grobka, ale jak mi przed oknami będzie przechodzić tłum idiotów żądających krzykami rozliczeń to na prawdę zastanowię się, czy nie podarować im mołotowa :/ A - i rób to za swoje, bo jak swoją akcją spowodujesz jakiekolwiek straty, to jako ten jedyny sprawiedliwy musisz oddać ludziskom to co stracili... tak - ten kawałek podatków który pójdzie na zrywanie twoich podatków też...


Nie smuć mi tu głodnymi tekstami o zagubieniu i o polskiej zawzietości . Widzę że popierasz pewną opcję lansowaną w mediach głównego nurtu , wszystko oddzielic kreską , zapomnięć i zacząć legalnie w " wolnej " Polsce krasć .
Ci co nie znają historii nie powiini wypowiadać się na temat naszej przyszłości .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:08, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 4 lat z mediami polskimi jakiegokolwiek nurtu nie mam nic wspólnego - na WP/Onet itp nie zaglądam, a do reszty mediów nie mam dostępu. Historie znam całkiem dobrze - i właśnie to do czego namawiasz w rzeczonej wałkowane już było wiele razy, z zawsze bardzo bolesnym skutkiem. No ale Polak i przed, i po szkodzie głupi Sad którym to stwierdzeniem wyłączam się z tego wątku - jest bez sensu.
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mighn napisał:
I to gubi Polskę, zajadłość i zaciekła walka o sprawy całkowicie nieistotne... tak było niestety zawsze - czy kiedyś Polacy zmądrzeją i pojmą że liczy się PRZYSZŁOŚĆ a nie dłubanie w już całkowicie nieistotnych zaszłościach?? Czy kiedyś zaczniemy robić coś dla następnych pokoleń zamiast ujadać jak psy do naszych dziadów?? Opamiętajcie się - przyglądnijcie się Jaśnie otumanionemu Prezydentowi - mały faszyzujący gad, który tylko by wszystko rozliczał, i nic więcej nie robił!


Jak chcesz budować PRZYSZŁOŚĆ nie rozumiejąc przeszłości?
Kilka przykładów z tych co budowali przyszłość bez rozliczenia się z przeszłością:

- były prezydent Lech Wałęa, nagle zaczoł wspierać lewą nogę, przy okazji pozwalając na rozkradanie polskiego majątku, dlaczego to robił? teraz po latach okazuje się, że miel go w garści bo jest uwikłany w najróżniejsze dziwne sprawy z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych

- były minister spraw zagranicznych w rządzie Mazowieckiego, negocjował traktat polsko-niemiecki i jak go wynegocjował? Niemcy znali jego słabości związane z jego preferencjami seksualnymi

- ks. profesor Michał Czajkowski - pracował na rzecz "pojednania" polsko-żydowskiego i różne dziwne rzeczy wynegocjował, dopóki nie okazało się że pracował dla SB

- dziennikarze, popatrz jak wymieniają stołki pomiędzy konkurującymi, podobno, stacjami i wszędzie trwają na posterunku

I tak można pewnie wymieniać godzinami. Nie chodzi o rozliczenie przeszłości w taki sposób żeby ich sadzać do kryminału, chodzi o to żeby Ci ludzie nie decydowali o Twojej PRZYSZŁOŚCI. A jak ich inaczej tego pozbawić, jak nie przez opublikowanie teczek, aby nikt ich nie mógł dłużej tym gównem szantażować.

Mighn napisał:

Ja rozumiem, można mieć kompleksy, że przez jakiś patałachów i przestępców jesteśmy w ogonie świata, ale zmiłowania opluwając ich i wykrzykując jakieś komunały nie pchniemy Polski ani na milimetr do przodu! a do tego każdy myślący człowiek widząc krzykacza z politowaniem popuka się po czole.


też mi popychanie do przodu, gdy ciągnie się za nami kupa gówna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:38, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mighn napisał:
Od 4 lat z mediami polskimi jakiegokolwiek nurtu nie mam nic wspólnego - na WP/Onet itp nie zaglądam, a do reszty mediów nie mam dostępu. Historie znam całkiem dobrze - i właśnie to do czego namawiasz w rzeczonej wałkowane już było wiele razy, z zawsze bardzo bolesnym skutkiem. No ale Polak i przed, i po szkodzie głupi Sad którym to stwierdzeniem wyłączam się z tego wątku - jest bez sensu.


Nie tłumacz sie , bo tlumaczą się tylko winni. Skoro dla ciebie droga do sprawiedliwości to głupota to moze i dobrze , że nie bedziesz się wypowiadał. Wiesz ja na przykład nie wypowiadam się na sprawy o których nie mam pojęcia , może i ty bys z tego skorzystał .
Co wogóle miałes na mysli pisząc że historię znasz całkiem dobrze. Według mnie jest odwrotnie , albo jestes ignorantem .
Moze należysz do osób które uważają że gdybyśmy nie mieli konstytucji 3 maja to by nie było zaborów i 123 lat niewoli i było by super .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:01, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh - o konstytucji i moim zdaniu na jej temat się wypowiem...

Konstytucja 3 maja była jednym z najważniejszych i najbardziej przełomowych wydarzeń w całej naszej historii, jej znaczenie można porównywać chyba tylko i wyłącznie do genialnego posunięcia zakończonego przyjęciem chrztu od Czech a nie od Cesarstwa Niemieckiego. Uchwalając konstytucję Polska - było nie było jeden z największych agresorów ówczesnej Europy była słaba, coraz słabsza, Konstytucja dawała nam szanse na wzmocnienie kraju i uniknięcie zaborów - wręcz patrząc na to z perspektywy czasu, była naszą jedyną nadzieją, niestety wieloletnie kłótnie Braci Szlacheckiej w tym - czego w obecnym wątku pomijać nie można bogate i długotrwałe rozliczanie wszystkich zaszłości i zdrad doprowadziły do uchwalenia Konstytucji zbyt późno - możliwe że w jakimś stopniu przyśpieszył ten fakt same zabory, ale na pewno nie był ich powodem, natomiast fakt że konstytucja nie powstała na czas zdecydowanie przyczynił się do tego, że nie byliśmy w stanie się przed zaborami obronić.

Więc rozliczajcie dalej dziadków komunistów, zamiast wyrywać młode chwasty które rosną dzisiaj, zajmujcie się historią, zamiast dbać o wolną przyszłość.
A w tym czasie jak wy będziecie pikietować bezzębnych staruszków, nowe pokolenie bandytów spokojnie zajmie się rozwaleniem wszystkiego tego, co jeszcze zostało - a jak się teraz oglądniecie od waszej zemsty na dziadach to może zobaczycie że ich następcy cieszą się z waszych bezsensownych pokrzykiwań i bezkarnie robią swoje.

Człowiek uczy się podobno na błędach i na Historii - lecz Polak jak od dawna wiadomo jest ponad to, i ani na jednym, ani na drugim nigdy niczego się nie nauczył.

EOT.
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czytałeś uwaznie moich postów , zajmiemy się i młodszymi komuchami , a pózniej neoliberalnymi złodziejami , wszystko w swoim czasie .
Wracając do sądzenia mozna i po 65 latach skazac człowieka za zbrodnie :

Oficer Wehrmachtu skazany na dożywocie

Sąd w Monachium skazał 90-letniego oficera Wehrmachtu na karę dożywocia. Josef Scheungraber został osądzony za zbrodnie wojenne popełnione we Włoszech

Scheungraber odpowiedział za wydanie rozkazu zabicia cywilów we wsi Falzano di Cortona, niedaleko toskańskiego miasta Arezzo, w czerwcu 1944 r., jako odwet za śmierć dwóch niemieckich żołnierzy. Dowodził wtedy 818. batalionem piechoty górskiej, który stacjonował we Włoszech.

Jak relacjonowali świadkowie masakry, niemieccy żołnierze zastrzelili najpierw cztery osoby, przypadkowo napotkane na ulicy. Potem zgromadzili 10 mężczyzn na rynku miejscowości i ustawili ich pod ścianą. Wysadzili w powietrze kościół, plebanię, most i budynki gospodarcze. Po kilku godzinach mężczyzn wpędzono do zagrody, którą także wysadzono w powietrze. Gruzy budynku żołnierze ostrzelali z karabinów maszynowych.

We wrześniu 2006 roku wojskowy sąd w La Spezia we Włoszech osądził byłego oficera Wehrmachtu zaocznie i skazał go na dożywocie. Następnie monachijska prokuratura - na podstawie zeznań naocznego świadka masakry - oskarżyła Scheungrabera o brutalny mord popełniony z niskich pobudek.

Wyrok monachijskiego sądu, zgodny z tym, co wnioskowała prokuratura, powitano oklaskami. Na sali sądowej były m.in. rodziny ofiar Scheungrabera. Obrona wnioskowała o uniewinnienie, a oskarżony nie przyznał się do winy. Twierdził, że w ogóle nie wiedział o masakrze w Falzano.

Jak podkreślają komentatorzy, jest to być może ostatni w Niemczech proces w sprawie nazistowskich zbrodni, popełnionych przed ponad 60 laty.

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/s.....ie,42278,1

Można i tak , ale ja po prostu nie wierze w nasze sądownictwo
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:01, 11 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozliczać.
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W AK byla komorka przeznaczona do zabijania konfidentow i oprawcow. Wendetta- to chyba jest jedyna droga. Jak ma na rekach krew, to musi zginac..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mighn




Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 145
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IRA albo ETA też "rozliczają" - i to na bieżąco, i może powiesz że tego chcesz dla Polski??
Pomyśl czasem dwa razy zanim wypalisz z takim pomysłem...
_________________
Opowiedz znajomym, nie daj się systemowi!
Jeżeli 1000 ludzi uzna cię za wariata a 1 osoba uwierzy to odniosłeś sukces!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:12, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możemy więc nieco pospekulować... Trzeba przypuścić zmasowany atak na archiwum IPN przy Kłobudzkiej zabierając wszystkie akta (co jest fizycznie niemożliwe ze względu na ich ilość). Powołać ok. 10000 społecznych sądów polowych z "lotnym" plutonem egzekucyjnym. Wyrok odczytany w domu i czapa. Nie potrzeba redukcji populacji. W Polsce tym tylko sposobem odpadłoby na wstępie ok. 300000 istnień uznawanych za ludzkie. Wszystko wydaje się proste, lecz analiza akt IPN jest pracą niezwykle żmudną. To nie jest tak, że otwierasz teczkę i masz tam wszystko napisane o danym delikwencie. Taka teczka odwołuje się do tysiąca innych utworzonych w danym przedziale czasu operacyjnego. Odwołania nie są imienne, lecz po pseudonimach, co jeszcze bardziej komplikuje cały proces weryfikacji. Akcja plakatowania jest niezła, ale wyłącznie w wypadku mocnych dowodów na treść opublikowaną na ulotce. No,... Chyba że ma to być rodzaj elementu rozbudzenia społeczeństwa, ale w takiej sytuacji należałoby działać w konspiracji, o chęć przystąpienia do której raczej nie podejrzewam nikogo z uczestników forum. Może kilka osób... Może...
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:59, 31 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
mamy spieprzonych kilka lat,


aktualnie mamy spieprzonych 20 lat. chyba ze masz w rodzinie ubeka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:52, 31 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak chce tego dla Polski. Powtarzam. Zabijac tych, ktorzy maja krew na rekach tzn. tych co strzelali i kazali strzelac. Jak milicjant przywalil komus pala, to nie nalezy go zabijac, a skopac lub cos w ten desen. Odplacac rowno na miare "zaslug". Skurwiele, co byli sedziami w latach '50 maja tak samo krew na rekach. Teraz sa szanowanymi obywatelami, czesto mieszkajac daleko od miejsca bylej pracy. Sa na wszystko dokumenty. Ogladalem prograo Fieldorfie Nilu. Zabili go sedziowie (sami zydzi z polskimi nazwiskami). Jeden kolo sie wypowiedzial: w 1990 wszystkie wyroki stalinowskie (polityczne) anulowano jako bezprawne, a skazanych oczyszczono. Logicznym skutkiem tez decyzji bylo wszczecie postepowan przeciwko sedziom. Niestety nikt tego nie zrobil. Zajebanie takiego smierdziela to gest symboliczny, taka honorowa wendetta dla ludzi, ktorych zabito jak chore zwierzeta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:32, 04 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie najdotkliwsza kara dla takiego np. sędziego jest ujawnienie tego co zrobił w jego dzisiejszym środowisku - tak, żeby każdy kto widzi go na codzień wiedział co zrobił ten bandyta.

Wtedy straci szacunek i bedzie musiał się tłumaczyć, a o byciu autorytetem może zapomnieć.
Gdybym znał taki przypadek w swoim otoczeniu przestałbym mu "podawać rękę" - chyba, że okazałoby się, że odpokutował za to co zrobił naprawiając wyrzadzone krzywdy (np. pomaga ludziom, którzy przez niego byli represjonowani tak, że mu to wybaczyli i są jego przyjaciółmi - ale nie łudźmy się takich przypadków raczej nie ma).

Rozpowszechniłbym wiedzę o takim, żeby inni też wiedzieli z kim mają do czynienia.
_________________
We wszystkim trzeba mieć umiar ... nawet w umiarze.

Za niezgodność poglądów i działań z własnymi Bimi zmniejsza limity.

Na szczęście kary ta są mniej dotkliwe niż za to samo 30 lat temu.

Pozdrowienia dla oficera prowadzącego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:36, 06 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest tez dotkliwe, ale tylko dla kogos kto ma sumienie i jakotaka godnosc. Wiekszosc tych skurwieli nie zaluje tego co robili. Zwykle bydlo i tak nalezy z nimi pojechac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak rozliczyć komunistów
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile