W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
31 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 53018
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19, 20, 21   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Komu wierzysz w kwestii niedalekiego nadejścia ERY NWO? :
Permanentnie cenzurującym internet z kompromitujących ich materiałów Tsarionowi, Icke'owi i reszcie NWO NEW AGE AGENDA
23%
 23%  [ 13 ]
Cenzurowanym i nierzadko uśmiercanym z powodu zbyt wnikliwego poszukiwania Prawdy na temat NWO jak Chris White i David Cooper
76%
 76%  [ 42 ]
Wszystkich Głosów : 55

Autor Wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:39, 05 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Oriona bardzo szanuję w tym, co pisze. Uważam, że jest on bardzo gorącym dla Chrystusa Bożym dzieckiem. Ma bardzo trafne pytania i niekiedy trzeba się zebrać, by mu na to wszystko odpowiedzieć. Pamiętam swoje początki i jak bardzo byłem gorący w głoszeniu wielu (z dzisiejszego punktu widzenia patrząc) dziwnych nauk, które uznawałem wtedy za Prawdę. Głosiłem je, wierząc, że robię dobrze. Powielałem przeróżne schematy, zasłyszane argumenty, których sam z modlitwą nie przestudiowałem, a jedynie powielałem to wszystko, ciesząc się tym, że sypię swoimi postami jak z rękawa. A jaki był koniec każdej z dyskusji? I tak każdy zostawał przy swoim zdaniu.

W każdej rozmowie należy być otwartym na drugiego człowieka. Nie wolno zamykać się na czyjeś zrozumienie Pisma Świętego, bo a nuż ten ktoś, z którym dyskutujemy, może mieć rację, a wtedy wyjdziemy na dudka.

Pamiętajmy też, że nie walczymy z krwią i ciałem. Zatem nie kłóćmy się o takie, czy inne zrozumienie biblijne. Ważne, by to, w co wierzy każdy z nas, przynosiło nam spokój ducha, pewność zbawienia, pobudzało nas do dzielenia się z innymi naszą wiarą oraz motywowało do dalszego uświęcania się. Każda nasza "prawda wiary" musi być zakorzeniona w słowach "tak mówi Pan".

Niestety, według mojego zrozumienia, kwestia dotycząca niedzieli nie jest prawdą osadzoną na podłożu "tak mówi Pan". Głównym argumentem pozabiblijnym na to, iż biblijna sobota nadal obowiązuje jako święty siódmy dzień tygodnia jest to, że Kościół Rzymsko-Katolicki przyznał się do zamiany świętości z soboty na niedzielę, a powodem tego nie było przekonanie wypływające z przesłania Pisma Świętego.

Warto to się nad tym naprawdę głęboko zastanowić.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, iż omawianie kwestii szabatu wiąże się z takimi sprawami jak ważność prawa Bożego. Orion w jednym swoim poście napisał jedno bardzo trafne zdanie, na które mu już odpisałem, odnośnie ważności obrzezania się. Wedle Biblii to prawo nadal obowiązuje i podpisuję się obiema rękami! Jednak warto się też zastanowić w jakiej formie to prawo nadal obowiązuje. Jak Bóg pozwoli, to pewnego dnia stworzę materiał video na ten temat, w którym postaram się sprecyzować swoje myśli w tym temacie.

Pozdrawiam gorąco wszystkich, a w szczególności Oriona, który, wiem, że czyta ten post. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
coppadonna




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:35, 06 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

„Możesz czytać Biblię od Księgi Rodzaju aż do Księgi Objawienia i nie znajdziesz ani jednej linijki, która uprawomocniałaby świętość niedzieli. Biblia podkreśla znaczenie religijnego święcenia soboty, dnia, którego nigdy nie uświęciliśmy” — Kardynał Gibbon, Faith of Our Fathers, s. 111.112

Wyraźnie widać jak KK zamienił święty dzień na niedziele.

„To Kościół Katolicki, dzięki autorytetowi Jezusa Chrystusa, przeniósł ten odpoczynek na niedzielę, w celu upamiętnienia zmartwychwstania naszego Pana. Dlatego święcenie niedzieli przez protestantów jest haraczem, który płacą wbrew sobie, autorytetowi Kościoła [katolickiego]” — Monsignor Segur, Plain Talk About the Protestantism of Today, s. 225.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:19, 06 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coppadonna napisał:
„Możesz czytać Biblię od Księgi Rodzaju aż do Księgi Objawienia i nie znajdziesz ani jednej linijki, która uprawomocniałaby świętość niedzieli. Biblia podkreśla znaczenie religijnego święcenia soboty, dnia, którego nigdy nie uświęciliśmy” — Kardynał Gibbon, Faith of Our Fathers, s. 111.112

Wyraźnie widać jak KK zamienił święty dzień na niedziele.

„To Kościół Katolicki, dzięki autorytetowi Jezusa Chrystusa, przeniósł ten odpoczynek na niedzielę, w celu upamiętnienia zmartwychwstania naszego Pana. Dlatego święcenie niedzieli przez protestantów jest haraczem, który płacą wbrew sobie, autorytetowi Kościoła [katolickiego]” — Monsignor Segur, Plain Talk About the Protestantism of Today, s. 225.

Coppadonna, to, co wymieniłeś, to pikuś w porównaniu z tym, co jest napisane w katechizmie, który powstał po soborze w Trydencie. Jest tam dobitne stwierdzenie kto dokonał tej zamiany i w jakim celu. Zatem wszelka dyskusja, polegająca na rzekomej obronie świętości pierwszego dnia tygodnia (niedzieli) na podstawie Biblii, jest bez sensu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:42, 07 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracuję właśnie na uaktualnieniem artykułu o sabacie. Very Happy

Kilka myśli na ten temat.

Prawo nigdy nie było dane poganom!

Prawo było Prawem pomiędzy Bogiem a Izraelitami. Tylko Izrael miał Prawo i tylko on był (a nie jest!) narodem wybranym przez Boga.

W tym świetle jakikolwiek przepis Prawa obowiazywał jedynie Izraelitów, oraz tych, którzy z nimi mieszkali. Reszta kuli ziemskiej nie posiadała Prawa i... nie była z niego rozliczana. Reszty świata Przymierze z Bogiem nie obowiazywało.

Teraz, Chrystus przyszedł nie do świata, ale do Izraela. Jedynym wyjątkiem, jaki zrobił, to była rozmowa z Samarytanką. Jezus rozmawiał wyłacznie z Żydami i obowiazywało Go Prawo. Wszelkie jego wypowiedzi za Jego zycia były pod Prawem i zgodne z Prawem. Dopiero Jego śmierć uwolniła Żydów spod Prawa, ponieważ On je w momencie śmierci wypełnił.

W jaki sposób on owo Prawo wypełnił? Prawo wymagało ofiary za grzechy. Ofiary te jednały Izraelitów z Bogiem, ale nie dawały życia wiecznego.

Ja-szua wykupił nas od przekleństwa Prawa, które nie nie dało nam życia wiecznego.

Dokonała ofiara Chrystusa wypełniła całe Prawo i owa jedyna ofiara była wystarczającą ofiarą za wszystkie grzechy całego świata.

Ja-szua więc wypełnił prawo i ofiary nie są już potrzebne, ani Prawo, na których są oparte nie jest już potrzebne. Śmierć Ja-szua daje nam nowe przymierze, oparte nie na Dekalogu, ale na przykazaniach... Ja-szua!!!

Przykazania te są głównie podawane przez Jego apostołów, ponieważ On sam nie mógł ich podawać za życia, ponieważ łamałby Prawo!

Przykazania Jezusa - oto nasze prawo, prawo chrześcijan.

Jest to jedyne Prawo, które nas obowiazuje w chwili obecnej. A Prawo Chrystusa nigdy nie nakazywało obchodzenia czegokolwiek ze starego Prawa.

"Nowe Przykazanie wam daję..." itd. itp.

Prawo jest czymś zupełnie odmiennym od sugestii czy zaleceniu. Sugestia czy zalecenie mogą być spełniane, ale... nie muszą i kary za nie wykonania sugestii czy zalecenia nie ma.

Jeżeli prawo nie było nigdy dane poganom, jezeli nigdy ich nie obejmowało Przymierze ST, od kiedy nagle zaczęło ono obowiązywać? Gdzie tak pisze, że poganie powinni poznać Prawo ST i sie do niego stosować. jest jakiś werset?

Kara jest jedynie wtedy, kiedy łamane jest Prawo.

Nas obowiazuje nowe Prawo, w którym nie ma nakazu celebrowania sabatu, obrzezania, obchodzenia jakiegokolwiek święta ze ST. Nie ma w przykazaniach Ja-szua ani jednego prawa mówiącego wyraźnie - będziesz obchodził sabat. lub Nie wiolno obchodzić sabatu.

Z tego wynika, że ani ten co obchodzi sabat grzeszy, ani ten, który go nie obchodzi, także grzeszy. Ponieważ nie ma Prawa - nie ma grzechu.

Amros

Njaprawdopodobniej masz rację odnośnie niedzieli, ale stanizm czczący Niedzielę jako dzień słonca nie oznacza, że świat nie pracujacy w niedzielę i oglądający mecze piłki nożnej czy jeżdzący na wycieczki, czy robiący cos w ogródku to wielbiciele szatana. Po prostu dzień dla większości świata wolny od pracy, zamiast soboty.

I to wszystko, ani mniej ani więcej.

Gwoli ciekawości, Izrael w mocy Nowego Przymierza utracił status Narodu Wybranego a Narodem Wybranym jest obecnie chrześcijaństwo.

Ponieważ Ja-szua wybiera owce do swego Królestwa i dlatego Jego ZBÓR czyli KOŚCIÓŁ jest Narodem Wybranym za pomocą Ducha Świętego.



Czyli Izrael nie posiada żadnefgo przywileju, Narodem Wybranym jest Chrześcijaństwo. Dlatego jest tak zaciekle prześladowane przez szatana oraz infiltrowane przez fałszywych nauczycieli.

Uaktualniłem poważnie artykuł pod tytułem - Czy dzisiejszy Izrael jest nadal Narodem Wybranym przez Boga ? Link - http://www.zbawienie.com/izrael.htm

Nie jesteśmy więcej zbawiani uczynkami! Uczynki, m.in. czczenie sabatu to uczynki Prawa Starego Przymierza, z którego jesteśmy zwolnieni, posiadając Nowe Prawo na mocy Nowego Przymierza.

A nowe przymierze oparte jest nie na uczynkach ale na wierze. Żyjemy przez wiarę a nie przez Prawo ST.

Cytat:
Jan 14:15 bw Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.

Jan 15:10 bw Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Ef 2:15 bw On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka

1Jan 2:4 bw Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma.


Kwintesencją przykazań ST jest miłość bliźniego oraz oddawanie czci Stwórcy oraz Jego Synowi.

Z tego powodu Nowe Przymierze odrzuca wszelkie przepisy ceremonialne, z sabatem czy obrzezaniem włącznie - być moze tymczasowo, do czasu powrotu Pana sabatu, czyli Chrystusa, który być moze ponownie ustanowi sabat z pewnymi zmianami, ponieważ ofiary nie są konieczne.

Jeszcze jedna uwaga. Jeżeli Ja-szua jest Panem sabatu - ma On prawo sabat tymczasowo zawiesić?

Jezeli nie ma Prawa - nie ma grzechu.

Wracając do tematu, ukazał się niezwykły film, ukazujący faszystowkie plany depopulacji USA, stosując metody hitleryzmu.

Proszę obejrzeć i przecztać uważnie tłumaczenie na polski.


_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:45, 07 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
(...)
Prawo nigdy nie było dane poganom!

Prawo było Prawem pomiędzy Bogiem a Izraelitami. Tylko Izrael miał Prawo i tylko on był (a nie jest!) narodem wybranym przez Boga.

W tym świetle jakikolwiek przepis Prawa obowiazywał jedynie Izraelitów, oraz tych, którzy z nimi mieszkali. Reszta kuli ziemskiej nie posiadała Prawa i... nie była z niego rozliczana. Reszty świata Przymierze z Bogiem nie obowiazywało.

Dobrze piszesz. Mówi o tym pierwszy i drugi list do Rzymian.
Zwróć jednak uwagę na to, że ci z pogan (gojjim, czyli goje), którzy zapragnęli wejść do zgromadzenia Pana, czyli zapragnęli być ludem Bożym, musieli automatycznie dostosowywać się do prawideł Bożych.

Podobnie dziś. Gdy żyjemy swoim życiem daleko od Boga, nie znając Jego woli, wówczas kierujemy się tzw. zasadami moralno-etycznymi. Jednakże gdy pragniemy być blisko Boga i gdy chcemy, aby to Jego wola wypełniała się w naszym i przez nasze życie, wtedy również musimy dostosować się do Jego zaleceń. Jest to naturalna kolej rzeczy.

orion napisał:

Teraz, Chrystus przyszedł nie do świata, ale do Izraela. Jedynym wyjątkiem, jaki zrobił, to była rozmowa z Samarytanką. Jezus rozmawiał wyłacznie z Żydami i obowiazywało Go Prawo. Wszelkie jego wypowiedzi za Jego zycia były pod Prawem i zgodne z Prawem. Dopiero Jego śmierć uwolniła Żydów spod Prawa, ponieważ On je w momencie śmierci wypełnił.


Śmierć Jezusa nie uwolniła Żydów - jak piszesz - "spod" (rozumiem to jako "od") Prawa, ale od jego przekleństwa (Gal.3:13).


orion napisał:

W jaki sposób on owo Prawo wypełnił? Prawo wymagało ofiary za grzechy. Ofiary te jednały Izraelitów z Bogiem, ale nie dawały życia wiecznego.

Zatrzymajmy się na chwilkę w tym miejscu.
Chcąc otrzymać przebaczenie, żyjąc w czasie pierwszego adwentu Mesjasza, należało własnoręcznie zarżnąć czyste zwierzę i złożyć je na ofiarę Panu Zastępów. Zarżnięte własnymi rękami zwierzę symbolizowało śmierć Mesjasza. Ten potworny akt był również wyrazem swojej wiary w to, że ktoś oczekuje na Zbawiciela świata przepowiedzianego już pierwszej parze ludzkiej. Jednak czy sama krew wołów mogła zmywać grzechy? Jest to niemożliwe (Hebr.10:4)! A jednak księga Kapłańska (Leviticus) mówi, że składając Panu ofiarę (włącznie z zarżniętym zwierzęciem), grzesznik otrzymuje odpuszczenia grzechów. Dzieje się tak, ponieważ ów grzesznik chwyta się wiarą tego, iż zabijane przez niego niewinne zwierzę, staje się Mesjaszem, którego przelana krew oczyszcza go z grzechów. Bez wiary w Mesjasza nie było odpuszczenia grzechów.

Dziś jest podobnie. My, żyjąc prawie 2000 lat po tym, co stało się na krzyżu Golgoty, odwołujemy się wiarą do tego wielkiego wydarzenia - śmierci Mesjasza i Jego przelanej krwi, chcąc otrzymać pojednania z Bogiem i otrzymać tym samym odpuszczenie naszych grzechów.

Jeśli my, dziś, pokój mamy z Bogiem poprzez Mesjasza i mamy zapewnienie zbawienia, tak i ci, którzy żyli przed śmiercią Zbawiciela, albowiem Mesjasz jest jeden i jedna nadzieja i jedna wiara. Nic się nie zmieniło, jedynie Bóg anulował ceremonie, które wypełniły się w umierającym Jezusie w dniu 14.nisan.

Zatem, Orion, uważam, że Żydzi, żyjący przed Mesjaszem, mieli nadzieję życia wiecznego.



orion napisał:
(...)
Ja-szua więc wypełnił prawo i ofiary nie są już potrzebne, ani Prawo, na których są oparte nie jest już potrzebne. Śmierć Ja-szua daje nam nowe przymierze, oparte nie na Dekalogu, ale na przykazaniach... Ja-szua!!!

Zobacz, Orion, to jest tak samo jak z obrzezaniem. Jest ono nadal aktualne. Pamiętasz to, co Ci wcześniej pisałem w tym temacie? Podobnie ma się sprawa ze składaniem ofiar. Ten przepis jest nadal aktualny. Nie wierzysz? Very Happy

Rzym. 12:1
1. Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza.

Hebr. 13:15
15. Przez niego więc nieustannie składajmy Bogu ofiarę pochwalną, to jest owoc warg, które wyznają jego imię.

Żadna kreska z prawa nie przeminęła. Nie mogła przeminąć, gdyż sam Pan, Jezus tak powiedział:

Mat. 5:17-18
17. Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
18. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.

W ten sam sposób nadal aktualne jest obrzezanie, ale nie chodzi tu o obrzezanie (które tak naprawdę, jak by nie patrzeć, jest bardzo pozytywne, o ile nie upatruje się w tym chluby cielesnej) napletka, ale serca, o którym Bóg mówił nawet w Starym Przymierzu! Spójrzmy:

5 Moj. 10:16
16. Obrzeżcie więc nieobrzezkę waszego serca, a waszego karku już nie zatwardzajcie,

A Jeremiasz po wielu latach to potwierdza:

Jer. 4:4
4. Obrzeżcie się dla Pana i usuńcie nieobrzezki waszych serc, mężowie judzcy i mieszkańcy Jeruzalemu, aby mój gniew nie wybuchł jak ogień i nie palił, a niktby go nie ugasił z powodu waszych złych czynów!

Mówi to nam o tym, iż w Starym Przymierzu obowiązywało również Nowe Przymierze (spójrz jeszcze na pierwszy rozdział z księgi Izajasza).


orion napisał:
Przykazania te są głównie podawane przez Jego apostołów, ponieważ On sam nie mógł ich podawać za życia, ponieważ łamałby Prawo!

Przykazania Jezusa - oto nasze prawo, prawo chrześcijan.

Jest to jedyne Prawo, które nas obowiazuje w chwili obecnej. A Prawo Chrystusa nigdy nie nakazywało obchodzenia czegokolwiek ze starego Prawa.

"Nowe Przykazanie wam daję..." itd. itp.


Orion, to nie tak, że Jezus łamałby jakiekolwiek Prawo. Very Happy
Czy "nowe" musi zawsze oznaczać coś nowego, czyli coś, czego wcześniej nie było? Wcale nie. Może to oznaczać coś odnowionego.

Zdanie: "Kupiłem nowy samochód" można rozumieć dwojako. Albo, że kupiłeś nowy samochód z salonu rocznik 2009, albo że kupiłeś nowy samochód, gdyż sprzedałeś swój, którym dotychczas jeździłeś, i teraz masz "nowy", który ma rocznik 1994r.

Apostoł Jan sam pisze jak należy rozumieć owe "nowe przykazanie". Spójrz, Orion:

1 Jan. 2:7-8
7. Umiłowani, nie podaję wam nowego przykazania, lecz przykazanie dawne, które mieliście od początku; a tym przykazaniem dawnym jest to Słowo, które słyszeliście.
8. A jednak nowe przykazanie podaję wam, to, które jest prawdziwe w nim i w was, gdyż ciemność ustępuje, a światłość prawdziwa już świeci,

O jakim to "przykazaniu dawnym" pisze tu apostoł Jan? Spójrzmy:

3 Moj. 19:18
18. Nie będziesz się mścił i nie będziesz chował urazy do synów twego ludu, lecz będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Jam jest Pan!


orion napisał:
Jeżeli prawo nie było nigdy dane poganom, jezeli nigdy ich nie obejmowało Przymierze ST, od kiedy nagle zaczęło ono obowiązywać? Gdzie tak pisze, że poganie powinni poznać Prawo ST i sie do niego stosować. jest jakiś werset?

Kara jest jedynie wtedy, kiedy łamane jest Prawo.


Masz rację, pisząc, że prawo dane było narodowi wybranemu. Jednak musimy poznać plan, dlaczego Bóg dał to prawo właśnie temu ludowi. Otóż dlatego, aby byli oni pochodnią światła dla tej ciemności szatańskiej, która zaciemniła większość, jak nie cały - świat.

Jak już powyżej napisałem, ten, kto chciał mieć kontakt z Bogiem, musiał trzymać się wytycznych, którymi Bóg obdarzył Swój lud.

To tak, jak byś chciał zostać ... dajmy na to - harcerzem. Możesz zostać harcerzem mieszkając gdziekolwiek na ziemi. Jednak chcąc być harcerzem, musisz przestrzegać pewnych praw i obowiązków, jakie wypływają z bycia harcerzem. Jest to naturalna kolej rzeczy.


orion napisał:
Nas obowiazuje nowe Prawo, w którym nie ma nakazu celebrowania sabatu, obrzezania, obchodzenia jakiegokolwiek święta ze ST. Nie ma w przykazaniach Ja-szua ani jednego prawa mówiącego wyraźnie - będziesz obchodził sabat. lub Nie wiolno obchodzić sabatu.

Z tego wynika, że ani ten co obchodzi sabat grzeszy, ani ten, który go nie obchodzi, także grzeszy. Ponieważ nie ma Prawa - nie ma grzechu.


Racja, obowiązuje nas "nowe prawo", czyli - idąc tokiem interpretacji apostoła Jana odnośnie słowa "nowe" - te, które było do tej pory, ale odnowione.

Spójrzmy na słowa z księgi Jeremiasza:

Jer. 31:31-36
31. Oto idą dni mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze.
32. Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan -
33. Lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
34. I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich - mówi Pan - Odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę.
35. Tak mówi Pan, który ustanowił słońce, by świeciło w dzień, który wyznaczył księżyc i gwiazdy, by świeciły w nocy, który wzburza morze tak, że szumią jego fale, Pan Zastępów jego imię:
36. Jeżeliby te prawa miały się zachwiać przede mną - mówi Pan - to i ród Izraela przestałby być ludem przede mną po wszystkie dni.

Przeanalizujmy to.
Prawo, dane przez Boga, było wyryte na kamieniach. Wielu Żydów przestrzegało literalnie tych przykazań. Zobaczcie w jaki sposób nawet wypełniano literalnie przykazanie odnośnie miłowania rodziców:

Mat. 15:3-8
3. On zaś, odpowiadając, rzekł im: A dlaczego to wy przestępujecie przykazanie Boże dla nauki waszej?
4. Wszak Bóg powiedział: Czcij ojca i matkę, oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech poniesie śmierć.
5. A wy powiadacie: Ktokolwiek by rzekł ojcu lub matce: To, co się ode mnie jako pomoc należy, jest darem na ofiarę,
6. Nie musi czcić ani ojca swego, ani matki swojej; tak to unieważniliście słowo Boże przez naukę swoją.
7. Obłudnicy! Dobrze prorokował o was Izajasz w słowach:
8. Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie.

Natomiast Nowe Przymierze oparte jest o zakon wypisany - gdzie? Na sercu! Przeczytajmy co na ten temat pisał apostoł Paweł:

2 Kor. 3:6-8
6. Który też uzdolnił nas, abyśmy byli sługami nowego przymierza, nie litery, lecz ducha, bo litera zabija, duch zaś ożywia.
7. Jeśli tedy służba śmierci, wyryta literami na tablicach kamiennych taką miała chwałę, że synowie izraelscy nie mogli patrzeć na oblicze Mojżesza z powodu przemijającej wszak jasności oblicza jego,
8. Czy nie daleko więcej chwały mieć będzie służba ducha?

Czy apostoł Paweł mówi coś na temat anulowania prawa? Nie. Mówi o duchowym wypełnianiu prawa Bożego, które - masz rację, Orion - było dane Izraelowi i nadal obowiązuje tych, którzy chcą być dziećmi Bożymi.


orion napisał:
(...)
Gwoli ciekawości, Izrael w mocy Nowego Przymierza utracił status Narodu Wybranego a Narodem Wybranym jest obecnie chrześcijaństwo.


Bóg nie odrzucił Żydów, jako narodu wybranego:

Rzym. 11:1-2
1. Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmiej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
2. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył, Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela:

Natomiast poprzez ich zatwardziałość i oporność w głoszeniu ewangelii, Bóg otworzył drzwi łaski, wysyłając Swoich ludzi z poselstwem do pogan, którzy - przez apostoła Pawła - są symbolami dzikich gałązek wszczepionych w szlachetne drzewko oliwne:

Rzym. 11:17-18
17. Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego,
18. To nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie.

Zauważmy, że poganie są wszczepieni w pień narodu wybranego.


orion napisał:
Nie jesteśmy więcej zbawiani uczynkami! Uczynki, m.in. czczenie sabatu to uczynki Prawa Starego Przymierza, z którego jesteśmy zwolnieni, posiadając Nowe Prawo na mocy Nowego Przymierza.

A nowe przymierze oparte jest nie na uczynkach ale na wierze. Żyjemy przez wiarę a nie przez Prawo ST.

Cytat:
Jan 14:15 bw Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.

Jan 15:10 bw Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Ef 2:15 bw On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka

1Jan 2:4 bw Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma.


Kwintesencją przykazań ST jest miłość bliźniego oraz oddawanie czci Stwórcy oraz Jego Synowi.


Very Happy I znowu masz rację, pisząc, że nie jesteśmy zbawieni poprzez uczynki. Dodałbym tu słowo: "jedynie". Tak samo nie jesteśmy zbawieni poprzez wiarę (w domyśle: jedynie z wiary), w myśl tekstu z Jak. 2:14
14. Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?

Wszystko musi być spójne. Wyrażeniem naszej wiary na zewnątrz jest przynoszenie owoców, czyli spełnianie (dobrych) uczynków.

To, że jesteśmy zbawieni z łaski przez wiarę nie oznacza tego, że uczynki się nie liczą. Wręcz przeciwnie.

Stare Przymierze i Nowe Przymierze mają ten sam trzon: prawo Boże, z tym że w Starym Przymierzu większy nacisk kładziono na wypełnienie literalne tego prawa, choć w wielu miejscach Bóg dawał Swojemu ludowi do zrozumienia, że chodzi Mu również o służbę duchową, której potwierdzeniem były te wszystkie ceremonie zewnętrzne, jak obrzezanie napletka, czy zarzynanie czystych zwierząt na ofiarę Bogu itp. Zatem, Bóg, widząc jak Jego lud oddala się od właściwego zrozumienia Jego prawa, zapowiedział ustami Jeremiasza, że zawrze z Izraelem nowe przymierze oparte o zakon (ciekawe jaki to był zakon), który będzie zapisany na sercu i będzie włożony do naszego wnętrza, dokładnie tak samo, jak zakon Boży znajdował się w miejscu najświętszym w ziemskiej świątyni.

Zatem w obu przypadkach mówimy o tym samym zakonie (Mat.5:17-1Cool.


orion napisał:
Z tego powodu Nowe Przymierze odrzuca wszelkie przepisy ceremonialne, z sabatem czy obrzezaniem włącznie - być moze tymczasowo, do czasu powrotu Pana sabatu, czyli Chrystusa, który być moze ponownie ustanowi sabat z pewnymi zmianami, ponieważ ofiary nie są konieczne.

Jeszcze jedna uwaga. Jeżeli Ja-szua jest Panem sabatu - ma On prawo sabat tymczasowo zawiesić?

Jezeli nie ma Prawa - nie ma grzechu.


I znowu zgoda. Very Happy Racja, że przepisy ceremonialne nas przestały obowiązywać, jak choćby złożenie placków przaśnych zaczynionych oliwą i opłatków przaśnych pomazanych oliwą, z mąki przedniej... (Lev.7:12).

Szabat, jako święty siódmy dzień, nie przestał obowiązywać, a jedynie przestało obowiązywać składanie ofiar całopalnych w tymże dniu, ale samo przykazanie zarówno o szabacie jak i o składaniu ofiar w tym dniu nie przeminęło (w myśl rozumienia apostoła Pawła czym jest ofiara). Co do obrzezania to sprawa jest już wyjaśniona również przez apostoła Pawła. Ja nie neguję tego, czy ktoś chce się obrzezać, czy też nie. Dziś nawet jest coraz większy trend na obrzezywanie się, niż jakieś 10 lat temu, a lekarze mówią jednoznacznie, że obrzezka w Afryce rozwiązałaby wielki problem z chorobami wenerycznymi, czy z AIDS.

Obrzezanie, jako przykazanie, nadal obowiązuje w taki sam sposób, jaki Bóg pragnął, by ono obowiązywało nawet w starym przymierzu:

5 Moj. 10:16
16. Obrzeżcie więc nieobrzezkę waszego serca, a waszego karku już nie zatwardzajcie,

pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 07 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tragikomiczne déjà vu

Czułem to już od pierwszego posta, kiedy zaczęliśmy ostatnio wałkować tu kwestię Szabatu. Wówczas było to jedynie przeczucie. Teraz mam pewność.
Niegdyś ćwiczyliśmy to już przecież razem z Kiaorą i udowodniliśmy ponad wszelką wątpliwość, że z orionem nie da się rozmawiać w oparciu o Biblijne, ani żadne inne argumenty, zwłaszcza, że ten, ignoruje zarówno nasze jak i swoje ( widać z pewnych określonych powodów mu na nich nie zależy ) – dowodem wspierającym tę tezę, jest (tradycyjne już z resztą) zignorowanie moich pytań odnośnie jego koncepcji „syjonizmu jako bestii”.

Prawdziwy ostatnio napisał:
Dobrze więc, zagrajmy w Twoją grę, jeżeli tak Ci na tym zależy:
Pytania 4ro punktowe, które kiedyś już Ci zadałem a ty nie uświadomiwszy sobie pod ich wpływem absurdalności swoich tez sprawiłeś, że teraz musimy przerabiać to raz jeszcze:

Jak rozumiesz własny dogmat nieobowiązywania jakiegokolwiek przykazania na podstawie wiarygodnych niesprzecznych z innymi cytatów ?

Jak uzasadniasz obecność "gliny" w Biblii jako symbolu syjonizmu ? (irytująca bzdura, ale przynajmniej spróbuj)

Jak rozumiesz znamię bestii, jej posąg, czy też jej obraz w kontekście twojej interpretacji znamienia ?

Co dla ciebie oznacza 42 miesiące trwania syjonizmu czy Izraela w kontekście 3,5 proroczych lat w Biblii albo 1260 lat trwania pierwszej bestii ?


Miał okazję udowodnić swe twierdzenia już poprzednio w tamtej rozmowie, lecz również tam tego nie uczynił. W tej rozmowie nt. sabatu i innych świąt, powiela stare, obalone już przecież swoje "dowody", uporczywie pragnąc – poprzez przemilczenia i abstrahowanie od tematu – nadać im rangę „dowodu”.
Poprzez odpowiedź na pytania miał okazję przerwać absurdalny ciąg swoich „dowodów”, ale jedynie na to, że jest mistrzem przemilczeń, bądź jeśli odpowiedź jest niemożliwa – przyznał rację, tym którzy logicznie i faktograficznie potrafią ją uzasadnić.
Fakt, że nie odpowiedział na ŻADNE pytanie, które uprzednio zadałem w formie 4punktowej, dodatkowo brak też polemiki z jakimkolwiek fragmentem mej wypowiedzi, nie są w stanie ukryć zwykłego faktu, że albo nie rozumie prostych pytań albo nie potrafi udzielić odpowiedzi na te, które doskonale są dla niego zrozumiałe.

Wszystko to razem nie ociera się o komedię. To jest komedia! Różnica między mną a Kiaorą jest tu taka, że tym razem on wcześniej wyczuł, co się święci i dał sobie spokój. Trochę szkoda, trzeba było uprzednio powiedzieć jeszcze do końca, co się o tym sądzi.
Powody ciągłej obecności oriona tutaj zostały przeze mnie z resztą podsumowane i zanalizowane pod koniec posta.

W związku z powyższym prawdopodobnie po raz ostatni odnoszę się do tego tematu. Ostatni post adgolka jest dowodem, że ten jeszcze się łudzi. Z głębokiego szacunku również jemu polecam lekturę końca tego posta.

W kwestii naszego rzekomego „legalizmu” wynikającego z jakoby przesadnego nacisku na Prawo a zbyt niewielkiego na łaskę:
Czy Sędzia skłonny jest obdarzyć łaską permanentnie łamiącego prawo, wręcz odrzucającego je na zasadzie, że „łaska uświęcająca przecież zmywa wszystko”? Czy raczej tego, kto zgrzeszył, lecz uznając Prawo prosi wciąż o łaskę by móc więcej się już Prawu nie sprzeciwiać ?
Kazuistyczne brednie samousprawiedliwienia to jedno orionie, a twój upadek to już „zupełnie insza inszość”.
Tę kwestię rozwija fragment pewnego artykułu z linka podanego przeze mnie w poprzednim poście:

Cytat:
Duch bezprawia panoszy się dzisiaj w naszym narodzie. Za rozwiązaniami prawnymi stoi potężna siła, która dąży do usunięcia Boga z naszego społeczeństwa. To jest ten sam duch, którego Szatan użył by zwieźć Ewę. Mówił do niej słowami, "Bóg jest wyrozumiały - na pewno nie ukarze was za to nieposłuszeństwo. Możesz zjeść owoc i rozkoszować się swoją pożądliwością. Nie będziesz musiała za to odpowiedzieć!" TO BYŁO ŚMIERTELNE KŁAMSTWO PROSTO Z PIEKŁA! Szatan używa tego samego kłamstwa wobec chrześcijan, aby wzmocnić jego służbę bezprawia. Dzień za dniem, przekonuje on masy wierzących, o tym, że mogą rozkoszować się swoimi grzechami, bez ponoszenia za nie jakichkolwiek konsekwencji. To jest demoniczny plan zniekształcania ewangelii łaski, i zmieniania jej w niemoralne przesłanie! Co tragiczne, wielu letnich chrześcijan poddaje się temu duchowi bezprawia! Niektórzy już zostali omamieni przez kult Antychrysta. Dojrzeli na tyle by zaakceptować człowieka grzechu, kiedy wyjdzie na scenę , czyniąc cuda i rozwiązując problemy. Możesz pomyśleć: "Nigdy nie dałbym się oszukać by poprzeć Antychrysta". Ale Paweł mówi, że Antychryst będzie rządzić, ponieważ ludzie będą zaślepieni i zwiedzieni przez swoje własne grzechy: "A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić." (2 Tes. 2:9-10) Szatan owładnie mnóstwem ludzi przekonując ich subtelnym, acz potężnym kłamstwem. Jakie będzie to jego kłamstwo? Otóż przekona on świat, tak jak przekonał Ewę w raju: "Bóg nie karze za grzech!" Paweł mówi, że ten obłęd przyjdzie "...wśród wszelkich podstępnych oszustw..." (werset 10). Dodaje później: "I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu," (werset 11). Apostoł powiada, " Ci, którzy odmówią posłuszeństwa Bożemu słowu, popadną w potężne zaślepienie. Najpierw przymkną oni oczy na swój grzech. Będą go usprawiedliwiać. Ale wkrótce zaczną aktywnie szukać przesłania o "łatwej łasce". Wynajdą coś co nie może nie sprzeciwiać się temu, co Bóg nazywa łaską.


W kwestii orionowej niechęci do zamieszczenia na swej stronie sprostowania lub choćby naszej interpretacji znamienia oraz obowiązywania sabatu: czy możliwość ukazania alternatywnego i całościowego ujęcia egzegezy biblijnej jego czytelnikom tak go przeraża, czy fakt, że mieliby dostęp do możliwości samodzielnego wyrobienia sobie opinii na temat konieczności przestrzegania przykazań przez chrześcijan ?

Co musiałoby się stać, żeby wreszcie zrozumiał, że poznanie Prawdy implikuje wielostronność ujęć ? Gdyby jego jehowici trzymali go w takiej puszce w jakiej on pragnie trzymać swoich czytelników kiedykolwiek zrozumiałby cokolwiek z Biblii ?

Skoro jest tak "bezdoktrynowy" i otwarty na różne ujęcia, dlaczego zachowuje się jak bolszewik?

Trochę o tym myślałem, bo dziwny fakt, że orion udaje, iż nie rozumie „oczywistych oczywistości” serwowanych mu łopatą przez co najmniej cztery osoby na tym forum tylko w tym temacie skłania do refleksji nad charakterem jego obecności tutaj:
Albo
jest niereformowalnym mitomanem dodatkowo niebezpiecznym o tyle, że treści stanowiące zagrożenie dla czytelników jego strony mogące przyczynić się do zwiedzenia naiwnych i nieświadomych chociażby tylko cech prawdziwego „znamienia Bestii” czy obowiązywania Sabatu, promuje dodatkowo z jednoczesnym betonowym, jednostronnym ujęciem tych kwestii nie dając im zapoznać się z właściwą (czy chociażby alternatywną) stroną zagadnienia.
Albo cynicznym, bądź nieświadomym graczem politycznym zeitgest movement. Wskazywałby na to zresztą opisany już wcześniej przeze mnie zbiór podobieństw dotyczących cech najbardziej bronionych przezeń treści artykułów na jego stronie (rzekomo „nieobowiązujące” przykazanie o sabacie i bioczip jako „znamię bestii”) do "przekazu" klasyka gatunku zwiedzenia i sztandarowego produkcyjniaka ruchu NWO NEW AGE AGENDA, filmu „Zeitgeist.

Takie działanie choćby najbardziej tandetnego prowokatora poprzez niepotrzebne i w gruncie rzeczy bezcelowe absorbowanie chrześcijan na forum (forach?) w obu przypadkach miałoby 2 cele:

Po Pierwsze:
Odciągnąć od uporządkowania siebie w dotarciu do wewnętrznego spokoju i poznania Prawdy Biblijnej o uciszeniu serca, poznaniu i zastosowaniu się do wszystkich obowiązujących PRAW Boga (jako koniecznych wymogów i warunków rychłego Zbawienia) w oczekiwaniu niedalekiego (jak wskazują wszelkie znaki na Niebie, Ziemi i w Biblii) Powtórnego Przyjścia, które nastąpi podczas Armagedonu, czyli walce sił Bestii – systemu politycznego z 17 rozdziału Apokalipsy, na równinie Megiddo (Objawienie 16:16) – okolicach Jerozolimy, w której brać będą udział: z jednej strony Siły niebiańskie

a z drugiej siły Bestii
zawierające:
Helikoptery
„wyszła szarańcza na ziemię, i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony. (…) I w owe dni ludzie szukać będą śmierci, ale jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie. A wygląd szarańczy: podobne do koni uszykowanych do boju, na głowach ich jakby wieńce podobne do złota, oblicza ich jakby oblicza ludzi, i miały włosy jakby włosy kobiet, a zęby ich były jakby zęby lwów, i przody tułowi miały jakby pancerze żelazne, a łoskot ich skrzydeł jak łoskot wielokonnych wozów, pędzących do boju. I mają ogony podobne do skorpionowych oraz żądła;”

i Czołgi
„I tak ujrzałem w widzeniu konie i tych, co na nich siedzieli, mających pancerze barwy ognia, hiacyntu i siarki. A głowy koni jak głowy lwów, a z pysków ich wychodzi ogień, dym i siarka. Od tych trzech plag została zabita trzecia część ludzi, od ognia, dymu i siarki, wychodzących z ich pysków. Moc bowiem koni jest w ich pyskach i w ich ogonach, bo ich ogony - podobne do węży: mają głowy i nimi czynią szkodę.”

"I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. 20 I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. 21 A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta. "

Po Drugie: Wyłapać IP chrześcijan nawracających manipulatora Biblią „oriona” na Prawdę, celem ich likwidacji. (czerwone listy) http://www.youtube.com/watch?v=P9qpfD8fPdE

Orion, mimo moich daremnych próśb w dalszym ciągu z niezrozumiałych dla mnie względów reprezentuje sekciarską niechęć do czcicieli soboty i CAŁEGO DEKALOGU oraz wszystkich obowiązujących Przykazań Boga i nie chce zamieścić na swej stronie linku do "Total Onslaught" prof. Veitha

Wiesz orion, że te posty napisałem głównie dlatego, że nie pozwoliłeś umieścić wielu sensownych filmów i treści na swojej stronie (sprawdź moje stare maile do ciebie) ?
Zamieszczam je dlatego, że jak można łatwo sprawdzić konfrontując mój artykuł o zagrożeniu NWO NEW AGE AGENDA ( viewtopic.php?p=99754&highlight=#99754 ), info do którego wysłałem Ci już dawno z twoimi treściami na ten temat na stronie jasnym się staje, że Twój artykuł na ten sam temat wcale nie zawiera materiału dowodowego przeze mnie zgromadzonego, wspomina co najwyżej po łebkach, co czyni twój temat o tym zagadnieniu – tak to ujmijmy – rozczarowującym. Co jest grane? Właściwy artykuł nadal jest w drodze? Bo to coś o ufo i Icke’u to raczej chyba jeszcze nie ten...

A pamiętaj orion, że do 2012 roku masz już tylko 3 lata...

Twierdzenie, że nie masz najmniejszego zamiaru kogokolwiek realnie poinformować i zainteresować tymi zagrożeniami, byłoby o tyle wiarygodne, że jak w przypadku Total Onslaught (linki do którego wysłałem Ci już dawno – 9 grudnia 2008 r.) nadal nie widać nawet śladu wzmianki o tym na Twojej stronie.

Opóźniłeś Prawdę o pół roku, którą nadrabiam tym postem: niech wszyscy przekonają się o niej poznając wykłady Veitha.

http://www.google.pl/search?q=Total+Onslaught&ie=

http://www.getsolid.org/totalonslaughtseries


Orionie, być może nie jesteś już Świadkiem Jehowy, ale nie w pełni jeszcze chrześcijaninem...
Ja, pomimo Twojego dziwnego zachowania tutaj, umieszczałem kiedyś linki do Twoich artykułów w swoich postach, jak np. geocentryzm czy tym podobne, choć wiedziałem jak niebezpieczne bzdury na temat Biblii na niej rozpowszechniasz, dlatego, że to dla mnie czy "nas" chrześcijan tutaj raczej liczy się Prawda a nie fakt, że wypowiadający dane twierdzenie należy do tego czy tamtego wyznania, czy tzw. chrześcijańskiej denominacji.

W związku z powyższym, kiedy obudzisz się kiedyś wreszcie z tego absurdalnego stuporu w którym dziś tkwisz, zrozumiesz być może nagle, że Prawda wybiega daleko poza ramy Twojej strony.

Oto linki do wszystkich moich tematów i większości postów, jakie zdążyłem napisać na tym forum zanim administracja odjęła mi możliwość zakładania nowych tematów, jak zresztą większej części tutejszych chrześcijan.

Wrzućcie je proszę do maili do waszych rodzin, przyjaciół czy znajomych. Niech poznają Prawdę inną od mainsteam'owej, od stron z którą roi się internet.

NIECH POZNAJĄ WRESZCIE CAŁĄ PRAWDĘ O WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE!

NWO NEW AGE AGENDA jako globalny satanizm


viewtopic.php?p=99754&highlight=#99754

„11 września 2001 r.” jako największe okultystyczne wydarzenie na świecie

viewtopic.php?p=100048&highlight=#100048

Trójca IHS - satanistyczny symbol ujawniony w sercu katolicyzmu

viewtopic.php?p=100441&highlight=#100441

NWO szczegółowo przewidziane przez Dostojewskiego

viewtopic.php?t=6512

NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy ( The Roman Empire Rules Today )

viewtopic.php?t=6658

Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy

viewtopic.php?t=7623

Labirynt Prawdy. Szokujący powód cenzury internetu

viewtopic.php?t=7369

Endgame 2012

viewtopic.php?t=7437

Alex Jones a Prawda (nie tylko o Obamie)

viewtopic.php?t=6477

Pozdrawiam serdecznie wszystkich chrześcijan, którzy z niezrozumiałych dla mnie powodów zabłądzili na to forum
.


P. S. Lista ciekawych książek (poniżej również dźwiękowych) do pobrania, gdyby kogoś zainteresowały http://www.nadzieja.pl/archiwum/index.html#acrobat
ftp://ftp.nadzieja.pl/

DŹWIĘKOWE WERSJE KSIĄŻEK
http://www.nadzieja.pl/archiwum/index.html#dzwiek
http://czarkes.wrzuta.pl/audio/4nIw83HCjM7/1.bezwarunkowa_milosc
http://czarkes.wrzuta.pl/audio/3Dtbyq7nh5x/2.twoja_potrzeba_pokoju
http://czarkes.wrzuta.pl/audio/aDRZlY9H4TV/7.jak_stac_sie_nowym_czlowiekiem_.

Jeżeli w waszej rodzinie lub wśród znajomych znajduje się osoba niewidząca a pragnąca poznać Słowo Boże, Biblia w plikach mp3 znajduje się pod tym adresem http://www.biblia-mp3.pl/

P.S. 2 Szkoda, że tego tematu nie widać na płycie głównej, więcej osób miałoby szansę się o nim dowiedzieć, ale dzięki fanom Tsariona, Icke’a, Maxwella, Jonesa i wielu innych jezuickich piesków-prowokatorów, ma za niską ocenę.
Moglibyście zrobić zdjęcie listy oceniających i wkleić gdzieś poniżej dla przestrogi czytelników przed zawracaniem sobie głowy tematami tych mitomanów ? Niech czytelnicy mają możliwość sprawdzić sami, kto poza administracją tak ten temat ocenił...

Czyż trzeba więcej słów odnośnie wielu użytkowników tego forum ?

Między innymi to dlatego większość tematów na nim to dno, muł i wodorosty a jedynych, którzy mówiąc nieskrępowaną Prawdę jakoś je ciągną, szykanuje się obniżeniem ich aktywności do minimum – jednego posta na dobę, bez możliwości zakładania tu tematów...

Brakuje tylko, żeby zastanawiali się w swoich, w co zamienia się jaki Power Rangers...

Śpijcie dalej biedni zwiedzeni, jeśli taka wasza wola. Nasz Ojciec wkrótce wymierzy wam surowego klapsa, jeśli nie chcecie przyjąć napomnień od Jego dzieci...

Dobranoc
_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 07 Lip '09   Temat postu: Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy Odpowiedz z cytatem

Prawdziwy napisał:

Cytat:
Różnica między mną a Kiaorą jest tu taka, że tym razem on wcześniej wyczuł, co się święci o dał sobie spokój. Trochę szkoda, trzeba było powiedzieć do końca co się o tym sądzi.


Mój drogi Prawdziwy, masz rację, że daję sobie powoli spokój z tego typu za przeproszeniem ,,inteligentami'' jak Orion i wszyscy jemu podobni, no bo powiedz mi sam, o czym tu dyskutować z takimi niedorozwojami i w sposób totalny odpornymi na jakąkolwiek wiedzę i zdolność myślenia choćby w stopniu li tylko śladowym, jak nasz Orion, który jest tu wręcz wzorcowym przykładem człowieka, którego wręcz należałoby pokazywać dzieciom już począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej, by w ten sposób ostrzegać je, do jakiego stopnia zidiocenia dojdą, jeśli od samego początku nie będą przykładać się do nauki!

No bo powiedz sam Prawdziwy, co tu jeszcze można komentować odnośnie osobnika o ksywie Orion, gdy wypisuje on tego rodzaju ,,mądrości'' inaczej, jak te poniżej?!

Cytat:
Prawo nigdy nie było dane poganom!


Czy też ta ,,perełka'' z autorytatywnych stwierdzeń Oriona!!!

Cytat:
Kara jest jedynie wtedy, kiedy łamane jest Prawo.


Wedle tego stwierdzenia Oriona, Bóg wręcz NIE MA DZIŚ ŻADNEGO PRAWA UKARAĆ KOGOKOLWIEK, GDYŻ WEDLE ORIONOWEJ ,,LOGIKI'' PRAWO NIE OBOWIĄZUJE JUŻ NIKOGO!!!, GDYŻ ZOSTAŁO PRZYBITE DOP KRZYŻA I TYM SAMYM CAŁKOWICIE ZNIESIONE!!!
No w tym względzie, to trzeba mieć zaiste przysłowiową UŁAŃSKĄ FANTAZJĘ, żeby dojść do takich wniosków!

Dalej, kolejna z Orionowych ,,złotych myśli'':

Cytat:
Z tego powodu Nowe Przymierze odrzuca wszelkie przepisy ceremonialne, z sabatem czy obrzezaniem włącznie - być moze tymczasowo, do czasu powrotu Pana sabatu, czyli Chrystusa, który być moze ponownie ustanowi sabat z pewnymi zmianami, ponieważ ofiary nie są konieczne.

Jeszcze jedna uwaga. Jeżeli Ja-szua jest Panem sabatu - ma On prawo sabat tymczasowo zawiesić?



Wedle tych za przeproszeniem Orionowych mądrości inaczej Pan Jezus do czasu swego powrotu uznał wedle Oriona, że teraz: SABAT CHWILOWO NIE JEST POTRZEBNY, ALE JUŻ JAK POWRÓCI TUTAJ PO RAZ DRUGI, TO PONOWNIE USTANOWI SABAT Z... PEWNYMI ZMIANAMI! Oraz TYMCZASOWO PAN JEZUS MA PRAWO ZAWIESIĆ SABAT I Orion rzecz jasna nie ukrywa w tym stwierdzeniu WYRAŹNEJ WRĘCZ SUGESTII, ŻE PAN JEZUS SABAT I JEGO OBOWIĄZYWANIE.... ZAWIESIŁ AŻ DO CZASU SWEGO POWTÓRNEGO PRZYJŚCIA, KIEDY TO BYĆ MOŻE, OCZYWIŚCIE TYLKO BYĆ MOŻE WEDLE ORIONA GO ODWIESI I NANIESIE DOŃ PEWNE POPRAWKI!

Pytanie jakie się nasuwa, gdy czyta się tego rodzaju IDIOTYZMY brzmi: SKĄD TE CUDAWIANKI NIEJAKI ORION WYTRZASNĄŁ I GDZIE TE JEGO ,,MĄDRE'' INACZEJ WYWODY ZNAJDUJĄ POPARCIE W SŁOWIE BOŻYM, CZYLI W SŁOWACH: TAK MÓWI PAN???

I na koniec zostawiłem sobie ,,NAJLEPSZY DIAMENCIK'' z Orionowych ,,wniosków'' i stwierdzeń!!!

Cytat:
Z tego wynika, że ani ten co obchodzi sabat grzeszy, ani ten, który go nie obchodzi, także grzeszy. Ponieważ nie ma Prawa - nie ma grzechu.

i

Jeżeli nie ma Prawa - nie ma grzechu.


Wedle tych JEDNOZNACZNYCH I NIE POZOSTAWIAJĄCYCH NIKOMU W TYM WZGLĘDZIE ABSOLUTNIE ŻADNYCH, NAJMNIEJSZYCH NAWET ZŁUDZEŃ I WĄTPLIWOŚCI, ŻE:

PRAWA BOŻEGO DZIŚ JUŻ NIE MA, A TYM SAMYM NIE MA GRZECHU NA PLANECIE ZIEMIA!

Powiedz sam Prawdziwy, czy po kolejnym tego rodzaju popisie intelektu ORIONA istnieje w ogóle jakiś, jakikolwiek chociażby sens dalszej dyskusji i polemiki z tego rodzaju niedorozwojem i mitomaństwem, które on uprawia? Dla mnie osobiście mój drogi Prawdziwy, wszelka dalsza dysputa z tego rodzaju osobnikami jak Orion i jemu podobni, nie ma absolutnie żadnego sensu! Bo, czy istnieje jakiś sens polemiki lub komentowania tego rodzaju głupot i głupoty jak te powyższe, kolejne tylko z setek już wcześniejszych przykładów RADOSNEJ TWÓRCZOŚCI, którymi raczy tu wszystkich niejaki Orion?
Te cztery zaś z ostatniego postu Oriona są zaś APOGEUM ,,intelektualnych'' wyżyn tego osobnika, których nawet nie trzeba komentować, z tego prostego powodu, że ONE SAME SĄ NAJLEPSZYM KOMENTARZEM dla poziomu niejakiego Oriona!!!
Dziwi mnie tylko, że adgolek zachwyca się idiotyzmami tego osobnika i nie dostrzega nieprawdopodobnych już nie tylko nawet głupot, które wypisuje Orion, ale nie dostrzega jawnej wręcz OPOZYCJI tego osobnika, odnośnie li tylko samej kwestii GRZECHU, gdzie Orion bezdyskusyjnie stwierdza, że PRAWA NA DZIEŃ DZISIEJSZY NIE MA, WIĘC NIE MA TEŻ MOWY O ISTNIENIU GRZECHU!!!

Czyż istnieje w takim momencie jakakolwiek, najmniejsza chociażby płaszczyzna do dalszej dyskusji z kimś takim jak ten bluźnierca??? Dla mnie nie istnieje ŻADNA!

Dlatego Prawdziwy, coraz bardziej daję sobie spokój dyskusji i polemiki z głupkami na jakichkolwiek forach, z tego prostego powodu, że nie rzuca się pereł przed wieprze, bo i tak nimi wzgardzą i je podepczą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pcl




Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:46, 08 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam rozumiem stanowisko Prawdziwego.
Pojąłem, że katolicyzm nie doszedł do takiego zakłamania rzeczywistości jak orion. Przykro mi to pisać, jednak robię to w konsekwencji przeczytanych słów z listu do Rzymian, powtarzam - RZYMIAN, których treść przytoczę w czterech tłumaczeniach

Cytat:
3:31
bw- Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy.
bg- To tedy zakon niszczymy przez wiarę? Nie daj tego Boże! i owszem zakon stanowimy.
nbg- Czy zatem z powodu wiary znosimy Prawo? Nie może być; wszak Prawo utwierdzamy.
bt- Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy.

Jest to konkluzja trzeciego rozdziału

Przytoczę jeszcze dwa poprzednie teksty (również do RZYMIAN):

Cytat:
3:29
Czy Bóg jest Bogiem tylko Żydów? Czy nie pogan także? Tak jest, i pogan,
3:30
Albowiem jeden jest Bóg, który usprawiedliwi obrzezanych na podstawie wiary, a nieobrzezanych przez wiarę.
3:31
Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy.


6:1
Cóż więc powiemy? Czy mamy pozostać w grzechu, aby łaska obfitsza była?
6:2
Przenigdy! Jakże my, którzy grzechowi umarliśmy, jeszcze w nim żyć mamy?


i tak dalej. Nie chcę dalej cytować, bo to jest już wystarczające!

Pisałem już kiedyś, że problem oriona, to pewnie brak zrozumienia Ewangelii lub nawet brak chrześcijańskiego "nawrócenia".
Ja zamiast nawrócenia wolę używać słowa "konwersja", a nawróconych chrześcijan nazywać KONWERTYTAMI!
To takie słowo, które moim zdaniem, dokładniej oddaje istotę oferty złożonej przez Boga w Chrystusie.
Jest w nim zawarta (moim zdaniem) "przemiana" ze śmierci do życia.

Drogi Adgolku! Tak sobie pomyślałem, że posiadając taką cierpliwość mógłbyś coś napisać - czym tak naprawdę jest nawrócenie. Widzę, że 99,99% społeczeństwa nie rozumie czym jest śmierć w Chrystusie. Smile
A jest to największe zwycięstwo człowieka! Nie ma większego!
Ja tak naprawdę to wszystko zrozumiałem i w pełni się w tym zachwycam od czasu, gdy naprawdę padłem bez sił (wiesz o czym piszę) pierwszy raz, rok temu!
Każdemu życzę poznania tej spływającej mocy, bo zmienia wszystko we mnie i wokół mnie. Od tamtego czasu nie mam żadnych problemów i mogę szczerze powiedzieć ZAKON jest wspaniały, doskonały i jest zakonem WOLNOŚCI!

Sabat natomiast może być szczególną okazją do pewnego doświadczenia i pewnego "przedsmaku". Są to sprawy, które do końca przekonują Smile Kto rozumie ten wie, co napisałem! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amros




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:00, 08 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:

...Kilka myśli na ten temat.

Prawo nigdy nie było dane poganom!
...


Hmmm Smile Od razu widzę jaki odłam Cie przefiltrował Smile
Mam niezłe Deja Vu. Podobne słowa usłyszyłem od Świadków Jehowy

Orion, poganami są Ci, ktrzy nie przyjęli prawdy Jezusa.
O tym cały czas trąbi Ewangelia. Lud Izraela, Lud wybrany to wszystko nazwa umowna! Ludem wybranym są Ci, którzy uwierzyli w nauki Jezusa!!!

Myślisz, że Jezus założył że tylko Izraelici przy końcu tego świata wejdą do Królestwa Niebieskiego?
Pominąłby mu powiedzmy: nieizraelitów, murzynów, azjatów itd?

Chciałbym przy okazji GORĄCO WSZYSTKICH PRZESTRZEC przed odłamami Chrześcijaństwa i innych religi. Mówię tu zarówno o Adwentystach, Jehowach, mormonach a także protestanckich: kalwini, luteranie, baptyści czy również: prawosławne, anglikańskie i episkopalne itp itd

!WSZYSTKIE TE UGRUPOWANIA (WIARY) SĄ ZINFILTROWANE!
.

Oczywiście niektóre taki stan zawdzięczają od dawna, inne poddały się temu w ostatnich kilkudziesięciu latach. Ruch ekumeniczny KK zresztą za niedługo Wam to wszystko dokładnie "wyjaśni" czytaj: "zjednoczy" jako jedna wielka Religia Babilonu.

Należenie w przeszłości do któregoś z ruchów jest równie szkodliwe jak... słuchanie nauk i kazań Kościoła Katolickiego (KK). Bowiem, zamyka nas na własne pojęcie, czytanie Biblii. Zawsze gdy pojawia się jakiś ruch religijny - zawsze jest pewność, że będzie miał własne interpretacje.
Jest to bardzo NIEBEZPIECZNE, albowiem generuje w naszym umyśle FILTRY, które narzucają ROZUMIENIE SŁÓW JEZUSA.

Tylko ludzie o czystym umyśle POTRAFIĄ rozumieć Biblię. Ludzie, którzy tych filtrów nie posiadają.

Nie jestem takim specjalistą ds Biblii jak Prawdziwy, agdolek czy KiaOra, ale wiem, że sporo obrzędów okultystycznych (co przejawia się np. w znakach, czynach i innych detalach - jak wiadomo czasami diabeł (dosłownie) tkwi w szczególach) przeniknęło KAŻDĄ WIARĘ, którą wymieniłem wcześniej. Może spróbuję kiedyś pokazać te szczegóły - o ile starczy mi chęci, zapału i czasu...

Pozdrawiam
Amros
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 08 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amros

Cytat:
Orion, poganami są Ci, ktrzy nie przyjęli prawdy Jezusa.


Miałem na myśli pogan, jako nie Izraelitów w czasach przed Jezusem. Nie zrozmumielismy się.

Very Happy

Napisałeś także:

WSZYSTKIE TE UGRUPOWANIA (WIARY) SĄ ZINFILTROWANE!


Amen!!!

Nie wiem czy czytałeś o John Todd. Po polsku link do mego tłumaczenia.

http://www.zbawienie.com/magia.htm

On był jednym z Iluminati, kapłanem Druidów i obcował z demonami na co dzień. Za wyjawianie takich tajemnic, które podałeś takim tłustym czerwonym drukiem został (naprawdopodobnie) w więzieniu zamordowany.

Innym człowiekiem, który ujawnił tę smutna prawdę oraz ukazał mechanizmy kontroli nad wszystkimi prawie religiami jest Fritz Springmeyer. ZA ujawnianie tych tajemnic sidzi od 2003 roku, odsiaduje wyrok 9 lat więzienia za publikowanie owych tajemnic.

Adwentyści, podobnie jak ŚJ są zaślepieni i nie ma dla nich argumentów - ślepo wirzą raczej swoim przywódcom religijnym niż Slowu Bożemu i owoce, jakie demostrują, zwłaszcza na tym forum, to czysta nienawiść, sprzeczna z duchem Ewangelii oraz nauk Chrystusa.

Nie zdają oni sobie sprawy z prostych prawd.

1. Istnieje jedyna owczarnia owiec Jezusa. Owce Go znaja i On zna swoje owce. one podążają za nim, nie za Veightem, papieżem czy prezesem Strażnicy.

Wilki walczą o uznanie religii uczynionych przez ludzi.

Owce tego nie muszą robić ponieważ znają głos Owczarza i podążają jedynie za nim.

2. W całym NT nie ma dosłownej wzmianki Prawa sabatowego.

3. W całym NT żaden apostoł nie zarzuca nikomu, że nie czci sabatu.

4. W Objawieniu także wymienione są wszystkie grzechy. O sabacie nie ma mowy. Czyli nie celebrowanie sabatu nie jest grzechem.

Kiaora wyrwał z kontekstu moją wypowiedź na temat prawa SABATNIEGO.

Grzech istnieje i kazdy z nas grzeszy. Ale mamy nasze grzechy wybaczone mocą krwi Ja-szua.

Jezeli żadne prawo Nowego Przymierza nie nakazuje w wyraźny i jednoznaczny sposób, nie powtarza z MOCĄ nakazu czczenia sabatu, oznacza to tylko jedno.

Czczenie sabatu nie jest istotne w obecnych czasach, Dlatego Objawienie nie wspomina ani jednym słowem o sabacie, nie utożsamia łamania sabatu z grzechem, za który każdy łamiący otzryma wyrok śmierci z ręki Boga.

Takiego wersetu nigdzie nie ma, aczkolwiek sa wersety mówiace bezposrednio o takiej karze, ale nie karze za łamanie sabatu.

Objawienie wymienia wiele grzechów ludzkich i pomija całkowitym milczeniem sabat, obrzezanie czy inne ceremonie Starego Przymierza.

Sabat jest ceremoniałem i należy do praw ceremonialnych podobnie jak Pascha czy Purim czy Święto Namiotów.

Święta te nas w tej chwili nie obowiazują z powodu już dokonanej ofiary Chrystusa oraz z powodu braku kapłaństwa, braku światyni Pana, oraz braku Skrzyni Przymierza.

Więcej podam w zmienionej nieco wersji mego artykułu o sabacie.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pcl




Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:22, 08 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja napiszę tyle:
Na tezy Oriona wystarczą teksty z Biblii (Nowego Testamentu) Nie ma potrzeby z nim polemizować.

Cytat:
Mateusz 12:12
O ileż więcej wart jest człowiek, niż owca! A zatem wolno w sabat dobrze czynić.

To zdanie Jezusa Chrystusa - prostujące podejście do sabatu.
Nie jest tam napisane, że w Sabat wolno już czynić wszystko.

Cytat:
Mateusz 24:20
Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.


Czy Chrystus nie przewidział, że jego ofiara się dokona? Czy nie wiedział po co przyszedł. Dlaczego nie dodał przy tej okazji nic więcej?

Cytat:

Dzieje Apostolskie
13:44
A w następny sabat zebrało się prawie całe miasto, aby słuchać Słowa Bożego.
13:45 A gdy Żydzi ujrzeli tłumy, ogarnęła ich zazdrość, i bluźniąc sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł.
Dz Ap 16:13
A w dzień sabatu wyszliśmy za bramę nad rzekę, gdzie, jak sądziliśmy, odbywały się modlitwy, i usiadłszy, rozmawialiśmy z niewiastami, które się zeszły.


Widać Paweł, świadek słów Chrystusa, nie rozumiał tak dobrze prawdy o Sabacie, jak orion.

Cytat:
Mateusz
5:18 Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
5:19 Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.


To jest ostrzeżenie dla ciebie - oriona! Rób tak dalej. Jest mały problem - najmniejszy nie znaczy, że się dostanie. Najmniejszy, to ktoś, kto nie okazał się godzien!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coppadonna




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:15, 08 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ważne, ważne aby przestrzegać przykazań Boga, to On nas stworzył, to On jest naszym wybawcą i to On dał nam przykazania. Wypełniajmy Boże nakazy, bo co nam pozostało?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:18, 08 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Adwentyści, podobnie jak ŚJ są zaślepieni i nie ma dla nich argumentów - ślepo wirzą raczej swoim przywódcom religijnym niż Slowu Bożemu i owoce, jakie demostrują, zwłaszcza na tym forum, to czysta nienawiść, sprzeczna z duchem Ewangelii oraz nauk Chrystusa.


Uważam i do tej pory nie znalazłeś przeciw temu wystarczających dowodów, że Adwentyści Dnia Siódmego reprezentują JEDYNIE Słowo Boże, a nie „doktrynę oriona”, chyba, że to jakiś oryginalny zarzut z Twojej strony.
Tak jak uważałem (ale czego to jednak człowiek nie myśli), że tylko mitomani i obłudnicy, niewierzący i głupcy na tym forum wyzywali mnie do tej pory od „fanatycznych nienawistników”, tylko dlatego, że Prawda, której nie potrafią merytorycznie zaprzeczyć ich boli. Teraz dołączyłeś od nich i ty. Wstydź się.

Ja co prawda nie należę do żadnego kościoła, ale potrafię przynajmniej uznać ich twierdzenia wypływające z Biblii, z którymi nie ma co polemizować (jesteś na to doskonałym dowodem) mają w wielu kwestiach rację, a nawet gdyby nie mieli, chrześcijańska miłość bliźniego nie pozwoliłaby mi z tego, jak i z żadnego innego powodu nazwać ich „nienawistnymi”.
CO SPRAWIA, ŻE SWĄ OSTATNIĄ ENUNCJACJĄ SIĘGNĄŁEŚ DNA SWOJEJ "ARGUMENTACJI" !!
Prawda jest "nienawistna", fakty są "nienawistne" czy rzeczywistość jest dla Ciebie "nienawistna"?
I będzie tak nadal MITOMANIE ! Zrozum to i uznaj wreszcie fakty !


Niechęć ich uznania wywołały teraz twoje daremne i coraz bardziej rozpaczliwe oraz szczerze już śmieszne próby udowodnienia poprzez zaprzeczanie, że masz rację ignorując obowiązujące przykazania, upodabniając się tym samym do "ewangelików różnych denominacji" zrzeszonych w WCC.

Jeżeli chciałeś mnie sprowokować do zabrania głosu w temacie z którego już miałem się wycofać nie widząc powodu dłużej oczekiwać na to byś przejrzał, to Ci się wyjątkowo udało.
Wolałbym jednak, żeby moja obecność tutaj spowodowana była jedynie koniecznością odniesienia się do Twoich odpowiedzi na moje pytania, które już DWA razy zadałem i nie doczekałem się żadnej, nie tylko głupiej czy „nienawistnej” odpowiedzi.

Chyba, że ten Twój bełkot powyżej (tradycyjnie zupełnie poza tematem) to oryginalna forma odpowiedzi...

orion napisał:
Więcej podam w zmienionej nieco wersji mego artykułu o sabacie.


Dziesiąta reforma artykułu nie zmieni i nie ukryje prostego faktu, że wijesz się jak piskorz tuż przed ostatecznym uznaniem Prawdy, tak jak KK, jego sobory, unowocześnienia i groteskowe "aggiornamenta".

JESTEŚ ŚMIESZNY I NIEREFORMOWALNY.
Pamiętaj : jak długo żyjesz piłka jest w grze, możesz jeszcze odejść od doktryny WCC, zwodniczej o tyle, że zaindoktrynowanej rzekomo "wolnemu od doktryn", jak u byłych katoli co to stali się jehowitami : "Nie chcą naszego Jedynie Słusznego Kościoła, to wciśniemy im jehowityzm z nabożeństwami niedzielnymi w naszych "Salach Królestwa". Nie chcą być oficjalnie z nami, damy im "bezdoktrynowy ewangeliczny bzdet" o tym, że Prawo utraciło ważność, jakim karmimy inne religie w naszej Onzetowskiej Radzie, bo miłujmy się wszyscy i tak dalej abyśmy byli jedno. Będą uważali, że są wolni i nam nie ulegają, ale duchowo nadal będą w Babilonie i nic na to "wolni niewolnicy" już nie poradzą...

Jesteś ich umysłowym niewolnikiem orion ! Wyjdź z dziupli i przejrzyj, my naprawdę nawet duchowo nie należymy do żadnego kościoła, lecz ty! Fakt, że twierdzisz inaczej niewiele zmienia, liczą się przekonania i Twój stosunek do Prawdy Biblijnej.
Nie habit czyni mnicha.


W kwestii rzekomego nieobowiązywania jakiegokolwiek przykazania, poniżej filmik ukazujący spustoszenie zarówno w umyśle „ekumenicznych ewangelików” skracających („unowocześniających”) dekalog do dwóch, bądź ignorujących go w całości bo „wicie rozumicie tera nie obowiązuje nic poza jedynym nakazem - miłości bliźniego. Tera wicie mamy tyko miłość bliźniego, bo sam Paweł w Nowym Testamencie, który jedynie dziś obowiązuje mówił przecie, że Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa” Rz 13,10”

A teraz zagadnienie Biblijne w oryginale:
"Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?" Pytali faryzeusze Jezusa

„28 Zbliżył się także jeden z uczonych w Piśmie, który im się przysłuchiwał, gdy rozprawiali ze sobą. Widząc, że Jezus dobrze im odpowiedział, zapytał Go: «Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?» 29 Jezus odpowiedział: «Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. 30 Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. 31 Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych».Marka 12, 28-34

„A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.” MAT. 22,37-40


Faryzeusze chcąc ukazać, iż Jeszua naucza innej nauki, niż Mojżesz zapytali o przykazania, doskonale spełniające się bo wyryte na sercu jako miłość do Boga i bliźniego:

„ Kto mówi: Znam Go [Boga], a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy.” 1 Jana 2:4
Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe.” 1 JANA 5,3


Chyba, że dla wyznawcy oriona. Bo przecież nie Boga...


„Ekumeniczni ewangelicy” zjednoczeni w Babilońskim WCC pytają również dziś, „które Przykazania możemy sobie darować”, by móc udowodnić, że Chrystus ich nie przestrzegał ?
„Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców” 1 Tm 1,9 .
„Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, /który miał prowadzić/ ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie” (Ga 3,24).
„Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.” 2 TYM. 3,16-17
"Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina. Wyszli spośród nas, lecz nie byli z nas. Gdyby bowiem byli z nas, byliby pozostali z nami. Lecz miało się okazać, że nie wszyscy są z nas." 1 Jana 2:18,19:


Wspomniany fragment arcydurnego występu biednego, nieżyjącego już, zwiedzionego człowieka, ukazujący spustoszenie umysłowe jego samego i jemu podobnym , „ohyda spustoszenia w miejscu świętym”, jakim jest ciało człowieka, również jego rozum.
„Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?“ Pierwszy List do Koryntian 3,16.


http://www.youtube.com/watch?v=I8M_CVM0_l4

A tu przyczynek do ukazania cenzorskiej działalności oriona. Często cytuje ten fragment wytłuszczony (pogrubiony poniżej + na czerwono ten, którego powiedzmy, że „nie zauważył” bo np. „nie doczytał”) jako "dowód na nieważność sabatu":
Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. 21 Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach. 22 Wtedy Apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. 23 Posłali przez nich pismo tej treści: Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. 24 Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, 25 postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, 26 którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. 27 Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. 28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!”
Dzieje Apostolskie 15: 19-29

Oraz rozwinięcie wątku parę rozdziałów dalej:


Słysząc to, wielbili Boga, ale powiedzieli mu: Widzisz, bracie, ile tysięcy Żydów uwierzyło, 21 a wszyscy trzymają się gorliwie Prawa. O tobie jednak słyszeli, że wszystkich Żydów, mieszkających wśród pogan, nauczasz odstępstwa od Mojżesza, mówisz, że nie mają obrzezywać swych synów ani zachowywać zwyczajów. 22 Cóż więc począć? W każdym wypadku dowiedzą się, żeś przybył. 23 Zrób więc to, co ci mówimy: Mamy tu czterech mężczyzn, którzy złożyli ślub, 24 weź ich z sobą, poddaj się razem z nimi oczyszczeniu, pokryj za nich koszty, aby mogli ostrzyc sobie głowy, a wtedy wszyscy przekonają się, że w tym, czego się dowiedzieli o tobie, nie tylko nie ma źdźbła prawdy, lecz że ty sam przestrzegasz Prawa na równi z nimi .
Dzieje Apostolskie 21: 20 - 25

Czy Sabat lub święta są zwyczajem? Nie zachowują zwyczajów, obowiązujących do czasu przyjścia Mesjasza a nieobowiązujących ze względu na ofiarę przez niego „złożoną raz na zawsze”.
Samo Prawo natomiast – zwłaszcza w kwestii oczekiwania Sabatu wiecznego odpocznienia (Tysiąclecie w Niebie po 6 tys. lat trudu ludzkiego) – nadal obowiązuje, chyba, że ktoś nie chce Zbawienia, (tak jak nie wierzył w przyjście i nie uznawał Mesjasza, więc kiedyś nie zachowywał zwyczajów).


PYTANIE do "znawcy Biblii" oriona: Melchizedek zarzynał baranka raz w tygodniu (4te przykazanie Szabat Dzień święty, "zaprzestanie pracy" ) czy raz w roku (Szabat ceremonialny z Księgi Kapłańskiej zarzynanie baranka na odpuszczenie grzechów) ?
Co Twoim zdaniem już nie obowiązuje i dlaczego ?


Widzisz sam orion, że sama łaska zawarta w Ewangelii nie wystarczy do Zbawienia. Prawo Mojżesza wiecznie żywe. Kłamstwo zawsze widoczne. Dodatkowo kompromitujący dla Ciebie jest fakt, że dzięki Jaszua Prawo wyryte jest już w sercach wiernych oczekujących Sabatu, rewolucyjna zmiana, na którą się nie załapałeś...

Swoim pseudo-pochlebczym bełkotem,że nie podążasz za Chrystusem, ani

Cytat:
nie za Veightem, papieżem czy prezesem Strażnicy.


udowadniasz jak anarchiści, że Twoja wiara jest oparta na „wolności od” Prawa, które Cię krępuje, poczytaj pcl’a o zakonie wolności

pcl napisał:
mogę szczerze powiedzieć ZAKON jest wspaniały, doskonały i jest zakonem WOLNOŚCI!


Rozumiesz teraz co to Prawo ? Co to życie w Prawdzie ? Czy wiara pociągająca za sobą karność wobec Prawa Bożego a nie swojego widzimisię coś Ci zabiera ?
Można by strawestować Psalmistę „Powiedział głupiec w sercu swoim: nie ma Prawa”

Ale kara za nieprzestrzeganie go będzie...

Cytat:
2. W całym NT nie ma dosłownej wzmianki Prawa sabatowego.
Objawienie nie wspomina ani jednym słowem o sabacie, nie utożsamia łamania sabatu z grzechem, za który każdy łamiący otzryma wyrok śmierci z ręki Boga.
Takiego wersetu nigdzie nie ma, aczkolwiek sa wersety mówiace bezposrednio o takiej karze, ale nie karze za łamanie sabatu.
Objawienie wymienia wiele grzechów ludzkich i pomija całkowitym milczeniem sabat, obrzezanie czy inne ceremonie Starego Przymierza.
4. W Objawieniu także wymienione są wszystkie grzechy. O sabacie nie ma mowy. Czyli nie celebrowanie sabatu nie jest grzechem.


Pytanie: czy jeżeli przykazania o homoseksualizmie, spirytyzmie czy wszelkich formach życia w kłamstwie („a Prawdy w nim nie ma”) nie ma w tzw. Dekalogu oznacza to, że nie są to grzechy ?

14 Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty, aby władza nad drzewem życia do nich należała
i aby bramami wchodzili do Miasta.
15 Na zewnątrz są psy, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy
i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje
”.

Objawienie 22:14 – 15

Ty żyjesz w kłamstwie, bo w Prawdzie, które jest Prawem niestety nie... Chrystus jest Prawem i Prawdą.
Na dodatek ukazał się w OBJAWIENIU w DZIEŃ PAŃSKI.

Generalnie czytając orionowe faryzejskie głupstwa mające na celu ukazać rzekomą chrystusową nieznajomość Prawa, przypomniała mi się rozmowa z "Biesów" Dostojewskiego, oddająca tendencje psychologiczne (również cenzorskie) wszelkich rewolucjonistów mające na celu „udoskonalić” Pismo: Piotr Wierchowieński, założyciel terrorystycznej organizacji w Rosji carskiej (oryginalna postać Piotra Nieczajewa żyjąca i dokonująca razem z Bakuninem, pierwowzorem „potwora” Stawrogina, zamachów w Rosji w latach 70tych XIX wieku) rozmawia ze swym ojcem, starym liberałem, „czytelnikiem” Biblii w rozmowie o rewolucji. Stary z dziwnych uprzedzeń nie chce się przyłączyć od rewolucji, ma pierdziel swoje zabobony i zasady, cytat będzie niedokładny aczkolwiek oddający ducha rozmowy: Piotruś – bies „Właśnie tak z nimi trzeba postępować (chodzi o carat) – oko za oko, ząb za ząb, zresztą tak jest napisane w tej... no, w Biblii!! Stary: „W Biblii jest tak napisane ?!” Piotr:„Nie wiem. Nigdy zresztą nie czytałem tej głupiej książki!”

Cytat oryginalny z Kazania na Górze: "38 Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb. 39 A Ja wam mówię: Nie zwalczajcie zła złem, lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi." Mateusza 5, 38-39

Subtelna różnica prawda ? Taka sama jak u „egzegetów ewangelicznych” zjednoczonych w WCC...
Inna sprawa to niezmienność Prawa również i dziś. Ciekawym w związku z tym, jak na prześladowania chrześcijan wobec choćby prawa niedzieli zareagują reprezentacnci „denominacji niedzielnych”, wesprą czy potępią ? Jak by nie zrobili w związku z Pismem schiza murowana.
A skoro już przy cytatach jesteśmy, Tyrmand z Kisielem i Herbertem w czasach stalinizmu po zamknięciu „Tygodnika Powszechnego” byli bezrobotni nie chcąc prostytuować się poprzez wysługiwanie się systemowi w tym czasie przez Fejgina i fejginiątka mordujących AKowców w więzieniach czy po lasach. Oglądają uroczystość wręczenia orderu jakiegoś tam krzyża zbolałego pierwszemu pisarzowi PRLu Iwaszkiewiczowi: za książkę o pokoju, rzecz jasna. "Bardzo ładne - rzekł Kisiel. - Zobaczysz, jak ładnie napisze o wojnie. Kiedy mu każą..." To z "Dziennika 1954" Tyrmanda.

I jak tu być niedzielakiem i siedzieć okrakiem na barykadzie ?
„Do Anioła Kościoła w Laodycei: Wiem, że nie jesteś zimny ani gorący. Obyś wreszcie był zimny albo gorący. Ponieważ jesteś letni, pocznę cię wypluwać z ust moich.” Ap 3, 15-17

„Odszedłeś od pierwszej gorliwości, więc nawróć się, bo jeśli nie, to przyjdę i zrzucę twój świecznik z miejsca, na którym stoisz”
Ap 2, 5

Drogi orionie, ja nie pragnę Cie przekonywać na siłę, chcę tylko byś poznał Prawdę ponieważ "Jeśli kto chce pełnić wolę jego, ten pozna, czy ta nauka jest z Boga, czy też Ja sam mówię od siebie. Kto od siebie samego mówi, ten szuka własnej chwały; ale kto szuka chwały tego, który go posłał, ten jest szczery i nie ma w nim nieprawości". JAN 7,17-18


Ciekawa książka o Miłości: ELLEN G. WHITE „DROGA DO CHRYSTUSA”
http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html

A tu zbiór zagadnień Biblijnych interesujących każdego Chrześcijanina, nie tylko na temat Sabatu (boczne kolumny)

http://www.nadzieja.pl/studia/polski/sabat.html
http://www.nadzieja.pl/studia/polski/historyczne_sabat.html
http://www.nadzieja.pl/studia/polski/postepowanie_sabat.html

oraz te:
http://www.nadzieja.pl/tematy/index.html

http://www.nadzieja.pl/lekcje/index.html


Coś dla zdrowia
http://www.nadzieja.pl/lekarz/index.html

Zapomniałem ostatnio dodać do listy tematów, kwestii poruszonych przez mnie na temat bzdur autora filmu o nowym „dziele” Alexa Jonesa, w cudzym temacie, ale jednak jest tam cała masa istotnych informacji


viewtopic.php?p=101188&highlight=#101188

viewtopic.php?p=101014&highlight=#101014

A propos uzupełnień
Wyszła najnowsza (26ta) część serii Labirynt Prawdy, którą opisałem tutaj w osobnym temacie
viewtopic.php?t=7369



Lista „Labiryntu Prawdy”

http://www.youtube.com/results?search_query=Labyrinth%2Bof%2BTruth

http://www.youtube.com/profile?user=Diab.....h+of+Truth

Pytanie do naszego eksperta od satanizmu amrosa:

Jak, jako były okultysta zapatruje się na ujawnione w powyższym filmiku wiarygodne opisy zdjęć ponoć nie ulegające kwestii ukazania się w dymie wież z 11 września 2001 w Nowym Yorku oblicza Diabła ?

7 min 13 sek do 8:30


To by potwierdzało moją tezę opisaną tutaj viewtopic.php?p=100048&highlight=#100048 i tu viewtopic.php?p=100441&highlight=#100441 o satanistycznych inklinacjach wielkich wydarzeń na świecie, jako ofiarnych rytuałach dla molocha o którym nawet wówczas wspomniałem...
Inna sprawa to te krzyże, ukazane w filmie jako symbole magii, co tak naprawdę oznacza np. „pacyfa” i do czego zazwyczaj okultystom służy ? Co kryje się za najpowszedniejszymi symbolami, które widujemy codziennie ? Dlaczego jak sądzisz wybrali je na swe loga szefowie koncernów?
Pentagon, czy pentagram pomijam, bo to byłby banał, gwiazdki znajdują się na każdej fladze...
Choćby w tym filmie o symbolach na świątyni Mormonów i Jehowitów (z kolei w ich czasopismach, o subliminals też jest sporo w powyższym i poniższym filmie)

około 18:04 min. (dość szokujące)

http://video.google.com/videoplay?docid=1164776176933693244
_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:28, 09 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ey nie wiem o co tutaj chodzi bo nie chce mi się całości czytać ale czy Orion i Prawdziwy to te same osoby??O co w ogóle chodzi w tym wątku??Jakieś cytaty biblijne które mają coś udowodnić??Jacyś Adwentyści Dnia Siódmego.Sabaty??Strasznie tego dużo i mętnie napisane.Nie trawie tego
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:23, 09 Lip '09   Temat postu: Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy Odpowiedz z cytatem

Orion napisał:

Cytat:
Kiaora wyrwał z kontekstu moją wypowiedź na temat prawa SABATNIEGO.


Nie ściemniaj Orion, bo popadasz tym już w zupełną żenadę, którą zresztą uprawiasz na okrągło, z tego prostego powodu, że i tak niczego ponad to nie potrafisz! Przeczytaj sam siebie, co napisałeś w swoim przedostatnim poście na ten temat i nie pleć bzdur poza których ramy nie potrafisz nawet wyjść, że ja coś wyrywam rzekomo z kontekstu, bo to Orion w Twoim, przypadku już dosłownie kosmiczna tragedia, którą tylko udowadniasz, że nawet w tym co sam piszesz, nie potrafisz pojąć, ani tego co napisałeś, a tym samym rozmiarów swojej głupoty pomieszanej z nieuleczalną, jeśli idzie o Ciebie ignorancją, poziom osiągnąłeś, że są to już u Ciebie zmiany NIEODWRACALNE! Dlatego nie dziwi mnie, że NIE POTRAFISZ dostrzec zarówno w Objawieniu i całym li tylko NOWYM TESTAMENCIE AKTUALNOŚCI OBOWIĄZYWANIA ZARÓWNO SABATU, ŚWIĄT BOŻYCH, jak i wszystkich pozostałych nakazów, postanowień i praw Bożych, które zostały dane ludowi Bożemu od samego początku stworzenia świata, a nie od czasu powtórzenia tychże praw na Horebie izraelitom, by przypomnieli o tychże prawach nie tylko sobie, ale całemu światu, w czym jak mówi sama Biblia RÓWNIEŻ- CAŁKOWICIE ZAWIEDLI!
10 słów, czyli PRAWO BOŻE znane było już ADAMOWI i wszystkim patriarchom po nim! Święta Boże, czyli kalendarz Boży został dany CAŁEJ LUDZKOŚCI ZANIM TA W OGÓLE JESZCZE ZOSTAŁA STWORZONA Księga Rodzaju 1;14-15, by były WYZNACZNIKAMI PÓR, DNI I LAT! Podział na zwierzęta i pokarmy czyste i nieczyste znał już Noe i wszyscy ci, którzy budowali razem z nim ARKĘ, co zostało TYLKO POWTÓRZONE IZRAELITOM DLA PRZYPOMNIENIA IM TEGO ZNANEGO OD SAMEGO POCZĄTKU ŚWIATA FAKTU!!! Wypisywanie więc bzdur Orion przez Ciebie, że Bóg zawarł przymierze tylko z ówczesnymi izraelitami i Ciebie ono nie obowiązuje jako wierzącego (rzekomo wierzącego, za którego się podajesz), to jest już zarówno IGNORANCJA SIĘGAJĄCA U CIEBIE WYŻYN KOSMOSU, jeśli idzie o Twoją znajomość Pisma Świętego i wszystkiego innego zresztą również!
Nic dlatego ani nie dadzą, ani też Ci nie pomogą każde kolejne zmiany i uzupełnienia Twoich żenujących pod względem merytorycznym tekstów zawartych na Twojej, jeszcze bardziej tragicznej stronie internetowej, a to z tego względu, że zachwycać się nimi mogą i najprawdopodobniej będą jedynie ignoranci podobni Tobie Orion wywodzący się od jehowitów i równie ciemnych protestantów, którzy w ogóle Biblii nie znają! Dla inteligentnego bowiem człowieka, teksty, które przedstawiasz na swojej stronie są już bowiem po pierwszych ledwie kilku zdaniach zupełnie niestrawne, a to z tego powodu, że już od pierwszego zdania w każdym z nich, po prostu wręcz bije z nich absolutnym brakiem w nich jakichkolwiek merytorycznych dowodów, na swoje twierdzenia i ,,dowodzenia'', które w tychże wypocinach wysuwasz, a karykaturalność podpierania się biblijnymi tekstami, dosłownie WYRŻNIĘTYMI NICZYM TĘPĄ ŁOPATĄ Z KONTEKSTU BIBLIJNEGO TEKSTU , dosłownie PORAŻA Orion każdego człowieka znającego dobrze Słowo Boże Twoim ubóstwem znajomości tej księgi i Twoich MITOMAŃSKICH tworów, które wkładasz w Biblię, jedynie opierając się na swoich własnych wydumanych dosłownie z palca lub wziętych z sufitu tworach, w rodzaju syjonizmu i syjonistów oraz innych tego rodzaju kwiatków, których Biblia w ogóle nie zawiera! Co ostatecznie sprowadza się do tego Orion, że dla normalnego człowieka, BREDNI tych nawet nie da się czytać!

Cytat:
1. Istnieje jedyna owczarnia owiec Jezusa. Owce Go znaja i On zna swoje owce. one podążają za nim, nie za Veightem, papieżem czy prezesem Strażnicy.


Orion, Ty mój ignorancie! Powiedz mi, gdzie ktokolwiek tutaj z nas napisał, że my podążamy za Veightem czy kimkolwiek innym???
Prawdziwy podaje jedynie ZNAKOMITE w przeciwieństwie do TWOICH CHORYCH, BO WYSSANYCH CAŁKOWICIE Z PALCA IDIOTYZMÓW, KTÓRE GŁOSISZ, A KTÓRE ABSOLUTNIE NIC NIE MAJĄ WSPÓLNEGO Z TYM CO ZAWIERA I O CZYM MÓWI BIBLIA, MERYTORYCZNE wykłady profesora Veigtha, które w 100% oparte są na tym, co w przeciwieństwie do Twoich Orion wypocin, BIBLIA PRZEDSTAWIA JASNO I WYRAŹNIE! Dlatego trzeba być osobnikiem podobnym Tobie, czyli totalnie, absolutnie, całkowicie i w sposób nieulaczlny odpornym na jakąkolwiek wiedzę oraz pomyślunek, żeby wypisywać idiotyzmy, tak jak Ty to robisz Orion na temat profesora Veighta, któremu Orion NAWET DO PIĘT NIE DORASTASZ, JEŚLI IDZIE O POZIOM ZNAJOMOŚCI SŁOWA BOŻEGO! O wszystkich pozostałych aspektach tej PRZEPAŚCI poziomu, który dzieli Cię od Veighta i której NIGDY nie pokonasz, nawet już nie wspominam! A Ty Orion powołując się na tego rodzaju brednie ze stron kalwinistów podważających rzekomo merytoryczność wywodów Veighta, podczas gdy w rzeczywistości, tym ci kalwiniści tylko się ostatecznie pogrążyli, tak ja zresztą i Ty sam również Orion udowadniając ostatecznie, że NIE MACIE POJĘCIA ŻADNEGO, GDY CHODZI O ZNAJOMOŚĆ BIBLII ORAZ WSZYSTKO TO O CZYM ONA MÓWI!

Orion, myślałem, że Ty chociaż cokolwiek wiesz na jakikolwiek przynajmniej temat i potrafisz merytorycznie odpowiedzieć chociaż na JEDNO PYTANIE CZY KWESTIĘ NA PODSTAWIE BIBLII, A NIE SWOICH MITOMAŃSKICH HISTORYJEK A'LA BARON Münchausen, ale widzę, że taka sztuka jest Ci zupełnie obca, dlatego z braku JAKICHKOLWIEK DOWODÓW OPARTYCH NA PODSTAWIE SŁOWA BOŻEGO, KTÓRYCH NIE MASZ ABSOLUTNIE ŻADNYCH, po prostu już tylko się powtarzasz odnośnie tematów i spraw, które BEZSPORNIE zostały Ci U-D-O-W-O-D-N-I-O-N-E!!! .

Nie potrafiąc zaś się do nich merytorycznie ustosunkować, zaczynasz więc zachowywać się jak ZWYKŁY TROLL, którym jesteś i wzorem innych trolli, którzy nie potrafią odpowiedzieć na żadne z zadanych im pytań na jakikolwiek zresztą temat, to albo zaczynają zaśmiecać wątek tekstami nie na temat, albo... POWTARZAĆ DOSŁOWNIE W KÓŁKO JEDNO I TO SAMO, CO BYŁO WCZEŚNIEJ PORUSZANE W TAKOWYM TEMACIE I NA KTÓRE TO WĄTPLIWOŚCI ODPOWIEDŹ ZOSTAŁA JUŻ DANA W SPOSÓB AŻ NADTO JASNY I PEŁNY!

Dlatego właśnie Orion uważam wszelką dalszą polemikę z Tobą zarówno za całkowicie bezsensowną i bezzasadną, gdyż dopóki nie będziesz potrafił odpowiedzieć, na jakiekolwiek zadane Ci pytanie, nie za pomocą swoich osobistych wyobrażeń i historyjek wziętych z sufitu, ale merytorycznych argumentów na temat choćby Sabatu i innych kwestii, to każda inna forma odpowiedzi, czyli powtarzanie po raz już nie wiem, który przez Ciebie jednego i tego samego, dowodzi tylko, że jesteś trollem i nikim więcej! Tak samo Orion jak Prawdziwy i ja również oraz wszyscy pozostali NADAL CZEKAMY BYŚ ODPOWIEDZIAŁ NA PYTANIA PRAWDZIWEGO! Unikanie bowiem odpowiedzi, to tylko kolejny dowód Twojego intelektualnego jak i pod każdym innym względem UBÓSTWA W WYKSZTAŁCENIU I MYŚLENIU, który zakrywasz mitomańskim bajkopisarstwem, które u Ciebi Orion dostrzeże, niestety dla Ciebie mawet średnio rozgarnięty gimnazjalista!

A tutaj polecam i to bardzo wykłady profesora Valtera Veighta, każdemu RZETELNEMU studentowi Biblii, w języku polskim! Wydano ich do tej pory 19! Ostani z tych dziewiętnastu wykładów nosi tytuł WINO BABILONU
http://www.studioadees.pl/oferta-4.html



Polecam również trzy wykłady pastora Olafa Schroera
"KRYZYS FINANSOWY oraz NOWY PORZĄDEK ŚWIATA"


Oglądałem i powiem tylko jedno. Znakomity wykład, zawierający niesamowite informacje dotyczące tego jak doszło do obecnego kryzysu i co pociągnie ona za sobą dalej, gdyż obecny jego stopień to ledwie prolog przed, do czego doprowadzi on dalej i jakie przybierze ostatecznie rozmiary oraz jakie będą ostateczne rezultaty tego, co za sobą pociągnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 09 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro_klb napisał:
Ey nie wiem o co tutaj chodzi bo nie chce mi się całości czytać ale czy Orion i Prawdziwy to te same osoby??O co w ogóle chodzi w tym wątku??Jakieś cytaty biblijne które mają coś udowodnić??Jacyś Adwentyści Dnia Siódmego.Sabaty??Strasznie tego dużo i mętnie napisane.Nie trawie tego

A to tylko taki mały pokaz prawdziwie chrześcijańskiej miłości do bliźniego w wykonaniu kilku panów Smile.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 10 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos propagandy wojennej i „zabijania w imię pokoju” ukazanego w 26 części Labiryntu Prawdy powyżej, zapomniałem dodać fragment wspaniałej, antywojennej książki na którą niegdyś natrafiłem, naprawdę otwierającej umysł na to czym jest ten koszmarny, samobójczy absurd w którym dziś żyjemy "Johnny Got His Gun" Daltona Trumbo
Większy fragment całości przetłumaczony przez Bartłomieja Suskiego, znany jako „Tortury Joego Bonhana”
http://mictlan12.webpark.pl/tortury.htm

W wersji plikowej
http://www.overkill.pl/plik/inne/johny-pl.zip

"Johnny Got His Gun" Daltona Trumbo w wersji angielskiej
http://www.overkill.pl/plik/inne/johny.zip

A Rudolf Steiner ukazuje się nam w powyższej części, jako ekspert od satanistycznych symboli i różnorakich postaci Lucyfera ( 7:41 - 7:58 ) , co budzi jedynie mój uśmiech zrozumienia. Do tej pory znany był mi jedynie jako ekspert od „New Age” i twórca tzw. „antropozofii”. W 1902r. objął kierownictwo niemieckiej sekcji "Towarzystwa Teozoficznego" Bławackiej.
Antropozofia, czyli tzw. „mądrość człowieka” to wizja steinerowskiego, nowego i „boskiego człowieka” a głoszone przez niego nadejście Nowej Ery miało nastąpić już na przełomie XIX i XX wieku. ( Szerzej w: ABC o New Age pod redakcją Anny Białowąs, Maternus Media, Tychy 2005 r., s. 146 w wielu bibliotekach). Nie nastąpiło to jednak wówczas, zapewne dlatego gdyż świat nie był jeszcze gotów na akceptację jawnie satanistycznej religii. Czy absolutnie każdy będzie gotów na nią dziś ?
A skoro przy tak zwanej „antropozofii” jesteśmy: W trakcie moich badań (głównie w książkach) nad New Age, takiej komasacji nawiedzonego bełkotu jak u Steinera nie spotkałem już dawno (tylko dla ludzi o mocnych nerwach zwłaszcza w podrozdziale „Doktryna antropozoficzna”) http://pl.wikipedia.org/wiki/Antropozofia

A może ty orion masz rację, i te wywody o ADS założonym przez „syjonistów” są słuszne, tylko źródła jak np. „objawienia Maryjne” czy „inne sprawy czarowników ” trochę nie nadają się na dowód?

Nawet na tym forum...

Gdybyś zgromadził materiał dowodowy, który z punktu widzenia nauki można byłoby uznać, wówczas to co głosisz byłoby może choć trochę bardziej wiarygodne... Gdy tak się stanie nie omieszkaj nas o tym powiadomić. Czekamy.

Serdecznie Cię pozdrawiam, jak i wszystkich zabierających głos w dyskusji w sposób merytoryczny. Życzę Wam wielu łask Ducha Bożego, nie tylko w nadchodzący Szabat. Pamiętajcie (od zachodu w Piątek czyli „Dnia Przygotowania” do zachodu w Sobotę.)

Więcej informacji tutaj:


http://www.kchds.pl/lbib-pl/12.htm

http://tylkobiblia.dekalog.pl/biblia/szabat.htm )

A na pożegnanie kącik literacki:


Ex-ksiądz Gregor Dalliard POTĘGA, KTÓRA ZWIEDZIE CAŁY ŚWIAT!
http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/inni/ex_ksiadz.htm

Eric Lacanau, Paolo Luca GRZESZNI PAPIEŻE

http://chomikuj.pl/pepperoniss?fid=48851176

Gdyby ktoś znalazł w sieci całość książki "Johnny Got His Gun" Daltona Trumbo, niech da znać, choćby i w postaci podania do forum, z linkiem do niej.

A najlepiej by było, gdyby czytelnicy forum wypowiadali się na temat dajmy na to administracji (tylko nie wysyłajcie maila do Bimiego, ale od razu w podanie, my też chcemy dowiedzieć się co sądzicie, chociażby o administracji tego arcyliberalnego i otwartego na różnorakie przekonania forum, on sam nam przecież tego nie powie...) czy o tematach poszczególnych użytkowników, jak ten model z ostatniego podania
Cytat:

Przeglada wogole ktos podania na to forum?! Czy moze jest to juz zamknieta grupa...... Wyslalem piewszy tekst nie przeszedl, drugi tez nie.. Teraz wchodze na forum patrze topik o samoleczeniu wzroku.... Temat ktory sam wyslalem(przynajmniej bardzo podobny) I teraz pytanie: jak to jest ze pojawil sie ow temat "Poprawa wzroku" skoro wczesniej podobny nie zostal "zakwalifikowany" ? Cos brak wam konsekwencji... !###^&^%$^#$!!!!!!


Źródło: podania.php?i=2147

Pikanterii sprawie nadaje fakt, że zerżnął ten jego temat niczego nie wniósłszy użytkownik o nicku "Gentleman".
To nie po gentlemańsku...
Przypomniał mi się ten tekst o "gentlemańskim rytuale"... (7:53 ) stąd :



A tu filmik dla wielbicieli tuby propagandowej czarnych czcicieli Lucyfera, sprawdzający stopień znajomości antysemickiej doktryny swych idoli


_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:48, 12 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem drugą część artykułu o sabacie.... Poniżej link i fragment...

http://www.zbawienie.com/sabbat2.htm

...........................................................

Korzyści przestrzegania Starego Przymierza


Zwróćmy uwagę na szczególny element sabatu. Bóg dał gwarancję w Starym Przymierzu, gwarancję Jego opieki tym, którzy będą zachowywać Prawo z sabatem i obrzezaniem włącznie. Obietnice Boga są wspaniałe i dzieje Izraela za czasów króli Dawida i Salomona obfitują w niezliczone błogosławieństwa Boga. Izrael był w tym czasie największym i najbogatszym mocarstwem świata. (Więcej w linku - Izrael)

Bóg nie obiecywał błogosławieństw w sposób enigmatyczny, może pobłogosławi, może nie. Bóg stawiał sprawę niezwykle jasno.

Bóg GWARANTOWAŁ OSOBIŚCIE korzyści wynikające s przestrzegania Jego Prawa! Historia Izraela w pełni owe obietnice potwierdziła.

Z uwagi na ten szczegół staje się jasne, że dzisiaj takich gwarancji od Boga nie ma i błogosławieństw na miarę Izraela za czasów króla Salomona także nie ma. Nie można powiedzieć, ze ci, którzy obchodzą sabat posiadają szczególne Boże błogosławieństwa i we wszystkim się im powodzi i nawet żaden wróg nie jest w stanie uczynić im krzywdy.

Cytat:
Powtórzonego Prawa 28:1 Jeśli więc pilnie będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, wiernie wypełniając wszystkie Jego polecenia, które ja ci dziś daję, wywyższy cię Pan, Bóg twój, ponad wszystkie narody ziemi. 2 Spłyną na ciebie i spoczną wszystkie te błogosławieństwa, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego. 3 Będziesz błogosławiony w mieście, błogosławiony na polu. 4 Błogosławiony będzie owoc twego łona, plon twej roli, przychówek twych zwierząt, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego. 5 Błogosławiony będzie twój kosz i dzieża. 6 Błogosławione będzie twoje wejście i wyjście. 7 Pan sprawi, że twoi wrogowie, którzy powstaną przeciw tobie, zostaną pobici przez ciebie. Jedną szli drogą przeciw tobie, a siedmioma drogami uciekać będą przed tobą. 8 Pan rozkaże, by z tobą było błogosławieństwo w spichrzach, we wszystkim, do czego rękę wyciągniesz. On będzie ci błogosławił w kraju, który ci daje Pan, Bóg twój. 9 Pan uczyni cię swoim świętym ludem, jak ci poprzysiągł, jeśli będziesz zachowywał polecenia Pana, Boga swego, i chodził Jego drogami. 10 Wtedy zobaczą wszystkie narody ziemi, że imię Pana zostało wezwane nad wami, i będą się ciebie lękały. 11 Napełni cię Pan w obfitości dobrami z owocu twego łona, przychówkiem twego bydła, plonami pola, w kraju, o którym poprzysiągł przodkom twoim, że da go tobie. 12 Pan otworzy dla ciebie bogate swoje skarby nieba, dając w swoim czasie deszcz, który spadnie na twoją ziemię, i błogosławiąc każdej pracy twoich rąk. Ty będziesz pożyczał wielu narodom, a sam u nikogo nie zaciągniesz pożyczki. 13 Pan umieści cię zawsze na czele, a nie na końcu; zawsze będziesz górą, a nigdy ostatni, bylebyś tylko słuchał poleceń Pana, Boga swego, które ja ci dziś nakazuję pilnie wypełniać. 14 Nie zbaczaj od słów, które ja ci dzisiaj obwieszczam, ani na prawo, ani na lewo, po to, by iść za bogami obcymi i służyć im.

Doskonale wiemy, że tak nie jest!

W dzisiejszym świecie nawet Adwentyści nie są objęci specjalnymi błogosławieństwami oraz protekcją Boga!

Czyżby Słowo Boże zawiodło? Oczywiście że nie.

Prawo dotyczyło jedynie Narodu Wybranego w tym czasie przez Boga a dzisiaj nas ono nie obowiązuje i Bóg nie ma obowiązku aby nam błogosławić oraz otaczać nas szczególną opieką. Owszem posiadamy opiekę duchową ale opieki materialnej czy ochrony osobistej dzisiaj nikt nie ma. Ponieważ obowiązuje Nowe Przymierze i jest oparte na innych zasadach niż stare.

Chrześcijaństwo zostanie wydane na krótki okres czasu w ręce Antychrysta i wielu z nas zginie z jego rozkazów.

Trudno taką próbę porównać z błogosławieństwami Izraelitów. (Ciekawe jest przekleństwo ziemi przez Boga, widoczne w Prawie Murphy'ego)

Brak owych błogosławieństw jest także wymownym dowodem na ważność Nowego Przymierza, które zawiera inne obietnice oraz inne błogosławieństwa, które otrzymamy w swoim czasie, jeżeli będziemy stosowali miłości do Boga i do bliźniego!

Ponownie widać jasno, że nie sabat i Stare Przymierze są ważne, ale ważne jest Nowe Przymierze - oparte na miłości do Boga i do bliźniego.

Z tej prostej przyczyny nigdzie w Nowym Testamencie nie ma wzmianki o grzechu łamania sabatu! Ani w listach apostolskich, ani w Objawieniu, ani w listach do siedmiu zborów w Objawieniu. Nigdzie Słowo Boże w Nowym Testamencie nie wspomina o grzechu łamania sabatu. Nie ma żadnych napomnień z powodu łamania sabatu.

Ponieważ... nie jest to grzechem!

Sabat byłby grzechem, gdyby został nam przedstawiony jako powtórzone przykazanie. Jeżeli nie ma wyraźnego prawa sabatu w Nowym Przymierzu, nie ma więc grzechu, ponieważ... grzech jest złamaniem prawa. Skoro nie ma prawa, nie ma grzechu!

Nowe Przymierze to wypełnianie przykazań: miłość do Boga oraz do bliźniego, oparte na prawie miłości wyszkolonego sumienia, nowo narodzonego w Prawdzie człowieka.

Słowo Boże jest jasne w tej sprawie. Bóg wymaga posłuszeństwa a nie ofiary. Grzechy starożytnych Izraelitów nie były jedynie grzechami odnośnie pierwszego przykazania. Nie czczenie innych bogów, jak Baala czy Marduka było tak znienawidzone przez Boga. Bóg głównie nienawidzi zła i owo zło było rezultatem bałwochwalstwa Izraelitów oraz rezultatem porzucenia Prawa Bożego.

Bóg najwyraźniej powtarza ową prawdę wielokrotnie w Słowie Bożym. Nie chodzi tutaj o dumę urażonego Boga, którego nie chciano wielbić. Bez Jego Prawa ludzkość nie może praktycznie istnieć, a postępowanie Izraelitów po odrzuceniu Prawa jest najwyraźniejszym dowodem na to. Izraelici zostali ukarani za swoje czyny czyli rezultat porzucenia Prawa.

Znacznie więcej w linku... http://www.zbawienie.com/sabbat2.htm
...................................................

Mam nadzieję, że moi krytycy sprostują pewne nieścisłości oraz pomogą mi nieco udoskonalić artykuł jeszcze bardziej.

Liczę na was! Wiem, że mnie nie zawiedziecie!
Very Happy

Wracając do tematu... poniżej ciekawy film z Bushem, w którym mówi on o potzrebie nowej identyfikacujnej karty, która będzie miała zapewnić doskonała identyfikację i dzięki niej kazdy, kto ją będzie posiadał, będzie mógł założyć konto bankowe czyli kupować i sprzedawać. Wiele informacji jest na necie sugerujących czipa, ale wydaje się, ze chodzi o coś, czego jeszcze nie widzieliśmy.

Mnie to wyglada na system identyfikacyjny, o jakim mówi Bush w tym filmie.

Jedno wydaje się być pewne. Taką kartę czy też znak otrzymywać będą ci, którzy przysięgną wierność Bestii czyli rządzącemu systemowi politycznemu, jaki w krótce nastąpi.

Czyli jest wysoce prawdopodobne, że aby uzyskać prawo do zycia, trzeba będzie otrzymać identyfikacyjny znak, na który trzeba bedzie złozyć przysięgę, podobnie jak to sie odbywa w państwach, w których emigranci otrzymują paszporty dopiero po złozeniu przysięgi na lojaność wobec państwa.

Słowo Boze wyraźnie mówi, że bez takiego znaku nie będzie można kupować i sprzedawać.

W świetle kodu skanerowego 666 wszystko wydaje się niezwykle prawdopodobne.

Niedziela jako znak Bestii, bez którego nie mozna kupować ani sprzedawać jest szczytowym absurdem, zupełnie pozbawionym sensu i logiki.

Film...


_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:43, 12 Lip '09   Temat postu: Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Komu mogę przesłać na adres domowy 10 wykładów profesora Waltera Veighta tłumaczonych na język polski (lektor), by wrzucił je do sieci. Sam osobiście w to się nie bawię, z tego prostego powodu, że zwyczajnie pojęcia nie mam, czym to się je, jeśli chodzi o tego rodzaju sprawy techniczne!
Te wykłady są najlepszą odpowiedzią na bezrozumne rojenia niejakiego Oriona, człowieka tak odpornego na wszelką wiedzę i myślenie w stopniu li tylko podstawowym, że wszelka dalsza dysputa z tym ignorantem to po prostu strata czasu!
Dlatego najlepiej byłoby ażeby każdy sam wyrobił sobie pogląd na kwestie dotyczące Prawa Bożego i prawa bestii z otchłani, czyli na temat tego co jest FAKTYCZNYM powodem konfliktu, a nie pieprzeniem o czipach, co już dosłownie człowieka zwala z nóg, gdy spotyka się z powtarzaniem, z braku jakichkolwiek argumentów przez siebie o tego rodzaju dyrdymałach!

Tak więc, jeśli ktoś byłby zainteresowany wrzuceniem do sieci wykładów tych wykładów Veighta, to mogę mu je podesłać na adres, który wskaże, za jakieś 10 dni, z tego prostego powodu, że za godzinę wyjeżdżam na tydzień, na urlop i nie będzie mnie domu oraz tam gdzie jadę nie będę miał dostępu do internetu, z czego osobiście jestem nawet szczęśliwy, bo oszczędzi mi to czytania idiotyzmów powielanych przez Oriona! Na razie pozdrawiam wszystkich i do miłego! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 12 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ot takie dygresyjne pytanko?
O co chodzi z Matreyą? Czy to będzie ten fałszywy Zbawiciel podsunięty przez NWO? Motyw Matreyi dosyć często przewija się gdzieś w tle w temacie nadejścia Antychrysta. Możecie nieco wyjaśnić wasze spojrzenie na tą kwestie?
_________________
arrow Mossad did 9/11, ALL THE PROOF IN THE WORLD!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kozak




Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 204
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:39, 12 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
Ot takie dygresyjne pytanko?
O co chodzi z Matreyą? Czy to będzie ten fałszywy Zbawiciel podsunięty przez NWO? Motyw Matreyi dosyć często przewija się gdzieś w tle w temacie nadejścia Antychrysta. Możecie nieco wyjaśnić wasze spojrzenie na tą kwestie?


Już wystarczająco rozjaśniłem ją tu pod koniec tego posta: viewtopic.php?p=99754&highlight=#99754
Czegóż chcieć więcej?

Trochę również w tym viewtopic.php?p=100048&highlight=#100048

i tym viewtopic.php?p=100441&highlight=#100441


orion napisał:
Niedziela jako znak Bestii, bez którego nie mozna kupować ani sprzedawać jest szczytowym absurdem, zupełnie pozbawionym sensu i logiki.


I dlatego trąbią o tym w każdym jutubie?

Pamiętasz naszą rozmowę?

orion i Prawdziwy w temacie NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy napisał:


orion napisał:
Większość informacji na temat Izraela na necie jest coraz bardziej cenzurowana w szczególności na YouTube, która ochoczo ukazuje zbrodnie KRK ale będąc na usługach Bestii starannie ukrywa wszelkie informacje mogące doprowadzić do ujawnienia owej Bestii. Temat Izraela, syjonizmu oraz Rotchschild rodziny są najbardziej strzeżone na necie.
Ponieważ ci ludzie w rzeczywistości dzierżą władzę i wszelkie negatywne informacje na temat owej władzy są filtrowane. Władza zawsze tak postępowała i nadal tak postepuje.


Prawdziwy w odpowiedzi wówczas napisał:
Niech zgadnę: tę cenną informację posiadłeś z kontrolowanej przez nich sieci, czy od samego Rotszylda ? Gdybyś był łaskaw podzielić się z kolegami źródłem, bylibyśmy Ci bardzo wdzięczni. To mogłaby być prawdziwa sensacja tego forum a Twoja strona zyskałaby wielu nowych, zaciekawionych czytelników.

Gdyby istotnie był moim pracodawcą, sam dawno bym Ci powiedział czy tworzy Bestię, czy nie, a tak jesteś naszym jedynym źródłem w tym zakresie. Ale co robić… Powiem Ci w sekrecie - ale tylko Tobie, dobra ? - że jestem jedynie sługusem fioletowych (nie zielonych) ufoludków dzierżących internet, dlatego zamieszczamy jedynie info o zielonych, by ich ośmieszyć. Sam sprawdź, że o fioletowych ani słychu... Jesteśmy jak widać bardzo skuteczni...


„Syjonistczno-rotszyldowska bestia” na każdym swoim portalu umieszcza filmy o „znamieniu jako bioczipie” specjalnie dla wielbicieli zalegendowanych przez pierdel sługusów od prania mózgów typu Springmeier wsadzonych za ich „rewelacje” o „syjonistycznych hybrydach żydów z wężami” mających wkręcać niedługo w grabę pewien kontrowersyjny przedmiot.

Ile razy trzeba Ci to tłumaczyć? Nie bierz bioczipu i pracuj w niedzielę, kiedy ją globalnie wprowadzą. Nie czytałeś o „Sunday law”? Ciekawe czy i o tym podczas pogrzebu Jacksona słynnego jehowity (typowy smookescreen) benek XVI rozmawiał z obamą.

Skoro rewelacje Fritza S. zdajesz się znać na pamięć, dlaczego w ciągu 3 miesięcy nie byłeś w stanie odpowiedzieć na 4 proste pytania dotyczące jego podstawowych, obrażających inteligencję „naukowych” tez ? Raczysz wyjaśnić o co chodzi ?
Pamiętasz naszą rozmowę o „syjonistycznym determinizmie dziejowym” i rewolucji metafizycznej chrześcijaństwa?

orion i Prawdziwy w NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy napisał:

orion napisał:
Już ten fakt wyklucza, że... w s z y s c y mieszkańcy ziemi, ale podaje nam że jedynie ci, którzy nie są zapisani w księdze życia. Czyli logicznie rzecz biorąc, potomstwo szatana nie jest zapisane w księdze życia Boga. O potomstwie tym wiemy, że jest dominującą grupą na ziemi, skoro większość mieszkańców ma zginąć z ręki Boga.


Faktycznie. Adwentyści dnia 7mego jako jedyni sprzeciwiający się zarówno znamieniu ekumenicznej niedzieli i całemu ruchowi religijnej bladziowej industrii, stanowią ułamek ludzkości, wybranych świętych - ciała Oblubienicy oczekującej swego Wybrańca podczas Jego Powtórnego Przyjścia. Ci na pewno nie wodzą wzrokiem za żadną bestią, nie wspominając już o jej obrazie czy posągu (nie sądzisz że obraz i posąg to ciekawe Janowe porównanie w kontekście 2go przykazania anulowanego przez KK ?). To, że nie jesteś Adwentystą dnia 7mego nie czyni Cię automatycznie "szatańskim pomiotem", lecz nieświadomym wszystkich wymogów Boga wobec Ciebie. Przestałeś być "genetycznym pomiotem" w chwili skorzystania z wolnej woli i odrzucenia niewiary i pójścia za Chrystusem ? A twoi jehowici są "pomiotem" dlatego że nadal tkwią w kłamstwie ?
orion napisał:
Jedynie ludzie, którzy nie są nasieniem szatana otrzymują zaproszenie do Królestwa Bożego. Reszta już ma wyrok od Boga.

To po kiego wciska im się kit o wolnej woli i dobrowolnym pójściu za Chrystusem, jako gwarantem zbawienia ? Myślisz, że kilka miliardów tak ochoczo chce by "dym ich katuszy wznosił się na wieki" ? Rewolucja metafizyczna chrześcijaństwa wyciągnęła człowieka z przesądu klątwy na pokolenia i przywróciła podmiotowość przez odpowiedzialność osobistą za własne czyny. Garncarz nie niszczy garnków tylko dlatego, że mu się nie udały i to jeszcze w tak okrutny sposób. Rzeczywiście: nie ufaj (demonicznym) rodzicom - zrób się sam....
Radość z rychłego zbawienia, czego Ci szczerze życzę, odebrała Ci litość i miłość bliźniego....
Ale dlaczego twierdzisz, że pozostali są mutantami? Albo dlaczego „ci, których imiona nie są zapisane”, czyli jak sądzisz – te „żydowsko-satanistyczne-hybrydy-demona-z-człowiekiem” miałyby być jakoby bardzo zdziwione faktem powstania Izraela. Ja też mogłem być zdziwiony, gdybym żył w 1948 r. że znowu powstaje coś, co dawno nie istniało, co zapewne - nie wiem czy nie będziesz polemizował z tym stwierdzeniem - nie czyniłoby mnie "hybrydą".
Takiego barbarzyństwa, jak w XX wieku też dawno świat nie widział i ten sam świat nie robi z tego "bestii"…

orion napisał:
Wiemy doskonale, że USA i Anglia są w rękach... syjonistów czyli pierwszej Bestii!


To nie jest bynajmniej dla wszystkich takie oczywiste... Raczej jedynie satanistów.

orion napisał:
Zgadzam się całkowicie z kwestią satanizmu i okultyzmu z którego oba państwa 'słyną' na całą ziemię.


To się zdecyduj czy to syjonizm czy satanistyczne elity bez względu pochodzenie tym sterują...


Jako, że nie otrzymałem wówczas odpowiedzi na nurtujące mnie pytania o tożsamość „syjonistycznej bestii” starałem się również sam rozwikłać Twoją zagadkę podaną Ci przez rotszyldowskiego przydupasa:

Prawdziwy w NWO już rządzi - nieznane źródło Prawdy napisał:

„i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę? 5 A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy.”

42 miesiące (dzień to rok i vice versa w wielu proroctwach 42 mce to 1260 lat trwania) to twoim zdaniem wiek istnienia syjonizmu, do czasu otrzymania śmiertelnej rany, która następnie została wyleczona ? Jakiś absurdalny syjonocentryzm. I jak wszyscy na ziemi nie mając pojęcia kto jest bestią, będą oddając jej pokłon podniecać się jej wszechwładzą...?

Skoro pierwsza bestia to nie Państwo kościelne 538 -1798 r. to w takim razie co ? Co oznaczają 42 miesiące? I jaki jest w takim razie prawdziwy powód powstania państwa Izrael ?

"12 A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu jest królów, którzy władzy królewskiej jeszcze nie objęli, lecz wezmą władzę jakby królowie na jedną godzinę wraz z Bestią. 13 Ci mają jeden zamysł, a potęgę i władzę swą dają oni Bestii"

Kim są ci syjonistyczni królowie, co mają wziąć na godzinę ? Myślałem że już od dawna rządzą..... Sam mówiłeś. Mam rozumieć, że z Rzymu syjonizm nim kręcący stał się nagle bestią żyjąca 42 miesiące, by stać się ostatecznie ósmym ?

orion napisał:
Muszę przyznać, że dotychczas nie zastanawiałem sie nad tym tak dogłębnie. Dziękuję za popchniecie mnie w tym kierunku.

Zastanawiaj się częściej w konfrontacji z tym co Ci tu piszę. I nie oglądaj bzdur tego mitomana Davida Icke'. To dopiero pomiot żmijowy...


Do dzisiaj bez zadowalających rezultatów.... Może ty już coś wiesz ? Rotszyldowie napisali mu już w pierdlu co dziś ma twierdzić, tak jak obecnie mówią bushowi?

Odpowiedz wreszcie na pytania, bez tego nie ruszymy z miejsca:

1. Jak rozumiesz własny dogmat nieobowiązywania jakiegokolwiek przykazania na podstawie wiarygodnych niesprzecznych z innymi cytatów ?

2. Jak uzasadniasz obecność "gliny" w Biblii jako symbolu syjonizmu ? (irytująca bzdura, ale przynajmniej spróbuj)

3. Jak rozumiesz znamię bestii, jej posąg, czy też jej obraz w kontekście twojej interpretacji znamienia ?

4. Co dla ciebie oznacza 42 miesiące trwania syjonizmu czy Izraela w kontekście 3,5 proroczych lat w Biblii albo 1260 lat trwania pierwszej bestii ?


5. Jak rozumiesz związek 666 tudzież heksagramu, jako symbolu „syjonizmu” powiązanego z „bioczipem ” a nie symbolem mającego niebawem nastać królestwa szatana w oparciu o jego znak, czy symbol, Niedzielę, bo chyba nie wątpisz, że rządzący światem od przeszło 2 tys. lat Rzym i Niedziela są ze sobą połączone od baaaaardzo dawna?


Ty proponujesz z gruntu niedorzeczną tezę że Rzym i jezuici daliby się omamić swojemu maleńkiemu narzędziu – syjonistom, którzy służą do wywołania wojny na bliskim wschodzie i wspomnianego kiedyś przeze mnie rychłego znienawidzenia przez cały świat obchodzących sabat wierzących żydów, wymordowanych przez islamistów, a nie kabalistycznych zwyroli, którzy ich do mordów popchnęli.

Motłoch kupi wszystko, tylko czy ty jako truthseeker też musisz...

Ja opieram się na Biblii a ty na Fritzu Springmeierze. Osądź sam wiarygodność źródeł.
W kwestii „wyrywania się bestii spod nierządnicy”, która jakoby sama z siebie znienawidziła i osądziła na podstawie prawa Mojżeszowego Bladź watykanu ze względu na jakoby istniejący w łonie królestwa szatana konflikt interesów, przypomnę, że wyrok będzie miał miejsce z poduszczenia BOGA Jedynego:

Apokalipsa 17:15-18
15 I rzecze do mnie:
«Wody, które widziałeś,
gdzie Nierządnica ma siedzibę,
to są ludy i tłumy,
narody i języki.
16 A dziesięć rogów, które widziałeś,
i Bestia -
ci nienawidzić będą Nierządnicy
i sprawią, że będzie spustoszona i naga,
i będą jedli jej ciało,
i spalą ją ogniem
17 bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł,
i to jeden zamysł wykonali -
i dali Bestii królewską swą władzę,
aż Boże słowa się spełnią
18 A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto,
mające władzę królewską nad królami ziemi».


Inne pytania w świetle „wody gdzie bladź ma siedzibę”: to nie państwo kościelne średniowiecza czy obecnie UE jak się truthseekerom wydawało, tylko syjonizm jak genialnie wyknuł swoim gnostyckim umysłem orion:

1. Czym jest obraz (image of the beast), tudzież posąg „syjonizmu” ?
2. Czym jest znamię „syjonizmu” ?
3. Czym jest „pierwszy syjonizm wychodzący z wody” a czym „drugi wychodzący z ziemi” ?
4. Dlaczego imiona mających wodzić wzrokiem za "syjonizmem" nie są zapisane w Księdze Życia od założenia świata?


Z całą mocą podkreślam, że to co poniżej napisałem, może nie być właściwym opisem znamienia Bestii, lecz JA na dzień dzisiejszy lepszego (bardziej Biblijnego) nie znalazłem.


Z „katolami dnia pierwszego” jest jeden problem: bezlitośnie wyrywają z kontekstu i symboliki cytaty z Biblii (o paralelnej chiastycznej strukturze oraz Epanados w Objawieniu nawet nie wspomnę, musieliby najpierw dowiedzieć się co to takiego) i nie chcą nawet słyszeć o harmonii w jakiej Biblia jest napisana. To stąd ich absurdalne stwierdzenia o bioczipach i „pozbawionych logiki” twierdzeniach o karze Boga w powiązaniu ze złamaniem przez nich zakazów i nakazów, a nie komórką czy ślimakowym implantem wpinanym pod skórę.... (Uważajcie na otolaryngologów: toż to „antychrysty so!”). Twierdzenia ich są o tyle absurdalne, co z pewnego względu dla mnie zrozumiałe, że by właściwie interpretować symbole należy UWAGA! zapoznać się z CAŁOŚCIĄ TREŚCI PISMA ŚWIĘTEGO, a nie z Ewangelią czy nawet całym Nowym Testamentem, gdyż przykładowo bestie występują już u Daniela (nie da się ukryć, że to Stary Testament) a samo znamię występuje przez całą Biblię. Oto dlaczego, pokazuję i objaśniam:

Pytam ja się, czy „kainowe znamię” ukazujące podłość i obrzydliwość wynikłe ze ZŁAMANIA PRAWA BOŻEGO (nie zabijaj) znane już z Księgi Rodzaju (Genesis 4: 15) lub pieczęć BOGA poprzez anioła umieszcznej na czołach wiernych, oburzonych złamaniem PRAWA BOŻEGO (Ezechiela 9: 4) ma coś wspólnego z materialnymi kwestiami ? Czy Hiob był biedny i dlatego podobał się Bogu (najbogatszy w ziemi Uc no i nie miał bioczipa ani implantu, czy katy kredytowej) czy dlatego, że przestrzegał Przykazań?

ZAGADKA: Czym różni się znamię Bestii od pieczęci aniołów ? Tym czym złamanie prawa od jego wykonywania.


Jeśli ktoś olewa Prawa Boga – a cały wysiłek „ekumenicznych tylko-ewangelistów” z WCC w to idzie – to zbierze gniew Boga spowodowany w prostej linii „niemocą interpretacyjną” CAŁEJ BIBLII. Najpierw Prawa trzeba mieć na ręku, by potem mieć je na czole (Powtórzonego PRAWA 6:8 a także Apokalipsa 13:16 i Wyjścia 31:13-17) żebyś dobrze myśląc – dobrze też czynił. Powtórzonego Prawa 11:18 „Weźcie przeto sobie te moje słowa do serca i duszy. Przywiążcie je sobie jako znak na ręku. Niech one będą wam ozdobą między oczami.”

Przed plagami w Egipcie wywinęli się tylko ci, których domy pomazane zostały krwią odkupiciela: paschalnego baranka, jako znak przynależności do ludu Bożego poprzez co? Brak kasy? Bioczipu, komórki, implantu? NIE! Poprzez przestrzeganie Przykazań BOGA, a nie Faraona (nakaz pracy w Sobotę w 5 i 6 rozdziale Księgi Wyjścia)
Paralela związana z egipskimi plagami to jedno, druga to posąg Nabuchodonozora, któremu w Księdze Daniela należało pokłonić się pod karą śmierci ( a posąg ze złota w 1 Księdze Królów 10:14 składał się z 666 sztuk złota)
Niebiblijna struktura władzy współczesnego Babilonu nakazuje pokłon jego Prawu. LUDZKIEMU („Nie czcijcie człowieka” oraz oczywiście jego liczby ("liczba człowieka" 666 a nie 7 – liczba Boga)

Niekoniecznie chodzi jedynie o to jedno Prawo (4te Przykazanie) wskazujące na Wiecznie Żywe ŹRÓDŁO Praw, lecz na przykład o słynne stwierdzenie Gorbaczowa o spisywaniu przez ONZ tzw. nowego Dekalogu, opartego o Georgia Guidestones
http://www.grazingsheep.com/artp/rl/kamienny.htm

A zatem nowe Prawo Międzynarodowe i oparte o nie stanowione w państwach może być Znamieniem Przynależności do Prawa człowieka sytuującego się w miejscu Boga - Antychrysta z 7miu wzgórz Rzymu (Apokalipsa 17 rozdział)

Jak by nie było to raczej nie bioczip. Kto chce Zbawienia zajrzy do li tylko tych cytatów z CAŁEJ Bilblii i wyrobi sobie WŁASNY pogląd, choćby nawet odmienny od Busha i oriona.

Daniela 3:1
1 Królów 10:14
Ezechiela 20:12-20, 22:26
Efezjan 4:30
Hebrajczyków 8: 10; 10:16
Kaznodziei 9:10
Izajasza 58: 1, 13, 14 ; 59: 6


„Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi” Mateusza 15: 8–9 Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia, s. 1162.
„I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: bo grzechy jej narosły – aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.” Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia, s. 1439 (Objawienie 18, 4–5).
„Pamiętaj o dniu szabatu [soboty], aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.” Księga Wyjścia rozdział 20 , Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia, s. 87.

Bełkot o znamieniu Bestii jako czipie został obalony, kiedy po ujawnieniu, że w Brukseli istnieje komputer do bioczipowania zwany „Bestia”, zajrzano do Biblii i stwierdzono - spoglądając na jej cechy - że Bestia, to jednak nie komputer.

Dopiero potem autorzy komputera stwierdzili, że nazwali go tak „dla żartu”.

To się nazywa harcownik, czyli tzw. „rozpoznanie bojem”, mające na celu mówiąc w skrócie sprawdzenie jak wiele głupstw motłoch jest w stanie łyknąć bez podkładu. Jedni kupili ten bzdet od razu, drudzy olali po spojrzeniu w Apokalipsę czy Daniela . Nie zmienia to faktu, że nadal takie rzeczy mają miejsce. Byle po następnych razach (ewidentnie opisanych przez oriona w jego bushowym filmiku).

Potem wymyślili „kod kreskowy, który niedługo bedo wszczepiać na reke lub na czoło, uciekajcie wtedy!”, tak mówili wybitni znawcy przedmiotu po długich i owocnych próbach odkrywania z Pismem w ręku czego chce od swego ludu sam Najwyższy siedzący na Tronie.

Nawet teraz ludzie wierzą w bioczip a nie w Boga. I nawracają się dzięki bioczipowi „którego za cholerę nie wezmo i bedo zbawione, a jak!

A teraz GWÓŹDŹ PROGRAMU dla wszystkich mitomanów:
Niech trzymają się krzeseł, bestia nadchodzi, wspaniały wykład Douga Batchelora tutaj:
http://www.666truth.org/

Wystarczy wcisnąć play (I>) i powiększyć obraz naciskając mały prostokącik w prawym dolnym rogu ekranu.


Z innej Bajki:
W świetle materiału dowodowego zgromadzonego w tym filmie, który może jest dość przerażający dla katolików i zwolenników tezy o „obrazie bestii” w związku z nim 2go przykazania, co jest trochę absurdalne, ale mniej niż orionowe tezy ...
Ważne kwestie poruszane na temat satanistycznej symboliki i 666 w KRK oraz innych religiach a także pomijanej kwestii astro- i numerologii i Saturnaliów. (ich bełkot o etymologii nazwy "Babilonu" ja bym sobie darował, zresztą pisałem już o tym tutaj viewtopic.php?p=100048&highlight=#100048 ):

Saturnalian Brotherhood Cult Revealed
http://www.youtube.com/view_play_list?p=BA9704E8D8D0DFE8


Przekażcie ten post znajomym zwłaszcza posiadaczom obrazów tzw. „Jezusa” czyli obrazu Lucyfera poprzez łamanie 2go Przykazania (20 rozdział Biblijnej Księgi Wyjścia)
Wiecie co NAPRAWDĘ oznacza gest wykonywany przez niego ? Obejrzyjcie film Saturnalian Brotherhood Cult Revealed do którego link powyżej.
Księgi Wyjścia rozdział 20 „4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań".

Patrzcie uważnie i porównajcie tego gościa



z tym gościem



Oto dlaczego to idol Różokrzyżowców



A tu jako założyciel “demokracji jednodolarówkowej”



Więcej tu http://sunandshield.wordpress.com/2009/06/10/unmasking-baphomet/

I w filmie Saturnalian Brotherhood Cult Revealed, co oznacza serce w środku, czy gest poniżej itp….



A tu coś dla wzmocnienia efektu wśród wielbicieli kościelnej symboliki:
http://www.ludd.luth.se/~silver_p/kutna-1.html

Kim NAPRAWDĘ jest pan ze zdjęcia i dlaczego razem z większością z Was zostanie niebawem zniszczony możecie zapoznać się w Biblii. Polecam Apokalipsę (Objawienie Św. Jana to taka ostatnia księga w takiej grubej zakurzonej książce na półce w waszych domach)

Zostańcie z Jedynym Bogiem, którego syn niebawem przyjdzie sądzić również Was...

_________________
Zajrzyj:
http://ruch-adwentu.dekalog.pl/

Jak zdrowo się odżywiać nie krzywdząc zwierząt ani siebie:
http://klinikaemmanuela.dekalog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:54, 13 Lip '09   Temat postu: Re: Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy Odpowiedz z cytatem

KiaOra napisał:
Mam pytanie. Komu mogę przesłać na adres domowy 10 wykładów profesora Waltera Veighta tłumaczonych na język polski (lektor), by wrzucił je do sieci.

chętnie sie tym zajmę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:14, 14 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prwadziwy i reszta Adwentystów uporczywie podaje linki do stron innych adwentystów.

Inwazja adwetyzmu czyli sabatyzmu na Prawda2.

Tymczasem większość chrześcijan nie obchodzi sabatu.

Czy Biblia to potępia?

Czy jest jakaś prorocza zapowiedź odstępstwa od sabatu?

Czy gdziekolwiek w NT ktokolwiek potępia chrześcijan nie stosujących się do praw sabatu?

Czy są jakiekolwiek napomnienia, że chrześcijanie powinni się nawrócić i czcić sabat?

Czy są jakieś nowe przepisy sabatnie?

Nie ma ani jednego zdania typu - będziesz obchodził sabat! Nie ma także zmiany sposobu obchodzenia sabatu. Nie ma na ten temat zupełnie nic. Ale są wersety (ukazane w pierwszej części artykułu), że sabat nie jest konieczny i każdy powinien pilnować własnego nosa, a nie wpychać go w nie swoje sprawy i wydawać sąd o innych na postawie pokarmów czy... święcenia sabatu!

Wielu mówi o stosowaniu się do tzw. dekalogu. Słowo dekalog nie występuje w Biblii ani termin 10-ciu przykazań. Ale... skoro wielu upiera się z jednym i z drugim, i twierdzi że jest przykazanie nakazujące celebracje sabatu.

Niestety oprócz tego przykazania istnieje także pierwsze przykazanie - nie będziesz miał innych Bogów oprócz mnie!

Z tego wynika prosty wniosek, że chrześcijanin powinien stosować się także do tego przykazania, nieprawdaż?

Pierwsze przykazanie to jest notorycznie łamane przez wielu chrześcijan!

Łamie się je czcząc Chrystusa jako Boga!

Czcząc Ja-szua i modląc się do niego łamiemy pierwsze przykazanie, które mówi nam wyraźnie, aby czcić jedynie Boga Ojca! Tymczasem czcimy drugiego Boga! Ja-szua jest Synem Boga Ojca, zatem jest Bogiem także. Mamy wyraźnie dwóch Bogów, Ojca i Syna ale pierwsze przykazanie zakazuje nam czczenie innego, oprócz Ojca, dawcy Pierwszego Przymierza!

Jak rozwiążemy ten dylemat?

Jedynie zmiana Przymierza i zrozumienie Prawdy biblijnej pozwala nam na czczenie Syna Bożego w myśl przykazania miłości do Boga i do bliźniego.

W tym kontekście mamy więc dwa przykazania z tzw. Dekalogu, które nas już nie obowiązują. I dlatego modlitwa do Syna Bożego nie jest grzechem ani łamaniem Prawa Starego Testamentu.

Owszem, można ponownie wdawać się w dyskusję i udowadniać istnienie trójcy i w ten sposób unieważniać pierwsze przykazanie. Jest to pokrętna droga, prowadząca do kłamstwa.

Miłość do Boga i bliźniego

Rezultatem niedoskonałości jest nasze stałe dążenia do popełniania zła. Czynienie dobra wydaje się niezwykle trudne i... takie ono rzeczywiście jest!

Czynienie dobra jest wielkim wysiłkiem i Bóg nie spodziewa się po nas doskonałości. W swojej dobroci pozwala nam na istnienie pomimo zła, jakiemu nieustannie się oddajemy.
Czynienie dobra jest tak trudne, że większość z nas uczyni niemal wszystko, aby nie czynić dobra.

Jak to wyjaśnić? Większość z nas będzie: budować kościoły, brać udział w nabożeństwach, celebrować sabat, czynić wiele przygotowań do najrozmaitszych rzeczy ale najtrudniej jest czynić dobrze drugim w bezpośredni sposób. Najtrudniejsze jest miłowanie bliźniego!

Wystarczy niece przewertować ten temat, aby natychmiast zauważyć niezwykły jad i nienawiść tych, o których Słowo Boże mówi, ze...

Po tym poznają żeście uczniami moimi jeżeli będziecie się nawzajem miłowali.

Czy Adwentyści pisujący w tym temacie wykazują ową miłość do innych, a zwłaszcza współbraci w wierze w tego samego Chrystusa!?

Oceńcie sami...

Linki do wóch artykułów na temat sabatu.

http://www.zbawienie.com/sabbat.htm
http://www.zbawienie.com/sabbat2.htm

Wczoraj słuchałem ciekawej audysji jednego niezwykłego chrześcijanina. {Powiedział on ciekawą rzecz. Można wysłuchać każdego. Mpżna przeczytać każdą książkę i każdy artykuł. Ale najważniejesze jest uzywanie własnego rozumu, własnego studium osobistego Biblii w oparciu o modlitwę do Chrystusa z prośbvą pomoc Ducha w zrozumieniu tego, co się czyta.

Czytajmy Słowo Boże ze zrozumieniem. Nie wyrywajmy wersetów z kontekstu. Wszystko sprawdzajmy.

Nikt nie ma monopolu na Prawdę poza Bogiem i owa Prawda jest zawarta w Jego Słowie.

Moje atykuły tym się róznią od wszelkich innych artykułów innych religii, że... ja nie jestem RELIGIĄ!

Jestem zwykłym człowiekiem jak każdy z was i każdy może wierzyć lub nie we wszystko lub w pewne rzeczy, którę podaję na swojej witrynie.

Rozważmy podstawowe i ewidentne w dowodach tezy.

1. Nie ma religii na ziemi która posiada bezpośrednią opiekę oraz upoważnienie od Boga.
2. Z tego wynika, że każdy z nas ma wolny wybór w co i komu wierzyć ponieważ nikt na ziemi nie ma upoważnienia doktrynalnego.
3.Religie zmuszające do akceptacji pewnych doktryn są pod kontrolą szatana
4. Z tych przyczyn wielu mówi otwarcie: Bóg? TAK! Religie!? NIE!!!!!!


Prezentacje wielu religii wyraźnie sugerują nadzór szatana, który mieszając Parwdę z kłamstwem usiłuje... 'wprowadzać w błąd nawet i wybranych".

W przypadku Adwentystów jest to jaskrawie widocznie. Nie widać żadnej miłości a nienawiść jest szczególnie nieprzyjemną częścią postów Adwentystów na tym forum.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
amros




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:23, 14 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Prwadziwy i reszta Adwentystów uporczywie podaje linki do stron innych adwentystów.


Świadku Jehowy pragnę Ci przypomnieć, że elementarne zasady religii, którą podobno również wyznajesz jest nie rzucanie fałszywego świadectwa w sprawie bliźniego. Dlaczego więc kłamiesz, że jestem Adwentystą? Tak samo Adwentyści jak i Twoje ugrupowanie - w równym stopniu są zinfiltrowane. Zawsze daleko się od takich tworów trzymałem.

orion napisał:

Pierwsze przykazanie to jest notorycznie łamane przez wielu chrześcijan!

Łamie się je czcząc Chrystusa jako Boga!


Normalny chrześijanin ->czytaj: rozumny doskonale wie, że Chrystus jest jedyną drogą i jedynym pośrednikiem w drodze do Boga. Cytatów nie będę przytaczał, bo są one zbyt znane - każdy je zna. Nie mnie oceniać czemu Bóg tak "to" skonstruował.


orion napisał:

Czynienie dobra jest wielkim wysiłkiem i Bóg nie spodziewa się po nas doskonałości. W swojej dobroci pozwala nam na istnienie pomimo zła, jakiemu nieustannie się oddajemy.
Czynienie dobra jest tak trudne, że większość z nas uczyni niemal wszystko, aby nie czynić dobra.

Jak to wyjaśnić? Większość z nas będzie: budować kościoły, brać udział w nabożeństwach, celebrować sabat, czynić wiele przygotowań do najrozmaitszych rzeczy ale najtrudniej jest czynić dobrze drugim w bezpośredni sposób. Najtrudniejsze jest miłowanie bliźniego!


Jesteś Manipulantem wrzucając do jednego worka wszystkich tych co budują kościoły, biorą udział w nabożeństwach wraz z celebrowaniem sabatu.
A cóż, nie może być ktoś dobry czyniący dobre uczynniki dla bliźnich i obchodzący Sabat?
Tak tak ja wiem, że Świadków Jehowy uczy się inaczej!

orion napisał:

Wczoraj słuchałem ciekawej audysji jednego niezwykłego chrześcijanina. {Powiedział on ciekawą rzecz. Można wysłuchać każdego. Mpżna przeczytać każdą książkę i każdy artykuł. Ale najważniejesze jest uzywanie własnego rozumu, własnego studium osobistego Biblii w oparciu o modlitwę do Chrystusa z prośbvą pomoc Ducha w zrozumieniu tego, co się czyta.


Rzekłoby się: I Kto To Mówi??? Smile Świadek Jehowy Smile "samodzielnie" studiujący Biblię.
Jesteś pewny, że oceniasz Biblię bez Jehowy'h filtrów?

Amros
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:29, 14 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dawna przyglądam się tej dyskusji. Uznanie dla autorów wpisów zwłaszcza Prawdziwego za ilość materiałów które podaje. także dla oriona, KiaOry i adgolka.
Jednak swoje trzy grosze chciałbym wtrącić kierując słów kilka do oriona.

Orion, naprawdę nie rozumiem dlaczego atakujesz Przykazania Boga. Przecież nie są to przykazania Adwentystów czy innych chrześcijan świecących sabat. To nie Adwentyści ustanowili siódmy dzień jako odpoczynek. Oni tylko tego przestrzegają! Tego jak i pozostałych 9-ciu przykazań. Przy czym Twoje zachowanie orion wskazuje na to jakby było odwrotnie. Jeśli chcesz udowodnić Bogu że to pierwszy dzień trzeba święcić Twoja sprawa, tylko nie głoś że jest to jedyne przykazanie które nie obowiązuje! Głosząc tak stajesz w równym rzędzie z tymi co modlą się do figurek. Bo jeśli nie obowiązuje jedno to nie obowiązują wszystkie a jeśli wszystkie to nie ma grzechu. Doskonale wiesz dokąd prowadzi takie myślenie.
pozdrawiam tomeq
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19, 20, 21   » 
Strona 5 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Deception 2012 (Wielkie Kłamstwo 2012) - Filmy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile