W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Korea Północna - dokument   
Podobne tematy
Korea Północna przeprowadziła próbę atomową165
Korea Północna2
Korea Północna testuje super-EMP5
Pokaz wszystkie podobne tematy (9)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 37248
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8566
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 04 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To pierwszy jawny bunt w Korei Północnej

W komunistycznym skansenie Korei Północnej wydarzyło się coś bez precedensu. Ludzie gnębieni przez Kim Dzong Ila, a wcześniej jego ojca Kim Ir Sena, podnieśli bunt. Na znak protestu spalili północnokoreańskie banknoty. Pojawiły się też hasła wymierzone w Umiłowanego Przywódcę.

Protest dotyczył planowanej przez komunistyczny rząd reformie walutowej - informuje poświęcony tematyce północnokoreańskiej południowokoreański internetowy serwis informacyjny Daily NK.

Serwis powołał się na anonimowego Północnego Koreańczyka, według którego uważane obecnie za bezwartościowe banknoty palono w dwóch różnych punktach Hamhyngu - drugiego największego miasta Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

W ramach reformy 100 starych wonów wymienianych jest na 1 nowy, ale na razie tylko do kwoty 100 tys. starych wonów na gospodarstwo domowe oraz dodatkowo po 50 tys. na jednego członka rodziny. Pozostałe pieniądze mają być deponowane w państwowych bankach.

Informator Daily NK powiedział, że na uczelni w Hamhyngu pojawiły się napisy na ścianach i ulotki, skierowane przeciwko północnokoreańskiemu przywódcy Kim Dzong Ilowi - co jest ewenementem w państwie, stanowiącym najsurowszą na kuli ziemskiej dyktaturę totalitarną.

Jak pisze agencja Associated Press, celem najbardziej drastycznej od 50 lat wymiany północnokoreańskich pieniędzy jest zdławienie gwałtownej inflacji oraz ograniczenie dochodów rozwijającego się handlu ulicznego.

http://www.dziennik.pl/swiat/article4977.....ocnej.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:51, 05 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie żebym bronił kogokolwiek ale ten artykuł który zapodawszy ma bardzo wiarygodne źródło:
Cytat:

Serwis powołał się na anonimowego Północnego Koreańczyka, według którego uważane obecnie za bezwartościowe banknoty palono w dwóch różnych punktach Hamhyngu - drugiego największego miasta Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.


A całość ukazała się na równie niezależnym serwisie internetowym (nawet nie TV, radio czy papier) serwisie:
Cytat:

... informuje poświęcony tematyce północnokoreańskiej południowokoreański internetowy serwis informacyjny Daily NK.


Przeszukałem SKY news, BBC i nic, jedyne co znalazłem z ostatnich dni o Północnej Korei to to, że sprzedają dżinsy do Szwecji:) Które w Szwecji kosztują ok 120 funtów! Są w kolorze czarnym, bo niebieski dla Północnej Kori kojarzy się z USA, tak jak dla PiS-u i PO czerwony z komunąSmile))

Link do tekstu:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/8392608.stm
Przy czym są tam nazwiska, nie ma "powoływania się na anonimowego informatora"Smile

A swoją droga to ciekawe zjawisko socjologiczne, jeśli anonimowy informator powiedział by, że nie było samolotów na 11/09 to nikt w to nie uwierzy, ale anonimowy informator z Północnej Korei w Polsce jest źródłem prawdy i dogmatówSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:11, 09 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

26 aktualnych zdjęć ze stolicy Korei Północnej. Komentarz pozostawiam wam. Ale pusto tak jakoś... sztucznie.

http://cavemancircus.com/2009/12/03/26-pictures-from-pyongyang-north-korea/















































Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C0LD F34R napisał:
26 aktualnych zdjęć ze stolicy Korei Północnej. Komentarz pozostawiam wam. Ale pusto tak jakoś... sztucznie.


Nie żebym się czepiał ale...
Na grudniowe czy nawet październikowe-listopadowe to mi te fotki nie wyglądająSmile
Pomijam te zrobione w pomieszczeniach czy metrze (swoją drogą ta stacja metra to jak dzieło sztuki:)) oraz nocne bo nie widać.
Poza zdjęciem nr. (od góry)
4 i 12
reszta został wykonana w sezonie letnim lub wiosennym. O czym świadczy zieleń na drzewach. Korea Północna to mniej więcej podobna "wysokość" na północ jak Polska więc podobne pory roku. Patrząc na Google Earth obecnie jest tam ok 0 do -1st Celsjusza (09-12-2009).
Aczkolwiek zdjęcia są OK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupełnie jak Warszawa w latach 80. Ładnie Smile. Podoba mi się.
To lotnisko... normalnie Okęcie 2 Very Happy.
A co do klimatu. Tak oni mają tam 4 pory roku i góry w większej części kraju sięgające 2600 m, czyli ala Tatry, tylko o większej powierzchni. Góry - surowszy klimat zimowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C0LD F34R




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:00, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem aktualne co nie znaczy, że fotki pochodzą z wczoraj... Smile

No nie da się zaprzeczyć, że ładnie tam. Ale odnoszę wrażenie, że to co ładne, nie jest dostępne dla szarego obywatela. Według mnie to wszystko wygląda na takie... nie używane.

ps wlaśnie skumałem, że są 24 zdjęcia, nie 26 Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C0LD F34R napisał:
Napisałem aktualne co nie znaczy, że fotki pochodzą z wczoraj... Smile


spoko, tak się tylko zasugerowałem:)

Cytat:

No nie da się zaprzeczyć, że ładnie tam. Ale odnoszę wrażenie, że to co ładne, nie jest dostępne dla szarego obywatela. Według mnie to wszystko wygląda na takie... nie używane.


Niekoniecznie.
Być może sprawą decydującą jest cena. A nie pochodzenie...
Za PRL-u tez były super luksusowe hotele w których przebywali głównie gości z zagranicy (dla nich były to grosze) ale i rodaków nie brakowałoSmile zwłaszcza pod koniec lat 70-siątych i przez całe 80-siąte kiedy to "pożyczki gierka" rozwinąwszy prywatne biznesy (badylarze przesiadywali w takowych) jak sądzę, to samo jest w Korei Północnej. Był bym nawet skłonny stwierdzić lepiej:) Znając sytuację mieszkaniową w Korei Północnej...
Korea Północna wbrew wszystkim wcale nie jest zamknięta za murem. To media "zachodnie" zamknęły Koreę Północna za żelazna kurtyną. Pamiętajcie też, że na Koreę Północną są nałożone sankcje, jeśli ich by nie było, kto wie czy Korea Północna nie była by znacznie dalej w rozwoju od sąsiada z południa.
Absolutnie nie twierdzę, że tam jest raj, ale z pewnością nie jest tam gorzej niż w obecnej Polsce...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:39, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba też zwrócić uwagę na to o której godzinie zdjęcia w sklepach były robione. Dzisiaj nawet w sklepach osiedlowych możesz przez godzine takie zdjęcia robić, bo nie ma ruchu. Może się okazać, że w godzinach wieczornych takie sklepy są oblegane, albo są kolejki rano jak za PRLu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goral_ napisał:
Koreę Północną są nałożone sankcje, jeśli ich by nie było, kto wie czy Korea Północna nie była by znacznie dalej w rozwoju od sąsiada z południa.

Zbyt pochopnie wyciągasz wnioski.Jakikolwiek reżim który narzuca światopogląd ideologiczny czy też moralny nie jest dobry bo niszczy indywidualną wolność jednostki,jaka by ona nie była.Jednocześnie nie twierdzę ,że zachód jest super ale musisz wiedziec ze doskonalenie systemu politycznego odbywa sie wraz z uplywem czasu.Może i obecny stan naszej demokracji dałoby sie ulepszyć ale jak na razie jest ona jedyną alternatywą i nie ma innej koncepcji.Tak samo jak w szkole.Nie przejdziesz z pierwszej klasy do czwartej.Tylko idziesz najpierw do drugiej i trzeciej.Taka kolej rzeczy.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:31, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro_klb napisał:
Jednocześnie nie twierdzę ,że zachód jest super ale musisz wiedziec ze doskonalenie systemu politycznego odbywa sie wraz z uplywem czasu.

System się sam nie doskonali tylko ludzie u szczytu władzy doskonalą swoje sposoby rządzenia pisząc ustawy pod siebie, ukrywają coraz lepiej swoje przekręty i zniewalają jednocześnie tych na dole, osłaniając się prokuratorami, policją itd..
Cytat:

Może i obecny stan naszej demokracji dałoby sie ulepszyć ale jak na razie jest ona jedyną alternatywą i nie ma innej koncepcji.Tak samo jak w szkole..


Jesteś ofiarą propagandy mediów. To rządzący dzisiaj ci to wmówili, że nie ma innej alternatywy i ty w to uwierzyłeś. Przecież to jest w ich interesie. Że ty nie znasz innej alternatywy to wcale nie znaczy, że jej nie ma.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostrozny napisał:
Jesteś ofiarą propagandy mediów. To rządzący dzisiaj ci to wmówili, że nie ma innej alternatywy i ty w to uwierzyłeś. Przecież to jest w ich interesie.

Gdybym jeszcze oglądał telewizje to rozumiem Wink
Problem polega na tym ,że alternatywa indywidualna ni jak ma się do alternatywy grupowej.Możesz zmienić swój świat ale jako jednostka trudno byłoby Ci zmienić światopogląd innych.System powstał na bazie grupowej akceptacji,a to czy kreowanie czy może przeobrażenie systemu wśrod tych którzy mieli ku temu zasoby( pieniądze) służył ich interesom to już inna kwestia.
Cytat:
Że ty nie znasz innej alternatywy to wcale nie znaczy, że jej nie ma.

Prawda,ale nie oceniaj mnie w kwestii znajomości alternatywy obecnego stanu rzeczy!Opisałem to w stosunku do obecnych reżimów systemowych a jak wiesz większość jest opcjonalnie za demokracją.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro_klb napisał:
a jak wiesz większość jest opcjonalnie za demokracją.


Demokracją ale jaką? Nie ma jednej demokracji. W Iraku też się wprowadza demokrację. Czy my żyjemy w kraju demokratycznym? Jedyne co nam pozostało z demokracji to możliwość fikcyjnego głosowania co kilka lat. Gdyby pominąć to głosowanie to można powiedzieć, że w Korei Północnej też jest demokracja. Nas się zniewala innymi sposobami tzw. demokratycznymi, ale efekt końcowy będzie taki sam.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:59, 10 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostrożny napisał:
Demokracją ale jaką?

Demokracją reprezentacyjną.Raz na 4 lata idziesz na wybory i masz wpływ na to kto zostanie wybrany.A kandydaci dostępni na listach wyborczych wchodzą w określone struktury partyjne.Na poziomie lokalnym kandydaci w jakiś sposób są związani ze swoim lokalnym społeczeństwem ,jednak na poziomie ogólnokrajowym lista kandydatów wynika z określonych relacji pomiędzy aktywnymi podmiotami polityki, którzy wzajemnie kreują swoją obecność w tej strukturze partyjnej.
Cytat:
Gdyby pominąć to głosowanie to można powiedzieć, że w Korei Północnej też jest demokracja.

Właśnie ta różnica odróżnia Koreę od większości państw reszty świata,choć z drugiej strony wybieramy ludzi którzy zostali nam wyznaczeni.Taki teatrzyk w którym określone osobistości wymieniają się stanowiskami mającymi uzmysłowić nam sens wyborów.
Cytat:
Nas się zniewala innymi sposobami tzw. demokratycznymi, ale efekt końcowy będzie taki sam.

To nie jest zniewolenie to po prostu system który był efektem konsensusu grup które wcześniej wpływały na politykę a tymi którzy nic nie posiadali żadnego wpływu.Z drugiej strony ile mamy jako tako demokrację?? Mówiąc ogólnie to jest to około 100 lat.Co to jest w porównaniu do tysięcy lat które znamy.Nic. Spokojnie, zmiany ewolucyjne nie rewolucyjne.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:22, 11 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro_klb napisał:
Mówiąc ogólnie to jest to około 100 lat.Co to jest w porównaniu do tysięcy lat które znamy.Nic. Spokojnie, zmiany ewolucyjne nie rewolucyjne.


Jednym słowem uważasz, że wszystko idzie w dobrym kierunku i nie widzisz niewidzialnych krat, którymi nas się otacza.
Ja ci mówię, że efekt końcowy będzie taki sam jak w innych systemach, które upadły. Może tylko na pogrzebie będą inaczej grali. Im dłużej to będzie trwało tym upadek będzie bardziej bolesny.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:12, 11 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostrożny napisał:
Jednym słowem uważasz, że wszystko idzie w dobrym kierunku i nie widzisz niewidzialnych krat, którymi nas się otacza.

Nie powiedziałem ,ze idzie w dobrym kierunku.Ja twierdze a priori ,że życie ludzkie nie kończy się śmiercią mojego ciała fizycznego i byciu w jednym ciele raz na zawsze.Niewidzialne karty zawsze będą, bo zawsze istnieją interesy określonych grup/elit.Uwierz mi ,że samym rozważaniem o tym ,że system jest zły, wyzyskujący, nieodpowiedni niczego nie zmienisz.Możesz w pewnym stopniu uświadomić ale nie prosto jest zmienić.Nie twierdzę,że nie jest to możliwe ale sposób wykonania niewiarygodnie trudny i skomplikowany a nade wszystko wymagający zrozumienia.Uwierz mi ,że Ci którzy sa u władzy uważają masy(bo tak nas określają) za ciemne ,którymi trzeba kierować!
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 19 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Informator Daily NK powiedział, że na uczelni w Hamhyngu pojawiły się napisy na ścianach i ulotki, skierowane przeciwko północnokoreańskiemu przywódcy Kim Dzong Ilowi - co jest ewenementem w państwie, stanowiącym najsurowszą na kuli ziemskiej dyktaturę totalitarną.

A dlaczego ty, @Ordel ,(razem z tym informatorem Daily NK ) tak nastajesz na tą Koreę Północną ? Ja wiedzę że albo nie rozumiesz podstawowych spraw ,albo masz globalistyczne zapędy.Każdy inteligentny i przyzwoity człowiek powinien (w osiągalny dla siebie sposób), wspierać Phenian .Korea Północna jest jak piszesz ewenementem - i sława bogu że jest.Niech będzie jak najdłużej.@ Ordel ! łapy precz od Korei Północnej!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 22:07, 27 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie wiadomo o KRL-D. Wiemy tyle ile uciekinierzy powiedzą.

Skoro jest tam tak dobrze to czemu ludziom nie wydadzą paszportów by mogli zobaczyć slumsy zachodu? Przecież wrócą...ewentualnie ostatni zgasza światło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 28 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wunderwaffel napisał:
Nic nie wiadomo o KRL-D

Jak to nie wiadomo ? Wiadomo .Od czasu kultowych filmów Andrzeja Fidyka - wiadomo.Dzięki twórczości tego wybitnego polskiego dokumentalisty, każdy może się dowiedzieć że Korea Pólnocna ("Defilada" ) i Iran ( "Sen Staszka w Teheranie" ) są piekłem na ziemi
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 21 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral i JA nawet jakby na wlasne oczy widzieli koreanska biede i chujnie, to uznali by to za sukces w stylu "nie ma co jesc... no, ale przynajmniej nie maja nadwagi". Tepi albo chorzy ew. jedno i drugie.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:09, 22 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld dla pszeka nie jesteś wystarczajaco "inteligentny" zawsze w swoich wypowiedziach to podkreśla, jeśli ktoś waży się mieć odmienną opinię. Korea Północna jest idealnym miejscem dla nieludzkich eksperymentów p.e.1984, gdyby się postarał może by zrobił karierę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:31, 23 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
goral i JA nawet jakby na wlasne oczy widzieli koreanska biede i chujnie, to uznali by to za sukces w stylu "nie ma co jesc... no, ale przynajmniej nie maja nadwagi". Tepi albo chorzy ew. jedno i drugie.


A skąd wiesz, że tam jest bieda i nie ma co jeść?
Dokumenty które wyciekły do Wikileaks mówią zgoła co innego. Owszem raju tam nie ma, ale ludzie do głodnych czy zamęczonych nie należą. W ostatnich latach bardzo wysoko skoczyły pobory z mniej niż dolara na miesiąc do ok. 25-30 dolarów. Z informacji wikileaks wynika, że dolary można kupować w Korei Północnej bez najmniejszego problemu w bankach - ile chcesz.
Dokumenty te przedstawiają KRL-D jako jeden z najszybciej rozwijających się gospodarczo krajów tamtego rejonu. Jak do tego dodasz, fakt, że każda rodzina w KRL-D dostaje mieszkanie za darmo za które nic nie płaci (poza jakimiś opłatami typu śmieci itd), tanią żywność, bardzo tania lub dla większości darmową komunikację, szkolnictwo darmowe, jak i służbę zdrowia (ta ponoć jest fatalna) to obraz życia przeciętnego Koreańczyka z północny już tak źle nie wygląda, zwłaszcza, że na kapitalistycznym Tajwanie ludzie pracują za m,niej niż dolara dziennie bez żadnego dodatkowego benefitu. Jakoś nie widzę o tym wzmianek w prasie czy mediach zachodnich!
Odsyłam do wikileaks.
ps.
Za słuchanie radia z północy lub oglądanie TV w Korei południowej grozi 2 lata wiezienia. Też media o tym nie wspominają?
W Korei Północnej retransmitowane są dwa kanały telewizyjne z południa. Oraz można oglądać TV Satelitarną Południa. Tak nikt tego nie zabrania. Nie mówiąc o radiu.
Zresztą gdyby nie USA i Japonia dawno już doszło by do zjednoczenia obu Korei. Jednak USA i Japonii to nie rękę.
Zmarły prezydent Korei Północnej Miał bardzo ciekawy program zjednoczenia z pozostawieniem obu systemów równolegle, coś jak Hong Kong. Jednak USA to stanowczo odrzuciły bez podania przyczyny.

ps.2 Do KRL-D nie wyemigrujesz. Ich konstytucja stanowi, że tylko Koreańczycy mogą korzystać z dobrodziejstwa kraju. Są oczywiście wyjątki ale to naprawdę wyjątki.

ps.3 Od kilku lat działają w Korei Północnej wolne obszary biznesowe, gdzie każda firma zachodnia może założyć filię i produkować na bardzo preferencyjnych zasadach. Mimo, iż tego nie napiszą w prasie czy nie powiedzą w TV sporo firm z UE tam działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:46, 23 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wszyscy wiedzą, że Korea jest przedzielona wielkim murem na 38 równoleżniku. Mur ten wybudowały Stany Zjednoczone Ameryki Północnej po zakończeniu Wojny Koreańskiej.

Mur ten jest setki razy potężniejszy od tego jaki istniał w Berlinie i dzieli koreańskie rodziny, braci, rodziców...

Taka sytuacja ma miejsce ze względu na dominację USA nad Południową Koreą, USA trzyma na południu 40 000 swoich żołnierzy co skutecznie uniemożliwia zjednoczenie narodu!

Korea jest niezależnym i suwerennym państwem, jednak Południe ciągle jest kontrolowane przez imperialistyczne interesy i amerykańską klikę. Jeśli jakiś Koreańczyk z Południa chciałby odwiedzić Północną Koreę przekraczając mur zostałby natychmiast zabity przez amerykańskich żołnierzy. Na Południu obowiązuje "Ustawa o bezpieczeństwie państwa" na mocy, której każdy obywatel, który rozmawia lub czyta nt. Północy podlega karze ograniczenia wolności, a nawet śmierci. Każdy obywatel Południa, który zgłosi chęć odwiedzenia Północy jest z góry - na mocy w/w ustawy - traktowany jak przestępca!

Od końca wojny największym marzeniem Wielkiego Wodza Kim Ir Sena oraz Umiłowanego Wodza Kim Dzong Ila jest zjednoczenie koreańskich rodzin.

http://krld.pl/krld/zjednoczenie

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 27 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ma byc zart, czy na serio chcesz sie poslugiwac stronka KRLD w dyskusji? goral Nie widze nic dziwnego w inwestowaniu. Sa pewnie tansi i lepiej wytresowani niz chinczycy, a kraj potrzebuje dewiz na zakup najpotrzebniejszych towarow. Za wony nic nie kupia. To samo bylo w PRL. Twoj p.s.2 rozjebal mi wory. Poplakalem sie.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:36, 28 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
To ma byc zart, czy na serio chcesz sie poslugiwac stronka KRLD w dyskusji?


Dlaczego sądzisz, że Południowo Koreańskie będą lepsze?
W czym są bardziej wiarygodniejsze od Północno Koreańskich?
Możesz mi powiedzieć co złego jest w informacjach oficjalnych KRLD a co dobrego w informacjach oficjalnych Południa in USA?

Cytat:

goral Nie widze nic dziwnego w inwestowaniu. Sa pewnie tansi i lepiej wytresowani niz chinczycy, a kraj potrzebuje dewiz na zakup najpotrzebniejszych towarow. Za wony nic nie kupia. To samo bylo w PRL.


Potrzebują nie potrzebują. Korea Północna jest obecnie praktycznie samowystarczalna pod względem wyżywienia, mają potężne braki energetyczne, i wcale nie musi być tak, że potrzebują dewiz za które i tak pewnie niewiele kupią bo USA nałożyło sankcje na Północną Korę, więc żaden kraj słabszy od USA nie może z Koreą handlować. Pozostają Chiny i Rosja. Z Chinami Korea Północna ma umowy barterowe, do których dewiz nie potrzebuje, Korea w zamian za paliwo udostępnia ileś tam ton połowów na swoich wodach terytorialnych chinom.
PRL nie ma tu porównania, inne położenie geograficzne inna kultura. PRL nie był objęty embargiem poza okresem grudzień 1981 do 1989.

Cytat:
Twoj p.s.2 rozjebal mi wory. Poplakalem sie.


Ależ ci wolno. Szkoda, że nie popłakałeś się co do ps.1 Bo się okazuje, że Korea Południowa wcale taką ostoją wolności nie jest... i ma bardziej zaostrzone rygory niż na północy. Czyżby się bali wolności słowa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:36, 28 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
35-letnia Hwang Hye-ro z jednej z organizacji koreańskich we Francji chciała oddać hołd Kim Dzong Ilowi. [b]Według prawa nie mogła udać się do Korei Północnej bez zgody władz Korei Południowej, której jest obywatelką. Teraz zostanie oskarżona o naruszenie prawa. Działacze organizacji popierających reżim północnokoreański, często chcą stawiać pomniki w Korei Południowej, albo oddawać hołd przywódcom KRLD w inny sposób. Policja i prokuratura starają się z tym walczyć, a ludzie oskarżeni o naruszenie prawa dotyczącego bezpieczeństwa narodowego stawiani są przed sądem. Korea Południowa nie zgodziła się na prywatne wizyty obywateli w Korei Północnej po śmierci Kim Dzong Ila.[/b]

http://northkorea.pl/index.php/2011/12/2.....zed-sadem/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Korea Północna - dokument
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile