W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Korea Północna - dokument   
Podobne tematy
Korea Północna przeprowadziła próbę atomową165
Korea Północna2
Korea Północna testuje super-EMP5
Pokaz wszystkie podobne tematy (9)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 37262
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
5k18a




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 31 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iaro napisał:
Cytat:
Embarga nie mają tu nic do rzeczy, bo nawet pomoc humanitarna nie trafia do potrzebujących...
No tu się do końca nie zgodzę, bo jednak embarga wszelakiego rodzaju zepsuły już gospodarkę np. Kuby. Ale prawdą jest, że pomoc humanitarna w przeszłości trafiała do wojska...


Nie rozumiesz pewnej kwestii. Embargo na Kubę to zupełnie coś innego niż embargo na KP Na kubie istniała jakaś przedsiębiorczość nawet za czasów Batisty. Baaa i Fidel nie zdołał zniszczyć gospodarki doszczętnie a embargo faktycznie trafia w zwykłych ludzi. W przypadku KP reżim izoluje państwo tak skutecznie że żadne embargo nie było by w tym efektywniejsze. Nawet bez embarga nikt z ludności nie miał by łatwego dostępu do towarów i swobodnego poruszania się po kraju. Jak już to embargo trafia wyłącznie w partyjniaków, ale tym byt zapewnia sam reżim kosztem społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 31 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5k18a
Cytat:
Baaa i Fidel nie zdołał zniszczyć gospodarki doszczętnie a embargo faktycznie trafia w zwykłych ludzi.


To tylko propaganda. Żaden przywódca nie ma na celu niszczenie gospodarki własnego kraju, bo to podstawa jego potęgi. Ba! Socjalistyczne kraje takie jak Kuba i kiedyś ZSRR oraz PRL notowały najwyższy wzrost gospodarczy. Tak duży, że zachód trząsł portkami przed blokiem wschodnim - rzędu 15% realnego wzrostu (czyli po odliczeniu inflacji). To niestety już kwestia lekko offtopowa. Zapraszam Cię do tematu: Jaki jest problem z socjalizmem?. Zadawaj tam pytania, chętnie odpowiem Ci na wszystkie bardzo obiektywnie, gdyż mam wykształcenie ekonomiczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 31 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawie bym zapomniał...
goral, skąd masz dane na temat mediów w KRLD?[/b]
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
5k18a




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 31 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
To tylko propaganda. Żaden przywódca nie ma na celu niszczenie gospodarki własnego kraju, bo to podstawa jego potęgi.


Zgadza się. Nawet sądzę, że fidel chciał dobrze. Tylko swoimi chęciami zniszczył państwo i gospodarkę. Nie byłem na Kubie ale mam znajomego który był. Tam naprawdę nie jest różowo, po części przez embargo ale również przez państwo i aparat represji, którego społeczeństwo autentycznie się obawia.


JA napisał:
Ba! Socjalistyczne kraje takie jak Kuba i kiedyś ZSRR oraz PRL notowały najwyższy wzrost gospodarczy. Tak duży, że zachód trząsł portkami przed blokiem wschodnim - rzędu 15% realnego wzrostu (czyli po odliczeniu inflacji).


No nie, to są już farmazony. Standardem było naciąganie faktów pod cele propagandowe. Nawet nie chce mi się dyskutować na ten temat. Obejrzyj sobie kronikę PRL to jest propaganda robiona przez rząd i porównaj to z tym co faktycznie działo się w PRL.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marqus




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 63
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 31 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

W PRL wszystko (na pewno 90%) było produkowane w Polsce: samochody, sprzet RTV,półprzewodniki, AGD, zabawki, żywność, stal itd. To, że na rynku brakowało podstawowych dóbr było spowodowane gigantycznym eksportem do ZSRR i na zachód (potrzebne były dolary na spłatę zaciągniętych przez Gierka kredytów, wg mnie te kredyty to był pierwszy krok do demontażu tego ustroju).
Porównaj to z obecną produkcją w Polsce, nawet jeżeli coś jest produkowane tutaj to zyski są wyprowadzane do zagranicznego właściciela.

Myślę, że trzeba być ślepym nie widząc różnicy w produkcji w tym i tamtym ustroju.

Podziwiam dzisiejszą propadandę, jak można ludziom wyprać mózgi. Za 30 lat mało kto będzie pamiętał jak to było w PRL-u. W podręczniku od historii napiszą, że ludzie jedli tylko obierki z ziemniaków, a lodówkę widzieli na obrazku...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:35, 01 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5k18a te dane wzrostu PKB są danymi oficjalnymi podawanymi na całym świecie i zgodnymi z prawdą. Na ekonomi każdy profesro Ci to powie. Ale serio nie chcę zaśmiecać tego tematu, bo widzę, że kierunek znowu się zmienia do tego, że jedni będą mówić propagandę im serwowaną a inni fakty z tamtych czasów i nie będzie się im wierzyć nawet jak dadzą dane ze stron rządowych...
Autentycznie za czasów ZSRR gospodarki socjalistyczne osiągały kilka razy większy wzrost niż zachód. Wiele z tego co słyszysz obecnie o PRLu to są zwykłe kłamstwa, albo niedopowiadanie. Np kartki za PRLu, które wprowadzono, nie były przez nieudolny system!, ale zostały wprowadzone na rządanie solidarności! Zapraszam Cie do tego tematu: viewtopic.php?t=6451&start=500 . Dowiesz się w nim czym jest, a czym nie jest socjalizm i jakie kłamstwa Ci wpojono. Z tymi systemami NWO walczy nie bez powodu! Tylko zadaj na początku pytania, albo powiedz jak wg Ciebie wyglądał PRL i czym jest dla Ciebie socjalizm (np podatkami Razz)

Wracając do KPn. Między innymi dlatego nie wierzę w te filmy, bo zakłamuje się prawdę tutaj choćby o PRLu w taki sposób, że nawet osoby żyjące w tamtych czasach nie wiedzą co było prawdą. Za to wszyscy mówią, że było o wiele lepiej. Toteż w KPn sądzę, że jest o wiele lepiej niż się mówi o ile nie lepiej niż w Polsce Wink. Ale nie byłem i nie przekonałem się na włąsnej skórze, więc nie wiem. Czekam teraz tylko na odpowiedź Gorala, żeby mi podał te artykuły, czy informacje o KPn, bo bardzo chętnie poczytam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 02 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtórzę pytanie:
@goral_-skąd masz dane na temat mediów w KRLD QuestionQuestionQuestion Nie uwierzę jeżeli nie zobaczę i nie zweryfikuję źródła.

@JA- co do wzrostu gospodarczego w PRL, to masz rację- przy całej przechujowości radzieckiego systemu (bo taki u nas usiłowano wprowadzać) trzeba przyznać że sektor produkcji wciąż się rozwijał, względnie odpowiadał potrzebom konsumpcyjnym (zwłaszcza przemysł ciężki), a wypracowany kapitał nie rozpływał się w różne strony świata i do siedzib koncernów...No, częściowo rozpływał się- ale przez złodziejskie praktyki ZSRR wobec krajów satelickich. Wtedy ZSRR, dziś korporacje Wink . Zaś dorobek PRL został koncertowo rozjebany w latach 90 i później- także przez postkomunistów Rolling Eyes .
I jeszcze jedno- ówczesna służba zdrowia funkcjonowała znacznie lepiej niż dziś- nie dość że bezpłatna, to jeszcze sprawnie działająca. Wiem to z wiarygodnych źródeł- mówił mi to nastawiony raczej antykomunistycznie dziadek Wink.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 02 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I jeszcze jedno- ówczesna służba zdrowia funkcjonowała znacznie lepiej niż dziś


Do lat 70 była jednym z najlpeszych opiek zdrowia na świecie. Najlepsi specjaliści, darmowa, najlepszy i najnowszy sprzęt. A potem jakoś dziwnie zaczęło się to sypać... Ciekawe czemu Wink ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zima




Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 19
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 29 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shepherd napisał:
Co ten frajer pieprzy na tym filmie, po 4 minutach juz podziekowalem.
Mowi o glodzie, ze ludzie umieraja to po cholere jasna nakladaja na nich embargo ? Przez takie to dzialania nie ma tam jedzenia. Nawet jesli 90% tresci jest w tym filmie dalej prawda to te 10% klamstwa ludzie lykna.
W polsce tez dzieci nie maja co jesc i jakos o tym nie trabia!
Zwykla propaganda, co nas do chuja w polsce interesuje korea ? Po co pchac sie tam w problemy skoro sami mamy swoje i nie potrafi nasz nieudolny rzad ich rozwiazac ?


sam jestes propaganda, obejrzyj sobie "dzieci zlego panstwa" (nie wiem czy bylo bo nie przebrnalem przez caly watek jeszcze). uwazasz ze to nie jest nasza sprawa? moze twoja nie ale ludzi ktorzy maja w sobie choc troche empatii, owszem. patrzac na te dzieci przypomina mi sie sytuacja sprzed 70 lat z okolic krakowa, wiesz ktory "kurort" mam na mysli

P.S.rzad jest taki jakim go wybieramy Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:00, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
sam jestes propaganda, obejrzyj sobie "dzieci zlego panstwa" (nie wiem czy bylo bo nie przebrnalem przez caly watek jeszcze).


Dzieci złego państwa to też propaganda. W tych filmach widzę puste ulice bez samochodów... Natomiast oglądając chociażby wycieczki polaków do Korei Pn widzę korki na ulicach. Chyba coś tu jest nie tak prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widac dla kolegi zima to za trudne, rzad nie jest taki jakiego go wybieramy, poniewaz ja go nie wybieram. Poza tym zaczynasz myslec jak rzad!!! interesujesz sie czyims podworkiem a nie swoim i jego problemami a im wladnie o to chodzi abys skierowal swoja uwage gdzie indziej.... gdzies baaardzo daleko stad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:37, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestańcie się kłucić o pierdoły . Jakie są fakty .
Zawsze można pojechać i zobaczyć na własne oczy , nie chcą wpuscic , a to szkoda . Juz sam fakt że do tego kraju trudno jest wjechać , coś nam mówi ( cos jest z nim nie tak ) . Moze ktos zna osobe która tam była i wróciła ? To na opowie .
W temacie jest też zdjecie satelitarne na którym widać jak to w Koreii Płn. wszyscy ładnie chodzą spać , jak w wojsku 22 gasimy światło Smile

Właśnie przegladałem książke Hitler - Stalin oblicza propagandy Igora Witkowskiego z 2001 roku , na końcu jest rozdział " propaganda północnokoreańska " - Mamy wielki "piekny " uniwersytet , a przed nim klepisko.

Korea Północna zatrzymała sie na etapie ZSRR lat 20 i 30 XX wieku .
Tak naprawdę to niewiele o tym kraju wiadomo . Wiadomo że nie jest to kraj mlekiem i miodem płynący .
Jego granice są tak szczelnie pilnowane jakby mieli coś do ukrycia .
Może rzeczywiscie jest to jeden wielki obóz , taki eksperyment społeczny .
Może Elity tego świata mają jakis cel w który uzasadnia istnienie tego państwa . Obserwują , patrzą , wyciągaja wnioski i szykuja nam to samo Smile
Może
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:15, 30 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie Ordel. My tu rozmawiamy o faktach, a inni mówią to co w tych pseudodokumentach zobaczyli.

Góral już mówił o tym, żeby sobie pooglądać filmy turystów, którzy byli w Korei. Nikt ich nie śledził, nikt ich nie pilnował co mają kręcić. Kręcili co popadnie. I wiesz co? Jest jeszcze taka strona interentowa polskiego związku prawdy o Korei Północnej. Poczytaj sobie wypowiedzi, bo jak na kraj odcięty kompletnie handlowo od świata przez embarga to Korea sobie świetnie radzi. Tam są filmiki z wielu miast i wsi, sam oglądałem kiedyś na Planette film o Korei Północnej, gdzie wsie pokazywali... Zupełnie inny świat niż przedstawiany w filmach typu "Dzieci złego państwa". Szkoda, że nie pamiętam tytułu tego filmu z planette.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qweq3




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:33, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, ze wszedlem na ten temat, bo "goral" i "ja" dalej pieprzyliby te wyciagniete prosto z du*y tezy i domysly na temat Korei Polnocnej.

Znam osobe, ktora spedzila 7 dni w tym kraju, zrobila na tej podstawie niewiarygodnie ciekawego bloga ze zdjeciami i opisami.
Niestety jasno wynika z niego, ze to co mowi "goral" i "ja" to absolutne bzdury.
Zastraszeni obywatele, bieda i glod to codziennosc w tym "pieknym" kraju.

Co do zdjec z samochodami, korkami na ulicach, usmiechnietymi ludzmi- to jest czesc rzadowej propagandy na ktora ida ogromne sumy pieniedzy.
Z kazda wycieczka do tego kraju zabiera sie wykwalifikowany polnocnokoreanski przewodnik.
Jasno daje do zrozumienia, ze pewnych rzeczy i miejsc nie wolno fotografowac, wolno fotografowac tylko to co nie wzbudza podejrzen. Naruszenie tego niepisanego zakazu w obecnosci oficera polnocnokoreanskiej armii moze skonczyc sie tragicznie (mozemy zostac uznani za szpiega i trafic do obozu pracy jako wiezien polityczny).

To jest wlasnie ten "sekret" pieknych widokow z tego kraju, usmiechnietych ludzi i w ogole wszedobelskiego dobrobytu.
Takie to daje wrazenie, ze nie jest zle.
Jednak to nieprawda, jest bardzo zle. Korupcja jest tam bardzo rozwinieta (podobna jak na Bialorusi- kto slyszal ten wie).

Dosc powiedziec, ze ostatnimi czasu organizowana byla akcja mieszkancow Korei Poludniowej, ktora miala na celu wyslanie w niebo tysiecy balonow zawierajacych kartki i ulotki jak jest naprawde za granicami tego wielkiego obozu pracy.

Oczywiscie "JA" i "goral" wiedza lepiej- wiedza lepiej niz idz sasiedzi i pewnie robia to dla zabawy. Filmy z tego przedsiewziecia latwo mozna znalezc na YouTube lub archiwach wiadomosci TVN i TVP.

Ok teraz przechodze do sedna sprawy- blog.
Niestety nie mam na tym dysku zapisanego linka do tamtego bloga, ale jego fragmenty ze zdjeciami mozecie znalezc tutaj-

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,24924207,24924207,0,2.html?v=2

(Nie)milej lektury.



Ja ze swojej strony moge powiedziec co nieco o Chinach, jako czlowiek, ktory prowadzi tam interesy i majacy tam przyjaciela.
W Chinach ludzie sa permanentnie zastraszeni, przygnieceni przez policyjne panstwo, nie wierzacy, ze cokolwiek mozna zmienic.
Stare chinskie powiedzenie mowi, ze gdyby kazdy obywatel chin poruszyl chociaz palcem w stosunku do wladz- to ten caly rezim zostalby zniszczony.

Patrzcie panstwo jak oni opanowali ta technike do perfekcji- technike kierowania tlumem obywateli, ktorych jest setki tysiecy razy wiecej niz rzadowych scierw, zupelnie jak owce zaganiane przez jednego psa.
Czytali Panstwo Orwellowski "Folwark zwierzecy" ? Jesli nie to radze przeczytac, jedna z najlepszych ksiazek orwella i doskonale nawiazujaca do obecnych wladz.

Wychowywanie dziecka w tym niewolniczyk kraju jest skrajnie kosztowne- to samo robi wlasnie nasza UE- tak kieruje rynkiem, ze produkty dla dzieci osiagaja astronomiczne kwoty- trzeba dziecku kupic jedzonko (obecnie matka boi sie podawac mu cokolwiek innego niz kupione w sklepie kaszki i przeciery mimo, ze kiedys takich rzeczy na polkach nie bylo),
zabawki (ceny za plastikowy szmelc sa niewiarygodnie wysokie- przejdzcie sie do supermarketu i sami sprawdzcie) ktore trzeba co jakis czas wymieniac. Kiedys dziecko same sobie robilo zabawki- z tego co jest pod reka, rozwijajac tym samym wiele umiejetnosci m.in zaradnosc, kreatywnosc, pomyslowosc. Dzisiaj dziecko otrzymuje tylko gotowy produkt.
Oczywiscie czynnikow jest wiele wiecej.

W Chinach sa bardzo wysokie podatki istnieje troche inna "wolnosc" rynkowa- produkty nie musza miec atestow i innego gowna jak UE- nikt z tego powodu nie narzeka.
Chinczycy nie bardzo wiedza jak wyglada normalny swiat.

W Chinach podobnie jak w Korei Polnocnej istnieje wiele obozow pracy, gdzie torturuje sie ludzi. Jesli chcecie poczytac cos na ten temat to podaje linka.
UWAGA, tresc jest SKRAJNIE drastyczna, wiele osob o slabej psychice NIE POWINNO tego czytac.

http://www.hfhrpol.waw.pl/Tybet/TCPCD-tortury.html

Jesli macie jakies pytania odnosnie Chin- zapytam sie mojego przyjaciela z Chin, ktory chetnie odpowie (oczywiscie nie na wszystko w obawie o swoje zycie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:10, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qweq3 napisał:
Dobrze, ze wszedlem na ten temat, bo "goral" i "ja" dalej pieprzyliby te wyciagniete prosto z du*y tezy i domysly na temat Korei Polnocnej.

Zawsze to lepsze niż "wiści z GW lub TVN24" a tal przy okazji nieźle cię wytresowali... mówią "aport" tu już biegniesz merdając ogonkiem, przy okazji obszczekujesz tych którzy się nie poddają tresurze - to na pewno komuniści...

Cytat:

Znam osobe, ktora spedzila 7 dni w tym kraju, zrobila na tej podstawie niewiarygodnie ciekawego bloga ze zdjeciami i opisami.
Niestety jasno wynika z niego, ze to co mowi "goral" i "ja" to absolutne bzdury.
Zastraszeni obywatele, bieda i glod to codziennosc w tym "pieknym" kraju.


Daj linka, chętnie poczytam. Ja mogę ci podsunąć kilkanaście linków z biedą głodem i codziennością w Polsce tej współczesnej liberalnej i wolnej, w której zastraszeni obywatele w obawie o życie swoich dzieci siedzą cicho bo z lokalnymi mafiami (burmistrz, bank, kaznodzieja) nie wygrają.

Cytat:

Co do zdjec z samochodami, korkami na ulicach, usmiechnietymi ludzmi- to jest czesc rzadowej propagandy na ktora ida ogromne sumy pieniedzy.
Z kazda wycieczka do tego kraju zabiera sie wykwalifikowany polnocnokoreanski przewodnik.
Jasno daje do zrozumienia, ze pewnych rzeczy i miejsc nie wolno fotografowac, wolno fotografowac tylko to co nie wzbudza podejrzen. Naruszenie tego niepisanego zakazu w obecnosci oficera polnocnokoreanskiej armii moze skonczyc sie tragicznie (mozemy zostac uznani za szpiega i trafic do obozu pracy jako wiezien polityczny).


Pojedź do USA i fotografuj obiekty militarne, gwarantuje ci, że wylądujesz w obozie dla terrorystów, bez prawa do adwokata, bez sądu na jakieś 10 lat jak przeżyjesz - to po pierwsze, po drugie, wjazd do Korei Północnej wcale trudny nie jest. Owszem nie taki jak z Polski do Niemiec ale pamiętajcie ile było "cofek" przed 2004 rokiem z granicy Francusko Brytyjskiej! Średnio 40% obywateli polskich nie wpuszczano do UK mimo ważnych dokumentów oraz spełnienia wymagań (powtarzam tak było do 2004 roku a więc zaledwie 5 lat temu!). O USA nawet nie wspomnę bo to ponoć kraj z najwspanialsza demokracją, tak ją strzegą przed polakami, że ci dopiero coś muszą kryć i mieć na sumieniu.

Cytat:

To jest wlasnie ten "sekret" pieknych widokow z tego kraju, usmiechnietych ludzi i w ogole wszedobelskiego dobrobytu.
Takie to daje wrazenie, ze nie jest zle.
Jednak to nieprawda, jest bardzo zle. Korupcja jest tam bardzo rozwinieta (podobna jak na Bialorusi- kto slyszal ten wie).


Na Białoruś? Idź do pierwszego lepszego urzędu, sądu, szpitala w Polsce! Polska to nr.1 w korupcji.
Nie po to Kaczor Donald jest prezydentem i premierem by z tego korzyści nie mieli inni.
Wiesz, że w Polsce za złe słowo o prezydencie czy premierze możesz wylądować w pierdlu? Wiedziałeś o tym? Aha, w Polsce nie można źle mówić bo mamy wolność...

Cytat:

Dosc powiedziec, ze ostatnimi czasu organizowana byla akcja mieszkancow Korei Poludniowej, ktora miala na celu wyslanie w niebo tysiecy balonow zawierajacych kartki i ulotki jak jest naprawde za granicami tego wielkiego obozu pracy.


Baranie! Jeszcze raz ci napisze idioto!
Korea Północna to nie Polska tam telewizory i radia ludzie mają.
Granica dla Koreańczyków jest otwarta w ramach programu łączenia rodzin.
Weź chłopie wyłącz ten telewizor bo ci z mózgu robią papkę.

Cytat:

Oczywiscie "JA" i "goral" wiedza lepiej- wiedza lepiej niz idz sasiedzi i pewnie robia to dla zabawy. Filmy z tego przedsiewziecia latwo mozna znalezc na YouTube lub archiwach wiadomosci TVN i TVP.


Sąsiedzi? znaczy kto?

Cytat:

Ok teraz przechodze do sedna sprawy- blog.
Niestety nie mam na tym dysku zapisanego linka do tamtego bloga, ale jego fragmenty ze zdjeciami mozecie znalezc tutaj-

(Nie)milej lektury.


Nawet tam nie zaglądnę. Wiesz dlaczego? Bo adres Gazety Wyborczej źle mi się kojarzy.
Ty poszukaj sobie blogów innych ludzi, zwłaszcza Hiszpanów, włochów - poczytaj - piszą po angielsku - aha, zapomniałem! To cześć propagandy Koreańskiej, jedynie blog z gazety wyborczej jest obiektywny...

Cytat:

Ja ze swojej strony moge powiedziec co nieco o Chinach, jako czlowiek, ktory prowadzi tam interesy i majacy tam przyjaciela.


No proszę, więc możemy wymienić poglądy, mam sąsiadów chińczyków (bardzo porządni ludzie) często sobie gaworzymy o tym i o tamtym przy polskiej wódeczce:) Z początku był taki jak ja po przyjeździe do UK. W 100% poprawny politycznie, znamy się dwa lata i trochę inaczej nam się teraz rozmawia:)) O Korei z nim nie rozmawiam, bo sam powiedział, że nic nie wie poza faktami oficjalnymi. Ale na temat Chin możemy wymienić poglądy.

Cytat:

W Chinach ludzie sa permanentnie zastraszeni, przygnieceni przez policyjne panstwo, nie wierzacy, ze cokolwiek mozna zmienic.
Stare chinskie powiedzenie mowi, ze gdyby kazdy obywatel chin poruszyl chociaz palcem w stosunku do wladz- to ten caly rezim zostalby zniszczony.


Jasne i do tego Marsjanie zaatakowali Waszyngton. I nie mogą korzystać z internetu a handlem zagranicznym zajmuje się wyłącznie wyspecjalizowana komórka komunistycznego aparatu - tak? Bo przecie chińczyk jest zastraszony i nie może samodzielnie rozmawiać z obcokrajowcem.

Cytat:

Patrzcie panstwo jak oni opanowali ta technike do perfekcji- technike kierowania tlumem obywateli, ktorych jest setki tysiecy razy wiecej niz rzadowych scierw, zupelnie jak owce zaganiane przez jednego psa.
Czytali Panstwo Orwellowski "Folwark zwierzecy" ? Jesli nie to radze przeczytac, jedna z najlepszych ksiazek orwella i doskonale nawiazujaca do obecnych wladz.



Zwłaszcza w Polsce. Ewidentny przypadek "Folwarku Zwierzęcego" po bezkrwawej rewolcie świnie typu Tusk i Kaczyński dorwały się do koryta i gnębią resztę narodu wmawiając, ze to koszta transformacji.


Cytat:

Chinczycy nie bardzo wiedza jak wyglada normalny swiat.


Raczej ty masz problem z zobaczeniem, że świat wcale nie jest taki jak go TVN maluje.

Cytat:

W Chinach podobnie jak w Korei Polnocnej istnieje wiele obozow pracy, gdzie torturuje sie ludzi. Jesli chcecie poczytac cos na ten temat to podaje linka.
UWAGA, tresc jest SKRAJNIE drastyczna, wiele osob o slabej psychice NIE POWINNO tego czytac.

http://www.hfhrpol.waw.pl/Tybet/TCPCD-tortury.html

Jesli macie jakies pytania odnosnie Chin- zapytam sie mojego przyjaciela z Chin, ktory chetnie odpowie (oczywiscie nie na wszystko w obawie o swoje zycie).


Zapytaj go ile było warte życie chłopa w Tybecie przed 1956 rokiem.
Przed pytaniem zapoznaj się z hasłem feudalizm.
Jak już będziesz znać odpowiedz na te pytania sprawdź hasło "propaganda" i wyłącz TV.
Na koniec: chcesz pokazać jakieś źródła daj angielskojęzyczne. Ja polskim nie wierze, bo piszą bzdury.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:36, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Przestańcie się kłucić o pierdoły . Jakie są fakty .
Zawsze można pojechać i zobaczyć na własne oczy , nie chcą wpuscic , a to szkoda . Juz sam fakt że do tego kraju trudno jest wjechać , coś nam mówi ( cos jest z nim nie tak ) .


do USA też cię nie wpuszczą czy to też oznacza, że coś nie tak?
Do UK wjechać przed 2004 rokiem było bardzo trudno - czy to coś nie tak?
Czy Afgańczyk może do Polski wjechać ot tak czy raczej go nie wpuszczą... czy z Polska jest coś nie tak? Zrozumiałeś czy jaśniej?

Cytat:

Moze ktos zna osobe która tam była i wróciła ? To na opowie .


Mnóstwo blogów osób które tam były i popatrz nawet wróciły i to z filmami i zdjęciami! Są na YouTube. Aha, to celowa propaganda władz północno Koreańskich...

Cytat:

W temacie jest też zdjecie satelitarne na którym widać jak to w Koreii Płn. wszyscy ładnie chodzą spać , jak w wojsku 22 gasimy światło Smile


Sprawdziłeś datę wykonania tego zdjęcia? Bo jak chcesz to ja ci pokaże takie na którym całe północno wschodnie wybrzeże USA jest ciemne... (może sam umiesz znaleźć)?
A z drugiej strony na to patrząc. Jak wiesz jak realnie wygląd np. Polska w nocy? Ja ci powiem tak, większe miasta w UK są oświetlone ale już mniejsze nie. Choć na zdjęciu satelitarnym widać jak by cała UK była jednym światłem, to lecąc samolotem już tak nie widać. Pisze ci to dlatego, że tego typu zdjęcia mogą nieść przekłamania i nie są wiarygodne. Sprawa inna to embarga nałożone na Koreę Północną. Jeśli zachód by je zniósł, jak sądzę kraj ten był by jednym z nowocześniejszych w rejonie, gdyż wszystko tam podporządkowane jest wspólnemu celowi a nie proficie jednostki.

Cytat:

Właśnie przegladałem książke Hitler - Stalin oblicza propagandy Igora Witkowskiego z 2001 roku , na końcu jest rozdział " propaganda północnokoreańska " - Mamy wielki "piekny " uniwersytet , a przed nim klepisko.

Korea Północna zatrzymała się na etapie ZSRR lat 20 i 30 XX wieku .


Albo ty się zatrzymałeś albo propaganda cię zatrzymała w tym okresie.
W 1995 roku w UK jeden pan z Polonii (podczas obiadu w POSK) zapytał mnie czy w Polsce ludzie nadal mieszkają w ziemiankach i chodzą boso... 1995 rok!!!! Nie kraj na drugim biegunie, ale zaledwie 2000km. Potoczna opinia o Polsce była taka, że poza Warszawą i może innymi większymi miastami, w Polsce mieszka się w ziemiankach i ludzie nie mają butów bo reżim nie zezwalał i głodził ludzi, oraz bieda była taka, że jedyne schronienie to ziemianki. To jest rok 1995 - przypominam! Tak propaganda zachodnia przedstawiała PRL. Oczywiście z obozami pracy i zabijaniem rodzin za nieposłuszeństwo.

Cytat:

Tak naprawdę to niewiele o tym kraju wiadomo .


Bo masz wiele nie wiedzieć o tym kraju! Rozumiesz?
Tak samo jak co wiesz o Kubie, Wenezueli czy Iranie?
Mało lub praktycznie nic. Na tym polega blokada informacji.
Jedyne co do ciebie dociera to informacje o próbach rakietowych i zagrożeniu jakie to niesie dla świata miłującego pokój a zwłaszcza dla największego pokojowego państwa USA.
Czasem w oficjalnym kanale puszczą filmy o rzygających dzieciach na chodniku... i napiszą "codzienne życie w Korei Północnej".

Cytat:

Wiadomo że nie jest to kraj mlekiem i miodem płynący .


Jak na razie to żaden nie jest!

Cytat:

Jego granice są tak szczelnie pilnowane jakby mieli coś do ukrycia .


Każdy kraj pilnuje swoich granic. Zastanawiające jest, że najwięcej wojska jest na granicy z USA znaczy z Koreą Południową - jakoś na granicy z Chinami i Rosją nie ma takiego ścisku. A czy szczelne... hmmm, niedawno była notka w prasie jak to obywatel Korei Południowej uciekł do Północnej... więc aż takie szczelne to nie są.

Cytat:

Może rzeczywiscie jest to jeden wielki obóz , taki eksperyment społeczny .
Może Elity tego świata mają jakis cel w który uzasadnia istnienie tego państwa . Obserwują , patrzą , wyciągaja wnioski i szykuja nam to samo Smile
Może


A może po prostu tam nie ma władzy Bank Światowy - co? Może bez banku Światowego funkcjonować kraj a to już niebezpieczny przykład... Faktycznie zagrażający największym imperium na ziemi. Bo jeśli inni stwierdzą, że skoro Korea Żyje bez banku światowego to dlaczego my nie mieli byśmy ich wywalić?

ps.:
Tu masz wątek i film o tym jak zrobić w TV obóz koncentracyjny.
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=9564
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:09, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sie składa, że w między czasie pisania tego posta, a założeniem tego wątku poznałem osobę, która była w Korei Północnej. No i oczywiście obejrzałem film z wycieczki polaków do tego kraju śmierci... Faktycznie zapłacono milionom obywateli Korei, żeby robili korki na ulicach, a że brakuje im tam aut to zrobili je z drewna, którego tam też nie ma, bo kim piecze na nim dzieci na obiad... Zwłaszcza opłacono rzeszę 2 letnich dzieci, które już miały tak wyprane mózgi w wieku 2 lat, że były poprawne politycznie i specjalnie były niegrzeczne dla rodziców na przystankach autobusowych... No i przypomniał mi się tytuł filmu puszczonego kiedyś na Planette o Korei bez propagandy. Tytuł brzmiał: Przyjaciele Kima. Film kręcony przez Amerykanów, Francuzów, Holendrów i Hiszpanów o tym jaka jest prawda o tym kraju... I wiesz co... Zamieszkali w tym kraju i pracują tam. Są pewnie masochistami, którzy uwielbiają ucisk państwowy.
W filmie pokazują między innymi obozy zagłady jakie robili amerykanie koreańczykom (mówiąc koreańczykom mam na myśli tych z południa i północy). Mieli sobie takie piwnice, gdzie wlewano benzynę i palono ludzi żywcem. Osobny film z Planette o tym opowiadający to "Zbrodnie Amerykańskie w Korei". I ten film znowu jest kręcony w Korei Południowej, więc nie ma mowy o propagandzie.
Ah... no tak. Przypominam sobie to co mówił Amerykanin w tym filmie. W tym kraju (KRLD) nie ma czegoś takiego, żę dzieci się przechwalają, które ma więcej pieniędzy. Nie ma wielu kapitalistycznych problemów społecznych, co się facetowi bardzo podoba. Pokazują te "głodujące" wsie... I tzw. pokazowe miasta jak Fenian... Takie samo pokazowe miasto jak Warszawa 20 lat temu. A no i oczywiście w prawie każdym domu koreańskim jest telefon. Sprawdź sobie na stronie CIA dane jakie mają o Korei. No i najważniejsze... Najmniejsza śmiertelność noworodków na świecie! (dla Twojej wiedzy tak się mierzy poziom życia i rozwój kraju i mniejsza śmiertelność tym bardziej rozwinięty kraj).
No, ale trwaj w tej propagandzie... zamiast szukać prawdy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Najmniejsza śmiertelność noworodków na świecie!

JA napisał:
trwaj w tej propagandzie... zamiast szukać prawdy...

Zapewne masz rację:
https://www.cia.gov/library/publications.....rank=49#kn
Na 1000 żywych urodzeń statystycznie wychodzi ponad 50 przypadków śmiertelnych to naprawdę imponujące.Średnia długości życia wynosząca 63 lata to jest prawdziwy cud na miarę drugiej Irlandii:
https://www.cia.gov/library/publications.....ank=170#kn
JA napisał:
W tym kraju (KRLD) nie ma czegoś takiego, żę dzieci się przechwalają, które ma więcej pieniędzy. Nie ma wielu kapitalistycznych problemów społecznych, co się facetowi bardzo podoba.

To jest indywidualna sprawa każdego człowieka.Mówiąc tak stwierdzasz iż to występuje powszechnie wśród wszystkich ludzi a więc mamy do czynienia z generalizacją co jest kolejnym błędem.Nie wiem jak ten system funkcjonuje w praktyce ale dane empiryczne wskazują na to iż nie jest to miejsce w którym JA(widzisz ironię? Wink ) chciałbym mieszkać.I chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt twojego postu.Wybielając Koreę Północną patrząc na aspekt systemu politycznego skutkuje tym iż jednocześnie degradujesz system polityczny będący jego przeciwieństwem(w tym przypadku jest to demokracja).Nie twierdzę ,że jest to najlepszy system jaki jest lecz w praktyce jest na pewno najefektywniejszy na dzień dzisiejszy.
PS. zapomniałem dodać liczbę automatów telefonicznych o których wspomniałeś :
https://www.cia.gov/library/publications.....rank=71#kn
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:33, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Z tymi urodzeniami to z innego źródła korzystałem. Tutaj widać się pomyliłem.

Co do reszty. Nie wybielam Korei. Mówię jak jest. Zaprzecz innym moim argumentom Smile . A aparaty telefoniczne: na 23 mln mieszkańców 1,2 mln aparatów telefonicznych. Daje nam 1 telefon na 20 osób. Ile tam przeciętna rodzina ma? 5, czy 4 osoby? No to masz około 1/4. Teraz patrz Polska 20 lat temu i dodatkowo w Korei wejdzie teraz możliwe telefonia komórkowa. W wielu wsiach nie ma prądu - głównie chodzi o północ kraju, która leży w wysokich górach (w Polsce do dzisiaj są budyni w górach bez prądu Wink, a pół korei leży w górach). Więc zważając na to to nawet co 2 dom może mieć telefon stacjonarny (w rejonach z prądem). To jest dużo. Natomiast jeśli chodzi o filmy propagandowe - zobacz jak się ma różnica między tymi filmami, a rzeczywistością. No i oczywiście polecam obejrzeć ten filmy, o których mówiłem + to:



Z wycieczki polaków Smile. Masz 3 części.

P.S. Dzięki za poprawkę z tą śmiertelnością noworodków, bo nie mam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:16, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś CIA namieszała ostatnio w tym fakbuku, bo w 2008 szacowali średnią długość życia w korei płn. na 72 lata, a w 2009 już tylko na 63.
rok temu śmiertelność noworodków wynosiła (w/g ich danych) 21, a teraz już 51...
ponadto, pomimo, że przyrost naturalny oceniają na 0.42%, a emigrację na -0.09% to zdaje się że w ciągu ubiegłego roku ubyło prawie milion koreańczyków, 3.5% populacji Laughing

2008: http://www.dane-statystyczne.wybornie.com/korea-polnocna.html
2009: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/kn.html

dziękuję za takiego fakt booka - za bardzo przypomina fakty tvn
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 31 Paź '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamiast chłonąć propagandowe brednie ze strony CIA zajrzyjcie sobie lepiej na oficjalną stronę internetową korei płn.
http://www.korea-dpr.com/
chyba że macie w polsce zablokowaną Smile

organizują nawet wycieczki - niecałe 2k euro za 10 dni
http://www.korea-dpr.com/kfa2010/kfa-delegation-feb-2010.htm
wszystkie paszporty z wyjątkiem USA - w polsce powinni przyjąć taką zasadę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:03, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
coś CIA namieszała ostatnio w tym fakbuku, bo w 2008 szacowali średnią długość życia w korei płn. na 72 lata, a w 2009 już tylko na 63.
rok temu śmiertelność noworodków wynosiła (w/g ich danych) 21, a teraz już 51...
ponadto, pomimo, że przyrost naturalny oceniają na 0.42%, a emigrację na -0.09% to zdaje się że w ciągu ubiegłego roku ubyło prawie milion koreańczyków, 3.5% populacji Laughing

2008: http://www.dane-statystyczne.wybornie.com/korea-polnocna.html
2009: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/kn.html

dziękuję za takiego fakt booka - za bardzo przypomina fakty tvn


Trudno powiedzieć co dzieje się z tymi statystykami. Ale pamiętam, ze w Korei Północnej wg. CIS Fact Book umieralność na 1000 osób była niższa niż w Polsce! Widać służy im ta "trawa" lepiej niż szynka w Polsce.
A przy okazji służby zdrowia, to wg. ONZ w 2008 roku najsprawniejsza służbę zdrowia miała Kuba...
Jeszcze jedno a propos Korei Północnej. Kiedyś na ITV był film dokumentalny o lekarzu, uzdrowicielu ze Szwajcarii (?) który leczył jakieś powikłania wzroku.
Pojechał do Korei Północnej na zaproszenie Kima. Państwo sfinansowało leczenie obywateli w 100% Warunkiem przyjazdu lekarza była swoboda w filmowaniu jego otoczenia.
Na filmie nie ma wiec głodnych, zebrających. Lekarz ów wyleczył ileś dziesiąte takich przypadków w Korei Północnej. Rodzicie dzieci wyleczonych po zabiegu całowali obraz z Kimem i klękali przed nim. Taki obrazek ładnie wy-edytowany, w bardzo skąpej barwie - prawie czarno biały film. Z odpowiednia delikatną oprawą muzyczną, mającą podkreślić zniewolenie tamtejszej ludności i jej bezwzględne i fanatyczne uwielbienie wodza.
Jednak po chwili zastanowienia, czy osoby w Polsce mające dzieci z podobnymi problemami a nie mające pieniędzy nie obcałowały by wizerunku Kaczyńskiego czy Tuska jeśli by im takowego lekarza sprowadził i to gratis?
Film trochę został spalony ówczesną nowina z Waszyngtonu gdzie zmarł 12 letni chłopiec na zapalenie zęba... bo rodzicie nie wykupili mu ubezpieczenia a nie było ich stać na prywatny zabieg.
Żyjemy w totalnym zakłamaniu. Jeszcze w UK pół biedy, jakieś te newsy dochodzą, ale Polska to już kompletne dno.
W Polsce bazuje się na lenistwie i nieznajomości języków przez ludzi oraz ograniczonym dostępem do mediów niezależnych - drogi internet, drogi sprzęt do internetu w stosunku do dochodów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qweq3




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 83
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:23, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@goral

Cytat:
Zawsze to lepsze niż "wiści z GW lub TVN24" a tal przy okazji nieźle cię wytresowali... mówią "aport" tu już biegniesz merdając ogonkiem, przy okazji obszczekujesz tych którzy się nie poddają tresurze - to na pewno komuniści...


Wiesz, nie ogladam wiadomosci, ale jak widze lepsze juz "wisci" z GW lub TVN24 niz twoje pieprzenie. Jak mam rozumiec zdanie z tym wytresowaniem?
Kto mnie wytresowal? Chyba jestes jakims fanatykiem, wg ciebie wszystko co mowia media, nawet jesli jest to prawda i potwierdzaja to niezalezne zrodla- jest wg ciebie falszem.
Jesli media powiedza, ze korea polnocna to wolny kraj- to ty na zlosc powiesz, ze to kraj niewolniczy- taki jest juz twoj chory umysl, chora istoto.

Aha i dodam z poczatku- najpierw przeczytaj caly moj post, bo widze, ze juz od poczatku wyboirczo interpretujesz to co napisalem wskutek tego napisze zdanie, a juz w nastepnym zdaniu, gdzie jest ciaglosc ze zdania poprzedniego nie wiesz o co chodzi.Zaraz zreszta dam przyklady.

Cytat:
Daj linka, chętnie poczytam.


Przeciez CI DALEM, pare akapitow pozniej
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,24924207,24924207,1,2.html?v=2

Najpierw przeczytaj calosc tekstu a dopiero potem odpisuj, bucu.

Cytat:
Ja mogę ci podsunąć kilkanaście linków z biedą głodem i codziennością w Polsce tej współczesnej liberalnej i wolnej, w której zastraszeni obywatele w obawie o życie swoich dzieci siedzą cicho bo z lokalnymi mafiami (burmistrz, bank, kaznodzieja) nie wygrają.


To podaj, chetnie poczytam. Cos sie tylko obawiam, ze tych linkow nie masz, miernoto ludzka.
Zatraszanie burmistrza a zastraszanie smiercia i obozami pracy koreanczykow to jednak jakas roznica.
Skoro jej nie widzisz to nic tylko ci wspolczuc.

Cytat:
Pojedź do USA i fotografuj obiekty militarne, gwarantuje ci, że wylądujesz w obozie dla terrorystów

A gdzie ja tu pisze o fotografii obiektow militarnych?? : ooo
Gdybys choc ruszyl raz ta pusta glowa, to zrozumialbys, ze wycieczki do koreii polnocnej z przewodnikami nie obejmuja jakis obiektow militarnych.
Czlowieku, pierdolnij sie w leb, bo juz zaczynasz takie glupoty gadac, ze chyba sam pukasz sie w czolo po napisaniu tych wyponin.


Cytat:
wjazd do Korei Północnej wcale trudny nie jest

Jesli jestes turysta- nie jest. Bo gdyby byl to turysci by tam nie jezdzili w takiej ilosci. Proste i logiczne, wiec po co tworzysz te problemy.

Cytat:
Owszem nie taki jak z Polski do Niemiec ale pamiętajcie ile było "cofek" przed 2004 rokiem z granicy Francusko Brytyjskiej!

I co z tego? Przeciez nikt nie pisal, ze wjazd do koreii polnocnej jest nie wiadomo jak trudny...

Cytat:
Na Białoruś? Idź do pierwszego lepszego urzędu, sądu, szpitala w Polsce! Polska to nr.1 w korupcji.


Zalosny jestes, akurat co do korupcji to Bialorus jest znacznie bardziej skorumpowana- tam nawet drogowka cie nie pusci jesli nie dasz w lape. Jest nawet powiedzenie, ze na Bialorusi tylko ryby nie biora. W polsce nie ma obozow pracy do ktorego trafiaja osoby, ktore nie zaplacily lapowki.
Tam jak policjant dowie sie, ze masz kase- to masz przechlapane. Najczesciej gdy nie moga cie zlamac oskarzajac cie o falszowanie pieniedzy.

Polska jest skorumpowana niesamowicie, ale do Bialorusi nam sporo jeszcze brakuje.
Ukraina tez jest bardziej skorumpowana od polski

Cytat:
Nie po to Kaczor Donald jest prezydentem i premierem by z tego korzyści nie mieli inni.

Przeciez byl sezon polowac na kaczki. Tych z rzadu jeszcze nie odstrzelili?

Cytat:
Wiesz, że w Polsce za złe słowo o prezydencie czy premierze możesz wylądować w pierdlu? Wiedziałeś o tym? Aha, w Polsce nie można źle mówić bo mamy wolność...

Stary, wierz mi, ze wiem o tym kraju o braku wolnosci i o korupcji wiecej niz mozesz sobie wyobrazic. Prowadze interesy miedzynarodowe i czasami spotykam sie z ludzmi, ktorych panstwowa mafia wykonczyla. Zazwyczaj konczy sie tak, ze przychodzi SBek i niejawnie mowi wlascicielowi firmy, ze chce odkupic jego dobrze prosperujaca firme za grosze.


Cytat:
Baranie! Jeszcze raz ci napisze idioto!
Korea Północna to nie Polska tam telewizory i radia ludzie mają.
Granica dla Koreańczyków jest otwarta w ramach programu łączenia rodzin.
Weź chłopie wyłącz ten telewizor bo ci z mózgu robią papkę.


Baranie pedale, zoofilu, idioto!
Po pierwsze nigdzie nie bylo "pierwszy raz", chyba mnie z kims pomyliles.
Po drugie- w telewizji maja 2 kanaly, sprzedawane radia nastrojone sa tylko na jedna czestotliwosc, ktorej nie mozna zmienic.
Czasami przemycane sa odbiorniki, ktore mozna nastrajac, ale i tak nie lapia zasiegu.

A wiec teraz cos ja ci powiem- jestes totalnym inwalida umyslowym- wykluczasz sam siebie.
Najpierw twierdzisz, ze media klamia, ze tresuja jak psy, a tu nagle sugerujesz, ze polnocnokoreanskie media sa wolne, niezalezne i nie glosza propagandy.

Otoz MYLISZ SIE, tam leci TYLKO propaganda wladzy przerywana czasami polnocnokoreanskimi serialami.

Cytat:
Granica dla Koreańczyków jest otwarta w ramach programu łączenia rodzin.

Japierdziu jestes naprawde tak glupi czy tylko udajesz?
RAZ po wielu przygotowaniach pozwolono WYBRANYM rodzinom z koreii polnocnej spotkac sie z rodzinami z koreii poludniowej.
TO BYLO JEDNORAZOWE!!!! Nie ma w koreii otwartych granic. Do tej pory granice sa silnie strzezone. Najpierw doczytaj a dopiero pozniej sie wypowiadaj.

Cytat:
Weź chłopie wyłącz ten telewizor bo ci z mózgu robią papkę.

Nie ogladam telewizji buraku maslany. Wiem to od znajomego ktory tam mieszka. A ty skad masz informacje? No skad pytam sie?? Idiota.
Papke to ty juz masz zrobiona z mozgu.

Cytat:
Sąsiedzi? znaczy kto?

A umiesz czytac ? WIdze, ze nie. Mowie ci szczerze, ze jestes jedna z najslabiej kapujacych osob jakie znam. Mozna do ciebie pisac a ty jak bezmozgie warzywo nie potrafisz zachowac interpretacji ciaglosci zdan.
Chodzilo oczywiscie o zdanie poprzednie- SASIEDZI= KOREA POLNOCNA.
A co ty myslales, ze twoi sasiedzi? Ty naprawde nie udajesz glupiego...


Cytat:
Nawet tam nie zaglądnę. Wiesz dlaczego? Bo adres Gazety Wyborczej źle mi się kojarzy.
Ty poszukaj sobie blogów innych ludzi, zwłaszcza Hiszpanów, włochów - poczytaj - piszą po angielsku - aha, zapomniałem! To cześć propagandy Koreańskiej, jedynie blog z gazety wyborczej jest obiektywny...


Wlasnie widac jakim ograniczonym czlowiekiem jestes. To jest najobszerniejszy i najlepiej opisany z najwieksza baza zdjec blog jaki isntnieje w internecie na temat koreii polnocnej.
Aco do blogow innych ludzi, podkresliles zwlaszcza hiszpanow i wlochow. No prosze, podaj te blogi miernoto. Klamiesz zdanie za zdaniem.
Ale poszukalem anglojezycznego videobloga o korei polnocnej

http://www.gadling.com/2007/12/06/infiltrating-north-korea-part-1/

Wszystko co tam pisze nie pokrywa sie z tym co mowisz. 2:0 dla mnie, narazie nie znalazles jeszcze ANI JEDNEGO materialu ktory potwierdzilby twoja teze.
Zalosny jestes.

Cytat:
To cześć propagandy Koreańskiej, jedynie blog z gazety wyborczej jest obiektywny...

Jaki ku***a blog gazety wyborczej?? To jest blog normalnego czlowieka, ktory umiescil bloga na stronie gazety wyborczej, poniewaz ma gotowy i funkcjonalny interfejs. Spierdalaj z tego forum jesli masz dalej pisac takie farmazony. Powinienes sie leczyc u psychologa.


Cytat:
No proszę, więc możemy wymienić poglądy, mam sąsiadów chińczyków (bardzo porządni ludzie) często sobie gaworzymy o tym i o tamtym przy polskiej wódeczce:) Z początku był taki jak ja po przyjeździe do UK. W 100% poprawny politycznie, znamy się dwa lata i trochę inaczej nam się teraz rozmawia:)) O Korei z nim nie rozmawiam, bo sam powiedział, że nic nie wie poza faktami oficjalnymi. Ale na temat Chin możemy wymienić poglądy. [/qupte]

Jesli bedziesz dalej pisal tak jak piszesz- to nie mam zamiaru podjac z toba dyskusji.
Mam przyjaciela i dwoj znajomych (wszyscy sa chinczykami) ktorzy mieszkaja w Chinach. Pytalem sie o to jak wyglada tam sytuacja z wielkim bratem.
Mysle, ze mozemy wymienic sie ciekawymi informacjami.

Cytat:
Jasne i do tego Marsjanie zaatakowali Waszyngton.

Oho, zaczyna sie popis twojej inteligencji.

Cytat:
. I nie mogą korzystać z internetu a handlem zagranicznym zajmuje się wyłącznie wyspecjalizowana komórka komunistycznego aparatu - tak?

Moga korzystac z internetu, jednak wiele witryn internetowych maja poblokowanych. Myslisz, ze dlaczego google poszedl na kompromis z wladzami chinskimi i przygotowal specjalna, ocenzurowana wersje google dla chin?
Ponadto w Chinach istnieje cos takiego jak "Zlota tarcza". Poczytaj sobie najpierw o cenzurze internetu a dopiero pozniej wdawaj sie ze mna w dyskusje, bo prezentujesz zalosny poziom.
A co do handlu zagranicznego- zajmuja sie tym firmy ktore posiadaja licensje importowe i eksportowe. Bardzo malo firm posiada takie licencje- wszystkie sa monitorowane przez specjalna komorke komunistycznego aparatu. Zdziwiony? Tutaj nawet nie masz co gadac, bo to moj chleb powszedni, ale taki burak jak ty moze klocic sie dalej. Kloc sie to pokaze ci wszystkie dokumenty, zapisy prawne i ksera chinskich dokumentow gaszac cie jak zuzyta swieczke.
Co do drobnej wysylki- chinczycy mieszkajacy niedaleko hong kongu jezdza na ta wyspe i z tego miejsca moga wysylac drobne towary bez zadnych licencji, jednak paczki nie moga przekraczac wagi ok 3kg (do UK wyjatkowo 15kg).
Wiekszosc drobnego handlu zwykli chinczycy wysylaja wlasnie ta droga.
Oczywiscie, drobna sprzedaz przejdzie- wladze chinskie przymykaja na to oko (ogromne pieniadze z eksportu w koncu), ale o wyslaniu np kosiarki zapomnij.
I tutak problem pojawia sie nie tyle ze strony chinskiej co durnej polityki UE, ktora wymaga przy imporcie mase dokumentow (jeszcze wiecej niz przed naszym wejsciem do UE).


Cytat:
Bo przecie chińczyk jest zastraszony i nie może samodzielnie rozmawiać z obcokrajowcem.

Naucz sie logicznie myslec- dopiero wtedy pogadamy.
Jesli permenentne zastraszenie oznacza u ciebie cos w rodzaju zastraszenia rodem z orwellowskiego 1984, gdzie nie mozna nawet krzywo spojrzec to nie mamy o czym gadac. Nie potrafisz logicznie myslec, masz umysl 15 latka.

Cytat:
Raczej ty masz problem z zobaczeniem, że świat wcale nie jest taki jak go TVN maluje.

Czlowieku, ty masz cholerny problem z zobaczeniem tego co dzieje sie za monitorem twojego kompuetera. Jestes jakims paranoikiem.
Nie wszystko co mowi tvn jest nieprawda. Ogarnij sie czlowieku.
Ponadto znam doskonale kulture chinska, chinskie realia, za tydzien lece do Chin do Chengdu bo tam jeszcze nie bylem.
Ale oczywiscie ty wiesz lepiej- ty rozmawiasz z tamtejsza ludnoscia, ty tam mieszkasz, przebywasz.
Zalosny jestes, tyle ci moge powiedziec i wez sobie to do serca.

Cytat:
Zapytaj go ile było warte życie chłopa w Tybecie przed 1956 rokiem.

Po pierwsze- tutaj chodzi o tortury, bo ludzkie zycie nigdy nie znaczylo wiele dla wladz. Tortur i obozow na taka skale tam nigdy nie bylo.
Jesli nie umiesz czytac ze zrozumieniem to wlasnie ci powiedzialem o czym jest mowa.

Cytat:
Przed pytaniem zapoznaj się z hasłem feudalizm.
Jak już będziesz znać odpowiedz na te pytania sprawdź hasło "propaganda" i wyłącz TV.



O feudalizmie wiem wiecej niz sobie wyobrazasz, jednak nie do konca wiem o co ci chodzi. piszesz jak jakis 15-latek.
Feudalizm byl jednym z najlepszych i najsprawiedliwszych systemow, jednak propaganda medialna i oswiatowa uczy tylko o okresie jego upadku.
O tzw zlotych latach feudalizmu juz nie wspomina.
Telewizji nie wlacze bo nie mam.

Cytat:
Na koniec: chcesz pokazać jakieś źródła daj angielskojęzyczne. Ja polskim nie wierze, bo piszą bzdury.

Sam zes jest jedna wielka bzdura. Podaj mi argumenty swiadczace o tym, ze zrodla anglojezyczne sa rzetelniejsze. Oczywiscie argumentow jak zwykle z twojej strony sie nie spodziewam zadnych za to wyboircze wyrywanie z tekstu i totalnie spudlowane interpretacje- owszem.
Ten blog ktory ci podalem jest jednym z najlepszych zrodel nt koreii polnocnej jaki istnieje w internecie.
No i tylu przypisow co autor chyba nikt nie zamiescil. Rob co chcesz, twoje zycie, chcesz byc glupcem- prosze bardzo.

Ja wyciagam reke ale ty dalesz chlapiesz jak zajadly pies. Zamiast sobie pomagac- klocimy.
To forum nie ma sensu, jesli chcesz wymiany pogladow to zapraszam na skype, ew gg.




A teraz troche o korei polnocnej z podrozy pewnego polaka


Ruch w Phenianie w godzinach szczytu (goral, gdzie te twoje korki- posiadam jeszcze dziesiatki takich zdjec z roznych czesci miasta, ulic i godzin)


Cytat:
wize dostaniesz łatwiej niż do USA - i nie sieje tu propagandy Wink
na lotnisku tez nie ma imigration Wink
ale zabierają telefony kom a aparaty czy kamery są bardzo dokłądnie oglądane -
przy czym wydaje mi sie ze oni nie domyślają sie ze kamera wielkości dwóch
paczek papierosów potrafi sporo - ja zakleiłem 100xzoom digital - naklejką zeby
sie nie czepiali - żonie sprawdzili nawek kieszonke z drobnymi w portfelu - na
wylocie sprawdzili tylko moją torbe

turystyka istnieje jest coś takiego jak Kora International Travel Company i oni
obsuguja wycieczki zorganizowane w zasadzie tylko takie maja prawo tam wjazdu
ale powiem tak ruch turzstzcznz jest znikomy




Lotnisko w Phenianie

co do ludzi faktycznie phenian w godzinach od 7 do 18 jest prawie wyludniony
tez sobie zadawałęm pytanie gdzie jest te 3 000 000 ludzi (tak podają
Koreańczycy) - napewno duża częśc ludzi wychodzi wcześnie w pola sadzić ryż o
tej porze roku - a reszta - nawet metro było puste w godzinach szczytu[/quote]

Cytat:
jest to bardzo bezpieczny kraj - można powiedzieć ze przestępczość prawie nie
istnieje - przy takiej bezpiece to niemożliwe - zresztą obcokrajowiec ma cały
czas przewodników - i da sie tam pojechać i wrócić - jedyne co robi troche
wrażeni to lot Koryo Air - Ił 62 M - alboe sie cos robi w życiu albo nie Wink


Cytat:
na strefie powiedziano nam ze jesteśmy pierwszymi polakami
mieliśmy przewodników w stosunku 1:1 nie zamieszczam wszystkich zdjęć bo są
osobiste ale wrażenie jest niesamowite - czuje sie ze jak sie zrobi głupi ruch
to mogą człowieka zastrzelić


Cytat:
domyślałem sie że chodzi im o jakiś okres czasu ale nie potrafie go określic
dokłądnie - z tego co mówił kapitan to od około 15 lat czyli od czasu przemien
byliśmy pierwsi w strefie
po za tym koreańczycy z północy lubią wiele rzeczy wyolbrzymiać



Cytat:
hotel na 105 pieter od lat nie wykończony



masa aut goral, masa aut


w drodze na plac Kim Ir Sen'a, ruch oszalamiajacy, godziny szczytu


centrum miasta




Chcialbym podkreslic, ze narazie sa to zdjecia poprawne politycznie, jednak i tak koreanski przewodnik nie kazal fotografowac wielu rzeczy,
ktore sa tutaj na zdjeciach.


Cytat:
jeszcze nie pojawił sie mój tekst o kosztach bo admin chyba zdjęć załączonych
nie przejżał ;(

pisze w nim o kosztach
ale gdyby wszystko zsumować trzeba by liczyć między 9000 a 10 000 na głowe cóż
sama podróż lotnicza nie jest tania a na miejscu korańczycy łupią wręcz
obcokrajowców -żeby tam pojechać trzeba mieć i wielką ochotę i trochę grosza-
może ktoś sie odezwać ze można pociągiem i będzie taniej - oczywiście że można
i jadąc np pociągiem z Pekinu do Phenianu są niesamowite widoki - ale trzeba
mieć czas ja cudem dostałem 10 dni urlopu

istnieje jeszcze jedna możaliwośc - jak zapisanie sie do jakiejś instytucji
która wspiera popiera albo działa z jakimś towarzystwem w koreii północnej -
wtedy przy dobrym ukłądzie tylko same bilety lotnicze starczą - oni reszte na
miejscu zagwarantują - ale wtedy raczej siedzi sie w phenianie - wiec troche
trudniej zobaczyć wieś lu strefe



Cytat:
teraz tylko euro w ostateczności dolary
no i oczywiście yuany chińskie ze względu na dużą ilosc chończykó
odwiedzających kore północną
ceny w sklepach dla turystów podawane są w euro i wonach
przy czym jak mówiłem nam nie wolno było używać wonów
ceny dla koreańczyka zabójcze - w tych sklpach do których nas prowadzono



Cytat:
akurat wszyscy byli zadowoleni gdy robliśmy zdjęcia policjantce
nie wszystkie moje zdjęcia są politycznie poprawne
ale większośc byłą upilnowana przez przewodnika - choć nie dało sie uniknąć
tego żebyśmy nie zobaczyli różnych ciekwostek przypominających "malowanie trawy
na zielono"






Cytat:
4825859 to mój numer GG
myśle ze w obecnej chwili posiadam jeden z ciekwszych zbiorów domowych
dotyczących korei np. 6 godzin filmu Wink 700 zdjęć Wink sporo książek i wycinków
gazet z kilku lat - napewno nie mam takich materiałów jak ma wywiad Wink czy
polska ambasada w koreii Wink ale coś tam sie uzbierało Wink
pytaj a ja postaram sie odpowiedzieć - może nawet tu bo wtedy więcej ludzi
przeczyta



Cytat:
koper - nie spotkaliśmy w koreii nikogo z nadwagą - co oznacza ze luksusu nie
mają wszędzie sadzą ryż nawet na lotnisku wzdłuż pasa startowego coś sadzili
po za phenianem biede widać potworną - np dzieci ze zdjeci powyżej gdy dostały
cukierki zaczeły jejść razem z papierkiem ;(
trochę koreii widzieliśmy nie wszystko byli w stanie ukryć przed nami - jak
ludzi w porcie czy na molo w wonsan którzy po złowieniu ryby urywali jej głowe
wdłubywali wnęczności zrywali łuski i zjadali surową popijając jakimś alkoholem
dzieci i starcy zajmujący się zdobyciem ryby cały dzień to o czyms mówi
nie widziałem kraju powyżej lini phenian - wonsan to tam sie mówi ze mogą być
obozy i głód w co i ja wierze po tym co zobaczyłem - jeśli pokazali mi to - to
jak musi wyglądać to czego mi nie pokazali
i nie sieje tu demagogi
np. wszystkie plaże ogrodzone były drutem kolczastym pod napięciem

co do samochodów - ruch jest oszałamiający szczególnie po za phenianem cos
niesamowitego - nie istnieje wszyscy chodzą na piechote lub roweze przy czym
rowery mają tablice rejestracyje i są rejestrowane - w phenianie jesczze
istniej cos takiego jak komunikacja zbiorowa metro kosztuje 2 wony czyli za 1
euro po czarnorynkowym kursie minimum 1500 razy można sie przejechać - z tego
co pamietam wszytskie srodki komunkiacji kosztują 2 wony - najpiekniejsze w tym
wszystkim są policjantki kierujące ruchem który nie istnieje - policjantki
dobierane są według urody i fakt faktem koreańskiz pólnocy są pzreśliczne do
tego muszą być panienkami i nie wiem czy czegos nie przekręciłem ale nie więcej
niż 25 lat



Cytat:
peaka - przyzwyczjaliśmy sie do siebie z przewodnikami na początku było widać
ze nie są zadowowleni co fotografujemy często mówili "no foto" po 3 dniach jak
zauważyli ze jesteśmy przyjacielscy mniej zwracalai nam uwagę jednak nadal
wprost mówili kiedy nie życzyli sobie fotografi
np. posterunek na wjeździe do Phenianu - nie masz przepustki nie wjedziesz do
stolicy zresztą i tak zrobiłęm temu zdjęcie a nawet sfilmowałem
nie życzyli sobie byśmy w niedziel około 19 fotografowali ludzi wracajacych w
tysiącach do Phenianu na piechote z pól ryżowych
całkowity zakaz fotografowania żołnierza jeśli miał karabin
zakaz fotografoawani z bliska młodzierzy ćwiczącej na placy Kim Ir Sena - przed
kolejną paradą dziwczyny były otulone białym materiałem przed słońcem po
ćwiczyły prze około 10 godzin dziennie każda miał numerek przypięty do klatki
zakaz fotografowania wojska na pace samochodu - zdjecie powyżej - w sumie jak
juz zrobiłem to nie wyrywal aparatu ale byli niezadowoleni o czym móili wprost
lub machali na mnie ręką bym schował aparat lub kamere


Cytat:
cookie - raczej nie licz ze bedziesz sie poruszać bez przewodnika
chociaż ja na kilka minut w centrum phenianu umknąłem przewodnikom z włączoną
kamerą wideo - co ciekawe ludzie siedzący na krawężnikach jak mnie dostrzegali
z odległosci kilku kilkudziesięciu metrów odrazu sie podnosili
jedno dziecko na mnie zawarczało ale to mogło sie zdażyć w każdym kraju
trochę sam na sam z korę udało sie być w wonsan - miasto portowe - bylismy pod
wrażeniem przewodnika ze dał nam troche swobody
wyjazd do strefy był juz w opłcie za całość imprezy
techniczne pogadanie z ludzmi na ulicy jest prawie nie wykonalne bo nie mówią w
jakim kolwiek języku oprócz koreańskiego - także pozsotają uśmiechy i zwykłe
hello
nawet w international hotel w recepcji nikt nie mówił ani słowa
nasi przewodnicy móli po angielsku a jeden po polsku ale nie towarzyszł nam
przez cały czas
co do cen
wino w sklpeie dla zagraniczniaków taki pewex - 1 lub 2 euro - kwaśne ale dało
sie wypić
żmijówka 5 euro
wódka z korzeniem rzeńszenia tez 5 euro
lokalne piwo 0,35 euro ale nie polecam zatrucie pewne
zresztą heineken i carlsberg od 1 do 2 euro tez jakis taki dziwny miałem
wrażenie ze podrabiany raz nam sie pucha trafiła co była juz dwa lata po
terminie


pranie miedzy torami




Cytat:
po koreańsku znam ze 3 słowa
niestety nie dało sie porozmawiać z ludźmi - pomimo zapewnień przewdoników ze w
szkołach ucza sie rosyjskiego chińskiego angielskiegi i japońskiego - nikst ze
spotkanych osób nie mówił po angielsku
rozmowa z przewodniczką rosyjsko języczną przerodziła sie w jakąś tam
konwersacje
nasz przewodnik kiedy z żoną razem w trójke zostalismy z tyłu całej wycieczki
troche sie otworzył przed nami - facet był w europie kilka lat mimo ze w latach
80 to wie jak świat wygląda - na ostatniej kolacji przewodnik który mówił po
polsku powiedział że rozumie że możemy być zszokowani tym systemem ale my nie
znamy ich sytuacji i tradycji
w centrum phenianu są 2 hotele dla turystów jedne to Koryo Hotel a drugi to
Yangagdo - w tym własnie mieszkałem - hotel 47 pięter ka kazdym poziomie około
20 pokoi na 13 pietrze mieszkali przewodnicy powyżej turyści - około 50 w
porywie licząc 40 osobową grupe chinczyków wiec tłumów nie było
każdego dnia wieczorem przewodnik prosił bysmy bez jego pozwolenia nie
wychodzili po za hotel - troszke pochodzilismy sobie w poblizu - ale przy takim
systemie wszyscy odrazu sie tobie przyglądają a bez przewodnika wyglądasz jak
intruz
jakie auto - wszytskie auta w koreii północnej należą do państwa nie ma
prywatnych aut - oczywiście kilka osób ma auta które wykorzystują do celów
prywatnych i tak np. takie auto ma Kim Dzon Il - taką odpowiedź uzyskałem
co do poruszania sie samodzielnie po koreii północnej - bez przewodnika
opiekuna jest niedopuszczalne - nawet ludzie którzy cieszą sie jako takim
zaufaniem państwa maja przydzielonych opiekunów
bylismy w wielu knajpach w phenianie i prawie zawsze sami tylko w samym centrum
widizałem około 5 północnokoreńczyków którzy przyszli napić sie piwa
oraz w wonsan tam juz trochę wiecej osób przewinęło sie przez knajpe
w każdej knajpie stoi zestaw do karaaoke - z tego co wiem bardzo lubia bawić
sie w ten sposób zresztą mnie namawiali do zaśpiewania czegokoliwiek
próbują jakoś zyć w tym systemie

dzieci - to przedszkole w kołchozie (pokazowym) jednym z niewielu do których
sie wpuszcza turystów

z nikim zbuntowanym nie rozmwialismy - korea to nie kuba gdzie każdy ci powie
ze fidel jest beznadziejny - w koreii jest taki rezim że nikt nie powie obcemu
co myśli - wszystko przedstawiają bardzo serio sztywno i na poważnie -
najgorzej jest wtedy jak podają swoją wersje a człowiek wie swoje i czasam
ciężko nie wybuchnąć śmiechem - bo mozna ich obrazic

rozmwiałem niedawno ze znajomym który tez był w koreii północnej niedawno i
doszlismy do wniosku ze dobrze jest gdy jedzie tam osoba która ma dobrą wiedze
na temat Koreii Północnej bo szok jest całkiem niezły juz po wylądowaniu na
lotnisku - ktoś kto myśli ze leci na krete a ląduje w korei może robić głupie
problemy

a nie zmienisz koreii północnej w 7 dni pobytu jeśłi chiny rosja korea
południowa japonia i usa nie zmieniły sytuacji za ostatnie 52 lata




Narazie tyle tych sfalszowanych zdjec i klamstw o Koreii Polnocnej Smile
Ale nie zapominajcie- goral WIE LEPIEJ- bo tam byl i widzial na wlasne oczy z ekranu monitora : D


Widzisz goral, gdybys przeczytal tego bloga choc troche...

Reszta dla zainteresowanych tutaj

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,24924207,24924207,0,2.html?v=2



@JA
Cytat:
Co do reszty. Nie wybielam Korei. Mówię jak jest. Zaprzecz innym moim argumentom

Moze ja zaprzecze twoim "argumentom" jesli to co wypisales w ogole argumentami mozna nazwac...
Wszystko masz na gorze, jak widac mylisz sie w znacznie wiekszej ilosci spraw.


Cytat:
A aparaty telefoniczne: na 23 mln mieszkańców 1,2 mln aparatów telefonicznych. Daje nam 1 telefon na 20 osób. Ile tam przeciętna rodzina ma? 5, czy 4 osoby? No to masz około 1/4.


SKAD TE DANE???!!! Czlowieku, jestes zalosny- jakim cudem przecietnego koreanczyka stac na telefon? : 0
Najpierw zorientuj sie jakie tam sa pensje i jakie ceny a dopiero pozniej cokolwiek pisz.
Inflacja jest tam na niesamowitym poziomie- 15 lat temu piwo kosztowalo 3 wony, dzisiaj jest to prawie 900 wonow...
Inflacja rzeczywiscie rodem z kraju 3go swiata, no ale ty wiesz lepiej...

Cytat:
W wielu wsiach nie ma prądu - głównie chodzi o północ kraju, która leży w wysokich górach (w Polsce do dzisiaj są budyni w górach bez prądu Wink, a pół korei leży w górach).

Z pradem masz racje, jednak tyczy sie to wsi w wiekszej czesci kraju. W miastach prad jest dostarczany normalnie.

Cytat:
Więc zważając na to to nawet co 2 dom może mieć telefon stacjonarny (w rejonach z prądem).

Do dzialania linii telefonicznych nie potrzebna jest trakcja elektryczna, telefon mozna zasilic z linii przesylowej.
Co drugi dom telefon stacjonarny- bahahaha, a to dobre. To podaj mi prosze numer to tych mieszkancow korei- chetnie do nich zadzownie.
Ba- pokaz mi strone internetowa koreanczykow, powinna ich byc masa. Jetes glupkiem, bo nawet tak oczywistych konsekwencji swojej wypowiedzi nie przewidziales.

W KRLD jest 4000 telefonów komórkowych - oczywiście mają je tylko
notable, kolejna rzecz do rozdawnictwa. Telefony zabierają, bo na północy
rzeczywiście dzwoni się przez Chiny. Przez rzekę Jalu przemyca się komórki i
karty pre-paid.


Wbij sobie to do tego pustego lba, bo wyciagasz informacje prosto z tylka.



A teraz uwaga, uwaga- najwieksza glupota jaka napisales:

Cytat:
No i oczywiście polecam obejrzeć ten filmy, o których mówiłem + to:

Z wycieczki polaków Smile. Masz 3 części.


JAKIEJ WYCIECZKI POLAKOW?? Jest to film osoby, ktora mieszka w koreii polnocnej!!! Klamiesz jak leci.
Nie od dzis wiadomo, ze rzad koreii polnocnej prowadzi rowniez propagadne w internecie zamieszczajac filmy ktore pokazuja tylko to co maja pokazac.

profil osoby ktora wyslala film

http://www.youtube.com/user/KimBarTek


Rodzinne miasto: Pyongyang
Kraj: Korea Północna

rzeczywiscie- polak jak ch**.
Skad wytrzasnales historie, ze jest to film z wycieczki polakow?? Lecz sie na glowe jesli nazwy kraju nie umiesz przeczytac poprawnie.


Z wycieczki polakow, hehehe dobre sobie, nie warto wchodzic na to forum, bo mozna spotkac sie z glupota ludzi takich jak ty.




@Bimi

Cytat:
"rok temu śmiertelność noworodków wynosiła (w/g ich danych) 21, a teraz już 51...

"ponadto, pomimo, że przyrost naturalny oceniają na 0.42%, a emigrację na -0.09% to zdaje się że w ciągu ubiegłego roku ubyło prawie milion koreańczyków, 3.5% populacji "
"

Wyniklo to z ostatniej kleski glodowej w Korei, w ktorej szacuje sie, ze zmarlo ok 1mln koreanczykow.
Widze, ze nie potrafisz laczyc prostych faktow, ktore jakies pol roku temu sie pojawily...

Ponadto od razu mowie, ze rzad korei polnocnej nie prowadzi ZADNYCH statystyk dot liczby ludnosci, poniewaz nie posiadaja zinformatyzowanych systemow baz danych. Wszystko zapisuja na kartce- panie "wiem wszystko"

Cytat:
"2008: http://www.dane-statystyczne.wybornie.com/korea-polnocna.html
2009: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/kn.html
dziękuję za takiego fakt booka - za bardzo przypomina fakty tvn"



Czemu porownujesz statystyki z dwoch roznych stron?? : o
Mowilem ci juz, ze one sa wyssane z palca, bo ZADEN z rzadow nie ma wgladu do dokumentow wewnetrznych korei polnocnej. Wystarczy troche pomyslec, czlowieku.

Skad CIA i rzad polski ma dane statystyczne, skoro nawet rzad korei polnocnej jej nie posiada??
Brawo mistrzu ciemnoty.

Cytat:
zamiast chłonąć propagandowe brednie ze strony CIA zajrzyjcie sobie lepiej na oficjalną stronę internetową korei płn.
http://www.korea-dpr.com/
chyba że macie w polsce zablokowaną Smile


Ty naprawde z kazdym postem piszesz coraz to wieksze brednie.
Po pierwsze- pokaz mi nieoficjalna strone koreii polnocnej- albo strony obywateli tego kraju. CHOC JEDNA!! Wiele osob tlucze ci, ze rzad uprawia tam propagande pokazujac swiatu w mediach kraj ktory zupelnie inaczej wyglada w rzeczywistosci.

Cytat:
organizują nawet wycieczki - niecałe 2k euro za 10 dni
http://www.korea-dpr.com/kfa2010/kfa-delegation-feb-2010.htm
wszystkie paszporty z wyjątkiem USA - w polsce powinni przyjąć taką zasadę


Byles kiedys na takiej wycieczce?? Widziales niepoprawnie politycznie zdjecia z takich wycieczek?? Jestem pewien, ze nie, ale morde musisz otworzyc. Wycieczki za 2k euro owszem- a wiesz dlaczego tak drogo (10cio dniowa wycieczka do kazdego innego kraju kosztuje 3x mniej)??
Koszt wynosi 2k euro, poniewaz dostajesz bande koreanczykow, ktorzy pilnuja bys nie zszedl im z oczu, bys nie robil zdjec temu czemu nie wilnoi robic, wg wladz koreanskich (np lezace zwloki na ulicach itp- posiadam zdjecia tak przy okazji).

Szkoda czasu na dyskusje z toba...



I jeszcze cos na sam koniec- wiesz bimi, dlaczego czasami brakuje kontrargumentow w niektorych dyskusjach? Poniewaz porobiles limity i pozamykales usta wszystkim tym, ktorzy sie z toba nie zgadzaja. Brawo, poczyles troche wladzy to i zaczales ja wykorzystywac. Zal im takich osob jak ty- gdybys dorwal sie do wladzy wcale nie bylbys lepszy od tych lewakow, ktorzy nami rzadza.



Jesli ktos chce wiecej informacji nt koreii polnocnej to musi czekac 24 godziny, poniewaz limit wyslanych wiadomosci jakie ustatil mi admin tego "wolnosciowego portalu" o "prawdzie" wynosi 1 (JEDEN) post na 24 godziny. Tymczasem goral i "ja" moga pieprzyc do woli siejac dezinformacje.
W dupie byli, gowno widzieli, ale madrowac sie potrafia. Banda paranoicznych idiotow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 01 Lis '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Czy ja Cie obrażałem?
2. Film jest polaków - pogrzeb sobie po tym koncie. Są z Korean Friendship Association i w filmie pokazują się wielokrotnie rozmawiając przy tym. Potem obejrzyj filmy z Planette, które Ci podałem.
3. Dane, które podawałem są z factbook'a, który i tak jest przekłamany.
4. 1mln zmarłych z głodu? To jakim cudem w tych latach ilość ludności wzrosła? Jeszcze nie dawno podawali 2 mln zmarłych... ale za dużo ludzi się kapło, że się coś nie zgadza z liczbą ludności.
A na resztę rzeczy już dawno była odpowiedź. Będziesz chciał ją znać to sobie spokojnie poszukasz w tym temacie Smile .

Jak już otiwerasz ten filmik po prawej stronie masz informacje dotyczące filmiku:
"Movie from my trip to DPRK in September 2007, in that movie you can see the many places in Pyongyang, and also Wonsan, Panmunjom and Kaesong. If you want download that movie in better quality open that site http://www.plikus.pl/zobacz_plik-Kore... and click the button "Pobierz plik" "

Faktycznie koreańczycy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 02 Gru '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korea Północna rabuje swoich mieszkańców - a nie mozna napisać ,że rząd wymienia pieniadze , jebana manipulacja

Władze Korei Północnej zdecydowały o wymianie pieniędzy. Ograniczyły jednocześnie kwotę, jaką będzie można wymienić.
Wymiana jest połączona z denominacją, polegającą na „obcięciu” dwóch zer. Mieszkańcy Korei Północnej będą mogli wymienić jedynie od 100.000 do 150.000 wonów. Oficjalnie 100.000 wonów to 690 USD. Na czarnym rynku można za nie dostać jednak tylko 35 USD. Analitycy mówią, że działania władz zmierzają do ograniczenia szarej strefy, która rozwinęła się w okresie problemów gospodarczych kraju w ostatnich latach. Południowokoreańskie i chińskie media informują, że w kilku miejscach doszło do protestów ulicznych. Stacje kolejowe były zapełnione ludźmi, którzy chcieli się dostać do domów, aby jak najszybciej wymienić oszczędności na dolary lub juany, których wartość zaczęła mocno rosnąć. Buddyjska organizacja charytatywna Good Neighbors poinformowała jednak, że sytuacja w stolicy, Pyongyang, oraz innych dużych miastach uspokoiła się po pojawieniu się patroli wojska i służby bezpieczeństwa, a także w związku z zamknięciu większości sklepów.

http://www.pb.pl/2/a/2009/12/02/Korea_Polnocna_rabuje_swoich_mieszkancow
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Korea Północna - dokument
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile